Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » aktuální zprávy
středa 21. 10. 2020, 15:34

co se píše o architektuře, designu a umění na webu

Majitelé mají spoustu vnoučat i přátel. Aby je mohli hostit, pořídili si veliký dům

Dům, do nějž by se vešla spousta přátel a vnoučat, si nechal postavit manželský pár nedaleko brazilského SĂŁo Paula. Cílem bylo vytvořit domov, který své majitele i hosty potěší příjemnou atmosférou a zároveň výhledem do okolní krajiny.

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do panelákové koupelny v šedých tónech se vešla vana i sprchový kout

Představujeme vám kompletní rekonstrukci panelového bytu pro mladou dámu. Zásadní změna se odehrála v koupelně, kde je na malém prostoru umístěna vana i sprchový kout.

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Duplitektura je architekturou nápodoby. Jaký je ale její smysl?

Snad každý už někdy v televizi nebo na internetu viděl snímky více či méně dokonalých kopií světových architektonických děl, které vznikají v Číně. Mnoho lidí, zejména Evropanů, popuzují, protože takové stavby považují za plagiáty. Smysl těchto děl může být ale víceznačný.

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekt vytvořil z minibytu na pražských Vinohradech krásné bydlení pro dva

S otázkou, jak vtěsnat celý byt do jednoho pokoje, si nápaditě pohrál architekt Jakub Heidler při rekonstrukci minibytu na pražských Vinohradech. Do prostoru o 20 metrech čtverečních dokázal umístit plně funkční byt s kuchyní, obývacím pokojem, spacím prostorem i netradiční koupelnou.

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lehké střešní krytiny? Vsaďte na plech či asfalt

Bez ohledu na materiál lehkých střešních krytin nabízí trh jejich různé formáty, tloušťky, tvary a barvy. Každá krytina má specifický způsob pokládky a hodí se na různý sklon střechy. Proto se vždy zajímáme o vlastnosti konkrétního produktu.

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výstřednější dům hned tak neuvidíte. Pestrou výmalbu najdete úplně všude

V minulých dnech se objevil na realitním trhu dům z amerického Texasu, který budou zájemci o koupi na pozemku dlouho hledat. Je to proto, že je částečně pod zemí, a také proto, že vyčnívající kupole je celá pomalovaná tak, aby vyhlížela jako kus přírody. Ovšem velmi romanticky pojaté přírody. ...

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozmanité vzory jsou zpět. Najdete je i na podlahách

Tapety, bytové textilie i podlahové krytiny. Všude jsou v hlavní roli vzory, nikoliv jenom jako doprovodný prvek. Objevují se na laminu, dřevěné podlaze, ale i vinylu, elastické organické krytině.

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ústředním motivem rekonstruovaného bytu se stal systém dřevěných polic a skříněk

Brněnský byt vyžadoval rekonstrukci. Stavební úpravy spočívaly v odstranění svislých nenosných konstrukcí a navržení zcela nové dispozice. Diagonální půdorysné členění proměnilo byt z 4+1 na 4+kk s místnostmi se samostatnými vstupy, přičemž jejich umístěním a orientací se dosáhlo větší ...

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čistá okna rychle a bez námahy

Čistá okna jsou vizitkou udržované domácnosti. Jejich mytí ale bývá náročným a nervy drásajícím procesem, kterému se snažíme vyhnout nebo ho co nejvíce oddálit. Pokud však vaše okna potřebují očistnou kúru, vyrazte do akce bez otálení. Podzim totiž pro mytí oken nabízí ideální počasí.

dnes odpoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak správně usadit okna

Dříve byly stavební otvory unifikované pro okna standardizovaných rozměrů. Kdo si dnes pořídí okna vyráběná na sklad, musí počítat s tím, že přizpůsobení otvoru velikosti koupeného okna může být problematické.

dnes v poledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Součástí bytové dekorace mohou být i sošky opic, interiéru dodají na hravosti

Proměnit nudný a obyčejný interiér v inspirativní a hravé prostředí někdy nebývá lehké. Pomoci k tomu ale mohou třeba sošky malých opiček, které jsou nápaditě zakomponovány do interiérových kousků. Prostoru dodají exotického ducha a bezpochyby pobaví malé i velké.

dnes v poledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmový Frodo Pytlík prodává svůj dům, který je ozdobený jako dort

Americký herec Elijah Wood nabídl k prodeji svůj 130 let starý dům v texaském Austinu. Ten je postavený ve viktoriánském stylu, pro nějž je typická mj. i větší zdobnost. Díky tomu nemovitost může romantičtěji založenému divákovi připomínat dort.

dnes v poledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obaly na květináče z mořské trávy osvěží nejen přírodně laděný interiér

Přírodní styl je letos v interiérech velkým trendem. Kousky ze dřeva, přírodní textilie, zelený, růžový i carrarský mramor, závěsné květiny a motivy palmových listů skvěle doplní i obaly na květináče z lehké mořské trávy. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena a fakt, že běžné květináče díky ...

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxusní katamarány mohou vytvořit nádherný a velice ekologický resort

S originální myšlenkou na vytvoření rekreačního resortu z luxusně zařízených katamaránů přišla společnost Silent Yacht, která se zabývá vývojem plavidel poháněných solární energií. Kromě výjimečných zážitků pro návštěvníky je největší kvalitou takového resortu maximální ohleduplnost k životnímu ...

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poctu České komory architektů si vysloužil Zdeněk Zavřel, seznamte se s jeho prací

Česká komora architektů uděluje každoročně ocenění s názvem „Pocta osobnostem v oboru” lidem, kteří se svou prací a morálním kreditem významně zapsali do moderní historie české architektury. Letos cena patří Zdeňku Zavřelovi, který dobře reprezentuje českou architekturu nejen mezi českými ...

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývala to plovoucí kaple. Teď je z ní plovoucí obytný dům. Stojí jako byt v Praze

Jako by nestačilo už to, že dům v nádechu viktoriánského stylu býval kdysi kaplí. On navíc pluje na vodě! Nyní je pro zájemce po všech stránkách neobvyklé bydlení k mání. Jeho cena činí v přepočtu téměř devět milionů korun, což je cena luxusního bytu v Praze. V tomto případě je ovšem adresa ...

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytvarujte si zahradu podle svých představ

Není vaše zahrada v dokonalé rovině? Má naopak ostřejší spád? Je namístě zvážit zajištění svahu různými zídkami. Jakých a z jakého materiálu, to závisí na sklonu, velikosti a výšce svahu.

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Digestoře umí být i neviditelné a zvyšují výkon

Kvalitní odsavače par eliminují nejen nepříjemné výpary a pachy vznikající při vaření, ale i mastnotu. Trendem jsou oku takřka skryté spotřebiče integrované do skříněk nebo varných desek a stále silnější sací výkon.

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Historické budovy VŠCHT v pražských Dejvicích spojily krystalické lávky

Po roce byl dokončen další pozoruhodný projekt ateliéru OV-A na dejvické Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Po dřívější přestavbě uhelny nyní přichází efektní spojovací lávky. Dvě krystalicky tvarované prosklené lávky spojují historické budovy. Obě lávky mají podobný design ...

dnes dopoledne | zdroj: DesignMagazin.cz

Pražská vila Kurta Gebauera - pohádkové místo plné soch a obrazů

Už zahrada - jakoby pohádkově očarovaná - vypovídá o tvorbě sochaře a malíře Kurta Gebauera, který v pražské vile se svou ženou obývá jeden z bytů pětatřicátým rokem. Vyrůstali tady i jejich tři synové. Dnes je byt jeden velký ateliér. I schodiště zdobí obrazy.

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do elegantní vily se nenápadně vkrádá bazén, aby ji chladil

Hned tak neuvidíte rodinný dům, který by měl stejně výjimečný vzhled a elegantní křivky, jako má vila v indickém Novém Dillí. Autory jejího návrhu jsou architekti z indického ateliéru Studio Symbiosis. Jedním z mnoha nápadů, jimiž jejich návrh zaujme, je zanoření venkovního bazénu do objemu ...

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Minimalisticky pojatý domov čtyřčlenné rodiny doplňují efektně volené barvy

Také v minimalistických interiérech lze vybočit z palety zaručeně nadčasových barev. Posuďte sami, zdali se s odstínem Pitch Blue architekt Petr Holada, autor zázemí pro čtyřčlennou rodinu, pro kterou byl prioritou především komfort, trefil „do černého“ i v estetickém kontextu.

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z čeho stavět na zahradě

Brodíte se na zahradě po každé větší průtrži mračen v blátě? Možná by to vyřešilo ohraničení záhonů, chodníčky a zpevněné plochy na kritických místech. Materiálů se nabízí spousta. Stačí si jen vybrat ten, který odpovídá vašemu stylu.

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytápění: trendem je energie z obnovitelných zdrojů

Není to tak dávno, co se za vrchol komfortu považovalo topení plynem nebo elektřinou. Ta doba je ale pryč. Dnes se totiž klade důraz na úspory za energie. A na ekologii. Zájem proto roste o alternativní zdroje energie, které jsou nezávislé na fosilních palivech.

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozvěte do zahrady sasanky, něžné princezny podzimu

Lesy se chlubí bohatstvím hub, v zahradách to zase pořádně rozbalily něžné princezny podzimu – japonské sasanky. Komu ještě krom našich očí dělají radost a jaký doprovod jim sluší?

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlomí se jeho kletba? Dům, v němž žila Whitney Houstonová, je na prodej

Je to na první pohled nenápadný cihlový dům v americkém státě Georgia. V řadě ostatních nijak nevyčnívá, ničím se od ostatních neliší. Přesto, jako by právě nad ním visela zlá kletba. Žily v něm dvě zpěvačky, které zemřely na předávkování drogami. Nejprve to byla Whitney Houstonová, později pak ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pandemie mění naše požadavky na dveře a jejich otevírání a zamykání

Rozestupy, roušky, ruce. Pravidlo tří R dnes vtloukáme do hlavy svým dětem, snažíme se je dodržovat sami a přemýšlíme přitom, jak co nejvíce omezit svůj styk se vším, na čem by se mohly udržovat viry či bakterie. Jedním z takových míst jsou bezpochyby i dveře v zaměstnání. Mnohde jejich kliky ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stará paneláková garsonka v hávu 21. století

Klient si pořídil malý byt v posledním patře panelákového bytového domu disponující prostornou terasou a nádherným výhledem na celou Prahu. Katastrofální stav nemovitosti ovšem předpokládal kompletní rekonstrukci.

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nad výzdobou bytu válečného veterána se pivařům zatají dech

Nadšení pro pěnivý mok vyjadřuje každý pivař po svém. Ti méně nápadití pouze změnou svých fyzických proporcí. Ovšem americký válečný veterán, jenž obýval byt v Lake Worth na Floridě, to byl jiný kalibr. Každou plechovku od svého milovaného nápoje vyčistil a použil k výzdobě svého domova. Nyní je ...

dnes v noci | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Historické budovy VŠCHT v pražských Dejvicích spojili krystalické lávky

Po roce byl dokončen další pozoruhodný projekt ateliéru OV-A na dejvické Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Po dřívější přestavbě uhelny nyní přichází efektní spojovací lávky. Dvě krystalicky tvarované prosklené lávky spojují historické budovy. Obě lávky mají podobný design ...

dnes v noci | zdroj: DesignMagazin.cz

Koberce nepravidelných tvarů jsou v kurzu. Zafungují jako výrazný solitér

Nudné a okoukané obdélníkové nebo kulaté koberce v interiéru mnoho zájmu nevzbudí. Naopak kousky, které mají nepravidelné a na koberce hodně netradiční tvary, rozhodně zaujmou. V letošní sezoně jsou tyto koberce hodně v kurzu a září zejména v minimalisticky a stroze zařízených interiérech.

dnes v noci | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gurmáni ocení v kuchyni funkční varnou zónu a úložné prostory

Kuchyň je srdcem domova. Tady se potkáváme s celou rodinou, přáteli, a pokud jsme zarytí gurmáni, trávíme v ní dost času i sami. Je to společenská zóna, která musí být kompletně krásná, plně funkční. I když to nejdůležitější se odehrává hlavně na plotně...

dnes v noci | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům složený z geometrických kvádrů zaujme svou dynamičností i uspořádáním

Jednoduché geometrické prvky, minimalismus, účelnost a funkčnost. Tak si majitelé přáli, aby vypadal nový rodinný dům. A povedlo se. Stavba je navíc v krásné lokalitě, poblíž rozsáhlé obory a cyklostezky, které na kole pravidelně křižují.

dnes v noci | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bytový projekt Sakura se pyšní nevídaným množstvím zeleně i teras

V pražských Košířích na místě brownfieldu, vyhořelého a nefunkčního plaveckého bazénu, vznikl unikátní bytový projekt Sakura. Nese jméno po asijských třešních a je v českých i evropských poměrech nevídaným počinem. Zaslouženě sbírá i světová ocenění.

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Marek Ztracený staví v Železné Rudě dům. Výhled má k nezaplacení

Zatímco některé celebrity považují za nutnost žít v hlavním městě a být v centru dění, zpěvák Marek Ztracený je věrný Šumavě a Železné Rudě, odkud pochází a kde v současné době žije s přítelkyní Marcelou a synem Markem v hezkém, ale nevelkém bytě. Nyní tam staví dům, v němž chce zapustit kořeny.

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Čištění koberce přizpůsobte jeho typu

Koberec izoluje teplo, tlumí hluk a může být výrazným interiérovým doplňkem. Zároveň je však lapačem prachu a nečistot. Abychom ho při čištění nepoškodili, dodržujeme správný postup.

dnes v noci | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Titul Architekt obci dostal Jaromír Kročák, dlouhodobě zkrášluje Soběslav

Prestižní titul Architekt obci, udělovaný Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Svazem měst a obcí ČR a časopisem Moderní obec, letos získal dvaašedesátiletý architekt Jaromír Kročák, který řadou svých projektů vylepšil podobu Soběslavi. Přestože Soběslav není velkým městem, může se chlubit cennými ...

úterý v noci 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designérka proměnila zpustlou myslivnu v elegantní chalupu

Klidné místo, kde srnky dávají dobrou noc, je utopené v hlubokém lese. Jak by ne, vždyť jde o skutečnou hájovnu, které její současnou podobu vtiskla designérka Monika Lněničková ze studia Miramari design.

úterý večer 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plovoucí vila udiví luxusem uprostřed ráje

Snahu tradičních architektů po co nejmenším ekologickém dopadu při provozu pozemních staveb začínají v čím dál větším měřítku následovat také stavitelé lodí. Především pak nejrůznějších hausbótů a dalších plavidel určených převážně ke stacionárnímu umístění na vodní hladině. Zatím jde hlavně ...

úterý večer 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dopřejte zahradě podzimní terapii

Léto je nenávratně pryč, naplno ho vystřídal podzim. Nejvyšší čas uklidit zahradu. Práce vás čeká dost, nadřít se přitom ale nemusíte. Na spoustu zahradních činností totiž existují šikovní pomocníci.

úterý večer 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český výrobce hraček Kovap chystá plechovému traktůrku mladšího brášku

Tradiční český výrobce plechových hraček Kovap, jehož historie sahá až do roku 1946, je po berušce slavný především svými traktory. Ve východočeském Náchodě nyní vzniká novinka a to mladší bráška klasického traktoru, určeného pro větší děti i tatínky. Novinkou bude ...

úterý večer 20/10/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Stromem roku se letos stala jabloň

Letošní ročník soutěže Strom roku je výjimečný hned ze dvou důvodů. Nejenomže se před zasloužilé kmety vehnal na první místo nejmladší strom přihlášený do přehlídky, ale zároveň je to letos poprvé, kdy se vítězem stal strom ovocný. Prvenství mezi českými stromy si totiž letos odnáší Jabloň ...

úterý v podvečer 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prohlédněte si dům, kde vyrůstal Joe Biden, kandidát na prezidenta USA

Možnost nahlédnout do prostředí, ve kterém vyrůstal jeden ze současných uchazečů o prezidentský titul v USA, Joe Biden, dala novinářům rodina Kearnsových z města Scranton v Pensylvánii. Ta totiž obývá dům, ve kterém bývalý viceprezident strávil prvních deset let svého života. A tak Kearnsovi, ...

úterý odpoledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letošní Designblok je ve znamení vášně k českému designu

Dvaadvacátý ročník největšího pražského festivalu designu - Designblok - letos probíhá za speciálních epidemiologických opatření a kvůli omezením v oblasti cestovního ruchu je zaměřen na tvorbu českých designérů. Designerii, hlavní prostor Designbloku, i hlavní výstavu s názvem „Vášeň” ...

úterý odpoledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový byt nebyl ideální, dominantou se po úpravě stala rozšiřující se chodba

Ani nové byty nejsou dokonalé! To je případ i sto metrů čtverečních velkého bytu řešeného jako 4+kk v novostavbě rozsáhlého bytového komplexu, který do stavu optima a k lepšímu využití přivedl tým architektů ze studia Versatile.

úterý odpoledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak správně pověsit televizi na zeď

Zatímco v minulosti bývalo zvykem zakomponovat televizi do obývací stěny, později si vydobyla právo na vlastní televizní stolek, aby ji na něm mohly doprovodit nejrůznější druhy přehrávačů. V současné době, kdy je kladen důraz na úsporu místa a minimalistický vzhled, se velké oblibě těší řešení ...

úterý odpoledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitelé chtěli horskou chatu pouze rekonstruovat, nakonec ji museli postavit znovu

Majitelé domu v Kořenově původně uvažovali o pouhé rekonstrukci bývalé horské chaty na moderní obydlí. Během prací se ovšem ukázaly závažné problémy se statikou, a tak bylo nutné původní objekt zbourat a postavit dům celý nový. Výsledkem je patrová moderní budova, jež svým vzhledem hezky zapadá ...

úterý v poledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z chátrajících bývalých lázní na Žižkově by mohl vzniknout Dům tance

Chátrající objekt na pražském Žižkově by se mohl proměnit na Dům tance. Ze čtyřpatrové budovy bývalých lázní jej plánuje vytvořit ústav Tanec Praha, který provozuje nejen stejnojmenný festival. První dům takového zaměření navrhlo Studio Reaktor a krom zkušeben a zvukového ...

úterý v poledne 20/10/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Budova inspirovaná květy bauhínie vznikne pod taktovkou studia Zahy Hadid

Architektonický ateliér Zaha Hadid Architects představil plány na nový mrakodrap s názvem 2 Murray Road v Hongkongu. Inspirován bude krásou květů bauhínie a jeho přízemí má tak trochu připomínat džungli. Stavbě budou dominovat oblé organické tvary, které jsou pro tvorbu tohoto studia velmi ...

úterý dopoledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pokoj plný fantazie pro malé nezbedy

Každý rodič jistě ví, že vybavit dětský pokoj tak, aby byly spokojené obě strany, není žádná legrace. Děti nám doslova rostou před očima a jejich vkus a potřeby se neustále mění. Místnost proto zařizujte pečlivě a s rozvahou.

úterý dopoledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak bude vypadat pracoviště budoucnosti

Ač to dnes může znít trochu jako provokace, pandemie onemocnění covid-19 může do budoucna přinést i pozitivní změny do našich pracovních životů. V mnoha společnostech totiž může urychlit přechod k tzv. pracovištím/kancelářím budoucnosti, který by se jinak táhl nesmyslně dlouho. S odborníky jsme ...

úterý dopoledne 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Červí díra přivede do města na břehu moře znalosti i zábavu

Návrh nové veřejné knihovny představili architekti čínského ateliéru MAD Architects. Vyroste na pobřeží Chaj-kchou, hlavního města ostrovní provincie Chaj-nan na jihu země. Název projektu je Wormhole Library, tedy knihovna Červí díra. A plná děr nová stavba tedy rozhodně bude.

úterý ráno 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlaté prvky dodávají bytu punc luxusu i historický nádech

Mladý manželský pár si vybral jako svůj nový domov byt ve čtvrti Morumbi v brazilském SĂŁo Paulu. Hned na první pohled je nadchl svým klasickým, jemně historizujícím vzhledem. S žádostí o zařízení se obrátili na interiérového designéra Diega Revolla, jenž pro ně pracoval již v minulosti. Ten ...

úterý ráno 20/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdědil jsem půl chalupy, ale bratr mi dělá naschvály. Pomůže mi soud?

Zdědil jsem polovinu chalupy, druhou polovinu zdědil můj bratr. Rád bych tam s rodinou jezdil, s bratrem a jeho rodinou však nemáme moc dobré vztahy. On tam jezdit nechce, ale nechce ani, abych chalupu užíval já, píše Kamil ve svém příspěvku.

úterý v noci 20/10/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům jim zničila exploze u souseda, nový si postavili za šest měsíců

Špatná manipulace s takzvanými složemi pro výrobu zábavní pyrotechniky poškodila v obci na Prostějovsku více než padesát domů, čtyři, včetně domu viníka, musely být strženy. O svůj domov přišli i manželé, kteří však totální přestavbu zvládli za šest měsíců.

úterý v noci 20/10/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nastassia Aleinikava navrhla brýle pro první českou prezidentku

Designérka brýlí a šperků Nastassia Aleinikava navrhuje brýle již řadu let. Krom ručně vyráběných pod vlastní značkou navrhuje brýle i pro slovenskou značku IOKO. Její nejnovější kolekce je navržena pro zatím nezvolenou první českou prezidentku, u příležitosti inagurace. Pro ...

pondělí večer 19/10/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Nejlepší cihlovou stavbou se stala zrekonstruovaná fakulta v polských Katovicích

Vítězem v soutěži Brick Award o nejlepší cihlovou stavbu se stala rozhlasová a univerzitní budova v polských Katovicích. Vybrala ji mezinárodní porota architektů. Ti hodnotili stavební práce z hliněných stavebních materiálů využívající klasické hliněné bloky, lícové cihly a střešní tašky až ...

pondělí v podvečer 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poznejte krásné a nenáročné eonium

Eonium (Aeonium) dokáže v člověku probudit neskonalou hamižnost. Kdo se s ním totiž setká a pozná ho blíž, ten u jednoho nikdy nezůstane. Baží stále po dalších, dokud v zahradě, na balkoně či v bytě zbývá aspoň kousek volného místa.

pondělí odpoledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní garážová vrata splní dokonale vaše představy

Auto, často i dvě, jsou dnes takřka samozřejmou výbavou domácnosti. Pro jejich parkování je ideální garáž. Stále více majitelů rodinných domků proto řeší výběr těch správných garážových vrat. Možností, jaký typ zvolit, se nabízí hned několik. Jaká vrata vybrat?

pondělí odpoledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva roky trvalo vybudování jezírka. Nyní se ale obejde bez jakékoli chemie a údržby

Ani hustý déšť nemůže zkalit radost britského páru Caroline a Jona Edwardsových z města Cheltenham. Ti si na zahradě vybudovali přírodní koupací jezírko. Déšť tak na rozdíl od jiných vítají, neboť pomáhá čistit jejich malé koupaliště.

pondělí odpoledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Interiéroví designéři se inspirují barvami jihoamerických úrodných nížin

Úrodné jihoamerické nížiny - pampy - jsou rozsáhlými pláněmi s mírným podnebím, ve kterém jsou srážky rovnoměrně rozložené a půda tedy velmi úrodná. Právě podoba a barvy této lokality se stávají velkou inspirací pro designéry. Výhodou tohoto motivu je jeho nadčasovost a jednoduchá ...

pondělí odpoledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zamkněte bezpečně chatu či chalupu, odradíte nevítané vetřelce

Blíží se konec chalupářské sezony, pro majitele to znamená loučení s babím létem a zazimování objektu. Než ale vypneme vodu, topení a veškeré spotřebiče, je důležité zkontrolovat, zda je chalupa připravena odrazit nežádoucí vetřelce.

pondělí v poledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pojistěte si příští jaro - vysaďte tulipány

Jakmile odletí špačci do tepla, vysadíme cibule tulipánů. Až nám svérázní opeřenci příští jaro zase vesele zachrčí nad hlavou, předvedou se kvetoucí tulipány v celé své nadpozemské kráse.

pondělí dopoledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krom pozorování živých velryb nabídne vyhlídka v Norsku i sochu létajícího keporkaka

V roce 2022 se na severu Norska, asi 300 kilometrů za polárním kruhem otevře unikátní stavba The Whale. Jednat se bude o návštěvnické centrum s vyhlídkou na střeše, odkud je možné pozorovat velryby. Kodaňský ateliér Dorte Mandrup, který stavbu navrhl, nyní ...

pondělí dopoledne 19/10/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kamenná vila pro biskupa Josefa Doubravu poutá nejen náboženskou tematikou

Vilu biskupa Josefa Doubravy v Pardubicích zdobí pestrá náboženská tematika v podobě soch. Fasádě dominují sochy světců pod korunní římsou, symbol evangelisty sv. Marka s okřídleným lvem, reliéfy sv. Václava a Smrtky hrající na housle, doplněné nárožní sochou sv. Jeronýma, světice v dlouhém ...

pondělí dopoledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co dělat, když z kohoutku teče tvrdá voda

Účinek pracích a čisticích prostředků v tvrdé vodě klesá, vodní kámen se usazuje uvnitř pračky, myčky, zatěžuje tepelné kotle, bojlery, teplovodní topnou soustavu. Velmi tvrdou vodu je proto nutné tzv. změkčit.

pondělí dopoledne 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi často rekonstruují sami. Konzultace s odborníkem by jim ale někdy ušetřila čas i peníze

Sezona rekonstrukcí domů a bytů i díky příjemně teplému babímu létu dál pokračuje, a jak vyplývá z průzkumů, Češi se při nich nejraději spoléhají sami na sebe a své dovednosti. Služeb bytového designéra či architekta by využil jen každý pátý, řemeslníkům pak potřebné práce svěří jen 15 procent ...

pondělí ráno 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodina bydlí na souši, a přesto v říčním člunu

Ne vždy si může užívat naprostého soukromí rodina Quistových z americké Minnesoty. Čas od času se jim objeví na příjezdové cestě k domu někdo cizí, aby si jejich domov mohl lépe prohlédnout. Obvykle se tito nečekaní návštěvníci setkají s vlídným pochopením. Koneckonců, jak často na souši ...

pondělí ráno 19/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Má doma čtyři chlapy. Proměna kuchyně v Barbie stylu jim vůbec nevadí

Victorii Palmerové je čtyřicet osm let a žije v anglickém Kentu v rodinném domě s manželem a třemi syny. Ovšem až nyní si splnila svůj celoživotní sen. Konečně má růžovou kuchyni ve stylu panenky Barbie.

pondělí v noci 19/10/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Rodina má místo pro pařby i sportování. Stará stodola je ideální

Farmu z 19. století koupila babička v roce 1991 a od té doby slouží jako rodinná chata. Jenže do ní se k volné zábavě všichni nevejdou. Naštěstí k ní patří i stará stodola, místo původního účelu tak rozvětvené rodině slouží jako prostor pro sportování a oslavy.

pondělí v noci 19/10/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Studenti pražské UMPRUM navrhli doplňky do interiéru z karlovarského vřídlovce

Letošní semestrální prací studentů Ateliéru designu nábytku a interiéru na pražské UMPRUM bylo navrhnout doplňky do interiéru z karlovarského vřídlovce. Z unikátní usazeniny vody vznikly tácy, vázy, šperkovnice, svítidla a drobné dekorace. Cílem projektu ...

neděle odpoledne 18/10/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Mezi studentskými návrhy dřevostaveb soutěžili letos hlavně jednotlivci

Letošní, osmý ročník soutěže studentských návrhů dřevostaveb nazvané Stavby s vůní dřeva zná své vítěze. Také na jejím charakteru se podepsala jarní pandemie koronaviru. Více než týmy studentů pracující společně na jednom návrhu se hlásili jednotlivci. Tématem pro letošní rok, jež měli ...

neděle dopoledne 18/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspirujte se přírodou, dopřejte interiéru teplé barvy

Podzim se začal oblékat do svých příjemných teplých barev a zemitých odstínů. Tyto odstíny dokážou v interiéru hotové divy! Prostor zútulní a přinesou do něj pohodovou odpočinkovou atmosféru.

neděle dopoledne 18/10/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Renault představil koncept Megane eVision naznačující blížící se proměnu designu značky

Francouzská automobilka Renault představila koncepční studii Megane eVision Concept, elektrický kompaktní vůz, jehož karoserie typologicky osciluje mezi kategoriemi hatchback a SUV. Vozidlo je koncepčním předobrazem sériového modelu Megane, který bude uveden během příštího roku. Dle ...

neděle v noci 18/10/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dům nechali mladším. Na zahradě si postavili svůj nový dokonalý domov

Manželé Jana a Karel stavěli svou přízemní dřevostavbu osm měsíců. S novým domovem jsou velmi spokojeni. Vyhovuje jim dispozicí, umístěním i praktičností. Na slabinu zatím nenarazili.

neděle v noci 18/10/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.10., 17.10., 16.10., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (říjen 2020)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (září 2020)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2020 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru