Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » aktuální zprávy
pondělí 27. 9. 2021, 6:42

co se píše o architektuře, designu a umění na webu

Doosan Concept-X je vize autonomního bagru s futuristickým designem

Jihokorejský výrobce kolových rypadel Doosan vyvinul ucelený koncept autonomní strojů  Concept-X, kterému dominuje bagr s futuristickým designem. Na dálku řízený stroj bez kabiny zaujme také řadou možností známých spíše ze sci-fi filmů. Celé řešení dostalo prestižní ocenění za design. ...

dnes v noci | zdroj: DesignMagazin.cz

Dům s měděným brněním

Jako by to byl rytíř, obalený měděným brněním. Jako by chránil to, co je uvnitř. Jako by stoprocentně splňoval heslo „můj dům, můj hrad“. To je dům od DIG:A.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Ručníky: nákup a péče v 9 bodech

Co dělat, aby nový ručník dlouho vydržel, po několika vypráních nepřipomínal struhadlo a byl zdravotně nezávadný? Držte se těchto pravidel.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Top interiéry roku 2020. Každý je jiný a všechny nás baví

Řešíte, jak by mělo vypadat vaše nové místo k životu? Inspirujte se nejlepšími soukromými i veřejnými projekty soutěže Interiér roku 2020. Dům a zahrada je jedním z mediálních partnerů.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Jezte víc luštěnin, je to výživový zázrak (II.)

Všechny luštěniny jsou bohaté na rostlinné bílkoviny a vlákninu, obsahují řadu vitaminů a minerálů.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Neuvěřitelná města budoucnosti

Budoucnost ve stavebnictví a architektuře se zatím omezovala jen na samostatné budovy nebo jakési větší celky. Jenže omezení už neexistují. Začínají se stavět celá nová města, která ukážou, jak moderně a ekologicky se dá myslet ve velkém.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Dům ve svahu se skrývá pod zelenou střechou jako hříbek v mechu

Některé domy jsou sice krásné, ale nerespektují místo ani podobu pozemku. To rozhodně není případ rodinného domu u řeky Dyje, který naopak ze svažitého pozemku s původní terasovou úpravu a kamennými stěnami vytěžil maximum. Studio Kuba & Pilař architekti navrhlo stavbu i interiér domu.

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Viktor & Rolf šokují kolekcí extravagantní královských šatů The New Royals

Nizozemská dvojice módních návrhářů Viktor & Rolf v aktuální módní Haute Couture kolekci The New Royals opět šokují. Tentokrát zaujali pokusem ukázat lidskou realitu za fasádou královských institucí. Jejich šaty jsou velké, nabubřelé, barevné, disproporční a s velkými, často ...

neděle v podvečer 26/9/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ateliéry jen pro profesory? Dnes pro studenty. Na AVU se umění učí už 222 let

Umění vyvažuje racionální přístup k životu, zlidšťuje ho a dává mu smysl a přesah. I tyto myšlenky stály před 222 lety u zrodu Akademie výtvarných umění, nejstarší umělecké školy u nás.

neděle odpoledne 26/9/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Šetříme vodou? Jak kdy, jak kdo

Šetřit vodou je důležité pro 83 % českých obyvatel. Pouze 28 % ví přesně, kolik platí za vodu měsíčně, zatímco 32 % to vůbec netuší. Vyplývá to z nedávného průzkumu společnosti Siko Koupelny & Kuchyně.

neděle v poledne 26/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výrazným prvkem bytu pro mladou rodinu se staly betonové panely

Cílem celkové rekonstrukce bytu na Praze 4 bylo vytvořit klidné a neutrální prostředí pro život mladé rodiny, jež by jej následně zabydlela dle svých aktuálních potřeb a vkusu. Zadáním bylo definovat prázdný prostor, kde veškeré funkce, které se od dokončeného bytu očekávají, jsou integrovány do ...

neděle dopoledne 26/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bydlení v helikoptéře? I to je možné. Otec a syn ji k tomu upravili

Velmi zajímavé bydlení s výjimečnou atmosférou nabízí všem milovníkům letectví majitel kempu na ostrově Wight na jihu Anglie Stewart Dungey. Společně se synem tu totiž mají helikoptéru z roku 1965, kterou proměnili v hodně netradiční příbytek. Při pohledu do jejích útrob člověka bezděky může ...

neděle dopoledne 26/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mistři zahrad: Zelená oáza uprostřed města

Byt v centru města s velkou prázdnou terasou, na kterou celý den svítí slunce. To byl další úkol pro zahradní architektu Danu Makrlíkovou a její tým z pořadu Televize Seznam Mistři zahrad. I s velmi náročným úkolem se ale Dana vypořádala na jedničku a majitelé si již mohou užívat překrásnou ...

neděle dopoledne 26/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

MVRDV postavilo v Bordeaux bílý bytový dům s nádvořím v barvě vína

Ve francouzském městě Bordeaux dokončil nizozemský architektonický ateliér MVRDV rezidenční komplex Ilot Queyries. Rozsáhlá stavba s výrazným extravagantním designem připomíná díky své bělostné barvě a ostrými tvary řadu ledovců. Směrem do nádvoří je komplex červený ...

neděle v noci 26/9/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jezte víc luštěnin, je to výživový zázrak (I.)

Jsou doslova napěchované prospěšnými látkami, a mohou tak předcházet řadě zdravotních trablů. Mají nepřeberně variant a barev. Tvoří základ mnoha zahraničních kuchyní, naši předci je také jedli pravidelně. Většina z nás ale luštěniny opomíjí.

neděle v noci 26/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Putování za Stromem roku 2021. Zamiřte do Telecí, Kozlovic a Brna

Babí léto přeje turistickým výletům křížem krážem naší vlastí. Prodlužte si víkend a vydejte se za příběhy stromů, které aktuálně bodovaly v populární anketě.

neděle v noci 26/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Dcerám dopřáli krásný pokoj s kouzelným stromovým domečkem na spaní

Verunka a Klárka mají v nově zrekonstruovaném domě dva pokojíčky. Jeden zatím slouží jako herna a z druhého by měla být společná ložnice se zvířaty, stromy a kytkami. Proměny se ujala designérka Markéta Daňková.

neděle v noci 26/9/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Indické domy pro děti bez domova vznikly i z odpadu. Bednění oken mají z rámů od kol

Některé architektonické počiny si rozhodně zaslouží pozornost. Jedním z takových projektů jsou bezpochyby domy stavěné pro děti bez domova v Indii od architektky Anupamy Kundoo. Ta na svoji tvorbu letos upozornila ziskem ocenění RIBA Charles Jencks Award. Právě tyto domy jsou jedním z projektů, ...

sobota dopoledne 25/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak mít záhon jako ze žurnálu

Záhon pestrých květů promění zahradu v botanický skvost. Jak to ale zařídit, aby vypadal jako ze žurnálu a neodkvetl dřív, než v lese popadají žaludy?

sobota dopoledne 25/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na střechu nádraží ve Španělsku byla instalována 15metrová černá koule

Na severu Španělska ve městě Logroño instalovala umělecká skupina SpY na místní nádraží velkou černou kouli v instalaci Blackout. Koule o průměru 15 metrů vznikla v průhledu mezi silnici a střechou fungující jako park. Velká černá koule má symbolizovat velké oko ...

sobota v noci 25/9/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Přišlo vám chybné vyúčtování za energie? Reklamujte ho

I při fakturaci záloh za energie může dojít k chybě. Pokud jste ji na svém vyúčtování objevili, nebojte se chybu reklamovat, není to složité.

sobota v noci 25/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Bájný cedr libanonský. Troufnete si na něj?

Baví neobvyklým vzhledem i zajímavou historií a zkušené zahrádkáře může lákat také náročnějším pěstováním. Léta péče se vám vrátí v podobě stromu, který jen tak někdo nemá a bude těšit i děti vašich dětí.

sobota v noci 25/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Ronalda obtěžovaly ovce, a tak se odstěhoval

Po přestupu z fotbalového Juventusu do Manchesteru si Cristiano Ronaldo hned vyhlédl nový dům. Přestěhoval do něj celou rodinu, ale romantika na anglickém venkově netrvala dlouho.

sobota v noci 25/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Zvolte Stavbu roku, na výběr máte 33 novostaveb i rekonstrukcí

O titul Stavba roku 2021 soutěží třicet tři projektů, které postoupily do nominačního kola. Další dvě nominace jsou určeny pro titul Zahraniční stavba roku 2021. Úroveň soutěže dokazuje, že kvalita české architektury stále stoupá.

sobota v noci 25/9/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Britský sporťák Aura zaujme designem i speciálním volantem s tachometrem

Britská společnost Conjure představila koncept vozu Aura, který vznikl za přibližně rok a jeho vývoj byl financován Úřadem pro vozidla s nulovými emisemi. Dvoumístný sporťák zatím bez čelního skla i střechy má aerodynamicky tvarovaný design, karoserií krytá zadní kola, elektrický ...

pátek v podvečer 24/9/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Příběh stromů v zahradě na Okoři

Magická zahrada s mlýnem se nachází v krásné krajině na Okoři. Patří k malebnému údolí Zákolanského potoka i k historickému viaduktu, po němž v letní sezoně jezdí turistický vlak. Je zde dokonalé ticho, mírně zvlněná krajina a harmonická příroda. A zahrada na ni bezprostředně navazuje.

pátek odpoledne 24/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černá v koupelně? Nebojte se experimentovat

Barva elegance a luxusu, to je černá. A platí to i v koupelně, jakkoliv se vám to může zdát netradiční. Kolik a jakých černých prvků v koupelně použijete, přitom záleží jen na vašem vkusu a odvaze.

pátek odpoledne 24/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Betonu a kameni to v zahradě sluší

Beton a kámen nejčastěji slouží k výstavbě příjezdových cest, chodníků, plotů, opěrných zídek, tvoří terasové plochy. Jejich potenciál je však daleko širší. Nevěříte?

pátek dopoledne 24/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Srdcem domu v horách se stala zimní zahrada

Pozemek na horských hřebenech, v krušnohorské osadě Mníšek, ležící asi kilometr od hranice s Německem, nabízí jedinečné panorama. Klimatické podmínky však odpovídají nadmořské výšce přesahující 750 metrů, svědčí o nich i sousedství větrné elektrárny. Právě zde vyrostl elegantní dům.

pátek dopoledne 24/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitel ukrývá zahradu v japonském stylu za víc než milion korun za nenápadným domem

Jezírko s koi kapříky, bonsaje i malé kamenné pagodky, nic z toho této zahradě v japonském stylu nechybí. Málokdo v sousedství ale o ní vůbec ví. Angličan Greame Tate a jeho žena Lynne z Rossingtonu v hrabství Yorkshire ji mají totiž schovanou za velice nenápadným domkem.

pátek ráno 24/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chatku na spadnutí nahradil romantický domek s mořskými vlnami na střeše

Uprostřed pozemku v kalifornském Los Angeles architekti z tamního ateliéru Byben & Skeens nahradili starou chatku na spadnutí moderním, neméně romantickým multifunkčním prostorem. Ten majitel může využívat nejenom jako pracovnu při psaní, ale zároveň i jako pokoj pro hosty.

pátek ráno 24/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

James Dyson vybavil vysavač V15 Detect laserem odhalující i mikroskopický prach

Britský designér a vynálezce James Dyson přichází s revoluční novinkou. Svůj už tak pokrokový bateriový vysavač vybavil laserem, který odhalí všechny nečistoty včetně mikroskopického prachu. Mimo toho je vysavač vybaven technologií v reálném čase měřící a počítající ...

pátek v noci 24/9/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Vybíráme nejlepší sedací pytel

Sedací vaky jsou stále oblíbenějším kusem nábytku, který se rychle zabydlel v našich domovech. Proč tomu tak je a jak si vybrat ten nejvhodnější?

pátek v noci 24/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Trávníku před zimou prospěje vertikutátor

Zima už pomalu klepe na dveře a s ní i starost, jak zaopatřit trávník, aby přežil náročné období bez úhony a dělal nám radost i příští rok. Jedním z důležitých kroků pro jeho stálou dobrou kondici je provzdušnění, ke kterému vám skvěle poslouží vertikutátor.

pátek v noci 24/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Návštěva ve vykuchaném domě

Původně měšťanský dům byl už ve špatném stavu. Majitelé plánovali, že by zkusili jej rekonstruovat, ale pak spolu s architekty přišli na jiné řešení. Vlastně jej vykuchali a zevnitř postavili znovu.

pátek v noci 24/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jak správně sušit bylinky

Pokud věříte v léčivou sílu přírody, jistě máte po létě nasbírané bylinky na nejrůznější neduhy. Aby vám ale skutečně sloužily, je nutné je správně uchovat. Pokud jste se rozhodli bylinky sušit, přečtěte si osvědčené tipy, jak při sušení postupovat a čeho se vyvarovat.

pátek v noci 24/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Domy v Česku s geniem loci slibují nádherné bydlení a jsou na prodej

V České republice se prodávají mlýny, usedlosti i zámky, ke kterým patří vždy velký pozemek a parádní genius loci. Podívejte se na nejzajímavější historické nemovitosti na prodej.

pátek v noci 24/9/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Chata, přestavba a novostavba od architektů, kteří hledají nové cesty

Studio New Work sídlí v Brně, ač jeho hlavní postava, architekt Svatopluk Sládeček, pochází ze Zlína a fakultu architektury absolvoval na VŠUP v Praze. V pestré tvorbě jeho ateliéru najdete obchodní galerii, kancelářskou budovu, stylový hotel, rekonstrukci muzea i několik originálních rozhleden.

pátek v noci 24/9/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (24.9., 23.9., 22.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru