Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » aktuální zprávy
pondělí 6. 12. 2021, 11:49

co se píše o architektuře, designu a umění na webu

Zanedbaná část Florence se promění novými bytovými domy i náměstíčky se zelení

Z Prahy by měla zmizet další ostudná čtvrť, tentokrát Florenc. Poté co se dokončuje oprava Negrelliho viaduktu byl zveřejněn vítězný návrh na proměnu další zanedbané části Florence sahající od Masarykova nádraží až po Vítkov. Vzniknout zde mají nové ulice, náměstíčka, bytové ...

dnes dopoledne | zdroj: DesignMagazin.cz

Turistka během dovolené narazila na schodiště totožné jako v seriálu Hra na oliheň

Jihokorejský seriál Hra na oliheň (Squid game) se stal v posledních měsících nesmírně populárním nejenom ve světě, ale i u nás. A jako v mnoha podobných případech, jeho fanouškové si nadšeně sdílejí záběry z reálných míst, která nápadně připomínají lokace známé ze seriálu. Jedním ...

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elegantní bezpečnostní dveře? Žádný problém

Myslíte si, že při výběru vchodových dveří musíte vybírat mezi funkčností a hezkým vzhledem? Nemusíte! Stylové dveře mohou být rozhodně i bezpečnostní a z jejich vzhledu to vůbec nepoznáte.

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Posuvné dveře ušetří drahocenné centimetry

Jaké jsou výhody posuvných dveří v interiéru? Snadná manipulace s nimi, bezbariérový průchod a kompatibilita s různými druhy dveří. Lze je posunovat podél stěny, nebo s nimi zajíždět do pouzdra. Mají plynulý, tichý pohyb, jsou jednoduché, moderní a nadčasové.

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vánoce, jak mají být. Nejvyzdobenější ulička už zase září tisícovkami světel a ozdob

Více než stovka lidí se sešla o víkendu v jedné z ulic v anglickém městě New Milton. Tamní Byron Road patří totiž o vánočních svátcích už tradičně k těm nejvyzdobenějším. A nejinak je tomu i letos. Za společného odpočítání se rozzářila světla ozdob a hned bylo jasné, že i letos budou mít ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Návštěva v rozmarýnovém domě

Stavba tohoto nového domu vyplynula z potřeby rodiny zvětšit prostor. Vždyť jich je pět, a navíc mají rozsáhlou sbírku umění. Starý dům na to opravdu nestačil.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Jak si vybrat vanu pro pohodlné koupání

Výhody vany vyvstávají zejména dnes, když jsou možnosti relaxace ve veřejných bazénech a aquacentrech poněkud omezené. Nicméně soukromí se cení stále. A kde jinde se můžete v klidu vykoupat než doma?

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

7 nejúžasnějších mostů světa

Mosty patří mezi nejpozoruhodnější stavby. Nadchnou vás svou architekturou, barvou či majestátností. Pojďte se s námi podívat na ty nejúžasnější z celého světa. 

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Vypěstujte si okrasu Vánoc – hvězdník

Hvězdník se právem řadí mezi ozdoby Vánoc. Pořiďte si ho i vy – můžete ho koupit již kvetoucí, ale také si tuto zajímavou a nepřehlédnutelnou rostlinu můžete vypěstovat sami. Jak na to, se dozvíte v následujícím článku.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Chráněný park na Petříně byl strašně zanedbaný. Teď dělá jen radost

Zanedbaný park kolem pražské Petřínské rozhledny se v roce 2018 dočkal zasloužené obnovy. Parková plocha u rozhledny se sadově upravovala již v roce 1836 podle návrhu Jiřího Braula.

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Když UFO „přiletělo“ do Norska, udělali si z něj letní chatu pro hosty

Zapomeňte na klasickou norskou chatu plnou borovicového dřeva. Před padesáti lety se prastrýc dvou neteří rozhodl pořídit si dům Futuro, který vypadá jako UFO. Měl sloužit jako letní dům pro hosty. Teď jej chtěly mladé ženy předělat.

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Energetika bude křehčí. Chytré domácnosti proto mají smysl, říká expert

Inteligentně řízené žaluzie se v létě zatáhnou, aby vás chránily před horkem. Ráno vám v koupelně bude svítit žárovka modrým spektrem, abyste se rychleji probrali. Hledání klíčů je minulost. Nejde o sci-fi. Přední český odborník Petr Pokora na chytrou domácnost popisuje, jak se dá chytře uzpůsobit ...

neděle večer 5/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Sněžnice lehce se měnící na lyže vyhrály Národní cenu za studentský design 2021

Mladý student designu Vojtěch Veverka, který studuje na Fakultě architektury ČVUT v Praze, získal nejvyšší ocenění Národní cena za studentský design 2021 Grand. odbornou porotu okouzlil svým návrhem sněžnic Bigfoot, které je možné snadno překlopit na druhou stranu a použít ...

neděle v podvečer 5/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Studio Najbrt navrhlo logo pro Kunsthalle Praha a umístilo jej přes roh budovy

V únoru se v Praze na Klárově otevře dlouho očekávaná Kunsthalle Praha. Bývalá Zengerova transformační stanice se promění na kulturní instituci světového významu. Logo, typografii a piktogramy pro ni navrhlo Studia Najbrt. Nejzajímavější je aplikace loga ...

neděle dopoledne 5/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Moderní termofory naplněné teplou vodou zahřejí během chladných večerů

Éra nevzhledných termoforů z umělé hmoty známých z dob minulého režimu je už dávno pryč. Dnešní termofory krášlí elegantní kabátky z hřejivých materiálů i umělých kožešin. Oblíbí si je zejména ti, kdo nechtějí navečer příliš topit, ale mají rádi teplé lůžko, když jdou spát.

neděle dopoledne 5/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obyvatelé městské čtvrti se rozhodli napravit její špatnou pověst pomocí barev

Duhově natřené domky v hustě obydlené, leč chudinské části peruánského hlavního města Limy upoutají pozornost už z dálky. Hravá a roztomilá barevnost měla nečekaný cíl – zbavit místo špatné pověsti a spojit obyvatele nad společným dílem.

neděle dopoledne 5/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřín obecný: Nenáročný okrasný keř se zdravými plody

Chybí vám zásoby vitaminů na zimu? Vypěstujte si dřín obecný! Plodí vynikající dřínky, kvete už v únoru a je nenáročný na pěstování i údržbu.

neděle v noci 5/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jablečný závin jinak? Zkuste ho jako rohlíčky

Chcete rodinu potěšit domácím jablečným štrúdlem v trochu jiné podobě? Z listového těsta a jablek připravte rohlíčky. Nebo jim klidně říkejte, jak chcete, na jejich vynikající chuti to nic nezmění.

neděle v noci 5/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Za svatým Prokopem na Sázavu

Dozvědět se více o svatém Prokopovi a prohlédnout si nově obnovenou část areálu Sázavského kláštera můžete také v prosinci. Stačí zavítat do města Sázava.

neděle v noci 5/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Staré panelákové jádro nahradila skvělá koupelna a ještě lepší kuchyň

Robert se narodil v Německu, ale už řadu let žije v Brně. Nyní se s manželkou rozhodli, že se přestěhují z centra na sídliště. Byt v panelovém domě chtějí zařídit tak, aby jej mohli během svých pobytů v zahraničí pronajímat. Rekonstrukce se ujal designér Petr Šlejmar.

neděle v noci 5/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Máma sem už tolik nejezdí, o chalupu se teď starám já s Felixem, líčí Slováčková

Chalupu v jedné z nejmalebnějších částí Česka si rodina Slováčkových pořizovala ještě v době, kdy byla naše hostitelka a dcera majitelů Anna Julie Slováčková dítě. A také na doby, které tam jako dítě trávila, moc ráda vzpomíná. Návštěvami si je připomíná, jak nejčastěji to jen jde.

sobota odpoledne 4/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vánoce můžete strávit i v domě z filmu Sám doma

Ubytovací portál Airbnb nabízí přespání v domě ze Sám doma. Vánoce rodiny McCallisterů můžete zažít za pouhých 25 dolarů!

sobota dopoledne 4/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně se znovu otevřelo s výstavami designu od 18. století

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně se po několikaleté rekonstrukci, která byla z drtivé většiny financována Evropskou unií, otevřelo veřejnosti. Vznikly zde nové stálé expozice i prostory pro krátkodobé i dlouhodobé výstavy. Budova muzea si nově dala podtitul Art Design ...

sobota dopoledne 4/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Není to jen školka. Je to i pevnost, která má zachraňovat životy místních

V hustě zastavěné čtvrti japonského Tokia zvané Kacušika v minulých letech dosloužila mateřská školka a bylo třeba vybudovat novou. Její soukromý majitel vypsal na řešení budovy architektonickou soutěž, kterou vyhráli architekti ze studia Aisaka Architects’ Atelier. Jejich návrh zaujal ...

sobota dopoledne 4/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škornice vyšperkují místa pod stromy

Sychravý listopad vysvlékl stromy z listů a květinám uloupil barvy. Aby nás zahrada nestrašila prázdnotou, je úkolem pro škornice (Epimedium).

sobota dopoledne 4/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vánoční tipy: Dárky pro kutily a zahrádkáře

Nakupování dárků je v plném proudu a my přinášíme další várku tipů, s čím udělat radost svým nejbližším. Tentokrát je náš výběr zaměřený na kutily a zahrádkáře, které jistě potěší kvalitní a praktické nářadí i další vychytávky do dílny i na zahradu.

sobota v noci 4/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Barborky: Které větvičky utrhnout a co dělat, aby do Vánoc vykvetly?

Podle tradice se dnes na svátek Barbory mají vdavekchtivé dívky a paní vydat ven a domů si přinést větvičky barborek. Jenže co utrhnout? A jak se o ně postarat, aby vykvetly včas?

sobota v noci 4/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Byt v novostavbě nechali předělat designérům, dočkali se i zlaté stěrky

Byt v developerském projektu není problém upravit podle přání budoucího majitele, developeři dnes většinou nabízejí širokou škálu klientských změn. Přesně to využila mladá rodina, která si s pomocí designérů upravila byt podle svých potřeb.

sobota v noci 4/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Mercedes-Benz představil projekt Maybach vzniklý s Virgilem Ablohem

Německá automobilka Mercedes-Benz na přání rodiny nedávno zesnulého módního návrháře a designéra Virgila Abloha zveřejnila vůz nazvaný Project Maybach. Luxusní vůz s terénními rysy se nepodobá ničemu, co kdy automobilka vyrobila. Autory jedinečného exempláře je Virgil Abloh ...

pátek odpoledne 3/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak mít doma kvalitní vzduch

Změny, které jsme s pandemií zažili, se projevily také zhoršením kvality vzduchu u nás doma. Lockdown nás nutil trávit čas v uzavřených místnostech, vzrostl trend nakupování rostlin, pořizování domácích mazlíčků. A tím se zvýšila hladina alergenů v interiéru.

pátek odpoledne 3/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plzeň Design Week představí stylové bydlení v maringotkách i miniaturních domcích

V Plzni probíhá v prostorách Depo2015 šestý ročník tradiční akce, která přináší novinky ze světa designu. Letos se festival zaměřuje na možnosti kvalitního designu na minimálním prostoru. Podtitul akce zní „Jak žít v malém“. Návštěvníci se mohou o víkendu těšit mimo jiné na představení ...

pátek odpoledne 3/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kro Bistro & Bar v pražském Karlíně dostal interiér laděný do street food stylu

V pražském Karlíně v ulici Sokolovská byl otevřen Kro Bistro & Bar, který navazuje na původní koncept Kro Kitchen laděný do haute cuisine street food. Přesně v tomto duchu navrhli interiér architekti z ateliéru Neuhäusl Hunal. Interiér výstředně využívá surové původní ...

pátek dopoledne 3/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ač původním povoláním elektrikář, dceři na zahradě postavil pergolu jako profesionál

O tom, že zvládne postavit na zahradě pergolu, musel náš čtenář Tomáš ze Znojma svou dceru nejprve přesvědčit. Teprve pak se pustil do podrobné přípravy plánů, a později i do stavby. Původní profesí elektrikář se tak zcela sám pustil nejprve do betonování základové desky, na níž postavil hezkou ...

pátek dopoledne 3/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bungalov u řeky láká k posezení a zamyšlení

Rodinný dům na Sázavě je krásný malý bungalov posazený v blízkosti řeky, který láká k posezení a zamyšlení, čas zde plyne pomaleji, ranní káva chutná lépe.

pátek dopoledne 3/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejdražší rodinný dům v USA půjde nejspíš do dražby, s vyvolávací cenou 5,6 miliardy korun

Největší rodinný dům v USA nazvaný Ten Jeden (The One) by se mohl v lednu objevit v dražbě, a to za 250 milionů dolarů (5,6 miliardy korun). Jeho majitelem je developer Nile Niami. Kvůli neschopnosti splatit více než stamilionový dluh musel letos vyhlásit bankrot, a proto slíbil dům stojící ...

pátek ráno 3/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V hlavní roli moderní toaletní stolky

Toaletní stolek se v poslední době stává nepostradatelnou výbavou českých ložnic. Jaké jsou jeho hlavní výhody a jak vybrat ten pravý? Poradíme vám.

pátek v noci 3/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Návštěva opravdu maličkého bytu

Jen 24 čtverečných metrů je opravdu málo. Bohužel dnes je to často standard, se kterým si prostě musí majitelé poradit. Tady je ukázka, jak se to dá vyřešit.

pátek v noci 3/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Léčba solí – jednoduchá a účinná

Je nepostradatelná v kuchyni, ale dá se využít i při domácí léčbě. Řeč je o soli – můžete si pořídit himálajskou, z Mrtvého moře, ale i obyčejná kuchyňská sůl vám při zdravotních problémech poslouží více než dobře.

pátek v noci 3/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy potřebujete ke kácení stromů povolení

Ke kácení stromů je nejvhodnější doba právě teď, ovšem pozor na legislativu. Ne každý strom můžete pokácet jen tak, bez povolení. Jaká ustanovení při kácení stromů je nutné dodržovat?

pátek v noci 3/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

KVÍZ: Co víte o dřevostavbách? Otestujte se

V roce 2020 bylo podle údajů Českého statistického úřadu postaveno přes 18 tisíc rodinných domů, z toho téměř tři tisíce dřevostaveb. Za posledních 20 let jde o dramatický nárůst, vždyť na začátku milénia se jich u nás postavilo jen 167. Své znalosti o stavbách ze dřeva si otestujte v našem kvízu.

pátek v noci 3/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dřevo, betonové schody, mapa lezeckých míst. Manželé si postavili vlastní ráj

Gabriela a Tadeáš Kopčovi rádi cestují, sportují, zapojují se do ochrany přírody, při práci střídají žánry. Flexibilita a životní filozofie ovlivnily i vzhled a fungování jejich nového domu, který sami navrhli a částečně svépomocí poblíž Českého ráje vybudovali.

pátek v noci 3/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (3.12., 2.12., 1.12., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (prosinec 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (listopad 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru