Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » aktuální zprávy
čtvrtek 1. 6. 2023, 6:40

co se píše o architektuře, designu a umění na webu

RECENZE: Proč Židé jezdí v německých autech

Americká herečka, scenáristka a producentka Sarah Silvermanová se v novém komediálním pořadu Sarah Silvermanová: K pomilování zase odvázala. Nepochybně se těší, jak opět urazí tupce bez smyslu pro humor, a to napříč politickým spektrem.

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úřad nekonal, tvrdí otec ubodaného chlapce z Mostu

Otec tříletého chlapce, který přišel minulou sobotu o život během konfliktu dvou mužů v Mostě, obvinil v médiích so­ciální pracovníky mosteckého magistrátu z nečinnosti. Údajně je opakovaně upozorňoval, že chlapcova matka fetuje a o syna se nestará. Domnívá se, že kdyby měl syna ve své péči, ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci nemohou rány jen přijímat, musí je i rozdávat, řekl analytik. Moskvu ale nevidí jako vhodný cíl

Ukrajina sice oznámila, že její ofenziva už probíhá, ale zatím to příliš patrné není. I tak ale došlo ve válce Ruska s Ukrajinou v posledním měsíci k řadě zajímavých událostí. Redaktor Novinek Alex Švamberk probíral s bezpečnostním analytikem a bývalým poradcem ministra obrany Milanem ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bugatti postaví v Dubaji svou první rezidenční budovu. Má byt ztělesněním francouzského „umění žít“

Po mnoha jiných proslulých automobilkách se také francouzská firma Bugatti rozhodla „do toho praštit“ a postavit svou vlastní rezidenční budovu. Stát má v Dubaji a na jejím projektu se podílí místní developerská společnost Binghatti. Mrakodrap se 42 podlažími má ladné organické křivky jasně ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nesmíte se koupat ani mít sex aneb Nejčastější mýty o menstruaci

Kolem menstruace panuje mnoho mýtů a dezinformací, které přetrvávají i v dnešní době. Tato témata jsou stále tabuizována a mnoho lidí nemá dostatečné povědomí o tomto přirozeném procesu ženského těla. Jaké mýty jsou ohledně menstruace v naší společnosti zakořeněné a jaká je skutečná pravda?

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete prospět svému zdraví? Močte zásadně vsedě, radí mužům urolog

Každý člověk, bez ohledu na pohlaví, má svoje potřeby. Musí jíst, spát a také se vyprazdňovat. Malý rozdíl je ale například v močení. Zatímco dámy u něj sedí, velká většina mužů u něj stojí. Najdou se ale i tací, kteří u močení také sedí. A podle urologů volí rozhodně lepší variantu ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům na konci vesnice kousek od Berouna se snaží nevyčnívat a splynout s okolím

Malebná obec Lhotka u Berouna má jen 39 rodinných domů a další, jeden z posledních zde vznikl v posledním roce podle návrhu architektů z ateliéru Molo. nenápadná stavba na konci vesnice má sedlovou střechu, fasádu obloženou dřevem, nenásilný výčnělek ze základní hmoty, ...

dnes ráno | zdroj: DesignMagazin.cz

Kameraman zachránil show. V přímém přenosu srazil kamerou protestujícího aktivistu

Ekologičtí aktivisté se rozhodli narušit finále švédské taneční soutěže Let’s Dance. Vběhli na parket a začali kolem sebe rozhazovat žlutý prášek. Pohotový kameraman však záhy jednoho z nich srazil kamerou a ostraha oba odtáhla.

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na víkend se ochladí

Ve čtvrtek začalo astronomické léto a letní budou i odpolední teploty. Ty naruší pouze páteční přechod slabé studené fronty, takže v sobotu budou maxima pouze kolem 20 °C. V dalších dnech však zamíří teploty opět vzhůru. Slunečné počasí budou pouze ojediněle doplňovat slabé přeháňky, sdělila ...

dnes ráno | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdanit víc minerálky než sladkosti nedává smysl, říká šéf Mattoni

Argumentace plastovými obaly u plánovaného zdražení nealkoholických nápojů nedává v podle generálního ředitele Mattoni 1873 Ondřeje Postráneckého smysl. Ani doslazované minerálky neobsahují tolik cukru jako některé jiné potraviny, kterým se sazba DPH nezvýší. O slabinách návrhu na vyšší daň ...

dnes v noci | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvíz: Co víte o kočkách?

Patří mezi nejpopulárnější domácí mazlíčky, kteří fungují i jako živý antistresor. Kdybyste uvažovali, že se také chcete zařadit mezi chovatele micek, měli byste o nich něco vědět. Nebo začněte alespoň naším testem.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Geniálně jednoduchý trik, jak se vyhnout drhnutí připečených zbytků

Šunkofleky milují děti i dospělí. Menší radost ale dělají těm, na které zbyde mytí připečených zbytků z pekáče. Chcete to příště zkusit jinak?

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Lepek je všude. Jak se mu vyhnout? Jste si jisti, že nejste také celiaci?

Lepek je všude kolem nás a na první pohled může působit jako nepřemožitelný nepřítel. Ale nebojte se! Přečtěte si náš článek a objevte, co můžou celiaci jíst, a čemu se naopak musí vyhýbat.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Dostal váš bobkový list v zimě zabrat? Přežije? Jak ho nechat vzpamatovat?

Chladné zimní noci mohou být i pro některé z nás strašným utrpením. A pro bobkový list to platí dvojnásob. V tomto článku prozkoumáme, jak se postarat o svoji chladem zničenou rostlinku a navrátit jí zdraví a vitalitu.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Víte, že chlazení je dražší než vytápění? Největší chyby s klimatizací (I.)

Klimatizace v domácnosti je příjemná věc, ale musíte ji umět používat. Případné chyby se totiž podepisují na vašem zdraví i na vaší kapse. Zde jsou rady, jak správně používat domácí klimatizaci.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Kotle na uhlí končí. Ministerstvo připravuje revoluci v topení

Kotle na uhlí patrně od roku 2025 zcela skončí. Už se nebudou moct nabízet a postupně se také bude zdražovat uhlí a dokonce se přestane i nabízet. Přechod na nové vytápění tak bude nutností.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Úžasný dům v lese. Majitelé si do něj navrhli netradiční schodiště

V lesích nedaleko Ralska se nacházejí rekreační lokality, v nichž je i dnes možné získat příjemné pozemky pro víkendové objekty. Právě tam najdete velkoryse pojatý prosklený dům citlivě zasazený do vzrostlého borového lesa.  

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Dům s falešnými střechami vzbuzuje rozporuplné pocity

Na předměstí Athén chtěli majitelé pozemku postavit malý, ale komfortní přízemní dům, kam by se vešel celý život a sny tříčlenné rodiny. Architekti ze studia Kipseli to však pojali dost netradičně.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Červen v užitkové zahradě: hlavně kroťte plevel a škůdce

V červnu už máme na svých zahrádkách většinu rostlin vysazenou či vysetou, ale tím naše práce zdaleka nekončí. Na jaké práce byste neměli zapomenout? 

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Víte, co je Vastu shastra? Je to zajímavý styl bydlení podle védského učení

Ve světě interiérového designu existuje spousta stylů bydlení. Patří mezi ně také indické učení vastu shastra, které je především o tom dostat do života a svého bydlení harmonii, klid, útulnost a prosperitu. Zkuste jej zařídit podle této odnože Feng šuej.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Dům si postavil v prý nejkrásnějším městě na světě. Nemá důvod ho opouštět

Granada, opěvované historické centrum Andalusie, s pestrým mixem kultur, národností a historie má další novou stavbu, která z ulice sice působí jako „obyčejná vila“, ale je domovem i ateliérem slavného granadského výtvarníka Paco Pometa.

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Staví kostely, mosty i hrady jen z kartonových krabic. Teď už i v Česku

Jedinečný happening se uskuteční ve Žďáru nad Sázavou. Za pomoci veřejnosti vznikne monumentální stavba z 1 600 kartonových krabic vycházející z projektů geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho, od jehož smrti letos uplyne 300 let. Vše bude probíhat pod taktovkou designéra Oliviera ...

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Senát schválil odpuštění úroků u daňových nedoplatků

Lidé dostanou šanci zbavit se úroků a penále k neuhrazeným daním z minulých let, jestliže splatí původní dlužnou částku před začátkem letošního prosince. Počítá s tím návrh zákona, který ve středu schválil Senát. Normu dostane k podpisu prezident Petr Pavel.

středa večer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA dodají Ukrajině munici do Patriotů i raketometů HIMARS

Spojené státy připravily pro Ukrajinu novou dodávku munice do systémů protivzdušné obrany Patriot, střel do raketometů HIMARS a dalšího vybavení. Ve středu to oznámil Bílý dům. Hodnota dodávky není známá.

středa večer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ochranáři museli opět oplotit Sněžku

Krkonošští ochranáři museli ve středu opět oplotit vrchol Sněžky oplůtky používanými na oplocení pastvin. Spolehlivé opatření proti neukázněným turistům použila správa Krkonošského národního parku v pořadí potřetí.

středa večer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové zničili kus silnice v obavě z útoku na Brjansk, tvrdí Ukrajinci

Ruští vojáci vyhodili do povětří část silnice na místě, kde se stýkají hranice Ruska, Ukrajiny a Běloruska. Oznámila to ve středu na sociálních sítích ukrajinská pohraniční stráž, která také zveřejnila záběry z místa.

středa večer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA vyloučily Kosovo z vojenského cvičení

Spojené státy neumožní Kosovu účast na vojenském cvičení Defender Europe 23. Trestají tak Prištinu za eskalaci násilí na severu Kosova, kde žijí etničtí Srbové.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tatry omezí pohyb psů. Od léta budou moci jen na asfaltové cesty

Zřejmě už letošní léto začne ve Vysokých Tatrách platit významné omezení pohybu psů. Na rozdíl od nynějšího stavu nebudou moci pejskaři se svými čtyřnohými přáteli na většinu turistických stezek, ale jen na asfaltové cesty. Právo o tom informoval náměstek ředitele Tatranského národního parku ...

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší tlak na nižší daň: plenky a vložky

Hned dvě ministerstva, ale i zmocněnkyně pro lidská práva se postavily proti záměru resortu financí ponechat na nejvyšší úrovni daň z přidané hodnoty na dětské pleny, menstruační potřeby a alternativy mléka.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polovina lékařů v psychiatrické nemocnici v Kroměříži dala kvůli řediteli výpověď

V Psychiatrické nemocnici v Kroměříži to vře. K poslednímu květnu dala vedení nemocnice na stůl výpověď polovina lékařů.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policista v Polsku vjel i přes červené světlo na přejezd. Auto uvěznily závory

Obrovský hazard předvedl policista v polských Tulowicích v Opolském vojvodství. Se služebním autem vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy už svítila výstražná světla a sklápěly se závory, které ho tam i s kolegou uvěznily. Drama se šťastným koncem natočil jiný řidič.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Akcie Nvidie raketově rostou, kolem umělé inteligence se ale nafukuje bublina

Akciové trhy mají v posledních dnech jasného vítěze. Je jím výrobce čipů a herních grafických karet Nvidia. Akcie kalifornské společnosti od začátku roku posílily o závratných 180 procent, přičemž jen za posledních pět dní přidaly 29 procent. Firma těží z humbuku kolem umělé inteligence (AI), ...

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Někdejší Bidenova asistentka uprchla do Ruska. Je to tam prý úžasné

Někdejší asistentka amerického prezidenta Joe Bidena z doby, kdy býval senátorem, Tara Readeová, uprchla do Ruska. Bidena před třemi lety obvinila ze sexuálního útoku a teď se prý bojí o život. V Moskvě už se zabydlela a ochotně o svém životě vypráví tamním médiím.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Patří mezi nejznámější obrazy světa. Vyznáte se v nich?

Považujete se za znalce výtvarného umění, kteří si nenechají ujít žádnou lepší výstavu, nebo spíše za kulturní barbary, kteří v životě neslyšeli o Monetových leknínech a Degasových tanečnicích? Jak na tom jste, co se týče povědomí o těch nejznámějších obrazech světa a jejich autorech, si ...

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: O technofeudalismu, novém románu Petry Hůlové i milostných dopisech Jaroslava Haška

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dobíjení kreditu bude výhodnější než smlouva. Vodafone bude v létě rozdávat data

Zajímavou akci si na léto připravil pro své zákazníky Vodafone, bude lidem rozdávat data zadarmo. Získat je ale budou moci výhradně majitelé předplacenek, nikoliv smluvní zákazníci s mobilním paušálem. Na trhu tak vznikne zajímavý paradox, lidem se více vyplatí dobíjet kredit na předplacence než ...

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Crossover MG HS má po modernizaci agresivnější výraz

Britská automobilka MG fungující pod koncernem SAIC představila oficiální snímky modernizovaného SUV HS. Vlajková loď dostala agresivnější design exteriéru, nové technologie i vylepšený infotainment.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Problém nejsou jména, ale procedura, hájil Goláň odmítání kandidátů do ÚS, které pak Senát schválil

Senátor Tomáš Goláň v rozhovoru pro Novinky vysvětloval, proč ústavně-právní výbor horní komory doporučil jen jednoho z kandidátů na ústavní soudce, které navrhl prezident Petr Pavel. Vadí mu způsob výběru. Senát přitom nakonec všechny tři drtivou většinou schválil.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové musí uzavřít čtyři z pěti konzulátů v Německu

Berlín vyzval Moskvu, aby uzavřela čtyři z pěti ruských generálních konzulátů v Německu. Země tak reaguje na krok Moskvy, která omezila počet pracovníků německé ambasády a dalších německých úřadů a institucí na 350, čímž podle německé diplomacie „učinila krok k eskalaci“.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parodie na tiskovku a host na schodech. Japonský premiér po večírku sesadil syna z funkce svého tajemníka

Japonský premiér Fumio Kišida zbavil svého syna Šotara funkce politického tajemníka předsedy vlády. Důvodem byl bujarý večírek, který Šotaro Kišida uspořádal pro příbuzné v oficiální premiérské rezidenci.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ANO si bere manželství pro všechny jako rukojmí, je to nechutné, míní politolog

Zákon, který zavádí manželství pro stejnopohlavní páry, názorově dělí poslance vládní koalice. ANO si je toho dobře vědomo, proto tento zákon tlačí, míní politologové Miloš Gregor a Petr Sokol. Jednoznačně však podle nich zákon nepodpoří ani poslanecký klub ANO. Ten se přitom podle politologa Jana ...

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice

Nadnárodní investiční fond Carlyle Group ve středu potvrdil nákup majoritního podílu ve společnosti Meopta-optika, která v Přerově vyrábí optické produkty pro průmyslové, vojenské a spotřební použití. „Transakce podléhá obvyklému schválení regulačními orgány a její uzavření se očekává v roce ...

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dohledám vaše zmizelé peníze, nabídl seniorce z Prachaticka podvodník. Přišla o další

Hned dvakrát přišla kvůli internetovému podvodu o peníze 80letá důvěřivá seniorka z Prachaticka. Celkem ji takzvaní internetoví šmejdi připravili téměř o čtvrt milionu korun. Právo o případu informovala mluvčí prachatické policie Martina Joklová.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nervózní řidič převážel přes Česko ukradený mercedes

Čerstvě ukradený mercedes z Německa převážel přes české území minulý týden v pátek 29letý cizinec. Byl pod vlivem drog. Všiml si ho policista na cestě do práce, protože se mu zdálo, že řidič jede velmi nervózně.

středa v podvečer 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tříletá plavba kolem světa je v ohrožení. Kvůli údajně nevhodné lodi

Měla to být světově první a vůbec jediná tříletá výletní plavba. Teď však čelí ambiciózní cesta kolem světa od společnosti Life at Sea nejistotě. Z projektu, který patří pod mateřskou firmu Miray Cruises, se stáhl celý tým kvůli komunikačním neshodám ohledně lodi, na níž se měla plavba ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lotyšský parlament zvolil prezidentem ministra zahraničí Rinkévičse

Lotyšský parlament ve středu zvolil příštím prezidentem země dosavadního ministra zahraničí Edgarse Rinkévičse. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na premiéra pobaltské země Krišjánise Kariňše.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zajíček je novým šéfem Hospodářské komory, na post v ODS rezignuje

Podnikatelé ve středu na celostátním sněmu v Praze zvolili za prezidenta Hospodářské komory ČR na další tři roky dosavadního viceprezidenta komory a místopředsedu ODS Zdeňka Zajíčka. Vystřídá Vladimíra Dlouhého, který ve funkci po devíti letech skončí. Zajíček získal 190 hlasů, jeho ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace v Německu v květnu prudce klesla

Míra inflace v Německu v květnu podle metodiky Evropské unie prudce klesla, dostala se na 6,3 procenta z dubnových 7,6 procenta. Ve středu to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Růst spotřebitelských cen se tak dostal na nejnižší úroveň za poslední rok. Podle domácí metodiky ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Údery Ukrajinců na území Ruska jsou legitimní, vzkázalo Německo

Německo považuje ukrajinské útoky na ruské území za legitimní podle mezinárodního práva. Ve středu to na tiskové konferenci v Berlíně řekl mluvčí spolkové vlády Steffen Hebestreit. V podobném duchu se už dříve vyjádřila Velká Británie.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kopeček v přepočtu za 95 korun. Ceny zmrzliny v Chorvatsku vyletěly vzhůru

V přepočtu bezmála 95 korun stojí kopeček zmrzliny v chorvatském Dubrovníku. Důvodem je jednak růst cen související s přechodem na euro a pak také všeobecné zdražování, které postihlo ve větší či menší míře téměř celý svět.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior zabránil bankovní loupeži. Lupiče objal

Když 69letý Michael Armus z Kalifornie v pondělí vstoupil do banky, chtěl si jen uložit peníze. Ven ale vyšel jako hrdina, v naprostém klidu si totiž uvnitř poradil s lupičem.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bělorusové na hranici lákali Ukrajince na „východoslovanský boršč, který Evropa nemá“

Běloruští pohraničníci vsadili na lehkou provokaci. Pustili ukrajinským kolegům na druhé straně zátarasů z protitankových „ježků“ libozvučnou nahrávku ženského hlasu, který je v ukrajinštině láká na běloruský boršč. Celou scénku nahráli na video.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úbytek živočichů narůstá ve větším měřítku, než se čekalo

Podle studie zveřejněné minulý týden již téměř polovina živočišných druhů naší planety zažívá výrazný pokles své populace. Někteří vědci považují dnešní stav za tzv. šesté hromadné vymírání, tentokrát ovlivněné lidmi.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kateřina Handlová navrhla pro českou sklárnu RĂĽckl kolekci váz Heroine inspirovanou ženami

Mladá česká designérka Kateřina Handlová, která se stala známou svými extravagantními svítidly pro značku Bomma svazovanými provazy a kůží, se stala kreativní ředitelkou české sklárny RĂĽckl. Její první kolekce váz se jmenuje Heroine a čítá sedm váz s rozdílnou ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dálnice čeká během prázdnin další porce oprav

Letní měsíce využívají silničáři tradičně k opravám komunikací. Letos tomu nebude jinak, byť Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) žádné zásadní uzavírky podobné těm, které řidiči znali z několikaleté opravy dálnice D1, zatím neoznámilo. Přesný harmonogram rekonstrukcí by měl být k dispozici ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zničili jsme poslední ukrajinskou válečnou loď, tvrdí Moskva

Ruská armáda podle svých slov zničila poslední válečnou loď ukrajinských ozbrojených sil. Jde o plavidlo Jurij Olefirenko, které kotvilo v Oděse a v pondělí dostalo zásah z „vysoce přesné zbraně“.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smutná podívaná. Z Mount Everestu je nejvýše položený smeťák světa

Sedmdesát let od zdolání první výpravou lidem stačilo, aby nejvyšší horu světa Mount Everest v Nepálu proměnili v obří skládku u nebeských bran. Na vině jsou davy turistů, kteří se na majestátní osmitisícovku každoročně vydávají. S sebou berou stále víc věcí, zpátky už se jim je ale nosit ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cadillac představil sedan CT6. Má obří displej a cílí na čínský trh

Americká automobilka Cadillac oficiálně představila sedan CT6 pro modelový rok 2024. Vůz, který se v USA přestal vyrábět už před třemi lety, se totiž v nové verzi vydává na náročný trh v Číně, kam přináší pro tuto značku řadu nových technologií.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodných SMS zpráv dramaticky přibývá, bije na poplach O2

Výrazný nárůst počtu podvodných SMS zpráv zaznamenalo v posledních týdnech O2. Kyberzločinci se v nich často vydávají právě za pracovníky operátora a snaží se z důvěřivců vylákat přihlašovací údaje do mobilní samoobsluhy, nebo dokonce platební údaje.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Advokáta v davu skandujícím u soudu „Gestapo!“ prověří komora

Česká advokátní komora (ČAK) prověří okolnosti účasti advokáta Norberta Naxery při úterním extempore u Městského soudu v Praze, kde zfanatizovaný dav vtrhl do jednací síně. Na záběrech Novinek je Naxera mimo jiné vidět, jak na chodbě soudu mává rukama mezi lidmi, od nichž zní na adresu justiční ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevnímám se ohroženě, říká lékařka, která ošetřuje lidi bez domova

Lékařka Andrea Pekárková působí v Armádě spásy již 14 let. V centru sociálních služeb Bohuslava Bureše v Praze 7 se ve své ordinaci stará o sociálně vyloučené osoby. Její práce se oproti agendě jiných praktických lékařů liší nejen v provedených výkonech, ale také v přístupu k pacientům. ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Praha hledá nejlepší návrh na dokončení Vítězného náměstí. Do výsledku může promluvit i veřejnost

Praha představila pětici finálních návrhů na dostavbu Vítězného náměstí v Dejvicích. Vítěze mezi nimi chce najít formou soutěžního workshopu se všemi architektonickými týmy. Na tom, jak tato významná část šestého pražského obvodu bude nakonec vypadat, se může podílet i veřejnost prostřednictvím ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brita na paddleboardu zasáhl u Rhodosu blesk. Nepřežil

Šestadvacetiletý Brit přišel o život na řeckém ostrově Rhodos, když jej při paddleboardingu za nepříznivého počasí přímo na prkně zasáhl blesk. Jeden z místních lidí omráčeného muže vytáhl na břeh, záchranáři už ale turistovi z Liverpoolu nedokázali pomoci.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Youtubeři oholili teslu na kost. Vyzkoušeli zrychlení bez karoserie

Na internetu se objevilo video, které zachycuje zcela odstrojenou Teslu Model 3, která prochází různými testy. Mimo jiné s ní řidič vyzkoušel zrychlení z 0 na 100 km/h a nestačil se divit. Lehoučká platforma se s pomocí elektromotoru dostala na tuto hranici za méně než tři vteřiny.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lanovka na Petřín opět jedničkou. Loni byla mezi turisty nejpopulárnějším místem v Česku

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku byla loni znovu pražská lanová dráha na Petřín. Svezla 1,7 milionu lidí. Předloni jich byl zhruba milion, rok 2021 byl ale ještě výrazně ovlivněný epidemií koronaviru. Přes milion návštěvníků se v loňském roce dostala ještě Zoo Praha a také Pražský ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pojišťovna, která pomáhá vítězit. Už 30 let

Vojáky si přirozeně spojujeme s bojem. Bojem se zbraněmi proti agresorovi. V životě však každý z nás dennodenně svádí malé i velké boje. S pohodlností, strachem, nepřízní okolí, zdravotními problémy, bolestí.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šel na toaletu a pro pivo. Táborový vedoucí dostal za utonutí dítěte podmínku

Za neštěstí, při němž na koupališti v Českém Dubu na Liberecku v létě 2020 utonul šestiletý chlapec, je zodpovědný zástupce hlavního vedoucího tábora, kterého se chlapec účastnil. Ve středu o tom rozhodl senát Okresního soudu v Liberci. Osmatřicetiletému Tomáši Mádrovi uložil za usmrcení ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Registrované partnerství by se mohlo uzavírat na jakémkoliv úřadě. Poslanci poslali normu dál

Stejnopohlavní páry by mohly od příštího roku vstupovat do registrovaného partnerství na jakémkoliv úřadě, nyní tak lze učinit pouze na 14 vybraných matrikách. Počítá s tím vládní novela zákona o matrikách, kterou ve středu v prvním kole podpořili poslanci. Součástí novely je také snížení ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Itálie se chce stát kolébkou umělé inteligence, start-upy podpoří miliardami

Italská vláda odhalila své plány na vytvoření investičního fondu, který bude podporován státní bankou Cassa Depositi e Prestiti (CDP). Jeho hlavním cílem bude pomoci začínajícím start-upům, které se zaměřují na umělou inteligenci (AI). Informoval o tom vládní tajemník Alessio Butti, jak upozornila ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodina s průměrnými příjmy přijde kvůli balíčku vlády o 44 000 korun ročně, tvrdí analýza

Vládní úsporný balíček nejvíce dopadne na rodiny s menšími dětmi a průměrnými příjmy, které se mohou kvůli navrhovaným opatřením snížit až o desetinu. Vyplývá to z modelových výpočtů poradenské společnosti BDO.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela herečka Milka Zimková

Ve věku 71 let zemřela po těžké nemoci slovenská herečka Milka Zimková. Na Slovensku ji proslavil snímek Pásla kone na betóne. České publikum ji nejvíce zná z filmu Proč? o fotbalových chuligánech.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Takhle ne, na chodník. Policie našla recept, jak „třicítkářům“ zatrhnout blokování dopravy v Praze

Části aktivistů, kteří chtěli v Praze několika pochody naráz demonstrovat za snížení rychlostního limitu pro vozidla v metropoli na 30 km/h, policie minulý týden nedovolila blokovat dopravu. Důvodem pro rozhodnutí, proti kterému se „třicítkáři“ chtějí právně ohradit, byl podle policie fakt, ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toyota Yaris prošla lehkou modernizací, má silnější hybridní pohon

Yaris dostal hybridní pohon čtvrté generace, nový digitální přístrojový štít a další prvky, díky kterým se změny dají považovat za souhrnnou modernizaci.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Překvapení řidiči v Kyjevě. Kamera zachytila, jak na hlavní ulici dopadly trosky antirakety z Patriotu

O obrovském štěstí mohou mluvit motoristé, kteří v pondělí projížděli hlavní ulicí v kyjevském obvodě Obolonskyj. Na vozovku tam totiž spadla část antirakety z amerického systému Patriot, který v té době chránil ukrajinskou metropoli před dalším masivním ruským raketovým úderem. Antiraketa ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zloděj s dětmi sebral z pražského hotelu 15 nástěnných hodin. Policie zveřejnila video

Patnáct nástěnných hodin odcizil v dubnu dosud neznámý zloděj v jednom z pražských hotelů. S sebou měl dvě děti. Způsobil škodu za 70 tisíc korun a slehla se po něm zem.

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chtěl investovat do kryptoměn. Přišel o půl milionu

Na internetu lze v dnešní době narazit na celou řadu méně či více sofistikovaných podvodů. Kyberzločinci v poslední době stále častěji zkouší phishingové útoky ve spojitosti s kryptoměnami. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil 47letý muž z Brněnska, který místo výhodné investice zplakal nad ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Na nás platí jenom síla.“ Ruští partyzáni verbují lidi k útoku na Moskvu. Zájemců jsou prý tisíce

Ruští partyzáni, kteří minulý týden udeřili z ukrajinského území v ruské Bělgorodské oblasti, mají „tisíce“ zájemců o vstup do jejich řad. V přeshraničních bojích budou pokračovat, dokud nezískají dostatečnou sílu, aby zaútočili na Moskvu. Deníku The Times to řekl velitel Legie Svoboda ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko ruší část objednávky vakcín. A zaplatí penále

Konečně dohoda. Po měsících vyjednávání se Evropská komise shodla s firmami Pfizer/BioNTech na upravení smluv o masivních dodávkách vakcín proti covidu-19. Pro Česko je klíčový dovětek, že část dříve nasmlouvaných dávek nebudou muset státy odebrat. Zaplatit ale musí storno poplatek, jehož výše ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie pátrá po fence Scheile z Vysočiny. Hledá ji v souvislosti s případem zpronevěry

Hledá se fenka psího plemene americký stafordšírský teriér, slyší na jméno Scheila. S nezvyklým pátráním se obrátili na veřejnost kriminalisté z Vysočiny, kteří se zvíře snaží najít kvůli případu údajné zpronevěry. Zbytek příběhu ale halí mlha, policie totiž zatím podrobnosti nechce kvůli ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Román Jáchyma Topola získal filmovou podobu. Citlivý člověk vyráží do Varů

Nejdřív Citlivý člověk spisovatele Jáchyma Topola uspěl u čtenářů. Nyní se jeho filmová podoba představí divákům na 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Soutěžit bude o nejprestižnější cenu – Křišťálový globus. Režie snímku se ujal Tomáš Klein. Ten se stal ...

středa odpoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američané se zlobí na „zbytečně agresivní“ manévr čínské stíhačky u jejich letadla, zveřejnili záběry

Čínská stíhačka nad Jihočínským mořem provedla „zbytečně agresivní“ manévr poblíž amerického vojenského letadla, uvedl v úterý podle agentury Reuters Pentagon. Incident se odehrál minulý týden nad mezinárodními vodami Jihočínského moře.

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpěvák Daniel Landa: Dnešní doba mi připomíná minové pole

Osm let po předešlé kolekci Žito vydal v pátek zpěvák, hudebník a skladatel Daniel Landa své nové album Minový pole. Jsou na něm protestsongy, valčíky i balady. Landa zpívá o dnešním světě a občas přitom hledí do minulosti. Radost si pak udělá na den svých pětapadesátých narozenin ...

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Válka žalobců. Rusko a Ukrajina si vzájemně stíhají generály

Moskva ve středu vydala zatykač a vyhlásila pátrání po třech ukrajinských generálech, které obvinila ze smrti více než pěti set civilistů na Donbasu na východě Ukrajiny. Jde o další ze série trestních úkonů, které proti sobě Kyjev a Moskva kvůli válce na Ukrajině navzájem podnikají.

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porsche si k 75. výročí nadělí sportovní auto budoucnosti

Tajemný koncept bude předveden během hodinové živé akce nazvané „75 let sportovních vozů Porsche“, která se bude vysílat 8. června.

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V bezpečí nejsou ani majitelé počítačů od Applu. Přibylo detekcí viru, který špehuje uživatele

Majitelé počítačů od Applu, které jsou vybaveny operačním systémem macOS, nečelí kybernetickým hrozbám tak často jako uživatelé strojů s Windows. Patrně i kvůli tomu se někdy mylně domnívají, že se jich škodlivé kódy nijak netýkají. To ale není vůbec pravda, jak dokládají nejnovější statistiky ...

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj i Putin pojedou za Erdoganem. Minou se o den

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho ruský protějšek Vladimir Putin zamíří do Turecka. Učiní tak po inauguraci prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, která je plánována na 2. června. V Ankaře se ale Putin se Zelenským nepotkají, ukrajinská hlava státu dorazí o den později.

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Lipně je atrakcí i návštěva podzemí vodní elektrárny

Nejen Stezka korunami stromů, bobová dráha, levobřežní cyklostezka, ale i návštěvy podzemí vodní elektrárny patří mezi taháky letošní sezony na Lipensku. Návštěvníci se podívají 160 metrů pod hladinu lipenské nádrže. Energetici pro ně připravili celkem sedm prohlídkových víkendů od června do ...

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britové naštvali Rusy. Každý z nich je pro nás cílem, reagoval Medvěděv

Za legitimní vojenský cíl lze považovat kteréhokoli z britských veřejných činitelů, napsal na svém twitterovém účtu Dmitrij Medvěděv, ruský exprezident a zástupce šéfa ruské rady bezpečnosti. Británie podle něj vede s Ruskem nevyhlášenou válku.

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto na Kladensku srazilo školačky. Když je odvážela sanitka, spadl před ní polekaný motorkář

Naštěstí jen lehkými zraněními ve středu ráno skončily dvě na sebe navazující nehody na Kladensku, kde se nejdřív osobní auto střetlo se dvěma nezletilými dívkami. Když je pak vezla sanitka do nemocnice, lekl se jí motorkář, který vzápětí položil za jízdy stroj na silnici.

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čepro loni zaznamenalo nižší zisk, stoupl prodej paliv

Státní distributor paliv Čepro loni zaznamenal zisk po zdanění na 1,99 miliardy korun, informovalo ve středu Čepro v tiskové zprávě. Meziročně jde o lehké snížení, předloni měla firma podle výroční zprávy zisk 2,04 miliardy Kč. V loňském hospodaření se projevil například zvýšený prodej paliv, ...

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Radost od hlavy až k patě. Tipy na barevné a hravé oblečení pro děti

Děti svět objevují postupně a mnohdy skrze hry, které jim dělají velkou radost. Proto by jejich oblečení, ve kterém zažívají tolik dobrodružství, mělo být především praktické. S věkem ale rostou nároky i na barvy a vzory.

středa v poledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francie zahájila provoz první ze čtyř gigatováren na baterie pro elektromobily

Francie v úterý slavnostně zahájila provoz první továrny na výrobu baterií do aut, takzvané gigafactory. Asijské a evropské firmy plánují postavit na severu země celkem čtyři taková zařízení, napsala agentura Reuters. Paříž stupňuje závod s ostatními evropskými vládami o přilákání globálních ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevíte, co si obléknout na letní party? Inspirujte se přehlídkou značky Alberta Ferretti

Módní přehlídka značky Alberta Ferretti, která proběhla koncem května v italském letovisku Rimini, byla plná elegantních modelů v zemitých barvách. Slouží tak jako skvělá inspirace k tomu, co si obléknout na party v letních měsících.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příznivá data o inflaci ve Francii. V květnu klesla na šest procent a je nejníže za rok

Míra inflace ve Francii v květnu podle předběžných údajů zpomalila na šest procent z dubnové hodnoty 6,9 procenta. Ve středu to uvedl francouzský statistický úřad INSEE, který se opírá o data harmonizovaná s metodikou výpočtu v EU. Inflace je tak ve Francii nejnižší od loňského května. ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci natočili vtipné video, šéfa běloruských pohraničníků to stálo místo

Běloruský autoritářský vůdce Alexandr Lukašenko v úterý vyměnil šéfa pohraniční stráže. Generála Anatolije Lappa nahradil Konstantin Molostov. Výměnu podle Ukrajinců způsobilo vtipné video s přesunem vojenské techniky, po kterém si ukrajinští pohraničníci utahovali z běloruských.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nekula: Chci vyvolat cenovou válku mezi obchodními řetězci

Potraviny až na výjimky zlevňují a budou i nadále, včetně pečiva ve druhém pololetí. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) je přesvědčen, že k tomu pomohl jeho tlak na obchodníky. Za své výroky, že neúměrně zdražovali, se omlouvat nehodlá.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvojice se dvakrát pokusila zavraždit muže. Chtěla mu píchnout vzduch do žíly

Pomocí omamných léků a vpíchnutím vzduchu do žíly chtěla podle policie dvojice z Moravskoslezského kraje dvakrát zavraždit svého známého. Měli dlouhodobé spory. Muž a žena již byli obviněni z pokusu o vraždu.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina má právo útočit i v ruském vnitrozemí, zní z Británie

Ukrajina má podle britského ministra zahraničí Jamese Cleverlyho právo útočit na cíle na území Ruské federace. Cleverly svůj postoj odůvodnil tím, že Kyjev se musí bránit ruské agresi a že údery na teritorium útočníka jsou součástí sebeobrany.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko bude kandidovat do Rady bezpečnosti OSN. Náš hlas je vážený, oznámil Lipavský

Česká republika se bude ucházet v roce 2031 o nestálé místo v Radě bezpečnosti OSN. Po setkání prezidenta Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli to ve středu oznámil šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Na setkání mimo jiné aktéři hovořili o směřování české zahraniční politiky či ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byl ve „stavu psychické nouze“. Policisté v Rostocku postřelili Syřana s nožem

Útočníka s nožem postřelili v úterý pozdě odpoledne ve čtvrti Evershagen ve východoněmeckém Rostocku němečtí policisté. Sedmapadesátiletý Syřan předtím napadal zbraní souseda a poté i blížící se zasahující policisty.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rosněfť překvapivě zvýšila čtvrtletní zisk o 46 procent

Ruská ropná společnost Rosněfť v letošním prvním čtvrtletí překvapivě zvýšila čistý zisk o 46 procent na 323 miliard rublů (89 miliard Kč). Přispěla k tomu skutečnost, že se firmě významně povedlo navýšit produkci. Kvartální výsledky překonaly odhady analytiků, uvedla agentura Reuters.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamery zachytily unikátní bílou pandu velkou. Dost možná jedinou na světě

Čínská státní televize CCTV o víkendu zveřejnila unikátní záběry pandy velké, která je celá bílá, tedy bez typických černých ploch srsti. Předpokládá se, že jde o jediného pandího albína na světě.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud potvrdil trest pro Volného za zprávy o vraždění pacientů. Podstatu řízení exposlanec nepochopil, řekl žalobce

Za šíření poplašné zprávy o údajném vraždění pacientů léčených ivermektinem potvrdil ve středu pražský městský soud bývalému poslanci Lubomíru Volnému dvouletou podmínku. Soud zamítl Volného odvolání proti prosincovému verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 7. Podle Volného existoval plán na ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hodnota čipového giganta Nvidia pokořila hranici bilionu dolarů

Americká společnost Nvidia překročila v pondělí hranici bilionu dolarů (22 bilionů Kč) a stala se tak prvním výrobcem čipů, který dosáhl této tržní hodnoty. Vděčit za to tento podnik může silné poptávce po čipech pro umělou inteligenci, která podporuje růst hodnoty akcií společnosti. Informovala ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tálibán se snaží ukončit mezinárodní izolaci Afghánistánu. Jednal o tom s Katarem

Na utajované schůzce se v půli května v Afghánistánu sešli katarský premiér Muhammad bin Abdar Rahmán Sání a vůdce hnutí Tálibán Hajbatulláh Achúndzáda. O jejím průběhu byla informována vláda USA.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okamura: Spolupráce s Trikolorou SPD prospívá

Předseda SPD Tomio Okamura Právu řekl, že příští týden podepíše s hnutím Trikolora memorandum o spojení do trojích voleb v příštím roce.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novozélandské aerolinky budou před letem vážit cestující

Novozélandská národní letecká společnost bude měsíc vážit cestující, než nastoupí na palubu mezinárodního letu. Air New Zealand chce během průzkumu zvážit deset tisíc cestujících, aby piloti před startem lépe znali hmotnost a vyvážení letadla.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin nemá imunitu pro summit v JAR jistou, tamní opozice žádá jeho zatčení

Ruský prezident Vladimir Putin ještě nemá jistou trestní imunitu pro případ své cesty na srpnový summit hospodářského uskupení BRICS v Jihoafrické republice, jak to naznačila tamní vláda. Největší opoziční strana, Demokratická aliance (DA), se totiž obrátila na soud s požadavkem, aby šéf Kremlu ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Lehký heavy metal Iron Maiden

Bývaly časy, kdy britští Iron Maiden kráčeli v čele stylu zvaného nová vlna britského heavy metalu a platili za kapelu, jež byla svou tvrdostí a razancí progresivní. Nyní, více než čtyřicet let poté, jsou rocková skupina, která se nadále hrdě hlásí k heavy metalu a podává jej s takovou ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plameny přeskakovaly z kůlny na dům na Kutnohorsku. Dva lidé utrpěli popáleniny

Zranění dobrovolného hasiče a obyvatele rodinného domu, škoda za 1,2 milionu korun. Tyto následky měl v úterý večer požár na Kutnohorsku. Původně hořela kůlna, ze které plameny přeskakovaly právě na dům, hasičům se ale podařilo včas hrozbu mnohem větších škod zarazit proudy vody.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko už se o nic nesnaží. Jen čeká, co předvede Ukrajina, tvrdí britská rozvědka

Od začátku května Rusko ve své agresi na Ukrajině upouští od iniciativy, uvedla ve své pravidelné ranní svodce britská rozvědka. Důvodem jsou podle ní očekávání, jak dopadne chystaný ukrajinský protiútok.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vaří pivo, ale nemůže ho ochutnat. Mladý sládek se těší na své 18. narozeniny

Jacob Murphy z Quintonu v anglickém Birminghamu se pro výrobu piva nadchl už v 10 letech. Před dvěma lety začal s praxí v pivovaru, a stal se tak nejmladším sládkem v Británii. Za rok mu bude 18 a už se těší, až jedno ze svých piv konečně ochutná, píše agentura AP.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Vsetínsku se převrátil kamion, nehoda zablokovala hlavní tah na Slovensko

U Dolní Bečvy na Vsetínsku ve středu ráno havaroval kamion. Řidič byl po nehodě zaklíněný uvnitř vozidla, záchranka ho po vyproštění přepravila vrtulníkem do nemocnice. Silnice I/35, hlavní tah směrem na Slovensko, byla uzavřená. Policie pak provoz řídila kyvadlově jedním pruhem a avizovala, že ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli covidovým opatřením mu zakázali být u porodu. Ústavní soud se ho zastal

Rodině, které soudy odmítly přiznat odškodnění za to, že otec nemohl být v březnu 2020 u porodu kvůli opatřením proti šíření koronaviru, dal Ústavní soud novou šanci. Otec se po státu domáhal náhrady škody ve výši 50 000 korun, což prvoinstanční soud zamítl, stejně jako odvolací Městský soud ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko hledá nejlepší udržitelný projekt

Soutěž E.ON Energy Globe, nejprestižnější tuzemské ocenění v oblasti ekologie a udržitelnosti, představuje ve svém již patnáctém ročníku šestici finalistů. TK k představení finalistů 15. ročníku soutěže bude v Praze 31. května 2023 v 10:00. Zúčastní se generální ředitelka skupiny E.ON ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevnímám se ohroženě, říká lékařka, která ošetřuje lidi bez domova

Lékařka Andrea Pekárková působí v Armádě spásy již 14 let. V centru sociálních služeb Bohuslava Bureše v Praze 7 se ve své ordinaci stará o sociálně vyloučené osoby. Její práce se oproti agendě jiných praktických lékařů liší nejen v provedených výkonech, ale také v přístupu k pacientům. ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tyčové vysavače zvládnou práci i za tři

Pryč jsou doby, kdy byly tyčové vysavače jakýmsi rozpačitým přechodem mezi ručními a podlahovými přístroji. V současné době jsou to plnohodnotní pomocníci, kteří si z obou kategorií vybraly to nejlepší a nabízejí vše pohromadě – snadnou obsluhu, možnost dostat se na každé místo, nízkou ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Někde byl nějaký problém s korupcí. Černochová vysvětluje, proč vzala Řehkovi personální agendu

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) měla podezření na korupci v armádě a kvůli tomu převzala personální agendu. Dohlížela třeba na výjezdy plukovníků na zahraniční kurzy nebo spolurozhodovala o jejich povyšování. Nyní už vyšetřování skončilo, pravomoci znovu přenechala náčelníkovi ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Syndrom králičí nory aneb Proč lidé propadají konspiračním teoriím

Život ve stínu spiknutí. I tak by se dali charakterizovat lidé, kteří věří konspiračním teoriím a nedůvěřují nikomu, kdo na svět hledí jinak a s jejich myšlením nesouzní. Izolují se tak od okolního světa a komunikují jen s těmi, kteří sdílejí stejné myšlenky. Odborníci v této souvislosti ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Ukrajincům nepomohou letadla, ale rakety

Dodání stíhaček F-16 na Ukrajinu je jedním z hlavních témat války v posledních týdnech, i když letectvo v současném konfliktu na Ukrajině rozhodně nehraje rozhodující roli. Výrok ukrajinských obranných sil, že padesátka stíhaček může změnit situaci a vést k osvobození okupovaných území, ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slováci začnou vyrábět stylový roadster pro 16leté

Slovenská firma Patak Motors začne v polovině příštího roku vyrábět malý dvoumístný automobil, který bude možné řídit od 16 let. K pohonu slouží zážehový motor nebo elektromotor. Cena začíná na 16 900 eurech, tedy zhruba 400 000 Kč.

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aerolinka chce vážit cestující před nástupem na palubu. Kvůli větší bezpečnosti

Společnost Air New Zealand bude v průběhu června vážit před nástupem do letadla cestující. Cílem je zajistit bezpečnější a efektivnější spoje, zároveň jde o požadavek od místního úřadu pro civilní letectví. Aerolinky nicméně ubezpečují, že pasažéry rozhodně nebudou nutit, vážení je navíc zcela ...

středa dopoledne 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Láska přes algoritmus. Novodobá romantika, za kterou se není nutné stydět

Rozpad partnerského vztahu po příchodu potomků zažívá mnoho rodin. Seznamování je pro single rodiče velkou výzvou a mnoho z nich se po čase raději spokojí se samotou. Jak se bezpečně a efektivně seznamovat na internetu? Pro koho jsou vhodné služby seznamovacích koučů? A s čím mají ženy na ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šebekino v Bělgorodské oblasti hlásí masivní úder, úřady evakuují děti

Město Šebekino v ruské Bělgorodské oblasti bylo zasaženo masivním úderem. Jsou hlášeni čtyři zranění. Úřady z oblasti evakuují děti, napsal server Gazeta.ru.

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Deštník drahoty

Proboha, Fando, pusť se toho deštníku drahoty!!!

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Severní Korea se pošesté pokusila vyslat do vesmíru špionážní družici. Neúspěšně

Severní Korea se dnes pokusila vyslat do vesmíru špionážní vojenskou družici, uvedla podle agentury Reuters tamní státní média. První pokus za posledních sedm let ale podle nich skončil neúspěchem, když se porouchal druhý stupeň rakety nesoucí satelit a systém se zřítil do Žlutého moře. Start ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Novém Zélandu udeřilo zemětřesení o síle 6,2 stupně

Novozélandské Aucklandské ostrovy dnes zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupně, uvedlo evropské seismologické středisko EMSC. Ohnisko leželo v hloubce deseti kilometrů, napsala agentura Reuters.

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z ISS se na Zemi vrátila čtyřčlenná posádka soukromé mise Ax-2

Na Zemi se dnes po devíti dnech ve vesmíru bezpečně vrátila čtyřčlenná posádka soukromé mise Axiom Mission 2 (Ax-2), napsala agentura AP. Astronauti se vypravili k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), od které se odpojili v úterý odpoledne. Po 12 hodinách se pak dnes brzy ráno SELČ na padácích ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Daniel Landa, Barbora Poláková, Poletíme? či Matchbox Twenty

Po delší době se s novými alby hlásí Daniel Landa a Barbora Poláková. Výročí slaví živákem kapela Poletíme? a američtí Matchbox Twenty si také s novinkou dali řádně na čas.

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpěvačka Elizabeth Kopecká: Jágr mi ve spoustě věcí poradil

Osmadvacetiletá Elizabeth Kopecká je cílevědomá žena. Poté, co skončila druhá v SuperStar, vsadila vše na hudební kariéru. Vyrůstala bez tatínka a prý ji to zocelilo. „Mamka musela zastat roli otce a i já mám v sobě trochu mužské energie v tom smyslu, že chci všechno zvládnout,“ říká.

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Piráti mají přetlak na pozici lídra kandidátky do eurovoleb

U Pirátů začíná boj o to, kdo povede příští rok na jaře stranu do voleb do Evropského parlamentu. O pozici lídra mají zájem současný první místopředseda strany a současný europoslanec Marcel Kolaja, jeho kolegové z Europarlamentu Mikuláš Peksa a Markéta Gregorová i Mikuláš Ferjenčík, bývalý ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Takhle ne, na chodník. Policie našla recept, jak „třicítkářům“ zatrhnout blokování dopravy v Praze

Části aktivistů, kteří chtěli v Praze několika pochody naráz demonstrovat za snížení rychlostního limitu pro vozidla v metropoli na 30 km/h, policie minulý týden nedovolila blokovat dopravu. Důvodem pro rozhodnutí, proti kterému se „třicítkáři“ chtějí právně ohradit, byl podle policie fakt, ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domky na stromě, ale bez stromu: Architekti vymysleli roztomilé chatky ladící s okolními lesy

Soubor roztomilých a velmi elegantních chatek se strmými vysokými střechami navrhli architekti do prostředí lesnatých úbočí Alp. Domky, které při pohledu z dálky připomínají příbytky pro lesní skřítky, mají dvě až tři podlaží a v jejich vybavení se počítá s veškerým komfortem.

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zánět slepého střeva se nevyplácí podceňovat

Slepé střevo se nachází v pravém podbřišku a je součástí tlustého střeva. Jeho zánět, který dokáže řádně potrápit, se ale netýká celého slepého střeva, ale jen jeho červovitého výběžku (apendixu). K jeho ucpání a následnému zánětu přitom nejčastěji dochází v dětském věku, ale nevyhýbá se ani ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vysoké Mýto proměnilo veřejné prostranství bývalých kasáren na promyšlenou aktivní zónu

Asi 12tisícové město Vysoké Mýto se od minulého roku může pochlubit perfektní revitalizací veřejného prostranství bývalých kasáren, které se podle návrhu architektů proměnilo na sportoviště, hřiště a několik aktivních zón. Nechybí zeleň, nově zasazené stromy i místa ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Odvody na důchod pocítí malé živnosti

Vláda ve svém konsolidačním balíčku plánuje, že od příštího roku každý živnostník odvede na sociálním pojištění za rok o tisíce korun více do důchodového systému. A další dva roky poté to bude ještě narůstat. Nejvíce opatření zasáhne drobné živnosti, v případech, kdy je lidé používají jen jako ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brno dostane teplo z Dukovan

Brno v budoucnu využije, a to především k vytápění bytů a veřejných budov, zbytkové teplo z Jaderné elektrárny Dukovany. Kvůli projektu vznikne více než 40 kilometrů dlouhý horkovod. S jeho spuštěním se počítá v roce 2030. O využití tepla z elektrárny se začalo diskutovat v souvislosti ...

středa ráno 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řetězec pizzerií nabízí možnost zaplatit za jídlo až po smrti

Novozélandský řetězec Hell Pizza dává vybraným zákazníkům možnost zaplatit za pizzu až po smrti. Chce tím mimo jiné upozornit na sílící společenský problém.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rajčata na provázku: Kdy a jak je vyvázat, aby byla šťastná

Kdo by si nepřál mít v zahradě šťavnatá, červená rajčata, která jsou tak chutná, že je chcete sníst přímo z keře? Ale představte si, že jsou vaše rajčata příliš těžká a padají na zem. To je přece smutné, že? Naštěstí je tu záchranář - vývazek. Ale kdy je ten správný čas na vyvazování rajčat? 

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Salmonelóza nehrozí jen u vajec. Pozor si dávejte i na melouny

Oblíbené letní ovoce může způsobit nepříjemné onemocnění. Dejte na rady hygieniků a předejděte potížím.  

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

I váš pes si může zlomit ucho. Jak to poznat a jak tomu předcházet?

Psi se svýma ušima dokážou dělat pěkné kusy. Stejně jako u lidí, i psí uši mohou občas potřebovat pomoc od páníčka, nebo dokonce veterináře. Při čem byste měli být na pozoru a jak si je mohou psi zlomit? To odhalíte v našem článku.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

5 vlastností, které byste měli hledat u dobrého čárového laseru

Načrtnout rovnou čáru je ve stavebnictví poměrně zásadní dovednost, jak přesně vyznačit a uříznout materiál bez zbytečné ztráty potřebného materiálu. Existuje sice spousta způsobů, jak toho dosáhnout, ale s čárovým laserem si ušetříte práci i výdaje.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Když místo rekonstrukce přijde pohroma! Nejhorší chyby u sádrokartonu (2. díl)

Chybovat je lidské a i řemeslníci jsou lidé, ale to neznamená, že si svou dovednost musí tříbit zrovna u vás doma. Prozradíme vám, jakých nejčastějších chyb se dopouštějí amatérští sádrokartonáři.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Proč bazén, když můžete mít jezírko? Nekoupejte se v chloru, ale v přírodě

Přírodní koupací jezírka jsou stále oblíbenější alternativou k bazénům. Prozradíme vám, na co si dát při plánování jezírka pozor, kolik místa budete na zahradě potřebovat a jakými technologiemi může být jezírko vybaveno.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zítra mají děti svátek. Nezapomněli jste... na dárek?

Do prázdnin už není daleko, a tak se může zdát, že je 1. červen věnovaný dětem záměrně. Něco jako předčasný dárek, než pro ně začne báječně dlouhé volno. Ale důvod je jiný. V každém případě to chce aspoň jeden dárek. Čím byste jim mohli udělat radost?

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Dovolená s příručním zavazadlem: na jaké rozměry máte právo

Protože se rozměry pro kabinová zavazadla u jednotlivých aerolinek liší, není možné koupit zavazadlo univerzálních rozměrů, které budete moct použít všude. A vzhledem k tomu, že poplatky za překročení limitů jsou mnohdy vyšší než cena samotné letenky, je dobré znát povolené rozměry předem.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vyčistit zámkovou dlažbu od plevele

Nejčastější řešení exteriérových povrchů bývá klasická zámková dlažba. Když je nová, je na ni radost pohledět. Jenže přejdou dvě zimy a na zámkové dlažbě se podepíše čas. Špína, šmouhy, skvrny, mech a plevel a sem tam nějaká prasklina. Co s tím? Poradíme vám, jak vyčistit zámkovou dlažbu, aby opět ...

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Američané se zlobí na „zbytečně agresivní“ manévr čínské stíhačky u jejich letadla, zveřejnili záběry

Čínská stíhačka nad Jihočínským mořem provedla „zbytečně agresivní“ manévr poblíž amerického vojenského letadla, uvedl v úterý podle agentury Reuters Pentagon. Incident se odehrál minulý týden nad mezinárodními vodami Jihočínského moře.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozpadlou dřevěnici objevili náhodou. Bez komínu a s půdou plnou sazí

Mít chaloupku v Šumiaci, obci v Banskobystrickém kraji, je snem mnoha slovenských chalupářů. Rázovité místo na pomezí třech národních parků, kde se snoubí divoká příroda s originální lidovou architekturou, přitahuje jako magnet. Pochopíte proč.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům slavné Marilyn Monroe má zelenou vanu i magnezitové schody

Jsou hvězdy, které zajímají svět i desítky let po své smrti: jak vypadaly i jak bydlely. Možná vás překvapí, že společnost Warners Bros se starala i o ubytování svých mladých hvězd, kam samozřejmě patřila Marilyn Monroe.

středa v noci 31/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Česko prohrálo první soud o nájem za ruské pozemky ve Stodůlkách

Obvodní soud pro Prahu 5 nepravomocně zamítl žalobu ministerstva zahraničních věcí (MZV), které požadovalo zpětně doplatit nájem za pozemky v pražských Stodůlkách. Ministerstvo se proti verdiktu odvolá.

úterý večer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

NATO pošle do Kosova dalších 700 vojáků

Severoatlantická aliance (NATO) pošle do Kosova dalších 700 vojáků. Prohlásil to v úterý šéf NATO Jens Stoltenberg v reakci na střety v severním Kosovu, při nichž byly zraněny tři desítky příslušníků mezinárodní mise KFOR, jež tam má za úkol přispívat k vytváření a udržování bezpečného ...

úterý večer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tragédie v Rostově na Donu: Při dětském fotbalovém utkání spadla tribuna

V Rostově na Donu se během dětského fotbalového utkání zhroutila tribuna. Jedna žena přišla o život, zraněných je 26, včetně 15 dětí, oznámil ministr sportu Rostovské oblasti Samvel Arakeljan.

úterý večer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lékařských pohotovostí by mohlo být méně, navrhuje Válek

Lékařských pohotovostí by podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) mohlo být v Česku méně než v současné době. Za odpovídající pokrytí považuje síť urgentních příjmů nemocnic, řekl na úterním semináři k zajištění primární péče.

úterý večer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výrobce drog z Domažlicka nenastoupil do vězení. Když si pro něj přišli, vařil drogy

Výrobce drog z Domažlicka, kterého soudy odsoudily k nepodmíněnému trestu 8,5 roku vězení, nenastoupil ve stanovené lhůtě do věznice. Když si pro něj minulý týden policisté přišli do Nemanic na Domažlicku, přistihli ho přímo při vaření dalšího pervitinu.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při tradičním nahánění sýra z kopce upadla žena do bezvědomí. Ale vyhrála

V anglickém městečku Brockworth se o víkendu konal další ročník populárních závodů, v nichž soutěžící nahánějí z prudkého kopce kolo sýra. Mezi letošními vítězi byla i Kanaďanka, která v cíli spadla tak prudce, až upadla do bezvědomí.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Chorvatsku zavádějí zpoplatněné sprchy na plážích

V přepočtu na pět korun přijde od 1. června sprchování na městských plážích ve městě Krk na stejnojmenném chorvatském ostrově. Podle portálu danas.hr městští radní stanovili cenu na 20 centů za 30 vteřin sprchování.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinský parlament umožnil pojišťování válečných rizik pro zahraniční i domácí firmy

Ukrajinský parlament schválil 241 hlasy novelu zákona umožňující ukrajinské Exportní úvěrové agentuře sjednávat pojištění válečných rizik pro zahraniční a domácí firmy investující do obnovy ukrajinské infrastruktury.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šance pro děti, které se nedostaly na střední. Berou útokem jazykovky

Bez studia na střední škole absolventi základních škol příliš možností nemají. Agentury hlásí, že nabídky práce pro neplnoleté nejsou. Na situaci reagovaly některé jazykové školy, které pro žáky otevřely speciální denní studium. Jenže třídy se rychle plní a školy dětem nemohou nabídnout status ...

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďaři poslali pro své zraněné vojáky do Kosova airbus a lékařský tým

Zdravotnický tým a Airbus A319 určený k poskytování lékařské péče vyslalo Maďarsko do Kosova pro své zraněné vojáky sloužící v rámci mezinárodní mise KFOR, jež tam má za úkol přispívat k vytváření a udržování bezpečného prostředí. Vojáci utrpěli zranění během střetů mezi kosovskou policií ...

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oběti tragédie na italském jezeře: dva špioni z Itálie, izraelský voják a kapitánova ruská manželka

Mezi oběťmi nedělní tragédie na italském jezeře Maggiore jsou i dva příslušníci italské rozvědky, jeden člen izraelských bezpečnostních složek a ruská manželka kapitána lodi. Informovala o tom italská média.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělá inteligence může vést k vyhynutí lidstva, varovali experti

Umělá inteligence (AI) může vést k zániku lidstva, varovali vedoucí představitelé technologického sektoru, včetně šéfa společnosti OpenAI, která vyvinula chatovacího robota ChatGPT.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Temelín chystá miliardovou výměnu generátorů

Energetická společnost ČEZ vyhlásila jeden z největších tendrů v historii. Týká se výměny generátorů v Jaderné elektrárně Temelín za několik miliard korun v letech 2028 až 2030. Firmy se mohou do soutěže hlásit až do 9. června.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po vybití na soudu se skupina vydala na putování Prahou, v nemocnici dělali kravál u zraněného dveřmi

Skupina několika desítek lidí, kteří udělali virvál na Městském soudu v Praze, při němž dokonce vyrvali dveře do jednací síně, se odebrala do nedaleké nemocnice na Karlově náměstí. Tam záchranka přepravila k ošetření jejich souputníka zraněného právě při ničení dveří u soudu. Zfanatizovaní lidé ...

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skupině PPF loni klesl čistý zisk o 49 procent

Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur (asi 3,36 miliardy Kč), což bylo o 49 procent méně než o rok dříve. Celková aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur (960 miliard korun). PPF o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útoky uvnitř Ruska nepodporujeme, reagoval na dronové akce v Moskvě Bílý dům

Spojené státy stále zjišťují, co se při úterních útocích drony v Moskvě vlastně stalo, nepodporují ale ukrajinské útoky v hloubce ruského území. V reakci na nálety bezpilotních strojů na obytné budovy v ruské metropoli to podle agentury Reuters prohlásil mluvčí Bílého domu.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lucie připomene na třech koncertech svou slavnou desku. Na pódiu chce mít i Ivana Krále

Skupina Lucie ohlásila na letošní rok tři halové koncerty. Odehrají se 28. listopadu v Českých Budějovicích, 1. prosince v Brně a 7. prosince v Praze. Oslaví na nich třicet let od vydání svého ceněného alba Černý kočky mokrý žáby. Jejím záměrem je také přivést při nich elektronicky na pódium ...

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Jak tohle dovolíte?“ Rusové vyšetřují, kde se vzaly drony útočící na Moskvu

Rusové vyšetřují okolnosti úterního útoku dronů na Moskvu. To, že za nimi stojí Ukrajinci, považují za jasné, byť to Kyjev popírá. Řeší ale, čím Ukrajinci útočili a jak je možné, že se s tím dostali až nad Moskvu.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima dalekohledů: NASA přináší úchvatné snímky galaxií a hvězd

Vědci poskytli veřejnosti čtyři nové snímky vesmírných jevů zachycené v rentgenové observatoři Chandra a teleskopem Jamese Webba. Zveřejnili pohled na dvě galaxie, tzv. nebulu (vesmírnou mlhovinu) a početné seskupení hvězd neboli hvězdokupy. Na svých stránkách fotografie minulý týden publikoval ...

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Špetka andaluské krásy rozzáří o víkendu sever Čech

Den španělských koní, akce, která láká snad všechny milovníky a milovnice těchto krásných zvířat, je za rohem. Slavnostní akci bude hostit Jítravský Dvorec v severočeské Jítravě, ležící nedaleko od Liberce. Den protkaný i mnoha dalšími krásami oblíbené jihoevropské země je pro návštěvníky zdarma.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusifikace na anektovaných ukrajinských územích. Ruské doklady dostalo podle Moskvy od října až 1,5 milionu lidí

Ruské osobní doklady si od října převzalo téměř 1,5 milionu obyvatel nově anektovaných ukrajinských území. Prohlásil to podle TASS ruský premiér Michail Mišustin.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud po násilí v jednací síni potvrdil Peterkové trest za poplašnou zprávu

Pražský městský soud v úterý v odvolacím jednání pravomocně odsoudil novinářku Janu Peterkovou za šíření poplašných zpráv o covidu v období pandemie. Uložil jí dvouletou podmínku s tříletou zkušební dobou, ve které se musí chovat řádně.

úterý v podvečer 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdobný Jurkovič a minimalistický Berdych našli v Brně společný jazyk

Básník dřeva Dušan Samo Jurkovič vycházel ve své tvorbě z lidové architektury. Design Jakuba Berdycha Karpelise pro změnu čerpá z tradice českého skla a porcelánu tím nejsoučasnějším jazykem, jemuž nechybí nadsázka ani humor.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ředitelka školy v Polsku se zastala dětí, které obtěžoval farář. Rodiče ji zlynčovali

Ředitelce jedné ze základních škol v malé obci v polském Podkarpatském vojvodství si žáci s pláčem stěžovali, že je kněz během výuky náboženství sexuálně obtěžuje. Hlavně mladým dívkám sahal do rozkroku, a nejen tam. Rozzlobení rodiče se však nepochopitelně zastali kněze a ředitelku, která na ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kosovo: radnice před demonstranty chrání KFOR a žiletkový drát

Zátarasy omotané žiletkovým drátem stavěli v úterý členové mezinárodních jednotek KFOR na severu Kosova. Tam byly v pondělí při střetech srbských demonstrantů s policií zraněny tři desítky členů KFOR a pět desítek protestujících Srbů.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český tým Toyoty pojede Dakar, pilotovat bude matador Tomáš Ouředníček

Automobilový jezdec a osminásobný účastník Rallye Dakar Tomáš Ouředníček by měl na další ročník Dakaru vyrazit se speciálem Toyota Hilux GR T1+.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bezprecedentní. Musí padat tresty, hodnotí advokáti vtrhnutí zfanatizovaného davu do soudní síně

Dav příznivců dezinformátorky Jany Peterkové, který při jednání soudu vysadil dveře, násilím vnikl do jednací síně a strkal do členů justiční stráže, se podle Právem oslovených advokátů mohl dopustit jak trestného činu násilí proti orgánu veřejné moci, tak násilí proti úřední osobě, za což hrozí ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Protesty Srbů v Kosovu dále eskalují

Poté, co minulý týden nastoupili do úřadu starosty čtyři etničtí Albánci, vypukly na severu Kosova protesty. Desítky členů mezinárodních jednotek KFOR (Kosovo Force) hlídají radnice proti demonstrantům, kteří se s nimi ve městě Zvečan dostali do konfliktu. Při pondělním incidentu se zranily tři ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Retro muzeum Praha otevírá výstavu Džíny z Tuzexu plnou džínových kalhot a bund z 80. let

Retro muzeum Praha, které už rok sídlí ve čtvrtém patře obchodního domu Kotva, otevřelo ke svému prvnímu výročí výstavu Džíny z Tuzexu. Prohlédnout si na ní můžete 30 módních kousků z 80. let vyrobený z džínového materiálu. Kalhoty, sukně, bundy i laclové kalhoty ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

K čínské vesmírné stanici odstartovala loď Šen-čou 16. Poprvé je na palubě i civilista

K čínské vesmírné stanici Tchien-kung (Nebeský palác) v noci na úterý z pouště Gobi odstartovala loď Šen-čou 16 se třemi kosmonauty, kteří vystřídají dosavadní posádku stanice. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde o pátý takový let k čínské vesmírné stanici od roku 2021. Nová ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jihočeští celníci odkryli skrýš s kartony cigaret ve stropních podhledech

Téměř tři a půl tisíce balení cigaret, které měli prodejci v obci Studánky ukryté v provozovně ve stropních podhledech, našli při nedávné kontrole jihočeští celníci. Kartony nebyly správně označeny a celníci je proto zajistili.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Realita drhne, je pro leckoho nepříjemná

Tento týden začal prohlášeními dvou lidí, kteří ví víc než ostatní obyvatelé České republiky. Ne že by šlo o giganty, jejichž moudrost je nad naše chápání. Ti nám doufám z vrcholné politiky vymizeli. Tito muži prostě dostávají dost informací, aby je dokázali zpracovat a uzpůsobit jim své kroky.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většinu produkce Škody Auto po roce 2025 budou tvořit elektromobily

Už za dva roky plánuje mladoboleslavská Škodovka vyrábět více elektromobilů než aut se spalovacím motorem. V Česku se však prodeje elektromobilů a konvenčních aut budou podle jejích odhadů srovnávat až po roce 2030.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obliba nikotinových sáčků mezi mladými roste

Přesto, že se počet kuřáků postupem času zvolna snižuje, je stále téměř čtvrtina lidí v České republice závislá na tabáku. Podle šetření Státního zdravotního stavu (SZÚ) kouřilo loni 24,4 procenta populace. Dalších 10 procent lidí užívá elektronické cigarety a 6,6 procenta zahřívaný tabák. ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Práškové nealkoholické pivo je na světě. Pivovar si už mne ruce

Pivovar Neuzeller Klosterbräu sídlící v německém Braniborsku před časem představil prášek, jehož rozmícháním ve vodě vznikne pivo, a to včetně pěny, sycení a alkoholu. Aktuálně už je tento produkt, ač prozatím v nealkoholické podobě, v prodeji. Své zákazníky si našel především v Asii ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do dvou let na orbitě? Španělsko má ve středu otestovat novou raketu

Španělsko by mělo tento týden, ideálně ve středu 31. května, otestovat raketu Miura-1. Ta je sice zatím suborbitální, ale do dvou let by ji mohla následovat raketa schopná vynést až na oběžnou dráhu asi 500 kg nákladu. Raketu vyvinula španělská soukromá firma PLD Space, která tento měsíc již ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Znáte světová hlavní města?

Že je Bratislava hlavním městem Slovenska, Vídeň Rakouska a Berlín Německa, asi víte. Jak na tom ale jste se znalostmi dalších světových metropolí? Dokážete od boku vystřelit třeba hlavní města Venezuely, Madagaskaru nebo Grónska? Otestujte si své znalosti v našem kvízu, o výsledek se podělte ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tradiční letní opravy v Praze: Rekonstrukce Barrandovského mostu, výluky metra a tramvají

Letos plánuje Praha na prázdniny pokračování opravy Barrandovského mostu, práce budou trvat například i na opravě komunikace s rekonstrukcí plynovodu na ulici Komořanská. Přidá se navíc i řada výluk metra či tramvají. Konkrétně bude výluka jak na metru C, tak i A. Seznam zatím plánovaných ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Zákon jsme my.“ Dav vtrhl do soudní síně s Peterkovou

Odvolací jednání v kauze Jany Peterkové týkající se šíření poplašných zpráv o covidu se v úterý v budově pražského městského soudu zvrhlo v násilnou demonstraci, když se dav jejích příznivců doslova vlámal do jednací síně během probíhajícího jednání. Nechyběly výkřiky jako „Gestapo, ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koalice má zmatek v tom, kdy chce řešit manželství pro všechny

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v úterý na tiskové konferenci před jednáním Sněmovny oznámil, že v září podá návrh na zařazení pevného bodu manželství pro všechny. Podle něj je mezi poslanci problém hlavně v názvu. Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) následně ale na plénu navrhla, ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilec na sokolovské záchytce vyrazil záchranáři zuby. Půjde na čtyři roky do vězení

Je to nenapravitelný násilník. Kdo se Jaroslavu Zelinkovi z Královského Poříčí na Sokolovsku znelíbí, musí se mít hodně na pozoru. Obzvlášť nebezpečným se 65letý recidivista stává po požití alkoholu, který v něm probouzí agresi. Naposledy zmlátil na sokolovské záchytce záchranáře, kterému vyrazil ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obavy i nadšení z umělé inteligence. Jak se rodil fenomén ChatGPT

V úterý uplynulo přesně půl roku od doby, co americký startup OpenAI zpřístupnil široké veřejnosti ChatGPT. Za pouhých šest měsíců se z tohoto chatovacího robota stal fenomén, který v podstatě otevřel cestu umělé inteligenci k běžným lidem. ChatGPT se nicméně za takto krátkou dobu nevyhnulo ani ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příští rok poletí na ISS běloruská kosmonautka, slíbil Roskosmos

Běloruská kosmonautka bude součástí posádky, která v březnu příštího roku poletí na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), oznámila v pondělí ruská vesmírná korporace Roskosmos. Jméno Bělorusky, která poletí ve společnosti ruského kosmonauta a americké astronautky, v komuniké neuvedla.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S nezabezpečenou vysílačkou jste do čtyř minut mrtví, Rusové to umí, varuje americký generál

Navzdory špatnému postupu v různých oblastech zůstává ruská armáda mimořádně silná v oblasti elektronického boje. Na mezinárodní konferenci Globsec v Bratislavě před tím v úterý varoval generál Ben Hodges, někdejší velitel amerických sil v Evropě. Upozornil rovněž na rizika komunikace sil NATO ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jídelní stůl může rozkvést i bez živých květů. Talířky či ubrousky od skutečných květin často nerozeznáte

Blížícího se léta se řada z nás nemůže dočkat. Pokud také patříte mezi milovníky tohoto teplého ročního období a rozkvetlých luk, můžete si s vhodně zvolenými doplňky letní atmosféru v interiéru navodit už teď. Vhod přijdou talířky věrně imitující květy nebo ubrousky, které složíte v květinu.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel rakouský herec Peter Simonischek

Ve věku 76 let zemřel rakouský filmový a divadelní herec Peter Simonischek. Známý je například jako představitel hlavní role v rakouské komedii Toni Erdmann, která byla v roce 2017 nominovaná na Oscara. Agentura APA v úterý napsala, že Simonischek, který zemřel v noci na úterý, je jedním ...

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejúspěšnější model Mazdy nakonec nástupce dostane

Mazda CX-5 dostane i třetí generaci, alespoň podle člena vedení australské divize značky, a měla by si zachovat současnou koncepci. Nepřijde však dřív než v roce 2025.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matěj Chlupáček: Máme velkou historii sci-fi a fantasy filmů

Na Kavčích horách v Praze se natáčí osmidílný komediální seriál To se vysvětlí, soudruzi!, který pojednává o ústavu zabývajícím se paranormálními jevy. V osmdesátých letech minulého století v Československu takový opravdu existoval. Producentem a jedním z režisérů série je Matěj Chlupáček.

úterý odpoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Batole v Severní Koreji skončilo s celou rodinou v pracovním táboře, protože u nich našli Bibli

Americké ministerstvo zahraničí zveřejnilo zprávu ohledně situace v Severní Koreji a uvádí v ní řadu znepokojujících případů perzekuce. Jedním z nich je i odsouzení batolete, jehož rodiče měli doma Bibli.

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj o protiofenzivě: O termínu už je rozhodnuto

Na poradě ukrajinského vrchního velení bylo rozhodnuto o „termínech pohybu“ ukrajinských vojsk. Ve svém pondělním večerním videoprojevu to uvedl prezident Volodymyr Zelenskyj.

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Range Rover Velar se stane elektromobilem

Příští generace Range Roveru Velar má být jedním z prvních ryzích elektromobilů značky. Dostane novou platformu a s největší pravděpodobností nebude nabízet jiná pohonná ústrojí.

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nepřitvrdíme-li vůči migraci, nedopadne to dobře, varuje saský premiér

Saský premiér Michael Kretschmer (CDU) požaduje rozhodné kroky v azylové politice, protože se obává, že migrační krize zašla kvůli nečinnosti Berlína příliš daleko.

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestovní ruch v Chorvatsku letos očekává rekordní rok

Cestovní ruch v Chorvatsku letos očekává rekordní rok. Už před hlavní sezonou od ledna do konce května přijelo na Jadran 3,5 milionu návštěvníků, což je více než ve stejném období roku 2019, tedy před vypuknutím pandemie covidu-19. S odkazem na data registračního systému pro turisty eVisitor ...

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamila Trnková: Každý člověk někdy pociťuje ve vztahu bezpráví. Ať je to žena, nebo muž

Slepou klavíristku hraje v seriálu Zlatá labuť, jako oběť vraždy se nedávno ukázala v minisérii Pozadí událostí. „Mám pocit, že mě provází osud zneužívaných hrdinek,“ směje se jedenatřicetiletá rusovláska Kamila Trnková a máma dvouletého syna, která je v angažmá v pražském Divadle pod ...

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V dalším ze senátních výborů uspěli všichni Pavlovi nominanti na ústavní soudce

Senátní výbor pro lidská práva v úterý doporučil na rozdíl od ústavně-právního výboru schválit exšéfa Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu jako ústavního soudce. Podporu získala rovněž bývalá prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová i expert na ústavní právo Jan Wintr.

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Střelba po potyčce na floridské promenádě. Zraněné jsou tři děti a dalších šest lidí

Devět lidí včetně tří dětí utrpělo v pondělí večer zranění při střelbě na plážové promenádě ve městě Hollywood na Floridě. Střelba byla vyústěním konfliktu. Policie zadržela jednoho podezřelého, po dalším stále pátrá. Zranění jsou ve stabilizovaném stavu.

úterý v poledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta

Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí klesla meziročně o 0,4 procenta. Vyplývá to ze zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na začátku května statistici předpokládali pokles o 0,2 procenta.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychytávky pro bezchybné natření dřeva

Než se pustíme do renovace povrchu zahradního dřevěného nábytku, plotu nebo pergoly, podíváme se na předpověď počasí. Pro natírání dřeva je totiž ideální klima o 20-25 °C a vlhkost vzduchu nejvýše 75 %. Vyhneme se také přímému slunci. Co si ještě pohlídat a čeho se vyvarovat?

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie obvinila druhého muže z konfliktu v Mostě, kde zemřelo dítě

Policisté obvinili druhého muže, který se účastnil sobotního konfliktu v Mostě, při kterém zemřelo předškolní dítě. Za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování mu hrozí dva roky vězení. Uvedl to policejní mluvčí Kamil Marek.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvýkonnější izraelský superpočítač bude určen pro umělou inteligenci

Stovky milionů dolarů se chystají investovat Izraelci do stavby nového superpočítače, který bude nejvýkonnější v zemi. Tento cloudový systém by měl uspokojit stále rostoucí poptávku zákazníků po aplikacích umělé inteligence.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž na Karlovarsku ubodal těhotnou ženu. Dostal osm let za opilství

Osm let za mřížemi stráví Pavel Šugár, který loni ubodal 29letou těhotnou ženu v Nejdku na Karlovarsku. Rozhodl o tom v úterý plzeňský krajský soud. Obžalovaný dostal nižší trest, protože podle znalců byl kvůli dlouhodobému užívání drog nepříčetný. Nebyl tedy souzen za vraždu, ale pouze za ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Karlovarský filmový festival uvede sedm českých premiér. Nechybějí Úsvit a Citlivý člověk

Hned sedm českých filmů se objeví v hlavním rpogramu 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. V hlavní soutěži budou mít tuzemští tvůrci hned dva snímky, půjde o tituly Úsvit a Citlivý člověk. Program představili organizátoři akce v úterý.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidovecká dvojka Talíř: Pokud půjdeme do eurovoleb jako Spolu, musí ODS přejít do naší frakce

Pokud půjdeme do eurovoleb v koalici Spolu, musela by být podmínka, že zástupci ODS přechází do naší frakce, řekl v rozhovoru pro Novinky první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř (KDU-ČSL). Ten byl na stranické kandidátce do Europarlamentu zvolen na druhé místo. V rozhovoru ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud uvalil vazbu na útočníka z Mostu

Okresní soud v Mostě poslal v úterý do vazby 31letého muže, který byl obviněn v souvislosti s úmrtím dítěte v Mostě. Za pokus o vraždu, nebezpečné vyhrožování a usmrcení z nedbalosti mu hrozí až 18 let vězení.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

10 nejčastějších hrozeb, které cílí na zařízení s Androidem

Trojské koně, které se šíří prostřednictvím falešných her, zůstávají stále hlavním rizikem v Česku pro zařízení s operačním systémem Android. Velmi často zneužívají kyberzločinci populární titul Minecraft a jeho nejrůznější klony. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Eset.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nesnesitelná lehkost bytí na fotografiích

Skupinová fotografie bývá často spojována s amatéry, kteří na organizované rekreaci, služebních cestách nebo jiných akcích zhotoví na levný kompakt hromadný obrázek účastníků zájezdu a pak jej zarámovaný mají na kredenci. Nebo v nás vyvolá vzpomínky na konce školního roku, kdy pan fotograf ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženu na sídlišti v Kroměříži srazilo nákladní auto. Na místě zemřela

Starší žena zemřela v pondělí v Kroměříži poté, co ji na silnici na místním sídlišti srazilo nákladní auto. Utrpěla těžké zranění, kterému na místě podlehla.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

70 let od měnové reformy. Ve skutečnosti to byl státní bankrot

Před 70 lety uskutečnilo komunistické vedení měnovou reformu, jejíž přípravu do poslední chvíle popíralo, ale nakonec ji provedlo a připravilo občany o úspory. I když byla zdůvodňována snahou zasáhnout živnostníky a sedláky, zasáhla i důchodce nebo dělníky. To vedlo k protestům ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech jede na kole z Brna do Singapuru. Pákistán kvůli bezpečnosti vynechal

Dojet na kole z Česka až do Singapuru. To je cílem Michala Kamermeiera, který na sociálních sítích vystupuje jako Majk na cestách. Na svou ambiciózní pouť, při níž zdolá tisíce kilometrů, vyrazil v březnu z Brna, do cíle by se rád dostal v srpnu. Jak ale připouští, některé destinace musel kvůli ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Ruský špion“ Hvaldimir. Známá běluha se přesunula ke švédským břehům

U švédského pobřeží byla v neděli spatřena populární „špionážní“ běluha, na kterou rybáři poprvé natrefili v norských vodách v roce 2019. Tehdy měla na sobě popruh s úchyty pro kamery opatřený anglickým nápisem „Výstroj Petrohrad 2019“.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslanec Bašta je ve vážném stavu v nemocnici

Poslanec a prezidentský kandidát SPD Jaroslav Bašta byl hospitalizován. Podle serveru PrahaIn se nachází ve vážném stavu.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruští radikálové už nejsou součástí ukrajinských sil, řekl Podoljak

Ruské protiputinovské skupiny Ruský dobrovolnický sbor a Legie Svoboda Rusku, které minulý týden vnikly do Bělgorodské oblasti, nejednají na rozkaz Kyjeva a nemají smlouvu s ukrajinskou zahraniční legií, řekl listu The Guardian poradce ukrajinského prezidenta Zelenského Mychajlo Podoljak.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se stát stejným. Apolena Rychlíková nad románem Édouarda Louise

Nový román Édouarda Louise, globální superstar současné prózy, popisuje bolestivou snahu vymanit se z tělesných i psychologických mantinelů vlastní společenské třídy.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakovinou prsu onemocněla ve 23 letech, léčba se neobešla bez komplikací, dnes nabádá k prevenci

Studovala vysokou školu, aktivně sportovala a měla spoustu pracovních i cestovatelských plánů. Když se jí pak při tréninku udělalo špatně a začalo ji bolet levé prso, vůbec ji nenapadlo, že by mohlo jít o vážnou nemoc. Vždyť tehdy bylo Nikole z Příbramska teprve 23 let. O to větší šok ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin může v klidu letět řečnit na summit do JAR. Bude mít imunitu

Jihoafrická republika poskytne imunitu představitelům všech zemí, které se v srpnu zúčastní summitu hospodářského uskupení BRICS, uvedla agentura Bloomberg. Bude se to tak týkat i ruského prezidenta Vladimira Putina, pokud dorazí. JAR přitom spadá pod jurisdikci Mezinárodního trestního soudu ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejčastější varovné signály upozorňující na manželství v nesnázích

Pravidelně dáváme svá auta do servisu, aby dostala trochu péče. Málokdo ale přistupuje stejně ke svému vztahu. Experti přitom radí, že přesně takovou pravidelnou údržbu potřebuje každé manželství.

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Škrtání miliardy

Já bych s ním neměnil. Myslím, že je snazší miliardu vydělat, než škrtnout…

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Truhlář z Ostravy vyrábí netradiční hudební nástroje

Zhruba před deseti lety se dnes čtyřiačtyřicetiletý Ostravák Filip Jantula nadchl pro výrobu drobných dřevěných hudebních nástrojů a dnes je vyrábí svépomocí. „K perkusním nástrojům jsem se dostal tak, že jsem chodil hrát s kamarády do čajoven. Postupně jsem se seznamoval s různými domorodými ...

úterý dopoledne 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spisovatelka Lenka Chalupová čerpá náměty z Přerovska, z války i doby po ní

Lenka Chalupová je již léta mluvčí přerovského magistrátu. Zároveň je úspěšnou spisovatelkou. Její románové příběhy se odehrávají především na Přerovsku, kterému je věrná nejen jako patriotka, ale také jako autorka. Od roku 2004 již vydala dvanáct knih, ta poslední – Svatojánské ořechy – se ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opatrovnice přijela na policii vyzvednout mladistvé zlodějíčky v kradeném autě

Policisté v Marylandu narazili v půlce května na povedenou partičku zlodějů. Ukradli dvě auta, a když si pro mladistvé na policejní stanici přijela jejich opatrovnice, řídila rovněž kradený vůz.

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud zrušil psychiatrickou léčbu džihádisty z Plzeňska

Zeptala se jen na to, jak se mám, a do pěti minut jsem byl pryč. Tak podle Jana Silovského probíhala více než rok pravidelná sezení u psychiatričky v rámci ambulantní ochranné léčby, kterou mu jako součást šestiletého trestu za propagaci terorismu uložil Vrchní soud v Praze. V pondělí uspěl ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda Auto díky odkladu emisní normy nebude muset propouštět

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto díky očekávanému odkladu zavedení emisní normy Euro 7 nezavře jednu výrobní halu a nepropustí 3000 lidí, jak dříve avizovala. Firma totiž nebude muset předčasně ukončit výrobu modelů Fabia, Scala a Kamiq. V rozhovoru pro deník E12 to řekl člen ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Depeche Mode budou mít v Praze českou předkapelu

Na pražském koncertě britské skupiny Depeche Mode, který se uskuteční 30. července na výstavišti v Letňanech, se v úloze předskokana představí i domácí formace Lakeside X.

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kyjev čelil dalšímu mohutnému náletu, jeden mrtvý, sedm zraněných

Kyjev podle jeho starosty Vitalije Klička čelil v noci na úterý dalšímu masivnímu ruskému útoku, který si vyžádal nejméně jednu oběť a sedm zraněných. Informovala o tom Ukrajinska pravda. Útok trval pět hodin. V celé Kyjevské oblasti evidují čtyři zraněné a padesát zásahů.

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

K čínské vesmírné stanici odstartovala loď Šen-čou 16. Poprvé je na palubě i civilista

K čínské vesmírné stanici Tchien-kung (Nebeský palác) v noci na úterý z pouště Gobi odstartovala loď Šen-čou 16 se třemi kosmonauty, kteří vystřídají dosavadní posádku stanice. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde o pátý takový let k čínské vesmírné stanici od roku 2021. Nová ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drony zasáhly dvě obytné budovy v Moskvě

V moskevské čtvrti Novomoskovskij zasáhly v úterý nad ránem drony dva obytné domy, uvedla agentura RIA Novosti. Dva lidé byli lehce zraněni, domy jsou lehce poškozeny. Několik dalších dronů, možná až deset, bylo podle sociálních sítí sestřeleno. Tak daleko ve vnitrozemí dosud drony neútočily.

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lipavský se vzepřel Stanjurovi. První ministerstvo odmítá škrty

Ministerstvu zahraničních věcí se nelíbí, že by mělo krátit provozní výdaje a mít méně peněz na platy diplomatů a dalších zaměstnanců. Ačkoliv se na tom dohodla vládní pětikoalice a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) tento závazek začlenil do konsolidačního balíčku, ministerstvo se vůči tomu ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Michal Pavlíček: Jsem teď víc srdcař

Kytarista a skladatel Michal Pavlíček rekapituluje svou rockovou tvorbu na rozsáhlém čtyřalbovém výběru Faces. Dvě části jsou věnované Pražskému výběru a Stromboli a dvě jeho sólové tvorbě a písním pro BSP, Moniku Načevu, Zuzanu Michnovou, Big Heads Trio, Richarda MĂĽllera či Vlastimila ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výhled meteorologů: Moc nezaprší

Aktuální týden bude téměř beze srážek, uvedl ve svém výhledu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dlouhodobá předpověď se týká období čtyř týdnů od 29. května do 25. června. Teplotně očekávají meteorologové toto období v jednotlivých týdnech i jako celek průměrné.

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zapomeňte na koupel nebo knihu aneb Jak zatočit se stresem

Každý člověk někdy zažije situace, kdy je přetížený, unavený, je toho na něj moc. Ve chvílích, kdy už je stresu přespříliš, je tak dobré zpomalit a soustředit se na nějaké uklidňující aktivity. Někomu pomáhá teplá koupel, pro jiné je ideálním bojovníkem proti stresu procházka v přírodě nebo ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tyrkysová kuchyň je zářivým srdcem miniaturního bytu

Pražský byt s užitnou plochou necelých 20 čtverečních metrů, z nichž značnou část ukrajují koupelna a samostatné WC, zařídili architekti z ateliéru Design Pro tak šikovně, že budí zasloužený obdiv odborníků i laiků. Středobodem chytře zařízeného domova, kde se muselo počítat nikoli s každým ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prohlédli jsme si novinky od Mercedesu: novou třídu E, elektrické EQE SUV i historický závoďák

Vize elektrické budoucnosti, nejnovější manažerský sedan, dodávka s francouzskými kostmi i replika legendární Rote Sau lákaly návštěvníky motoristické slavnosti Legendy na stánek automobilky Mercedes Benz.

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemědělská usedlost z roku 1830 se proměnila na malebné Bistro Dýšina ve vesnickém duchu

Severovýchodně jen pár kilometrů od Plzně stojí asi dvoutisícová obec Dýšina. V jejím středu bylo nedávno otevřeno malebné Bistro Dýšina, které navrhl plzeňský architektonický ateliér K světu. Původní zemědělská usedlost, postavená kolem roku 1830, už několikrát změnila majitele ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Nemocnice je vrací, stát posílá do dražby

Bývalá plicní klinika, bytový dům pro lékaře nebo třeba lázeňská vila. Budovy i pozemky, které v průběhu let ztratily své původní využití, ve velkém vracejí nemocnice státu. Za posledních šest let od nich Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal 529 nemovitostí, které ...

úterý ráno 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bez řidičáku rychlostí 200 km/h. Polský motorkář stihl během jediné šílené jízdy 20 přestupků

Rekordních dvacet dopravních přestupků spáchal 27letý muž během jediné jízdy na motorce. Ulicemi svého rodného města PasĹ‚Ä™k na severu Polska nedaleko Gdaňsku se řítil dvousetkilometrovou rychlostí.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ohromné množství žampionů si můžete snadno vypěstovat i na zahradě

Milujete žampiony, ale nechce se vám je neustále kupovat? Pak byste měli vědět, že pěstovat žampiony můžete i na své vlastní zahradě. Nejen že budou kvalitní a čerstvé, navíc budou vždy po ruce. A co víc – jejich pěstování není nic složitého.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jarní únava: Které vitaminy jsou klíčem k naší záchraně?

Květiny kvetou, ptáci zpívají a vy se cítíte jako zombík z hororu? Vítáme vás v klubu jarní únavy! Nebojte se, v článku vám prozradíme správnou dávku vitaminů, které vás vrátí do života!

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zateplení domu, nebo vyhozené peníze? Prozradíme vám hlavní triky podvodníků

Chystáte se na zateplení domu a nechcete naletět podvodníkům, kteří si nechají zaplatit za nefunkční a chybně zhotovené zateplení? Poradíme vám, jak spolehlivě poznat, že to s vámi zateplovací firma nemyslí poctivě.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

V pátek budou v pražské Stromovce svištět kosy. Zapojíte se?

Pokud si tento pátek opravdu přivstanete a dorazíte do pražské Stromovky, můžete se zúčastnit bohulibé akce. Tradiční senoseč se tu koná už podesáté.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jednoduchý a levný trik, jak odstranit plevel z dlažby

Jak si doma vyrobíte levný přípravek na plevel, který roste ve spárách mezi dlažebními kostkami a obkladovými prvky? Je to jednoduché. Vyzkoušejte jednoduchý prostředek, který je alternativou k drahým a často i zdravotně závadným prostředkům ze zahradnictví.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Frčíme! Co všechno v interiéru ujíždí na kolečkách?

Co má kolečka, s tím se lépe manipuluje. Tak už se přestaňte tahat se stolky, nízkými skříňkami a dalšími drobnými kusy nábytku, a jednoduše je posuňte.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Revoluční desetiletý experiment ukázal klíč k prosperujícím lesům

Sázet lesy je dobrá věc, ale sázet je s různými druhy stromů je ještě lepší, alespoň podle nové studie, která vyšla 18. května a kterou provedli vědci ze Smithsonian Environmental Research Center (SERC) a The Nature Conservancy.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Víte, kdo vynalezl ledničku? Myslíte, že to byl Albert Einstein?

Kdyby byla ve vědomostním kvízu otázka, kdo vynalezl chladničku, asi by málokdo zatrhl jméno slavného fyzika Alberta Einsteina. A přitom je to správně, byť relativně.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

I kočky mohou být dehydratované. Kolik tekutiny musí kočky vypít?

Lidé by měli vypít 2 až 2,5 litru vody denně, aby je nebolela hlava a byli plní energie. Kolik tekutiny ale musí vypít kočky, aby netrpěly nedostatkem? A jak zjistit, zda vaše kočka pije dost, nebo je dehydratovaná? Poradíme vám.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Když místo rekonstrukce přijde pohroma! Nejhorší chyby u sádrokartonu (1. díl)

Chybovat je lidské a i řemeslníci jsou lidé, ale to neznamená, že si svou dovednost musí tříbit zrovna u vás doma. Prozradíme vám, jakých nejčastějších chyb se dopouštějí amatérští sádrokartonáři.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Řidič se na dálnici D6 začal otáčet, způsobil hromadnou nehodu

Dálnici D6 u Kamenných Žehrovic na Kladensku uzavřela v pondělí kolem 22:30 nehoda čtyř aut. Nehoda se stala kvůli seniorovi, který se na dálnici začal otáčet.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Enčev z Agrometalu má křiklavě žlutý dům. Po návratu z dovolené to byl šok

Každý mu před sedmi lety, kdy se stěhoval z hlavního města, říkal, že se zbláznil. Milan Enčev však na názory svých známých a hereckých kolegů nedal. Sbalil si kufry a přesídlil do domečku na Kolínsku.

úterý v noci 30/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

V Kosovu pokračovaly drsné protesty Srbů: Desítky zraněných příslušníků KFOR

Na severu Kosova, kde žije silná srbská menšina, pokračovaly v pondělí protesty Srbů proti novým starostům z albánských stran. Podle agentury ANSA bylo při střetech s demonstranty zraněno 41 příslušníků mezinárodních jednotek KFOR.

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moravskoslezští zastupitelé ANO vyloučili z klubu dva členy. Vondrák křeslo hejtmana udržel

Moravskoslezští zastupitelé hnutí ANO v pondělí vyloučili za svých řad dva zastupitele Ondřeje Němečka a Kateřinu Šebestovou. Oba coby dnes už bývalí ostravští radní podporovali stejně jako ostravský exprimátor Tomáš Macura při prezidentské volbě Petra Pavla, a ne šéfa hnutí Andreje Babiše.

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sloučení půjček domácnostem uleví až o tisíce

Mnoho domácností dnes finančně jede nadoraz a musí konsolidovat rozpočty. Dobře to jde u půjček, pokud jich mají víc, a to jejich sloučením do jedné. Rozpočtu se uleví o stovky až tisíce korun měsíčně.

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko vyjednávat nebude, uvedl šéf diplomacie EU

Rusko nebude ochotno vyjednávat, dokud se bude snažit vyhrát válku na Ukrajině, prohlásil v pondělí v Barceloně šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Dodal, že není optimistický ohledně toho, co by se na Ukrajině mohlo stát letos v létě.

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V ruské televizi otevřeně mluví o atentátu na amerického senátora

Na ruském Prvním kanálu přední ruští propagandisté otevřeně debatovali o tom, že by ruské zpravodajské služby měly zabít amerického senátora Lindseyho Grahama. Ten se v pátek setkal v Kyjevě s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a po jejich schůzce vydala prezidentská kancelář ...

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci zasáhli muniční sklad u Mariupolu, zabili 100 „nelidí“, zní z města

Ve vesnici Jurjivka nedaleko Mariupolu zasáhla ukrajinská armáda muniční sklad. Podle poradce starosty Mariupolu Petra Andrjuščenka zemřelo 100 ruských vojáků a dalších 400 jich bylo zraněno, uvedla agentura Ukrinform.

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nespravedlivé a neodůvodnitelné. Ministerstva kritizují navýšení renty pro Klause a Zemana

Ministerstvu vnitra a ministerstvu pro místní rozvoj se nelíbí, že vládní konsolidační balíček zvyšuje rentu bývalých prezidentů zhruba na dvojnásobek, tedy na úroveň platu poslanců. Ministerstva to uvedla v připomínkách k vládnímu návrhu zákona o konsolidaci veřejných financí.

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hlavně nenápadně. Do Evropy posílali kokain maskovaný nacistickou vlajkou

Říká se, že pod svícnem je největší tma. Těžko říci, zda si něco takového říkali i pašeráci, kteří se pokusili v zásilce chřestu propašovat 58 kilogramů kokainu do Belgie a s nenápadností si hlavu ani trochu nelámali. Jisté je v tuto chvíli tak jen to, že maskování balíčků s kokainem vlajkou ...

pondělí večer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ŽEBŘÍČEK: Teplé počasí vyprázdnilo kina, přálo novinkám

Hezké počasí, které u nás několik dnů panuje, nepřeje návštěvnosti kin. O uplynulém víkendu do nich zamířilo jen něco málo přes 90 tisíc diváků. Nejčastěji si koupili lístky na akční film Rychle a zběsile 10. Do desítky nejžádanějších titulů se dostaly čtyři novinky, včetně Malé mořské víly. ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poptávka po smartphonech zůstává slabá, zlepšení v nedohlednu

Analytická společnost IDC původně odhadovala, že letos dojde v souvislosti s koncem pandemie k oživení trhu s chytrými smartphony. Nakonec ale analytici přiznali, že trh nejspíše ještě poklesne. Nově zveřejněné výsledky největšího čínského výrobce Xiaomi naznačují, že propad to může být poměrně ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zákeřný virus terorizuje počítače v Česku

Dramatický nástup má zákeřný virus Agent.QMG, který se prakticky z nuly vyhoupl v uplynulém měsíci ve virových statistikách na druhou příčku nejrozšířenějších hrozeb. Tento nezvaný návštěvník terorizuje výhradně stroje s Windows. Jeho hlavní činností je otevírat zadní vrátka do operačního ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Střelec u hranic pálí po kočkách, hledá ho policie

Jeden kocour vážně poraněný, druhý na místě mrtvý. To je bilance řádění zatím neznámého střelce, po kterém pátrají policisté v příhraniční oblasti Frýdlantského výběžku. V Novém Městě pod Smrkem, blízko hranic s Polskem, zaútočil neznámý na kocoury opakovaně ve druhé polovině týdne. Obě zvířata ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mléčná dráha nad říší divů. NASA publikovala českému fotografovi už 40. snímek

V každodenním zveřejňování nejkrásnějších astronomických fotografií uveřejnil americký vesmírný úřad NASA v pondělí snímek od českého autora. Dosud se v přehledu objevilo 61 českých fotografií, dominuje mezi nimi autor aktuálního Astronomického snímku dne Petr Horálek, fotograf a popularizátor ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Rusku má podle Kyjeva po válce vzniknout demilitarizovaná zóna

V Rusku by po konci války měla vzniknout demilitarizovaná zóna, která by zajistila bezpečí obyvatel Ukrajiny. Na Twitteru to v pondělí uvedl Mychajlo Podoljak z kanceláře ukrajinského prezidenta. Zóna by se podle něj týkala západoruských oblastí přímo sousedících s Ukrajinou.

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezident Ugandy podepsal nejtvrdší zákon proti LGBTQ+ na světě

Uganda dále zpřísňuje zákon, který se týká občanů s menšinovou sexuální orientací. Za některé činy hrozí doživotí nebo trest smrti. Navrhované zákony se řadí k těm nejpřísnějším na světě. V pondělí dopoledne ugandský prezident Yoweri Museveni novelu zákona podepsal.

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studená konfrontace. Lipavský nastínil budoucí vztahy s Ruskem

Ruský imperialismus je problém do budoucna a Evropská unie by měla být připravena na studenou konfrontaci s Ruskem, řekl v pondělí v Bratislavě během panelu mezinárodní konference Globsec český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trh počítačů se propadl o třetinu. A největší výrobce s ním

Analytici z IDC hovoří jasně: Trh s osobními počítači se propadá, lidé nové stroje nekupují tak moc jako dříve. A dokládají to i čerstvě zveřejněné hospodářské výsledky největšího výrobce počítačů na světě, čínské společnosti Lenovo.

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tatry, Hvar a Štáfek, do kin míří letní komedie To ty nosíš smůlu, lásko

Sladká komedie se slanou příchutí, jejíž hlavní hrdinka řeší otázku, zda dát přednost jistotě a kariéře, nebo dobrodružství a lásce. Tak zní motto nové slovenské komedie To ty nosíš smůlu, lásko. Do kin jde zkraje léta, 6. července. Její tvůrci v pondělí zveřejnili trailer.

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turecko v květnu zvýšilo nákupy ruské ropy na sedmiměsíční maximum

Turecko v květnu zvýšilo nákupy ruské ropy Urals na sedmiměsíční maximum, turecké rafinerie zvýšenými nákupy reagují na nízké ceny této suroviny. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv Eikon a z informací od obchodníků, na které se odvolává agentura Reuters.

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hodil vám někdo něco do pití? Nejlepší studentská firma pomůže se chránit

Skupina studentů ze střední školy v Hradci Králové vyhrála v květnu národní finále soutěže Junior Achievement – Studentská firma. V červenci je čeká cesta do Istanbulu, kde se jako první reprezentanti z Česka budou ucházet o titul firma Evropy pro rok 2023. Jejich byznysovým nápadem je ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vyhozený kmen stromku knokautoval projíždějícího motorkáře

V nesprávný čas na nesprávném místě. To si může říkat motorkář z čínské městské prefektury Liou-čou, kterého doslova knokautoval padající kmen stromku vyhozený z balkonu. Ačkoliv po nehodě zůstal řidič skútru nehybně ležet na silnici, podle agentury AP se zotavuje v nemocnici.

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Boom umělé inteligence provází rozvoj služeb proti deepfake

Když se loni na sociálních sítích objevilo video, které zdánlivě ukazovalo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, jak se vzdává Rusku, Andrey Doronichev jeho šíření sledoval se znepokojením. Brzy se ukázalo, že klip je počítačově vygenerovaný „deepfake“, ruský podnikatel žijící ve ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Plynařský Gerd“ musí zůstat venku. Němečtí sociální demokraté nepozvali Schrödera na sjezd

Němečtí sociální demokraté (SPD) nemohou svému bývalému předsedovi a spolkovému kancléři Gerhardu Schröderovi zapomenout jeho vazby na šéfa Kremlu Vladimira Putina i to, že po ruské invazi na Ukrajinu odmítal opustit dozorčí rady ruských energetických podniků. Když se jim nepodařilo Schrödera ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drastický nedostatek vody. V Uruguayi do pitné přimíchávají slanou

Na prstech jedné ruky počítají obyvatelé hlavního uruguayského města Montevidea dny, kdy budou mít k dispozici pitnou vodu z přehrady, která město zásobuje. Úřady si dokonce vymohly výjimku a přidávají do zásob slanou vodu. Vláda z nedostatku pitné vody viní až nezvykle velké sucho, podle ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Důchodový systém znevýhodňuje rodiče, říká sociolog

Důchodový systém nerozlišuje mezi plátci, a tudíž znevýhodňuje rodiny vychovávající děti, které jsou budoucími přispěvateli do systému. Vláda by to měla změnit, ale zatím se k tomu nemá, řekl Právu Pavel Rusý, statistik, sociolog a předseda odborové organizace na ochranu sociálních práv dětí ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Suplujeme stát.“ Středočeský kraj uvolní 90 milionů na rozšíření škol

Obce ve středních Čechách, které se potýkají s nedostatkem míst v mateřských a základních školách, mohou žádat o peníze od kraje na rozšiřování kapacity škol. Dva nové dotační programy schválilo v pondělí krajské zastupitelstvo, celkem v nich je 90 milionů Kč.

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Peter Olah navrhl trofej pro nejužitečnějšího hráče Mistrovství světa v ledním hokeji 2023

Vedoucí interiérového designu ve Škoda Auto designér Peter Olah navrhl trofej pro nejužitečnějšího hráče Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2023. Pětikilová socha ze skla je ručně broušená a zdobená čárami, které jsou inspirované rýhami vytvořenými bruslemi na ledě. ...

pondělí v podvečer 29/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Tepelné čerpadlo: kdy může nastat katastrofa při výběru a jak tomu předejít

Vybrat správně tepelné čerpadlo je v dnešní době problém. Nedostatek dílů, dlouhé dodací doby, nekvalitní realizační firmy i nutnost znalostí technických specifikací odrazují spoustu zákazníků od tohoto kroku. Jednou ale k němu bude muset sáhnout velká část z nás. Jak si tedy tepelné čerpadlo ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Českého lékaře, který měl v Koreji obtěžovat hygieničku, čeká soud

Českého lékaře, který údajně v opilosti obtěžoval v Koreji hygieničku, čeká soud. Uvedl to v pondělí web Lidovky.cz s odvoláním na dva zdroje obeznámené s případem. Lékař s hodností podplukovníka do země v dubnu přicestoval s delegací ministra dopravy Martina Kupky (ODS), od té doby je ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zástupci ministerstva: Možné zkrácení výuky na ZŠ neohrožuje přípravu úprav učiva

Možné zkrácení základní školy z devíti na osm let neohrožuje dosavadní práce na úpravách vzdělávacích plánů a není kvůli tomu zatím nutné ani měnit harmonogram revize učiva. Vyplývá to z vyjádření ředitele Národního pedagogického institutu (NPI) Iva Jupy a zástupců ministerstva školství na ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Samotné F-16 nás nespasí, chladí nadšení ukrajinský generál

Velitel ukrajinských vzdušných sil brigádní generál Serhij Holubcov vysvětlil, k čemu Ukrajina potřebuje stíhačky F-16. V rozhovoru pro stanici Donbas Realiji, která spadá pod Svobodnou Evropu, korigoval dřívější vyjádření ukrajinských sil, že 48 strojů F-16 je potřeba k osvobození země. ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela nejstarší Slovenka

Koncem minulého týdne zemřela Gizela Dvončová z města Partizánske, která byla nejstarší Slovenkou. Dožila se 106 let. Svou dlouhověkost připisovala životu bez stresu, milovala hudbu a obzvláště zpěv.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Nedobytný“ Everest? Od prvního pokoření nejvyšší hory světa uplynulo 70 let

Zdolání vrcholu nejvyšší hory světa Mount Everestu (8848,86 m n. m.) není v současné době již ničím neobvyklým. Od minulého týdne se tímto výkonem může chlubit i třetí Češka, zubařka z Přeštic Eva Perglerová. Ještě před 70 lety a jedním dnem přitom platil slavný vrchol Mahálangurského ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dáme dítě na jazyky, spádovost jde stranou

Ačkoliv jsou základní školy „spádové“ a berou tedy přednostně žáky svého obvodu, vzájemně se značně liší. Stovky z nich se zaměřují na výuku jazyků, sport, hudební výchovu nebo matematiku. I kvůli profilaci se ředitelé snaží přijmout žáky z různých obvodů. Ministr Mikuláš Bek (STAN) hlasy ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V areálu bývalého vepřína nedaleko Prahy se vařil pervitin

Tři větší varny pervitinu objevili v rámci protidrogové realizace pražští kriminalisté. V areálu bývalého vepřína zhruba dvacet kilometrů od Prahy zajistili velké množství chemikálií, pomáhat jim proto museli také hasiči.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bek: Situace na základních školách je ještě horší než na středních

Mnohé školy čelí náporu silných ročníků žáků a studentů. Nabídka míst se v krajích liší, stejně jako nabídka pracovních pozic. Tak je to v každé zemi, řekl pro Právo nový ministr školství Mikuláš Bek (STAN), který chce podpořit rozšíření kapacit.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pro opravy stezek po celém Česku počítají turisté s dobrovolníky

Celorepublikový dobrovolnický projekt Stezky z lásky zaměřený na opravy turistických stezek zničených zejména po kůrovcové kalamitě a následné intenzivní těžbě spustil Klub českých turistů. Prvním místem, kde se dobrovolníci pustili do budování povalového chodníku, byl okraj Bocanovic na ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Celníkům sloužícím lihové mafii hrozí až 16 let vězení

Kauzu s vynášením informací z celní správy členům lihové mafie, klanu Březinů začal v pondělí rozplétat senát Krajského soudu ve Zlíně. Na lavici obžalovaných usedli kromě Radka Březiny a jeho bílého koně Ivana Kováříka i tři celníci - Světlana Ťavodová, František Podešva a Zdeněk Minařík, ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úsporný balíček: Připomínky ministerstev, krajů či svazů se převážně týkají rozdělení daní

Ministerstva, kraje, profesní komory a svazy, nevládní organizace a další instituce žádají úpravy úsporného balíčku, pomocí něhož chce vláda zlepšit stav veřejných financí. Připomínky zaslané do elektronického systému návrhů zákonů se týkají mimo jiné rozdělení daně z příjmu právnických osob či ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Rusku se nahlas mluví o zavedení pracovních sobot. Bez příplatku

Ruská státní média a některé podniky napojené na Kreml navrhují zavést v zemi šestidenní pracovní týden, aby bylo možné financovat válku na Ukrajině. Upozornila na to britská rozvědka. Za šestý pracovní den v týdnu by navíc zaměstnanci nedostali žádný příplatek.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko si zákonem pojistilo deportace z anektovaných ukrajinských území

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí podepsal novelu zákona, která Moskvě umožňuje během trvání válečného stavu vyhlašovat na anektovaných územích volby a deportovat odtud obyvatelstvo.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spor o pojmenování školských logopedů se přesunul do Senátu

Spor o pojmenování školských logopedů v novele školského zákona se ze Sněmovny přesunul do Senátu. Podle senátního zdravotnického výboru by měli být přejmenováni na speciální pedagogy pro vady a poruchy řeči, což neúspěšně chtěla část poslanců.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Expert: Balíček zpomalí ekonomiku o 0,8 procenta

Česká ekonomika poroste kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku příští rok pomaleji, a to až o 0,8 procenta. V neděli to v České televizi uvedl David Marek, hlavní ekonom Deloitte.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Varování BIS: Rusko v ČR nasadí tvrdé dezinformace i odposlechy

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka varoval před ruskými snahami torpédovat schválení smlouvy o obranné spolupráci mezi Českem a USA. Řekl to na pondělní bezpečnostní konferenci v Poslanecké sněmovně.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do řeky Jizery svrhl nevidomého člověka. Policie ho obvinila z vraždy

Policie obvinila 37letého muže z vraždy 50letého nevidomého, který byl v dubnu nalezen v řece Jizeře na Mladoboleslavsku. Obviněný měl muže do řeky hodit, motiv však policie nezná.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Piloti málem rozbili argentinskému prezidentovi nové letadlo

Argentinský prezident Alberto Fernández málem přišel o své nové letadlo, které minulý týden dorazilo od amerického výrobce do Buenos Aires. Nechybělo mnoho a boeing, jenž právě přilétal z Miami, se zřítil přímo na letiště Jorgeho Newberyho.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cadillac ukázal své kupé-SUV cílené na mladé Číňany

Čína se stala jedním z nejdůležitějších trhů Cadillacu, takže luxusní značka má dokonce i specializované modely. Jedním z nich je GT4, kompaktní kupé-SUV šité na míru mladšímu publiku.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Křehký Mikulov: Charles Bronson s ručníkem kolem pasu

Je z bílého porcelánu a místo koltů má ručník proklatě nízko u pasu. Herec Charles Bronson, pistolník z italského westernu Tenkrát za Západě, se dívá sám na sebe v mikulovském zámku. Do vinařského kraje se totiž pojedenácté přesunula česko-slovenská designérská scéna na festival Křehký Mikulov.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hyundai Kona vstupuje na český trh. Cena začíná nad půlmilionem

Hyundai Kona je v Česku k mání od 540 tisíc korun, hybrid či verze s pohonem 4Ă—4 jsou samozřejmě dražší. Plně elektrická varianta přijde na trh v létě.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena na Kladensku se vyhýbala autu v zatáčce a s vozem se převrátila. Muž z místa nehody ujel

Policie pátrá po řidiči auta, kterému se na Kladensku vyhýbala řidička fordu a převrátila auto na bok. Muž z místa nehody ujel, žena skončila v nemocnici.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pilot se přišel omluvit cestujícím za zpoždění. Nabídl jim i nápoje zdarma

Osobní omluvu od pilota dostali cestující společnosti American Airlines, jejichž let byl opožděn. Kapitán jim nabídl také nápoje zdarma a slíbil, že se je pokusí do cíle dopravit v co nejrychlejším čase. Zaskočení pasažéři uvedli, že se jim něco takového během cestování ještě nestalo.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Španělský premiér Sánchez po výprasku v regionech rozpouští parlament a mění termín voleb

Španělský premiér Pedro Sánchez v pondělí oznámil, že rozpustí parlament, a vyhlásil na 23. července parlamentní volby, které se měly původně konat až koncem roku. Sánchez tím reagoval na debakl, který jeho socialistická strana (PSOE) utrpěla v nedělních regionálních a komunálních volbách.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kněz z Blanenska byl postaven mimo službu. Měl se dopustit činu sexuální povahy

Brněnské biskupství postavilo mimo službu kněze T. Ž., který se dopustil „činu sexuální povahy“. Dosud působil v jedné z farností na Blanensku, informovalo o tom bez bližšího upřesnění biskupství na svém webu.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

MPSV žádá v balíčku přehodnocení návrhu na zvýšení náhrad pro exprezidenty

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) žádá přehodnocení navýšení náhrad pro bývalé prezidenty, s nímž počítá vládní balíček k ozdravení financí. Podle úřadu je zdvojnásobení částky velkorysé. Požaduje také zdůvodnění, proč má přidání patřit do souboru opatření ke snížení státních výdajů.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do svazu s Ruskem? Dobrý vtip, odpálkoval Lukašenka prezident Kazachstánu

Jako povedený žert odmávl kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev prohlášení svého běloruského protějšku Alexandra Lukašenka, že se Kazachstán může připojit ke Svazovému státu Ruska a Běloruska. Odmítl také, že by Astana potřebovala ruské jaderné zbraně, které Lukašenko za tento krok sliboval.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vězeň na útěku uvízl v šachtě vzduchotechniky pražského metra

Z metra na náměstí Republiky se v neděli večer ozývalo zoufalé volání o pomoc. Přivolaná policejní hlídka spolu s hasiči ve vzduchotechnice našla zaseknutého muže. Po jeho vyproštění hlídka zjistila, že jde o uprchlého vězně. O kuriózním případu informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Pomalá smrt staré dobré Anglie - Alexander Tomský

Statistický úřad v Británii uveřejnil šokující čísla: v loňském roce se po odečtení vystěhovalců (600 tisíc, převážně Angličanů) přistěhovalo do Británie 606 tisíc osob, plus 45 tisíc nelegálně na člunech z Francie. Legálních příchozích je o 118 tisíc více než v roce předchozím, což je ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Habeck zatroubil k ústupu. Zákaz nových plynových kotlů pohřbil

Robert Habeck, německý „superministr“ pro hospodářství a ochranu klimatu, musel spolknout hořkou pilulku, když zavrhl v jeho očích hodně dlouho nedotknutelný plán zákazu všech nových plynových topení od začátku příštího roku.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designérka Terezie Lexová si bytu užívá

Jednoduchost, funkčnost a přitom útulnost bytu ve světlých tónech, s kterými, v nadsázce řečeno, ladí i pes, potvrzují, že si Terezie Lexová s přítelem zařídili bydlení podle svého a od srdce. Naše hostitelka je navíc spoludržitelkou (s kolegou Štěpánem Smetanou) letošní ceny pro absolutní ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak ukončit ostřelování Bělgorodské oblasti? Připojíme Charkov k Rusku, napadlo gubernátora

Ukrajinskou Charkovskou oblast je potřeba připojit k Rusku. V rozhovoru pro ruskou státní televizi Rossija 24 to prohlásil Vjačeslav Gladkov, gubernátor Bělgorodské oblasti. Lze tak prý nejlépe zabránit ostřelování ruského pohraničí z ukrajinského území. Možnost, že by Rusko ukončilo válku na ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Průjezd ohnivým peklem. Východ Kanady zachvátil ničivý požár

Město Halifax na východě Kanady vyhlásilo stav nouze poté, co si rozsáhlý lesní požár vynutil evakuaci tisíců lidí a způsobil výpadky elektřiny. Neproniknutelná mračna dýmu a jisker zahalila i silnice v okolí čtyřsettisícového přístavu. Dramatický videozáznam průjezdu touto oblastí zveřejnila ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Liaz patřil k největším výrobcům nákladních aut v Československu. Oslavil výročí

Mnichovo Hradiště oslavilo 70 let od zahájení výroby nákladních aut v místní továrně n. p. LIAZ a 20 let od smotnování posledního vozu. Sjely se desítky „liazek“ i náklaďáků Škoda.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Unie vydavatelů navrhla přeřadit noviny do snížené DPH

Unie vydavatelů navrhla ve vládním konsolidačním balíčku přeřazení tištěných deníků ze základní sazby DPH zpět do snížené sazby daně k časopisům. Více než zdvojnásobení sazby DPH ze stávajících deseti na 21 procent by podle vydavatelů vedlo k poklesu prodeje novin a dalšímu posílení ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Girkin očekává brzký převrat v Moskvě, vidí za ním Prigožina

Bývalý příslušník ruské tajné služby FSB a pozdější ministr obrany doněckých separatistů na východní Ukrajině Igor Girkin věští brzký násilný převrat v Rusku. Přípravy na puč jsou podle něj v plném proudu.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muži, který v Mostě zabil malého chlapce, hrozí 18 let vězení

Jednatřicetiletému muži, který byl v souvislosti se sobotním úmrtím dítěte předškolního věku v Mostě obviněn z pokusu o vraždu a z usmrcení z nedbalosti, hrozí až 18 let vězení. Policisté ho obvinili ze tří činů, a to z vraždy ve stadiu pokusu, nebezpečného vyhrožování a usmrcení ...

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odborníci radí, jak snížit spotřebu energií či zaplatit rekonstrukci

Většině lidí už přišlo vyúčtování za topení a teplou vodu za loňský rok. Mnozí z těch, kterým přišly vysoké nedoplatky, teď chtějí svou situaci řešit, ať už výměnou oken, zateplením střechy či fasády. Odborníci tak poradili, jak s technickou, tak s finanční stránkou.

pondělí odpoledne 29/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na Ukrajině i v Rusku si všimli vlajky wagnerovců na domě na Znojemsku

Případ ženy ze Znojemska, která si na zahradě vyvěsila prapor ruské žoldnéřské Wagnerovy armády, zaujal také řadu médií na Ukrajině a v Rusku. Referují přitom také o několika dalších Češích, kteří se kvůli otevřené podpoře ruské invaze na Ukrajinu dostali do křížku se zákonem.

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Kyjev dopadla další raketa

Kyjevem v pondělí dopoledne otřásly další výbuchy, uvedl starosta města Vitalij Kličko. Sirény varující před nálety se rozhoukaly v 11:09 tamního času (10:09 SELČ). Už předtím byl vyhlášen vzdušný poplach na jiných částech Ukrajiny v Charkovské oblasti.

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Předražený hotel ve stylu Hvězdných válek po roce zavírá. Kvůli úsporám

Společnost Disney se kvůli úsporám rozhodla zavřít pompézní hotel Galactic Starcruiser navržený ve stylu Hvězdných válek. Zařízení, které bylo zčásti i zábavním parkem, přitom fungovalo jen něco málo přes rok a jeho výstavba vyšla na stovky milionů dolarů. Levně nevyšlo ani samotné ubytování, ...

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ziskovost výrobců automobilů se snižuje

Největším světovým výrobcům automobilů v prvním čtvrtletí vzrostl obrat, odbyt a zisk s nimi ale nejdou ruku v ruce. Uvádí to studie poradenské společnosti EY. Experti proto doporučují kontrolu nákladů, píše agentura DPA.

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec Tomáš Töpfer: Muž, který stál v cestě. Mladí se dozvědí, co byl rok 1968

Ve čtvrtek vstoupil do kin film scenáristy Ivana Fíly a režiséra Petra Nikolaeva Muž, který stál v cestě. Titulní roli politika Františka Kriegla, který jediný nepodepsal moskevský protokol, jenž mimo jiné legalizoval intervenci vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, ztvárnil ...

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z mrtvoly se na Českobudějovicku vyklubala bezhlavá silikonová panna

Kuriozní zásah zvládli strážníci v Týně nad Vltavou. Oznamovatel jim volal, že v Bohunickém lese našel bednu, ve které je zřejmě lidské tělo. Nakonec se však ukázalo, že se jedná o silikonovou pannu, jaké jsou v nabídkách sex shopů. Případ se tak netýkal vraždy, ale lidských choutek, a nakonec ...

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

To snad nemyslí vážně, nechápe ANO kritiku evropských liberálů

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl kritiku Evropské liberální frakce ALDE, jejíž součástí je ANO, za jeho účast na květnové konferenci konzervativců (CPAC), které hostil maďarský premiér Viktor Orbán. Podle Babiše jde o počin „absolutně nevýznamné maďarské opoziční strany“, která se takto snaží ...

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řehka nevylučuje válku mezi NATO a Ruskem

Podle náčelníka generálního štábu AČR Karla Řehky je možné, že by se mohla rozhořet válka mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí. A pokud by na takový konflikt došlo, Česko by se ho od první chvíle účastnilo. Řehka to řekl v pondělí na konferenci na téma Vnitřní bezpečnost a odolnost státu ...

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Musk chce absolutní svobodu. Twitter vypověděl EU kodex proti dezinformacím

Český Seznam, TikTok, Microsoft, Facebook, Google či Twitter. To jsou společnosti, které se minulý rok v červnu zavázaly k důslednějšímu boji proti dezinformacím na základě kodexu Evropské unie (EU). Poslední zmiňovaná sociální síť se ale rozhodla, že kodex už nadále nebude dodržovat. Její ...

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena v Přerově přepadla seniorku, ukradla jí maltézského psíka

Na venčení svého psa rasy maltézský psík jen tak nezapomene seniorka (87) z Přerova. Přepadla ji žena (33) a psa jí sebrala. Kriminalistům se záhy ji i psa podařilo najít. Právo o případu, který se stal minulý pátek ráno, informovala v pondělí policejní mluvčí Miluše Zajícová.

pondělí v poledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nehoda dvou nákladních aut uzavřela D1. Hořela kabina

Provoz dálnice D1 ve směru na Brno byl v pondělí dopoledne zastavený kvůli nehodě a požáru. Srazila se tam dvě nákladní auta a kabina jednoho nich následně začala hořet. O zraněných nejsou zatím informace. Nyní se jezdí levým jízdním pruhem.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kult dokonalosti ohrožuje děti i dospělé

Odborníci bijí na poplach. Počet pacientů s poruchami příjmu potravy vzrostl za posledních 20 let o 3,5 procenta. Po pandemii tento trend ještě zrychlil a týká se jak dětí, tak dospělých. K mentální anorexii a bulimii se navíc přidávají nemoci moderní doby, jako jsou ortorexie a bigorexie. ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Nabízí málo možností mučení.“ Simulátor otroctví dostal stopku

„Je to skvělá hra, ale podle mě nabízí málo možností mučení.“ Takové hodnocení si vysloužila hra zvaná Simulátor otroctví (v originálu Simulador de escravidĂŁo) od jednoho z fanoušků. Titul určený pro chytré telefony a počítačové tablety s Androidem vyvolal takovou vlnu pobouření, že se jej ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schvalování války? Soudy rozdávají podmínky a pokuty

Už více než dvě desítky případů souvisejících se schvalováním, podporou či propagací ruské invaze na Ukrajinu skončily u soudu s následným trestem.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na premiéru s oprátkou. Modelka v Cannes protestovala proti popravám v Íránu

Jasný vzkaz íránskému režimu vyslala svou garderobou na filmovém festivalu v Cannes modelka Mahlagha Jaberiová. V šatech se stylizovanou oprátkou kolem krku a výstřihu se vydala na premiéru filmu Starý dub režiséra Kena Loache. Na vlečce černých šatů pak měla velkými zlatými písmeny napsáno: ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tužka s iniciálami AH, kterou dala Hitlerovi Eva Braunová, míří do aukce

Postříbřená tužka, která údajně patřila nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, se bude příští měsíc dražit v severoirském Belfastu. Podle odhadů by se mohla prodat za 50 000 až 80 000 liber (asi 1,36 až 2,18 miliónu korun), informoval zpravodajský server The Guardian.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Reznikov: Nejen ukrajinské firmy. I zahraniční dodavatelé dostali peníze, ale zbraně nikde

Ukrajinské ministerstvo obrany se soudí se všemi dodavateli, kteří loni inkasovali peníze na nákup zbraní, ale nedodali je, a to včetně zahraničních. Prohlásil to v neděli ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turecká lira po Erdoganově vítězství klesla na rekordní minimum

Turecká lira v pondělí pokračuje v poklesu a ráno se dostala na další rekordní minimum vůči dolaru. Trh tím reaguje na volební vítězství dosavadního prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Lira zahájila obchodování na 20,05 liry, poblíž pátečního minima, které pak prorazila a spadla na ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové zasáhli vojenský objekt v Chmelnycké oblasti, přiznávají překvapivě Ukrajinci

Rusové při útoku v pondělí nad ránem zasáhli a poničili vojenský objekt v Chmelnycké oblasti. Informovala o tom ukrajinská místní samospráva s tím, že poškozeno bylo navíc i pět letadel. Mohlo jít o drony.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový Hyundai Kona naživo: Futuristický design a prostornější interiér

Druhá generace modelu Kona nabídne ryze elektrickou verzi i spalovací motory. Kromě ní automobilka Hyundai na Legendách vystavila Světové auto roku, velkou starii či velký rozruch způsobivší koncept N Vision 74.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už deset let z českých lesů odnáší tašky plné odpadků

Vyrazí-li na výlet do přírody, tak vždy s igelitkou. A nikdy se nevrátí domů, aniž by tašku nenaplnil odpadky, které zde vyhodili neukáznění turisté. Devětačtyřicetiletý Jakub Hlosta z Ostravy už deset let díky svým častým výletům sbírá v lesích a převáží do kontejnerů nepořádek, přičemž svoji ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Popíjení skončilo na Orlickoústecku tragédií. Muž havaroval na motorce, kamarád se ho snažil oživit

Třiatřicetiletý motorkář zemřel v noci na pondělí na Orlickoústecku. Po popíjení alkoholu sedl na motorku a havaroval. Těžce raněného jej našel kamarád. I přes pomoc ale zemřel.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na italském jezeře se převrátila loď. Tři lidé zemřeli

Nejméně tři lidé utonuli a jeden zůstává pohřešovaný poté, co výletní loď na italském jezeře během narozeninové oslavy převrhla bouře. Italská média referují o náhlém meteorologickém jevu, který nad jezerem Maggiore v severní Itálii způsobila vichr natolik silný, že by se dal popsat jako „malý ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poradna: Po letech společného žití jsem ztratila lásku, iluze i budoucnost

Je mi 36 let a mám pocit, že jsem vsadila na špatnou kartu, a tím přišla o vysněnou budoucnost. Žila jsem s partnerem na psí knížku sedm let a nyní je konec. Bojím se, že v mém věku tím ztrácím naději na rodinu a děti, což byl od mládí můj velký sen.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskva vydala zatykač na amerického senátora kvůli výroku o„zabíjení Rusů“. Ten byl ale sestříhaný

Ruské ministerstvo vnitra v pondělí zahájilo trestní stíhání amerického senátora za republikány Lindseye Grahama a vyhlásilo po něm pátrání. Důvodem mají být jeho údajné výroky o „zabíjení Rusů“, uvedl šéf ruských vyšetřovatelů Alexandr Bastrykin. Rusko tak reaguje přesto, že se ukazuje, že ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to hra s ohněm, varoval Lavrov před dodávkami stíhaček Ukrajině

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov varoval Západ před dodávkami bojových letadel Ukrajině. V rozhovoru pro ruskou televizi Rossija označil tyto plány za „hru s ohněm“.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Jesenicku se převrátil kamion s kukuřicí, řidič se zranil

Kamion s plně naloženým návěsem zpracované kukuřice se převrátil v pondělí ráno na silnici I/44 nedaleko Mikulovic na Jesenicku na hlavním tahu do Polska. Část nákladu se vysypala na komunikaci. Řidič se zranil, je v péči zdravotnické záchranné služby.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden život míří k realistickému konstatování

Jeden život, tak se jmenuje první ze šesti románů francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. Sám autor byl, s Gustavem Flaubertem a Emilem Zolou, nejvýraznějším představitelem francouzského realismu a naturalismu druhé poloviny devatenáctého století. To všechno včetně jeho mistrovství ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mimořádné riziko napadení klíštětem, varuje ČHMÚ

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je aktivita klíšťat mimořádně vysoká, konkrétně na nejvyšším, pátém stupni. Doporučil používat repelenty a v lesích chodit jen po cestách.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Divoké Šárky v Praze hořel altán a střecha restaurace

Škodu tři miliony korun způsobil v noci na pondělí požár altánu a střechy restaurace v Praze 6 u Divoké Šárky. Příčina požáru není známa.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finanční poradna: Co dělat, když na hypoteční úvěr nedosáhnete

Zájemce o hypotéku, který řeší nedostatek vlastních zdrojů a zároveň nemá další nemovitost k dozajištění, si může v určitých případech pomoci úvěrem od stavební spořitelny.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf TI Kopečný: Politici téma svých příjmů zneužívají k populismu

Kritika výše platů politiků je vyvolána hlavně nízkou důvěrou lidí v zákonodárce, říká v rozhovoru pro Právo ředitel Transparency International Ondřej Kopečný. Za problém pokládá souběh funkcí u poslanců a senátorů.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černý jin jang. Sloupek Štefana Švece

Slušnou část mládí jsem strávil hledáním Rovnováhy. Meditoval jsem, kontemploval, hledal přítomný okamžik a studoval mindfulness. Chtěl jsem zmoudřet, protože svět byl příliš složitý a smutný a já hledal jednoduchost i úlevu od bolesti.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aristokratický letohrádek Bažantnice u Nových Hradů se dočkal proměny na současné bydlení

Nedaleko zámku Nové Hrady, který byl postaven v 18. století ve francouzském stylu, stojí bývalý aristokratický letohrádek Buqoyů. V minulém roce byla dokončena jeho rekonstrukce a přestavba na současné bydlení. Autorem velmi zdařilé v podstatě konverze ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Fototerapeutické svítidlo je designérským objevem roku

Ocenění Objev roku 2022 udělili letos porotci soutěže Czech Grand Design Aleně Konečné, která vytvořila působivé fototerapeutické svítidlo. Objekt pomáhá předcházet obtížím z nedostatku denního světla, depresím a poruchám spánku, ale funguje i jako odkládací a noční stolek se světlem. Jeho ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když Sámové mluvili sámsky, byli biti. Joik dokáže vyjádřit povahu člověka, říká seveřan

Ante Aikio je sámský spisovatel, hudebník a rovněž pastevec sobů. Navzdory tomu, že žije na severu Finska ve městě Levi, za Fina se nepovažuje. „Moji rodiče jsou Sámové a všechno, čemu se věnuji, se točí kolem sámské kultury. Jsem stoprocentní Sám,“ říká Ante v rozhovoru pro Novinky.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínský útok na Tchaj-wan připraví EU o léky

Evropa je ze tří čtvrtin odkázána na dodávky léků a jejich složek z Číny. V případě narušení námořních obchodních cest, například při napadení Tchaj-wanu, by tak mohla v Evropské unii propuknout léková krize. Mohla by chybět antibiotika a další klíčová léčiva. Minulý týden na to upozornil ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Welcome drink místo DPH

Náš řetězec oslavuje snížení DPH některých potravin. Do cen se to nepromítlo, ale nabízíme welcome drink…

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rotvajleři, kteří potrhali desetiletou Sofii, dostali druhou šanci

Rotvajleři, kteří v Holýšově na jižním Plzeňsku ošklivě potrhali desetiletou Sofii, dostali druhou šanci. Ujala se jich Hana Doubková ze spolku RTW – naše láska, jejich naděje. „Nejsou zlí ani zkažení, jen nevychovaní,“ řekla Právu.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety, která ohrozí jeho území

Japonsko pohrozilo Severní Koreji, že může zničit její rakety za letu. Udělalo to poté, co KLDR sdělila Tokiu, že mezi 31. květnem a 11. červnem vypustí svou první špionážní družici.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Výfukové plyny smrdí, auto tedy aspoň jede

Jakmile se vláda rozhodla udělat kroky, které budou bolet, začalo se na ni pálit. Nejen ze strany opozice, ale i od jejích bývalých a současných voličů.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ubodal vlastní matku, dostal 14 let

Krajský soud v Plzni poslal na 14 let do vězení pětadvacetiletého Dina N., který ubodal kuchyňským nožem svou matku. K činu, který se stal loni v listopadu v plzeňském bytě, kde společně žili, se přiznal. Rozsudek je pravomocný, všechny strany se vzdaly práva na odvolání.

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ekonom z NERV: Ať vláda ještě otevře debatu nad balíčkem a zavede školné

Jen díky konsolidačnímu balíčku Česko ve formě nebude, uvedl v podcastu PoliTalk Novinek ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Petr Zahradník. Podle něj by vláda ještě měla otevřít debatu a nechat promluvit zástupce opozice nebo podnikatelů a odborů. Mezi 58 opatřeními mu chybí ...

pondělí dopoledne 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Dubaji klonují velbloudy pro závody i soutěže krásy

V roce 2009 se Nisar Vání podílel na prvním úspěšném naklonování velblouda a nyní jich v laboratoři v Dubaji takto replikuje několik desítek za rok. Ve Spojených arabských emirátech je s klonováním velbloudů spojen velký byznys, protože ušlechtilá zvířata se velmi cení a vydělávají vysoké ...

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Kopírák je thriller, který zrychluje dech

Jakkoli budou po přečtení knihy názory čtenářů na její finále rozdílné, nelze přehlédnout, že britská autorka Sam Hollandová napsala poutavý příběh. Jmenuje se Kopírák a je o fascinaci zločince svými předchůdci, sériovými vrahy nedávné minulosti.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve hře je nová varianta záchrany pošt

Ze tří stovek poboček České pošty, které od července kvůli úsporám zavřou, by některé mohly znovu ožít s pomocí měst a obcí. Nově jim státní podnik nabízí možnost podílet se na provozu Pošt Partner v širší podobě, než je dosud obvyklé.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bláznivé. Prosadili valorizaci pojišťovnám, teď ji chtějí krátit

Poslanci napříč spektrem se vzácně shodují. Většině se nelíbí nápad ministerstva financí, podle kterého by se v ekonomické krizi měl upravit nový valorizační vzorec, a zpomalit tak růst plateb zdravotním pojišťovnám. A jde o miliardy korun.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxusní hodinky posledního čínského císaře se vydražily za rekordní sumu

Hodinky, které nosil poslední čínský císař Pchu-i, se v úterý 23. května vydražily na aukci v Hongkongu za rekordní částku 49 milionů hongkongských dolarů (v přepočtu více než 136 milionů korun). Za hodinky značky Patek Philippe zaplatil anonymní asijský sběratel.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

NKÚ pochválil stát za covidové kompenzační bonusy, i když je někteří zneužili

Více než 48 miliard korun vyplacených jako kompenzační bonus zejména pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), kterým byla státem v důsledku pandemie onemocnění covid-19 v letech 2020 až 2022 zakázána nebo omezena jejich činnost, splnilo svůj účel.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S malými génii si učitelé často nevědí rady. Někdy je před třídou srážejí

Děti, které ještě před nástupem do první třídy čtou beletrii a umějí dělit i násobit, dělají radost svým rodičům. Nepříjemnou srážkou s realitou pro všechny ale může být jejich nástup do školy.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve své japonské zahradě si majitel vytvořil i místo pro klidné meditace

Angličan Martin Fitton se může pochlubit zahradou, která se hned tak nevidí. Vybudoval ji v japonském stylu a její novou částí je rozšířená zenová zahrada, v níž uhrabává kačírek do nejrůznějších vzorců. K vidění je ve vesnici Brislington, nedaleko Bristolu.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za volantem elektrického náklaďáku Scania: Budoucnosti stojí v cestě infrastruktura

Elektrická Scania 25 P má obří baterie, ale dojede jen asi 250 kilometrů mezi zastávkami u nabíječek - které navíc nejsou uzpůsobené pro nabíjení nákladních aut. Přesto to zvládla ze Švédska po vlastní ose a já jsem vyzkoušel, s čím budou za pár let pracovat řidiči z povolání.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vládní socialisté ve španělských regionálních volbách utrpěli značné ztráty

Vládní socialisté ve španělských místních a regionálních volbách utrpěli značné ztráty, z nichž dokázali vytěžit opoziční lidovci. Uvedla to v pondělí agentura Reuters po sečtení zhruba 95 procent hlasů. Volby jsou považovány za barometr pro parlamentní hlasování, které zemi čeká na konci roku.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Natálie Halouzková: Nechci být jen zakuklená v herectví

Už jako jedenáctiletá zazářila v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. A s ní i její zrzavé vlasy. Kvůli seriálu z novinářské branže Dobré zprávy, který teď vídají diváci na Primě, se Natálie Halouzková (22) nechala ostříhat. A protože bude účinkovat v muzikálu Srdcový král v pražském Divadle ...

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přetížené kamiony ničí dálnice, obce o výběr pokut nestojí

Přetížené kamiony a nákladní auta ničí dálnice. Odradit hříšníky mají vysokorychlostní váhy, z nichž chodí pokuty podobně jako z rychlostních radarů. V praxi ale po dvou letech od zavedení systému dálničních vah rozesílá pokuty jen hrstka obcí. Vybraly desítky milionů korun, ale další unikají.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Angličan v práci myje okna, ve volném čase čistí ulice a chodníky od žvýkaček

Andrew Carr netráví neděle s rodinou, v kostele ani na fotbale, ale dobrovolně se věnuje čištění ulic ve svém městě. Získal si tím uznání jak na sociálních sítích, tak v prvé řadě od místních obyvatel.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kyjev i Oděsa pod útokem, Ukrajinci sestřelili na 70 raket a dronů

Ukrajina čelí v pondělí nad ránem další vlně ruských útoků. Směřují i proti Kyjevu a Oděse. V obou městech jsou slyšet exploze, nasazena je protivzdušná obrana. Informují o tom agentura Reuters a ruskojazyčná verze zpravodajského serveru BBC.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Věk sehrává při početí důležitou roli, při delším odkladu nemusí pomoci ani umělé oplodnění

V posledních letech došlo v moderní medicíně díky nejnovějším technologiím, ale i vědeckým zjištěním k obrovskému pokroku. Nejinak tomu je i na poli reprodukční medicíny. Bohužel i tak má spousta věcí stále své limity. Tak jako si moderní léčba neporadí se všemi onkologickými onemocněními, ani ...

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bude teplo a nezaprší

Nadcházející týden bude pokračovat teplé a slunečné počasí bez velkých veder. Ovšem také bez deště. Teploty se budou pohybovat mezi 20 a 25 stupni, obloha bude ze začátku týdne bez mraků. Ty se objeví až o víkendu. Novinkám to řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

pondělí ráno 29/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden obývák, jedna ložnice, jedna koupelna. Malý, ale krásný dům

Ne všechny domy, které pro vás připravujeme k návštěvě, jsou ohromné. Třeba tenhle je opravdu maličký. Má jen jednu ložnici. Ale bohatě to majitelům stačí.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Proč si pes vlastně honí ocas?

Co vlastně znamená, když si pes honí ocas? Je to známka nemoci nebo spíš přebytku energie? Může to být obojí. 

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Víte, že eukalyptus může klidně vyschnout?

Připravte se, že vám eukalyptus zatočí hlavu nejen svou vůní! V posledních letech se stává neodmyslitelnou součástí moderního bydlení. Nejenže vypadá skvěle, ale také má schopnost proměnit váš domov v oázu klidu a svěžesti.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Ta nejúžasnější barbecue omáčka se dělá takhle

Americký jih se vyznačuje nejen svojí nehezkou otrokářskou historií a rebelií proti severu, nýbrž i hrdými lidmi, pestrým folklorem, směskou různých kultur. A také velkou láskou k barbecue. Pokud barbecue milujete stejně jako my, pokračujte ve čtení.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Sluchátka mohou zaručit skvělý poslech i úžasné ticho

Sluchátka už dávno neslouží jen k poslechu hudby či mluveného slova, takže můžete čekat víc než jen kvalitní zvuk a atraktivní design. Sluchátka se dnes neobejdou bez dokonalého zpracování, jsou sametová na dotek, příjemná a měkká.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Neuvěřitelná Dubaj. Za touhle architekturou stojí za to jet

Dubaj je známá především díky svým architektonickým pokladům v podobě elegantních mrakodrapů. Podívejte se, které stavby v Dubaji jsou nejdražší.    

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak přestat kouřit? Zkuste kloktat limonádu

V České republice kouří zhruba každý čtvrtý občan starší patnácti let. Možností, jak přestat kouřit, existuje přitom celá řada. Ale ne vždy to je jednoduché. Přinášíme vám jeden netradiční způsob, který by vás mohl zaujmout – kloktání limonády.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak se dostat do vany, když už tělo nefunguje jako dřív?

Rádi se koupete, jenže... Máte dočasný či trvalý zdravotní hendikep? Pokud nemůžete nebo nechcete vanu vyměnit za sprchový kout, nezoufejte. Nabízíme vám několik řešení, jak si usnadnit cestu tam i zpět.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak pěstovat lekníny a kdy leknín může přezimovat v jezírku?

Lekníny patří mezi nejkrásnější ozdobu každého zahradního jezírka. Jejich pěstování je ale specifické. Poradíme vám proto, co lekníny potřebují a jak je vysadit do mini jezírka či větší nádrže.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zámek Kinských prošel skvělou proměnou. Láká na valašskou přírodu

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí je jednou z posledních architektonických památek starobylého městečka Krásno nad Bečvou. Od konce čtyřicátých let 20. století tu sídlí valašskomeziříčské muzeum, dnes pobočka Muzea regionu Valašsko.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Mladý pár si zařídil byt v retro stylu, přesto mu nechybí moderní komfort

Veronika Kacz miluje design a pracuje v Bonami, firmě zabývající se designem. Oblíbila si Prahu a byt, s jehož proměnou jí pomohla kolegyně interiérová designérka. Do prostoru se dostaly moderní komfort, rodinné vzpomínky a ikonické styly dvacátého století.

pondělí v noci 29/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (29.5., 28.5., 27.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (květen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru