Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » aktuální zprávy
neděle 3. 7. 2022, 9:42

co se píše o architektuře, designu a umění na webu

Interiér v letním stylu

Exotika, výrazné barvy a přírodní materiály, v tomto duchu se nesou atraktivní bytové trendy, které patří k létu. Inspirativní nábytek a doplňky jsou přitom snadno kombinovatelné s běžným moderním zařízením. Ukazují návrat k přírodě, kráse jejích motivů a materiálů.

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jon Bon Jovi prodal svůj newyorský byt za půl miliardy. Pojďte se do něj podívat

Americký zpěvák a herec Jon Bon Jovi prodal svůj byt ve West Village v New Yorku za 22 milionů dolarů. S obytnou plochou 367 metrů čtverečních jsou zde 4 ložnice a 3,5 koupelny. 

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Žádost o příspěvek na bydlení budete moct podat nově i online

Žádost o příspěvek na bydlení budete moct nově podat i přes zjednodušený online formulář, který bude dostupný na webu ministerstva práce a sociálních věcí. Do nynějška lidé žádali především na pobočkách úřadu práce.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Jak na hydroponické pěstování rajčat

Hydroponické pěstování rostlin je trendy. A není se čemu divit. Šetří vodu a odpadají při něm mnohé problémy se škůdci. Rostliny často rostou rychleji a kvalitněji než při klasickém pěstování. V neposlední řadě je také vhodné pro pěstitele alergiky. Jak lze hydroponicky pěstovat rajčata? A jak si ...

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Jak vybrat závěsné křeslo? Hleďte na nosnost, materiál a způsob ukotvení

Chtěli byste vyplnit prázdné místo v obývacím pokoji? Pořiďte si závěsné křeslo! Jak ale vybrat to pravé? Zaměřte se na materiál, nosnost a způsob ukotvení křesla.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Brutální barvy a zebří vzor jsou pryč. Vešla se vana, sprcháč i krb

Paní Kateřina si koupila byt s velmi křiklavou koupelnou, kterou měla v plánu co nejdříve rekonstruovat. Pak ji ovšem pohltila náročná práce a na modernizaci nebyl čas. Vhodná doba přišla až nyní. Proměny se ujala návrhářka Markéta Daňková.

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Koupelnu trápí nejen vodní kámen

Koupelna je denně v provozu, a proto si zaslouží speciální péči. Zvláště pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou a vodní kámen se na povrchu sanity a baterií objevuje snadno a rychle. Koupelnu zatěžuje nejen voda, ale také šampony, sprchové gely a mastnota.

sobota dopoledne 2/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hledáme vhodné místo pro javory

Hledání nového domova pro javor není záležitost vůbec snadná. Dřevina jeho kalibru chce bydlet na té nejlepší adrese a být v centru dění i středem pozornosti.

sobota dopoledne 2/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Doreen Garner vytváří extrémní sochy připomínající pitevní pokusy zvířat i lidí

Americká výtvarnice a performerka Doreen Garner vytváří provokativní a částečně až nechutná díla. Její sochy, instalace a obrazy působí jako výsledky přírodovědeckého až patologického zkoumání. I přesto jde o hlubší smysl než jen pouhé upozornění na sebe sama. ...

sobota ráno 2/7/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Letní rychlovka, která zasytí. BBQ losos s pečenou zeleninou

Komu by se chtělo v létě trávit hodiny u plotny. Ale jíst se musí. A což teprve, když si pozvete návštěvu. Tohle dilema vyřeší zdravá rychlovka, která sází na lososa a pečenou zeleninu.

sobota v noci 2/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak moc zalévat šalvěj?

Šalvěj, aromatická bylinka, která funguje jako koření. Můžete si z ní připravit čaj nebo kosmetiku. Na pěstování je nenáročná. Jak ji správně zalévat?

sobota v noci 2/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Habr: král živých plotů

Přestože patří mezi opadavé dřeviny, skvělé vlastnosti ho katapultovaly na jedničku pro živé ploty, minimálně ve skupině listnáčů. A pokud chcete, klidně habru obecnému přisuďte roli solitéru, vaše radost se tím nijak nezmenší.

sobota v noci 2/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Normalizační dvougenerační dům prokoukl, rekonstrukce vyšla napotřetí

Už od samého počátku sloužil dům na jednom z pražských kopců pro bydlení „starých a mladých“. A ve svém poslání pokračuje i dnes, po celkové přestavbě v moderní, prosvětlený objekt s výhledem na město i zahradu. Interiéru pak dodala majitelka vlastní osobitý styl včetně zajímavých doplňků a ...

sobota v noci 2/7/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Do půdního bytu v Praze dostali i kousek Afriky. Trvalo to čtyři roky

Manželský pár našel po letech pendlování mezi JAR a Českou republikou svoje místo na pražských Vinohradech. Prostorný půdní byt Christian s Lucií rekonstruovali pomalu a s rozvahou. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.

pátek odpoledne 1/7/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Hyundai Ioniq 6 je sportovní elektrický sedan s přísně aerodynamickým designem

Před dvěma roky představila jihokorejská automobilka Hyundai koncept elektrického sedanu Prophecy. Nyní přichází produkční verze této kreace nazvaná Hyundai Ioniq 6. Hlavním rysem je podřízení všeho aerodynamice pro nízký odpor vzduchu. Neobvyklá je také záď vozu, která připomíná vozy ...

pátek odpoledne 1/7/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Motiv lodí, plachetnic a člunů dodá interiéru prázdninovou atmosféru

Pokud máte v plánu si na léto dekorovat interiér tak, abyste se cítili i doma jako na dovolené, pak můžete vsadit na motiv plachetnic, člunů, lodí a korábů. Ty prostoru dodají letního ducha a připomenou chvíle strávené na moři.

pátek odpoledne 1/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní difuséry poslouží jako dekorace i aroma budík

Moderní difuséry už nejsou jen pouhými skleničkami s tyčinkami, jde o trendy kousky, které dovedou uvolňovat vůni rovnoměrně a po dlouhou dobu. Některé zvládnou i funkci zvlhčovače, a pokud zvolíte variantu s budíkem, můžete se těšit i na vstávání se svou oblíbenou vůní.

pátek v poledne 1/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrací se trend volně stojících garáží

Garáže jsou obvykle pevnou součástí domu, ale v poslední době začínají být v oblibě opět samostatně stojící. Často přitom plní i jinou funkci, třeba plotu pozemku. Důležité je rozhodnutí, jak prostor pro vůz správně situovat, záleží i na velikosti a tvaru pozemku, sklonu terénu.

pátek dopoledne 1/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domov metalisty osvěžují mechově zelené prvky

Mladí manželé si na Berounsku pořídili rodinný domek, který si přáli zařídit v jednotném stylu. Obrátili se proto na interiérovou designérku Janu Radovou z ateliéru J.R. Designs s přáním, aby jim vytvořila vzdušný a prakticky řešený domov, v němž budou vládnout čisté linie a přílišnou ...

pátek dopoledne 1/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hotel s nula hvězdičkami Null Stern nabízí tři pokoje v horách a jeden šokující u čerpací stanice

Už před šesti lety byl otevřen první hotel s nula hvězdičkami Null Stern. Bratrská dvojice Frank a Patrik Riklin nyní pokračují ve skvělém nápadu, kde jedinými stěnami pokoje je úchvatná švýcarská krajina. Nové jsou tři pokoje v horách a jeden bez idylického nádechu ...

pátek dopoledne 1/7/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

I letní zahrada ocení vaši péči

Trávník se zelená, květiny kvetou jak o život, teď v létě jsou nejkrásnější v roce. Na záhoncích se zase můžeme těšit z bohaté sklizně zeleniny a drobného ovoce. To ale neznamená, že na zahradě není co dělat.

pátek dopoledne 1/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sladkým šperkem minimalistického bytu je stěna v podobě bonboniéry

Minimalistické prostředí jako pozadí pro rodinný život, tak pojal zařízení bytu v jednom z výškových domů v jihočínském městě Fo-šan pro své klienty tamní designér Evans Lee. Výhodou takto pojatého designu je pak mnohem větší účinek designových prvků, jež do bytu zakomponoval. Například stěny ...

pátek ráno 1/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspirujte se kouzelnými macramé závěsy na květináče

Zařizujete si bydlení v boho či hygge stylu? Pak by vám v něm nemělo chybět macramé – třeba v podobě kouzelného závěsu na květináč. Protože právě dekorace jsou tím, co dělá bydlení domovem.

pátek v noci 1/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Přivítejte léto levandulí. Kde to bude stoprocentně vonět?

Proč jezdit za levandulí do Provence, když u nás máme spoustu krásných polí s touto aromatickou bylinkou. Už jen možnost postát ve společnosti keříků levandule působí jako balzám na duši. A komu to nestačí, tomu nabízíme několik zážitků navíc.

pátek v noci 1/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Víkend na větvi. Ubytování v tree houses nabízí netradiční zážitek

Vrátit se do dětství nebo se aspoň na chvíli odstřihnout od civilizace můžete mnoha způsoby. Třeba tím, že strávíte víkend či delší čas v některém stromovém domku. Najdete je v Čechách i na Moravě.

pátek v noci 1/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Byt v Bratislavě prošel nákladnou rekonstrukcí

Byt v centru slovenské metropole je krásnou ukázkou propojení elegance historického domu a interiéru a moderních prvků a technologií. Vše ve špičkové kvalitě a designu od studia Perspektiv.

pátek v noci 1/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Karolína Kurková prodala svůj byt na Manhattanu za 105 milionů korun

Supermodelka Karolína Kurková úspěšně prodala svůj newyorský byt v části Tribeca za 4,5 milionu dolarů, v přepočtu 105 milionů korun. Nemovitost pořídila před lety za poloviční cenu.

pátek v noci 1/7/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Christiane Löhr vytváří z drobných rostlin a živočichů velmi křehké struktury

Německá výtvarnice Christiane Löhr se zaměřuje na tvorbu uměleckých objektů ve velmi nezvyklém spojení. Z drobných rostlin a živočichů vytváří velmi křehké struktury. Propracovaná díla mají velikost několika centimetrů i několika metrů. Její tvorbu za více jak ...

čtvrtek večer 30/6/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Markéta Muzikářová ráda zahradničí

Houslistka a zakladatelka smyčcového tria Inflagranti Markéta Muzikářová (46) se muzice a organizování koncertů opět věnuje naplno. A to už za pár týdnů porodí třetí miminko! V době naší návštěvy ale musela omezit svoji další oblíbenou činnost, péči o zahradu kolem rodinného domu. „Neryju, ...

čtvrtek v poledne 30/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BIG spojili budovy původního uprchlického tábora křivkou a vytvořili Dánské uprchlické muzeum

V místě největšího dánského uprchlického tábora z druhé světové války vzniklo muzeum Flugt. Navrhl jej místní architektonický ateliér BIG a to rekonstrukcí posledních dvou objektů původní nemocnice. Dvě přízemní budovy propojili efektní smyčkou, rekonstruovali je a vytvořili ...

čtvrtek dopoledne 30/6/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Tepelné čerpadlo vybírejte domu na míru

Na trhu jsou tři základní typy tepelných čerpadel. Odlišují se zdrojem, z něhož teplo čerpají. Nejužívanější jsou vzduch-voda, odebírající teplo z venkovního vzduchu, a země-voda, která ho získávají ze země. V praxi spíše výjimečný je systém voda-voda, jenž čerpá energii z povrchové či spodní ...

čtvrtek dopoledne 30/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dánové z BIG slaví další úspěch. V Curychu postaví letiště podle jejich návrhu - ze dřeva

Zatímco Praha se začala zabývat praktickými úkoly spojenými s přípravou své stavby století - Vltavské filharmonie, její architekti z dánského studia BIG se radují z dalšího úspěchu. Vyhráli totiž soutěž na návrh proměny nejstarší části curyšského letiště. Připravili pro ni robustní a zároveň ...

čtvrtek ráno 30/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Peří, nebo duté vlákno?

Spát jako v bavlnce? To je sen! Dopomůže vám k tomu správná přikrývka. Která to ale je?

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Design: Kontrasty a mnoho barev. Takto vypadá letošní design nejen v interiéru

Pastelovým až pudrovým barvám odzvonilo – minimálně na letošní léto. Nyní hrají prim kontrastní kombinace odvážných a zářivých barev. Když si na ně netroufnete ve velkém, můžete to zkusit v podobě designových doplňků a dekorací.

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Prsa, kraul a znak. Pozor na nejčastější chyby

Minulý týden jsme avizovali, že vás upozorníme na nejčastější plavecké chyby, tak tady je máte. Třeba vám pomůžou k tomu, abyste se konečně naučili plavat správně.

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Nejdůležitější zásady při sklizni třešní

V červnu se stejně jako jahody sklízí také třešně. Ani jeden z těchto druhů ovoce ale nedozrává jednorázově. Je proto dobré vědět, jak správně při sklizni postupovat.

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jablečný ocet jako zázračný lék

Ocet má doma každý. Věděli jste ale, že jich existuje celá řada a některé jsou dokonce zdraví velmi prospěšné? Třeba o jablečném octu se dá hovořit skoro jako o zázraku. Vyléčí nejeden neduh.

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Dotaz čtenáře: jak správně vybetonovat věnec na domě

Dělám svépomocí přístavbu domu pomocí pórobetonu 375 mm. Jde o dvougaráž pro vyšší dodávku se skladovacím prostorem nad stropem. Podle projektu si však nejsem jistý, jak udělat ztužující věnec v úrovni stropu. Mám to celé vyšalovat? Jak hluboko se dávají nosníky desek a stropní vložky? Původně jsem ...

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Která rajčata potřebují oporu?

Co Čech, to zahradník. A obzvlášť rajčata máme v oblibě. Je známé, že potřebují oporu. Neplatí to však univerzálně o všech druzích. Udělejte si v tom jednou provždy jasno.

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

V Chorvatsku si postavili věž z kamene. Je to ta nejlepší chalupa

Kamenná věž v prudkém svahu upoutá na první pohled. Připomíná obranného ducha i vojenskou minulost chorvatského ostrova Vis. Shlíží na blízký přístav a raduje se z blízkosti bujné vegetace. Dokonalá kombinace pro místo, kde chceme odpočívat a čerpat nové síly.

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Letní horka lze přežít v ložnici jen díky přírodním materiálům

Řadu let nebyl lepší materiál do horkých dnů než len. Lněná prostěradla i povlečení totiž dokážou chladit. Praním jejich kvalita dokonce stoupá, je to totiž nejpevnější textilní vlákno, o němž se dokonce tvrdí, že má sílu v tahu jako některé typy oceli. Len však dostal moderního konkurenta, a to ...

čtvrtek v noci 30/6/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (30.6., 29.6., 28.6., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru