Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » aktuální zprávy
úterý 21. 2. 2017, 3:47

co se píše o architektuře, designu a umění na webu

Březiny jim učarovaly. V krásné krajině našli vytoužené soukromí

V obci Březiny v okrese Svitavy stojí pasivní dům s technickou budovou a obytnou plochou 310 metrů čtverečních. Postavili si jej manželé, kteří toužili po samostatném bydlení a hodně soukromí. Další články k tématu:Mají pasivní dům na dvorku mezi činžáky. Protopí pět tisíc za rokZděný, z tvárnic i ...

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Rekonstrukce panelákového bytu se povedla i bez náročného bourání

Sympatický manželský pár se rozhodl pro kompletní rekonstrukci panelového bytu 3+1. Dispozice, která patří k těm nejčastějším, bohužel neumožnila nějaké zásadnější změny. To však v tomto případě cílem ani nebylo. Další články k tématu:Do garsonky se jim vešlo všechno potřebné, stačilo minimum ...

dnes v noci | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!

Hlasování v anketě Dřevěná stavba roku 2017 je tady! Vyberte ty nejlepší dřevěné stavby v každé z 8 soutěžních kategorií, a zapojte se tím do soutěže o pobyt ve srubu.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Reality na prodej: Něco pro lyžaře

Pokud vás mrzí, že zima už pomalu končí, a jste vášnivými lyžaři, pak byste si měli pořídit nemovitost někde, kde bude o sníh postaráno vlastně celý rok. V Alpách už taková záruka není. Takže nezbývá, než se poohlédnout po severu. Co takhle Laponsko?

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Karel Malich slaví 92 let výstavou grafických prací

Ke svému výročí 92 let připravila pražská Galerie Zdeněk Sklenář výstavu grafických děl uznávaného českého sochaře, malíře a grafika Karla Malicha. Už jen do 25. února je možné zhlédnout jeho díla z let 1993 až 2015. Výstava dostala podtitul Energie světlo kosmické.

pondělí večer 20/2/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Královéhradecká Bílá věž získala prestižní cenu za citlivé zasazení do prostředí

Na Cenu Klubu Za starou Prahu za nejvhodnější zasazení do historického prostředí bylo stejně jako loni nominováno šest staveb. Z nich nakonec titul získala podařená rekonstrukce Bílé věže v Hradci Králové od ateliéru Jaromíra Chmelíka. Ta už před časem získala ocenění Grand Prix architektů.

pondělí odpoledne 20/2/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brno vystaví nejlepší českou architekturu roku 2016

Ve středu 1. března bude v prostorách Galerie Architektury Brno zahájena výstava, jež uvede šedesát tři nominovaných návrhů prvního ročníku soutěže České ceny za architekturu 2016. Díla budou představena společně s osmi finalisty, včetně držitele hlavní ceny Zen-Houses v Liberci od architekta Petra ...

pondělí v poledne 20/2/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

U bezbariérového bytu je důležitý každý detail

Vytvořit pohodlné a zároveň bezbariérové bydlení není snadné. Znamená to přizpůsobit šířku dveří vozíku, zakoupit speciální sanitu, vyrobit nábytek na míru a vybavit se kompenzačními pomůckami, které ulehčí denní provoz.

pondělí dopoledne 20/2/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Horská chata připomíná svým vzhledem padlý strom s ulámanými větvemi

Padlý strom, jehož tři ulomené větve částečně trčí ze svahu, tak vypadá horská chata, kterou v italských Dolomitech navrhli architekti z italského architektonického studia Peter Pichler Architectura ve spolupráci se slovenským architektem Pavolem Mikolajčákem.

pondělí ráno 20/2/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Postavili novou roubenku s jezírkem. Vytápí ji kachlová kamna s ležením

Na počátku bylo golfové hřiště. A když nazrál čas a vyvstala potřeba ubytování, vyrostla poblíž roubenka. Sálá z ní pohoda a pohostinnost jako z chalup ze starých obrázků, nicméně nabízí moderní komfort se vším všudy.Další články k tématu:Roubená chalupa vydrží 300 let. Stavbě neublíží ani ...

pondělí v noci 20/2/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nejdražší vila v Česku je na prodej za 405 milionů. Podívejte se

Pět podlaží, pět ložnic, obytná plocha tisíc metrů čtverečních, hektarová zahrada s basketbalovým hřištěm, skvělá lokalita i výhled...Těžko budete hledat v Česku vilu, která by této konkurovala. Však si ji také majitel cení minimálně na patnáct milionů eur, tedy v přepočtu 405 milionů korun.

pondělí v noci 20/2/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Střecha musí mít svou váhu

Každý dům má svou střechu. Některý plochou, jiný pultovou a další sedlovou. Na všech je však krytina. Je jedno, jakou si tam dáme? Není. Záleží na ceně, kvalitě, barvě, stavebních předpisech, ceně a v neposlední řadě i na její hmotnosti.

pondělí v noci 20/2/17 | zdroj: Dům a zahrada

Studenti UMPRUM navrhli etuji Věstonické venuši

Třináct současných studentů Ateliéru produktového designu na pražské UMPRUM navrhovalo pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka ze studia Olgoj Chorchoj speciální schránku pro Věstonickou venuši. Jejich vesměs velmi zdařilé práce jsou nyní vystaveny v Moravské galerii v Brně. Prohlédnout si je ...

neděle večer 19/2/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Anish Kapoor navrhl památník jako obří meteorit

Proslulý umělec Anish Kapoor a architektonické studio Zaha Hadid Architects navrhlo do centra Londýna nový památník holokaustu. Jejich návrh obrovského do země zabořeného meteoritu se v soutěži umístil mezi deseti nejlepšími a bude se ucházet o první místo a realizaci.

neděle odpoledne 19/2/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Při zařizování chlapeckého pokojíčku se můžete inspirovat superhrdiny

Odvážní superhrdinové jsou motivem, který dodá chlapeckému pokojíčku na dynamičnosti. Dětem tyto postavičky připomenou, že dobré skutky je mohou proslavit, budou vhodnou motivací pro rozvoj osobnosti. Komiksové motivy zapadnou i do interiérů dospělých, které jsou zařízeny v pop-artovém stylu.

neděle dopoledne 19/2/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cenu Klubu za starou Prahu získala renesanční věž. Povedlo se i Caolinum

Cenu Klubu za starou Prahu pro nejlepší novou stavbu v historickém prostředí dostala rekonstrukce a přístavba Bílé věže v Hradci Králové. Pracovalo na ní studio Chmelík&partneři. Renesanční Bílá věž je dominantou historického centra města.Další články k tématu:Nejlepší stavby Česka: zvítězila ...

neděle v noci 19/2/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nemáte na luxus? Vytapetujte si byt fotografiemi luxusních rezidencí

Navrhuje takřka vše, od skla a porcelánu až po designové kompostéry nebo interiéry. Jiří Pelcl patří k nejvýraznějším osobnostem současného českého designu. Přednáší na řadě univerzit po celém světě, už podruhé povede i porotu soutěže Interiér roku, kterou pořádá Institut bytového designu.Další ...

neděle v noci 19/2/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Návštěva interiéru: Realizace vlastního snu

Na předměstí Montrealu stojí dům Mélissy Ohnony. Starý dům, který v devadesátých letech prošel sice úpravami, ale bohužel spíš by se daly označit jako guerillová rekonstrukce. Majitelka a projektantka v jedné osobě si vysnila dům jiný. A svůj sen zrealizovala.

neděle v noci 19/2/17 | zdroj: Dům a zahrada

Vídeň vystavuje nejlepší moderní umění 20. století

Vídeňská galerie Albertina připravila další velkou výstavu, která ve střední Evropě nemá konkurenci. Až do 19. března zde můžete navštívit výstavu Contemporary Art, která má výstižný podtitul Od Andyho Warhola po Anselma Kiefera. V expozici najdete slavná díla od roku 1945 po současnost.

sobota odpoledne 18/2/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pořiďte si do bytu praktické čističky vzduchu v květináči

Trpíte častými bolestmi hlavy? Necítíte se úplně fit, když dlouho pobýváte v uzavřeném prostředí kanceláře nebo domova? Právě v zimním období, kdy se větrá minimálně, spolurozhoduje o naší kondici kvalita vzduchu. Pomoci mohou biočističky v květináči.

sobota ráno 18/2/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mariah Carey si bude pronajímat dům za 2,5 milionu korun měsíčně

Zpěvačka Mariah Carey si údajně plánuje pronajímat toto luxusní sídlo v kopcích Beverly Hills. Mariah jistě nepřijde líto vydat 100 000 dolarů měsíčně, které chce za pronájem majitel nemovitosti.

sobota ráno 18/2/17 | zdroj: Dům a zahrada

Vesnice Neratov vstala z mrtvých. Farář a jedna rodina jí vrátili život

Vesnice Neratov v Orlických horách skoro zanikla. Němce vysídlili, staří zemřeli a mladí odešli. Zbyli dva stálí obyvatelé. Pak se tam usadil farář a rodina s hromadou dětí a vrátili do vsi život. Další články k tématu:Na samotě u lesa. Jak doopravdy žijí lidé, kteří se vzdali městaVesnička má ...

sobota v noci 18/2/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na dům spotřebovali 12 tisíc lahví od šampaňského. Stavěli ho dva roky

Nápad mladého Rusa postavit dům z lahví od šampaňského zněl možná trochu šíleně, ale když mladík tragicky zahynul, rozhodl se otec a jeho starší bratr dotáhnout tento nápad do konce. Sbírat lahve jim pomohla celá vesnice.Další články k tématu:Postavila si vesnici z lahví a odpadu. Dnes je to ...

sobota v noci 18/2/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru