V publikaci "pure austrian Design + Audio Furniture" diskutují tři Mladí architekti Julia Traubinger, Andres Fredes a Štefan Lechner o situaci rakouského Designu a umožňují nám tak požitek pro zrak a sluch. (04.08.2005)
Pro prázdninové dvojčíslo Stavebních listů 7-8/2005 jsme zvolili téma Stavby vodního hospodářství a krajinného inženýrství. Za divokou vodou nás zavede článek o slalomové dráze v Olomouci , naopak zkrocením divoké vody se zabývají příspěvky o výstavbě protipovodňových bariér na území hl. m. Prahy, ale také v povodí Moravy. Seriál Manažerské rozhledy je zde již po sedmé. U kulatého stolu se sešly nejpovolanější osobnosti, aby diskutovaly na téma České stavebnictví.
Průmyslové stavby 19. století představují bezesporu zásadní zlom ve vývoji prostorové koncepce architektury. Přechod od zemědělské společnosti k průmyslové, od manufaktury k velkovýrobě, byl doprovázen potřebou zcela odlišných výrobních objektů; určující podmínkou byla velká nečleněná plocha, vyšší počet podlaží a pochopitelně také rychlost výstavby.
Když jsem byl nedávno v Berlíně (viz např. zde), objevil jsem v centru něco, co mi připomnělo pražské Karlovo náměstí, zhruba proti ústí Ječné ulice. Šlo o jednoduchý kovový záchodek, byl to vlastně takový plechový osmistěn na nožičkách, v němž byla poasfaltovaná stěna, na niž pánové čurali, jak vypadal dámský záchod, nevím.