Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 8. říjen 2008
pondělí 20. 5. 2024, 21:20

archiv zpráv pro 8. říjen 2008

Pozemní bytová výstavba může kvůli krizi poklesnout o pět a více procent

Světová finanční krize se v Česku projeví poklesem pozemního stavitelství a zejména bytové výstavby zřejmě o pět a možná i více procent v letošním roce. Prohlásil to prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš.

středa v noci 8/10/08 | zdroj: eStav.cz

Soutěž na logo projektu RAZEM-SPOLU

Vedoucí partner projektu RAZEM-SPOLU OPRV, o.s. vyhlašuje soutěž na logo. Cílem je vytvoření loga projektu RAZEM-SPOLU. Toto logo by mělo být jednoduché, moderní a snadno zapamatovatelné. Na základě zaslaných příspěvků do soutěže bude vyhodnocen výherce, jehož odměna bude 5 000,-Kč.

středa v noci 8/10/08 | zdroj: designportal.cz články

Letošní Designblok odstartoval

Jako každoročně, tak i letos Praha ožívá akcí s názvem Designblok. Až do 12. října máte možnost navštívit bezpočet akcí přímo ve městě či ve dvou superstudiích. Další informace naleznete na oficiálním webu anebo v článku v DesignMagazinu.

středa v noci 8/10/08 | zdroj: designportal.cz zprávy

Tradiční materiály v památkové péči

SPOLEČNOST PRO TECHNOLOGIE OCHRANY PAMÁTEK – STOP vás zve na seminář Tradiční materiály v památkové péči, Termín konání: čtvrtek 16. října 2008 Místo konání: Národní muzeum, Praha, přednáškový sál. ...

středa v noci 8/10/08 | zdroj: Obnova.sk

8. 10. Středa, Designblok´ 08

Středečním lákadlem, které přivezla Vitra do Uměleckoprůmyslového muzea, je vernisáž výstavy Vitra.eames. Ještě před tím na VŠUP proběhne přednáška ředitele Eames Office Demetriose Eamse o díle Charlese a Ray Eamesových (08.10.2008)

středa v noci 8/10/08 | zdroj: CZECHDESIGN.CZ

Eames by Vitra

Dnes začíná v Uměleckoprůmyslovém museu unikátní výstava designérského manželského páru Eamsových. Svět by byl bez nich chudší o lehkost v nábytku. (08.10.2008)

středa v noci 8/10/08 | zdroj: CZECHDESIGN.CZ

Next Gene 20

středa v noci 8/10/08 | zdroj: archiweb.cz denní zprávy

Stanice metra Střížkov

Konečně jsem se dostal k tomu, abych si prohlédl dvě nové stanice pražského metra na prodloužené trase „C“ – tedy Střížkov a Prosek. Konečnou „olympijskou“ v polích u Letňan jsem vynechal. Prosek není nápaditý, je to dost konvenční stanice, ale ve strovnání s tím, co ...

středa ráno 8/10/08 | zdroj: e-architekt.cz

Poptávka po službách autorizovaného inspektora je nízká

Už téměř rok si mohou investoři najímat na zkrácené stavební řízení autorizovaného inspekto-ra. Do dnešního dne jmenoval ministr pro místní rozvoj 67 těchto odborníků a v příštím roce by se jejich počet měl ještě zvýšit. Systém ale funguje relativně krátkou dobu a zájem o služby in-spektora je ...

středa ráno 8/10/08 | zdroj: e-architekt.cz

Radikální Alessandro Mendini na festivalu Tina B.

Novinkou na pražském festivalu Tina B., který na několika místech v Praze představuje vlny současného umění, je i sekce Tina B. Meets Design. Zahajuje ji výstava předního italského návrháře Alessandra Mendiniho v Galerii Kritiků v Paláci Adria. Přehlídka se koná do 15. října.

středa ráno 8/10/08 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jubilejní 10. Designblok zahajuje

V Praze odstartoval jubilejní Designblok, který letos slaví své desáté výročí a to mj. rekordním počtem účastníků, kterých je celkem 202. Mezi nimi je také 77 obchodů s designem, interiérem a módou, 37 módních návrhářů a kolem stovky designérských studií, designérů, škol a institucí. Stejně jako v ...

středa dopoledne 8/10/08 | zdroj: Stavební fórum

9.-10.října | Sympozium využívání industriální architektury

Brownfieldy - aktuální problém pro řadu měst, krajských úřadů i soukromých vlastníků. Cestou, jak alespoň částečně využít jejich prostředí, jsou kulturní aktivity. A právě téma náplně netradičních prostor, spjatých často s průmyslovou architekturou, je hlavní pro nadcházející mezinárodní sympozium ...

středa dopoledne 8/10/08 | zdroj: e-architekt.cz

Designblok vypukl

Oslava desátých narozeni týdne designu se rozeběhla v nových Superstudiích DOX a Corso. Pražské showroomy nezůstaly pozadu a od včerejška si procházky po městě můžete zpestřovat výstavami toho nejzajímavějšího, co je u nás momentálně k vidění. (08.10.2008)

středa dopoledne 8/10/08 | zdroj: CZECHDESIGN.CZ

Nové logo Ostravy víří emoce

Nové logo Ostravy, které bude používat pro svoji propagaci, vyvolalo vášnivou reakci čtenářů Moravskoslezského Deníku. Více se dočtete zde. (za link díky Mishce)

středa dopoledne 8/10/08 | zdroj: designportal.cz zprávy

Křídla nové značky Peruť rozvířila český design

Na výroční přehlídce Designblok 08 byla poprvé představena nová česká značka Peruť, která výjimečným způsobem prezentuje svou první kolekci s názvem Na lovu. V ní najdeme nejen tvarově vtipné porcelánové vázy a lustr, ale i drobný nábytek, šperkovnici i samotné šperky.

středa v poledne 8/10/08 | zdroj: DesignMagazin.cz

Helika: z Prahy do Ostravy přes Libreville

Výčet významných stavebních projektů, na nichž se podílela společnost Helika, je až úctyhodně dlouhý. Rekonstrukce budovy České národní banky, novostavba Národní technické knihovny nebo Justičního areálu v pražských Vršovicích, naposledy pak gigantický ostravský projekt Nová Karolina. Často se ...

středa odpoledne 8/10/08 | zdroj: Stavební fórum

Studio Job představilo Praze papírovou kolekci

Slavné holandské Studio Job otevřelo v jednom z mnoha pater holešovického Superstudia DOX menší samostatnou výstavu svých bělostných produktů. V rámci Designbloku je tak možné vidět nejen jejich papírový nábytek, ale i další drobnější předměty plné humoru.

středa odpoledne 8/10/08 | zdroj: DesignMagazin.cz

Televize Nova o bublinovém logu ČR

S velkou slávou uvedené „bublinové“ logo České republiky od Side2 se v praxi, snad kromě portálu Czech.cz, téměř nepoužívá. V dnešních televizních novinách na Nově o tom reportáž připravil Adam Halmoši. Ke shlédnutí zde na webu TV Nova.

středa večer 8/10/08 | zdroj: designportal.cz zprávy

Tiskněte aťák zadarmo!

Ve spolupráci s firmou Copy General připravili organizátoři pro účastníky přednášek Digitální architekt [08] akci, v rámci které mají studenti architektury a pozemního stavitelství možnost tisknout zdarma až 5 formátů A0 na pobočkách Copy General. Stačí jen chodit na přednášky.

středa večer 8/10/08 | zdroj: e-architekt.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru