Dům v sadu v pražských Kyjích vyrostl mezi šesti vzrostlými stromy. Autorem je architekt Jan Šépka a majitelkou jeho dlouholetá kamarádka. Neobvyklá nemovitost s rozlohou 80 metrů čtverečních se stavěla dva měsíce. Další články k tématu:Majitelé růžové stavby to vzdali: vila s šikmou podlahou je na ...
Dřevo se v koupelnách kvůli zvýšené vlhkosti příliš nevyužívá, ale když je místnost dobře větraná a zvolíme správný druh masivu, nemusíme se bát.
Restaurátor je z části řemeslník, z části umělec a malounko také bohém. Spojeno a promícháno, velmi zajímavý koktejl. A co si můžeme představovat, že se děje v dílně restaurátorově? Pojďme se podívat do Ateliéru Fiala, tedy k lidem nejpovolanějším.
Majitelé rozsáhlého pozemku o velikosti skoro dva tisíce metrů čtverečních chtěli skloubit představy o zahradě okrasné, relaxační i užitkové. Se složitým členěním terénu a založením zahrady jim pomohli odborníci.
Martina Šmuková stojí už pět let v čele nadace Pink Bubble pomáhající mladým onkologicky nemocným pacientům, kterým říká důvěrně bublinky. Jak se vyvíjí její třetí „dítě“ a bez čeho si nedovede představit bublinu zvanou domov?
Kvalita života ve Švédsku je velmi vysoká. Tajemství, které se za tím skrývá bude zkoumat nová studie. Pět dobrovolníků bude 72 hodin žít v přírodě na jednom ze švédských ostrovů. Postaveny pro ně byly speciální malé domky, které navrhl místní student.
Vilu továrníka Zikmunda MĂĽncha v Hodicích navrhl v roce 1934 architekt Otto Eisler. Patřil k nejvýznamnějším židovským architektům v Brně, kteří se zasloužili o vznik výjimečného fenoménu židovské architektury. Stavba vyniká jednoduchostí a účelností.
Londýnské designérské studio PriestmanGoode navrhlo pro Hyperloop Transportation Technologies první koncept dopravního prostředku, který by měl dopravovat pasažéry technologií Hyperloop. Podle prvních snímků vypadá kapsle spíše jako raketoplán než rychlovlak.