Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 24. červen 2020
středa 22. 5. 2024, 22:23

archiv zpráv pro 24. červen 2020

Rodinný dům má přízemí s obrovskou prosklenou stěnou o délce třicet metrů

V jižním Německu vznikl unikátní rodinný dům. Potkali se zde totiž výborní architekti s klientem, který měl vkus a navíc odvahu přistoupit na odvážné řešení.

středa v noci 24/6/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Herec Michal Gulyáš bydlel už na 22 adresách. Věří, že tato je poslední

Nenápadný domek na okraji Prahy si zvolil za své útočiště herec, dabér a spisovatel Michal Gulyáš (54). V domě, který je poměrně nedávnou novostavbou, je natolik spokojen, že doufá, že už se nebude muset nikdy stěhovat.

středa v noci 24/6/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dřevěná jeskyně si návštěvníky ve svých oblých útrobách hýčká

Dřevěná jeskyně je název projektu zahrnujícího renovaci zastaralého rekreačního objektu v resortu Hyades Mountain nedaleko řeckého městečka Trikala Korinthias. Je dílem architektů Apostolose Mitropoulose a Thanose Zervose z ateliéru Tenon Architecture. Přesnější pojmenování pro své dílo snad ani ...

středa ráno 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Společnost pro ochranu životního prostředí si nechá v Šanghaji postavit nejzelenější budovu

Sídlo pro svou centrálu v čínské Šanghaji si hodlá postavit čínská Skupina pro úspory energie a ochranu životního prostředí CECEP. Nikdo by snad ani nečekal nic jiného, než že nový objekt bude postaven v duchu hodnot, které společnost prosazuje. Z mezinárodního výběrového řízení, které ...

středa ráno 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Walk in – trend mezi sprchovými kouty

Zvažujete pořízení sprchového koutu? Pak se nezapomeňte vedle tradičních možností poohlédnout i po takových, které ještě více povýší osobitý vzhled koupelny. Nádech luxusu dodají prostoru především sprchové kouty bez vaniček se skleněnou zástěnou.

středa dopoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinský architekt navrhl pro svou rodinu dům. Vládne mu keramika a spokojený křik dětí

V domě, jenž pro svou rodinu proměnil ukrajinský architekt Sergey Makhno, není ani tak důležitá barva podlahy nebo výmalby stěn, ale to, že se jím rozléhá spokojený křik jeho dětí. A jak sám poznamenává s hořkosladkým úsměvem milujícího rodiče, je to křik, před kterým se není kam ukrýt, ať je ...

středa dopoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pergola nás ochrání před sluncem i deštěm

Pergola postavená u domu zvětšuje obytný prostor, přitom plynule navazuje na zahradu. Máme blízko do kuchyně, vše je při ruce. Další možností je záměrně pergolu umístit do pěkného, klidového zákoutí zahrady. Tam se můžeme nerušeně kochat v tichu a zeleni.

středa dopoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neutrální kulisu bytu lze doplňovat podle vkusu majitelů

Strohá geometrie a bílá barva v kombinaci s přírodním olejovaným dubem a antracitově šedými plochami jako podklad pro barevné hrátky v prostoru. Zahrada jako nekonečně se měnící obraz. Interiér pro mladý pár, kterému záleží na každém detailu. Architekti vytvořili jakousi neutrální kulisu, ...

středa dopoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvyšší českou dřevostavbou budou čtyřpatrové kanceláře nedaleko Českých Budějovic

V Plané jižně od Českých Budějovic vyroste nejvyšší dřevostavba v České republice. Navrhlo ji pražské studio Perspektiv  jako kancelářskou budovu pro značku GoPay. Čtyřpatrová administrativní budova je navržena jako pasivní a krom ní bude upraven i okolní areál zahrnující ...

středa dopoledne 24/6/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Moderní dům ve svahu připomíná na sebe položené ručníky

Tak trochu jako složené ručníky položené na sebe ne úplně pořádkumilovným člověkem vypadá dům, který pro své klienty navrhli architekti z manchesterského ateliéru AR Design Studio. Dům nese název Hove House a nahrazuje původní objekt, který na pozemku stál. Nová stavba má rytmus, eleganci, ...

středa dopoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trendem sezony jsou pestrobarevné vzory dlaždic i dalších obkladových materiálů

Letos se do módy v interiérech vracejí hodně výrazné barevné dlaždice, které jsou mixem různých vzorů. Inspirací jsou dlaždice známé z Mexika a Orientu, kde se pestrými motivy rozhodně nešetří. Tento druh obkladu se stane výraznou dominantou všech prostor.

středa dopoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milujete rostliny v interiéru, ale máte doma malé děti? Zkuste závěsné květináče

Vášniví milovníci květin a zeleně v interiéru s malými dětmi, které rády převrhávají květináče a trhají rostlinám listy, mohou zkusit uplatnit závěsné květináče. Ocení je i majitelé menších bytů a garsonek, ve kterých už na klasické květináče nezbývá v prostoru místo.

středa v poledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytvořte z balkonu oázu klidu

I ten nejmenší balkon může být místem, které nám evokuje naši oblíbenou destinaci. Přinášíme inspiraci, jak na to.

středa v poledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychytávky pro dokonalý piknik zpříjemní pobyt v parcích

Pikniky letos zažívají i díky epidemii koronaviru velký boom. Pobyt na čerstvém vzduchu v dostatečné vzdálenosti od ostatních si dopřává stále více lidí. Přinášíme proto vychytávky na pikniky, které takové venkovní stolování výrazně zjednoduší a doladí k dokonalosti.

středa v poledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úpravou vybydleného bytu získala majitelka nový domov do nového začátku

Majitelka vybydleného panelového bytu v něm po rozvodu dlouholetého manželství hledala nové útočiště a domov. Aby se v novém prostředí po velké životní změně cítila dobře, přizvala si na pomoc architektku Veroniku Haroldovou.

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domek i s efektním bazénem si muž v džungli postavil takřka holýma rukama

Jen s pomocí těch nejprimitivnějších nástrojů si zručný a nesmírně pracovitý Kambodžan dokáže vyrobit prakticky cokoli. I malý domek s nádherným bazénem.

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kontrolujte pečlivě starší balkony, konstrukční vady mohou způsobit katastrofu

Starší balkony na bytových a rodinných domech jsou jedním z nejbolavějších míst na nemovitostech. Standardní provedení vrstev balkonu z minulého století vede k tomu, že tato konstrukce má velké problémy. O tom by mohl vyprávět pan David, který vede bytové družstvo ve starším bytovém domě.

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahrada jako pokladnice nápadů

Rakušanka Petra a její manžel Oliver dovedli svou venkovskou zahradu uvelebenou v údolí potoka Weidenbach za hranici všednosti. Vděčí za to neutuchajícímu elánu a hravým nápadům, o které se s námi rádi podělí.

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prohlédněte si, jak vypadají na zakázku vyrobené židle pro Melanii Trumpovou

Leštěné kameny, nasbírané na dně řeky Sávy u slovinského městečka Sevnica, zdobí dvojici židlí vyrobených z ořešákového dřeva. V tomto městečku vyrostla současná první dáma Spojených států Melania Trumpová. Právě pro ni a jejího muže jsou židle určené. Vyrobil je na zakázku místní uznávaný ...

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rostliny v nádobách umocní půvab zahrady

Osázené nádoby jsou pro zahradu, terasu i balkon tím, čím je třešnička pro dort. Kam přijdou, tam vnesou lákavější rozměr i šmrnc.

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hravé držáky na toaletní papír ve tvaru foťáku nebo velryby oživí každé WC

Všichni, kdo si chtějí zpestřit běžné, nudně vypadající toalety, v nich mohou uplatnit nevšední držáky na toaletní papír. Kousky se zvířecími nebo industriálními motivy jsou efektními detaily, které dodají i obyčejné toaletě osobitého ducha.

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brno vystavuje ve vile Stiassni modely staveb od architekta Adolfa Loose

Ve výstavních prostorách brněnské vily Stiassni byla zahájena výstava modelů staveb architekta Adolfa Loose, zhotovených studenty Toyo University pod vedením profesora Yoshio Sakuraie. Sbírka třinácti modelů byla vyhotovena v měřítku 1:50 a díky možnosti jejich rozložení je možné ...

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Justin Bieber si nechal vyrobit luxusní autobus na turné, které kvůli koronaviru nakonec nebylo

Když už se máte trmácet na turné od města k městu, neznamená to nezbytně, že se musíte vzdát luxusu a pohodlí. Zhruba tak uvažoval zpěvák Justin Bieber, který neponechal nic náhodě a na koncertní turné, které mělo začít 14. května a trvat až do 26. září, si opatřil obytný autobus v tom ...

středa odpoledne 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kousek za Prahou našla rodina ideální místo na jednoduchý a útulný dům

Mladí manželé původně bydleli v bytové zástavbě a byli spokojeni. S příchodem dětí se ale rozhodli najít vhodný pozemek a postavit dům podle svých představ. A protože víkendy tráví u rodičů na Vysočině, přirozeně hledali místo, odkud se rychle dostanou na D1.

středa v podvečer 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Houpačku prostě milujeme všichni

Houpání je nejpříjemnější způsob odpočinku, který si po práci zasloužíme. A proto by houpačka neměla chybět v žádné zahradě! Uvidíte, bude v kurzu. Milují ji totiž děti i dospělí.

středa v podvečer 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odstěhovali se do dřevostavby za Prahu. Jejich syn se díky tomu uzdravil

Navštívili jsme vzdušný, prosvětlený a útulný rodinný dům nedaleko Prahy. Manželé Zuzana a Pavel nás příjemně přivítali a podělili se s námi o svůj příběh a zkušenosti ze stavby vysněného domova.

středa v podvečer 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohodové království Ivana Vodochodského

Bývalý profesionální kuchař a muzikálový herec Ivan Vodochodský si v pražském Divadle Kalich „vypil“ vše dobré až do dna a dnes už je hlavně kreativním šéfem seriálů na Primě – Ohnivé kuře, Modrý kód či Slunečná. Ale poslední roky svoji energii věnoval i postavení rodinného domu ...

středa večer 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brno vystavuje ve vile Stiassni modely staveb architekta Adolfa Loose

Ve výstavních prostorách brněnské vily Stiassni byla zahájena výstava modelů staveb architekta Adolfa Loose, zhotovených studenty Toyo University pod vedením profesora Yoshio Sakuraie. Sbírka třinácti modelů byla vyhotovena v měřítku 1:50 a díky možnosti jejich rozložení je možné ...

středa večer 24/6/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

S grilem si hravě připravíte báječnou hostinu

Na zahradním grilu určeném pro velkou party připravíme nejen hlavní chod v podobě šťavnatého masa a zeleniny, ale také polévku, různé omáčky, ovocné dezerty. Můžeme v něm také udit ryby. Kulinářské fantazii se meze vážně nekladou.

středa večer 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navštívili jsme zahradu, na které vyrůstá nábytek

Zahradu porostlou prapodivnými stromy má Jan Astaloš z Porostlin, nedaleko Slapské přehrady. Až při bližším pohledu návštěvníkovi dojde, na co se tu dívá. Tu roste ze země vzhůru nohama židle, támhle stůl, jinde stínítko k lampě. Na této zahradě se jednoho dne bude sklízet věru neobvyklá úroda. ...

středa večer 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zručná maminka vytvořila synům ložnici ve stylu Harryho Pottera

Svíčky volně se vznášející pod stropem místnosti, psací brky, lahvičky na lektvary, sova, meč zavěšený na stěně... Je jen málo dospělých a ještě méně dětí, které okamžitě nepoznají, v jakém stylu je zařízena ložnice pro malého Romea a Orlanda z britského Wrexhamu. Jejich maminka využila období ...

středa v noci 24/6/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru