Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 15. červenec 2020
sobota 2. 3. 2024, 17:54

archiv zpráv pro 15. červenec 2020

Zařízení bytu pro mladý pár zvládla architektka i s omezeným rozpočtem

Mladý pár si pořídil byt 3+kk v developerském projektu na okraji Prahy, dokonce s předzahrádkou. Tu ocení i jejich dva čtyřnozí kamarádi. Realizaci návrhu a celého interiéru svěřili architektce Tereze Janků.

středa v noci 15/7/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Michaela Dolinová má chalupu u České Lípy. Koupit ji byl skvělý nápad

Herečka Michaela Dolinová (56) kdysi vyměnila rodné Slezsko za Prahu, s manželem tráví hodně času na jihu Čech, ale chalupu, která dýchá historií a pohodou, má na opačné straně republiky nedaleko České Lípy.

středa v noci 15/7/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Praha schválila výstavbu lanovky z Podbaby do Bohnic a ukázala finální podobu stanic

Pražské zastupitelstvo schválilo nedávno představený plán výstavby nové lanovky, která propoji Podbabu s Trojou a Bohnicemi. Finální návrh ukazuje upravené stanice v minimalistickém designu, upřesňuje délku lanovky přes Vltavu na 2 500 metrů a převýšení na 100 ...

středa v noci 15/7/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Korálovou vilu zdobí krajkovitá fasáda

Korálová vila je název letního domu ve vietnamském Danangu. Své jméno získal podle fasády, která českému čtenáři připomene spíš vzor krajky. Místním lidem ovšem spíše připomene mořské korály, jejichž vzhledem byl dům inspirován. Autory jsou architekti z ateliéru Huni Architectes.

středa ráno 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak doma vyrobit repelent proti komárům. Je to snazší, než si myslíte

Léto znamená pro mnoho lidí velké trápení s komáry. Zatímco někoho téměř ignorují, na jiném doslova hodují, ať se hne, kam chce. Takoví lidé se stávají ze zoufalství přeborníky ve znalostech nabídky průmyslově vyráběných repelentů i jejich větší či menší účinnosti. Protikomáří (a nejen ...

středa ráno 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milujete letní koupání? Kupte si bazén, ale šetřete vodou

Prodejci bazénů přicházejí s výhodnými cenami většinou až na podzim, lidé totiž zvažují koupi bazénu po horkém létě. K jeho pořízení však Čechy nyní motivuje i omezené cestování kvůli pandemii.

středa dopoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Václav Vaňura si mezonetový byt zařizoval podle svého. Měnil dispozici i podlahy

Vác-Lav, tedy Love, odtud pseudonym Láska… Nejprve to dvoumetrový zpěvák, kytarista a skladatel vnímal jen jako žert kamarádů; ten se ale rychle ujal a dnes fanoušci znají Václava Vaňuru hlavně jako Lásku. Na zvonku u dveří pražského bytu na Hanspaulce je napsáno Vaňurovi.

středa dopoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurský park v pokoji? Ideální místo pro dobrodružné zážitky

Pokud máte ratolesti, které nemají problém se spánkem a nebojí se dinosaurů, ale naopak jsou jejich velkými fandy, třeba i díky filmu Jurský park, zkuste jim pokoj vyzdobit těmito živočichy. Prostor dostane originálního ducha a děti a jejich kamarády bezpochyby nadchne.

středa dopoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aby zapomněl na nemoc, věnuje se novému koníčku. Svými výrobky zdobí zahradu

Méně obvyklého koníčka si na samém konci minulého roku našel náš čtenář pan Jiří z Nového Města nad Metují. Sbírá v lese zvláštně tvarované větve a kořeny stromů, těmito samorosty pak po úpravě zdobí zahradu.

středa dopoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úložné prostory ovlivní spokojenost s bydlením

Dostatek místa na ukládání z velké části rozhoduje o tom, zda si nemovitost pořídíme, či nikoliv. Kromě dobře uspořádané dispozice se zajímáme i o samostatné šatny, sklepy a garáže.

středa v poledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila průmyslníka Františka Melichara sloužila i reprezentativním účelům

Průmyslník František Melichar si nechal v Brandýse nad Labem postavit honosnou historizující novorenesanční vilu se secesními detaily, kterou obklopovala zahrada připomínající spíš park. Na soukromé i reprezentativní sídlo majitele navazoval komplex budov továrny s kouřícími komíny.

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osvětlení inspirované kouřem? Ideální volba do pánských pokojů

Ti, kdo hledají inspiraci pro zařizování pánských pokojů, mohou zkusit zakomponovat do interiéru osvětlení se zdánlivě zakouřenými skleněnými stínidly. Jde o neutrální prvky do interiérů, které prostor nenásilně doladí.

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytvořte dětem na zahradě zábavný svět

Děti potřebují místo, kde si mohou hrát a rozvíjet své dovednosti. Zahrada je pro tyto účely ideální. Stačí ji vybavit vhodnými herními prvky a užívat si celé léto.

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní dům nabízí dvě věci. Odpočinek a výhled

Atmosféru plnou pohody a odpočinku s nádherným výhledem do krajiny nabízí moderní dům, který navrhli architekti z brazilského ateliéru Reinach Mendonça Arquitetos Associados v prefektuře Bragança Paulista v Brazílii. Má dvě podlaží a přes tisíc čtverečních metrů užitné plochy.

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Své zahradě se věnuje majitelka už 17 let, nejvíc miluje vymýšlení nových vylepšení

Už 17 let se věnuje své zahrádce naše čtenářka paní Milena. Má ji nedaleko svého pražského bydliště, na pěkném místě, u lesa. V původní podobě byla samý záhonek. Rodina naší čtenářky ji ale postupem času proměnila podle svých potřeb.

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Veganské a raw diety pro psy a kočky – majitelé netuší, jak moc svým mazlíčkům mohou škodit

O tom, že spousta chovatelů psů a koček má se svými čtyřnohými mazlíčky velice úzké pouto, není pochyb. Všechno by ale mělo mít své meze a i nad tou nejoddanější vazbou by měl vítězit selský rozum. Chovatelé, kteří jsou sami vegani nebo vitariáni, tj. nejedí potraviny živočišného původu, resp. ...

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Venkovní schody volte odolné a bezpečné

V exteriéru se schodiště vypořádává s nárazovým větrem, přímým sluncem, prudkým deštěm, kroupami nebo tíhou napadaného sněhu. Musí přitom zůstat stabilní, bezpečné a bez poškození.

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedmdesátiletý Rus si vlastníma rukama postavil kamenný hrad

Dům, jenž připomíná v jistém smyslu hrad zdobený oblázky, si postavil sedmdesátiletý Rus Pavel Gacojev z vesničky Věrchnij Biragzang v Severoosetské republice-Alanii. V místě, kde jsou tradicí kamenné domy s plochou střechou, je ten jeho nepřehlédnutelný. Na výstavbu použil pouze materiál, ...

středa odpoledne 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohodlné venkovní postele zpříjemní pobyt na zahradě či terase

Dnes už na zahradu nemusíte volit jen polohovací zahradní lehátko, ale můžete si dopřát odpočinek na lůžku, které je svým pohodlím srovnatelné s klasickými postelemi. Pokud zvolíte zastíněné dvoulůžko s vyšší matrací, pravděpodobně si užijete podobný odpočinek jako v ložnici, jen na čerstvém ...

středa v podvečer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recyklace betonu uspoří materiál a ušetří náklady

Desítky let trval vývoj metody recyklace stavebních materiálů, na který má nyní česká firma ERC Tech celosvětový patent. Recyklace přinese úsporu materiálu a výrazně sníží náklady, řekl Právu šéf vývoje Jan Čermák.

středa v podvečer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BMW vstupuje do doby elektrické svým prvním SAV s označením iX3

Už před dvěma lety představila německá automobilka BMW koncept čistě elektricky poháněného modelu s označením iX3. Její plán spustit v roce 2020 výrobu tohoto modelu vyšel a v produkční verzi se představuje nový model spadající do kategorie Sports Activity Vehicle ...

středa v podvečer 15/7/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Víte, jak správně recyklovat drobné elektrospotřebiče? Ne vždy je musíte vyhodit

Drobné elektrospotřebiče, jako jsou dosloužilé holicí strojky, mobilní telefony, kalkulačky apod. nepatří do koše. To není potřeba dvakrát vysvětlovat. Na klasikovu otázku „Kam s ním?” si ale správně odpovědět stále ještě spousta lidí neumí. Existuje přitom hned několik způsobů, jak se těchto ...

středa v podvečer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bydlení podle mistrů sociálního odstupu aneb Co by většina lidí nezvládla ani pár měsíců

Wendell a Mariann Hardyovi z Nového Mexika mohou být bez velké nadsázky označeni mistry v sociální izolaci. To, co si více či méně vyzkoušela v minulých týdnech většina z nás, tj. život bez fyzického kontaktu s ostatními lidmi, je jejich životním stylem už tři desetiletí. Ve svém domě ...

středa v podvečer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hit jménem 3D tiskárny - pomohly v krizi a budou tisknout celé domy

Rozhovory pro tento článek vznikaly za neustálého vrzání, vrčení a pípání. 3D tiskárny, donedávna sci-fi technologie, jsou hitem. Reklamu jim udělala koronavirová krize, během níž na nich jejich majitelé vyráběli čelenky pro nedostatkové ochranné štíty.

středa v podvečer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rekonstrukce proměnila panelákový byt ve svěží místo plné světla

Panelákový byt manželů, kterým děti vylétly z hnízda, potřeboval po letech užívání oživit. I proto, že veškeré zařízení bylo původní, pořízené krátce po jeho výstavbě. Majitelé se rozhodli svůj domov přizpůsobit nové životní situaci.

středa v podvečer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český zahradní nábytek má co nabídnout

Jedinečný design, nadčasovost, funkčnost a výhradně české zpracování od návrhu až po vlastní realizaci. To je nábytek určený na zahradu, do parku a dalších veřejných venkovních prostor. Máme být na co pyšní, tak proč přivážet nekvalitní, byť levné, produkty z Asie?

středa večer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak udržet jezírko v kondici

Kalná voda a přebujelá houšť nesluší ani jezírku v zahradě, ani jeho zmenšenině na balkoně. Co máme udělat pro to, aby zůstalo křišťálově čisté a přinášelo radost nám i živočichům?

středa večer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Interiér v podkroví spolehlivě prosvětlí střešní okna

Primární funkcí střešních oken je prosvětlit interiér. Jak moc, záleží na tom, co od místnosti očekáváte. Tedy jestli preferujete jen několik šikovně umístěných oken, která vytvoří v místnosti patřičnou atmosféru, nebo místnost zalitou přirozeným světlem. Od toho se bude odvíjet velikost oken.

středa večer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podívejte se na tu nejhuňatější fasádu, jakou jste kdy viděli

Při pohledu na jednu ze stran jistého anglického domu nikoho snad ani nepřekvapí, že se mu říká Džungle. Sídlo by totiž mohlo s úspěchem soutěžit o titul „nejhuňatější fasáda”. Tak hustě je celá jedna strana objektu obrostlá břečťanem. Ty další vypadají, jako kdyby patřily k úplně jinému ...

středa večer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům na jihoafrickém venkově nabízí majitelům luxus v poklidném prostředí

Mladá rodina z Jihoafrické republiky vyměnila život v Kapském Městě za poklidnější prostředí nedalekého Pearl Valley. Patrový dům si nechala zařídit místními architekty ze studia ARRCC, pro něž je typická práce s luxusními materiály, z nichž dokážou vykouzlit příjemné prostředí.

středa večer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Andělský domov zpěvačky Kamily Nývltové

Zpěvačka Kamila Nývltová patří k těm šťastnějším, kteří si v Praze koupili pěkný byt, ale v posledních týdnech nepohody mohla být spokojeně v „rodném” domě – u rodičů i u prarodičů. Obklopena přírodou a vzpomínkami na dětství.

středa večer 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koupelny v přírodním stylu zaujmou milovníky přirozené krásy

Velkým interiérovým trendem poslední doby je návrat k přírodě. Tlumené teplé odstíny a použití dřeva se objevují i v koupelnovém designu a prostoru dodávají na eleganci a nadčasovosti. Přírodní styl se dobře snoubí s provensálským a venkovským. Právě jejich prolnutím můžete vytvořit dobře ...

středa v noci 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Užijte si záplavu květů v elegantních nádobách

Balkony, terasy, okna, vše hýří v létě barvami. Květiny lze umístit kamkoliv, stačí zvolit správnou nádobu. Důležitý je tvar, velikost, materiál i barva. Může jít o klasickou nádobu, ale více oceníte samozavlažovací systém.

středa v noci 15/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (28.2., 27.2., 26.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru