Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 16. červenec 2020
středa 22. 5. 2024, 1:05

archiv zpráv pro 16. červenec 2020

Skvělá řadovka pro rodinu je uvnitř ještě lepší. Lze ji postavit kdekoliv

Šedobílá šachovnice dlažby na dvorku, smetanově bílá a masivní světlé dřevo po celém domě. Naprosto nadčasová architektura a jednoduché kombinace jsou na Jávě vzácností. Rodina se rozhodla jít proti proudu a vnést do svého domova klid a inspirativní pohodu.

čtvrtek v noci 16/7/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vlastní studna bývá k nezaplacení. Návratnost investice je rychlá

Mít vlastní zdroj vody, ať už pitné, nebo užitkové, to byla, je a bude velká výhoda. Vlastní studna nabízí mnoho možností využití, ale… pořídit si novou studnu není jen tak.

čtvrtek v noci 16/7/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Svůj dům si nájemníci poznají hned. Podle oken

Hravý vzhled oken je první, čím rezidenční dům s 16 byty v západní části Tokia příchozího uvítá. A nepochybně mu rovnou vyloudí i úsměv na tváři.

čtvrtek v noci 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevěná jeskyně si návštěvníky ve svých oblých útrobách hýčká

Dřevěná jeskyně je název projektu zahrnujícího renovaci zastaralého rekreačního objektu v resortu Hyades Mountain nedaleko řeckého městečka Trikala Korinthias. Je dílem architektů Apostolose Mitropoulose a Thanose Zervose z ateliéru Tenon Architecture. Přesnější pojmenování pro své dílo snad ani ...

čtvrtek v noci 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechte se ovlivnit hrou barev

Některé barvy v nás podpoří klid a harmonii, jiné probouzejí vášeň, podporují aktivitu fyzickou nebo myšlenkovou. Jak s nimi zacházet v interiéru, abychom docílili žádoucích výsledků?

čtvrtek v noci 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Walk in – trend mezi sprchovými kouty

Zvažujete pořízení sprchového koutu? Pak se nezapomeňte vedle tradičních možností poohlédnout i po takových, které ještě více povýší osobitý vzhled koupelny. Nádech luxusu dodají prostoru především sprchové kouty bez vaniček se skleněnou zástěnou.

čtvrtek v noci 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Společnost pro ochranu životního prostředí si nechá v Šanghaji postavit nejzelenější budovu

Sídlo pro svou centrálu v čínské Šanghaji si hodlá postavit čínská Skupina pro úspory energie a ochranu životního prostředí CECEP. Nikdo by snad ani nečekal nic jiného, než že nový objekt bude postaven v duchu hodnot, které společnost prosazuje. Z mezinárodního výběrového řízení, které ...

čtvrtek v noci 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pergola nás ochrání před sluncem i deštěm

Pergola postavená u domu zvětšuje obytný prostor, přitom plynule navazuje na zahradu. Máme blízko do kuchyně, vše je při ruce. Další možností je záměrně pergolu umístit do pěkného, klidového zákoutí zahrady. Tam se můžeme nerušeně kochat v tichu a zeleni.

čtvrtek ráno 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinský architekt navrhl pro svou rodinu dům. Vládne mu keramika a spokojený křik dětí

V domě, jenž pro svou rodinu proměnil ukrajinský architekt Sergey Makhno, není ani tak důležitá barva podlahy nebo výmalby stěn, ale to, že se jím rozléhá spokojený křik jeho dětí. A jak sám poznamenává s hořkosladkým úsměvem milujícího rodiče, je to křik, před kterým se není kam ukrýt, ať je ...

čtvrtek ráno 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žluté schodiště je hlavní páteří a ozdobným prvkem interiéru betonového domu

Klienti brazilského architektonického studia Reinach Mendonça Arquitetos Associados měli požadavky, které zná i valná většina českých rodin. Našli si malý, rohový pozemek v brazilském SĂŁo Paulu, který měl dvě hlavní přednosti - byl blízko školy a blízko zaměstnání majitelů. Architekti pak na ...

čtvrtek ráno 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní dům ve svahu připomíná na sebe položené ručníky

Tak trochu jako složené ručníky položené na sebe ne úplně pořádkumilovným člověkem vypadá dům, který pro své klienty navrhli architekti z manchesterského ateliéru AR Design Studio. Dům nese název Hove House a nahrazuje původní objekt, který na pozemku stál. Nová stavba má rytmus, eleganci, ...

čtvrtek ráno 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milujete rostliny v interiéru, ale máte doma malé děti? Zkuste závěsné květináče

Vášniví milovníci květin a zeleně v interiéru s malými dětmi, které rády převrhávají květináče a trhají rostlinám listy, mohou zkusit uplatnit závěsné květináče. Ocení je i majitelé menších bytů a garsonek, ve kterých už na klasické květináče nezbývá v prostoru místo.

čtvrtek ráno 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Venkovní osvětlení zpestří noc na zahradě

Se správnými exteriérovými svítidly vytvoříme na zahradě, terase, u bazénu nebo jezírka příjemnou atmosféru i po setmění. Odborníci ale říkají, že máme při jejich výběru postupovat uvážlivě.

čtvrtek dopoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trendem sezony jsou pestrobarevné vzory dlaždic i dalších obkladových materiálů

Letos se do módy v interiérech vracejí hodně výrazné barevné dlaždice, které jsou mixem různých vzorů. Inspirací jsou dlaždice známé z Mexika a Orientu, kde se pestrými motivy rozhodně nešetří. Tento druh obkladu se stane výraznou dominantou všech prostor.

čtvrtek dopoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytvořte z balkonu oázu klidu

I ten nejmenší balkon může být místem, které nám evokuje naši oblíbenou destinaci. Přinášíme inspiraci, jak na to.

čtvrtek dopoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úpravou vybydleného bytu získala majitelka nový domov do nového začátku

Majitelka vybydleného panelového bytu v něm po rozvodu dlouholetého manželství hledala nové útočiště a domov. Aby se v novém prostředí po velké životní změně cítila dobře, přizvala si na pomoc architektku Veroniku Haroldovou.

čtvrtek dopoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Modřice mají novou městskou halu přistavěnou k rekonstruované staré restauraci

V pětitisícovém jihomoravském městě Modřice, které najdeme kousek jižně od Brna, byla postavena nová Městská hala Modřice. Nenabízí jen několik různě velkých sportovišť a bazén, ale také posilovnu a restauraci, která je umístěna v původním objektu. K němu byly ...

čtvrtek v poledne 16/7/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Tapety urazily od socialismu dlouhou cestu. Dnes vnášejí do bytu další prostor

Návrat k originálu a pocta původnímu materiálu. Takové jsou trendy, které se přenesly i do interiérů, kde mnozí seškrabují nátěry vápna či zašedlé barvy až na surovou omítku. Nebo jdou ještě dále, když ji otloukají na vizuálně teplé, červené cihly. Přitom málokdo ví, že k ,oblečení zdíâ€? ...

čtvrtek v poledne 16/7/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Domek i s efektním bazénem si muž v džungli postavil takřka holýma rukama

Jen s pomocí těch nejprimitivnějších nástrojů si zručný a nesmírně pracovitý Kambodžan dokáže vyrobit prakticky cokoli. I malý domek s nádherným bazénem.

čtvrtek v poledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden z největších anglických mlýnů z červených a černých cihel se dočkal rekonstrukce

Působivý dům, který kdysi býval mlýnem a bydlel v něm jediný legitimní potomek básníka lorda Byrona, byl láskyplně zrekonstruován a modernizován. Stavba s názvem Ockham Mill se nachází v anglickém městě Ripley v hrabství Surrey na řece Way a je postavena v novorománském stylu. Náleží k ní ...

čtvrtek odpoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahrada jako pokladnice nápadů

Rakušanka Petra a její manžel Oliver dovedli svou venkovskou zahradu uvelebenou v údolí potoka Weidenbach za hranici všednosti. Vděčí za to neutuchajícímu elánu a hravým nápadům, o které se s námi rádi podělí.

čtvrtek odpoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prohlédněte si, jak vypadají na zakázku vyrobené židle pro Melanii Trumpovou

Leštěné kameny, nasbírané na dně řeky Sávy u slovinského městečka Sevnica, zdobí dvojici židlí vyrobených z ořešákového dřeva. V tomto městečku vyrostla současná první dáma Spojených států Melania Trumpová. Právě pro ni a jejího muže jsou židle určené. Vyrobil je na zakázku místní uznávaný ...

čtvrtek odpoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kontrolujte pečlivě starší balkony, konstrukční vady mohou způsobit katastrofu

Starší balkony na bytových a rodinných domech jsou jedním z nejbolavějších míst na nemovitostech. Standardní provedení vrstev balkonu z minulého století vede k tomu, že tato konstrukce má velké problémy. O tom by mohl vyprávět pan David, který vede bytové družstvo ve starším bytovém domě.

čtvrtek odpoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Justin Bieber si nechal vyrobit luxusní autobus na turné, které kvůli koronaviru nakonec nebylo

Když už se máte trmácet na turné od města k městu, neznamená to nezbytně, že se musíte vzdát luxusu a pohodlí. Zhruba tak uvažoval zpěvák Justin Bieber, který neponechal nic náhodě a na koncertní turné, které mělo začít 14. května a trvat až do 26. září, si opatřil obytný autobus v tom ...

čtvrtek odpoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hravé držáky na toaletní papír ve tvaru foťáku nebo velryby oživí každé WC

Všichni, kdo si chtějí zpestřit běžné, nudně vypadající toalety, v nich mohou uplatnit nevšední držáky na toaletní papír. Kousky se zvířecími nebo industriálními motivy jsou efektními detaily, které dodají i obyčejné toaletě osobitého ducha.

čtvrtek odpoledne 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kousek za Prahou našla rodina ideální místo na jednoduchý a útulný dům

Mladí manželé původně bydleli v bytové zástavbě a byli spokojeni. S příchodem dětí se ale rozhodli najít vhodný pozemek a postavit dům podle svých představ. A protože víkendy tráví u rodičů na Vysočině, přirozeně hledali místo, odkud se rychle dostanou na D1.

čtvrtek v podvečer 16/7/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nissan Ariya je elektrický crossover zahajující novou éru nejen v designu značky

Japonská automobilka Nissan podle svých slov vstupuje do nové éry. Po trochu modelu Leaf přichází další elektricky poháněný model Ariya. Crossover s prvky kupé rozvíjí současný design značky, má upravenou masku, efektní světlomety, zcela nově řešenou záď a digitálně zaměřený ...

čtvrtek v podvečer 16/7/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Elektrický crossover Nissan Ariya zahajuje novou éru nejen v designu značky

Japonská automobilka Nissan podle svých slov vstupuje do nové éry. Po trochu modelu Leaf přichází další elektricky poháněný model Ariya. Crossover s prvky kupé rozvíjí současný design značky, má upravenou masku, efektní světlomety, zcela nově řešenou záď a digitálně zaměřený ...

čtvrtek v podvečer 16/7/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru