Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 1. březen 2021
pondělí 15. 8. 2022, 14:16

archiv zpráv pro 1. březen 2021

Takový byt byste na Žižkově nečekali. Je v etno a boho luxusním stylu

Atmosféra prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu. V novém interiéru se nakonec elegance začátku 19. století prolnula s trochou Asie. Vznikl moderní, nadčasový a neokázalý luxusní byt v pastelových tónech v kombinaci s luxusními materiály.

pondělí v noci 1/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zachránil zchátralý zámek i krásný park s nejvyššími sekvojovci v Česku

V rukou nového majitele se zámek Ratměřice v kraji památné hory Blaník změnil v oázu luxusního odpočinku a dokonalého pohodlí.

pondělí v noci 1/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Polestar má výrobní závod s organicky tvarovanou fasádou ze skla a černé hmoty

Na elektrické automobily zaměřená automobilka Polestar má v čínském městě Chengdu nový výrobní závod spojený s návštěvnickým a zákaznickým centrem. Budovu se zprohýbanou fasádou ze skla a černé organické hmoty navrhl norský architektonický ateliér Snøhetta. Zaujme nejen ...

pondělí v noci 1/3/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Malometrážní byt architektka zařídila tak, aby v něm majitelé mohli odpočívat i pracovat

S pomocí menší úpravy dispozice, a především s důrazem na vizuální sjednocení jednotlivých zón zařídila nevelký byt v Praze 5 architektka Petra Pavelková ze studia A2P.design pro mladý pár. Hlavní prostor proto pojednala jako salon.

pondělí ráno 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domek vypadá, jako by jej vytvořily drobné vosičky. Je však dílem robotů

Strukturou vosích hnízd se při tvorbě trojrozměrně tištěného domu inspirovala italská firma s příhodným jménem WASP (anglicky vosa). Výjimečnost jejího počinu nespočívá ovšem v použití technologie 3D tisku, která se zabydlela už po celém světě. Novinkou je, že jako stavební materiál Italové ...

pondělí ráno 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hůře se pohybujete? Odstraňte z bytu bariéry

V životě mohou nastat nejrůznější situace. Třeba i to, že přijde vážný úraz nebo zdravotní potíže, které vám znesnadní pohyb po bytě. Nebo prostě zestárnete a pomáhat vám budou berle či chodítko. Pak se nevyhnete menším či větším úpravám bytu.

pondělí dopoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Interiér malého bytu v pánském stylu

Architekti dostali za úkol navrhnout pro kamaráda kompletní interiér jeho nově budovaného bytu 1+kk s prostornou terasou v novostavbě domu v Havlíčkově Brodě, který stavěl developer.

pondělí dopoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vilín se zimy nebojí

Urostlý keř s poetickým jménem vilín nečeká, až mu nad hlavou zakrouží první žluťásek, a rozkvete klidně už na Tři krále, mrazu navzdory.

pondělí dopoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Valentýna můžete milované oslnit netradičně dekorovaným interiérem

Klasické vzory srdcí už jsou za roky, kdy se u nás slaví svátek svatého Valentýna, okoukané. Pokud chcete dát v tento den najevo svou přízeň milované osobě, můžete k tomu zvolit i jiné symboly. Jedním z nich je třeba motiv polibku a rtů, který zpestří oslavy svátku zamilovaných.

pondělí dopoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plovoucí les, ale bez stromů. Do stavby nového ostrova se pustí i Dánsko

V Severním moři vznikne malé souostroví vytvořené člověkem. Jeho cílem bude získávat elektrickou energii z farem větrných elektráren a tu pak inteligentním způsobem rozdělovat podle aktuální potřeby přímořským státům.

pondělí dopoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chraňte teplo domova, ušetříte za energii

Vnější tepelnou izolací domu ušetříme až 70 % energie. Jednorázová investice sice není zanedbatelná, ale dlouhodobě výrazně ušetří energii i náklady. Jaké kroky vedou k jejich snížení v interiéru?

pondělí dopoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chebský rodinný dům nabízí hodně možností k relaxaci. V této době jde o cennou inspiraci

Chebská stavba z roku 2006 je ukázkou toho, že kvalitní dům nemusí být extravagantní, ani nemusí být postaven v oblíbeném stylu podnikatelského baroka. Kromě dobrého vkusu majitele musí být podobě stavby ovšem příznivě nakloněny i úřady. V případě domu Luboše Maška, stavebníka a architekta ...

pondělí v poledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plánujete rekonstrukci? Pozor na tyto chyby

Připravený projekt na stavbu domu či přestavbu bytu je nezbytností, která ušetří spoustu starostí. Ale také je dobré se předem zajímat o technologické postupy; vlastnosti použitých materiálů, obecné informace. Vyplatí se totiž stát se rovnocenným partnerem už v rámci příprav.

pondělí v poledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Beata Hlavenková je ve vile spokojená

Zpěvačka, pianistka a skladatelka vlastních písní, ale i filmové hudby, Beata Hlavenková rozhodnutí opustit s rodinou Prahu nelituje. Pravda, do nového bydliště v Černošicích to neměli před pěti lety až tak daleko. Ale změna to byla.

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dopřejte facelift stropu, podlaze i stěnám

Více svěžesti, omlazení nebo změnu stylu vneseme do interiéru nejen detaily, ale hlavně základní proměnou podlah, stěn a stropů.

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Panelákový byt s atmosférou horské chaty

Obyčejný panelákový byt v Krkonoších proměnil architekt v luxusní horský apartmán, který by obstál i v alpském letovisku.

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tanec mezi vejci: Dělníci vyzvedli vilu o dva metry, neutrpěla jedinou prasklinku

Ukázkovou souhru předvedli v minulých dnech dělníci ve vietnamském Ho Či Minově Městě. Jeden z místních rodinných domů bylo třeba vyzdvihnout o dva metry. Dělníkům se to podařilo tak, že dům ani na jednom místě nepraskl.

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé při letošní ptačí hodince pozorovali přes půl milionu ptáků. To je nový rekord

Letošní Ptačí hodinka, během níž dobrovolníci z celé země měli už potřetí možnost pozorovat a zaznamenávat počty ptačích druhů na svých krmítkách, přinesla nový rekord. Do akce pořádané Českou společností ornitologickou (ČSO) se zapojilo 27 tisíc lidí a dohromady pozorovali 538 tisíc ptáků.

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Villa Lea vznikla před více jak patnácti lety. Má ale plně soudobé tvary

Betonový rodinný dům je na lokalitu Františkových Lázní architektonicky celkem netypickou stavbou. Villa Lea od ateliéru A69-architekti vznikla jako dům pro manželskou dvojici, s pokojem pro hosty. Stavba má aktuálně velmi trendy brutalistní rysy. Veškeré železobetonové konstrukce jsou totiž ...

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mobilní nábytek dá domácnost do pohybu

Některé kousky nábytku je čas od času potřeba přesunout na jiné místo. S některými se dokonce musí hýbat i denně. To může být docela náročné. Stačí dát ale jednotlivým kouskům kolečka a je po problému.

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prohlédněte si jeden z nejmodernějších kostelů v Česku. Stál přes 150 milionů

Na pražském Barrandově probíhají poslední úpravy nového kostela Krista Spasitele. Stavba je výjimečná množstvím moderních prvků, jako je zateplení, podlahové vytápění, ale i unikátními uměleckými díly od akademického sochaře Petra Váni. Cena se vyšplhala přes 150 milionů korun a vy si ho díky ...

pondělí odpoledne 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První 3D tištěný dům se objevil na realitním trhu

Téměř by se chtělo říci, že 3D tištěné domy učinily další krok na své cestě k začlenění mezi běžné typy příbytků. První z nich se totiž v minulých dnech objevil na trhu s realitami. Jeho cena je v přepočtu 6,4 milionu korun a zájemce o něj se bude muset přestěhovat do městečka Riverhead, ...

pondělí v podvečer 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak si voják plní svůj sen: Proměna vlakového vagonu

Náš čtenář Daniel je profesionálním vojákem. Ve chvílích volna je z něj ale fanda do železnic, a to se vším všudy. Bydlí se svou rodinou v bývalé vechtrovně v Tochovicích a na svém pozemku vytvořil už úctyhodnou sbírku věnovanou vlakům a dráze obecně. Hlavní pýchou je ovšem vagon, který ...

pondělí v podvečer 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komody jsou užitečné solitéry

Komoda je specifický kus nábytku. Poskytuje praktické úložné prostory, ale zároveň je i vysoce ceněným solitérem. V interiéru funguje jako dominantní, samostatně stojící kus. S ostatním vybavením je buď ve stejném stylu, nebo právě naopak. Typickým příkladem jsou starožitné komody v ryze ...

pondělí v podvečer 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gordon Murray ukázal dechberoucí okruhovou specialitu T.50s Niki Lauda

V srpnu minulého roku představila automobilka Gordon Murray Automotive, kterou vede slavný designér a konstruktér Gordon Murray, novodobý McLaren F1. Jeho luxusní sporťák nyní dostal speciální okruhovou verzi nazvanou Gordon Murray Automotive T.50s Niki Lauda. Krom oranžové barvy má ...

pondělí večer 1/3/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Při rekonstrukci myslete i na detaily, s rozpočtem si nechte poradit od profesionála

Byt je zastaralý a některé vybavení už dokonce dosluhuje. Toužíte proto po změně. Přemýšlíte o rekonstrukci. Jde o docela náročný proces, i když to tak na první pohled třeba nevypadá.

pondělí večer 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designéři ani v době epidemie nelenili. Dokazují to nominace na Czech Grand Design

Ceny Czech Grand Design odhalily nominace za rok 2020. Ocenění každoročně představuje ty nejlepší designéry a jejich práci. Výběr ukazuje tvorbu zavedených autorů úspěšných i na mezinárodní scéně, zároveň shrnuje také to nejzajímavější z tvorby mladých začínajících tvůrců v oboru. Letos tomu ...

pondělí večer 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nábytek do koupelny? Vybírejte praktický, s hezkým designem

Koupelna je poměrně frekventovaným místem. Občas si tu ovšem rádi dopřejeme relax v podobě horké koupele nebo sprchy. Měla by být tedy zařízená prakticky a zároveň útulně. Což pro malý prostor, jakým koupelna obyčejně je, není zrovna snadný úkol.

pondělí večer 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šikovná maminka proměnila sklep ve výtvarný ateliér pro své dvě dcery

Jakým dárkem potěšit, ale hlavně překvapit náctileté dcery, je dilema, které zná spousta rodičů. Pro mnoho z nich je takový úkol skoro nesplnitelný. Michelle Gobiové z americké Pensylvánie se to ale přeci jenom podařilo. Ve vší tajnosti se jí povedlo dívkám takříkajíc přímo doma pod nosem ...

pondělí v noci 1/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (12.8., 11.8., 10.8., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (srpen 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červenec 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru