Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. březen 2021
sobota 17. 4. 2021, 5:09

archiv zpráv pro 12. březen 2021

Před domem nám roste obří strom, v bytě máme tmu. Můžeme jej porazit?

Bydlíme ve větším městě na náměstí a před bytovým domem roste listnatý strom, jehož větve sahají až k našim oknům a výš. V bytě musíme neustále svítit. Strom měří asi dvacet metrů. Prosíme město o vyřešení tohoto problému, ale marně, popisují manželé problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 12/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Proměňte hezké snímky společných zážitků na výjimečné designové prvky ve své domácnosti

Snímky společně trávených chvil s rodinou, anebo vzpomínky na zajímavá místa, která spolu lidé navštívili, nemusí zůstávat uzavřené pouze v albech. To vše lze ve skutečnosti proměnit v designové prvky, které velice hezkým a v jistém smyslu i osobním způsobem zkrášlí domácnost.

pátek ráno 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům s příznačným názvem Plot je nápaditě ukrytý v ohraničení pozemku

Při navrhování chebského domu Plot od A69-architekti byli autoři postaveni před zajímavý a těžký úkol – vybudovat na rohovém svažitém pozemku, na předělu průmyslově-obchodní a obytné čtvrti, pohodlný dvoupodlažní objekt s plochou střechou, který by své obyvatele chránil před okolním světem ...

pátek ráno 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze staršího rodinného domku vzniklo elegantní letní bydlení

Na Panském vrchu v Humpolci, v lokalitě tvořené převážně domy a vilami z druhé poloviny 20. století, se nachází rodinný dům bungalovového typu z roku 1964. Dům, původně obývaný jen manželským párem, byl zrekonstruován na víkendový domek s minimálními zásahy respektujícími dnešní potřeby.

pátek dopoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozdíl mezi vně a uvnitř se ve vile místy zcela stírá

Na západním okraji města, v klidné rezidenční čtvrti brazilského SĂŁo Paula, postavili architekti z ateliéru UNA arquitetos zajímavě řešenou vilu. Svým obyvatelům její železobetonová náruč nabízí spoustu stínu v horkých dnech a přitom spoustu světla v interiéru. Díky nápaditému řešení se ...

pátek dopoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak zafinancovat rekonstrukci bytu

I malá rekonstrukce vyjde na desítky tisíc korun, u těch větších se pak náklady pohybují ve statisících. Pokud vaše rezervy nejsou tak vysoké, lze rekonstrukci zafinancovat úvěrem. Na výběr je několik typů.

pátek dopoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brno vdechne Špitálce nový život, s ním jí dá i novou tvář

Brněnskou industriální zónu Špitálka čeká v následujících letech výrazná proměna. Město se snaží pro západní část areálu Tepláren Brno nalézt nový způsob využití, aniž by však zanikla historická hodnota místa. Jak slibují zástupci jihomoravské metropole, Špitálka se promění v živou, moderní, ale ...

pátek dopoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jonátka obdaří byt náručí květů

Je mezi námi kytkomilci mnoho těch, kteří se s jonátkou kamarádí už od dětství. Listy má jako ze semiše a květy chrlí jeden za druhým takřka bez ustání. Kdo by ji neměl rád?

pátek dopoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designérka si vytvořila vysněný domov s prosklenou koupelnou

Designérka bydlení si navrhovala domov sama pro sebe – zadání měla jasné: prostor bytu musí být otevřený a vzdušný. Zároveň si chtěla splnit dávné přání – mít prosklenou koupelnu.

pátek dopoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lucie Suchá maluje nad Berounkou

Málokterý rodinný dům má tolik oken, jako ten Na Ptačí skále v Berouně. Malířka Lucie Suchá totiž většinou své obrazy rámuje do starých okenních rámů. A pohoda s kreativitou zde prostupuje od suterénu do podkroví. Je odtud výhled na řeku a půlku města.

pátek v poledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

O cenu za nejlepší evropskou architekturu usiluje i jedenáct staveb z Česka

O prestižní cenu za nejlepší evropskou stavbu Mies van der Rohe Award letos soutěží už 449 nominovaných. Z Česka je v klání letos jedenáct působivých staveb, z nichž řada už sklízí uznání na tuzemské scéně. Stavby jsou nominovány evropskými nezávislými odborníky, národními asociacemi pro ...

pátek v poledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Montrealu přestavěli historickou budovu nádraží z roku 1898 na stylové kanceláře

Původní nádraží kombinované s hotelem v kanadském městě Montreal bylo přestavěno na kanceláře. Historická budova Place Viger se stala sídlem firmy Lightspeed. Pozoruhodný interiér kombinující staré původní prvky budovy s moderními navrhli architekti z ateliéru ACDF. ...

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Na takové toaletě jste určitě ještě nebyli. A patrně ani nikdy nebudete

Otevřený plán je koncept, který spojujeme především s hlavní místností v domácnosti. Znamená to, že je do jednoho prostoru spojen obývací pokoj, jídelna a kuchyň, přičemž každá zóna má pouze více či méně vizuálně vyznačeno, kam až sahá, a zároveň se mohou i prolínat. Umíte si ale představit ...

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exotické dřevo si najde místo v každém interiéru

Mít domácnost zařízenou tak, že zaujme na první pohled, a ještě nábytek dlouho vydrží - kdo by to nechtěl!? Nereálné to rozhodně není. Stačí sáhnout po nábytku z exotických dřevin.

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobyt doma si můžete zpestřit přípravou sushi. S vhodnými pomocníky to zvládne každý

Inspirace k činnostem, které lze vykonávat v klidu domova, přijde teď vhod víc než kdy jindy. Dobrým tipem na zpestření jídelníčku i náplň volného času je výroba japonského pokrmu sushi. Díky vhodným kouskům na jeho výrobu nebo servírování ji zvládne i naprostý amatér.

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům na vyhlídce připomíná pohled do objektivu kamery

V hustě obydlené čtvrti filipínského města Quezon City vytvořili architekti z tamního ateliéru Jim Caumeron Design rodinnou vilu, jejíž vzhled evokuje pohled do objektivů kamer. Mohou za to lichoběžníkové výklenky rámující veliká okna. Celek může divákovi vzdáleně připomínat české kubistické ...

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po bydlení ve dvou zděných domech si Jitka na stáří postavila dřevostavbu

Paní Jitka neměla na růžích ustláno, přesto všechno se jí v životě dařilo, vychovala dvě děti a dnes se raduje ze čtyř vnoučat. Za svůj život stihla postavit už tři domy. Po dvou zděných domech se rozhodla pro dřevostavbu, kterou jsme s redakcí navštívili.

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nelekne se dlouhých vlasů ani prahů. Nejsilnější robotický vysavač od Samsungu v testu

Dlouhé vlasy a vyšší prahy – to jsou zpravidla největší překážky pro robotické vysavače. V případě vrcholného modelu od společnosti Samsung to však neplatí, jak Novinky.cz vyzkoušely v několikatýdenním testu. Model VR20R7250WC POWERbot si poradí i s opravdu velkou podlahovou plochou.

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmový Rocky prodává své sídlo v Beverly Park za více než dvě miliardy

Rovných 110 milionů dolarů, tedy v přepočtu 2,4 miliardy korun, žádá za své sídlo ve velice prominentní losangeleské čtvrti North Beverly Park herec Sylvester Stallone. Hvězda akčních filmů 80. let jej vyzdobila i vlastními podobiznami.

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak o víkendu zabavit děti? Hledejte doma pirátský poklad

Zabavit se v interiéru s malými dětmi je často dost těžký úkol. V těchto dnech tak přijde vhod každý tip na zpestření volného času tráveného v klidu domova. Děti můžete zabavit třeba hledáním pokladu ukrytého ve starobylé truhle. Na takové dobrodružství budou nejmenší vzpomínat i v dospělosti.

pátek odpoledne 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jižní Korea začíná testovat na covid-19 psy a kočky

V jihokorejském Soulu budou nově testovat na koronavirus nejenom lidi, ale také jejich čtyřnohé mazlíčky, pokud začnou vykazovat symptomy této choroby. Pozornost Jihokorejců je upřena na kočky a psy.

pátek v podvečer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V koupelně oceníte chytrá zrcadla

Zrcadlo neodmyslitelně patří do každé koupelny stejně jako umyvadlo či vana. Sloužit ovšem nemusí jen při každodenní hygieně nebo úpravě zevnějšku. Může také opticky zvětšit prostor koupelny, svítit na cestu nebo rozšířit úložné prostory. Nechte se inspirovat!

pátek v podvečer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nenápadný, ale zato užitečný dům. Architekti vyšli vstříc potřebám jeho malých uživatelů

Pětice nestejných sedlových střech ukrývá pod svými pomyslnými křídly nově vybudovanou denní kliniku pro děti s poruchami autistického spektra. Stavbu, která vzhledem ke svému účelu musí plnit řadu ne zcela typických nároků, navrhli v Chevilly-Laurue na jižním předměstí Paříže architekti ...

pátek v podvečer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zachumlejte se, i když vám není zima

Jak snadno a rychle dosáhneme pocitu opory a relaxace v hřejivém objetí? Opřeme svá záda o pořádný polštář a přikryjeme se hebkou chlupatou dekou, která je těžká tak akorát, abychom na těle cítili její přítomnost.

pátek v podvečer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladý muž si pořídil velkorysý byt, rozčlenil jej do více jednotek

Náročný úkol, který vznikal s přestávkami několik let. Tak by se dala charakterizovat proměna navštíveného prostoru. Celá zakázka byla specifická i tím, že je klient kamarád (a architekt). Toho času svobodný mladý muž si pořídil velkorysý víceúrovňový prostor a rozhodl se jej rozčlenit do více ...

pátek v podvečer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zvířecí krematorium Věčná loviště je místem k poklidnému rozjímání

O tom, že se jednoho dne budeme muset rozloučit, víme všichni. Opravdu připravený na odchod svého čtyřnohého přítele je ale ve skutečnosti jen málokdo. Když se provozovatel zvířecího krematoria obrátil na architekta Petra Hájka a jeho tým s žádostí o návrh řešení takového zařízení, bylo jasné, ...

pátek v podvečer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sprchová hlavice dneška je prostě chytrá

Moderní sprcha rozmazluje nejen různými režimy vodního proudu, od jemného až k tlakové masáži, ale dokáže také šetřit vodu, případně ji i filtrovat.

pátek večer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sarvo37 je dánský elektrický motorový člun vyrobený z recyklovaného hliníku

Dánská značka Sarvo Marine se specializuje na navrhování a výrobu elektrických plavidel. Jejich prvním je motorový člun Sarvo37 navržený pro dva cestující. Elegantní design doprovází ekologický přístup. Loď bude vyráběna z velké části z recyklovaných materiálů ...

pátek večer 12/3/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Interiéru dodají hravého a veselého ducha pestré bambulky na textiliích i nábytku

V této době je rozhodně třeba snažit se zachovat optimismus a pozitivního ducha. Pokud si chcete vylepšit interiér tak, aby působil vlídně, hravě a vesele, vezměte si na pomoc barevné bambule. Jde o skvělý dekorativní prvek, který je vhodný nejen do dětských pokojů.

pátek večer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ivoš Ledabyl z Argemy dům doladil pro potřeby rodiny

Kytarista Ivoš Ledabyl hraje s Argemou už dvacet let a také pro jejich zatím poslední (mimo výběrová, dvacáté první) album Andělé složil několik skladeb. Ovšem poslední dobou skládal hlavně nábytek a házel lopatou. Do nového rodinného domu na kraji Uherského Ostrohu nás pozval krátce po ...

pátek večer 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trio pokojovek s designovou hodnotou

Starček, svícník, fitonie. Tyhle tři druhy vás přesvědčí, že se i z pokojových rostlin mohou stát designové objekty. Uchvacují barvami a nevšedními tvary.

pátek v noci 12/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (14.4., 13.4., 12.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru