Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 25. březen 2021
sobota 17. 4. 2021, 4:21

archiv zpráv pro 25. březen 2021

Chytré pračky ohromí svou samostatností

Pokročilé pračky šetří energii, pohlídají ideální teplotu a dávkování vody, množství pracího prostředku i aviváže. To vše s ohledem na druh tkaniny a váhu prádla. Tím chrání jeho kvalitu. Ale mají i další vychytávky!

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pustili se do skvělé rekonstrukce domu. Chtějí v něm žít dalších 25 let

V londýnské čtvrti Hackney se před 25 lety usadili Graham a Steve. Koupili si zde řadový dům, který nehodlají za žádnou cenu opustit. Zjistili, že jejich domov je skutečně to pravé místo pro život. Jen ho musí na další čtvrt století pořádně připravit.

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Před sto lety začínali opravou výrobních pásů, pak přešli na design

Sto let letos uběhlo od doby, kdy si Max Braun otevřel obchod a dílnu se spotřebiči ve Frankfurtu nad Mohanem. Opravoval i výrobní dopravní pásy a prodlužoval tak jejich životnost. Netušil, že jeho synové navážou na tuto tradici trvanlivosti výrobou drobných pomocníků s nadčasovým designem.

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Ze spousty sněhu postavili na zahradě hrad

Na naši výzvu čtenářům, aby se nám pochlubili se svými výtvory na sněhu pro inspiraci všem ostatním, když už nemohou vyjet normálně za zábavou na hory, se nám ozval Miloslav z Kunčic u Hradce Králové. S rodinou využili spoustu sněhu ke stavbě hradu. A jak celá akce vypadala? Spousta rodičů by ...

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hravé věšáky poslouží stejně jako ty klasické, zároveň vyniknou i jako dekorace

Pokud vám váš interiér připadá už trochu nudný a okoukaný, zkuste do něj zakomponovat hravé věšáky. Právě kousky, které slouží svému účelu, ale mají i dekorativní funkci, udělají s prostorem divy. Interiér totiž nemusíte mít přeplácaný dekoracemi, stačí, když vhodně zvolíte funkční prvky.

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpříjemněte si domácí atmosféru svíčkami. Nezapomínejte o ně ale vhodně pečovat

Mnoho z nás nyní tráví v interiéru víc času, než bychom chtěli. Inspirace na jeho zpestření a zpříjemnění tak rozhodně přijde vhod. Zkuste si třeba vykouzlit příjemnou atmosféru díky svíčkám. Máme pro vás tipy a vychytávky na to, jak o ně vhodně pečovat, aby vydržely krásné co nejdéle.

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opava chystá velkou revitalizaci starého zimního stadionu a moderní přístavbu

Tradice bruslení má v Opavě dlouhou tradici už od habsburské monarchie. Statutární město Opava se rozhodlo rekonstruovat současný již nevyhovující zimní stadion a udělat z něj moderní sportoviště. Podle návrhu architektů z ateliéru Qarta dojde k rekonstrukci ...

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Snoubenci do toho praštili, nyní platí za bydlení měsíčně o 41 tisíc méně

K radikálnímu kroku se před dvěma lety odhodlal pár z amerického státu New Hampshire. Snoubenci Lindsay a Leo se do toho rozhodli praštit a pořídili si starý školní autobus, ve kterém hodlají cestovat po Americe. V něm je čeká život bohatší na zážitky a méně náročný na náklady.

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřez a baterie jsou nerozlučná dvojice

Dřez a baterie zastupují v kuchyni mycí centrum, které je v přípravě jídla stěžejní. V dobře navržené kuchyni na sebe vše navazuje a mycí centrum se nachází přesně mezi zónou chlazení (chladnička) a varnou (sporák). Reprezentuje ho myčka, dřez a kuchyňská baterie.

čtvrtek ráno 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kousky inspirované letectvím připomenou krásy oblíbeného typu cestování

Pokud patříte mezi ty, kdo nostalgicky vzpomínají na běžné a časté cestování leteckou dopravou, pak vás možná zaujmou interiérové prvky inspirované letadly. Díky nim si vytvoříte i stylové fotky, kterými bezpochyby pobavíte své okolí. Přátelé pak budou jen odhadovat, zda jste vyrazili do exotiky, ...

čtvrtek ráno 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První městská čtvrť celá postavená jen z 3D tištěných domů vyroste v Kalifornii

V kalifornském městě Rancho Mirage, které leží v údolí Coachella, vyroste během letošního a příštího roku nová čtvrť, která bude vytvořená z trojrozměrně tištěných domů. Jen s jemnou nadsázkou lze tedy říci, že to bude první městská čtvrť na světě, kterou nepostaví, ale vytisknou.

čtvrtek ráno 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útočiště na samotě, kde hledal soukromí Frank Sinatra, je k mání za 91 milionů korun

Soukromé sídlo Franka Sinatry nazvané Villa Maggio stojí na okraji města Palm Desert v americké Kalifornii. Už na první pohled je zřejmé, že jeho smyslem bylo vytvořit slavnému zpěvákovi domov, snad skoro úkryt, kde by chtěl být sám. Strávil zde 12 let svého života, dům je nyní na prodej ...

čtvrtek ráno 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proměňte hezké snímky společných zážitků na výjimečné designové prvky ve své domácnosti

Snímky společně trávených chvil s rodinou, anebo vzpomínky na zajímavá místa, která spolu lidé navštívili, nemusí zůstávat uzavřené pouze v albech. To vše lze ve skutečnosti proměnit v designové prvky, které velice hezkým a v jistém smyslu i osobním způsobem zkrášlí domácnost.

čtvrtek ráno 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přeskládaná dispozice nabízí rodině větší propojení s terasou

V prostorném mezonetovém bytě se nově všechno směrovalo k tomu, aby byl život ve společenských částech bytu propojený s terasou. Ta je totiž velmi důležitou relaxační součástí bytu.

čtvrtek ráno 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak probudit zahradu do nové sezony

Na příchod jara čekají netrpělivě všichni zahrádkáři. A to přesto, že je na zahradě čeká spousta práce. Péči si totiž zaslouží každá její část. Záhony, stromy, keře, trávník, skalka, nezapomeňte ani na skleník. Čím začít?

čtvrtek dopoledne 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze staršího rodinného domku vzniklo elegantní letní bydlení

Na Panském vrchu v Humpolci, v lokalitě tvořené převážně domy a vilami z druhé poloviny 20. století, se nachází rodinný dům bungalovového typu z roku 1964. Dům, původně obývaný jen manželským párem, byl zrekonstruován na víkendový domek s minimálními zásahy respektujícími dnešní potřeby.

čtvrtek dopoledne 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům s příznačným názvem Plot je nápaditě ukrytý v ohraničení pozemku

Při navrhování chebského domu Plot od A69-architekti byli autoři postaveni před zajímavý a těžký úkol – vybudovat na rohovém svažitém pozemku, na předělu průmyslově-obchodní a obytné čtvrti, pohodlný dvoupodlažní objekt s plochou střechou, který by své obyvatele chránil před okolním světem ...

čtvrtek dopoledne 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak zafinancovat rekonstrukci bytu

I malá rekonstrukce vyjde na desítky tisíc korun, u těch větších se pak náklady pohybují ve statisících. Pokud vaše rezervy nejsou tak vysoké, lze rekonstrukci zafinancovat úvěrem. Na výběr je několik typů.

čtvrtek dopoledne 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozdíl mezi vně a uvnitř se ve vile místy zcela stírá

Na západním okraji města, v klidné rezidenční čtvrti brazilského SĂŁo Paula, postavili architekti z ateliéru UNA arquitetos zajímavě řešenou vilu. Svým obyvatelům její železobetonová náruč nabízí spoustu stínu v horkých dnech a přitom spoustu světla v interiéru. Díky nápaditému řešení se ...

čtvrtek dopoledne 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milovanou profesi připomenou doma tematicky řešené tapety

Pokud máte profesi, kterou můžete dnes vykonávat jen těžko, nebo prostě jen více pracujete na home office, možná vás zaujmou tipy na tapety tematicky určené pro různé profese. Pokud jich budete využívat jako pozadí, kolegy při online hovorech bezesporu vizuálně zaujmete. Na rozdíl od klasického ...

čtvrtek odpoledne 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sto let zářící Lucerna: prezidentská tryzna, nacistické projevy i hlas legend

Už 100 let svítí do noci nejživější pražská „Lucerna“. Už 100 let se v legendárním paláci nedaleko Václavského náměstí odehrává společenský, kulturní i sportovní život našeho hlavního města. Článek o vzniku a historii multifunkčního sálu přináší Magazín Víkend.

čtvrtek v podvečer 25/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Škoda představila nové SUV jménem Kushaq nedostupné však pro Evropany

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila další model, který si Evropan jen tak nekoupí. Speciálně pro indický trh byl navržen model Kushaq, který je po stránce designu tradiční Škoda, ale s výraznými indickými úpravami. Mohutnější a výrazově drsnější je tak celé ...

čtvrtek v podvečer 25/3/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (14.4., 13.4., 12.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru