Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. květen 2021
úterý 21. 5. 2024, 15:15

archiv zpráv pro 12. květen 2021

Řešíme trolejovou trakci i kliku na WC, líčí úspěšní architekti

Architekti Tomáš Med a Lukáš Pavlík mají za sebou řadu úspěšných návrhů a realizací. Každá z nich je jiná, přesto mají jedno společné. Ať už jde o veřejné prostory před nádražím, rezidenční bydlení na místě staré továrny nebo třeba přístavbu školy, vždy se snaží respektovat minulost a hledět do ...

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Oknem jako rybí oko vstoupíte do kobek na pražských náplavkách

Život na obou březích Vltavy v centru Prahy výrazně oživila a zatraktivnila revitalizace oblíbených náplavek, jejíž příprava a realizace si vyžádaly deset let.

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zdeněk Podhůrský bydlí v Kopanině. Dům opravoval svépomocí deset let

Na okraji Prahy, v těsné blízkosti ruzyňského letiště, je městská část Přední Kopanina, kde už skoro třicet let bydlí všeumělec Zdeněk Podhůrský. Většina lidí ho zná jako herce a moderátora, proslavil se i vztahem s Ivetou Bartošovou. Jeho umělecký záběr je ovšem mnohem větší a tomu podřídil i svůj ...

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vila průmyslníka Breinla se stala honosným sídlem se secesními prvky

Stavitel Otta Steinl navrhl pro podnikatele Richarda Breinla reprezentativní vilu řešenou jako samostatný dům s vnitřním uspořádáním podobným anglickému víkendovému domu. Stylově má vila romantizující secesní prvky. Budova postavená na začátku 20. století je umístěna v rozlehlé zahradě a je ...

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mahónie je pro zahradu terno

Je na čase vyseknout této přehlížené a nedoceněné dřevině poklonu. Sluší jí to celý rok, s ničím nedělá cavyky a nádavkem plní bříška ptáčkům i hmyzu. Kdo by nechtěl získat mahónii do svých služeb?

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak si pojistit pohodu pro zdravý spánek

Klidný a zdravý spánek je základ příjemného dne. Zkuste se zamyslet, jak ho zkvalitnit. Máte vhodnou přikrývku a povlečení? Povlékáte peřiny do příjemného materiálu, cítíte se dobře, uvolněně? Možná je ta pravá chvilka na větší nákup.

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedenáct pojedenácté. Soutěž Dřevěná stavba roku zná své letošní vítěze

Roubenky, rodinné domy, ale třeba i naučné stezky, veletržní pavilon či zajímavě řešené interiéry, to všechno je možné objevit mezi jedenáctkou vítězů letošního jedenáctého ročníku soutěže Dřevěná stavba roku. Jejím pořadatelem je Nadace dřevo pro život.

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elegantní vila s věžičkou. Prohlédněte si rezidenci amerických viceprezidentů

Po více než dvou měsících bydlení v prozatímních podmínkách se americká viceprezidentka Kamala Harrisová může konečně nastěhovat do své oficiální rezidence. Dům je možné objevit na pozemcích Námořní observatoře Spojených států (USNO). Výměnu viceprezidentů využila správa objektu k jeho ...

středa v noci 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zakládáme zahradní jezírko

Voda je osvěžující, relaxační a uklidňující prvek v zahradě, vytváří souznění s přírodou. Přiláká ptáky, vodní živočichy, poskytne zázemí zajímavým vodním rostlinám. Zahradě sluší jezírko, které vykouzlí jedinečnou atmosféru.

středa ráno 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři kroky k šatníku jako ze škatulky

Generální úklid šatní skříně i botníku pomohou zbavit se zbytečností a lépe si utřídit oblečení a doplňky. Dlouhé dumání v ranním spěchu nad tím, co si vzít na sebe, se tak stane minulostí.

středa ráno 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nemohl na dovolenou, tak si na zahradě udělal bar v havajském stylu

Tiki bar neboli bar v exotickém či přímo havajském stylu si vytvořil během pandemie na zahradě Tom Sherratt z anglického hrabství Staffordshire. Inspirací mu byla dovolená, na kterou kvůli pandemii koronaviru nemohl odjet.

středa ráno 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům, který šálí kolemjdoucí vzhledem, vyrobí pětkrát víc elektřiny, než sám spotřebuje

Majitelé pozemku v australském Melbourne měli velice přesnou představu o tom, jaký má být jejich dům. Oslovili několik architektů a ti jim nabídli v podstatě stejně vyhlížející varianty, které se příliš nelišily od obyčejné kostky. Nakonec padli na architekty z ateliéru Austin Maynard ...

středa ráno 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dispozici bytu řídil výhled na Vltavu

Na studio Ambience Design se obrátila majitelka bytu, který se nachází v nové pražské zástavbě v těsné blízkosti slepého ramene Vltavy. Byt o velikosti 50 metrů čtverečných s dispozicí 2+kk chtěla zařídit jen pro sebe.

středa dopoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obyčejně vyhlížející modrý dům ukrývá starobylé poklady

Milovníkům hodně výjimečného bydlení se vztahem k historii bude na první pohled běžný dům s bledě modrou fasádou v anglickém Hastingsu připadat jako pohádka. Stojí totiž na útesu, v němž jsou jeskyně, které v průběhu tisíciletí sloužily nejrůznějším účelům. Nyní v nich je koupelna.

středa dopoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvalitní fasáda dá domu novou tvář

Fasáda by měla být kvalitní, protože musí dlouho vydržet. Zároveň je její vzhled ale také vizitkou domu. Měla by být proto i hezká. Dosáhnout obou efektů není problém. Možnosti jsou dnes takřka neomezené.

středa dopoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní kamna: každé dílo je originál

Kachlová kamna a sporáky znaly už naše (pra)babičky. A současné generace je začínají objevovat znovu. Kromě toho, že jsou v interiéru krásným prvkem, mají totiž i spoustu výhod.

středa dopoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zuzana Vančurová chalupu neopustí

Zpěvačka a dnes i kapelnice skupiny Antikvartet (nově celým názvem Antikvartet Dušana Vančury) Zuzana Vančurová žije se dvěma syny na chalupě nedaleko Třeboně. A tak ráda, že je rozhodnuta se z ní už nikdy neodstěhovat. Je tam krásně a klidno.

středa dopoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dánsko postaví obytnou čtvrť nového typu s domy do kruhu a obklopené lesem

Dánský architektonický ateliér EFFEKT představil projekt Naturbyen což v překladu znamená Přírodní vesnice. Na bývalém zemědělském poli na okraji dánského města Middelfart vznikne místo klasické zástavby volně stojícími domy nový typ bydlení, kde se domy budou spojovat ...

středa v poledne 12/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak vypadá vila Mon Repos na ostrově Korfu, ve které se narodil princ Philip

V souvislosti s úmrtím prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., přicházejí lidé projevit svou úctu i k jeho rodnému domu, vile Mon Repos. Známá historická památka stojí na řeckém ostrově Korfu.

středa v poledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Působivé stavbě v Aši dominuje věžice, byl v ní umístěn snídaňový koutek

Vila Justů v Aši je charakteristickým příkladem stylu Heimatstil, který fandil lokální regionální architektonické tvorbě, často inspirované romanticky působícími venkovskými staveními. Jednopatrovému objektu dominuje v nároží masivní věžice, završená barokizujícími tvary. Právě v ní se kdysi ...

středa odpoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Správné křeslo umocní pocit pohody

Hravá, otočná i houpací křesla si užijí děti ve svých pokojích, útulný ušák s podnožkou podpoří klid a relaxaci v obývacím pokoji. Do pracovny vybereme kancelářské křeslo, jídelní stůl obklopíme křesílky židlového typu.

středa odpoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chebská vila Karla Kreuzingera ze začátku 20. století si styl dochovala dodnes

Chebská vila průmyslníka Karla Kreuzingera z 20. století si drží stále svůj specifický půvab. Na stylovosti jí dodává elegantní kombinace hladkých ploch omítek s podezdívkou z hrubě tesaných žulových kvádrů. Fasádu vily ozdobil jen jednoduchý geometrický dekor dochovaný hlavně na některých ...

středa odpoledne 12/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Litinový radiátor Edudant vyhrál českou studentskou soutěž Best in Design

Z více jak 380 přihlášek vybrala porota soutěže Best in Design vítěze 12. ročníku a to hned ve třech kategoriích Produktový a industriální design, Komunikační design a Módní design. Absolutním vítězem se stal Ondřej Pechal s litinovým radiátorem Edudant, který ...

středa v podvečer 12/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru