Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 30. září 2021
neděle 24. 9. 2023, 22:37

archiv zpráv pro 30. září 2021

Dětský nábytek a hračky mohou potěšit i dospělé, podívejte se

Život jako sen. To si přeje pro své děti většina rodičů. I proto je „sen“ hlavním tématem už desátého Festivalu mini. Dětský nábytek, bytové doplňky, hračky, knížky, oblečení a mnoho dalšího od 80 výrobců z celého světa je určeno dětem, ale i jejich rodičům a prarodičům.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Řadovka je napěchovaná chytrými nápady. Příčky nahradil svět skříní

Kdo se bojí, nemá styl. Tímto heslem se řídili architekti ze studia WY-TO, když rekonstruovali řadovku o 180 metrech čtverečních s předzahrádkou v srdci Singapuru. Chytrý design, který zohledňuje přednosti domu, a naopak potlačuje všechny nevýhody, je inspirací pro každý interiér.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Designblok 2021 prakticky. Kdy, kde a co vás čeká

Těch několik dnů, než se 6. října otevřou brány letošní přehlídky českého a zahraničního designu a módy, uteče jako voda. Už teď raději popřemýšlejte, co všechno chcete vidět a zažít.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Den architektury trvá týden, startuje zítra a vstup je zdarma

Letošní ročník festivalu Den architektury je opět nabitý. Čeká vás zhruba tři sta akcí v osmi desítkách měst a obcí. A co je milé i pro vaši peněženku, vstup na všechny je zdarma.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jak bojovat s padlím na zahradě

Padlí je jednou z nejrozšířenějších houbových chorob, které napadají naše rostliny. Poradíme vám, jak se ho jednou provždy zbavit. A podzim je pro to vhodnou dobou.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Vyrobte si kurkumové mléko, zázrak na klouby, záněty i imunitu

Kurkumu u nás známe nejspíš jako hlavní složku oblíbeného kari koření. Ale dá se využít i samostatně, a to dokonce jako domácí medicína. Připravte si kurkumové mléko – zahřeje vás, zklidní, posílí imunitu a pomůže od zánětů i bolestí kloubů.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Šamotové cihly jsou ideální do kamen a krbů

Co jsou šamotové cihly? Proč se používají šamotové cihly? Čím se šamotové cihly spojují? Zkusíme na tyhle otázky odpovědět.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

JANOŠÍK přichází s okny Pitoresk tenkými jen 50 mm

Český výrobce oken a dveří JANOŠÍK přichází s inovativními dřevěnými okny Pitoresk. Oproti klasickým oknům si díky velmi tenkým rámům o síle jen 50 milimetrů tato okna zachovávají svou nenápadnost a eleganci. Bonusem oken je odnímatelný vnější rám pro snazší renovaci ...

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dvojice domů si je v mnohém podobná, přesto je každý jiný

Dvojici rozdílných, a přesto tolik si vzájemně podobných domů navrhli architekti z britského ateliéru Studio Saxe v přímořském městečku Santa Teresa v Kostarice. Jejich zdobným a zároveň velmi důležitým prvkem jsou panely z teakového dřeva, které polootevřené prostory chrání před nepříznivým ...

čtvrtek ráno 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak bydlí Jitka Hosprová, Evropanka z Dolní Bělé

Sepětí s domem, který rodiče koupili jako víkendovou chalupu, když byla Jitka Hosprová dítě, se ukázalo tak silné, že – po koncertních cestách světem a bydlení na různých adresách v Praze – se pro violovou virtuosku stalo jejím trvalým domovem. Pravda, po svatbě s italským houslistou žije ...

čtvrtek ráno 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zkontrolujte komín, termín už hoří

Tento měsíc je poslední šance na kontrolu a čištění komína, pokud jste mu letos ještě nevěnovali žádnou pozornost. V říjnu začíná topná sezona a sehnat kominíka bude čím dál obtížnější.

čtvrtek dopoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mamutí dřevěná stavba má objem kilometr krychlový. Její účel byste neuhádli

Zcela výjimečný projekt a neobyčejné řešení hned několika problémů najednou vymyslel tým švédských architektů z ateliéru Anders Berensson Architects. Jeho název zní Bank of Norrland a jeho podstatou je obrovská kostka vybudovaná celá ze dřeva. Právě dřevo v kostce obsažené je materiálem, jejž ...

čtvrtek dopoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komfortní pohyb v kuchyni je k nezaplacení

Srdcem kuchyně je varné centrum, to je nejvíce vytížené. Zde trávíme skutečně hodně času. Není proto divu, že nejčastěji skloňovaným pojmem při navrhování kuchyní je především jejich ergonomie.

čtvrtek dopoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dnes vzácné kdoule překvapí pestrostí využití

Kdouloň obecná je další z ovocných stromů, které dříve zdobily prakticky každou zahradu, ale dnes se s nimi setkáváme jen vzácně. Přitom je to velká škoda – plody kdouloně obecné, aromatické a lahodné kdoule, si naši pozornost rozhodně zaslouží.

čtvrtek dopoledne 30/9/21 | zdroj: Dům a zahrada

Skla a rolety vytvářejí na fasádě brněnských domů zajímavý šachovnicový motiv

Architekti Tomáš Pilař a Eva Pilařová navrhli v brněnských Pisárkách působivé vilové domy, které vynikají svou architekturou i funčností. Nadstandardně řešenými byty a měřítkem patří domy do vilové kategorie. Jejich tvůrci s pochopením navázali na kvalitní funkcionalistické stavby v okolí.

čtvrtek dopoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malá velryba? Kdepak! Glampingové bydlení ze sonarové kupole

Výjimečnou příležitost se rozhodl nabídnout všem milovníkům válečné námořní techniky Toby Rhys Davies z Redberthu v Jižním Walesu. Podařilo se mu totiž získat poslední sonarovou kupoli z britského raketového torpédoborce třídy Sheffield/Typ 42, kterou proměnil v glampingový příbytek, jenž ...

čtvrtek v poledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzhled starého nábytku můžete změnit pomocí výtvarné techniky. Návštěvám vyrazíte dech

Návod, jak relativně jednoduše změnit vzhled nábytku, představila ve svém videu americká výtvarnice, která si říká Kirsten. Používá k tomu v současnosti velice populární metodu označovanou i v českém prostředí jako tzv. pouring, tedy nalévání akrylových barev.

čtvrtek odpoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak si doma vytvořit pohodlnou pracovní kancelář

Domácí kanceláře se za poslední rok a půl staly důležitou součástí interiéru. Mnozí začali u kuchyňského stolu a sezením na jídelní židli, takže bolení zad se brzy dostavilo. S prodlužujícím se lockdownem bylo jasné, že to chce profi vybavení. Zejména při práci potřebujeme ergonomii. Nechte se ...

čtvrtek odpoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínský architekt postavil moderní knihovnu, vyrostla ze starých ruin

Stavbu s názvem „Library in Ruins” neboli „Knihovna v ruinách” navrhl čínský architekt Chen Xi se svým Atelierem XI. Je postavena ze zbytku domu ve staré čínské vesnici Sunyao. Poté, co byla knihovna dokončena, si do ní chodí číst a hrát okolní vesničané a jejich děti. Jde ...

čtvrtek odpoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V létě ven, na podzim dovnitř. Dětské stany do interiéru patří

Dětské stany, které byly letos velkým hitem zejména v zahradách dekorovaných v boho stylu, se na podzim mohou objevit i v interiérech. Dětem je ale vhodné je v chladnějším ročním období zútulnit tak, aby se v nich cítily bezpečně a příjemně.

čtvrtek odpoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cihla, beton nebo dřevo? Každý stavební materiál má své

Každá stavba rodinného domu začíná důležitou otázkou – z čeho dům postavit. Rozhodnutí není vůbec jednoduché. Materiálů a technologií se totiž v současné době nabízí mnoho. Mají přitom své plusy i minusy. A roli hraje i cena či rychlost výstavby.

čtvrtek odpoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rolls-Royce odhaluje první čistě elektrický vůz značky jménem Spectre

Britská automobilka Rolls-Royce poodhaluje svůj první čistě elektricky poháněný vůz jménem Spectre. Vůz s nezaměnitelným designem je zatím částečně opředen tajemstvím. Postaven bude na vlastní hliníkové architektuře. Nyní přechází do fáze testování v ostrém provozu, během ...

čtvrtek odpoledne 30/9/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Prvek, který může být nečekaně zrádnou konstrukcí u dřevostaveb

Řada lidí považuje parapet za architektonický prvek fasády domu a neuvědomuje si, že parapety jsou stejně důležité pro ochranu stavby před vodou jako střecha nebo izolace sklepa. Drobná chyba a netěsnost v provedení parapetů se nemusí dlouhou dobu projevit. Ale voda postupně zatéká do fasády ...

čtvrtek odpoledne 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodina vinařů má dům uspořádaný podle čtvercové mřížky

V kraji vinohradů vytvořili architekti z tokijského ateliéru Sakumaeshima minimalisticky řešený rodinný dům, jehož interiér je uspořádán podle čtvercové mřížky. Patří čtyřčlenné rodině, která sama jeden vinohrad vlastní. Dům stojí v prefektuře Jamanaši, západně od Tokia.

čtvrtek v podvečer 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hledali zajímavý a atypický prostor k bydlení, našli ho v bývalé továrně

Když se majitelům naskytla příležitost koupit byt v bývalé továrně ETA Regula, neváhali ani minutu. Po dlouhém hledání místa, kde by byl prostor něčím zajímavý a atypický a zároveň v širším centru Prahy, byla toto ideální volba.

čtvrtek v podvečer 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitelka si nechala upravit dům tak, aby v něm mohla cvičit jógu

Učitelka jógy z brazilského Eldorado do Sul si nechala upravit svůj dvoupodlažní dům tak, aby v něm měla více místa pro cvičení se svými studenty. Úkolu se ujali architekti z ateliéru Stemmer Rodrigues a projekt nazvali příznačně - Ananda House, tedy Dům nejvyšší blaženosti.

čtvrtek v podvečer 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soutěž Stavby s vůní dřeva navzdory domácí výuce přilákala rekordní počet účastníků

Obytné domy, přístavba, kaple, studentský kampus, to všechno jsou vítězové letošního ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva. V ní se už podeváté utkaly návrhy studentů z devíti českých a sedmi zahraničních architektonických fakult (ze Slovenska, Dánska a Itálie). Odborná porota letos vybírala ...

čtvrtek večer 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Školáci potřebují praktický nábytek

Dětský a studentský pokoj jsou multifunkční zóna. Vyžaduje důmyslné řešení na uložení oblečení, her, knih a učebnic. Místo na pracovní stůl se židlí, lůžko i prostor na volný čas. Základem všeho je propracovaný nábytek, doplněný šikovným vybavením a nápaditými dekoracemi.

čtvrtek večer 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smaragdově zelená dodá interiérům na noblese a eleganci

Působivá barva drahokamu smaragdu okouzluje i designéry, kteří navrhují kousky v této barvě. Ty bezesporu dodají interiéru na eleganci. Letos je smaragdově zelená oblíbená zejména coby barva pro trendy samet a prim hraje i její kombinace se zlatou, měděnou a mramorem.

čtvrtek večer 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevostavba, která prověřila manželství

Manželé Monika a Jiří si nechali postavit krásnou dřevostavbu na úrodné Hané. V domě bydlí společně se svými dvěma dcerami a kočkou. Návrh tvořili po celou dobu s architekty, přesto nejvýraznější prvek celé stavby byl nakonec jejich vlastním nápadem.

čtvrtek v noci 30/9/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.9., 20.9., 19.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru