Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 21. říjen 2021
pondělí 11. 12. 2023, 3:28

archiv zpráv pro 21. říjen 2021

V tuně smartphonů je 100krát více zlata než v tuně zlaté rudy

Vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu, je nutné je odevzdat v prodejnách elektra nebo ve sběrných dvorech či na dalších sběrných místech. Elektroodpad totiž obsahuje 69 prvků periodické tabulky, které lze použít při výrobě nových spotřebičů.

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Řadovka se dočkala skvělé proměny. A to jste ještě neviděli ložnici

Když původně skromný dělnický domek vyhořel, vypadalo to na jeho konec. Noví majitelé ovšem napjali síly, spojili se s tvůrčím ateliérem Toma Vanhea a zničenou stavbu přeměnili na moderní a elegantní pasivní dům s jednoduchou vizí: aby dlouho a šťastně sloužil dalším generacím.

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Slow living je v kurzu. A lenošení ho podporuje

Zbrzdit naše překotné životní tempo se snaží slow living, styl, který učí lidi zvolnit a užít si každou minutu. A občas je fajn nedělat vůbec nic pro druhé, ale pro sebe. Prostě lenošit.

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jak mít stále uklizeno

Všichni chceme žít v čistotě a pořádku, ovšem v každodenním zápřahu na úklid někdy nezbývá čas ani síly. Díky našim časově nenáročným, zato šikovným tipům však můžete mít uklizeno trvale. Navíc budete mít víc času a nepřekvapí vás ani nečekaná návštěva.

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jak zlikvidovat dřevomorku

Boj s dřevomorkou musí začít u příčiny a ne až u důsledku. Pokud se odstraní příčina, je možné odstranit úspěšně i dřevomorku. Jinak bude boj neúspěšný.

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Uchováváme bylinky v soli

Když je řeč o tom, jak správně uchovávat bylinky, jejich nakládání do soli asi většinu lidí nenapadne. Ovšem bylinkovou sůl známe všichni. A právě vynikající bylinkovou sůl si můžete vyrobit i sami, stačí jen vědět, jak s bylinkami a solí pracovat.

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Kalifornie zakáže zahradní nářadí se spalovacími motory

Boj proti emisím v Kalifornii pokročil už tak daleko, že od roku 2024 se nebude smět prodávat zahradní nářadí i další stroje se spalovacími motory.

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Česká značka ZOE8 přichází s ekologickou dřevěnou panenkou Zoe

Prvním produktem českého projektu ZOE8, za kterým stojí Štěpán Malý, je dřevěná panenka Zoe. Oproti ostatním z plastu je tato vyrobena z bukového masivního dřeva, vlasy má z bio bavlny a oči se jí blýskají díky kamenům Preciosa. Zoe svým přístupem a domácím ...

čtvrtek v noci 21/10/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jen pár kroků přes malý potůček a jste v domku s nádherným výhledem do krajiny

Přes zurčící potůček vede lávka do podlouhlého domku, jenž majitelům nabízí nádherný výhled do okolní krajiny plné zeleně i na rýžová pole. Dům v nedalekém sousedství japonské hory Tsukuba, v prefektuře Ibaraki, navrhli architekti z japonského ateliéru Naoi Architecture & Design Office tak, aby ...

čtvrtek ráno 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světový den lidských sídel: Města mohou pomoci se snížením emisí uhlíku

V letošním roce je to po 35., co si celý svět připomíná Den lidských sídel. Jeho smyslem je zlepšování podmínek pro život lidí na celé planetě. Letos je hlavním tématem dne urychlení a podpora městských aktivit směřujících ke světu bez uhlíkové stopy.

čtvrtek ráno 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekti k samostatné ložnici přidali saunu. Opět má švih

Není to tak dlouho, co francouzští designéři z ateliéru Lumicene představili světu roztomilý dřevěný domek s kruhovým půdorysem, který lze využívat například jako detašovanou ložnici. Nově k ní nyní přidali stejně řešenou saunu a opět je na co se dívat.

čtvrtek ráno 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dekorativní obklady nabízejí hravost a rozlet fantazie

Trh poskytuje tak širokou škálu interiérových obkladů, že je těžké si vybrat. Navíc můžeme různé rozměry, materiály, dekory a barvy vzájemně kombinovat. Vždy však s ohledem na styl a míry konkrétního prostoru.

čtvrtek dopoledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čím si přitopit na chalupě? Možností je spousta

Topení na chalupě či chatě se velmi často liší od typu vytápění, které máme doma. Mnozí používají jako hlavní zdroj kamna či krby na dřevo. Někdy ale na podzim ještě nebývá potřeba je roztápět a stačilo by pouze si trochu přitopit. Možností je hned několik. Stačí si vybrat tu pravou.

čtvrtek dopoledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prvky pro bezpečný pohyb po střeše

Po střeše se pohybuje kominík, když čistí komín a kontroluje jeho stav. Při poškození krytiny na ní zase pracuje pokrývač. Nejen z těchto důvodů musí mít střecha prvky pro bezpečný pohyb!

čtvrtek dopoledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domky určené pro hosty muzea vypadají jako hejno motýlů

Hejno motýlů sedících na stéblech trav v kopci mohou připomínat na první pohled domky určené pro přenocování hostů Muzea Constantina Nivoly ve městě Orani na Sardinii. Autory nezvyklého a inovativního projektu jsou architekti z ateliéru Mask Architects. Speciální konstrukční techniku, kterou pro ...

čtvrtek dopoledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová okna majitele nepotěšila. V zimě našel na vnitřní straně led

Blíží se zima a s ní se začnou v bytech a rodinných domcích objevovat problémy s kondenzací a netěsností v „obálce budovy“. Místem, kde se s kondenzací způsobenou netěsnostmi setkají majitelé bytů a domů často, jsou okna. Velmi dobře to ilustruje případ pana Karla z malého města ...

čtvrtek v poledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výrazný, a přesto vkusný. Designérka ukázala, jak si dopřát v interiéru spoustu barev

Čtyřicetiletá skotská designérka Rachel Hendersonová z West Fire na svých záběrech ukazuje, jak vypadá její nově zařízený dům. Mnohé z diváků jistě překvapí barevnost jednotlivých místností. Přesto však všechny působí příjemně a vkusně. Pointou je volba jemných až pastelových tónů.

čtvrtek v poledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se postarat o bazén po sezoně

Podzimní noci jsou již studené, dny jsou rovněž chladné. Na koupání už to zkrátka není. Nejvyšší čas bazén zazimovat. Není to žádná věda, zvládnete to snadno.

čtvrtek odpoledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co je na světě nejsladší? Kvalitní spánek

Spaní ovlivňuje míra stresu, pohybu a nastavení celého dne. To jsou ale proměnné. Co naopak lze „ukotvit“, je výběr správného lůžka, matrace, roštu, lůžkovin a povlečení. A pak o vše správně pečovat, udržovat v čistotě, kvalitě a snažit se tak o dlouhou životnost materiálu.

čtvrtek odpoledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sté výročí narození Stanislava Libenského oslavuje sakrální výstava Via Lucis

U příležitosti oslav 100 let od narození mezinárodně uznávaného sklářského výtvarníka Stanislava Libenského uspořádalo Uměleckoprůmyslové museum v Praze výstavu Via Lucis. V historické budově muzea najdete tvorbu pro sakrální a veřejné prostory od Stanislava Libenského ...

čtvrtek odpoledne 21/10/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Nejzelenější pavilon na Expu mají Singapurci

Nejzelenější pavilon na světové výstavě Expo v Dubaji představují Singapurci. Návštěvníci v něm mohou obdivovat přes 80 tisíc rostlin. Asijští autoři doufají, že svým dílem inspirují ostatní země k tomu, aby ve větší míře zahrnovaly zeleň do městského plánování.

čtvrtek odpoledne 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Festival Designblok letos oslavuje krásu tradičních řemesel

Letošní festival Designblok představuje tvorbu více jak dvou stovek českých a zahraničních účastníků a po loňském omezení zahraničních hostů nabízí mezinárodní program po celé Praze. Festival probíhá od 6. do 10. října a jeho letošním tématem je štěstí. Zaměřený je letos hodně na řemeslný um ...

čtvrtek v podvečer 21/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (8.12., 7.12., 6.12., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (prosinec 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (listopad 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru