Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 17. listopad 2021
čtvrtek 30. 5. 2024, 9:14

archiv zpráv pro 17. listopad 2021

Kočky, které dětem neublíží, ale naopak poslouží jako velcí kamarádi

Mladá designérka Barbora Hortová tvoří minimalistické produkty s kočičí tematikou, které přinášejí radost dětem i dospělým a pomáhají opuštěným kočkám k lepšímu životu. K založení ji inspiroval vlastní příběh o kocourovi z dětství.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům za Prahou si vysnili na parcele plné bříz. Bydlí kvalitně a šťastně

Bydlet kvalitně, ale jednoduše, nepřekročit své finanční možnosti, ale dopřát si velkorysost. To byl rámec, který udal tón návrhu, realizaci i konečnému výsledku dřevostavby Markéty a Jakuba. Jejich pouť za novým domovem začala v pražské bytovce a končí poetickou oázou obklopenou vzrostlými břízami.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Pár utratil 120 tisíc za návrat do 70. let

Jakkoli neblahé vzpomínky mohou českého čtenáře pojit se 70. léty minulého století, zdravotnici Kyrie Jaggerovou z anglického Bristolu tehdejší západní styl nadchl svou pestrostí barev a vzorů. Společně s přítelem Andym Philipsem se rozhodli zařídit svůj dům právě v duchu „sedmdesátek” ...

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barvy v bytě laďte podle pravidla 60-30-10

Některé souhry barev a dekorací v interiéru působí rušivě až křiklavě, jiné naopak fádně. Vyváženosti docílíme dodržením pravidla 60-30-10. To ale neznamená, že rezignujeme na vlastní vkus.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zazimujte růže, než přijdou první mrazíky

Růže jsou ozdobou zahrady, ale pokud chceme, aby nám příští sezonu opět krásně vykvetly, je nutné je zazimovat. Vhodná doba nastává, než přijdou první mrazíky, je tedy nejvyšší čas se do zazimování růží pustit.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Ač původním povoláním elektrikář, dceři na zahradě postavil pergolu jako profesionál

O tom, že zvládne postavit na zahradě pergolu, musel náš čtenář Tomáš ze Znojma svou dceru nejprve přesvědčit. Teprve pak se pustil do podrobné přípravy plánů, a později i do stavby. Původní profesí elektrikář se tak zcela sám pustil nejprve do betonování základové desky, na níž postavil hezkou ...

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Design pro veřejný prostor

Jak drobná architektura a design může jednoduše obohatit veřejný prostor, ukazuje i drobné dílo z města Seminário v Brazílii. Jde o soukromou zahradu, kterou dal vlastník k dispozici městu, aby ji mohli využívat všichni.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jak bez námahy a perfektně umýt digestoř

Pokud často vaříme, digestoř se prakticky nezastaví. Přesto na její údržbu někdy trochu zapomínáme, nebo nás odrazuje zdánlivá komplikovanost jejího čištění. Funkční a bezpečná je ale jen čistá digestoř. S naším návodem budete mít digestoř perfektně čistou bez námahy a velmi rychle.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Kuchyňské skříňky, otevřete se! Za co je (ne)chytnout?

Aby kuchyňská linka fungovala k vaší úplné spokojenosti, řešte nejen nábytek a spotřebiče či osvětlení, ale také detaily. Jako například úchytky. Ale dost možná se obejdete i bez nich.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Designblok ocenil mladé diplomanty a ekologicky vytvořené objekty

Mezinárodní soutěž Diploma Selection zná své vítěze. Mezi finalisty z Česka, Portugalska, Polska, Rakouska, Maďarska, Itálie, Německa nebo Litvy zvítězil v produktové části Čech Dávid Valovič. Nejlepší projekty zvolila odborná porota složená z kurátorů, galeristů a redaktorů na nedávno ...

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak mít doma kvalitní vzduch

Změny, které jsme s pandemií zažili, se projevily také zhoršením kvality vzduchu u nás doma. Lockdown nás nutil trávit čas v uzavřených místnostech, vzrostl trend nakupování rostlin, pořizování domácích mazlíčků. A tím se zvýšila hladina alergenů v interiéru.

středa v noci 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z bývalé skládky vytvořil majitel vlastními silami malebnou zahradu

Před šestnácti lety to byla výsypka suti a skládka odpadků. Náš čtenář Pavel se ovšem rozhodl tento pozemek koupit a proměnit v okrasnou zahradu. Vystačil si přitom pouze s vlastní silou, šikovností a nápady. Že to rozhodně nebylo málo, potvrzují stovky návštěvníků, kteří na parcelu ...

středa ráno 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Není to jen školka. Je to i pevnost, která má zachraňovat životy místních

V hustě zastavěné čtvrti japonského Tokia zvané Kacušika v minulých letech dosloužila mateřská školka a bylo třeba vybudovat novou. Její soukromý majitel vypsal na řešení budovy architektonickou soutěž, kterou vyhráli architekti ze studia Aisaka Architects’ Atelier. Jejich návrh zaujal ...

středa ráno 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hitem posledních let jsou masivní a účelné jídelní stoly

Během lockdownu si spousta domácností ověřila, že jídelní stůl musí být stabilní, bytelný a dostatečně velký na to, aby ke stolování mohla zasednout celá rodina. V menších bytech se zase uplatní stoly, které snadno přeměníte na pracovní. Nevěříte? Nechte se inspirovat!

středa ráno 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní termofory naplněné teplou vodou zahřejí během chladných večerů

Éra nevzhledných termoforů z umělé hmoty známých z dob minulého režimu je už dávno pryč. Dnešní termofory krášlí elegantní kabátky z hřejivých materiálů i umělých kožešin. Oblíbí si je zejména ti, kdo nechtějí navečer příliš topit, ale mají rádi teplé lůžko, když jdou spát.

středa ráno 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cukrář Josef Maršálek je rád, že skončil na vesnici

Oblíbený, a nejen z televize známý cukrář a zastánce živočišných tuků Josef Maršálek bydlí už dva roky v Dubném. Přestože si už od mládí myslel, že se na vesnici - na moravské vyrůstal - nevrátí. Ale dnes ho baví i péče o zahradu a nedá dopustit ani na čerstvě utrženou zeleninu.

středa ráno 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Posuvné dveře ušetří drahocenné centimetry

Jaké jsou výhody posuvných dveří v interiéru? Snadná manipulace s nimi, bezbariérový průchod a kompatibilita s různými druhy dveří. Lze je posunovat podél stěny, nebo s nimi zajíždět do pouzdra. Mají plynulý, tichý pohyb, jsou jednoduché, moderní a nadčasové.

středa dopoledne 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedna z nejvyšších dřevostaveb světa měří 75 metrů, slouží jako kulturní centrum i hotel

Jednu z nejvyšších dřevostaveb na světě dokončili ve městě SkellefteĂĄ na severu Švédska. Jmenuje se Dům kultury Sara, slouží jako kulturní centrum, má 20 podlaží a měří 75 metrů. Autory návrhu jsou architekti ze švédského ateliéru White Arkitekter.

středa dopoledne 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V šanghajské restauraci YAO jsou stoly od sebe oddělené velkým vlnobitím

Architektonický ateliér AAN Architects dokončil v čínské Šanghaji první z restaurací YAO Concept. Díky velikosti prostoru sem mohli designéři vytvořit něco výstředního, co by upoutalo pozornost. Zvolen byl motiv vlnobití, které se táhne celým prostorem a efektně tak odděluje ...

středa dopoledne 17/11/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Turistka během dovolené narazila na schodiště totožné jako v seriálu Hra na oliheň

Jihokorejský seriál Hra na oliheň (Squid game) se stal v posledních měsících nesmírně populárním nejenom ve světě, ale i u nás. A jako v mnoha podobných případech, jeho fanouškové si nadšeně sdílejí záběry z reálných míst, která nápadně připomínají lokace známé ze seriálu. Jedním ...

středa dopoledne 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na stáří si pořídili bezbariérový bungalov, interiér je ve skandinávském stylu

Kvůli focení této návštěvy bungalovu nechala designérka zatopit v krbu, přestože se venkovní teplota pohybovala dost vysoko. Přece jen, krb bez ohně by na fotkách tak nevynikl, a my její přístup velmi oceňujeme.

středa v poledne 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Špatně řešená kuchyně i koupelna jsou minulostí, z garsonky je moderní domov

Původní dispozice velké pražské garsonky absolutně neodpovídala požadavkům na moderní bydlení, ani požadavkům majitelů. Změna byla nevyhnutelná.

středa odpoledne 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Měšťanova vila s ateliérem má i plně soukromou zahradu přístupnou z ložnic

Pražské Záběhlice jsou oblastí s velkou částí zastavěnou rodinnými domky spíš v klasičtějším architektonickém stylu. Jednu z posledních parcel, které ještě na počátku sedmdesátých let byly volné, si pro svůj dům s ateliérem vybral výtvarník Jan Měšťan. Stavba a zahrada domu jsou skvěle ...

středa odpoledne 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům v Modřanech má dvě tváře, otevřenou a obrannou

Prostorově velkorysý dům v pražských Modřanech má dvě tváře: severní, sevřenou, obrannou a jihozápadní, otevřenou slunci a rodinnému životu. Stavebník chtěl dům osobitý, harmonický, klidný a přírodní, odlehčený, vzdušný i jednoduchý. To vše se architektům povedlo splnit.

středa odpoledne 17/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hyundai Seven je velké elektrické SUV s interiérem připomínajícím obývací pokoj

Jihokorejská automobilka Hyundai představila další výrazný koncept, tentokrát velkého rodinného vozu s prvky SUV. Novinka má název Seven a její design následuje aktuální tvarosloví zvolené designéry pro čistě elektricky poháněné vozy. Nejpřekvapivější je interiér připomínající ...

středa večer 17/11/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (27.5., 26.5., 25.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru