Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 30. listopad 2021
čtvrtek 25. 7. 2024, 21:31

archiv zpráv pro 30. listopad 2021

Nejbohatší pes na světě. Ovčák Gunther VI. prodává své sídlo v Miami

Gunther VI. prodává svůj dům v Miami za 31 milionů dolarů, v přepočtu za 700 milionů korun. Majitel sice neumí psát ani číst, ale na to má početný personál. Někteří tvrdí, že jde jen o reklamní trik, ale okázalý životní styl Gunthera VI. je skutečností.

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

V malém bytě se podařilo vytvořit velký prostor díky atypickým prvkům

Rekonstrukce podkrovního bytu v pražských Nuslích je důkazem toho, že pro vytvoření příjemného místa k žití nepotřebujete velkorysý prostor. Na ploše pouhých 45 metrů čtverečních zvládl architekt a majitel v jedné osobě navrhnout pohodlné bydlení plné působivých atypických řešení.

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v tradičním termínu

V těchto dnech probíhá intenzivní příprava 23. ročníku stavebního veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 10.–12. 2. 2022 na výstavišti v Praze-Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Nejhezčí vánoční dekorace

V neděli začal adventní čas, doba klidu a rozjímání. A také zdobení příbytků. Vždyť co by to bylo za čekání na Vánoce, kdyby u vás doma chyběly vánoční dekorace.

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Orchideje zachrání radikální střih kořenů

Pokud pěstujete orchideje, určitě se vám někdy stalo, že některá z nich zrovna neprospívala. V takovém případě může být řešením radikální střih kořenů. Ten orchidejím neuškodí, naopak dostanou nový impulz a odměnou vám budou krásné květy.

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Vodoměrná šachta – jakou a kam ji umístit

Kdo staví dům a je připojen na obecní vodovod, musí mít vodoměr. Ten je umístěn nejčastěji ve vodoměrných šachtách. Ovšem jakou pořídit a kam ji umístit?

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat, když má váš pes nadváhu

Nadváha, nebo dokonce obezita je vážným problémem nejen u lidí, ale ohrožuje i zdraví domácích mazlíčků. Přinášíme pár profesionálních tipů, jak poznat nadváhu u psů a jak ji nenásilně, ale účinně řešit.

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt a nadšený skateboardista si postavil dům, jehož součástí je U-rampa

Když musíš, tak musíš, hlásá známý reklamní slogan a každý, kdo má nějakou vášeň, dobře ví, že se rozhodně nevztahuje jen na pití limonád. Své o tom ví argentinský architekt Macu Bulgubure, který je zároveň nadšeným skateboardistou. Navrhl si proto pro sebe u města Rosario dům, jehož důležitou ...

úterý ráno 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prestižní Českou cenu za architekturu získala rekonstrukce hradu Helfštýn

Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu konaném v pražském Foru Karlín byly vyhlášeny výsledky šestého ročníku této soutěžní přehlídky architektonických realizací organizované Českou komorou architektů. Hlavní cenu získávají Miroslav Pospíšil a Martin Karlík z kanceláře ...

úterý ráno 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V čem si připravit horký nápoj na zahřátí

Potřebujete si po celodenním shonu nebo třeba po návratu ze zimní procházky na chvíli sednout a odpočinout si? Spojte příjemné s užitečným a vychutnejte si takový pohodový okamžik s lahodným horkým nápojem!

úterý dopoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lukáš Hon vyrábí ručně pod značkou Houně dřevěné stoly z masivu

I když je Lukáš Hon vystudovaný inženýr věnuje se nakonec krásné řemeslné činnosti. Sám navrhuje a vyrábí pod značkou Houně dřevěné stoly a stolky. Spojuje staré dřevo s příběhem s novým dřevem a to klasickými truhlářskými postupy čistě pouze s pomocí čepů ...

úterý dopoledne 30/11/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Místo bytu mají dřevostavbu. Vyšlo to levněji, mají klid a zahradu

Za sympatickou manželskou dvojicí Michaelou a Lukášem jsme se vypravili na Královédvorsko. Postavili tu menší dřevostavbu, kterou obývají se svým dospívajícím synem a dvěma velkými psy a dvěma kočkami. Ač původně chtěli byt, nakonec mají dům a nemohou si jej vynachválit.

úterý dopoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malá tajemství útulného domova

Šedivější dny, deštivé počasí a první mrazíky nás zaženou do oblíbených kaváren, k přátelům na společné večeře a do útulného domova. Tam máme chuť se zachumlat, zavinout, obklopit se hřejivou textilií, rozsvítit lampy a uvelebit se do pohodlného křesla. A hlavně se chceme v našem prostoru ...

úterý dopoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlněné textilie z alpaky jsou díky tepelným vlastnostem dobrou volbou pro chladné období

Alpaka neboli lama alpaka či lama pako je zdomácnělá forma lamy, kterou lidé chovají předně kvůli produkci hodně kvalitní vlny. Ta svou strukturou a lehkostí připomíná spíš peří a je neobyčejně vhodná k výrobě textilií pro chladnější podzimní a zimní období.

úterý v poledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krejčířova vila v Černošicích se vydražila za 21,38 milionu

Vila odsouzeného Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy byla v úterý vydražena za 21,38 milionu korun. V osmém pokusu dražby přihazovali dva zájemci. Vyvolávací cena 21,1 milionu korun byla stejná jako při sedmém pokusu vilu vydražit loni v srpnu. Vyplývá to z informací na portálu ...

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dynamická dvojvila od Vlada Miluniče je inspirovaná holandskou architekturou

Pražská vila historika umění Jiřího Kuthana od architekta Vlada Miluniče je velkým robustním dvojdomem, který působí hodně dynamicky a neotřele. Dohromady celá stavba působí jako seskupení přátelských bytostí, které si spolu povídají.

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šikovná maminka vyrobila pro dceru z obyčejné skříňky skvělý domek pro panenky

Paní Faith Sheppardová z anglického Bristolu je velmi šikovná maminka se čtyřletou dcerkou a dvouletým synkem. Právě pro holčičku v minulých dnech vyrobila z obyčejné skříňky, kterou koupila za babku přes tržiště na sociální síti, báječný domeček pro panenky. Vystačila si přitom jen s málem ...

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlastní vila architektů Pragera a Loudy zaujme svou korunou ze senážní věže

Vila architekta Karla Pragera ze sedmdesátých let dvacátého století je příkladem stavby, která se zásadně proměnila v průběhu doby. Dodnes ale patří k pozoruhodné pražské moderní architektuře. A to i díky svému vrcholu, kovové klenbě, která umožnila, aby vlastně vznikl dům na domě.

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pořiďte si na zimu správný polštář a peřinu

První skutečně chladné dny jsou obvykle nejlepším upozorněním, že nastal čas na výměnu peřiny a třeba i polštáře. V chladných nocích oceníme peřinu teplejší – tenčí nebo méně hřejivé proto poputují zase na nějaký čas na odpočinek.

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako hlavní atrakci halloweenské výzdoby domu zvolil majitel dvojici obřích kostlivých rukou

Alan Perkins z amerického Ohia není profesí ani designér, ani technik. Zato je velký nadšenec do halloweenské výzdoby. Každým rokem proto přemýšlí, čím novým překvapí své sousedy a potěší rodinu. Kromě již tradiční výzdoby letos vyrobil objemnou dekoraci v podobě obřích kostlivých rukou, které ...

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Růžové zbraně jako symbol míru. I to nabízejí důvtipně zařízené Pokoje 2021

Představte si, že vejdete do pokoje, kde uprostřed stojí vana na nožičkách a nad ní jsou nebesa z plastu. Nebo je celý růžový, všude se válejí růžové náboje a jsou zde připraveny růžové zbraně, které stříkají růžovou barvu. Studenti uměleckých škol mají fantazii bez omezení. Tu předvedli na již ...

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sádrokarton boří nepravdy a mýty

Sádrokarton je moderní materiál, který má překvapivě mnoho dobrých vlastností, variant a možností využití. Když se podíváme do moderních interiérů, můžeme si být téměř jisti, že za čistým a elegantním vzhledem stojí právě on. Přesto o něm stále koluje několik nepravd a mýtů.

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda Karoq přijíždí s novým výraznějším designem a rovnou i ve verzi Sportline

Škoda Karoq byla představená poprvé v 2017 a dodnes se řadí k malému SUV značky. Větší model Kodiaq prošel modernizací v dubnu a nyní přichází i vylepšení právě pro Karoq. Vůz má modernizovaný exteriér s ostřejšími a výraznějšími liniemi i lakovaným ...

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kam s televizí? Tam, kde nebude rušit

Nejčastěji je televize doplňkem obývací sestavy. Její moderní a rozměrnější variantu umístíme i na stěnu. Podobným minimalistickým východiskem jsou televizní stolek a nižší komoda. Jaké řešení zvolíte vy?

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vneste do interiéru barvy podzimu

Podzimu vládne široká paleta teplých zlatých, bordó a zemitých odstínů od oranžové až do čokoládově hnědé. Vnášejí do prostoru hřejivý pocit a klid.

úterý odpoledne 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S měděným nádobím se dá ušetřit na energiích, na pořízení je ale dražší

Měděné hrnce, pánve a pekáče jsou designovou chloubou nejedné kuchyně. Kousky, které mají vnější vrstvu ze silnější mědi, se vyplatí. Tento materiál je skvělým vodičem tepla s minimálními ztrátami energie. Nevýhodou je ale vyšší pořizovací hodnota nádobí.

úterý v podvečer 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž si zařídil svou trucovnu ve středověkém stylu

Wayne Haskett z anglického Cannocku miluje středověk, a tak si doma vytvořil už pěknou sbírku nejrůznějších „relikvií”. Jak už to ale někdy bývá, jeho manželka z jejich přítomnosti všude po domě nadšená nebyla. Aby jí udělal radost, vybudoval si na zahradě malé středověké „doupě”. Tam ...

úterý v podvečer 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hledáte střešní krytinu, která nezatíží krov? Zvolte plechovou

Při rekonstrukci střechy staršího domu potřebujeme zatížit krov co nejméně, a proto je plechová krytina vhodná. Jinak musíme počítat s výměnou či posílením krovu, a to stojí čas a peníze. Lehká střešní krytina je rovněž šikovná na dřevostavby a rekreační chalupářské objekty.

úterý v podvečer 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

George Clooney si během filmování užívá na luxusní jachtě v Austrálii

Holywoodský herec George Clooney pobývá v současnosti společně se svou ženou Amal a čtyřletými dvojčaty Ellou a Alexandrem na souostroví Whitsundays Islands, kde natáčí nový film Ticket to Paradise (Lístek do ráje). Ve chvílích odpočinku si na ostrovech severovýchodně od australského Queenslandu ...

úterý večer 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražská vila od architekta Michala Hlaváčka poskytuje dokonalé soukromí

Vila od architekta Michala Hlaváčka vznikla v letech 2006 až 2007 uprostřed tradiční pražské vilové zástavby. Je skryta mezi domy staršího data. Přístupná je vlastně jen suterénním tunelem, kterým se vstupuje nebo vjíždí. Obyvatelům poskytuje perfektní soukromí i exkluzivní výhledy na Prahu, ...

úterý večer 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Změna dispozice vyřešila potřebu úložných prostor pro čtyřčlennou rodinu

V klidné části pražských Vokovic, v bytové zástavbě ve stylu socialistického realismu z padesátých let, je situován rekonstruovaný byt. Zadáním investora bylo prověřit adaptaci dispozice z 2+1 na 3+kk. Cílem bylo zachovat komfort a vytvořit dostatek úložných prostor pro čtyřčlennou rodinu.

úterý večer 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Věnec ze sušených hortenzií není těžký, přitom je velmi zdobný. Zkuste si ho vyrobit

Podzimní čas je bohatý na spoustu přírodních materiálů, z nichž si lze doma vytvářet nejrůznější dekorace. Velice hezky vypadají například věnce z usušených květů. Manželé Dana a Zdeněk ze Šaratic se s námi podělili o rady, jak vytvářet věnce ze sušených hortenzií.

úterý v noci 30/11/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (22.7., 21.7., 20.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru