Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 2. prosinec 2021
středa 21. 2. 2024, 16:58

archiv zpráv pro 2. prosinec 2021

Do malých bytů se někdy nevejde ani pořádná postel. Řešení existuje

Ceny bytů stále stoupají, a developeři se tak téměř předhánějí v tom, jak malý byt jsou schopni nabídnout. Mezi „největší položky“, které je nutné umístit do interiéru, patří lůžka. Proto není divu, že stoupá zájem o rozkládací pohovky i sklopná lůžka.

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Bydlí si krásně ve staré továrně. Za posprejovanou zdí je jiný svět

Australský obchodník s uměním měl na výběr: zaplatit si nákladnou reklamu, nebo ze stěn svého domu udělat výkladní skříň, o které se bude psát po celém světě. Vybral si druhou variantu. Zakoupil si v Sydney opuštěnou starou textilní továrnu a proměnil ji ve vlastní domov s charakterem.

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Fototapety: buďte vlastním designérem

Jednou z cest, jak mít originální interiér, je i použití tapet. Na výběr jich je na světě neskutečné množství. A komu je i tohle málo, tak si může nechat natisknout vlastní.

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Zasejte do skleníku „zimní“ zeleninu

I když máte nevytápěný skleník, tak s jeho používáním nemusíte čekat až na jaro. Pokud budete vědět, které odrůdy zeleniny do něj zasít, na jaře můžete sklízet úrodu. Přečtěte si naše tipy na zimní pěstování zeleniny.

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Oprava vodovodní baterie: nemusíte kupovat hned novou

Kape vám vodovodní baterie? Často je oprava mnohem jednodušší, než si lidi myslí, a také mnohem levnější. Vodovodní baterie se totiž nemusí měnit celé, a to i ty pákové.

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Hořice zvou na vánoční výstavu

Půvabná výstava o vánočních tradicích v Podkrkonoší je hlavně na koukání, ale také ji můžete brát jako ukázku řemesel tradičních pro tuto oblast. Budete-li někde poblíž, stavte se v Městském muzeu a galerii Hořice.

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Doma jako na venkově

Bydlení, které připomíná prázdniny u babičky a dědy někde na venkově, slibuje pohodu a také podporuje vztah k přírodě. Není divu, že se v něm hodně lidí cítí dobře.

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jurkovičova Teplárna v Bratislavě se proměnila na industriální coworkingové centrum

V bývalé industriální části Bratislavy, kde dnes stojí moderní rezidenční projekt Čulenova od Zaha Hadid Architects, najdete i bývalou Jurkovičovu Teplárnu. Postavení byla v roce 1942 a dnes se podle návrhu studia Perspektiv proměnila na moderní coworkingové centrum ...

čtvrtek v noci 2/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Leonardo DiCaprio prodal dům v Malibu, který si koupil po natočení Titaniku

Herec Leonardo DiCaprio prodal po více než dvaceti letech svůj dům v kalifornském Malibu. Nemovitost patří k těm, které stojí přímo na pláži. Americký herec dům prodal za 10,3 milionu dolarů (takřka 231,5 milionu korun), což je o 300 tisíc dolarů (6,7 milionu korun) více, než za něj původně ...

čtvrtek ráno 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Halloweenská strašidýlka z říše rostlin

Každý měsíc má své znamení. To říjnové hýří barvami, voní po dýních a zavání lehce strašidelnou atmosférou. Halloween je jeho zlatým hřebem. Oslavte ho stylově s rostlinami, které svou rozkošnou obludností nahánějí hrůzu.

čtvrtek ráno 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Remosky a pekáče nové generace

Remoska je českou legendou, pekly v ní doma naše babičky i maminky a stále je oblíbeným kouskem. Slouží hlavně tam, kde není dostatek prostoru na vestavěnou či samostatnou troubu. V plném zápřahu v době adventní budou i další pečicí mísy a sady nádobí.

čtvrtek dopoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svěží proměna dvacet let staré zahrady

Na první pohled se zdálo, že byla starší zahrada naprosto v pořádku. Když se ale pozorný návštěvník podíval blíže, viděl špatný a zničený trávník, přerostlé stromy a keře, nedostatek světla a barev. A přesně to chtěla i majitelka Lenka změnit. Jejím snem byla zahrada kvetoucí od jara do ...

čtvrtek dopoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sardinky coby inspirace přijdou vhod do kuchyní i koupelen

Pokud hledáte inspiraci na dekorování interiéru ve středomořském stylu, možná vás zaujmou obyčejné sardinky coby motiv. Uplatníte je nejen v kuchyních, ale i v koupelnách. Ty díky nim mohou dostat hravý nádech, který pobaví děti i dospělé.

čtvrtek dopoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pár proměnil interiér školního autobusu na barbie domeček, ve kterém žije

Jako pověstní křečci v kolečku si připadali Hutner Helmstaedter s Ming Min Luftigovou během svého života v New Yorku. Nakonec se rozhodli z každodenního kolotoče vyskočit a ještě před příchodem svého prvního potomka si zařídit život jinak. Koupili si vyřazený autobus a ten zařídili v barbie ...

čtvrtek dopoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na podzim přijde vhod inspirace barvami spadaného listí i hřejivé materiály

Podzim může být smutnějším obdobím přicházejícím po krásném teplém létě, nebo obdobím, kdy i v interiéru objevíme krásu barev a obklopíme se na dotek teplými materiály, které i v chladnějším počasí zahřejí. Máme pro vás tipy, jak na to.

čtvrtek dopoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navrhněte si koupelnu pro volný pohyb

Správná koupelna má několik zón. Do její menší verze se vejde umyvadlo, místo ke sprchování, koupání a někdy i pračka. Ve velkých koupelnách bývá zástěnou oddělené WC, trendem je domácí sauna, wellness lehátko.

čtvrtek dopoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bungalov nabízí pohodlí bez schodů

Absence schodů, přímý vstup na zahradu a menší technická náročnost při stavbě –â?  to jsou hlavní bonusy, které příznivci bungalovů uvádějí. A také platí, že jednopodlažní dům je snazší postavit svépomocí než patrovou budovu.

čtvrtek v poledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obytná loď nabízí moderní prostředí, posilovnu i výhled na Tower Bridge

Říční čluny a přeměněné vysloužilé obchodní lodě se zejména v poslední době těší velké pozornosti milovníků vody i neobvyklého bydlení. Velmi příjemné moderní prostředí a spoustu prostoru, dokonce včetně vlastní posilovny, nabízí obytná historická bárka s kotvištěm v centru Londýna. Pořídit ...

čtvrtek v poledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny energií vyskočily. Jak na ně reagovat

Růst cen elektřiny, plynu i uhlí pocítí každá domácnost. Elektřina na burze zdražila o 50 %, zkrachovali již někteří dodavatelé energií. Nízko se drží jen ceny palivového dřeva. Není tedy divu, že zájem o kotle na dřevo a pelety výrazně vzrostl. Některé modely jsou vyprodané až do jara.

čtvrtek odpoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podmanivá krása zahrady uchvacuje vždy nejvíce na podzim

Co by to bylo za podzim bez zahrady manželů Newtonových z anglického Walsallu, chtělo by se říci. A není to zase tak velká nadsázka. V posledních letech se totiž stalo už nepsaným pravidlem, že ten pořádný, barevný podzim začíná v médiích záběry právě této zahrady, kterou zdobí desítky keřů ...

čtvrtek odpoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obyčejnou chýši postavili z nečekaného materiálu

Na první pohled by si člověk řekl: „Obyčejná chajda, a co?”. Ale chyba lávky. To, co vypadá jako prachobyčejná bouda, je ukázkový typ přístřešku postaveného z panelů a prken vyrobených z recyklovaného plastu. Další ze způsobů, jak využít odpad, který zamořuje některé části světa a bohužel ...

čtvrtek odpoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražskou vilu Rivola může rodina přizpůsobit svým aktuálním potřebám

Pražská vila Rivola je otevřeným, přátelským a opravdu rodinným domem, rozvíjejícím se kolem polouzavřeného zahradního nádvoří plného zeleně, hraček i venkovního obytného prostoru. Velkou předností stavby je to, že se prostor dá dobře přizpůsobit potřebám rodinného života.

čtvrtek odpoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak bydlí ideální nájemníci

Šikovné paní domu se podařilo vtisknout bytu nezaměnitelnou tvář, která může být pro mnohé inspirací. A to i přesto, že jsou manželé v bytě v nájmu a je to tak maximum, co šlo z interiéru „vykřesat“.

čtvrtek odpoledne 2/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tesla začala prodávat elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti

Pro fanoušky americké značky Tesla a hlavně jejich ratolesti přichází automobilka, známá elektricky poháněnými vozy, se čtyřkolkou Cyberquad for Kids. Určená je pro děti od osmi let a design má inspirovaný u pick-upu Cybertruck. Oproti němu je již v prodeji ...

čtvrtek večer 2/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru