Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 10. prosinec 2021
pondělí 20. 5. 2024, 20:23

archiv zpráv pro 10. prosinec 2021

Dům vede marný boj s dlužníky z Ruska. Vlastní byty, ale žijí v cizině

V našem bytovém domě vlastní několik jednotek majitelé z Ruska. V domě nežijí, téměř je neznáme, na katastru mají ruské adresy. Mají vůči společenství vlastníků jednotek velké dluhy, které z nich nelze dostat, popisuje Jakub problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 10/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dobře navržený dům slouží i po čtyřiceti letech. Kvalita není v ploše

Ve zlínském rodinném domě se potkaly rukopisy dvou generací architektů. Otcův, který jej před čtyřiceti lety navrhl, a jeho syna Pavla Martinka. Ten je autorem společné, dvacet let staré rekonstrukce. Proběhla s přesvědčením, že modernizovat neznamená jen vyhazovat, ale i zachraňovat, co funguje.

pátek v noci 10/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Tipy nejen pro vánoční venkovní osvětlení (I.)

Máme před sebou ještě několik měsíců, kdy se brzy stmívá a slunné dny jsou vzácné. Venkovní osvětlení není tedy jen příjemným dekorativním prvkem, ale také naprostou nutností. Poradíme vám, jak z příjezdové cesty, terasy, zahrady či pergoly vykouzlit díky světlu celoročně příjemný prostor.

pátek v noci 10/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Vánoční tipy: Oblečky pro vaše mazlíčky

Spousta z nás chystá vánoční dárky i pro své psí kamarády. A což pořídit pejskovi slušivý a zároveň praktický obleček? V zimním chladu a plískanicích přijde vhod nejenom naháčům či krátkosrstým plemenům, ale i psům původem z jižních krajin či psím seniorům. Podívejte se na naše tipy, které budou ...

pátek v noci 10/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jak zařídit obývací pokoj v roce 2022

Chystáte se na rekonstrukci obývacího pokoje? Nebo se jen zajímáte o aktuální interiérové trendy? Ať už je to jak chce, máme pro vás první nadílku trendů pro rok 2022.

pátek v noci 10/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Netáhnou vám kamna? Vyčistěte je

Co dnes budeme popisovat, byste měli dělat mimo topnou sezonu. Ale samozřejmě se může stát, že právě teď zatápíte v kamnech a netáhnou a netáhnou. Tak co s tím? Zkuste se podívat, jestli náhodou nemáte znečištěné spalinové cesty.

pátek v noci 10/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Fernando Romero navrhl pro Salvador město Bitcoin City s tvarem mince

Více jak šestimilionový středoamerický stát Salvador nedávno přijal jako oficiální měnu kryptoměnu Bitcoin. Nyní představitelé státu představili plán postavit město Bitcoin City, které navrhl slavný architekt Fernando Romero. Bude mít kulatý tvar mince. Město o poloměru 9 750 metrů by ...

pátek v noci 10/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Strojař z Moravy si sám na zahradě postavil zídku na sucho. Preciznost díla nadchne

Jeden kámen doléhá těsně k druhému a všechny dohromady vytvářejí nádherný vzor. Tak vypadá na sucho stavěná zídka, kterou na své zahradě vytvořil náš čtenář Martin z Jalubí na Uherskohradišťsku. To, co by mohlo vypadat jako jednoduchá skládačka, v sobě ve skutečnosti skrývá stovky hodin pečlivé ...

pátek ráno 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Renovace domu v udržitelném rytmu

Designéři Mark Fekete a Viviana de Loeraová z architektonického studia Mark + Vivi zrekonstruovali dům ve čtvrti Pointe-Saint-Charles v kanadském Montrealu. Interiér nyní slouží jako studio i obytný prostor a designéři si ho navrhli přímo pro sebe.

pátek ráno 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při zařizování domu pro mladou rodinu vsadily architektky na lehkost a jednoduchost

Mladá rodina se dvěma dětmi začínala se stavbou nového domu v Horoměřicích u Prahy a při té příležitosti požádala dvojici architektek, aby do něj navrhly interiér.

pátek dopoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinná vila tenisty Jana Kodeše poskytla dostatek prostoru k tréninku i odpočinku

Masivní pražská vila od architekta Milana Rejchla pro slavného tenistu Jana Kodeše odrážela úspěchy tohoto hráče. Poskytla mu perfektní soukromí, ale i prostor k tréninku a relaxu po sportu. Dodnes patří k nejzajímavějším vilám v Dejvicích.

pátek dopoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bydlení v minidomku z vlastnoručně zpracovaných stromů a se slepicemi v chatce

Ačkoli je nejvíce vyznavačů bydlení v mobilních minidomcích v Severní Americe a Austrálii, obrovský boom zažívá obliba tohoto životního stylu v současnosti rovněž ve Švédsku. Jako všude jinde, i v této severské zemi přitahuje především mladé lidi, kteří chtějí ušetřit za bydlení ...

pátek dopoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozvěte domů přírodu v nečekaném hávu

Přírodní materiály v interiérech jsou rozhodně trendy. Na vyšší úroveň je pozvedneme, když vsadíme na motivy a dezény bytových doplňků, které se přírodou inspirovaly. Pohled na zvířata, ptactvo či pestrobarevné květy navíc v chladnějších měsících zlepší náladu. Nechte se inspirovat!

pátek dopoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pořizujete kvůli rostoucím cenám energie kamna? Pak nezapomeňte zkontrolovat komín

Prodejci a výrobci krbů a krbových kamen již několik týdnů hlásí zvýšený zájem spotřebitelů o tento druh zboží. Není divu, do stejného období se sešly hned tři faktory, které zájem o tuto komoditu přirozeně zvyšují - nástup topné sezony, snaha zbavit se starých kotlů a rostoucí ceny energií. ...

pátek dopoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepším rodinným domem v České ceně za architekturu je letos Lazy House s krásnými výhledy do okolí

Dům s názvem Lazy House od architekta Petra Jandy a ateliéru brainwork je skvěle propojen s prostředím, ve kterém se nachází. Jde o jediný rodinný dům, který se letos stal finalistou v prestižní České ceně za architekturu. Podle porotců je mimořádným rodinným domem s kvalitní konstrukcí ...

pátek dopoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U jihokorejských břehů by mělo v roce 2025 vzniknout první plovoucí město

První plovoucí město na světě by mělo vzniknout u břehů Jižní Koreje už v roce 2025. Projekt nese název Oceanix a získal podporu agentury UN Habitat, která řídí Program OSN pro lidská sídla, a korejského metropolitního města Pusan. Plovoucí města jako toto by se v budoucnu mohla pro komunity ...

pátek v poledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Návštěva interiéru: pražský byt pro novomanžele

Majitelé bytu jsou novomanželé, kteří se rozhodli, že nové bydlení si dají jako dárek do společného života. Přitom ale do rekonstrukce vůbec nemluvili.

pátek v poledne 10/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Nápaditě vybavená hrací místnost může být překvapením pro všechny milovníky her

Pokud je vaše drahá polovička fandou do her různého druhu a vy máte doma dostatek prostoru, pak ji můžete letos na Vánoce překvapit něčím opravdu výjimečný. Zkuste pro ni zařídit speciální hrací místnost. Díky vhodně zvoleným designovým kouskům se v ní rozhodně nudit nebude.

pátek odpoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po rekonstrukci se z bytu stala inteligentní domácnost pro mladé plná světla

Byt o velikosti 146 m2 s krásnými výhledy se nachází ve dvacet let starém bytovém domě. Jeho stav a dispozice byly pro nové majitele nevyhovující. Mladý sportovní a zcestovalý pár se těšil na moderní, vzdušné a světlé bydlení se všemi výhodami inteligentní domácnosti.

pátek odpoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila neobyčejného tvaru nabízí z vrcholu kopce s vinicemi výhled do všech stran

Na vrcholku kopce v kraji vinařů v Jižním Tyrolsku vznikla moderní vila velmi neobyčejného vzhledu. Jak říkají její autoři, architekti z italského ateliéru Peter Pichler Architecture, inspirací pro její tvar byl samotný tvar kopce a okolní krajiny, do níž má neomezený, 360stupňový výhled.

pátek odpoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kouzlete s barvami a obklady na zdech

Chcete v interiéru udělat nějakou významnější změnu, ovšem bez nutnosti větších zásahů? Řešením může být nevšední úprava stěn. Možností se nabízí mnoho. Záleží jen na vašem vkusu a také odvaze.

pátek odpoledne 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při nedostatečném větrání bytu se přes noc ve vzduchu nahromadí kritické množství škodlivých látek

V nedostatečně a nesprávně větraných bytech se zejména v noci zvyšuje koncentrace oxidu uhličitého, těkavých organických látek, prachových částic a plísní na kritickou úroveň. Vyplynulo to z výsledků měření kvality mikroklimatu v šesti běžných a používaných pražských domácnostech.

pátek v podvečer 10/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Paříži a Nizozemsku jsou vystaveny současné české skleněné vánoční ozdoby

Na dvou místech zároveň, v nizozemském Leerdamu a francouzské Paříži, byla otevřena dvojice výstav Současná česká skleněná vánoční ozdoba, která prezentuje umění českých sklářů. Prezentovány jsou současné ozdoby značek Glassor Decorations, Irisa, Ornex, Rautis, DUV a Slezská tvorba. ...

pátek večer 10/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru