Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 18. leden 2022
středa 29. 3. 2023, 12:42

archiv zpráv pro 18. leden 2022

Národní cena za studentský design má své vítěze, zabodovalo multifunkční sedadlo

Mladá generace designérů ze všech typů škol i letos soutěžila, tentokrát v jednatřicátém ročníku soutěže Národní cena za studentský design. Vyhlašovány byly ceny za 3D design zahrnující produktový a industriální design i užité umění. Hlavní cenu Grand, Národní cenu za studentský design 2021 ...

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Předělali pět místností za pět dní. Tomu se říká splněný sen

Marta s Václavem se pustili do rekonstrukce podkroví, aby zde připravili ložnici pro syna. Jenže krátce poté Václav onemocněl a zemřel. Za pár dní ho následoval tatínek Marty, také na covid. Nejlepším lékem na bolest je změna, čím větší, tím lepší. Proto přišla přihláška do pořadu Jak se staví sen.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dvougenerační bydlení jde na dračku. Podívejte se, co je na prodej

Drahé nemovitosti rozjely nebývalý zájem o dvougenerační bydlení. Aby členové rodiny ušetřili, sestěhovávají se k sobě a své prázdné nemovitosti výhodně prodávají. Díky tomu stouplo vyhledávání dvougeneračního bydlení na realitních serverech o 40 procent. Podívejte se, co je na prodej.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Stavba připomínající kus skály uprostřed divočiny překvapí svým účelem

Inspirováni divokou přírodou, do níž svou stavbu zasadili, vtiskli architekti čínského studia Open Architecture této koncertní síni výjimečný vzhled. Vypadá jako kus skály, na níž jsou zřetelně patrné jednotlivé geologické vrstvy. Objevit ji lze v Čcheng-te, v provincii Che-pej.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kulmofén šetří čas i ruce

Šikovný pomocník zastane práci fénu a kulmy současně, a jelikož používáte jen jeden přístroj, ušetří také vaše ruce. Pokud se vám tahle možnost zamlouvá, poradíme, na co hledět při nákupu kulmofénu.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Nejlepší interiéry pro Instagram

Světových cen architektury je spousta. Jednou z nich je i INSIDE, která se zabývá interiéry. Má i jednu neoficiální kategorii, která se věnuje tomu, jak dobře můžou interiéry vypadat na sociálních sítích.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Umělec ošetřuje chodníky, po jeho zásahu každé místo zkrásní

Říká si Ememem a pochází z francouzského Lyonu. Pokud jste v tomto městě v posledních letech byli, možná jste se nad jeho uměleckými kousky sami pozastavili a obdivovali se jim. Věnuje se totiž svébytnému stylu pouličního umění - „záplatuje“ poškozené chodníky a silnice pomocí mozaiky ...

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fotovoltaika v ČR zažívá boom

V České republice se zdražujícími energiemi vznikla ohromná vlna zájmu o fotovoltaické elektrárny. V minulém roce jich vzniklo o 20 % víc než v roce 2020 a trend pokračuje.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Čím krmit ptáky na zahradě v zimě?

I když je aktuálně spousta ptáků v teplých krajinách, stále zbývá dost těch, kteří zůstávají po celou zimu u nás. Tito ptáci snesou mráz i sníh – pokud však patříte k pečlivým zahrádkářům, víte, že je ptáky nutné dokrmovat, aby nestrádali. Víte, čím je můžete krmit?

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Rekonstrukce bytu a domu: kouzlení s příčkami (I.)

Součástí rekonstrukcí domů bývá i změna dispozic, která odráží nové požadavky rodin. Třeba když se narodí dítě, nebo naopak odroste. Může nastat potřeba udělat interiér bezbariérovým, nebo jen jednoduše zvýšit komfort bydlení. Změna dispozice však není jen tak.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak správně krmit domácí mazlíčky masem

Chcete se vyhnout zdravotním problémům u svého pejska? Přejděte na barfování! Poradíme vám, kdy a jak s barfem začít, aby to vašemu pejskovi neublížilo.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kvalitu ručníků určuje gramáž a délka vlákna

Heboučké a savé ručníky jsou balzám. Proto si je dopřejte a vybírejte pečlivě. Když na těle při otírání škrábou nebo se po vyprání srazí, byla to špatná volba. Při nákupu sledujte štítek, ze kterého se dozvíte informace o praní, složení materiálu a jeho vlastnostech.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

White Arkitekter ukazují v Praze stavby ze dřeva včetně 20podlažní budovy

V pražské Galerii Jaroslava Fragnera byla zahájena výstava White Arkitekter s podtitulem A Heart of Wood, která přibližuje projekty a realizace slavného švédského architektonického ateliéru zaměřujícího se na ekologické stavby s využitím dřeva. Mezi projekty ...

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kde oslavit silvestra? Dejte přednost pohodlí domova

Bujarým oslavám k přivítání Nového roku situace už druhým rokem nepřeje. To ale neznamená, že byste se nemohli dobře pobavit. Pozvěte rodinu či pár známých a připravte silvestrovskou party doma.

úterý v noci 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ind Balkrishna Doshi sbírá další prestižní ocenění za architekturu, tentokrát RIBA Award

Nadace Jencks a Královský institut britských architektů (RIBA) oznámily, že v roce 2022 bude držitelem Ceny RIBA Charles Jencks Award čtyřiadevadesátiletý indický architekt jménem Balkrishna Doshi. Architekt navrhuje domy pro chudší obyvatele. Porota tak pokračuje v oceňování sociálně ...

úterý ráno 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stačilo 12 hodin a postavili dům z betonu

Postavit třípokojový dům z betonu by normálně trvalo zhruba čtyři týdny. Díky metodě 3D tisku to ale ve Williamsburgu, v americkém státě Virginia, zvládli za pouhých 12 hodin. Dům pro paní April Springfieldovou nechala vytisknout charitativní organizace Habitat for Humanity. Žena tak získala ...

úterý ráno 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Pražské Vinohrady – pořád cool adresa

Pražské Vinohrady byly zvoleny 32. nejvíc cool čtvrtí na světě. Do svého žebříčku je zařadil mezinárodní magazín Time Out, který zhruba o měsíc dříve vyhlásil českou metropoli vůbec nejhezčím městem na planetě a zároveň sedmým nejlepším městem. Na jaře bodovala také pražská ulice Křižíkova.

úterý ráno 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vhodná izolace zajistí zvukovou pohodu

Při rekonstrukci střechy a půdní vestavby myslíme kromě tepelného komfortu i na zvukovou pohodu. Jinak uslyšíte každý liják a vlastní slovo nikoliv. Správná střešní skladba s dostatečným akustickým útlumem je tedy velmi důležitá. Když hluk převyšuje 70 dB, což je hraniční hodnota, je ...

úterý dopoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak si pohodlně užít půlnoční silvestrovský přípitek v exteriéru

Pokud se chystáte vyjít na půlnoc z domu, nebo budete trávit půlnoc na horách a zároveň pořádáte pro své přátele večírek, pak vám možná přijdou vhod tipy na zpříjemnění servírování šampaňského. Díky praktickým tácům a chladicím stolkům bude obsluha i větší společnosti hračkou.

úterý dopoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oblečte stromek do kabátku z říše bájí

Dekorace na vánoční strom se letos inspirují přírodou, unášejí nás do světa pohádek a vzpomínek na staré časy, září optimistickými barvami.

úterý dopoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevostavba u Berouna postavená na míru pro rodinu s netradičními koníčky

Manželé Dana a Pavel se usadili nedaleko Berouna se svými dvěma malými syny a třemi psy. Mají několik netradičních koníčků a svůj nový domov jim naplno přizpůsobili.

úterý dopoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šárka Konášová si potrpí na bydlení v zeleni

Mladá architektka Šárka Konášová i díky studijním programům na ČVUT projela svět od Vietnamu po Brazílii, aby dospěla k rozhodnutí zařídit si pro sebe byt v Praze na Žižkově. Ale ze svých cest si přivezla inspirace, které doma nadšeně uvádí do života nejen pro sebe.

úterý dopoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodina bydlí v unikátní věži s arkýřovými okny, která vypadá jako bublinka na špejli

Mladá rodina se dvěma dětmi a dvěma kočkami bydlí v domě, který přitahuje pozornost už na první pohled. Jde o skulpturální dílo, jež do všech stran hledí výraznými arkýřovými okny. Díky tomu tokijská stavba tak trochu připomíná čtveřici bublin na tyčce. Autory jsou architekti z ateliéru Takaaki ...

úterý v poledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dream Team - Mistři dílny: Zahradní set s grilem prověřil řemeslnou zručnost účastníků

Vyrobit zahradní set s grilem a dalším vybavením, který se musí vejít na podlážku 4 x 4 m. Takové bylo zadání pro 12 účastníků rozdělených do dvou družstev druhého dílu kutilské soutěže Dream Team - Mistři dílny. Speciálním hostem a třetím porotcem byl tentokrát herec, kuchař a moderátor Ivan ...

úterý odpoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvanáct metrů dlouhý byt ctí charakter klasické panelové výstavby

Mladá rodina zdědila byt v pražském panelovém domě ze 70. let, který před zásahem architektů v roce 2020 neprošel žádnou změnou. Původní bytové jádro bylo natolik autentické, že se po domluvě architektů s Moravskou galerií v Brně stalo součástí její stálé expozice.

úterý odpoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Horskou atmosféru v interiéru si můžete vytvořit i ve městě

Pokud se vám letos zrovna nepoštěstí trávit vánoční svátky na horách, nevěšte hlavu. Atmosféru jako na horách si můžete v interiéru vykouzlit i s pomocí vhodně zvolených interiérových doplňků. Domov pak bude o svátcích působit útulným a hřejivým dojmem.

úterý odpoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uklidí a ještě se sám vyčistí. Otestovali jsme chytrý robotický vysavač od Samsungu

Vánoční úklid dává většině z nás pěkně zabrat. A co hůř, po Silvestru a všech návštěvách můžeme uklízet nanovo. Alespoň částečně nám práci usnadní robotický vysavač, jak si ukážeme v testu modelu Jet Bot+ od Samsungu, který se chlubí celou řadou chytrých funkcí.

úterý odpoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uprostřed města roste místo střešního parkoviště farma s ovocem a zeleninou

Střešní parkoviště na jedné z budov v Centrální obchodní čtvrti v australském Melbourne se pozvolna mění v městskou farmu. Ačkoli práce na ní budou trvat ještě rok, už nyní vydává úrodu a není toho málo, 4 tuny za rok. Po dokončení má vzrůst její produkce na minimálně pět tun ročně. Většina ...

úterý odpoledne 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zimní pozdrav z Pobeskydí

Zahradu v hukvaldském Horním Sklenově načechraly vločky tak důkladně, že to vypadá, jako by se koupala v husté cukrové polevě. V jejím srdci stojí chaloupka. Z perníku sice není, ale kouzelná je úplně stejně jako ta z pohádky.

úterý v podvečer 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S adventem je tu i čas uklízení

Není nic příjemnějšího než si užít vánoční svátky v klidu a teple uklizeného a provoněného domova. Aby tomu tak mohlo být a velký předvánoční úklid nikoho nestresoval víc, než je nutné, je vhodné si ho dobře naplánovat. Přinášíme vám proto pár rad a tipů, aby vám šla práce od ruky.

úterý v podvečer 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nissan Z přichází s novým designem inspirovaným i původním modelem z roku 1969

V roce 1969 se zrodila legenda v podobě sporťáku Nissan Z, který je nejprodávanějším sportovním vozem na světě.. Nedávno představila japonská automobilka novou sedmou generaci tohoto vozu, který je zatím určený jen pro americký trh. Novinka znovuzrozená po 13 letech ...

úterý v podvečer 18/1/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Barvou roku z nejslavnějšího vzorníku Pantone je světle fialová, známá z her generace Z

Světoví designéři a fandové interiérového designu každoročně očekávají vyhlášení barev roku ze slavného vzorníku Pantone, který je největším systémem barev. Letošní nejvíc trendy barvou bude světle fialová, barva šeříku s názvem Very Peri a číslem 17-3938. Dá se očekávat, že ji uvidíme v mnoha ...

úterý v podvečer 18/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (26.3., 25.3., 24.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru