Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 27. leden 2022
pátek 24. 5. 2024, 11:59

archiv zpráv pro 27. leden 2022

Kontejner, hausbót i montovaná dřevostavba jsou šancí na dostupné bydlení

V době, kdy ceny ve stavebnictví neustále rostou, se otevírá šance pro rychlou, efektivní, ale především relativně levnou výstavbu montovaných, modulárních a mobilních domů.

čtvrtek v noci 27/1/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Starý dům přestavěli na bydlení s pěti dvorky a konečně našli klid

Novomanželé z texaského Austinu se rozhodli pro totální změnu. Děti z bývalých vztahů už odrostly a jim začínal nový život ve vysněném domě ve čtvrti plné zeleně a s možností klidných pěších procházek.

čtvrtek v noci 27/1/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Léčebné konopí: Co jsou kanabinoidy a jak v těle fungují?

Když se řekne konopí, každý si představí marihuanu, drogy a kouření. Konopí ale představuje přírodní alternativu k dnes vyráběným chemickým lékům. Přečtěte si o kanabinoidech obsažených v léčebném konopí a jak v těle fungují. 

čtvrtek v noci 27/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Inspirace: Když v interiéru sněží

Letošní zima je opět proměnlivá, někde se ze sněhu radují a jinde se ho ne a ne dočkat. Pokud vám chybí sněhové vločky venku, nadělte si je domů v podobě dekorací a bytových doplňků.

čtvrtek v noci 27/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Výměna oken z hlediska skel

Vyměnit okna je častá část rekonstrukcí. Během let se profily oken natolik zlepšily, že v drtivé většině splňují přísné standardy na prostup tepla. Ovšem jak je to se sklem?

čtvrtek v noci 27/1/22 | zdroj: Dům a zahrada

Spořivá žena má v koupelně na zdi mozaikového tygra

Celé měsíce strávila Lauretta Dentonová z anglického Scarborough sháněním recyklovaného materiálu. Svůj zahradní domek plánovala změnit v koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Utrácet za to statisíce se jí ale nechtělo. Začala tedy prohledávat bleší trhy a bazary, nakonec vše zařídila za ...

čtvrtek ráno 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zařizujeme pokojíček pro miminko

Postýlky, peřinky, přebalovací pulty, nejrůznější doplňky či hračky. V obchodech a e-shopech se jich nabízí nepřeberné množství. Co z té záplavy věcí ale pro mimiko vybrat? Přinášíme pár rad a tipů.

čtvrtek ráno 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odstřikující vodu v koupelně zastaví zástěna

Nechce se vám vytírat podlahu po každém sprchování ve vaně? Vyžadujete teplo a páru ve sprchovém koutě či raději vsadíte na vzdušný komfort průchozí lázně? Vaše představy o sprchování splní správná zástěna!

čtvrtek dopoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dream Team - Mistři dílny: Motokáry Beran a Orel otestoval pilot F1 Tomáš Enge

Vyrobit během šesti hodin a v šesti lidech plně funkční, tedy rychle a bezpečně jezdící motokáru, jejíž kvality otestuje profesionální závodník. Takový byl úkol pro kutily v soutěžním pořadu Dream Team – Mistři dílny televize Prima.

čtvrtek dopoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Učitel si postavil dům z hlíny. Zájem o něj byl takový, že v něm starou stavební metodu vyučuje

Když se Jordánec Hamad Nazzal z Mafraku rozhodl postavit si dům podle starobylých stavebních technik a z tradičních materiálů, byl mezi sousedy za podivína. Postupně se ale jeho dům začal těšit tak velkému zájmu a popularitě, že jej proměnil v centrum, kde tyto staré stavební techniky vyučuje ...

čtvrtek dopoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vánoční výzdoba zahrady inspirovaná deskovou hrou vypadá velkolepě

Majitel rodinného domu a k němu přiléhající zahrady Brandon Lee Brown z amerického Wichita Falls se rozhodl, že vánoční výzdobě dá nějaký sjednocující styl. Inspirací mu byla společenská hra, kterou zná on a spousta jeho krajanů z dětství - Candy Land, neboli Cukrátková země.

čtvrtek dopoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budapešť otevřela futuristický Dům maďarské hudby od slavného Sou Fujimota

Po dvouletém odkladu otevřela maďarská Budapešť novostavbu Domu maďarské hudby, kterou navrhl slavný japonský architekt Sou Fujimoto. Futuristický objekt na pilotách, který připomíná letící mimozemský talíř, je součást megalomanského projektu Liget stojícího v centru města ...

čtvrtek dopoledne 27/1/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Půdní byt ukrývá nevšední řešení a rafinované detaily

Možnost získání půdního bytu na pražských Vinohradech upoutala pozornost majitele na základě doporučení. Vzhledem k tomu, že v Praze trávil pracovně poměrně hodně času a současně tu pobýval v pronajatém bytě na studiích i syn, rozhodl se tzv. zabít dvě mouchy jednou ranou.

čtvrtek dopoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá rodina má byt, ve kterém vládnou knihy

Činžovní byt v pražských Vršovicích začínal být pro mladé rodiče se dvěma dětmi stísněný. Potřebovali někam uložit knihy, jejichž sbírka se neustále, vzhledem k profesi majitele, rozrůstá, a zároveň ukrýt věci pro běžnou potřebu. V úvahu přicházela jen rekonstrukce.

čtvrtek dopoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dejvická vila Antonína Černého má originální vzhled díky široce vysazené střeše

Stavebník a architekt Antonín Černý si na pražské Babě, která je proslulá kvalitní vilovou architekturou, postavil působivou vilu. Okraj střechy je v nárožích měkce zalomen, podhled je obložen dřevem – střecha tak působí, jako by dům bezpečně shora přikrývala a chránila i s bezprostředním ...

čtvrtek v poledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá žena přetvořila nudnou zahradu ve stylu seznamovací reality show

Zahradu jako z reality show Love Island si vysnila 26letá Skotka Alex Lawsonová z Aberdeenu. A protože je to činorodá žena, ve volných chvílích se pustila do práce a neváhala za potřebné vybavení utratit v přepočtu 145 tisíc korun.

čtvrtek odpoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdy pořídit stříšku na komín. A kdy raději ne

Stejně jako letní bouřky i dny plné sněžení vzbuzují oprávněnou otázku, zda tolik vlhka najednou nemůže komínu vadit. Na to existuje hned několik odpovědí. V některých případech je účinným řešením pořízení stříšky či otočné komínové hlavice.

čtvrtek odpoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechte zazářit vánoční hvězdu

Magickou atmosféru voňavého cukroví a plápolajících svíček umocní a rozzáří půvabné vánoční hvězdy (poinsettie). Jsou něžnou ozdobou těchto svátečních dnů, ať už je umístíte na střed prostřeného stolu, nebo se necháte inspirovat kreativními nápady, které originálně ozvláštní váš domov.

čtvrtek odpoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konferenční stolky umějí překvapit

Stolek před sedačkou v obývacím pokoji nabízející svůj vzhled a odkládací desku je sázka na tradici. Nové nároky domácností ale vyžadují chytrá řešení, lehkost pro snadné přenášení a dostatek úložného prostoru!

čtvrtek odpoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden z nejpodivnějších domů světa čeká demolice. Musí ustoupit novému náměstí

Obyvatelé tureckého KahramanmaraĹźu v příštích měsících přijdou o jeden z nejvýznamnějších orientačních bodů ve svém městě. Od roku 1994 je jím velmi neotřele vyhlížející administrativní budova v sytě červené, modré a žluté barvě. Místní radnice nyní rozhodla, že dům půjde k zemi a nahradí ...

čtvrtek odpoledne 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž si vyrábí nábytek ze skleněných lahví, které by jinak skončily na skládce

K recyklaci skleněných lahví přistoupil Dinh Nguyen Binh z vietnamského Ho Či Minova Města opravdu důkladně. Místo, aby skončily na smetišti, všechny je pečlivě vyčistil a vyrobil z nich zařízení ve svém domě. Ne každému se musí výsledek vysloveně líbit, v každém případě je ale udivující.

čtvrtek v podvečer 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá rodina vybírala byt podle oblíbené lokality

Mladá rodina hledala byt v lokalitě, kterou si zamilovala. V omezené nabídce našla částečně podkrovní byt na nároží domu v Praze-Holešovicích s nádherným výhledem na Stromovku a celou Trojskou kotlinu. Místnosti v podkroví původně sloužily jako hostinské pokoje a patřily k bytu majitele ...

čtvrtek v podvečer 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zručná žena proměnila sklep v bar ukrytý za tajnými dveřmi

Velice nápaditě si poradila s proměnou starého sklepa u svého domu 39letá Libby Freemanová z Brightonu. Ponuře působící místnost, kterou by většina lidí využila pouze jako úložný prostor, proměnila v bar. Vstup k němu pak vtipně ukryla za falešnou knihovnu.

čtvrtek v podvečer 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zimní vycházka do mrazivé pohádky

Lednový den ve své obnažené a třpytivé kráse láká k bezcílným toulkám po místech důvěrně známých i nepoznaných. Zapomeňte na všednosti a nechte sníh tiše vrzat pod nohama.

čtvrtek večer 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mmcité dostalo ocenění za design stojanu na kola Elk s tvarem nekonečné křivky

Česká designérská dvojice Herrmann&Coufal spolu s designérem Davidem Karáskem přichází s úspěšným stojanem na kola. Má dokonale jednoduchý design, název Elk a vyrábí jej česká značka Mmcité. I když byl navržen před více jak rokem v těchto dnech dostal prestižní ...

čtvrtek večer 27/1/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Přehlídka vánočních stromků našich čtenářů

Vánoční svátky jsou příležitostí k setkávání s blízkými a přáteli. Pojďme se tedy společně vydat na virtuální návštěvu v domácnostech u vás, našich čtenářů. Po celý advent jste nám posílali snímky svých vánočních stromků a dnes nastal čas na jejich přehlídku.

čtvrtek večer 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oživlé květináče a vázy dodají interiéru dynamiku a hravost

Pokud přemýšlíte, jak byste ozvláštnili všední a nudné interiéry, tak vězte, že třeba květináče a vázy s tváří dodají interiéru potřebný šmrnc. Hodí se do dámských, ale i do dětských pokojů a bezpochyby pobaví i hosty v obývácích.

čtvrtek večer 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pokojovky nosí radost nejen o Vánocích

Nedostali jste pod stromeček tak úplně to, co jste si přáli? Udělejte si radost pokojovkou a hned se vám bude bydlet lépe! Totéž můžete udělat pro kolegy a přátele. Pokud to nebude kytka obyčejná, stane se navíc svéráznou ozdobou interiéru.

čtvrtek v noci 27/1/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.5., 20.5., 19.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru