Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 10. březen 2022
úterý 23. 7. 2024, 12:58

archiv zpráv pro 10. březen 2022

Stavby, které pomohly v Čečně, mohou být po válce ideální pro Ukrajinu

Bytové domy, školky, nemocnice, kanceláře, ale i letištní budovy nebo prodejny či chaty. Prostě celé město lze postavit z modulů, které vznikají ve Vizovicích. Firma Koma Modular vsadila na design a funkčnost, i proto dnes patří ke špičce ve svém oboru.

čtvrtek v noci 10/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zázrak v tmavém suterénu. Byt rozzářil až geniálně jednoduchý nápad

Zmenšit, zvětšit, polichotit nebo naopak nechat zmizet. To vše dokážou správně a moudře umístěná zrcadla. Jejich prosté geniality využilo duo mladých architektů při přestavbě suterénního bytu v rodinném domku se zahradou v Calicantu ve španělské Valencii.

čtvrtek v noci 10/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jak správně sušit ovoce v sušičce

Sušené ovoce je lahodná pochoutka. Je plné vitaminů, skvěle chutná a můžete jej mlsat kdykoliv v průběhu roku. Jak ale správně sušit ovoce, aby si zachovalo všechny cenné vitaminy? Poradíme vám.

čtvrtek v noci 10/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kačírek, nebo drť?

Chcete stavět? Hledáte něco vhodného do betonu? Nebo potřebujete obsypat okop kolem domu? Podsypat novou cestu? Co na to použít? Kačírek, nebo drť? Jaký je rozdíl?

čtvrtek v noci 10/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vyčistit bílé tenisky, aby opět zářily novotou

Bílé tenisky jsou nadčasovým trendem. Když zářivě bílé boty poprvé obujeme, zaplaví nás opojný pocit. O to větší je pak zklamání ze zjištění, že jsou špinavé. Poradíme vám, jak vyčistit bílé tenisky, bílou podrážku i tkaničky, aby boty opět zářily novotou.

čtvrtek v noci 10/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Soutěž Dřevěná stavba roku vstupuje do druhé fáze: Hlasujte pro svého favorita

Již dvanáctým rokem pořádá Nadace dřevo pro život oborovou soutěž Dřevěná stavba roku, skrze kterou prezentuje díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a tvoří stavby šetrné k přírodě. I letos o vítězích v šesti soutěžních kategoriích rozhodne široká veřejnost a odborná porota.

čtvrtek v noci 10/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

O stavbě domu rozhodla cena

Moderní dřevostavba u Písku je pro mladý pár, který v ní žije, prvním společným bydlením. Stavbu domu provázely komplikace od samého začátku, a to už od koupě pozemku až po samotné nastěhování. Nakonec se ale vše podařilo, a tak nás domem mohla při naší redakční návštěvě provést naše hostitelka ...

čtvrtek ráno 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Psí plemena, která trápí časté zdravotní potíže

Češi se řadí mezi velké milovníky zvířat, přičemž největší oblibě se u nich těší psi. Podobně jako jejich páníčky i psí mazlíčky však trápí řada nemocí. Projděme si, která plemena mívají nejvíce zdravotních problémů.

čtvrtek ráno 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zbavte se plísní v domě

Nežijte s plísní, škodí vám. Jak se její přítomnost v domácnostech projevuje? Možné jsou vlhké stěny, zatuchlý vzduch, orosená okna. Také vás mohou pálit oči a hůře se vám dýchá.

čtvrtek dopoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Střechy domu ve svahu propojuje schodiště

Dům s výrazně oddělenými prostory pro rodiče a jejich dvě dcery navrhli v prostředí svažitého terénu architekti z ateliéru El Sindicato Arquitetura. Stavba s příznačným názvem Dům ve svahu stojí v ekvádorském venkovském městečku Cumbayá.

čtvrtek dopoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Norské vyhlídkové trasy se rozšiřují o 11 architektonických projektů včetně rozhleden

Norská turistická organizace Nasjonale Turistveger se už 30 let stará o 18 vybraných silnic a stezek, které vedou krajinou s jedinečnými přírodními kvalitami podél fjordů, hor a vodopádů. Na letošní rok je v přípravě rozšíření o 11 nových ...

čtvrtek dopoledne 10/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dream Team - Mistři dílny: Rozptýlí dětské pacienty stomatologie lépe letadlo, nebo raketa?

Dětský koutek v čekárně stomatologické kliniky pražské fakultní nemocnice v Motole potřebuje upravit tak, aby se v něm malí pacienti cítili lépe a něčím se zabavili. Vybavení pro tento prostor měl jako další úkol červený i modrý tým soutěžící v pořadu Dream Team - Mistři dílny.

čtvrtek dopoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z nevábného odvodňovacího kanálu udělali místo, kde je radost pobývat

Se zajímavým nápadem, který by určitě bylo možné napodobit i v mnoha jiných městech, přišli v thajském Bangkoku. Okolí tamního odvodňovacího kanálu město nechalo proměnit v hezký park, přičemž funkce samotného kanálu zůstala zachována.

čtvrtek dopoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Richard Gere si pořídil nový domov, vyhlíží jako tradiční anglické venkovské sídlo

Elegantní cihlové sídlo, které nápadně připomíná tradiční panství z Velké Británie, tak vypadá nový domov amerického herce Richarda Gerea. Dům ležící zhruba hodinu jízdy autem od Manhattanu koupil v přepočtu za 213 milionů korun.

čtvrtek dopoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koupelnové duo – sanitu a nábytek vybírejte společně

Při výběru obkladů, sanity s bateriemi a nábytku se vyplatí preferovat jen prvotřídní materiály, designové a originální produkty. Nepodléhat trendům, ale držet se kvality, nadčasovosti. Interiér bude jedinečný a stylový i po dlouhých letech.

čtvrtek v poledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jednou z pěti nejlepších evropských staveb je i 85 sociálních bytových jednotek ve Španělsku

Jednou z pěti nejlepších evropských staveb, které se letos staly hrdými finalisty velice prestižního architektonického ocenění Mies van der Rohe Award 2022 je i sociální bydlení ve Španělsku od ateliéru peris+toral.arquitectes. Stavbě zásadně dominuje dřevo použité v interiéru i exteriéru.

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V tajném rezortu na Orlíku pobývali funkcionáři i mafiáni, podívejte se na něj nejen z výšky

Ve Vystrkově na břehu orlické přehrady byl v roce 1963 dokončen areál, jehož minulost je spjata s mnoha spornými událostmi včetně samotné stavby. Kromě významných komunistických funkcionářů si vily schované v lese pronajímali i podnikatelé jako Radovan Krejčíř nebo František Mrázek. Dokonce ...

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle nevyšlo. Paul McCartney prodal svůj penthouse se ztrátou 150 milionů

Zdálo by se, že na prodeji luxusního penthousu na Páté Avenue v americkém New Yorku nemůže jeho poslední majitel Paul McCartney nic jiného než vydělat. Opak je ovšem pravdou. Bývalý Brouk (člen kapely Beatles) prodal dvoupodlažní byt s přímým výhledem na Central Park se ztrátou v přepočtu 150 ...

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pomocníci, kteří hravě zvládnou přívaly sněhu

Ladovská zima má své kouzlo na obrázcích, ale na chodnících kolem domu či na příjezdové cestě už tomu tak není. Díky správnému vybavení se sněhové nadílky už nemusíte obávat.

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mezi pět nejlepších evropských staveb patří i Z33 - dům pro současné umění, design a architekturu

Působivá přístavba muzea Z33 v belgickém Hasseltu je jednou z pěti evropských staveb, které se letos staly hrdými nositelkami velice prestižního architektonického ocenění - Mies van der Rohe Award 2022. Jde o dům určený pro výstavy současného umění, designu a architektury od studia Francesca ...

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila Kinských s romantickým parkem je jednou z nejkrásnějších pražských staveb

Základem návrhu krásného letohrádku Kinských v Praze od Heinricha Kocha byla barokní představa stavby vzniklé pro potěšení a radost. Vila vznikla jako volně stojící obdélná budova, ze které vychází středový výstupek. Nezapře inspiraci řeckou architekturou, vznikla ve stylu pozdního klasicismu.

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavilon Terra na Expu obklopují stromy, které vyrábí elektřinu a získávají vodu

Jeden ze tří hlavních pavilonů světové výstavy Expo 2020 v Dubaji rozhodně nepřehlédnete. Futuristický objekt totiž tvoří obrovský kruh ve tvaru leknínu o průměru 130 metrů a celý je ze solárních panelů. Okolo něj pak ze zahrady pouštních rostlin rostou jakési zmenšeniny střechy hlavní budovy. Oba ...

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dream Team – Mistři dílny: Na boudě pro velkého psa a pelíšku pro kočku si vylámalo zuby hned šest kutilů

Vyrobit boudu pro velkého psa, takový byl nový úkol pro dva čtyřčlenné týmy, modrý a červený. Sedmý díl soutěžního pořadu Dream Team – Mistři dílny přinesl v pondělí velké loučení. Dále do hry postupoval už jen vítězný tým a k překvapení všech i ten ještě čekala další práce – vyrobit ...

čtvrtek odpoledne 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Legendární mikrobus Bulli se oficiálně vrací jako supermoderní Volkswagen ID. Buzz

Na světové premiéře v Hamburku představila německá automobilka Volkswagen dlouho očekávaný mikrobus ID. Buzz a ID. Buzz Cargo. Současná interpretace populárního přes 70 let starého Volkswagenu Bulli přichází v extrémně moderním provedení, velkorysým vnitřním prostorem pro pět osob ...

čtvrtek v podvečer 10/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Mladý pár toužil po víkendovém obydlí. Alternativu našel ve staré „vejtřasce“

Touha postavit si víkendové obydlí někde v přírodě dovedla mladý pár z Prahy až k pořízení starého armádního vozu Praga V3S ze 60. let. Z mobilní obvazovny si pak během měsíce manželé vytvořili cestovní chalupu s veškerým důležitým zázemím. Využívají ji na cestách nejen po Česku.

čtvrtek v podvečer 10/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.7., 19.7., 18.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru