Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 1. duben 2022
neděle 10. 12. 2023, 1:41

archiv zpráv pro 1. duben 2022

Neuvěřitelnou proměnu bytu ve funkcionalistickém domě podtrhují barvy

Zadáním klienta byla rekonstrukce bytu 3+kk v centru Prahy, které mělo splňovat požadavky na bydlení mladého pracujícího páru. Měly vzniknout tři obytné místnosti, a to s dělením na zónu odpočinkovou, společenskou a pracovní.

pátek v noci 1/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Soused tajně chová na půdě holuby. Mně to kazí plány na rekonstrukci

Chystám se na rekonstrukci družstevního bytu. Bydlím pod střechou a nyní jsem zjistil, že jeden soused má na půdě, přímo nad mým bytem holubník, který si sám vyrobil. K tomu je stále otevřené střešní okno, které může nadělat velké škody, popisuje Petr problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 1/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na tepelné čerpadlo dá stát o 50 000 korun víc

Abychom nebyli tolik závislí na ruské ropě a plynu, musíme se snažit co nejrychleji přejít na jiné zdroje vytápění. A tak stát navýší dotace na tepelné čerpadlo o 50 000 korun.

pátek v noci 1/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Bludiště a labyrinty za deště, a i když je hezky

Aprílové počasí je nestálé, proto jsme další tipy na výlety vybrali do míst, kde se schováte, když prší, a jakmile bude nebe bez mráčků, můžete vyrazit ven. 

pátek v noci 1/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jídelní stůl do malé kuchyně? Jde to!

Už vás nebaví jíst v obývacím pokoji u konferenčního stolku, protože si myslíte, že do vaší malé kuchyně se jídelní stůl nevejde? Máme pro vás několik tipů, jak tento problém efektivně vyřešit. 

pátek v noci 1/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Test vysavače Samsung Jet 70 Easy

Vysavač, který má tři rychlosti, jemňoučký kartáč, na který se nenamotávají dlouhé vlasy, a zajede i pod nízký nábytek. Samsung Jet 70 Easy vypadá na super stroj.

pátek v noci 1/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Černá Uhlířka se v krajině skoro ztrácí, zato výhledy nabízí přenádherné

Na úbočí hory, s nádherným výhledem na údolí řeky Svatého Vavřince, vyrostl rodinný dům, jehož černé stěny připomínají kousky uhlí. Není divu, že jej kanadský architekt Alain Carle nazval La Charbonnière, tedy Uhlířka. Dům je šikovně situovaný tak, že z některých stran působí jako docela malý ...

pátek ráno 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dopřejte interiéru ideální osvětlení

Efektivní rozmístění světelných zdrojů a vhodná intenzita i barva světla ovlivňují nejen lidskou psychiku, ale také atmosféru v domácnosti. Při jasném světle se nám lépe pracuje, slabší světlo uklidňuje a připraví tělo na spánek.

pátek ráno 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z pražského bytu jezdí Bára Zmeková relaxovat do útulné dřevostavby k mamince

Nová písnička Báry Zmekové se sice jmenuje Město, ale její videoklip je natočený hlavně v přírodě a „průvodcem“ je včela. Jako kulisa posloužila krajina hned za domem, kam skladatelka, klavíristka a zpěvačka jezdí z pražského bytu, jak jen jí čas dovolí. Na kopci s výhledem na magické ...

pátek ráno 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zašlý prvorepublikový dům proměnili v zářící moderní domov

Když jsme prvorepublikový víkendový dům poprvé viděli, nevypadal jako dnes. Byl zatížen nánosy, které se na něj v průběhu let nalepily, a jeho prvorepubliková jiskra byla dávno pryč. Dnes už vila opět září.

pátek dopoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekti schovali dům za mřížoví, majitelé z toho mají užitek

Do prostředí hrnčířské vesnice navrhli architekti z vietnamského ateliéru VTN Architects zajímavý dům s fasádou tvořenou mřížkou červenavé barvy, která jeho interiér chrání před přílišným ozářením sluncem, ale přitom propouští dostatek světla a vzduchu. Dům nese stejné jméno jako vesnice, kde ...

pátek dopoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaostřeno na koupelnový nábytek

Praktický pomocník i designový prvek v jednom - to je koupelnový nábytek. Vybírat můžete z nespočtu variant, z různých materiálů i povrchových úprav. Jak se v tak široké nabídce zorientovat a vybrat ty správné kousky?

pátek dopoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šedo-bílý dům s pultovou střechou je pro majitele výjimečným domovem

Zajímavě řešený rodinný dům postavili architekti z japonského ateliéru ALTS Design Office na rohovém pozemku v Nagahamě, v japonské prefektuře Šiga. Na omezené ploše dokázali vytvořit dům s malým dvorkem se spoustou světla, pocitem vzdušnosti a vzbuzující v příchozím pocit výjimečnosti.

pátek dopoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vybíráme novou podlahu

Podlahu odolnou, měkkou, příjemnou na dotek, s jednoduchou údržbou a dlouhou životností. Takovou krytinu chceme všichni! Důležité je vybalancovat naše nároky, zjistit výhody či zápory jednotlivých materiálů, mít přehled o tom, co poskytují navíc.

pátek dopoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražské lázně Cellularium mají interiér rozdělený stěnami ze skleněných tyčí

Dvojice architektek z ateliéru Formafatal vytvořila interiér pro Institut přírodní medicíny v budově Main Point Pankrác od ateliéru DAM. Ve složitém prostoru protkaného šikmými betonovými sloupy vytvořily intimní interiér s jednoduchým řešením, střídmou barevností ...

pátek v poledne 1/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dream Team - Mistři dílny: Vodní díla v podobě kovových růží a výjevu z české vesnice rozhodla o prvním Mistru dílny

Vodní dílo jako umělecký prvek, na který by bylo příjemné pohledět jak na zahradě u domu, tak ve městě, bylo závěrečným úkolem pro zbývající dvojici kutilů soutěžících o titul Mistr dílny. Michal se se svým týmem pustil do fontány z kovových růží, Ivana své pomocníky vedla při výrobě mlýnského ...

pátek v poledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pelety a dřevo jsou oblíbené topivo

Dřevní pelety přinášejí úsporu těm, kteří se potýkají s raketově rostoucími účty za plyn nebo elektřinu. Poptávka po peletových kotlech vzrostla u jednotlivých výrobců o 40 až 70 %. Samozřejmě že svoji roli sehrál i blížící se zákaz provozu neekologických kotlů, který vstoupí v platnost ...

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší čas na kontrolu komínu je po zimě

Konec zimy a tedy i konec topné sezony je nejvhodnějším obdobím, kdy je dobré nechat si zkontrolovat komín. Pokud na něm kominík odhalí jakékoli závady, má majitel do další zimy dost času na jejich nápravu.

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům působí dojmem, jako by se do něj stropem propadla zahrádka s magnolií

Dům, v jehož středu roste elegantní magnolie, zaujme na první pohled a hned z několika důvodů. Tím nejvýraznějším je způsob, jakým architekti z ateliéru Estudio Felipe Escudero pojali centrální zahradu se stromem. Vypadá totiž, jako by se propadla stropem. Lze se však i podivovat nad ...

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze šrotu bydlení. Nadšenci proměnili železniční vagony, aby zachránili nádraží

Historické nádraží Kovářská v Krušných horách mělo být před osmi lety zlikvidováno. To změnila dvojice nadšenců, která ho od Správy železnic odkoupila a snaží se ho zrenovovat a zachránit. K nádraží přikoupili čtyři vagony, z nichž byly dva plně rekonstruovány a slouží k víkendovému bydlení ...

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V historickém paláci vznikly dva moderní byty

Dva prostorné moderní byty vznikly radikální rekonstrukcí zchátralých interiérů historického paláce v italském městě Brescia. Byty mají shodný půdorysný tvar, nacházejí se totiž v podlažích přímo nad sebou.

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prohlédněte si díla finalistů kategorie Designér roku v soutěži Czech Grand Design

Ceny Czech Grand Design každoročně vyznamenávají ty nejlepší designéry a jejich práci na tuzemské scéně. V úterý 1. března večer porota soutěže vyhlásila tři finalisty v každé kategorii. Nejostřeji sledovanou je Designér roku. Toto ocenění může letos získat Jiří Krejčiřík, Jakub Pollág nebo ...

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedm tipů, jak skutečně ušetřit za elektřinu

Také v honu za úsporou energie hlídáte doma každou žárovku, aby nesvítila zbytečně dlouho? Chyba! Podle odborníků se snažíme často ušetřit na nepodstatných detailech, zatímco ty zásadní toky energie ponecháváme bez povšimnutí, nebo o nich rovnou nevíme.

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šaldova vila nabídla příjemný prostor pro život vášnivého knihomola

Jaroslav Šalda byl významnou postavou knižního a časopiseckého dění první republiky. Vedl známé nakladatelství a vydavatelství Melantrich od roku 1900 a firmě se moc dařilo. Jeho úspěchy se odrazily i v architektuře na jeho působivé vlastní vile na pražském Smíchově.

pátek odpoledne 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když vrby ozdobí plyšové kočičky

Neškrábou, nemňoukají, vrchovatě krásy mají a kožíškem sametovým lákají k pohlazení... Přišel čas vrb a s nimi kouzlo mazlivých kočiček. Co chundelatá bambulka, to neklamný signál, že jaro už strká nos do dveří.

pátek v podvečer 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům mladého podnikatele je doupětem pro zábavu a společné posezení s přáteli

Kompletní rekonstrukci a úpravu dispozice si vyžádal dům, který si pořídil mladý podnikatel v kalifornském pobřežním městě Corona del Mar. Původně tradiční rodinný dům chtěl proměnit v doupě mladého muže, kde by se mohl scházet a bavit s přáteli.

pátek v podvečer 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nekonečná zásoba zázvoru? Pěstování je snadné, zvládnou ho i začátečníci

Zázvor je velký pomocník při nachlazení i jako skvělé dochucení nejrůznějších pokrmů, zejména v asijských je jednou z tradičních přísad. Pěstování zázvoru je velmi snadné a jediné, co k tomu budete potřebovat, je kousek zázvoru koupeného v obchodě, květináč a substrát. Poté už je třeba jen ...

pátek v podvečer 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kondici si můžete zlepšovat i doma

Pravidelné cílené cvičení, byť jen 15 minut denně, je důležité pro zdraví, posílení svalů, lepší koordinaci i veselejší mysl. Trh nabízí spoustu cvičebních pomůcek, s nimiž při dostatečné vůli a vytrvalosti dosáhneme skvělých výsledků v domácím prostředí. Jak na to?

pátek v podvečer 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražské části mění výrazně svou tvář. Jak bude vypadat Smíchov a Žižkov

Proměnit nevzhledný prostor bývalého nákladového nádraží na novou čtvrť o rozloze 400 000 m². To je cíl projektu Smíchov City. V nové čtvrti má bydlet a pracovat až 12 000 lidí. Proměnou projde i část Prahy 3, kde vzniká rezidenční projekt o rozloze 128 000 m². V severní části Nákladového ...

pátek v podvečer 1/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Preciosa vytvořila v hotelu Shangri-La kinetickou instalaci s křídly a lístky magnolie

Česká značka Preciosa, konkrétně její divize Preciosa Lightning, vytvořila další pozoruhodnou skleněnou instalaci. Pro hotel Shangri-La v Šanghaji vytvořili více jak sedm metrů vysokou pohyblivou instalaci Křišťálová harmonie. V lobby hotelu tak září velký strom se skleněnými ...

pátek večer 1/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (7.12., 6.12., 5.12., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (prosinec 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (listopad 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru