Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. duben 2022
středa 21. 2. 2024, 17:26

archiv zpráv pro 12. duben 2022

Odvážným vybouráním příček dostal architekt světlo do celého bytu

Proměnu interiéru třípokojového bytu s plochou 75 metrů čtverečních na Starém Městě v Bratislavě pro mladou rodinu si vzal na starost ateliér Abrama architekti. Konstrukční systém domu, železobetonový skelet s nenosnými vnitřními příčkami, umožnil vytvořit zcela novou dispozici bytu.

úterý v noci 12/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Bydlím v nájmu a platím všechny opravy. Co můžu chtít po majiteli?

Bydlím v nájemním bytě, kde se občas něco pokazí. Na vlastní náklady jsem již zaplatila opravu dřezové baterie, kuchyňských dvířek a pračky, na vše jsem volala hodinového manžela. Víc už ovšem platit nechci, píše Linda do seriálu Bydlení pod lupou.

úterý v noci 12/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jak založit kompost na zahradě

Téměř každý majitel zahrady si někdy položí otázku, zda by neměl založit kompost. Pokud patříte k těm, které od toho odrazuje vidina složité péče, zápachu a nehezkého vzhledu, můžeme vás uklidnit. Založit kompost je jednoduché.

úterý v noci 12/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Bod bivalence a správný výkon tepelného čerpadla

Tento dotaz jsme zaznamenali nikoli v redakční poště, ale v náhodné diskusi na téma tepelných čerpadel.

úterý v noci 12/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy a jak začít s agility výcvikem psů?

Miluje váš pejsek pohyb? Dopřejte mu ho, jak se patří. Začněte s agility výcvikem, na kterém se dostatečně vyběhá a vyhraje. Co to vlastně agility je, kdy a jak s ním začít? Vše se dozvíte níže.

úterý v noci 12/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Nejdelší visutý most na světě se otevře v květnu. A bude u nás!

Kvůli dalšímu technickému unikátu už nemusíte cestovat do ciziny. Nejdelší visutý most pro pěší už stojí v resortu Dolní Morava a ve druhé polovině května se po něm projdou první návštěvníci.

úterý v noci 12/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kolik nehořlavé podlahy musí být kolem kamen?

Z kamen nebo krbu padají jiskry a oharky. Kolem nich by tak měl být nehořlavý prostor. Kolik ho ale má být?

úterý v noci 12/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

BIG postaví v Seville spojené výzkumné centrum Evropské komise z mraku pergol

Dánský architektonický ateliér BIG vyhrál mezinárodní architektonickou soutěž a ve španělském městě Sevilla postaví nové spojené výzkumné centrum pro Evropskou komisi. Novostavba bude mít podobu mraku tvořeného shlukem bílého zastínění vrstveného do tvaru mraku. Začít stavět ...

úterý ráno 12/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Bára a Jiří si postavili dřevostavbu snů. Má otevřený obývák a moderní technologie

Krásná dřevostavba, v níž bydlí manželé Bára a Jiří, stojí v oblasti položené 620 m nad mořem, kousek pod Javorníkem na Liberecku. Na návrhu jejich individuálního domu na klíč se podíleli bytoví a zahradní architekti, designéři, externí projektant, energetický specialista. A to není zdaleka ...

úterý ráno 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bílá barva navozuje v panelákovém bytě pocit čistoty, vzdušnosti a elegance

Zadání pro úpravu panelákového bytu v pražských Vysočanech bylo jednoduché – dvě ložnice, koupelna s vanou, samostatná toaleta, předsíň, kde bude více úložného prostoru, větší kuchyň částečně propojená s obývacím prostorem a velká knihovna.

úterý ráno 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Městský dům kingstonské univerzity je dalším adeptem na Mies van der Rohe Award

Jednou z pěti nejlepších evropských staveb, které se letos staly finalisty prestižního architektonického ocenění Mies van der Rohe Award 2022, je i Městský dům kingstonské univerzity v Londýně. Ten je místem určeným pro četbu, tanec, výzkum, performance, přednášky a výstavy. Podoba budovy má ...

úterý ráno 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velikonoční tabuli rozzáříte sytými barvami typu banánově žlutá a oranžová

Pokud hledáte inspiraci na velikonoční svátky a nechcete se letos spokojit s běžnou výzdobou, pak vyzkoušejte netradiční motivy i sytější barvy, které bezpochyby přitáhnou pozornost. V kurzu jsou také girlandy se zavěšenými vajíčky, které se skvěle hodí i pro jarní stolování na zahradě.

úterý dopoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Založte si záhon s květnatou loukou

Chcete se společně s motýly a včelkami radovat z rozkvetlé louky? Nemusíte hned obětovat trávník. Na záhonu se něžným lučním květům daří jakbysmet. Nyní je ideální doba pro jeho založení.

úterý dopoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na co myslet při výměně vchodových dveří

V porovnání s jinými částmi domu či bytu vchodové dveře většina domácností nemění zase až tak často. Není divu. Pokud jsou správně vybrané, musí vydržet desítky let. A tady je právě možný kámen úrazu. Jak je správně vybrat? Připomeňme si několik základních pravidel týkajících se výměny ...

úterý dopoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jídelní stůl rozkvetl do jara

Jaro vybízí ke změnám a ženy se často pustí do vylepšování interiéru, pořizování nového nábytku, doplňků a bytových textilií. Domov a rodinu spojuje jídelní stůl, kde se všichni scházejí a povídají si u dobrého jídla. A stůl ozdobí sada nádobí, ubrusy a květiny, které přinesou do interiéru ...

úterý v poledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Venkovní nábytek ve francouzském stylu vyniká elegancí a lehkostí

Pokud vás také okouzluje venkovní stolování ve francouzském stylu, pak vězte, že základem je úplně obyčejný a subtilní nábytek. Francouzi si rozhodně ve svých bistrech nepotrpí na okázalost. Malé skládací stolky a židle dokonale postačí pro vykouzlení uvolněné atmosféry. Stačí zvolit vhodné ...

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Květinová zahrada na Hané je pastvou pro oči a lékem na duši

Už čtvrtstoletí zvelebují a rozšiřují svou zahradu manželé Milada a Oldřich z Náměště na Hané. Jejich zelené království v průběhu let procházelo proměnami v závislosti na tom, jak se měnily potřeby rodiny. Nyní mu vládnou okrasné květiny a je to doslova pastva pro oči i lék na duši.

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jarní detox potřebuje i domácnost

Nestihli jste koupit čisticí prostředky, které jste zvyklí používat při úklidu domácnosti? Nevadí! Mrkněte do spíže, najdete tam totiž hotové poklady. A co víc: ušetříte rodinnou kapsu, veškeré vaše úklidové počínání bude ekologické, a přitom na velikonoční svátky bude váš domov jako ze škatulky!

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pěstování koriandru v bytě i na zahradě. Jak na to

Koriandr nachází využití především v asijské kuchyni, uplatní se ale i v mnoha dalších pokrmech. Mít doma jeho čerstvou zásobu přitom není nic těžkého, navíc tím můžete i ušetřit. Podívejte se na podrobný návod, jak si tuto jednoletou bylinku vypěstovat na zahradě nebo v bytě v květináči.

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaké bohatství ukrývá elektroodpad

Bez elektrospotřebičů a elektroniky si dnes už život nedokážeme představit. Využíváme je stále více a všude. To s sebou ale přináší i problém: co s nimi, až doslouží? Poradíme vám, co a jak.

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budova Frizz23 vznikla na základě potřeb komunity. Je v pětici nejlepších evropských staveb

Berlínská stavba s názvem Frizz23 od architektonického studia Deadline (Britta JĂĽrgens + Matthew Griffin) je jednou z pětice nejlepších staveb oceněných v letošním klání Mies van der Rohe Award. Jde o průkopnický projekt vytvořený pro německé stavební družstvo, tzv. Baugruppe, tedy pro skupinu ...

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxusní bydlení v pražské výškové budově s panoramatickým výhledem

Pankrácký mrakodrap V-Tower s pevně danou dispozicí nabídl prostor ke zrodu originálního apartmánu s téměř 360° panoramatickým výhledem na Prahu. Za make-upem jeho odvážného vzhledu stojí architektky Radka Valová a Martina Spurná ze studia Oooox.

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tepelná čerpadla přinášejí úsporu i pohodlí

Majitelé nevyhovujících kotlů na pevná paliva mají čas do letošního září na to, aby je nahradili jinými, ekologičtějšími zařízeními. K nejoblíbenějším variantám patří tepelná čerpadla. V porovnání s původními zastaralými zdroji tepla dokážou ušetřit spoustu námahy i peněz.

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bernhard Osann navrhl řadu minimalistických svítidel včetně nástěnné lampy Swan připomínající labuť

Německý produktový designér Bernhard Osann navrhl pro italskou značku Nemo velkou kolekci svítidel, které jsou minimalistická, subtilní, technicky propracovaná a navíc vyráběná v Itálii. Nové nabídce dominuje lehce nastavitelné nástěnné svítidlo Swan inspirované labutí, velká stojací ...

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pětice hnědých fotbalových míčů vytváří dohromady domov pro celou rodinu

Domov tvořený pěti hnědými fotbalovými míči, nebo kaštany, jak je vidí autoři, připomíná příbytek z jiné planety. Ve skutečnosti je ovšem určený pro pozemské bydlení a jeho velkou předností je značná variabilita. Jde totiž o stavebnicový systém, který lze různě upravovat v závislosti na ...

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I malý pracovní kout může mít styl

Je pořízení domácí pracovny nebo koutu nad rozměry vašeho bytu? Nezoufejte! S chytrými doplňky, minimalistickým a mobilním nábytkem vytvoříte rychle a snadno šikovné pracoviště v kterékoli z místností.

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vystavte pokojovky místo obrazů

Sešla se vám fůra pokojovek a řešíte otázku, kam s nimi? Jděte na to chytře a vystavte je, jako by to byla sbírka obrazů. Oživíte nudnou zeď, ušetříte spoustu místa, očím zajistíte parádní podívanou a rostlinám spokojenější život.

úterý odpoledne 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okolí bazénu volte bezpečné a přirozené

Plocha v blízkosti bazénu má být protiskluzová, odolná a dobře snášet vlhkost. Je lepší, když typově souzní s architekturou přiléhající stavby a zahrady, s terasou i venkovním nábytkem.

úterý v podvečer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nenápadná krása hebkého povlečení

Decentní pastelové odstíny, jemné vzorky, precizní zpracování a velmi kvalitní materiály. To jsou správně namíchané „ingredience“ povlečení, které nesou punc nadčasovosti, udržitelnosti a krásy. Jsou šperkem ložnice a hezky se doplňují s nábytkem i ostatními bytovými textiliemi.

úterý v podvečer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domy, nad nimiž srdce introvertů zaplesá

Společenství domů s poněkud introvertním charakterem navrhli do prostředí saúdskoarabského Rijádu turečtí architekti z ateliérů Ofist a TeÄźet Architects. Zajímavě pojatý projekt již od pohledu bere v potaz především soukromí obyvatel domů a také jejich ochranu před specifickým pouštním ...

úterý v podvečer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tipy pro šikovné kutilky

Každá domácnost se musí udržovat v dobré kondici. I tak se občas něco pokazí a je třeba cokoliv přitáhnout, povolit, přišroubovat, přitlouct, utáhnout. A takové drobnosti zvládnou i praktické ženy, nemluvě o kutilkách, které si bytový doplněk či složitější dekoraci umějí samy vyrobit.

úterý v podvečer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Připomeňme si dílo české architektky Aleny Šrámkové

Českou architektonickou scénu ve čtvrtek 10. března opustila ve věku nedožitých 93 let její přední představitelka, profesorka Alena Šrámková. Architektka je autorkou mnoha slavných staveb, například budovy ČKD na Můstku v Praze, původní haly Hlavního nádraží v Praze či nové budovy Fakulty ...

úterý v podvečer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čeští studenti usilují o vítězství v prestižní soutěži. V Buštěhradě vyroste Firstlife

Slavnostním poklepáním základního kamene započala ve středu v Buštěhradě stavba nástavby studentské koleje nazvané Firstlife. Jde o projekt, jímž se budou čeští studenti prezentovat v letošním ročníku mezinárodní soutěže Solar Decathlon Europe. Tým ČVUT pojmenovaný stejně, Firstlife, zpracovává ...

úterý v podvečer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byt s výhledem na park získal úpravou místnost navíc

Bezprostřední blízkost parku je jednou z předností bytu, jehož majitelé se rozhodli nechat jej upravit a nově zařídit. Proměnu bytu v pražských Vršovicích si vzala na starosti architektka Simona Fišerová.

úterý v podvečer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pomocníci pro jarní práce na zahradě

Zapálení zahradníci se nemůžou dočkat, až zaboří ruce do půdy. Před ostrým startem sezony ale nepodceňte důkladnou přípravu! To, co investujete do zahrady hned na začátku, vám ušetří spoustu práce a zklamání později.

úterý večer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matrace a rošt jsou základem pro zdravý spánek

S pořizováním postele, matrace a roštu je to jako s nákupem nových bot: abychom vybrali ty pravé, pohodlné a vyhovující našim specifickým potřebám, musíme si je nejprve vyzkoušet.

úterý večer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osann navrhl řadu minimalistických svítidel včetně nástěnné lampy Swan připomínající labuť

Německý produktový designér Bernhard Osann navrhl pro italskou značku Nemo velkou kolekci svítidel, které jsou minimalistická, subtilní, technicky propracovaná a navíc vyráběná v Itálii. Nové nabídce dominuje lehce nastavitelné nástěnné svítidlo Swan inspirované labutí, velká stojací ...

úterý večer 12/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Do pětice nejlepších evropských staveb se dostala francouzská Železniční farma sloužící jako skleník i bydlení

Ocenění Mies van der Rohe Award určené pro nejlepší evropskou architekturu letos pomáhá vyzdvihovat pečlivost architektonické práce z hlediska použití materiálů. Jednou z pěti nejlepších staveb je i francouzská Železniční farma (La Ferme du Rail). Jde o zařízení založené na městském ...

úterý večer 12/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru