Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 26. duben 2022
pátek 9. 6. 2023, 7:03

archiv zpráv pro 26. duben 2022

Interiér je promyšlený do detailu, přitom jej lze podle potřeby měnit

Při odhadování správné míry, aby interiér nebyl zabydlený ani málo, ani moc, se lze inspirovat realizací designéra Davida Šestáka a bytové stylistky Báry Holcové. Ti zvolili naprosto ideální, působivě harmonický průsečík. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.

úterý v noci 26/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vila na kopci Landek je ozdobou Ostravy. Našla se kašna i amfiteátr

Prvorepubliková vila stojí na vrcholku Landeckého kopce v Ostravě od dvacátých let minulého století. Dům nechal postavit Salomon Mayer von Rothschild pro ředitele svého černouhelného dolu Anselm. Zpustlá nemovitost je dnes opět místní pýchou.

úterý v noci 26/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Rozmarýn: Jeho pěstování je snadnější, než si myslíte

I když je název rozmarýnu zavádějící, rozhodně není rozmarný – jeho pěstování je o dost jednodušší, než se může na první pohled zdát. Jak tuto nenáročnou bylinku pěstovat, co ke svému růstu potřebuje, a co jí naopak uškodí?

úterý v noci 26/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

4 důvody, proč pes žere trávu

Pase se váš čtyřnohý kamarád na zahradě a vám vrtá hlavou, proč žere trávu? Může to být přirozená vlastnost nebo náznak toho, že psovi chybí vitaminy nebo mu není dobře. Poradíme vám, jak jednotlivé příčiny rozpoznat.

úterý v noci 26/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Oprava hydroizolace starého domu (I.)

Rekonstrukce domu většinou zahrnuje celou řadu úkonů, výměnu či repasi jednotlivých konstrukcí, ovšem vždy by měla začínat zevrubnou prohlídkou, odizolováním spodní stavby a sanací vlhkých zdí.

úterý v noci 26/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Elektrické zubní kartáčky pro ještě lepší hygienu

Pro dokonalé zuby jsme ochotní udělat opravdu hodně. Rovnátka nosí děti i dospělí a dentální hygiena se pro mnoho lidí stala samozřejmostí. Prevence se však dá zlepšovat i doma, třeba s pomocí elektrického kartáčku.

úterý v noci 26/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Historický dům se spoustou přístaveb nefungoval, jak měl. Řešení muselo být radikální

Bolestí památkově chráněného domu z 18. století v anglickém Winchesteru byla spousta přístaveb a doplňků na zadní straně. Výsledkem byl nesourodý vzhled, který nepřinesl tolik místa navíc, kolik by mohl. Majitelé proto najali architekty z ateliéru AR Design Studio, aby dali vše do pořádku ...

úterý ráno 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V klání o nejlepší začínající evropský ateliér boduje Lacol s družstevním bydlením

V rámci prestižního architektonického ocenění Mies van der Rohe Award 2022 byly vyhlášeny i dva architektonické ateliéry, které mohou získat titul „Začínající architekt roku”. Jedním z nich je i architektonické studio Lacol z Barcelony, které bylo založeno před osmi lety a které vytvořilo ...

úterý ráno 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Probuďte trávník ze zimního spánku

Trávník se odmění krásným vzhledem a dobrou kondicí, když mu v březnu a dubnu věnujeme zvláštní péči. Ta se různí podle toho, zda máme raději hustý střižený golfový „green“, či vyšší porost s kvítky.

úterý ráno 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspirace artyčoky přijde vhod v kuchyních zařízených v přírodním stylu

Pokud hledáte inspiraci pro zařízení kuchyně, pak můžete zvolit motivy artyčoků. Ty byly v architektuře oblíbené zejména v renesanci. S rostoucí oblibou přírodního stylu se ale dostávají do módy i dnes. Vhod přijdou do kuchyní, jídelen i do obývacích pokojů.

úterý dopoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Větrný mlýn žije svůj druhý život jako moderní rodinný dům

Druhý život vdechli architekti z polského ateliéru o4 architekci starému větrnému mlýnu u města Lublin. Proměnili jej v moderní rodinný dům, jenž se pyšní jedinečným charakterem. Navíc působí v krajině sice výrazně, ale přirozeně.

úterý dopoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž si pod domem sám postavil nádherný vinný sklípek s klenutými stropy

Snímky vlastnoručně vyrobeného vinného sklípku nám zaslal náš čtenář Otmar z Krmelína na Frýdecko-Místecku. Sklípek stavěl společně s rodinným domkem, který si podle vlastního návrhu rovněž postavil sám. Sklípek na první pohled zaujme svou řemeslnou dokonalostí.

úterý dopoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům zahradníka z roku 1833 ve Žďáru nad Sázavou se proměnil na dobové apartmány

Pod zámek Žďár nad Sázavou spadá i objekt z roku 1833, kde původně žil zahradník. Za svou dobu fungoval jako stáj a naposledy jako informační centrum. Investor se jej rozhodl rekonstruovat a proměnit na čtyři stylové apartmány zasazené do venkovského ...

úterý dopoledne 26/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Funkční budoár v pánském stylu

Hned na první dobrou je jasné, pro koho je byt určený. Bude ho obývat muž, který má vkus, má rád funkčnost a pohodlí.

úterý dopoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Garážová vrata volte domu i autu na míru

Garážová vrata dostupná na trhu vyhoví rozličným požadavkům týkajícím se jejich optimálních rozměrů i designu. Typů vozů i způsobů využití garáže je totiž spousta.

úterý v poledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedním z nejlepších evropských počinů je i proměna budovy od ateliéru BDR

V rámci prestižního architektonického ocenění Mies van der Rohe Award 2022 byly vyhlášeny i dva architektonické ateliéry, které mohou získat titul „Začínající architekt roku”. Jedním z těchto studií je italská kancelář BDR. Oceněna je za celkovou renovaci školy Enrica Fermiho v Turíně ...

úterý odpoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxusní bydlení pro milovníky vína se pyšní nádherným výhledem a vlastním vinohradem

Na okraj korutanského Villachu navrhli architekti z ateliéru Peter Pichler Architecture trojici nový rezidenčních budov, v nichž vznikne rovná dvacítka luxusních bytů. Stavby s ladnými liniemi a zaoblenými rohy navozují atmosféru příjemného moderního letoviska. Nad tímto bydlením zajásají ...

úterý odpoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Praha představuje územní plán, kde a jak se bude stavět. Veřejnost se k němu může vyjádřit

Kde a jak se bude v následujících dekádách v Praze stavět, kde mohou vzniknout nové byty a kde bude zeleň? S návrhem nové podoby územního plánu hlavního města seznamuje širokou veřejnost výstava To je plán!, která začala v úterý v prostorách pražského Centra architektury a městského ...

úterý odpoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vivian Ploumbis vzpomíná v pražské vile na Kypr

Že by život někoho vydal na román, je poměrně časté rčení. Ale u naší hostitelky se tomu tak stalo. K povídání o životě v Praze Troji nám Vivian Avraamidou Ploumbis nabídla tradiční kyperský koláč - slaný se sýrem. Vynikající! A výhled přes Vltavu (jak z přistávajícího letadla - z vily ...

úterý odpoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chodníčky mají v zahradě své místo

Jaro je tu, zahrada se začíná probouzet k životu. Uvažujete o větších zásazích, třeba vybudování chodníčků či cestiček? Je nejvyšší čas pustit se do realizace!

úterý odpoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Díky dokonale využitému odrazu z vodní hladiny shlíží kaple na vesnici jako měsíc v úplňku

Málokdy se podaří propojit architekturu s přírodou tak dokonalým způsobem, že se člověk musí důkladně podívat, aby zjistil, kde končí jedno a začíná druhé. Architektům z ateliéru SYN architects se takové dílo podařilo. V čínské provincii Šan-tung vytvořili kapli s polokruhovým oknem, jež ...

úterý odpoledne 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nábytek pro miminko ve skandinávském stylu

Dětský pokojíček nemá vypadat jako cirkus, kde je spousta barev, tvarů a předmětů. Po chvíli totiž ruší, způsobují neklid, nesoustředěnost, což je špatné při hře i pro spánek. Lépe je volit světlé tóny, jemné detaily, nadčasovost a čistý design. A samozřejmě dbát na udržitelný a kvalitní ...

úterý v podvečer 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vaření a pečení urychlí kvalitní spotřebiče

Ať už chceme v kuchyni uvařit za dvacet minut, nebo předvést kulinářské zázraky, všichni oceníme sofistikované spotřebiče. Celý proces urychlí, fungují spolehlivě, precizně a hlavně nabídnou nadstandardní programy.

úterý v podvečer 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zajímavostí bytu pro mladý pár je přiznaný překlad s posuvným regálem

V bratislavském bytovém domě z padesátých let minulého století se nachází třípokojový byt o výměře 80 m2, určený pro mladý pár. Základním požadavkem při návrhu interiéru bylo vytvoření vzdušného moderního prostoru v minimalistickém designu, který by reflektoval současné trendy interiérového ...

úterý v podvečer 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nadšený motorkář má nový dům. Motorka v interiéru působí i jako dekorace

Místo nákladné přestavby a opravy starého domu si nechal nadšený motorkář původní dům na svém pozemku v japonské provincii Šiga strhnout a postavit nový. Ten je už zcela podle jeho představ. Může v něm bydlet se svou milovanou motorkou.

úterý v podvečer 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Minimum místa nastartovalo fantazii

Úplně nejvíc máme rádi, když se nám ozve některý z čtenářů a chce se pochlubit svým hezkým bydlením. To byl i případ Lindy, která nás pozvala k sobě do bytu. Slibné byly poslané náhledy interiéru i vyhlášená adresa Brno-Pisárky.

úterý v podvečer 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropským stromem roku se stal polský dub Dunin, česká Zpívající lípa je letos osmá

Polský dub Dunin se stal vítězem 12. ročníku soutěže Evropský strom roku. Také další stromy, jež se dostaly na pomyslnou „bednu“, jsou duby - ze Španělska a Portugalska. Česká Zpívající lípa skončila osmá z celkových 16 soutěžících.

úterý v podvečer 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rony Plesl vystavuje v Benátkách obří skleněné plastiky stromů vyrobené unikátní technologií

Součástí aktuálně konaného 59. mezinárodního bienále umění v Benátkách je i expozice skleněných plastik Stromy rostou z nebe, které navrhl a vytvořil český designér a výtvarník Rony Plesl. Až do 27. listopadu 2022 je tak možné v kostele Santa ...

úterý večer 26/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Je to garáž, terasa, nebo malé lázně? Všechno dohromady

Majitelé rodinného domu v americkém městě Brookline, ve státě Massachusetts, měli dlouhá léta na zahradě garáž. Ta ovšem klesla pod tíhou věku a bylo třeba ji něčím nahradit. Obrátili se proto na architekty z ateliéru Hisel Flynn Architects. Ti, společně se zahradními architekty ze studia g2CLA, ...

úterý večer 26/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (6.6., 5.6., 4.6., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (květen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru