Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 28. duben 2022
sobota 20. 4. 2024, 12:54

archiv zpráv pro 28. duben 2022

Nejlepším interiérům roku 2021 vládly opět rekonstrukce. Podívejte se

V soutěži Interiér roku 2021, které se zúčastnilo 200 projektů, se výrazně dařilo rekonstrukcím. Kategorii Rekonstrukce – Soukromý interiér vyhrál projekt Mezonet 69, který se stal i absolutním vítězem již sedmého ročníku soutěže.

čtvrtek v noci 28/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Kuchyň na míru si vyžádala atypické hloubky i ochotu výrobce dvířek

Okno přímo nad pracovní deskou, atypické police propojující kuchyňské úložné prostory a „zabudovaná“ lednice… To jsou detaily, které dodávají tradičně laděné skandinávské kuchyni v nově postavené dřevostavbě perfektní vzhled.

čtvrtek v noci 28/4/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dřevěný most, jaký jste nikdy neviděli

Dřevěné mosty byly ve městě Jiangmen tradičním způsobem, jak spojit jednotlivé vesnice a oblasti rozdělené vodou. A my musíme říct, že některé z nich jsou designovým skvostem. Například ten, na který se podíváme dnes.

čtvrtek v noci 28/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Nejlepší interiéry roku 2021. Jak se vám líbí?

Soutěž Interiér roku 2021 mapující zajímavé projekty realizované v loňském roce už zná své vítěze. A protože odráží doslova žhavou současnost, zároveň se stává skvělou inspirací, jak si zařídit nový domov.

čtvrtek v noci 28/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Máme doma tvrdou vodu

Některé reklamy zlidoví. Třeba ta o Bóbice, nebo ta o vodním kameni, co je prevít. S Bóbikou už bojovat nemusíme, ale vodní kámen bychom mohli zkusit omezit.

čtvrtek v noci 28/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak pěstovat kustovnici čínskou neboli goji

Kustovnice čínská neboli goji je už po několik staletí neoddělitelnou součástí tradiční čínské medicíny. U nás se drobné plody podobné brusinkám používají jako přírodní antioxidant. Kustovnici si můžete jednoduše vypěstovat i doma. Poradíme vám, jak na to.

čtvrtek v noci 28/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Fazole tonka používejte jako šafrán

Tonka boby nebo také fazole tonka kdysi lidé považovali za amulet, který jim má přinášet štěstí a zdraví. Zkuste to prostřednictvím jídla, tonka fazole se po špetkách přidávají zejména do sladkých pokrmů.

čtvrtek v noci 28/4/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kancelářský kampus Lego je poskládán z kostek jako město a uvnitř září barevnými schodišti

Před více jak dvěma roky byla dokončena první část kancelářského kampusu značky Lego v dánském městě Billund. Nyní dokončili místní architekti z ateliéru architekti C. F. Møller celý kampus, který je poskládán z různě velkých kostek, má velké atrium s točitým žlutým ...

čtvrtek ráno 28/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Janet Jacksonová prodává svůj byt s výhledem na Central Park, cena je 206 milionů

Světlý, vzdušný, moderní, a především – s nádherným výhledem na newyorský Central Park – takový je byt, který se rozhodla po 24 letech nabídnout k prodeji americká zpěvačka Janet Jacksonová. Byt je k mání v přepočtu za 206 milionů korun.

čtvrtek ráno 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bára a Jiří si postavili dřevostavbu snů. Má otevřený obývák a moderní technologie

Krásná dřevostavba, v níž bydlí manželé Bára a Jiří, stojí v oblasti položené 620 m nad mořem, kousek pod Javorníkem na Liberecku. Na návrhu jejich individuálního domu na klíč se podíleli bytoví a zahradní architekti, designéři, externí projektant, energetický specialista. A to není zdaleka ...

čtvrtek ráno 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z čeho stavět dům? Záleží na vašich preferencích

Mantrou výrobců zdiva je tepelný a akustický komfort bydlení pro uživatele a také jednoduchá a rychlá výstavba. A je jedno, zda jde o keramické cihly, pórobeton či jiný z moderních materiálů.

čtvrtek dopoledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Městský dům kingstonské univerzity je dalším adeptem na Mies van der Rohe Award

Jednou z pěti nejlepších evropských staveb, které se letos staly finalisty prestižního architektonického ocenění Mies van der Rohe Award 2022, je i Městský dům kingstonské univerzity v Londýně. Ten je místem určeným pro četbu, tanec, výzkum, performance, přednášky a výstavy. Podoba budovy má ...

čtvrtek dopoledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velikonoční tabuli rozzáříte sytými barvami typu banánově žlutá a oranžová

Pokud hledáte inspiraci na velikonoční svátky a nechcete se letos spokojit s běžnou výzdobou, pak vyzkoušejte netradiční motivy i sytější barvy, které bezpochyby přitáhnou pozornost. V kurzu jsou také girlandy se zavěšenými vajíčky, které se skvěle hodí i pro jarní stolování na zahradě.

čtvrtek dopoledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Založte si záhon s květnatou loukou

Chcete se společně s motýly a včelkami radovat z rozkvetlé louky? Nemusíte hned obětovat trávník. Na záhonu se něžným lučním květům daří jakbysmet. Nyní je ideální doba pro jeho založení.

čtvrtek v poledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila právníka Carla Offermanna patří mezi nejkrásnější brněnské stavby

Působivá vila právníka Carla Offermanna nejmladšího má romantizující podobu ve stylu pozdního historismu. Vznikala coby rozlehlá stavba v oblíbené brněnské lokalitě sloužící jako výletní rekreační letovisko.

čtvrtek odpoledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jídelní stůl rozkvetl do jara

Jaro vybízí ke změnám a ženy se často pustí do vylepšování interiéru, pořizování nového nábytku, doplňků a bytových textilií. Domov a rodinu spojuje jídelní stůl, kde se všichni scházejí a povídají si u dobrého jídla. A stůl ozdobí sada nádobí, ubrusy a květiny, které přinesou do interiéru ...

čtvrtek odpoledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Venkovní nábytek ve francouzském stylu vyniká elegancí a lehkostí

Pokud vás také okouzluje venkovní stolování ve francouzském stylu, pak vězte, že základem je úplně obyčejný a subtilní nábytek. Francouzi si rozhodně ve svých bistrech nepotrpí na okázalost. Malé skládací stolky a židle dokonale postačí pro vykouzlení uvolněné atmosféry. Stačí zvolit vhodné ...

čtvrtek odpoledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Květinová zahrada na Hané je pastvou pro oči a lékem na duši

Už čtvrtstoletí zvelebují a rozšiřují svou zahradu manželé Milada a Oldřich z Náměště na Hané. Jejich zelené království v průběhu let procházelo proměnami v závislosti na tom, jak se měnily potřeby rodiny. Nyní mu vládnou okrasné květiny a je to doslova pastva pro oči i lék na duši.

čtvrtek odpoledne 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obnova chaty Libušín v Beskydech ovládla soutěž o nejlepší dřevostavby

Obnova chaty Libušín, skvostné dřevostavby v Beskydech, jež je národní kulturní památkou, se natolik povedla, že dokázala v letošním ročníku soutěže Dřevěná stavba roku malý zázrak. Nejenom že zvítězila hned ve dvou kategoriích, ale na jejím prvenství se shodla veřejnost i odborná porota. Kromě ...

čtvrtek v podvečer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jarní detox potřebuje i domácnost

Nestihli jste koupit čisticí prostředky, které jste zvyklí používat při úklidu domácnosti? Nevadí! Mrkněte do spíže, najdete tam totiž hotové poklady. A co víc: ušetříte rodinnou kapsu, veškeré vaše úklidové počínání bude ekologické, a přitom na velikonoční svátky bude váš domov jako ze škatulky!

čtvrtek v podvečer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pěstování koriandru v bytě i na zahradě. Jak na to

Koriandr nachází využití především v asijské kuchyni, uplatní se ale i v mnoha dalších pokrmech. Mít doma jeho čerstvou zásobu přitom není nic těžkého, navíc tím můžete i ušetřit. Podívejte se na podrobný návod, jak si tuto jednoletou bylinku vypěstovat na zahradě nebo v bytě v květináči.

čtvrtek v podvečer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaké bohatství ukrývá elektroodpad

Bez elektrospotřebičů a elektroniky si dnes už život nedokážeme představit. Využíváme je stále více a všude. To s sebou ale přináší i problém: co s nimi, až doslouží? Poradíme vám, co a jak.

čtvrtek v podvečer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budova Frizz23 vznikla na základě potřeb komunity. Je v pětici nejlepších evropských staveb

Berlínská stavba s názvem Frizz23 od architektonického studia Deadline (Britta JĂĽrgens + Matthew Griffin) je jednou z pětice nejlepších staveb oceněných v letošním klání Mies van der Rohe Award. Jde o průkopnický projekt vytvořený pro německé stavební družstvo, tzv. Baugruppe, tedy pro skupinu ...

čtvrtek v podvečer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxusní bydlení v pražské výškové budově s panoramatickým výhledem

Pankrácký mrakodrap V-Tower s pevně danou dispozicí nabídl prostor ke zrodu originálního apartmánu s téměř 360° panoramatickým výhledem na Prahu. Za make-upem jeho odvážného vzhledu stojí architektky Radka Valová a Martina Spurná ze studia Oooox.

čtvrtek v podvečer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Last Miles jsou české nafukovací a skládací kolečkové brusle

Velmi nezvyklé, ale praktické a plně funkční jsou nafukovací a skládací brusle Last Miles, které navrhl Tibor Kučera. Brusle jsou skladné, nasadí se rovnou na botu, snadno se nafouknou s pomocí tlačítka a dále už fungují jako klasické inline brusle. V prodeji ...

čtvrtek večer 28/4/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pětice hnědých fotbalových míčů vytváří dohromady domov pro celou rodinu

Domov tvořený pěti hnědými fotbalovými míči, nebo kaštany, jak je vidí autoři, připomíná příbytek z jiné planety. Ve skutečnosti je ovšem určený pro pozemské bydlení a jeho velkou předností je značná variabilita. Jde totiž o stavebnicový systém, který lze různě upravovat v závislosti na ...

čtvrtek večer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tepelná čerpadla přinášejí úsporu i pohodlí

Majitelé nevyhovujících kotlů na pevná paliva mají čas do letošního září na to, aby je nahradili jinými, ekologičtějšími zařízeními. K nejoblíbenějším variantám patří tepelná čerpadla. V porovnání s původními zastaralými zdroji tepla dokážou ušetřit spoustu námahy i peněz.

čtvrtek večer 28/4/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.4., 16.4., 15.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru