Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 5. květen 2022
úterý 21. 3. 2023, 11:46

archiv zpráv pro 5. květen 2022

Záruka padesát let na výrobek je unikátní, pět let už není výjimkou

Heslem současné doby je šetrnost. Řeší se úspory energií, vody i pohonných hmot, méně už ekologie nebo záruční doba výrobků. Jenže právě od ní se odvíjí spousta věcí. Při nákupu řady produktů by tato otázka měla být na prvním místě.

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Když máš peníze, tak je ukaž. Nemravně přepychové bydlení je velmi příjemné

Staré dobré heslo, které říká, že víc je víc, platí ve Spojených arabských emirátech dvojnásob. Šarmantní vila si zvenčí ponechala městskou strukturu, v interiéru se však chlubí moderním uměním a evropskou dynamikou prostoru. Všemu dominuje jen to nejlepší, co je na trhu k dostání.

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Černý interiér. Je to váš šálek kávy?

Černá barva nepatří k těm, které by se u každého doma objevovaly ve velkém – většina z nás ji má spojenou se smutkem. Věděli jste ale, že když ji použijete správně, může váš domov udělat na první pohled elegantním a útulným? Inspirujte se s námi.

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Rekonstrukce: ze starého a tmavého domu světlá moderní vila

Původní poválečný jednopodlažní bungalov doplnila přístavba, která dům zvedla o jedno patro. Ovšem uvnitř byla tma a rozdíl jednotlivých částí staveb byl zcela zřetelný. Tak v něm žili majitelé dlouhých 23 let. 

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Značka Ferm Living je nově součástí portfolia Konsepti

Dánská nábytkářská společnost Ferm Living se snaží inspirovat lidi kolem sebe k tomu, aby si vytvářeli bydlení, v němž se budou cítit pohodlně a sami sebou. Firma klade velký důraz na použití kvalitních materiálů, poctivého řemeslného zpracování a neskutečného designu. Nově se stává součástí ...

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Bachovy květové esence pracují s emocemi

Schováváte svoje potíže a smutky za masku radosti? Stále se něčeho obáváte? Rozdali byste se pro ostatní? Chybí vám energie či vás trápí špatné spaní? Úlevu pro tyto i jiné potíže nabízí Bachovy květové esence.

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Je už čas na sázení rajčat?

Chtěli byste sklízet šťavnatá červená rajčata a užívat si jejich sladkou chuť? Pak pomalu začněte s jejich výsadbou. Přečtěte si tipy a rady, jak vypěstovat ta nejlahodnější rajčata.

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Dolní Morava má nejdelší most pro pěší na světě s délkou 721 metrů

Horský resort Dolní Morava se rozšiřuje o další atrakci, tentokrát s mezinárodním prvenstvím. Od 13. května se zde pro veřejnost otevře nejdelší visutý most pro pěší na světě. Dostal název Sky Bridge 721 a ve výšce 95 metrů nad zemí se klene přes ...

čtvrtek ráno 5/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Tepelné čerpadlo není jen záležitost pro novostavby, uplatní se i ve starších domech

Téměř bezúdržbový chod, relativně nízké provozní náklady, pohodlná obsluha a ohleduplnost k životnímu prostředí jsou hlavními přednostmi tepelného čerpadla. Lze jej pořizovat do novostavby, smysl má ale i ve starších domech. Tam je ovšem někdy třeba počítat s vyššími náklady na provoz.

čtvrtek ráno 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dobrý plot je ochranou i vizitkou domu

Ploty doplňují vzhled stavby, chrání majetek i soukromí, poskytují bezpečné hranice pro děti a čtyřnohé mazlíčky na zahradě. Při výběru plotu zvažujeme jeho životnost, odolnost, náročnost údržby a design.

čtvrtek ráno 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Doplňky v koupelně vnímejte jako šperk

Koupelnové doplňky dotvářejí styl, jsou poslední tečkou při zařizování koupelny. Zamyslete se nad jejich materiálem, tvarem, barvou. Volte je ve shodě s obklady, odstínem nábytku či podlahy. Držáky na ručníky, dávkovače na mýdlo, poličky, WC soupravy, různé háčky, mýdlenky i koše mohou prostě být ...

čtvrtek dopoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Venkovní koberce promění exteriéry v útulné prostory k odpočinku

Na jaře přichází ideální doba pro zútulňování teras, balkonů a obecně pro vybavování exteriérů určených k odpočinku, relaxaci a setkávání se. Velkým trendem sezony byly už loni venkovní koberce, které budou hrát prim i v letošním roce. Máme pro vás tipy na to, které materiály vybrat, aby byly ...

čtvrtek dopoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pancéřovaná garáž se ze dne na den stala u sousedů žhavým zbožím

Nepřetržité vyzvánění telefonátů a desítky tisíc přístupů na webové stránky denně. Takový je od začátku války na Ukrajině zájem o pancéřované garáže v německé firmě Bunker Schutzraum Systeme Deutschland (BSSD). Není divu, jejich ocelovými pláty vyztužené buňky lze využít nejen k parkování auta, ...

čtvrtek dopoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po delší rekonstrukci mají konečně dům podle svých představ

Téměř třicet let starý dům koupili jeho současní majitelé už před šestnácti lety, ale teprve nyní ho zcela přizpůsobili svým představám. Cesta to byla poměrně plynulá a přímá, protože paní domu, Petra Bogačová, je zároveň interiérovou designérkou.

čtvrtek v poledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pěstování kávovníku doma v květináči je snadné. Poradíme, jak na to

Kávovník arabský se v uplynulých letech stal oblíbenou rostlinou pěstovanou v bytě. Jakožto stálezelený keř s červenými bobulemi skvěle funguje jako dekorace interiéru. Kávovník není příliš náročný na péči - pěstovat jej můžete zkusit od semínka, nebo si zakoupit již vzrostlou rostlinu.

čtvrtek odpoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila Carla Friedricha Luze sloužila jako velkorysé letní sídlo

V závěru 19. století vystavěl stavitel Eduard Exner pro majitele známého strojírenského podniku – Carla Friedricha Luze – na brněnské Olomoucké ulici působivou reprezentativní venkovskou vilu v neorenesančním duchu určenou pro pohodlný letní pobyt.

čtvrtek odpoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co si promyslet, než se rozhodneme pro fotovoltaiku

V souvislosti se zdražováním elektrické energie, nejistotou ohledně dodávek plynu a jeho cenou do budoucna se stále více v posledních měsících skloňuje slovo fotovoltaika. Pojďme si připomenout, co je dobré o fotovoltaických systémech vědět, než se pro jejich pořízení rozhodneme.

čtvrtek odpoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytvořte si jarní aranžmá se zlatou korunkou

Jakmile si narcisy nasadí zlatu korunku, ovládne zahradu veselá jarní nálada. To platí i o řezaných květech, které v jednoduchých aranžích rozdávají slunečnou energii do široka daleka.

čtvrtek odpoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krytiny pro terasu umí být odolné i krásné

Toužíte po dřevěné terase, ale nechcete ji pravidelně natírat a mořit? Pak volte terasová prkna z WPC nebo z betonu, která napodobí rozmanité druhy dřeva, jejich odstíny, povrchy a žíhání. Kamenina, keramika a beton zase nahradí přírodní kámen, a to ve formě dlaždic i desek nepravidelných ...

čtvrtek odpoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I bydlení bez bariér může být stylové

Žít v pohodlí svého domova... to je bezesporu snem každého staršího člověka, který už se hůře pohybuje, či handicapovaného člověka upoutaného na invalidní vozík. Jenže zařídit příjemné bydlení, které je zároveň bezbariérové, není úplně snadné. Přinášíme pár tipů, jak si s tím poradit.

čtvrtek odpoledne 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tipy, jak si udržet v kanceláři zeleň i s minimem snahy

Pokud patříte mezi jedince, kteří v kanceláři tráví zásadní část svého života a chcete, aby i s minimem úsilí působila příjemným a svěžím dojmem, pak možná oceníte tipy na to, jak si ji zútulnit s pomocí rostlinných dekorací. Některé z nich vyžadují opravdu minimální úsilí.

čtvrtek v podvečer 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahradníkův domek na zámku ve Žďáru nad Sázavou láká propojením historie a přírody

Citlivá rekonstrukce historického domku z 18. století se povedla na Zámku Žďár nad Sázavou. Zdejší Zahradníkův domek láká veřejnost propojením historie s moderními prvky i krásou okolní přírody. Po rekonstrukci, která skončila v létě loňského roku a vyšla na 15 milionů korun, stavba slouží ...

čtvrtek v podvečer 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český modulární systém zelené stěny Origami Wall dostal cenu za design

Produktový designér Jaroslav Juřica a architekt Jiří Bužek mohou slavit, neboť jejich origami systém Origami Wall získal prestižní ocenění za design Red Dot. Jejich květináče nabízí modularitu, díky čemuž je možné vytvořit opěrnou zeď osázenou z jedné strany rostlinami nebo vytvořit ...

čtvrtek v podvečer 5/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Propojením dvou historických staveb získali ideální domov

V historické části malého jihočeského města vznikl nový domov. Majitelé propojili sousední objekty, zbavili je všech nevhodných zásahů, čistě a ohleduplně je zrekonstruovali.

čtvrtek v podvečer 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Brně představují pasivní dům Tornádo. Je inspirací pro majitele nemovitostí poškozených živly

Novostavba rodinného domu v Hodoníně-Pánově, která nahradila tzv. finský domek zpustošený tornádem v loňském roce, má ambici stát se inspirací pro další poničené budovy v lokalitách postižených tímto živlem. Dřevostavba je staticky pevnější a má lépe odolat následkům případných dalších ...

čtvrtek večer 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vznešené magnolie jsou chloubou zahrady

Jeden letmý pohled na rozkvetlé magnolie zodpoví otázku, proč bychom je v zahradě měli pěstovat. Je to jednoduše pro radost, jakou nám dává jejich vznešená krása.

čtvrtek večer 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polštáře na terasy, balkony i zahradní pohovky

Velkým trendem posledních let je zařizování exteriérů tak, že vypadají, jako by šlo vlastně o běžné obývací pokoje. Nechybí prostorná závěsná křesla, pohodlné pohovky nebo pestré venkovní koberce. Pokud chcete prostor ještě více zútulnit, pak by vám rozhodně neměly chybět venkovní polštáře, které ...

čtvrtek večer 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přístavba s kuchyní a jídelnou má švih a vtip. Je prostě nnU

Mladá rodina žijící v řadovém domě v anglickém Loughtonu se rozhodla interiér přízemí výrazně modernizovat. Architekti ze Studia Jayga Architects jim vymysleli řešení, které je nejen skvěle funkční, ale navíc chytí za srdce svou nápaditostí a vtipem. Kdo spatřil okna nově vytvořené přístavby, ...

čtvrtek v noci 5/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.3., 17.3., 16.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru