Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 20. červen 2022
úterý 21. 5. 2024, 14:33

archiv zpráv pro 20. červen 2022

Luxusní mezonet s výhledem na Prahu vsadil na strop otevřený do krovu

Neokázale luxusní interiér vytvořila designérka Ivanka Kowalski podle zadání majitele. Přál si z dvoupodlažního prostoru o celkové ploše 212 metrů čtverečních v podkroví činžovního domu na Starém Městě v Praze vytvořit atraktivní byt.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Oranžérie v Manětíně chátrala 74 let. Katastrofu odvrátil až zázrak

Barokní perla západních Čech, tak se přezdívá zámku Manětín v Plzeňském kraji. Jeho součástí je oranžerie, kterou se podařilo na poslední chvíli zachránit a vrátit jí podobu z doby její největší slávy.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Velký test oken. Třetí část se konala v laboratoři

Už ve dvou dílech jsme vám přinesli výsledky velkého testu plastových oken. Institut zdravého bydlení vzal osm vzorků, a nejenže je sám prozkoumal, ale donesl je i do laboratoří. Právě výsledky náročných testů přinášíme nyní.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Úžasné guacamole je ideální na každou letní párty

Guacamole je dip, který by neměl chybět na žádné letní grilovačce. Konzistenci můžete uzpůsobit podle toho, k čemu jej využijete – jako dip, omáčku nebo pomazánku? Jeho základem je avokádo, cibule, chilli, šťáva z limetky a čerstvý koriandr.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Nejkrásnější zoologické zahrady na světě

Patříte k milovníkům pestré fauny a zároveň rádi cestujete? Máme pro vás pár zajímavých tipů. Jsou to nejkrásnější zoologické zahrady světa, mezi které patří i ta v České republice.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Na tyto pokojové rostliny pozor, jsou jedovaté!

Věděli jste, že některé pokojové rostliny mohou způsobit vážné zdravotní problémy nebo dokonce smrt? Podívejte se, které to jsou.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Vyrobte si šampon 4x jinak

Domácí výroba přípravků, které běžně používáme v koupelně, je in. Pokud už jste zkusili vyrobit prací prášek nebo čistič, teď se můžete pustit do hand made šamponu. Je to jednodušší, než jste si mysleli.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Superzbraň proti slimákům: kofeinový postřik

Staráte se o zahrádku a trápí vás invaze slimáků? Tak to nejste sami. Naštěstí pro vás máme řešení. Kofeinový postřik. Jak na něj?

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy používat reprofilovaný beton

Stavíte dům nebo jen potřebujete opravit část zdi? Zlobí vás staré schodiště nebo díra v podlaze? A co balkón? Jak na opravy? Zkuste reprofilační beton.

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jaký je technický rozdíl mezi nosným a vnějším zdivem

Technická terminologie je někdy dost nepřesná. I ve stavařině. To se však netýká termínů, jako je nosné zdivo, vnější zdivo nebo nenosné zdivo. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

pondělí v noci 20/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Funkcionalistická vila ze 30. let prošla rekonstrukcí. Prohlédněte si ji nejen z ptačí perspektivy

Funkcionalistická vila na úpatí zalesněných Brd kousek od Prahy, navržená v roce 1934 architektem Ervínem Rosenbergem jako letní sídlo pro rodinu významného židovského finančníka a inspirovaná MĂĽllerovou vilou v Praze, vyniká specifickým uspořádáním prostoru a nachází se v ní i dvě působivé ...

pondělí ráno 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnské vile ředitele Brandstättera vévodí dominantní věž

Brněnská vila Ondřeje Brandstättera ze začátku 20. století vznikla téměř současně se slavnou Löw-Beerovou vilou, ovšem v horní části svahu nad Lužánkami při ulici Černopolní. Čtyřpodlažní stavba tak nabízí nádhernou vyhlídku na město. Její hlavní strana obrácená do ulice je zvýrazněna mohutnou ...

pondělí ráno 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspirativní klasika s betonovou jizvou

Tchajwanská metropole Tchaj-pej skrývá nejedno dobrodružství. Všechno se dá ale zvládnout, když se máte kam vracet. Třeba jako mladá tříčlenná rodina, která se rozhodla se ve městě zabydlet. Své naděje, touhy i sny o domově vložila do rukou lokálních architektů z KC Design Studia. A jak je ...

pondělí ráno 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mít vlastní elektřinu do zásoby? Jde to

Zájem o obnovitelné zdroje a dnes zejména výrazné zdražování energií vede stále více domácností k úvahám o pořízení domácí fotovoltaické elektrárny. S tou je možné podstatně ušetřit za provozní náklady domácnosti. Jak na to?

pondělí dopoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Původně šedé ulice hrají všemi barvami. Obyvatelé jsou spokojení

Domy v ulici Svatého Marka v anglickém Gloucesteru jsou jako duha. Jeden je červený, další bílý, tyrkysový, růžový, zelený, žlutý... Celá ulice jen hraje barvami. Za vším stojí developerka Tash Frootková, jež takto proměnila vzhled domů už ve třech ulicích. Jejím cílem je nabídnout místním co ...

pondělí dopoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevěná lávka přes Malou Úpu vedoucí na Sněžku dostala nenápadný design

Už delší dobu se turisté při pěší cestě z Horní Mal Úpy na Sněžku setkají na cestě s novou lávkou, kterou postavil architektonický ateliér Archwerk. Jednoduše tvarovaná funkční stavba ze dřeva je navržena pro celoroční provoz a zahrnuje tedy i prvky pro ...

pondělí dopoledne 20/6/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Týden otevřených zelených střech je inspirací pro všechny, kdo chtějí z bydlení ve městě vytěžit maximum

Ceny nemovitostí v Česku stále rostou, majitelé tak hledají cesty, jak plně vytěžit potenciál budov i exteriérů. Jednou ze stále oblíbenějších forem je budování zelených střech. Pražský Týden otevřených zelených střech nabídne cennou inspiraci formou prohlídek. Prohlédněte si v galerii působivé ...

pondělí dopoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak mít v podkroví dobré klima, světlo i styl

Půdní prostor vyžaduje izolaci střechy, díky níž dosáhneme výrazných energetických úspor. Stranou nezůstávají ani kvalitní střešní okna se stíněním. A jaký nábytek se nejčastěji uplatní pod šikmými stropy? Ten, který je vyrobený na míru.

pondělí dopoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Finalisté architektonické soutěže na Vltavskou filharmonii v Praze

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na budovu Vltavské filharmonie, která má stát u stanice metra Vltavská. Porota vybrala vítěze a ocenila ještě další čtyři díla, která skončila na 2. - 5. místě. Prohlédněte si návrhy všech 19 týmů, které se probojovaly až do finále.

pondělí dopoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vltavská filharmonie je pro mě životní výzva, říká vítěz architektonické soutěže Bjarke Ingels

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie se stal tým dánských architektů Bjarke Ingels Group. Projekt má vzniknout v pražských Holešovicích, kromě samotné budovy filharmonie nabízí i proměnu přilehlého veřejného prostoru a přestavbu brownfieldové čtvrti ...

pondělí dopoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soutěž Strom roku jde do finále. Letos bojují hlavně hrušky proti lípám

Letošní ročník ankety Strom roku už zná svých 12 finalistů, mezi nimiž může vítěze od 20. června vybírat široká veřejnost. Zajímavostí roku 2022 je početné zastoupení ovocných stromů - tři hrušně a jedna třešeň. Pro ti nim stojí tři lípy, dva javory, jinan, bříza a dub.

pondělí odpoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

To je důslednost! Učitelka výtvarné výchovy má doma takřka vše růžové

Většina lidí se domnívá, že růžová je jenom barva. Jsou ovšem lidé, nejčastěji ženy, pro něž je růžová bez nadsázky životní styl. K takovým patří i 33letá učitelka výtvarné výchovy Yasmin Stuckiová ze Švýcarska. Její domov hraje mnoha odstíny této barvy a její sbírka nejrůznějších růžových ...

pondělí odpoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká komora architektů udělí poctu Evě Jiřičné

Česká komora architektů se rozhodla udělit Poctu ČKA za rok 2021 třiaosmdesátileté Evě Jiřičné. Oceněním za celoživotní dílo vzdává hold významným osobnostem z oblasti architektury. Architektka se podle poroty nesmazatelně zapsala do dějin české architektury a její díla by rozhodně neměla být ...

pondělí odpoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uprostřed lesů vyrostl rodinný dům z konopného betonu

Ondřej miluje lesy a přírodu, je to samorost, a dokud neměl děti, tak byl novodobým nomádem. Měl pozemek uprostřed lesů a přál si mít svoji chatu, do té doby žil střídavě ve městě a na jaro se vždy stěhoval na chatu svých rodičů nedaleko stavební parcely budoucího domu LO.

pondělí odpoledne 20/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jasper Morrison a Fabrice Domercq navrhli kolo Gilco 100 z nerezové oceli

Slavný britský designér Jasper Morrison a francouzský designér Fabrice Domercq sepojili své dovednosti, aby na svět přivedli kolo Gilco 100. Oslavou je narozeninám konstruktéra cyklistických rámů Gilberta Colomba. Kolo má rám z nerezové oceli ze speciálně vyráběných trubek ...

pondělí večer 20/6/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru