Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 21. červen 2022
středa 21. 2. 2024, 15:07

archiv zpráv pro 21. červen 2022

Kuchyně mají vypadat jako obývací pokoj, spotřebiče mizí za dvířky

Je to ještě kuchyň, nebo obývací pokoj? Veletrh EuroCucina, součást milánského veletrhu Salone del Mobile (střídá se s EuroLuce), se jasně rozhodl o propojení těchto dvou místností. Na „vině“ je i covid, který na dlouhé měsíce změnil život mnoha rodin, které pak v kuchyni trávily společně ...

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Soud nařídil vystěhování, nájemci bydlí dál. Jak je mám dostat z bytu?

V mém rodinném domě jsem jednu bytovou jednotku pronajala starším manželům. Protože s nimi byly problémy, smlouvu jsem vypověděla. Než vypršela, přišel pán o nohu. Bezbariérový byt od obce odmítli, nařízení soudu na vystěhování ignorují, nové bydlení nehledají, píše Eva do seriálu Pronájem pod ...

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Geniální využití vody z brambor

Vařené brambory jsou opravdu oblíbená příloha. Věděli jste ale, že vodu, která vám po vaření zbyde, můžete ještě chytře využít? Tato voda obsahuje mnoho prospěšných látek, jako je vitamin C, fosfor, hořčík, zinek, vápník. Proto je dokonce škoda se jí jen tak zbavit.

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Pěstování aloe vera je jednoduché. Jak zvládnout péči o tuto léčivku?

Aloe vera není jen okrasnou rostlinkou, která se bude dokonale vyjímat na vašem jídelním či pracovním stole. Navíc má spoustu léčivých účinků – mimo jiné jde o skvělý lék proti spáleninám od slunce. A to se v současné době hodí. Víte ale, jak aloe vera pěstovat?

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Chyby v pěstování kanadských borůvek

Kanadské borůvky jsou stále populárnější. Můžete si je pěstovat na zahradě, ale klidně i v truhlíku na balkóně. Vyvarujte se pár základních chyb a obrovská úroda této modré dobroty vás nemine.

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Cestujeme. Které pomocníky byste měli přibalit do kufru?

Chystáte se na dovolenou nebo třeba jen na služební cestu? Pak si kromě hygienických potřeb a jiných nezbytností nezapomeňte přibalit také drobné elektro, s nímž si cestování zpříjemníte raz dva.

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Šest rad pro koupi správné klimatizace

O víkendu strhalo počasí všechny rekordy. Spousta lidí si uvědomila, že bez klimatizace doma nepřežije. Ale jak ji vybrat? 

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Domácí zázračné hnojivo na levanduli

Taky byste si přáli, aby vaši zahradu zdobila levandule? Jak podpořit její růst? Není příliš náročná na péči, ale správným hnojením dosáhnete opravdu pěkného výsledku. Zkuste si zázračný elixír vyrobit i doma.

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Zaha Hadid Architect postaví kulturní centrum v Jinghe New City připomínající řeku

Britský architektonický ateliér Zaha Hadid Architects vyhrál mezinárodní soutěž a čínské provincii Shaanxi  postaví nové kulturní a umělecké centrum města Jinghe New City. Tvar víceúčelové budovy byl inspirován řekou Jinghe a má tvar organických křivek připomínající proudění. ...

úterý ráno 21/6/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Skrz nadzvednutou střechu nakukuje do rekonstruovaných domů okolní les

Rekonstrukce čtyř venkovských domů a stavba dvou nových v čínské vesnici Čching-lung-wu je pěknou ukázkou jednoho z možných architektonických přístupů v podobných situacích. Architekti z čínského ateliéru MDO pečlivě zachovali všechny původní prvky, jejichž stav to umožnil, a zbytek doplnili ...

úterý ráno 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designové kousky inspirované zmrzlinou vnesou do interiéru letní atmosféru

Jak zpestřit interiér na letní sezonu a dodat mu prázdninového ducha? Třeba s využitím kousků inspirovaných zmrzlinami. Jde o typický letní motiv, který díky své barevné pestrosti bezpochyby rozzáří každý nudný interiér a dodá mu svěžest a letní atmosféru.

úterý ráno 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tapety oživí interiér, vyberte ty správné

Tapetami proměníme místnosti během několika hodin. Musíme však pro konkrétní pokoj vybrat vhodný druh, důkladně připravit podklad, použít kvalitní lepidlo, náčiní a dodržet výrobcem doporučený postup.

úterý dopoledne 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pažitka - voňavá kráska k nakousnutí

„Šnytlík zelený dá nám chutné koření a až rozkvete, včelkám hlavu poplete...“ Kdo by si tuhle lahodnou, zdravou, navíc krásnou a užitečnou bylinku nepřipsal na seznam rostlin, které chce mít na zahrádce nebo v truhlíku na balkoně?

úterý dopoledne 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vypínač je malým šperkem interiéru

Designový prvek, atraktivní detail, který má vliv na vzhled interiéru. Takovou roli má vypínač na ovládání osvětlení. Nevnímáme ho jen na pokyn zhasnout a rozsvítit. Je v rozmanitých tvarech, materiálech a široké paletě barevného provedení.

úterý dopoledne 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak cestovat se psem? Je klec nejlepší řešení?

Minule jsme se podívali na bezpečné cesty se psem v autě v rámci postrojů a odděleného zavazadelníku. Teď se přesuneme k trochu sofistikovanějším systémům.

úterý dopoledne 21/6/22 | zdroj: Dům a zahrada

Byt cestovatelů zaujme na první pohled dialogem mezi pestrostí a strohostí

Domovu, v němž hraje důležitou roli přiznaný beton a černé kovové konstrukce, vládne cestovatelský duch a prozrazuje tak jeden z hlavních koníčků majitelů. Interiér bytu v čtvrti Consolação v brazilském SĂŁo Paulu navrhl místní ateliér Hoearquitetura.

úterý v poledne 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedm českých produktů získalo za svůj design prestižní ocenění Red Dot

Vana, městská lavička, papiňák nebo hasicí přístroj - to jsou některé z produktů, které v letošním roce obdržely prestižní ocenění Red Dot Design Award, neboli tzv. Červenou tečku. Porotci soutěže u nich ocenili nápaditost řešení, funkčnost a hezký vzhled.

úterý odpoledne 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kámen vnáší do zahrady zemitost i krásu

Opracovaný přírodní kámen využijeme u rustikálních i moderních objektů jako fasádní obklad, na sokly a schody. Zahradu oživíme kamennými pochozími plochami, zídkami. Jeho úloha v exteriéru je však rozmanitější a může spočívat v detailech.

úterý odpoledne 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pěstování banánovníku v bytě je možné, ale ne snadné. Prozradíme vám, jak na to

Dříve se na ně stály fronty, dnes jsou k dostání prakticky v každém obchodě po celý rok. Řeč je o banánech, oblíbeném žlutém tropickém ovoci. Banánovníky ve skutečnosti nejsou stromy, ale byliny z čeledi banánovníkovitých, obvykle rostoucí na plantážích. Lze je ale pěstovat i u nás. ...

úterý odpoledne 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pasivní dům lze postavit i z cihel

V současné době, kdy jsou ceny a dostupnost některých energií do budoucna nejasné, se lidem plánujícím stavět rodinný dům více než kdy jindy vyplatí zvážit možnost postavit jej v pasivním standardu. Legislativa to sice nevyžaduje, úspory za energie se ale do budoucna vyplatí. Mít ho mohou i ti, ...

úterý v podvečer 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Praze začíná Landscape Festival s desítkami umělecko-architektonických intervencí

V úterý začal v Praze každoroční Landscape Festival, který na různých místech hlavního města potrvá až do 2. října. Letos je akce zaměřená na nádraží a na místech jako Nákladové nádraží Žižkov, Smíchovské nádraží, Zastávka Libeň, Palmovka, oblast mezi ...

úterý v podvečer 21/6/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Zažijte 70. a 80. léta v Československu. Retro muzeum Praha ukáže i to, nač jste možná už zapomněli

Od céček přes dobovou elektroniku až po nábytek z UP Rousínov v panelákovém bytě. „Husákovy děti“ a jejich rodiče tuší, o čem je řeč, ale co mladší generace? Atmosféru 70. a 80. let v Československu si můžou jedni připomenout a druzí poznat od čtvrtka v Retro muzeu Praha v obchodním ...

úterý v podvečer 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvalitní pracovní deska musí být odolná i krásná

Kde trávíte v kuchyni nejvíce času? U kuchyňské desky, která slouží jako pracovní plocha. Důležité je, aby nabídla dostatečně volný prostor a při kulinaření bylo vše při ruce. Měla by být odolná, snadno se udržovat a hezky ladit s kuchyňskou linkou.

úterý v podvečer 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Připravte se na lenošení na zahradě

Co by to bylo za léto bez relaxu na zahradě či terase? Pěkně se vyhřívat na pohodlné lenošce či houpačce, a když začne slunce pořádně pálit, otevřít slunečník, který poskytne příjemný stín. Nejvyšší čas vyrazit na nákupy!

úterý večer 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letní girlandy zpestří a ozdobí všechny dětské party

Pokud chcete venkovní prostor nebo interiér vyzdobit v letním období, vsaďte na girlandy s tematikou této části roku. Může jít třeba o motivy zmrzlin, melounů, tropického ovoce nebo sluncí. Pro dětské oslavy se můžete odvázat s pestrými barvami a rozmanitými veselými tvary.

úterý večer 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Horolezcova chata nabízí nádherný relax u vody

Nepravidelný horský štít připomíná chata, kterou pro svého klienta – horolezce – navrhli architekti z anglického ateliéru AR Design Studio. Stojí v jižní Anglii, je celá ze dřeva, spočívá na dřevěné plošině a její prosklená strana směřuje k vodnímu toku, na jehož břehu jako by se na chvíli ...

úterý večer 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Grilujte jako mistři na vyšší úrovni

S letním počasím se rozjíždí naplno i sezona grilování a posezení s přáteli. Dávno už ale neplatí, že byste se nutně museli lopotit jen s grilem na dřevěné uhlí. S moderními technologiemi totiž přišly zcela nové možnosti. S takovými vychytávkami se snadno stanete mistry každé gril party!

úterý v noci 21/6/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru