Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. červenec 2022
středa 22. 5. 2024, 0:41

archiv zpráv pro 12. červenec 2022

Charlie Sheen šetří. V Malibu si pronajal dům za 400 tisíc měsíčně

Americký herec Charlie Sheen, který se proslavil filmem Žhavé výstřely a seriálem Dva a půl chlapa, si pronajal dům v Malibu za 16 350 dolarů měsíčně, v přepočtu 400 tisíc korun.

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Z bytu 2+1 mají skvělé 3+kk, dokonce s dvěma koupelnami a šatnou

Někteří lidé si myslí, že architekti navrhují interiéry jako své umělecké dílo, ale nedá se v nich bydlet. Většina architektů naopak tvrdí, že o kvalitu bydlení jim jde především. O tom, že za krásným designem je hlavně dobrý koncept a funkčnost, může nejlépe přesvědčit jejich vlastní byt jako v ...

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jak předejít přerůstání zubů u králíka

Věděli jste, že králíkům rostou zuby celý život? Navíc je to jeden z nejčastějších důvodů, proč majitelé králíčků navštěvují veterináře. Rozpoznat, že něco není v pořádku, může být ale velmi těžké. Přinášíme vám proto návod, jak udržovat králičí chrup v co nejlepší kondici a případné problémy ...

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Obrazy a grafický i oděvní design lákají do Sky Gallery Šestka

Zajímá vás, jak přemýšlí a tvoří studenti i pedagogové střední umělecké školy? Pak si o prázdninách udělejte čas a stavte se v pražské Sky Gallery Šestka.

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Co můžete zasít ještě v červenci?

I když je časem výsevu především jaro, tak i v červenci můžete začít s pěstováním několika druhů vynikající zeleniny. Víte, co můžete zasít ještě v červenci?

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jaký typ podlahy je nejlepší na podlahové vytápění

Podlahové vytápění se dnes stále častěji rozšiřuje jak u novostaveb, tak i rekonstrukcí. Je to spjaté s přechodem na energeticky výhodné nízkoteplotní vytápění. Ale jakou mít podlahovou krytinu?

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Rozhodněte se pro správný tvar střechy

Střecha je korunou domu, říká lidové pořekadlo. Aby se ovšem na domě blýskla v celé své kráse a dobře plnila svoji funkci, musíme v první řadě zvolit její vhodný tvar. Právě ten výrazně ovlivňuje celkové architektonické vyznění stavby, promlouvá ovšem i do uživatelského komfortu a ovlivňuje ...

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Čtyři kroky k dokonalým muškátům

Okrasné muškáty jsou velmi oblíbenou součástí českých domácností. Vykukují na nás z balkonů a oken ze všech stran. Tyto pestrobarevné rostliny nejsou až tak náročné na údržbu, přesto je dobré se vyvarovat zbytečným přešlapům.  

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Zbavte se otravných komárů na terase. Rychle a účinně

Posezení na terase či v pergole k létu zkrátka patří. Komáři jsou však něčím, co vám může požitek z příjemně stráveného večera zkazit. Žádný strach, máme pro vás tipy, jak se jich zbavit.

úterý v noci 12/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Venkovský dům upoutá zajímavými nápady, jež se pod jeho střechou skrývají

Už při prvním rozhovoru si polští architekti z ateliéru blsk.studio se svými klienty z jihopolského města Hlivice skvěle padli do noty. Rychle se shodli na tom, že pro stavbu domu jsou zásadní tři principy – účelnost, ohleduplnost k přírodě a zdravý rozum. Vznikla tak stavba tradičního ...

úterý ráno 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Znáte nebezpečí, jež mohou číhat na zahradě? Toto je šest největších

Začátek prázdnin bývá tradičně ve znamení odjezdů na chaty a chalupy. Na zahradě pak každý odpočívá po svém. Někdo se jen sluní, jiný řádí v bazénu, další zahradničí nebo kutí. Zejména pro malé děti ovšem může zahrada skrývat i vážná nebezpečí. Připomeňme si šest z nich.

úterý dopoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kávové stolky inspirované krásou zrn doladí podávání nápoje k dokonalosti

Pokud patříte mezi fanoušky dobré kávy a rádi ji servírujete stylově, pak by vaší pozornosti neměly uniknout stolky, které jsou tímto oblíbeným nápojem přímo inspirovány. Uplatnit můžete i kousky, které mají obdobnou barvu jako káva.

úterý dopoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům z kontejnerů, kde vládne severské hygge

Manželé Emily a Seth Brittovi toužili po úniku z rušného amerického města Columbus v Ohiu. V lesnaté krajině nedaleko národního parku Hocking Hills si dle vlastního návrhu postavili dům z kontejnerů. Byli v něm natolik spokojení, že se rozhodli postavit ještě další a nabídnout je ...

úterý dopoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OMA postavila z geometrických tvarů Tchajpejské centrum múzických umění

V tchajvanském hlavním městě Tchaj-peji bylo dokončeno dlouho připravované Taipei Performing Arts Center, které navrhl slavný nizozemský architektonický ateliér OMA. Architekti v čele s Remem Koolhaasem šli opět proti stávajícímu proudu a navrhli koláž hmot a materiálů vzájemně ...

úterý v poledne 12/7/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Hlavním motivem rekonstrukce pražského bytu se stal korek

Prostorově velkorysý byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze Kobylisích prošel celkovou rekonstrukcí. Nutná byla výměna rozvodů, kompletní úprava dispozice koupelny, kuchyně, povrchů stěn i podlah. Na ploše 78 m2 si klient přál vytvořit jednoduše a jednotně působící interiér, jeho touhou ...

úterý v poledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nábytek a dekorace zdobené perlami jsou vhodnou volbou do dámských pokojů

Pokud hledáte inspiraci pro zařízení dámských pokojů, pak můžete zkusit zvolit kousky, které vypadají skoro jako klasické perly. Ty symbolizují čistotu, eleganci a jsou nadčasové. Obzvláště se jejich motiv hodí do klasičtěji zařízených dámských pokojů, které tak získají noblesu a úroveň.

úterý odpoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barvy vzbuzují emoce, vybírejte citlivě

Barvy ovlivňují naši psychiku více, než si myslíme. Umějí zklidnit, navodit pohodu, touhu, ale dokážou působit i rušivě, probouzet agresi. Opatrně pracujte třeba se sytě červenou; modrá a žlutá zase mohou působit studeným a izolovaným dojmem.

úterý odpoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V parném létě přijdou vhod objemné nádoby na led, třeba i ty ve stole

V tropickém letním počasí je led bezesporu jednou z věcí, která může život zpříjemnit. Aby vám nápoje dobře a dlouho chladil, vyplatí se sáhnout po objemnějších nádobách na něj. Praktické jsou zejména termoizolační dvojstěnné výrobky, které podobně jako termosky tohoto typu udrží chlad nejlépe.

úterý odpoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hugh Jackman prodává trojpodlažní byt na Manhattanu za 911 milionů

Australský herec Hugh Jackman, který je po celém světě proslulý jako představitel komiksové postavy Wolverine, nabídl minulý týden k prodeji svůj trojpodlažní byt na americkém Manhattanu. Ten má nádherný výhled na město a zaujme vybranou elegancí a vzdušností.

úterý odpoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černobílé hrátky v zahradě

V sólo postavení může černá a bílá působit okatě a jednotvárně, ale když si dají rande, rázem je z nich dobře sehraný tým, který sbírá body za prostou eleganci a přitažlivý minimalismus.

úterý odpoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Než začnete natírat kov

Nátěr vhodnou barvou dlouhodobě ulpí jen na suchém, hladkém a vycíděném kovovém podkladu. Proto jeho příprava před natíráním vyžaduje pečlivost.

úterý odpoledne 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velká výstava Czech In představuje české sklo od půllitrů po křišťálové komponenty

Sklo je bezpochyby jedním z nejvýraznějších prvků současného českého designu a součástí české kultury. Česká centra se rozhodla přiblížit české sklo světu a uspořádala proto v Madridu výstavu Czech In, která má podtitul Inovace českého skla ve světě. Prezentují ...

úterý v podvečer 12/7/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Zadržte dešťovou vodu v zahradě

Sucho v létě a čím dál méně vody nás nutí s ní dobře hospodařit. Snažte se proto v zahradě udržet tu dešťovou, aby neodtekla do kanalizace. Je pro zalévání přirozenější než tvrdá a ledová voda ze studny a s upravenou pitnou se musí šetřit.

úterý v podvečer 12/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru