Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 16. červenec 2022
neděle 27. 11. 2022, 6:28

archiv zpráv pro 16. červenec 2022

Zelené střechy chladí domy a šetří náklady na klimatizaci i topení

Letošní vedra sledují s velkým znepokojením zejména obyvatelé měst, která trpí fenoménem takzvaných tepelných ostrovů. Kromě problémů s horkem se lidé děsí i účtů za elektřinu za nadměrné používání klimatizace a větráků. Bohužel o využívání zelených střech a fasád se více diskutuje, než realizuje.

sobota v noci 16/7/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům se sítí, ve kterém se nebydlí (zatím)

Investor se rozhodl postavit dům velmi netradičním způsobem. Vytvořit velkou betonovou konstrukci plnou světla, vložit do ní jen základní a netradiční členění, včetně ohromné sítě, a pak dům obývat jen příležitostně a přemýšlet nad tím, jakou část jak využít, jak ji zařídit.  

sobota v noci 16/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Takhle vypadají nejkrásnější koupací jezírka a biobazény

Chcete se koupat doma a v čisté vodě? Inspirujte se výherci soutěže Koupací jezírko roku 2022, která mapuje nejkrásnější přírodní koupaní (nejen) v zahradách u rodinných domů.

sobota v noci 16/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Režisér Guillermo del Toro si koupil dům snů za 100 milionů!

Mexický režisér Guillermo del Toro zakoupil dům v Santa Monice v Kalifornii za 4,2 milionu dolarů. Makléři dům popsali jako zenové útočiště se španělskými prvky. Součástí nemovitosti jsou i vlastní solární panely, dvoumístná garáž s bonusovou místností a soukromé venkovní nádvoří.

sobota v noci 16/7/22 | zdroj: Dům a zahrada

Praha otevřela velkou výstavu Mucha s dříve nevystavenými díly z rodinné sbírky

Ve Valdštejnské jízdárně v Praze byla otevřena velká výstava Mucha, která prezentuje novým způsobem díla z rodinné sbírky. Až do konce října je možné zhlédnout to nejzajímavější z tvorby Alfonse Muchy. Architekturu výstavy navrhla slavná architektka Eva Jiřičná. „Výstava ...

sobota ráno 16/7/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Luční kvítí coby motiv na jídelním servisu vnese do stolování letního ducha

Milovníci léta a přírody mohou nechat rozkvést svůj prostřený stůl nejen kyticí natrhaného lučního kvítí, ale třeba i prostřednictvím vzorů na jídelním servisu. Talíře a misky, které zdobí rozkvetlé květiny, tráva a dosedají na ně motýli, dodají stolování nezaměnitelnou letní atmosféru.

sobota dopoledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnský činžovní dům rodiny Gutmannů je díky zkoseným nárožím dobře prosvětlen

Pootočením stavby brněnského domu rodiny Gutmannů architekt Ernst Wiesner docílil skvělého prosvětlení většiny interiérů stavby. Zkosené nároží poskytovalo po celý den maximální možnou míru osvětlení všem bytům, které se nacházely i v rohových částech stavby, což se promítlo do nepravidelného ...

sobota dopoledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snídaně v trávě ve francouzském stylu je ideální příležitostí pro letní rande

V letních měsících, kdy je přes den vedro k nevydržení, se vyplatí volit pro příjemné rande spíš dobu pozdějšího odpoledne, nebo si naopak přivstat a připravit snídani v trávě. Máme pro vás tipy na vybavení, které by u takové události nemělo chybět.

sobota dopoledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dánové z BIG slaví další úspěch. V Curychu postaví letiště podle jejich návrhu - ze dřeva

Zatímco Praha se začala zabývat praktickými úkoly spojenými s přípravou své stavby století - Vltavské filharmonie, její architekti z dánského studia BIG se radují z dalšího úspěchu. Vyhráli totiž soutěž na návrh proměny nejstarší části curyšského letiště. Připravili pro ni robustní a zároveň ...

sobota v poledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tepelné čerpadlo vybírejte domu na míru

Na trhu jsou tři základní typy tepelných čerpadel. Odlišují se zdrojem, z něhož teplo čerpají. Nejužívanější jsou vzduch-voda, odebírající teplo z venkovního vzduchu, a země-voda, která ho získávají ze země. V praxi spíše výjimečný je systém voda-voda, jenž čerpá energii z povrchové či spodní ...

sobota odpoledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Markéta Muzikářová ráda zahradničí

Houslistka a zakladatelka smyčcového tria Inflagranti Markéta Muzikářová (46) se muzice a organizování koncertů opět věnuje naplno. A to už za pár týdnů porodí třetí miminko! V době naší návštěvy ale musela omezit svoji další oblíbenou činnost, péči o zahradu kolem rodinného domu. „Neryju, ...

sobota odpoledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sladkým šperkem minimalistického bytu je stěna v podobě bonboniéry

Minimalistické prostředí jako pozadí pro rodinný život, tak pojal zařízení bytu v jednom z výškových domů v jihočínském městě Fo-šan pro své klienty tamní designér Evans Lee. Výhodou takto pojatého designu je pak mnohem větší účinek designových prvků, jež do bytu zakomponoval. Například stěny ...

sobota odpoledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I letní zahrada ocení vaši péči

Trávník se zelená, květiny kvetou jak o život, teď v létě jsou nejkrásnější v roce. Na záhoncích se zase můžeme těšit z bohaté sklizně zeleniny a drobného ovoce. To ale neznamená, že na zahradě není co dělat.

sobota odpoledne 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domov metalisty osvěžují mechově zelené prvky

Mladí manželé si na Berounsku pořídili rodinný domek, který si přáli zařídit v jednotném stylu. Obrátili se proto na interiérovou designérku Janu Radovou z ateliéru J.R. Designs s přáním, aby jim vytvořila vzdušný a prakticky řešený domov, v němž budou vládnout čisté linie a přílišnou ...

sobota v podvečer 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrací se trend volně stojících garáží

Garáže jsou obvykle pevnou součástí domu, ale v poslední době začínají být v oblibě opět samostatně stojící. Často přitom plní i jinou funkci, třeba plotu pozemku. Důležité je rozhodnutí, jak prostor pro vůz správně situovat, záleží i na velikosti a tvaru pozemku, sklonu terénu.

sobota v podvečer 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní difuséry poslouží jako dekorace i aroma budík

Moderní difuséry už nejsou jen pouhými skleničkami s tyčinkami, jde o trendy kousky, které dovedou uvolňovat vůni rovnoměrně a po dlouhou dobu. Některé zvládnou i funkci zvlhčovače, a pokud zvolíte variantu s budíkem, můžete se těšit i na vstávání se svou oblíbenou vůní.

sobota v podvečer 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motiv lodí, plachetnic a člunů dodá interiéru prázdninovou atmosféru

Pokud máte v plánu si na léto dekorovat interiér tak, abyste se cítili i doma jako na dovolené, pak můžete vsadit na motiv plachetnic, člunů, lodí a korábů. Ty prostoru dodají letního ducha a připomenou chvíle strávené na moři.

sobota večer 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hledáme vhodné místo pro javory

Hledání nového domova pro javor není záležitost vůbec snadná. Dřevina jeho kalibru chce bydlet na té nejlepší adrese a být v centru dění i středem pozornosti.

sobota večer 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koupelnu trápí nejen vodní kámen

Koupelna je denně v provozu, a proto si zaslouží speciální péči. Zvláště pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou a vodní kámen se na povrchu sanity a baterií objevuje snadno a rychle. Koupelnu zatěžuje nejen voda, ale také šampony, sprchové gely a mastnota.

sobota večer 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Interiér v letním stylu

Exotika, výrazné barvy a přírodní materiály, v tomto duchu se nesou atraktivní bytové trendy, které patří k létu. Inspirativní nábytek a doplňky jsou přitom snadno kombinovatelné s běžným moderním zařízením. Ukazují návrat k přírodě, kráse jejích motivů a materiálů.

sobota v noci 16/7/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (24.11., 23.11., 22.11., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (listopad 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (říjen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru