Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 1. srpen 2022
úterý 30. 5. 2023, 16:40

archiv zpráv pro 1. srpen 2022

Dům postavil dědeček, vnuk jej šedesát let poté citlivě přestavěl

„Chtěl jsem jít ve stopách dědečka,“ řekl o své hlavní motivaci architekt Renaud Chevallier, když se pouštěl do rekonstrukce domu postaveného před šedesáti lety. Postavil jej totiž jeho dědeček Henri Chevallier, který byl rovněž architekt.

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zachránili krásnou sušárnu chmele. Na zahradě opět roste dubský zeleňák

V unikátní budově s kruhovými věžemi v Dubé v Libereckém kraji se už v 19. století sušil chmel, nyní tu postupně vzniká regionální muzeum chmelařství.

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

3 nejkrásnější botanické zahrady v Evropě

Po celém světě existuje spoustu botanických zahrad. Jsou místem pro odpočinek, poučení, zábavu i potěšení všech smyslů. Jejich hlavním úkolem je však ochrana genofondu rostlin. Ačkoliv je konkurence velká, tyto 3 se řadí mezi nejkrásnější v Evropě.

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Zásuvky a vypínače v koupelně. Musí mít vyšší krytí? A co výjimky?

Před pár dny jsme si „posvítili“ na hodnoty IP v případě elektrozařízení na zahradě, nyní si připomeneme, co je vhodné v případě koupelny.

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat, aby rostliny přežily vaši dovolenou bez újmy?

Chystáte se na dovolenou a nemáte nikoho, kdo by vám chodil zalévat květiny? Vyzkoušejte naše tipy, díky kterým budou vaše rostliny po návratu z dovolené vypadat stejně, jako před odjezdem.

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Internetová televize na dovolené. Bude fungovat?

Dostali jsme dva dotazy, které tak úplně nesouvisí s domem ani zahradou. Ale jelikož se snažíme vyhovět všem, našli jsme odborníka, který dotazy ohledně internetové televize na cestách odpověděl za nás.

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Neumíte obkládat? Tak si pořiďte lepidlo se sníženým skluzem

Chystáte se obkládat, ale nejste si úplně jistí tím, jestli se vám to povede? Pak vyzkoušejte lepidlo se sníženým skluzem a úspěch je téměř zaručen. Proč?

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat, když začnou rajčata chytat plíseň

Rajčata jsou oblíbenou pochoutkou nejednoho z nás. Co když začnou chytat plíseň a vaše úroda bude v ohrožení?

pondělí v noci 1/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

V údolí skrytém pod baldachýnem z korun stromů byste knihovnu určitě nehledali

Nová knihovna v Pekingu boří svým pojetím staletími zažité představy o tom, jak by stavby tohoto typu měly vypadat. Zapomeňte na velebné, byť někdy poněkud prašné prostory uzavřené ze všech stran nekonečně vysokými policemi s knihami. Architekti z norského ateliéru Snøhetta vytvořili pro ...

pondělí ráno 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zadržte dešťovou vodu v zahradě

Sucho v létě a čím dál méně vody nás nutí s ní dobře hospodařit. Snažte se proto v zahradě udržet tu dešťovou, aby neodtekla do kanalizace. Je pro zalévání přirozenější než tvrdá a ledová voda ze studny a s upravenou pitnou se musí šetřit.

pondělí ráno 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům uprostřed vinice přebírá principy jejího uspořádání

Zelené vinice táhnoucí se do všech stran se staly hlavní inspirací a klíčem pro uspořádání moderního rodinného domu rodiny z jihosicilského městečka Menfi. Tamní architekti z ateliéru Gruppo Vid’A použili vzdálenost mezi řadami stromků jako základní měřítko pro rozdělení interiéru sněhobílé ...

pondělí ráno 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zásuvky na zahradě potřebuje každý, máte ale ty správné?

Musí umět odolat větru, dešti, slunci a prachu. Všem těmto vlivům jsou vystaveny nepřetržitě. A přitom nesmí ztratit nic ze své funkčnosti a zejména bezpečnosti. Řeč je o venkovních zásuvkách. Už jen z tohoto krátkého nástinu je zřejmé, že si ven nemůže umístit jakoukoli, ale jenom ty, které ...

pondělí dopoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Manželé si nechali postavit bungalov za Prahou. Milion za zahradu odmítli

Manželé Marcela a Karel si pořídili menší úsporný dům u Prahy. V oblíbené lokalitě si nechali postavit bungalov s dispozicí 4+kk, kde si splnili sen o velké kuchyni, dílně a zahradě, zároveň je tu dostatek prostoru i pro dceru, která je často navštěvuje už s vlastní rodinou.

pondělí dopoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte rádi hlívu ústřičnou? Návod na pěstování na slámě, dřevu i v zakoupené sadbě

Pěstování hlívy ústřičné si v posledních letech získalo velkou oblibu nejen mezi zahrádkáři, ale i nadšenými začátečníky. Hlíva dobře chutná, má navíc i blahodárné účinky na zdraví. Pěstování přitom nemusí být příliš složité. Možností, jak na to, je hned několik. Vybrat si můžete místo, kde ji ...

pondělí dopoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Venkovní dlažba rozčlení zahradu na zóny

Dům a zahradu vnímáme jako kompaktní celek. Velký vliv na tom, jaký dojem získáme, má okolní úprava, vzhled, uspořádání zeleně, cesty a příjezdová komunikace. Na trhu je pestrá nabídka dlažeb rozmanitých materiálů, tvarů, velikostí, odstínů a vlastností. Stačí si jen vybrat.

pondělí dopoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žižkovský byt s plochou jen 36 metrů slouží po rekonstrukci čtyřčlenné rodině

Znojemský architektonický ateliér ORA dokončil v Praze na Žižkově rekonstrukci malého bytu s užitnou plochou jen 36 metrů čtverečních. Zadáním investora bylo bydlení pro čtyřčlennou rodinu naštěstí nikoliv trvalé, ale víkendové. Srdcem bytu se stal obytný prostor s kuchyní ...

pondělí dopoledne 1/8/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Skleník ve tvaru drahokamu se uprostřed zahrad rozvírá a zavírá jako květ

Uprostřed zahrad v anglickém Woolbedingu v Západním Sussexu nově rozkvétá výjimečný květ. Je z hliníku a skla a je-li zavřený, nejvíce ze všeho připomíná drahokam. Když se plně rozvine, promění se v korunu. Autory výjimečného skleníku jsou architekti ze světově proslulého ateliéru Heatherwick ...

pondělí dopoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila pro ředitele Báňské a hutní společnosti patří k nejkrásnějším stavbám v Brně

Klasicistně řešená vila pro ředitele Báňské a hutní společnosti na ulici Lerchově v Brně je příkladem stavby, která měla reprezentovat své obyvatele. Vedoucí pracovníci, kteří v ní žili, měli možnost její podobu ovlivnit a rozhodně se jim to povedlo. Stavba patří k těm nejkrásnějším budovám ve ...

pondělí dopoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Českou cenu za architekturu má nominaci dvacet devět děl

Česká komora architektů zveřejnila ve čtvrtek 23. června v pražské Valdštejnské zahradě na nominačním večeru sedmého ročníku prestižní České ceny za architekturu dvacet devět děl, která mezinárodní porota nominovala do prestižního výběru. Udělena byla i nová Cena předsedy Senátu Parlamentu ČR.

pondělí v poledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nádrž na dešťovku musí mít správnou velikost, pevnost i čerpadlo

Využití srážkové vody na pozemku je dnes už téměř bezvýhradnou nutností. Ukládá to zákon a udělují se jen výjimky. Nádrž na dešťovku je tak skvělou možností, jak dostát liteře zákona a pomoct i své zahradě či domu.

pondělí v poledne 1/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Eva Borská má doma dostatek prostoru i na tanec

Redaktorka a moderátorka pořadu pro šikuly, kutily i zahradníky Eva Borská žije s rodinou v tak velkém domě, že mají v obývacím pokoji i místo na tancování. „Rádi si doma s manželem zatancujeme i sami dva,“ usmívá se. Váhu jejím slovům dodávají i velké reproduktory a soustava hi-fi ...

pondělí odpoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sestavte si kuchyni pro efektivní pohyb

Chcete si dopřát novou kuchyň? O její podobě rozhodují nejen vaše přání, ale i daný prostor, rozmístění rozvodů vody, odpadů a elektřiny. Cestu k vlastní představě i ke konkrétním produktům usnadní 3D plánovače, které na svých webech nabízejí výrobci a kuchyňská studia.

pondělí odpoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozzy Osbourne nabídl k prodeji svůj dům v Los Angeles za 438 milionů korun

Sídlo postavené na konci 20. let minulého století ve středomořském stylu, nacházející se v americkém Los Angeles, má interiér zařízený ve stylu glamour. To možná překvapí fanoušky jeho majitele – zpěváka a „Prince temnoty“ Ozzyho Osbournea. Pro ně je v něm totiž možná poněkud málo černé... ...

pondělí odpoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní svačinové boxy jsou nabíjené solární energií nebo složitelné na placku

Svačinový box je nepostradatelným doplňkem nejen pro děti do školy, ale i dospělé na různé výlety či pikniky. Už dávno ale nejde o obyčejnou krabičku s víkem. Nejnovější modely spoléhají třeba na solární energii.

pondělí odpoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stylové ohniště umocní pohodu pod širákem

Pochoutky z přímého ohně byly vždy v našich končinách populární, málokdo strávil léto bez tradičního opékání špekáčků. A přípravu jídla nad plápolajícím ohněm si můžete vychutnat i dnes. Stačí si pořídit umělé ohniště.

pondělí odpoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Režné cihly ozvláštňují domov, kde se chystají na příchod nového člena rodiny

Mladý pár se dvěma psy, jenž čeká příchod svého prvního potomka, si pořídil byt v novostavbě v brazilském městě Pompeia. Architekti z místního ateliéru C2HA jim vymysleli domov, který je funkční, útulný a zároveň je vytvořen na principech minimalismu.

pondělí odpoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Divoký mramor dodá koupelně mystický nádech

Návrat k přírodě je velkým trendem. A to i pokud jde o obklady a dlažby v koupelnách. Tedy samozřejmě ne doslova. Řeč je o designu, jemuž vévodí kamenný vzhled.

pondělí odpoledne 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tapety budoucnosti budou schopné pohlcovat hluk. Inspiraci pro ně vědci našli u můr

Zdá se, že nejsme daleko od příchodu nového produktu na trh s tapetami. Mohly by to být zvukově izolační tapety inspirované povrchem křídel můr. Jak totiž zjistili vědci z Bristolské univerzity, šupinky na křídlech můr fungují jako vynikající pohlcovače zvuku, a to i když jsou umístěny na ...

pondělí v podvečer 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stoletý dům kvůli podzemní stavbě přesunuli stranou, nyní s ním popojeli zpět

Sto let starou budovu v čínské Šanghaji museli v roce 2020 kvůli plánované podzemní stavbě o 32 metrů posunout. Hrozilo, že by se mohla probořit. V podzemí mají nyní hotovo a tak se dům mohl vrátit na svou původní pozici. Kamera zaznamenala jeho „přejezd“.

pondělí v podvečer 1/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Anna Marešová otevřela výstavu mapující 10 let tvorby jejího designérského studia

Vystudovaná produktová designérka Anna Marešová se stala známou především kolekcí erotických pomůcek pro ženy a realizací vyhlídkové tramvaje pro Prahu. Tvorba jejího studia, které nese její jméno, je však daleko širší a za posledních 10 let sahá od návrhu šperků až ...

pondělí v podvečer 1/8/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (27.5., 26.5., 25.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru