Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 6. prosinec 2022
středa 22. 5. 2024, 19:30

archiv zpráv pro 6. prosinec 2022

Z malého bytu se vyklubal útulný prostor ladící s historií domu

Menší vršovický byt najdete v kompletně zrekonstruovaném secesním domě z roku 1900. Proto chtěla designérka aspoň částečně zachovat klasický styl a nejít cestou úplné moderny. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Pošlete vánočně vyzdobený domov i náměstí. Nejlepší snímky zveřejníme

Na adventním věnci hoří druhá svíčka, a to znamená, že jsou Vánoce již za rohem a domácnosti, ulice a náměstí jsou již svátečně nazdobené a plné světýlek. Byla by škoda, se o vánoční atmosféru nepodělit.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nejvyšší soud USA straní designérce odmítající pracovat pro homosexuální páry

Grafická designérka Lorie Smithová, která s odvoláním na svoji křesťanskou víru odmítá navrhovat svatební webové stránky pro homosexuální páry, v pondělí získala na svoji stranu většinu soudců ze spíše konzervativního devítičlenného pléna Nejvyššího soudu USA, píše agentura AP.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vyčistit ucpaný odpad přírodní cestou

Každá část vašeho domu potřebuje jednou za čas péči a údržbu. A to se týká i odpadu a vodovodních trubek. Přečtěte si návod na to, jak vyčistit ucpaný odpad, ať už se jedná o odpad pračky, vany, nebo dřezu.   

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Skleněné figurky baví. Zkusíte si je vyrobit?

V záplavě předvánočních akcí vás upozorňujeme na jednu kreativní. Kdo chce, může tuto sobotu 10. 12. 2022 omrknout, jak se vyrábí skleněné figurky, a o týden později si to vyzkoušet naostro.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Šťavel je boží rostlinka

Šťavel neboli šťovík. Jemně nakyslá rostlina, kterou s oblibou žvýkají děti v lese. Můžeme ji použít i v kuchyni. Zkrášlí talíře a dokonce může pomoci při trávicích potížích, na pálení žáhy nebo Parkinsonovu chorobu.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Digestoř ve varné desce. Praktická věc, nebo peníze vyhozené oknem?

Varná deska s integrovaným odsáváním par vypadá skvěle. Vše, co potřebujete, pojme jeden spotřebič, zjednodušuje se ovládání. Ale funguje taková digestoř stejně dobře jako samostatný odsavač par?

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Domácí rychlení pažitky vám přinese dostatek vitaminů i během zimy

Milujete pažitku? Pak o vitaminy v ní obsažené nemusíte přijít ani během zimy. Můžete si ji koupit již narychlenou. Nebo se můžete do jejího rychlení pustit sami. Ačkoliv je domácí pěstování pracnější, vyjde vás mnohem levněji.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Je vadný fotovoltaický panel? Jak to poznat?

V mailové redakční poště se objevil dotaz od našeho čtenáře, který má na střeše fotovoltaickou elektrárnu. Jenže jsou s ní problémy. Jak ji zkontrolovat, aniž by se musely jednotlivé panely sundavat a náročně rozdělávat více panelů?

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Že jde postavit bytový dům nedaleko zámku, dokazují Němci

Často bývá problém s tím, že v oblastech s historickou zástavbou se nemůžou stavět moderní domy. Jenže tak to nefunguje všude. Třeba tenhle pětipatrový bytový dům stojí hned u světoznámého zámku.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Platí mi za nicnedělání, stěžuje si irský manažer na diskriminaci

Dostávat plat za takřka nulovou práci je jistě snem mnoha lidí. Není to ovšem případ irského manažera Dermota Alastaira Millse, který to považuje za diskriminaci. Cítí se izolovaný, protože ho ve firmě už nezvou ani na porady. Dokonce si vzal na pomoc právníka.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svépomocí si postavil plachetnici. Pak s ní český mořeplavec doplul i do Arktidy

Do Grónska, Karibikem, přes Atlantik nebo kdysi obávanou Severozápadní cestou kolem Kanady. Tady všude se plavil český cestovatel Miroslav Račan na své plachetnici Sněhurka, kterou si před 16 lety svépomocí zkonstruoval. Od té doby ji považuje za svůj druhý domov, kde tráví značnou část roku. ...

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čeká nás chladno, déšť se bude střídat se sněhem

V Česku se začíná postupně ochlazovat. Nadcházející čtyři týdny do konce roku by podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu měly být teplotně podprůměrné. Srážek by mělo spadnout o něco více, než kolik je v tuto dobu obvyklé. V následujících dnech by mělo pršet a sněžit i v ...

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zvýšení mzdy? Hodně záleží na oboru

Alespoň nějakého nominálního zvýšení mzdy, které ovšem zdaleka nedorovná inflaci, se řada zaměstnanců dočká ještě letos. Mnohé podniky nebudou čekat na leden. Ovšem velmi záleží na oboru, v němž společnost působí. V některých pracovníky veselejší pohled na výplatní pásku nečeká, a to ani příští ...

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozdobte si stromek jedlými vánočními ozdobami

Vánoční přípravy jsou v plném proudu. Můžete si domeček vyzdobit koupenými ozdobami, papírovými, dřevěnými, zkrátka, co vás napadne. Největší radost vám ale jistě udělají ozdoby jedlé. Které se dají vyrobit?

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak nás neustálý hluk udržuje v chronickém stresu

Na zdraví člověka má vliv celá řada faktorů. Vedle věcí, které sám může ovlivnit, jako je zdravý životní styl, existuje celá řada dalších, které příliš ovlivnit nelze. Například znečištěné prostředí, ale i tzv. světelný či hlukový smog. Jakkoli by se mohlo zdát, že právě z hlediska hlukového ...

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Expert: Bez ropy z Družby vydrží Česko nejvýš devět měsíců

Pokud by Rusko v reakci na stanovení cenového stropu na svou ropu dovezenou po moři a embargo na její dovoz do EU zastavilo provoz ropovodu Družba, Česko by vydrželo se zbylými dodávkami půl roku, maximálně devět měsíců, řekl Právu předseda představenstva SČS – Unie nezávislých petrolejářů ČR ...

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na vojenském letišti u ruského Kursku hoří zásobník ropy, zřejmě po útoku dronu

Na vojenském letišti nedaleko ruského Kursku hoří zásobník paliva, uvedl gubernátor místní oblasti Roman Starovojt na Telegramu. Podle ruských úřadů se zásobník stal terčem ukrajinského dronového útoku. Oběti nejsou hlášeny, dodala agentura Reuters.

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KLDR pálila do moře dělostřelecké granáty

Severokorejská armáda opět střílela do moře dělostřelecké granáty poté, co jich v pondělí ze svého východního i západního pobřeží vypálila zhruba 130. KLDR uvádí, že palbou reaguje na jihokorejsko-americké vojenské cvičení, které se koná nedaleko hranic, píše agentura Kjódó.

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zloděj hodil po německých policistech heroin a čtyři vyřadil ze služby

Čtveřici německých policistů vyřadil v sobotu večer ze služby zloděj, který jim při potyčce hodil do obličeje heroin. Protože pak všem strážcům zákona vyšel pozitivně test na drogy, nemohli pokračovat ve službě. O případu informovala policie v západoněmeckém Essenu.

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela herečka Kirstie Alleyová

Po krátkém boji s rakovinou v 71letech zemřela americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to mluví nebo seriálu Sever a Jih. O jejím úmrtí informovaly na Twitteru hereččiny děti a agentuře AP jej potvrdil manažer Alleyové Donovan Daughtry.

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opel postaví bláznivou verzi čtyřkolky Rocks-e, kterou navrhl fanoušek

Vítěz soutěže o nejzajímavější designovou kreaci na základě maličkého Opelu Rocks-e dostane ultimátní cenu - automobilka jeho výtvor skutečně postaví. Ovšem jen v jediném kuse.

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmový Anakin Skywalker si koupil roztomilou chatu

Cedrovými šindeli obloženou chatu s miniping-pongem a vířivkou by si patrně nechal líbit kdekdo. Ta, kterou je možné objevit v Altadeně, na předměstí Los Angeles, nově říká pane kanadskému herci Haydenu Christensenovi, kterého má většina diváků spojeného s postavou Anakina Skywalkera ve filmové ...

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrcholí oslavy čtyřiceti let Visacího zámku

Oslavy čtyřicátin Visacího zámku vyvrcholí ve středu na místě, kde historie kapely začala – v klubu 007 na pražském Strahově. V rámci koncertu bude pokřtěna živá deska Made In Strahov, která byla natočena v rámci výročního koncertu pod širým nebem 22. června mezi budovami strahovských ...

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nasněžilo. Na mnoha místech kolabuje doprava, nejezdí ani vlaky

Dopravu v úterý ráno komplikuje na mnoha místech v Česku husté sněžení. Kvůli ztíženým podmínkám, uvázlým vozidlům a projíždějící technice silničářů se tvoří kolony. Nejhorší je situace ve středních Čechách; na Benešovsku a Kutnohorsku doprava kolabuje.

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český architekt sdílí fotky stavebních šíleností, nad „zlatými českými ručičkami“ zůstává rozum stát

„Paninko, jinam se mi to nevlezlo“ nebo „Paninko, to stejně nebude vidět“. Podobné věty můžete vídat na instagramovém účtu nazvaném Delniq. Stojí za ním český architekt Lukáš Janout. Ukazuje fotky odbyté práce řemeslníků, nad kterými zůstává rozum stát. Jak architekta napadlo založit profil ...

úterý ráno 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: O rodině, kde jsou si lidé vzdáleni jako kontinenty

Monika Zgustová vydala rozsahem nevelkou, avšak čtivou a chytrou psychologickou novelu Potmě jsme se viděli lépe. Hlavní postava v ní zjišťuje, že najít cestu k vlastní matce může být olbřímí úkol. A není to jen vzdáleností mezi dvěma kontinenty, na kterých ženy žijí.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko pokračuje v územních ziscích u Bachmutu

Rusko se snaží udržet dobytá území na východě a jihu Ukrajiny, ve směru na Bachmut a Avdijivku útočí na ukrajinské síly. Ruské pozemní jednotky v tom podporuje letectvo, uvedl ukrajinský generální štáb v pravidelné ranní svodce. Podle analytiků amerického Institutu pro studium války (ISW) mají ...

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Neschopnost politiků

...a co když Pražané zjistí, že neschopnost se domluvit Praze prospívá?

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitelé si z několika návrhů poskládali svůj vysněný malý velký dům

Tereza se občas pochlubila jejich novým domkem na Instagramu, čehož si všimla kolegyně Edita a hned ji kontaktovala. Paní domu souhlasila s focením a zde je výsledek…

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala míří do Tirany na summit EU a západního Balkánu. Tématem bude i migrace

V albánské Tiraně se v úterý koná summit zemí Evropské unie a západního Balkánu. Hlavními tématy budou dopady ruské invaze na Ukrajinu, integrace regionu do EU, posilování bezpečnosti na západním Balkáně či nelegální migrace. Jako projev podpory v nelehké situaci války v Evropě se vrcholná ...

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaha Hadid Architects postaví v Singapuru vědecké centrum z organicky tvarovaných hranolů

Singapurská vědecká rada představila vítězný návrh, podle kterého bude v Singapuru postaveno nové vědecké centrum neboli Science Centre. Navrhl jej Patrik Schumacher, který aktuálně vede londýnský architektonický ateliér Zaha Hadid Architects. Design budovy stojící v zeleném parku ...

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ve 27 letech jí zjistili rakovinu štítné žlázy. Příznaky dlouho ignorovala

Dnes pětatřicetiletá Christina McKnightová z amerického města Oklahoma City má za sebou zážitek, který by jen tak nikomu nepřála. Ve svých sedmadvaceti letých si totiž od lékařů vyslechla nepříjemnou diagnózu – rakovina štítné žlázy.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nelidi. Polemický sloupek Štefana Švece

Náš lidský vztah ke zvířatům je šáhlý. Vybranou skupinu tvorů rozmazlujeme, šlechtíme, oblékáme do svetříků, ňuchňáme, vodíme do kadeřnictví, oslovujeme jmény, nosíme k drahým lékařům a nakonec pohřbíváme při dojemných obřádcích.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela slovenská herečka Mária KráÄžovičová

Zemřela slovenská herečka Mária KráÄžovičová. Bylo jí 95 let. Skon významné umělkyně potvrdila tisková mluvčí Slovenského národního divadla Izabela Pažítková.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslat v pytli domů. Rogozin to schytává za výstroj ze zemí NATO, ruskou má jen helmu

Exšéf ruské kosmické agentury a válečný jestřáb Dmitrij Rogozin má novou profilovku na Telegramu. V plné armádní výstroji. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nebyla téměř celá vyrobená v zemích NATO. Ruskou má pouze helmu. Kdyby se k nám někdo takhle oblečený přiblížil, poslali bychom ho ...

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi razantně omezili nákupy. Tržby v maloobchodě už klesají půl roku

Tržby v maloobchodě v Česku meziročně klesají už půl roku. V říjnu pokles zrychlil na 9,4 procenta po zářijovém revidovaném snížení o 5,3 procenta. Lidé méně utráceli zejména za nepotravinářské zboží. Proti září se říjnové tržby snížily o 1,8 procenta. Informace v úterý na svém webu ...

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Kladrubech dají okusit životu v řádu

Skončila rozsáhlá obnova velké části někdejšího benediktinského kláštera v Kladrubech na Tachovsku. Už za pár měsíců tady budou návštěvníci moci okusit, co obnášel život v mnišském řádu na sklonku barokní éry.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tipy na dárky pod stromeček: Módní doplňky

Vánoce se blíží neúprosnou rychlostí a nejeden z nás by možná uvítal tipy, co darovat svým blízkým a milovaným pod stromeček. Ať už přemýšlíte o vhodném daru pro milovníka módy, nebo designu, máme pro vás pár nápadů.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kryptoúvěrová firma Nexo ukončí své aktivity v USA

Britská kryptoúvěrová společnost Nexo v příštích měsících postupně ukončí své aktivity ve Spojených státech kvůli neshodám s tamními regulátory. Kryptoúvěrové společnosti fungují jako banky pro kryptoměnový svět. Nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem, ...

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vánoční cukroví bez másla: Perníčky, zázvorky, veganské kuličky a další recepty

Máte při mlsání vánočního cukroví občas trochu výčitky? Zkuste druhy bez másla - chutnají skvěle a na vašem svátečním stole ubudou nějaké ty kalorie, což se jistě hodí.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oblečení na domácí lenošení

To, že za sebou zavřeme dveře po příchodu z práce, neznamená, že nám to doma nemůže slušet. Vyměňte staré tepláky a obnošené triko za nové příjemné domácí kousky podle nejnovějších trendů. Uvidíte, že se budete cítit lépe.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američanka porodila ve stejný den holčičku a vyhrála přes dva miliony

Brenda Gomez Hernandezová ze Severní Karolíny vyhrála dva jackpoty během jednoho dne. Nejprve přivedla na svět zdravou holčičku a o pár hodin později zjistila, že vyhrála v loterii. Šťastná čísla přitom zvolila podle dat narození svých dvou synů.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tipy na dárky pro milovníky moderní techniky

Štědrý den se nezadržitelně blíží. Čím udělat radost technickému nadšenci? Nemusí jít vždy jen o nejmodernější vymoženosti za desetitisíce korun, potěšit mohou i drobnosti za pár korun. Poradíme, co vybrat.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dálnice D3 ve směru na Prahu stála kvůli uvázlým kamionům

Policie v úterý dopoledne zhruba na hodinu uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy. Kvůli silnému sněžení na dálnici uvázlo několik kamionů a tvořily se dlouhé kolony. Kolem 11:00 byl provoz v omezeném režimu obnoven.

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž vnučky vydědil, po jeho vraždě se marně domáhaly odškodného

Vnučkám muže zavražděného a spáleného manželkou zamítl v úterý pražský vrchní soud přiznat odškodné za jeho smrt. Dívky tvrdily, že s dědečkem měly vztah, i přesto, že se nikdy neviděli a zavražděný muž je vydědil. Žena, která svého manžela zavraždila, se už dříve se státní zástupkyní dohodla ...

úterý dopoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zhrzený Hřib míří v Praze do opozice. Spolu bude jednat o menšinové radě

Koalici Spolu, která zvítězila v zářijových komunálních volbách v Praze, došla s Piráty po dvou měsících trpělivost. Podle kandidáta na primátora Bohuslava Svobody (ODS) požádá zvolené strany o podporu menšinové vlády v metropoli. Řekl to v úterý po dalším neúspěšném jednání s Piráty, kteří ...

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za sex mimo manželství rok vězení. Indonésie schválila nový trestní zákoník

Za sex mimo manželství až rok vězení. Novinku, kterou obsahuje nový trestní zákoník, schválil indonéský parlament. Nový kodex má vstoupit v platnost za tři roky. Obsahuje mimo jiné také zákaz urážet prezidenta a vystupovat proti státní ideologii.

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za zpochybňování genocidy potvrdil soud Roznerovi podmínku

Za výrok o někdejším romském táboře v Letech v úterý odvolací Městský soud v Praze potvrdil bývalému poslanci SPD Miloslavu Roznerovi půlroční podmíněný trest s odkladem na rok. Rozsudek je pravomocný. Rozner se podle verdiktu dopustil zpochybňování genocidy, když tábor v roce 2017 označil ...

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Násilná smrt seniorky na Pardubicku, policie zadržela dva podezřelé

Kriminalisté od víkendu vyšetřují násilnou smrt starší ženy na Pardubicku. Kvůli případu zadrželi dva podezřelé lidi. Další podrobnosti vyšetřovatelé zatím nesdělili.

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výbuch tlakové láhve vyhnal z rodinného domu v Praze sedm lidí

Rodinný dům, kde explodovala propanbutanová láhev přenosného topení, museli v úterý nad ránem evakuovat hasiči v Praze 10. Výbuch s požárem poškodil fasádu stavby, příčinu zjišťuje vyšetřovatel.

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pět nových elektromobilů v Evropě do čtyř let, plánuje Toyota

Toyota oznámila, že do roku 2026 bude v Evropě prodávat celkem šest elektromobilů. Kromě již představeného modelu bZ4X bude jedním z nich také produkční verze konceptu s názvem bZ Compact SUV Concept, který se poodhalil na losangeleském autosalonu a nyní o něm máme víc informací.

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nickelback: Kapela je jen tak dobrá, jak dobrá je její poslední deska

Kanadská rocková skupina Nickelback právě vydala své desáté studiové album Get Rollin’. „Fanoušci z České republiky se mohou těšit, že se vydáme jejich směrem,“ slibuje baskytarista Mike Kroeger.

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lotyšsko zrušilo licenci Doždi

Lotyšský regulační úřad zrušil vysílací licenci ruské nezávislé televizi Dožď, ohrožovala podle něj národní bezpečnost a veřejný pořádek. Informoval o tom předseda Národní rady pro elektronická masmédia (NEPLP) Ivars Áboliňš, podle kterého musí stanice vysílání ukončit do 8. prosince. Televize ...

úterý v poledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Všechny české filmy na jednom místě

Na pražské Kampě, symbolicky v Rybárně, v níž se natáčela slavná komedie Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, se novinářům včera představil nový portál České kino.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvíc trendy motivem balicího papíru je letos imitace mramoru v různých podobách

Velkým hitem poslední doby je uplatnění mramoru v interiérech. Tento trend se podepisuje i na podobě letošních Vánoc. Balicí papíry inspirované krásami mramoru patří k těm nejstylovějším, do kterých můžete letos zabalit dárky.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrozí náledí. Meteorologové vydali novou výstrahu

Na východě Čech a na Vysočině hrozí v noci na středu riziko tvorby náledí. Před nebezpečným jevem v úterý varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli sporům rodičů poslal soud dítě do ústavu. Chyba, zkritizoval ho ÚS

Do diagnostického ústavu poslal českobudějovický krajský soud 11letého chlapce, jehož rodiče se nedokázali dohodnout na péči o potomka. Verdikt ale neobstál před Ústavním soudem (ÚS), který jej zrušil s tím, že krajský soud se vůbec nezabýval, zda je pro tak drastický zásah do života dítěte důvod.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspirace na dárky pro puberťáky

Zavděčit se dospívajícímu dítěti není vůbec snadné, přece jen jeho pohled na svět je od toho dospěláckého značně odlišný. Trefit se tedy svému vlastnímu dítěti do vkusu je často zcela nemožné. Při výběru většiny dárků tak přizvěte samotného puberťáka a jako překvapení si nechte jen třeba jeden až ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý muž napadl během přistání letušku. Skončil u soudu

Z letadla až do soudní lavice. Takový osud potkal Brita Collina Smithe, který letos v březnu napadl při cestě z Manchesteru na Maltu letušku společnosti easyJet. Ta ho během přistání upozornila, aby seděl na místě, pasažér reagoval tím, že členku personálu chytil za krk oběma rukama. Rozsudek si ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Slovutní právníci opouštějí obezličky. Jen houšť

Prý když se sejdou dva právníci, jsou z toho tři právní názory. Svět paragrafů je tak složitý, že se na jeho terénu můžou odehrávat věci, které nezasvěcený vskutku nepochopí. Nejeden právník si natolik zvykne na profesní výrazivo, že i k věcem všeobecně srozumitelným mluví v obezličkách. Nemůže ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recept na ořechové pracny podle uznávaného cukráře

Jedním z tradičních druhů cukroví jsou ořechové pracny neboli medvědí tlapky. Pekly je už naše prababičky. Příprava na těsto není složitá, jediné, co potřebujete navíc, jsou formičky. Zkuste si letos připravit toto cukroví podle receptu cukráře Jana Moučky ze Strančic.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dezertér z ruské armády střílel z kulometu po policistech

Dezertér z ruské armády na předměstí Novošachtinsku střílel v úterý kolem poledne tamějšího času z kulometu na policisty, píše agentura TASS. Jeden z policistů byl zraněn.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruští okupanti letos sklidili ukrajinskou pšenici za miliardu dolarů

Rusko letos sklidilo z ukrajinských polí pšenici v hodnotě přibližně miliardy dolarů (23,14 miliardy korun), tvrdí americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Z polí na okupovaných územích bylo sklizeno přibližně 5,8 milionu tun pšenice.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ČT bude příští rok slavit a nabídne Docenta, Volhu a nové Kukačky

Příští rok bude v České televizi ve znamení oslav a řady nových filmů a seriálů. Začne hned 1. ledna, kdy uplyne třicet let od vysílání samostatné České televize. Ten den večer diváci uvidí televizní premiéru filmu Zátopek režiséra Davida Ondříčka, který získal deset Českých lvů a na ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušan chce další měsíc kontroly na hranicích se Slovenskem

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) požádá kvůli migrantům přicházejícím do EU takzvanou západobalkánskou cestou ve středu vládu o prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem o dalších 30 dní. Jinak by skončily 12. prosince, jejich další trvání Rakušan považuje za nutné.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj přijel na Donbas, navštívil vojáky nedaleko nejtvrdších bojů

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý navštívil Slovjansk na východě Ukrajiny. Město se nachází zhruba 40 kilometrů od Bachmutu, kde se momentálně odehrávají největší boje mezi ruskými a ukrajinskými jednotkami z celého Donbasu. Záběry z návštěvy města zveřejnil prezident na ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do obchodů za lupem se probourali obřím kladivem

Žádné promyšlené triky, nýbrž hrubou sílu používala skupina Ukrajinců ke vloupání do takřka dvou desítek prodejen zaměřených na elektro, mobilní telefony a notebooky. A to nejméně ve třech různých evropských zemích. Do obchodů si jednoduše vybourala vstup velkým kladivem podobným známé palici ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volkswagen upravuje infotainment MIB3, chyby jsou pryč, říká šéf

Vedení automobilky Volkswagen připustilo, že uživatelské rozhraní infotainmentu MIB3 se příliš nepovedlo. Inženýři je proto přepracovávají a přidají novou digitální logiku i klasická tlačítka.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinné domy vykrádají hlavně gangy z Arménie a Gruzie

Zatímco v posledních šesti až sedmi letech patřil primát ve vykrádání obchodů a rodinných domů napříč Českou republikou hned několika rumunským gangům, letošní rok přinesl změnu. I vzhledem k tomu, že většina pachatelů z Rumunska už skončila po policejních zátazích za mřížemi s víceletými ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Astronomové v Praze představují připravované mise Evropské kosmické agentury

Rentgenová optika a její nejnovější technologie, které umožňují detailnější pohled do hlubin vesmíru, jsou hlavním tématem mezinárodní konference AXRO, která začala v úterý v Praze. Vědci na ní představují i přípravy několika misí Evropské kosmické agentury (ESA), kterých se spoluúčastní české ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavba gigafactory naráží na letitý soudní spor

Dosud upozaděný letitý soudní spor může ztížit snahu státu umést cestičku Volkswagenu pro výstavbu továrny na baterie do elektroaut v místě někdejšího armádního letiště v Líních na Plzeňsku.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pořízení F-35 neznamená jen koupit letadla, musí se počítat s dalšími vysokými náklady

Česká vláda projednává pořízení amerických bojových letadel páté generace Lockheed Martin F-35A Lightning II. Nákup ale neznamená jen zaplatit samotné stroje, platí se i údržba a je nutné přizpůsobit základnu pro jejich použití. Zadarmo není ani výcvik, který provádějí Američané. I tyto faktory ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve vyhořelém domku u Českých Budějovic našli mrtvého člověka

Tragické následky měl v úterý ráno požár v Nové Vsi na Českobudějovicku, kde hořel dům. Hasiči uvnitř našli mrtvého člověka, záchranáři dalšího obyvatele přepravili zraněného do nemocnice. Okolnosti požáru zjišťují vyšetřovatelé.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Pohádka Největší dar je spíše pro menší děti

Od čtvrtka je v kinech k vidění nová česká pohádka Největší dar, kterou Daria Hrubá napsala s Pavlou Horňákovou a režírovala s Martou Santovjákovou Gerlíkovou.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Taťána Kuchařová chystá na letošní Vánoce velkou oslavu půlkulatin

Miss World 2006 Taťána Kuchařová vánoční svátky miluje. Má k tomu i další důvod. Narodila se totiž 23. prosince, takže Vánoce prožívá o to víc.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nově objevené Putinovy plány: Celá Ukrajina měla do 10 dnů padnout a v srpnu splynout s Ruskem

Rusko plánovalo dobýt Ukrajinu za deset dnů. Plyne to ze zajištěných dokumentů a plánů na invazi, které byly podepsány ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Uvedl to Královský institut spojených (zpravodajských) služeb RUSI navázaný na britskou armádu. O jeho zjištěních informovaly televize Sky ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělá inteligence pod taktovkou EU. Pravidla používání míří k finální verzi

Členské státy Evropské unie v úterý učinily další krok na cestě ke schválení přelomových pravidel pro používání umělé inteligence. Po řadě úprav podpořily loňský návrh Evropské komise a jsou nyní připraveny jednat o konečné verzi s Evropským parlamentem. Podle českého předsednictví v Radě EU ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrad Kyšperk si zničili při hádce bratři Glacové výstřelem z ručnice

Severočeská Krupka je obklopená dvěma hrady z lucemburské éry. Přímo ve městě stojí rozvaliny Krupky, možná založené již za Václava II., ale zakladatelem byl spíše roku 1320 mladý král Jan Lucemburský. On také nechal vystavět Kyšperk, jeden z „ochranných“ hradů Království českého.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku se možná budou recyklovat baterie elektromobilů

V Kralupech nad Vltavou možná vyroste centrum recyklace baterií elektromobilů. Ve světě to nebude první závod, ovšem globálně se v současnosti recykluje jen zlomek baterií z elektromobilů.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kremelská propaganda varuje Rusy před trestem Západu v případě porážky Ruska

Kremelská propaganda se po řadě neúspěchů na bojišti nebo nepopulární mobilizaci snaží různými prostředky zvýšit ochabující nadšení Rusů pro válku na Ukrajině. Ruští diváci se tak například dozvěd, že v případě porážky ruské armády Západ potrestá každého Rusa, píše list The Times.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ANO menšinové vládnutí Spolu v Praze podpoří. Do konce února

Hnutí ANO je v Praze ochotné podpořit menšinovou radu koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) jen do konce února. Poté by Spolu podle předsedy zastupitelského klubu hnutí Patrika Nachera mělo sestavit většinovou radu.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA vyšetřují kryptoměnové firmy kvůli možným pochybením

Americká obchodní komise FTC, která prověřuje obvinění z podvodného jednání, zahájila vyšetřování několika kryptoměnových firem kvůli možnému pochybení. Potvrdil to mluvčí FTC, odmítl však jmenovat firmy nebo přesně uvést, co způsobilo, že komise zahájila vyšetřování. List Financial Times současně ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Chorvatsku se zřítil MiG-21

Na severovýchodě Chorvatska se v neobydlené oblasti při vojenském cvičení zřítila stíhačka MiG-21 chorvatského letectva, oba piloti se podle místních médií katapultovali.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Část stíhaných v kauze černovické pískovny byla propuštěna z vazby

Několik lidí stíhaných v případu brněnské Pískovny Černovice je na svobodě. Původně po razii z poloviny října skončilo ve vazbě sedm lidí. Podle státního zastupitelství měla skupina, v jejímž čele měl stát podnikatel Michal Horký, bohatnout díky pro pískovnu nevýhodným smlouvám.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volvo EX30 se bude dovážet z Číny, ideálními zákazníky mají být osmnáctiletí

Volvo chce elektromobil EX30, který se bude do Evropy dovážet z Číny, prodávat osmnáctiletým řidičům jako jejich první auto. Cenu vozu zatím neoznámilo.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kantor na penzi pomáhá s hledáním cesty k duši schizofreniků

Přes dvacet let osobních zkušeností, často bolestivých a zpočátku zdánlivě bezvýchodných, stojí za ojedinělou publikací, která rozhodně nepatří mezi knižní bestsellery, ale přesto se nepochybně najdou lidé, kteří ji budou číst takříkajíc jedním dechem a s nadějí. Nebo se k ní budou vracet, jako ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič skútru v Praze při kontrole dělal, že hledá doklady. Pak se dal na útěk

Začalo to pro policisty jako kontrola řidiče skútru v Praze, záhy se však změnila v jeho pronásledování. Muže nakonec objevili schovaného ve sklepě jednoho z domů v okolí. Ve skútru policie našla 100 gramů pervitinu a také se ukázalo, že zadržený měl zákaz řízení.

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi letos nakoupili bitcoiny za 3,3 miliardy korun. Objem obchodů ale klesá

Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v listopadu proti říjnu klesl o pětinu na 200 milionů korun. Zároveň byla útrata zhruba o 35 procent nižší než ve stejném měsíci loni. Celkově letos Češi zatím nakoupili bitcoiny a další kryptoměny za 3,3 miliardy korun, což je meziročně o čtvrtinu ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Macron kritiku nebere. Trvá na bezpečnostních zárukách pro Rusko

Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý odmítl, že by svým nedávným návrhem vytvářel nějaké rozpory mezi západními zeměmi. Po víkendovém jednání u amerického prezidenta Joe Bidena nadhodil myšlenku, že je potřeba nabídnout Rusku bezpečnostní záruky. V nejbližších dnech o tom hodlá ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejstarší hra Sazky po 66 letech skončila

Po 66 letech skončila nejstarší hra loterijní společnosti Sazka. TOTO Sazka se naposledy hrála koncem listopadu, se stávajícími pravidly už nevyhovuje zákonu o hazardních hrách. Hra byla založena pod názvem Sazka v roce 1956 u tehdy nově založené společnosti Sazka. Nejoblíbenější Sportka ...

úterý odpoledne 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sanitka stojící na červenou v kopci začala hořet, rozjela se a nabourala

Sanitka stojící na červenou v kopci v Berouně se v úterý odpoledne sama od sebe vznítila. Řidič z auta vyskočil, sanitka se rozjela a  hořící nacouvala do linkového autobusu. Nehoda se obešla bez zranění, požár uhasili hasiči.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S výukou občanské výchovy pomůže umělá inteligence DigiHavel

Od ledna příštího roku mohou žáci v hodinách občanské výchovy hovořit o demokracii, lidských právech či totalitě s umělou inteligencí inspirovanou bývalým prezidentem Václavem Havlem. Cílem projektu DigiHavel je učit moderní metodou děti přemýšlet o „havlovských tématech“, klást otázky ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlajková loď Mercedesu-AMG je tu. Třída S 63 ohromuje výkony

Vrchol Mercedesu-Benz třídy S nabízí ohromující výkony a neskutečné zrychlení navzdory velmi vysoké hmotnosti. Špičková je také technická i elektronická výbava, ovšem nic jiného se od AMG-verze tříd S očekávat nedá.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prodej nových aut v Rusku klesl o víc než 60 procent

Ruský automobilový trh v listopadu pokračoval v silném poklesu. Prodej nových aut se meziročně snížil o 61,6 procenta na 46 403 vozů. Od začátku roku do konce listopadu byl prodej aut nižší o 60,9 procenta, uvedlo v úterý ve své zprávě podnikatelské sdružení AEB. Odvětví se potýká ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mathieu Lehanneur navrhl k výročí slavného Renaultu 4L speciální obytný Renault Suite N°4

Slavný francouzský designér Mathieu Lehanneur se rozhodl u příležitosti oslav 60. výročí slavného Renault 4L vytvořit speciální Renault Suite N°4.  Ve spolupráci s automobilkou vytvořil velmi promyšlený a propracovaný exemplář pro menší výlety a lepší zážitky ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Je tedy mobilizace, nebo ne? Putine, ujasni to, riskantně vyzývají šéfa Kremlu zastupitelé

Opoziční představitelé pěti ruských regionálních zastupitelstev vyzvali prezidenta Vladimira Putina, aby vydal dekret, jenž formálně ukončí částečnou mobilizaci. Tu šéf Kremlu vyhlásil v září, aby posílil invazní ruská vojska na Ukrajině.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PPF má po odchodu z Ruska téměř osmimiliardovou ztrátu. Šlo o dobré mravy, řekl Šmejc

Skupina PPF vykázala v 1. pololetí letošního roku ztrátu 318 milionů eur (7,73 miliardy Kč), když o rok dříve měla zisk 188 milionů eur (4,57 miliardy Kč). PPF o tom v úterý informovala ČTK v tiskové zprávě. Letošní ztrátu podle ní způsobily zejména náklady v souvislosti s odchodem ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letci budou opět protestovat proti gigafactory

Proti zvažované výstavbě továrny na baterie tzv. gigafactory koncernu Volkswagen na místě letiště Plzeň-Líně se dlouhodobě staví místní občané, samosprávy i letci. Vláda investici považuje za strategickou. Zástupci Českého svazu letectví hodlají proti záměru zrušit funkční letiště opět ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž uvěřil, že má na virtuálním účtu bitcoiny. Přišel o statisíce

Na touhu přijít lacino k velkým penězům doplatil muž (59) z okolí Uničova na Olomoucku. Uvěřil telefonátu, že má na virtuálním účtu pěknou sumu peněz, nakonec ale přišel o více než 440 tisíc korun. Navíc šlo o půjčené peníze, úvěr totiž jménem muže sjednal neznámý podvodník. Právo o případu ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďaři zablokovali půjčku Ukrajině. Zbytek EU chce Orbána obejít

Maďarsko v rámci společně projednávaného balíku opět nepodpořilo poskytnutí 18 miliard eur (asi 440 miliard korun) Ukrajině, které vyžaduje jednomyslnou shodu. Ostatní státy proto chtějí připravit možnost, jak poslat Kyjevu peníze i bez maďarské účasti, řekl český ministr financí Zbyněk ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zásobování palivy v Maďarsku je v kritickém stavu, hlásí MOL

Situace kolem zásobování pohonnými hmotami v Maďarsku je kritická a jediným řešením je vytvořit podmínky pro zvýšení dovozu. Uvedla to v úterý podle agentury Reuters maďarská ropná a plynárenská společnost MOL.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusy zaskočily ukrajinské útoky na letiště. Škody jsou těžko nahraditelné

Ruské vojenské experty a blogery zaskočil pondělní útok bezpilotních letadel na dvě letecké základny, při nichž byly poškozeny nejméně dva bombardéry. Považují to za bolestnou ztrátu.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maella: V Londýně denně tvrdě bojuji

Česká zpěvačka Maella, vlastním jménem Michaela Charvátová, vydala před pár týdny minialbum Slow Burn. Posluchače oslovuje charismatickým hlasem v temně ambientní hudbě, v žánru alt popu. Zaujala i britskou rozhlasovou a televizní stanici BBC či zástupce služby Spotify.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dětské skupiny by mohly zdražit, navrhuje MPSV

Za pobyt potomka v dětské skupině by mohli rodiče příští rok zaplatit více peněz. Nejvyšší možná cena za měsíc na dítě do tří let, na jehož místo přispívá stát, by se mohla od ledna zvednout z nynějších 4000 Kč na 4720 korun. Počítá s tím nové nařízení, které připravilo ministerstvo práce.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turečtí poslanci se servali v parlamentu, jeden je v kritickém stavu

Turečtí poslanci se v parlamentu poprali při jednání o rozpočtu, jeden z nich skončil v nemocnici. Informují o tom v úterý místní média. Podle nich je poslanec HĂĽseyin Ă–rs na jednotce intenzivní péče a je v ohrožení života.

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německé ministerstvo obrany zpochybnilo nákup F-35 pro bundeswehr

Kvůli plánovanému nákupu amerických bojových letadel páté generace F-35 Lightning II požadují němečtí zelení rezignaci sociálnědemokratické ministryně obrany Christine Lambrechtové. Pustili se do ní i Svobodní. Důvodem je analýza ministerstva obrany, která varuje před výraznými zpožděními při ...

úterý v podvečer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko v kostce: Jednejme, řekl vyslanec Moskvy v OSN. Když začal mluvit Ukrajinec, odešel

Rusko je připravené jednat o diplomatickém urovnání situace na Ukrajině, řekl v úterý na zasedání Rady bezpečnosti vyslanec při OSN Vasilij Něbenzja s tím, že by měly být odstraněny příčiny, které Rusko donutily zahájit válku. Když pak začal mluvit Něbenzjův ukrajinský kolega, ruský diplomat ...

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Restaurace a vleky. Slovenský parlament schválil dočasné snížení DPH na vybrané služby

Slovensko dočasně sníží na deset procent sazbu daně z přidané hodnoty (DPH) na restaurační a stravovací služby, na přepravu lidí visutými a pozemními lanovkami i lyžařskými vleky, dále na vstupné na sportoviště a do akvaparků. Rozhodl o tom v úterý slovenský parlament. Krok má v zimě pomoci ...

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mají lepší vybavení a spí v hotelech. Ruští vojáci nenávidí kadyrovce

Bláto, mrazy, málo jídla. Tak vypadá všední život mnoha mobilizovaných ruských vojáků na Ukrajině, píše deník Bild. Někteří z vojáků si ale žijí mnohem pohodlněji, což vyvolává mezi ostatními napětí a nevraživost. Mezi privilegované patří bojovníci sdružení v jednotkách čečenského vůdce Ramzana ...

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Loni se postavilo nejvíc bytů za 30 let

V Česku loni započala výstavba 44 992 bytů, což bylo zhruba o 10 tisíc víc než o rok dříve. Podle Českého statistického úřadu bylo zahájeno více staveb naposledy v roce 1990, kdy jejich počet překročil 60 tisíc bytů.

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zrzavý černý pasažér. Letištní kontrola našla v kufru živou kočku

Pracovníci newyorského letiště JFK jsou jistě zvyklí na kdeco, ale kočku v kufru asi nevídají každý den. Majitel zavazadla neměl o netradičním spolucestujícím nejmenší tušení, ovšem zrzavé kočce výlet nakonec nevyšel. Místo na Floridu putovala zpátky domů.

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzdejte se jaderných zbraní, zaručíme vám bezpečnost, připomíná Podoljak Rusům 28 let staré memorandum

Výročí uzavření Budapešťského memoranda, v rámci něhož se bývalé členské země SSSR Bělorusko, Kazachstán a Ukrajina vzdaly jaderných zbraní výměnou za garance územní celistvosti, je podle poradce ukrajinského prezidenta Mychajla Podoljaka příležitostí, aby se Rusko vzdalo jaderných zbraní.

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do Polska dorazily první korejské tanky a houfnice

Polské ministerstvo v pondělí večer oznámilo, že do země dorazily první jihokorejské tanky K2 Black Panther a samohybné houfnice K9. Do přístavu v Kdyni byly dopraveny na lodi.

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polsko bude jednat s Berlínem o systémech Patriot. Lituje, že je nezíská Ukrajina

Polský ministr obrany Mariusz Blazsczak lituje, že Německo nedodá Ukrajině systémy protivzdušné obrany Patriot. Polsko bude nyní jednat s Německem o jejich rozmístění na svém území, uvedl v úterý Blaszczak na Twitteru. Umístění zařízení v Polsku byl původní plán Berlína.

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polka propustila muže za homofobní výroky, čelila stíhání za diskriminaci. Soud ji osvobodil

Odvolací soud v jihopolském Krakově potvrdil osvobozující rozsudek pro manažerku švédské nábytkářské firmy Ikea, která v roce 2019 jednoho ze zaměstnanců propustila kvůli homofobním výrokům na vnitropodnikovém fóru. Informoval o tom portál Business Insider. Prokuratura ženu obžalovala kvůli ...

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala zamířil do Tirany na summit EU a západního Balkánu. Tématem byla i migrace

V albánské Tiraně se v úterý konal summit zemí Evropské unie a západního Balkánu. Hlavními tématy byly dopady ruské invaze na Ukrajinu, integrace regionu do EU, posilování bezpečnosti na západním Balkáně či nelegální migrace. Jako projev podpory v nelehké situaci války v Evropě se vrcholná ...

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nenabádáme Ukrajinu k útokům za jejími hranicemi, uvedl Washington

Spojené státy nenabádají Ukrajinu, aby útočila za svými hranicemi, prohlásil v úterý mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price. Informovala o tom agentura Reuters. V uplynulých dnech došlo na ruských letištích k několika explozím. Rusové z útoků obviňují Ukrajince.

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel fotograf František Dostál

Ve věku 84 let zemřel v pondělí fotograf František Dostál, dokumentarista a reportér, který zachycoval absurditu všedního dne i neobyčejných setkání. O jeho úmrtí informovala jeho partnerka Alena Vykulilová. Dostálovým nejslavnějším souborem je kolekce Letní lidé, který vytvořil mezi roky ...

úterý večer 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trumpova firma byla shledána vinnou z daňového podvodu

Firma bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, The Trump Organization, byla v úterý u soudu v New Yorku shledána vinnou z daňového podvodu. Informuje o tom agentura AP, která výsledek soudu charakterizuje jako jasné odmítnutí finančních praktik vysokých manažerů v Trumpově společnosti.

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sociální sítě nejsou politicky neutrální, znělo na sněmovním petičním výboru

Mazání příspěvků i celých účtů na sociálních sítích za příspěvky, které neporušují zákony, řešili v úterý členové sněmovního petičního výboru. Na veřejném slyšení se zde projednávala petice, kterou sepsali členové Společnosti pro obranu svobody projevu (SOSP) a pod kterou nasbírali více než ...

úterý v noci 6/12/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru