Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 25. únor 2023
pondělí 20. 5. 2024, 20:49

archiv zpráv pro 25. únor 2023

Jak se staví sen ve starém domě s hroznou podlahou a trubkami na stěnách

Mladá vdova, dvě malé dcerky a starý dům z roku 1919 zoufale volající po rekonstrukci. Takový je začátek příběhu, který není vůbec veselý. Ani pomoc sousedů a kolegů mrtvého manžela nemohla vyřešit všechny problémy. Část z nich, tedy těch s interiérem, si tak vzali na starost designéři.

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Ukrajinská armáda: Rusko v pátek výrazně navýšilo počet bojových lodí v Černém moři

Rusko v pátek výrazně navýšilo počet bojových lodí, které působí v Černém moři. Uvedla to ukrajinská armáda. Podle ní se dá očekávat, že Moskva plavidla použije k útokům raketami či bezpilotními prostředky na ukrajinské území. Ruské námořnictvo k tomu své lodě v Černém moři používá pravidelně, ...

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mark Wahlberg vydělává. Svůj dům prodal za více než miliardu korun!

Nebyl to sice takový trhák, jak si původně přál, ale i tak se slavnému herci Marku Wahlbergovi podařilo prodat svůj palác v Los Angeles. Luxusní sídlo bylo prodáno za 55 milionů dolarů a herec za něj dostal peníze v hotovosti.

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Dům a zahrada

Takhle si připravíte úžasný domácí burger. A bez masa!

Aspoň občas vyměnit kus flákoty za zeleninu, luštěniny nebo houby neškodí, naopak. A jde to snadno doma také v případě hamburgeru. Navíc vegetariánská varianta může chutnat téměř jako maso. Vážně!

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Dům a zahrada

S tímhle trikem oloupete brambory za pár vteřin

Chcete rychle oloupat brambory? Sáhněte po našem jednoduchém triku, kterým ušetříte čas i práci. Připravte se na efektivní způsob, jak si usnadnit přípravu jakéhokoli oblíbeného bramborového pokrmu!

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy hnojit trávník?

Chcete mít trávník zelený a zdravý? Pak nesmíte zapomenout na jarní hnojení. Díky hnojivu budou rychleji růst kořeny, trávník bude odolnější proti škůdcům a chorobám a lépe zvládne horké letní dny. V tomto článku se podíváme na to, kdy trávník hnojit. Výběr správného času je totiž zásadní.

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zemřel Juraj Jakubisko

Ve věku 84 let zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko. Slovenské stanici RTVS to potvrdila jeho dcera Janette Jakubisková. Za svou kariéru natočil několik desítek hraných i dokumentárních filmů, které získaly více než 80 ocenění.

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ulice v Mexiku zčernala kvůli tisícům kosů. Žádnou paniku, říkají odborníci

Na sociálních sítích se před časem začalo šířit krátké video z Mexika, kde jsou vidět tisíce ptáků, jak sedí na ulici a na domech v rezidenční oblasti. Ihned se vyrojily spekulace, že je to předzvěst velké katastrofy, ale podle odborníků se není čeho obávat.

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto v centru Prahy vjelo mezi lidi na chodník. Řidič měl křeč

Auto u tramvajové zastávky I. P. Pavlova v centru Prahy vjelo v noci na sobotu na chodník mezi chodce a poté nabouralo do pekařství. Záchranáři ošetřili celkem pět zraněných. Kvůli nehodě byl dočasně omezen provoz tramvají.

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodiny na hypotéky dosáhnou jen s výjimečným příjmem

Hypotéky a byty jsou v Česku tak drahé, že si je ve větších městech většina rodin sotva může dovolit. Úvěr na nový byt 3+kk průměrné ceny má šanci získat prakticky jen příjmová elita.

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výstava 8-Bit připomíná osobní počítače a počítačové hry z období 80. a 90. let

V bratislavské Galerii designu Satelit bude možné od 1. března navštívit výstavu 8-Bit, která připomene populární 8bitové herní konzole, jejich dodnes obdivovaný design i hry, které na nich mnozí pamětníci hráli. Až do konce dubna 2023 se tak na výstavě můžete ...

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Test MG EHS: Dobré, ale zároveň k zlosti

Slušně prostorné plug-in hybridní MG EHS zanechává rozporuplné dojmy, protože v některých ohledech včetně výbavy, komfortu a ceny je to výborný vůz, v jiných naopak kulhá na obě nohy. Bohužel právě ty druhé se neustále připomínají.

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf zahraničního výboru Bundestagu: Putin lhal i Němcům. Ruská válka proti Ukrajině s námi zatřásla

Loni v únoru napadlo Rusko Ukrajinu. V důsledku toho muselo Německo přehodnotit svou dosavadní politiku vůči Ruské federaci. Změny, kterými Němci prošli za poslední rok popsal v rozhovoru pro Právo předseda zahraničního výboru německého Spolkového sněmu Michael Roth. Uvedl mimo jiné také to, jak ...

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letos to na Ukrajině ještě neskončí, míní čeští poslanci

Válka na Ukrajině letos neskončí, shodla se většina Novinkami oslovených českých poslanců. Většinou se obávají, že konflikt může trvat mnohem déle. To ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obyvatele v pátek povzbuzoval, že rok 2023 bude pro Ukrajinu vítězný.

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spisovatel Štěpán Javůrek: Doba po roce 1948 je daleko větší bahno než válka

„Ryžovna vznikala jako všechny ty vesnice v okolí, počátkem 16. století. Do hor přicházeli horníci ze Saska, kteří tu hledali cenné kovy, hlavně cín,“ líčí v tamním pivovaru Štěpán Javůrek. Úspěšný spisovatel a od února ředitel Destinační agentury Krušnohoří.

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Únor bílý, suchý a vítězný

Před pětasedmdesáti lety komunisté převzali v Československu moc a Únor, který psali s velkým Ú, získal přídomek vítězný. Přestože tehdy ještě platila pranostika únor bílý, pole sílí, neboť se oteplování neprojevovalo, dali mu jinou symboliku, jak ukazují verše „ať třeba sněží na rafije, náš ...

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zuzana Vejvodová: Vždycky jsem žila v láskyplných vztazích

Tématem nového seriálu Jedna rodina, který v televizi běží od začátku roku, je střídavá péče o dítě. Dvaačtyřicetiletá herečka a vnučka autora písně Škoda lásky Zuzana Vejvodová si v něm zahrála, přičemž sama má s porozchodovým uspořádáním péče o potomka zkušenosti. Jak se popasovala se ...

sobota ráno 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sníh na severu komplikuje dopravu. Spadnout může přes půl metru, hlášeny jsou nehody

Na severu Čech od noci na sobotu intenzivně sněží. Hlášeno je několik nehod. Silničáři kvůli počasí ráno uzavřeli pro nákladní auta frekventovanou silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Meteorologové varovali, že za víkend může v Královéhradeckém a Libereckém kraji napadnout až ...

sobota dopoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Na ruský pytel platí jen hrubá záplata

V končícím týdnu se definovala podoba nadcházející konfrontace mezi silami prosazujícími svobodu a silami, které svobodu neuznávají. Ano, tak prosté to je. Shodou okolností se v jednom dni sešly projevy ruské hlavy státu Vladimira Putina a amerického prezidenta Joea Bidena.

sobota dopoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdarma daruje své sperma. Vnímám to jako charitu, říká otec desítek dětí

Jednatřicetiletý účetní Kyle Gordy z kalifornského Los Angeles daroval své sperma už více než 150 rodinám po celém světě. Aktuálně je otcem 61 dětí a dalších devět ratolestí je na cestě. Za své služby si nic neúčtuje, lidem chce podle svých slov primárně pomáhat, píše server WalesOnline.

sobota dopoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Které pokojovky milují koupelnu?

Světlo, teplo a vodní pára tvoří koktejl umíchaný na chuť mnohým pokojovým rostlinám, které koupelnu přirozeně zabydlí a navodí v ní pocit, jako byste se koupali v přírodě.

sobota dopoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden: Ukrajina teď stíhačky F-16 nepotřebuje, potřebuje tanky a další HIMARS

Pro dodávku bojových letadel F-16 Ukrajině nyní není podle americké armády důvod. V rozhovoru se stanicí ABC News to řekl americký prezident Joe Biden, který zaslání těchto strojů Kyjevu znovu odmítl. Podle něj Washington v současnosti poskytuje Ukrajině zbraně, které její armáda potřebuje ...

sobota dopoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prokop: Chudší regiony potřebují služby

Chudým regionům by pomohlo, kdyby tamním lidem stát nechával víc peněz, aby je mohli utrácet za tamní služby, říká v rozhovoru pro Právo sociolog a zakladatel agentury PAQ Research Daniel Prokop. Právě rozvoj služeb pak udrží střední třídu, která má jinak tendenci stěhovat se za lepším pryč.

sobota dopoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Romancov: Rusko nesmí mít žádné právo veta v evropských záležitostech

Jednou z příčin konfliktu na Ukrajině je fakt, že evropské země braly až příliš velké ohledy na to, co chce Rusko. V debatě serveru Novinky.cz to uvedl politický geograf Michael Romancov.

sobota v poledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lyžování v rakouských Alpách. Saalbach nabízí promyšlené sjezdovky i zábavu

Výhled na horské svahy s bezmála dvoutisícovými vrcholy vás nadchne už zezdola. Ze špičky ledovců v rakouském lyžařském areálu se zřejmě nejdelším názvem na světě Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je pak ještě lepší. Vyžití v něm přitom najdou nejen zkušení lyžaři, ale také ...

sobota v poledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už nějaký čas není na Ukrajině slyšet o íránských dronech, všímají si Britové

Rusko zřejmě nemá další zásoby íránských dronů, které využívalo k útokům na Ukrajině, a čeká na jejich doplnění. Ve své pravidelné zprávě k ruské invazi to uvedla britská vojenská rozvědka

sobota v poledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turecko zasáhlo další zemětřesení

Centrální Turecko v sobotu zasáhlo zemětřesení o síle 5,2 stupně. Informovalo o tom evropské seismologické středisko EMSC. Zemětřesení bylo v hloubce deseti kilometrů. Škody ani oběti na životech zatím nejsou hlášeny.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena s mobilem v ruce přecházela ve Zlíně trať a srazil ji vlak. Zemřela v nemocnici

Ve zlínských Malenovicích došlo v pátek v podvečer k tragické nehodě. Dvaadvacetiletou ženu tam srazil na přechodu pro pěší vlak. I přes transport do nemocnice žena zraněním podlehla. Informovala o tom policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiat letos uvede dva nové elektromobily

Generální ředitel obřího automobilového koncernu Stellantis Carlos Tavares potvrdil, že Fiat představí v roce 2023 dva nové modely, oba elektrické.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ztrácíte chuť do života? Hledejte své dětské já

Jako děti jsme se často nemohli dočkat, až budeme dospělí. Nikdo nás nebude nutit jíst zeleninu, chodit spát po pohádce, zkrátka až si konečně budeme moci dělat, co chceme. A teď? Jak rádi bychom občas byli znovu dětmi, spontánní, schopní prožívat ničím nezkalenou radost z daného okamžiku, plní ...

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brit se z úředního dopisu dozvěděl, že už nežije

Značný šok prožil 48letý Brit Mark Cusack, když obdržel úřední dopis, jenž ho informoval o jeho vlastní smrti. Bývalý radní z anglického Hungerfordu pak musel vynaložit nemalé úsilí, aby dokázal úřadům opak. Zamířil kvůli tomu i za svým praktickým lékařem, aby mu potvrdil, že je živ a zdráv.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zatlačit na Rusko přes Peking. Macron se chystá do Číny

Francouzský prezident Emmanuel Macron se chystá na začátku dubna navštívit Čínu. Oznámil to v sobotu ráno. Chce, aby Peking pomohl vyvinout tlak na Rusko, aby zastavilo válku na Ukrajině. Uvedla to agentura AFP.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Olena je pořád v salonu, kde našla práci díky Právu

Rok po příjezdu do Teplic z Rusy ostřelované Buče nechce šestatřicetiletá Olena Sydorová na začátek války a její strastiplnou cestu s dcerou do cizí země moc vzpomínat.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Arvéd. Grand Prix. Jan Žižka. Poslední závod. Pusťte si přehlídku filmů nominovaných na České lvy

Blíží se předávání cen České filmové a televizní akademie Český lev. A to znamená, že si u nás můžete tradičně vychutnat nové české filmy, které jsou na cenu nominovány. Pohromadě a online. A jako bonus to nejlepší z třicetileté historie udílení cen. Nabídku připravily platforma DAFilms ...

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obsluha pražského přívozu našla ve Vltavě mrtvolu

Smrt muže prošetřují od soboty kriminalisté v Praze. Tělo bylo ve vodě, kde si ho všiml pracovník obsluhující přívoz u stanice Kotevní na pražském Smíchově.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Iniciativa Hlavák pomáhá běžencům dál

Iniciativa Hlavák už rok pomáhá uprchlíkům, kteří vlaky dorazí na pražské hlavní nádraží. Přestože se počty příchozích snížily, dobrovolníci jsou stále na místě.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko přestalo dodávat ropu do Polska

Rusko přestalo dodávat ropu severní větví ropovodu Družba, která vede do Polska. Na Twitteru to v sobotu oznámil šéf petrochemické společnosti PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodávky zákazníkům to podle něj neovlivní. Do Česka přeprava ropy ropovodem Družba probíhá podle plánu standardním způsobem, ...

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hongkongský masakr motorovou pilou: Kvůli penězům rozřezali úspěšnou modelku

Scéna jak z hororového filmu se naskytla minulý týden policistům, kteří objevili ostatky vycházející hvězdy hongkongského modelingu Abby Choi. Obě nohy osmadvacetileté dívky našli v lednici, v polévkových hrncích pak objevili zbytky lidské tkáně. Ruce, tělo ani hlavu policie nenašla. Kvůli ...

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na cestu do Gdaňsku vyrazilo 12 aut s pořizovací cenou do tří tisíc korun

Dvanáct aut s pořizovací cenou maximálně do 3000 korun se v sobotu po 13:00 vydalo od muzea Svět Škodovek u Čerčan na Benešovsku na cestu k moři do polského Gdaňsku, zpět pojedou po severní hranici Česka. Letos se akce koná naposledy, je náročná na organizaci a pořadatelé považují deset ...

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dálnice D5 je po hromadné nehodě znovu průjezdná

Dopravu na dálnici D5 ve směru na Rozvadov uzavřela v sobotu odpoledne u Plzně hromadná nehoda několika aut. K nehodě došlo na 69. kilometru ve směru na Rozvadov. Okolo půl páté byl provoz obnoven a dálnice je s opatrností průjezdná.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Berlinale zná letošního vítěze, tipovat ho bylo do poslední chvíle složité

Hlavní porota vedená americkou herečkou Kristen Stewartovou vyhlásila v sobotu večer Zlatého medvěda za nejlepší film a Stříbrné medvědy za nejlepší jednotlivé kinematografické výkony 73. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Hlavní cenu získal francouzskou-japonský dokument Sur ...

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Překvapivé setkání dětských idolů. Michal a František z Kouzelné školky znovu před kamerou

Na televizních obrazovkách dlouho platili za nerozlučnou dvojku. Herec Michal Nesvadba a žlutý maňásek František, jehož hlas je neodmyslitelně spojen s hercem Tomášem Juřičkou, se po delší době znovu potkali před kamerou. Stalo se tak v podcastu V českém znění, kam si oba herce pozval dabér ...

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byl to úžasný člověk se smyslem pro humor, vzpomínají umělci na Jakubiska

Na zesnulého režiséra Juraje Jakubiska vzpomínají kolegové a přátelé jako na geniálního filmaře i výtvarníka se smyslem pro humor a s nevídanou představivostí.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V bazaru se skrývala dosud neznámá fotka prezidenta Kennedyho ze dne jeho vraždy

V bazarech se mohou skrývat skutečné poklady. Nedávno se o tom přesvědčil i muž z Texasu, který si tam šel koupit hudební CD. V krabičce totiž byla také dosud neznámá fotografie prezidenta Johna F. Kennedyho ze dne, kdy byl zavražděn.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lukašenko prozradil tajemství: Na výročí invaze dlouze hovořil s Putinem

Běloruský autoritářský vůdce Alexandr Lukašenko uvedl, že v pátek, tedy v den výročí invaze Moskvy na Ukrajinu, vedl dlouhý rozhovor se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. V sobotu o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na sociální sítě.

sobota odpoledne 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pojar: Jednejme o míru, až to budou chtít Ukrajinci

Dokud se Ukrajinci budou chtít bránit, je třeba je v tom podporovat. Jednání o míru je na pořadu dne až v okamžiku, kdy to budou chtít sami Ukrajinci. Ve speciální debatě Novinek pořádané v prostorách Scott.Weber Workspace v pražském Karlíně to uvedl Tomáš Pojar, poradce pro národní bezpečnost ...

sobota v podvečer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Berlíně se demonstrovalo proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu

Nejméně 10 000 lidí přišlo v sobotu v Berlíně na demonstraci proti dalšímu posílání zbraní na Ukrajinu a za zahájení mírových jednání s Ruskem. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na sdělení policie. Ta ale předpokládá, že počty účastníků manifestace, která začala ve 14:00, budou ...

sobota v podvečer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tisíce lidí v Praze vyjádřily podporu Ukrajině. Vystoupil Petr Pavel a velvyslanec ohromil češtinou

Odhadem několik tisíc lidí se v sobotu v podvečer sešlo v Praze na Letné v rámci akce nazvané Vidíme jasně, co je třeba udělat. Přítomní lidé vyjádřili podporu Ukrajině, v davu byla k vidění celá řada ukrajinských vlajek. Z Letné se lidé přesunuli k ukrajinské ambasádě, kde proběhlo ...

sobota v podvečer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kontrolní den na modernizaci stanice metra. Podívejte se, jak to nyní vypadá ve stanici Jiřího z Poděbrad

Jedna z nejkomplexnějších rekonstrukcí stanic pražského metra momentálně uzavřela pro nástup i výstup tu na náměstí Jiřího z Poděbrad. Hornické práce ve stanici linky A odstartovaly již na podzim roku 2021, tehdy začal zhotovitel budovat výtahové šachty a přestupní chodbu. Nyní se povedlo ...

sobota v podvečer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zhroucené Rusko by bylo velkým nebezpečím, řekl Pavel

Vnitřně drolící se Rusko by podle nastupujícího prezidenta Petra Pavla mohlo být kvůli rozbrojům ještě nebezpečnější než v současnosti, proto by řešení konfliktu na Ukrajině nemělo směřovat k zhroucení agresora. Pavel to řekl v sobotní hodinové on-line diskusi na svém Facebooku na téma ...

sobota v podvečer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Promlčeno. Francouzský kardinál zneužil nezletilou dívku, trestu se vyhne

Prokuratura v Marseille na jihu Francie kvůli promlčení ukončila vyšetřování kardinála Jeana-Pierra Ricarda, kterého podezřívala ze závažného sexuálního útoku, informovala v sobotu agentura AFP. Osmasedmdesátiletý Ricard se loni na podzim v dopise francouzským biskupům přiznal, že zneužil ...

sobota v podvečer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenského válečná móda udává trend

Khaki trička a mikiny Volodymyra Zelenského se staly jedním ze symbolů. Hned po invazi odložil dobře střižené obleky a nasadil vlastní „Ze-styl“, kterého se drží už celý rok. Inspiroval i oděvní designéry, kteří ošacení ukrajinského prezidenta proměnili v žádaný trend.

sobota večer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ericsson celosvětově propustí 8500 lidí

Švédský výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson se chystá celosvětově propustit přibližně 8500 zaměstnanců, což je zhruba osm procent celkové pracovní síly. Firma, která podniká i v České republice, to podle agentury Reuters napsala v interním dopise zaměstnancům. Ericsson už v pondělí ...

sobota večer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Izraeli to znovu vře, do ulic vyšlo přes 100 tisíc lidí

Přes 100 tisíc lidí opět demonstruje v Tel Avivu proti vládě premiéra Benjamina Netanjahua a jejímu návrhu soudní reformy, kterou mnozí považují ze ohrožení demokracie. Několik desítek tisíc lidí protestuje i v dalších izraelských městech, informují místní média. Podle nich půjde zřejmě ...

sobota večer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmové Berlinale vyhrál dokument Sur l’Adamant

Celovečerní dokumentární film Sur l’Adamant (Na Adamantu) francouzského režiséra Nicolase Philiberta získal v sobotu večer Zlatého medvěda za nejlepší film 73. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Rozhodla o tom porota, kterou vedla americká herečka Kristen Stewartová.

sobota večer 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Tak proběhla největší akce k prvnímu výročí války

Několik vzpomínkových akcí se v pátek a sobotu konalo k prvnímu výročí začátku války na Ukrajině. Ta největší s názvem Vidíme jasně, co je třeba udělat přilákala v sobotu odpoledne na pražskou Letnou několik tisíc lidí. Žluto-modrý průvod se po videomappingu na budově ministerstva vnitra ...

sobota v noci 25/2/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru