Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 7. duben 2023
čtvrtek 30. 5. 2024, 4:29

archiv zpráv pro 7. duben 2023

Nejkrásnější místa na světě možná stihnete navštívit i tyto Velikonoce

Fotograf Sebastien Nagy strávil pět let hledáním těch nejúchvatnějších míst na světě. Procestoval více než 20 zemí na šesti kontinentech, od mrakodrapů po odlehlé skrýše.

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Máme v bytě zimu, odvzdušňovací ventil je u souseda. Tomu je však teplo

Máme vlažné topení, a proto je třeba celou soustavu odvzdušnit. Jenže ventil je pouze v bytě v posledním patře a majitel nic dělat nechce. Zima mu není a jen nás škodolibě pozoruje, popisuje Radka své problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

DIY. Velikonoční tvoření pro děti. Zajíčci 4x jinak

Zatímco hospodyňky mají plné ruce práce s vařením velikonočních jídel, ostatní členové rodiny můžou s dětmi ještě vyrobit několik velikonočních zajíčků. Rychle, efektně a s radostí.

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Inteligentní spotřebiče do kuchyně uvaří téměř za vás

Držíte těžký plech na pečení a potřebujete obě ruce? Stačí vyslovit přání a trouba se otevře. Nemůžete si v obchodě vzpomenout, jestli máte všechny ingredience pro přípravu večeře? Podívejte se do ledničky přímo ze svého telefonu. Inteligentní kuchyňské spotřebiče se postupně stávají interaktivními ...

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Kořen šišáku bajkalského zázračně vyléčí nejrůznější neduhy

Čínská medicína se zabývá celou řadu alternativních způsobů léčby. Ve velkém se zaměřuje na zpracování bylin s léčivými účinky do nejrůznějších forem čajů, tinktur nebo tablet. Jednou z takových bylin je také šišák bajkalský. V čem tkví jeho kouzlo?

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Na jaké zelenině si pochutná i cukrovkář?

V Česku každým rokem přibývá počet pacientů s cukrovkou. Diabetici mají vysokou hladinu cukru v krvi, a proto je pro ně vedle pravidelného pohybu klíčová správná strava. Jakou zeleninu je vhodné konzumovat?

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Národní cena za architekturu startuje jubilejní ročník

Je to už třicátý ročník soutěže, kterou vyhlašuje Obec architektů, kdy hledá tu nejlepší architekturu u nás. Výsledky budeme znát na konci října.

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Studenti navrhli minidomky. Jsou opravdu neobvyklé

Popularita takzvaných tiny houses, tedy malých domků bez základů, které lze v řadě případů umístit na pozemek i bez stavebního povolení, v poslední době roste zejména mezi mladými lidmi. Studenti architektury jich několik navrhli v rámci jedné soutěže. Podívejte se, jak zajímavé mají nápady.

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Maďarská pošta uzavře pobočky v obcích pod 1500 obyvatel

Maďarská pošta oznámila samosprávám, že v obcích s méně než 1500 obyvateli uzavře od 1. května své pobočky, pokud jejich provoz nepřevezmou samosprávy. Ve čtvrtek o tom informoval web 24.hu.

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozsáhlá výstava Retrotopia přibližuje díla vlivných designérů z postsocialistických zemí

V berlínském muzeu Staatliche Museen byla na konci března otevřena výstava Retrotopia s podtitulem Design for Socialist Spaces. V nevídaném výstavním projektu se spojili kurátoři z mnoha zemí bývalého východního bloku, aby návštěvníkům představili tvorbu designérů ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Obědy v restauracích přestaly zdražovat

Ceny obědů v restauracích, které meziročně vzrostly až o pětinu, se v posledních měsících stabilizovaly. V průměru za ně lidé v ČR v březnu zaplatili 182 korun, v porovnání s prosincem loňského roku jen o korunu více. Hospodští do cen promítli vyšší náklady a lidé už také nejsou ochotni ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskvanům se nelíbí stavba obří mešity, Kadyrov by je poslal do zákopů

Obyvatelé moskevské čtvrti Kosino-Uchtomskij od února protestují proti stavbě mešity pro 60 tisíc věřících na březích Svatého jezera. Mešita by měla být větší než moskevský chrám Krista Spasitele, který je největším pravoslavným kostelem na světě. Lidé se bojí, že se změní charakter místa. To ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pět mladých mnichů se při rituálu utopilo

V indickém Čennaí došlo ve středu ráno k nešťastné události, kdy zahynulo pět mladých mnichů, kteří podcenili hloubku rybníka. Podle všeho do nádrže vstoupili v rámci náboženského rituálu blízko chrámu Moovarasampet. Místo vyšetřuje policie a hinduističtí úřednici.

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prácheňské muzeum vystaví svatý hřeb

Návštěvníci Prácheňského muzea budou mít od 7. do 16. dubna šanci spatřit svatý hřeb z takzvaného pravého kříže nebo též svatého kříže, na němž byl ukřižován Ježíš Kristus. Vzácnou relikvii objevili archeologové v roce 2020 při průzkumu kostela sv. Jiljí v Milevsku.

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Poláčková, Steelová a Kundera

Alkohol je metla lidstva a patří, jak známo, mezi velmi nebezpečné závislosti. Jejich problém popisuje kniha Dýchat pod vodou, ale hlavně také nabízí recept na jejich eliminaci. Důležité také je, jakou má člověk karmu, což se dočteme v publikaci Zákon karmy. Kromě nich obohacuje aktuální nabídku ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izrael podniká letecké údery v Libanonu

Izraelská armáda oznámila, že podniká letecké údery v Libanonu. Informují o tom světové agentury a izraelská média, podle nichž jsou hlášeny exploze z města Súr (historicky Týr) na jihu země. Izrael tak reaguje na čtvrteční raketové útoky na své území z Libanonu a Pásma Gazy, které přičítá ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zavedení elektronické peněženky sníží administrativu a podpoří HDP, tvrdí Deloitte

Zavedení evropské elektronické peněženky sníží lidem i firmám administrativní zátěž, což se projeví zvýšením produktivity. Celkově by se zavedení elektronické peněženky mohlo v Česku projevit růstem hrubého domácího produktu až o 3,7 procenta. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Thajec našel ve večeři perlu za statisíce. Původně skončila v koši

Nepříliš majetný muž z Thajska si koncem března vyšel s přáteli na skleničku a k tomu si objednal několik mušlí. V jedné z nich se skrývala vzácná perla, jejíž cena přesahuje tři sta tisíc korun. Původně přitom skončila mezi odpadky.

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Test Opelu Combo-e: Městský doručovatel

Malé elektrické combo je promyšlené co do přepravy nákladu i používání jako pracovního nástroje. Kromě dvou ergonomických nevýhod, z nichž jednu dokáže vyřešit katalog příplatků, však má problém v nevalném dojezdu na jedno nabití a vysoké pořizovací ceně.

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studenti navrhli nový typ přístřešku na železniční zastávky. Železnice je hodlá skutečně používat

Nový typ dřevěných přístřešků pro železniční zastávky umístěné v chráněných krajinných oblastech a rovněž všude tam, kde je vhodné zachovat přírodní ráz prostoru stanice, se rozhodla Správa železnic nechat navrhnout studenty Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruce pryč od maďarských dětí, obul se do Lipavského náměstek šéfa maďarské diplomacie

Šéf české diplomacie Jan Lipavský na Twitteru v minulých dnech vyjádřil lítost nad tím, že se Česká republika nepřipojí k evropské žalobě proti maďarskému zákonu o LGBTI+ komunitě, který podle Evropské komise tuto komunitu diskriminuje. „Ruce pryč od maďarských dětí“ reagoval ve čtvrtek na ...

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kateřina Brožová: Vyléčená bordelářka radí, jak se nestat otrokyní domácnosti

„Ahoj, jsem Katka, vyléčená bordelářka,“ vítá už třetím rokem fanoušky na svých internetových stránkách nejsledovanější česká úklidová influencerka Kateřina Brožová (35). Tvrdí, že pomocí jednoduchých triků naučí udržovat pořádek každého. V klidu, s radostí a ekologicky k tomu.

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Akademický malíř přešel od obrazů k pletení pomlázky

Kolem osmi až deseti tisíc kusů pomlázek každoročně během prvních měsíců až do Velikonoc uplete devětapadesátiletý Roman Bret spolu se svou ženou, se kterou mají ve Frýdku-Místku i zahradnictví. K novému řemeslu se dostal od malby, je totiž v Polsku vystudovaný akademický malíř.

pátek ráno 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velký pátek není jen dnem tichého rozjímání, ale i kouzel a zázraků

Velký pátek je pro křesťany dnem smutku, modliteb a klidu, podle legendy byl na Golgotě právě v tento den ukřižován Ježíš Kristus. Tomu se podřizují i lidové tradice a zvyky, které se odehrávaly často ještě před východem slunce. A děly se prý i zázraky.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Náklaďák srazil v areálu firmy v Mělníku seniorku, na místě zemřela

Chodkyni srazilo ve čtvrtek v areálu mělnické firmy nákladní auto. Žena na místě zemřela. Informoval o tom mluvčí policie Pavel Truxa.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům v Berouně je skrytý ve svahu a má výhled do korun stromů

Hlavním cílem návrhu rodinného domu v Berouně bylo vytvoření stavby, jež bude odpovídat charakteru místa a nevelké parcely. Architekti se snažili vytvořit domov, který dokáže splnit všechny požadavky majitelů a poskytne jim soukromí a příjemné zázemí pro život.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Film Super Mario Bros. je skoro jako videohra

Hru Super Mario Bros. zná a miluje od osmdesátých let už několik generací fanoušků na celém světě. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se dva ne moc šikovní instalatéři dostanou i na filmové plátno. První, hraný pokus už tu na začátku devadesátých let byl, ale dopadl neslavně.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaké revize, souhlasy, povolení a dokumentace potřebujete ke stavbě domu

Kdo chce bydlet ve vlastním domě, musí být připraven nejen na výběr materiálů a barev, ale i na mnoho administrativních povinností a řadu souhlasů, povolení, revizí, zápisů a dalších papírů. Je jich velký počet a žádný se nedá vynechat.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Unikly tajné plány Američanů pro Ukrajinu

Přísně utajované tajné plány USA a NATO na posílení ukrajinské armády před plánovanou ofenzivou proti ruským okupantům se v týdnu objevily na sociálních sítích. S odkazem na administrativu amerického prezidenta Joe Bidena o tom informovaly New York Times. Podle poradce ukrajinské prezidentské ...

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pocity herečky Báry Jánové zatančila v novém klipu kapely Fate Magazine Bára Onderková

Česká poprocková skupina Fate Magazine natočila videoklip k aktuálnímu singlu Čaroděj. Hlavní role se v něm ujala herečka Bára Jánová. Tentokrát se poprvé scénář klipu neupínal na klasický příběh, ale soustředil se na vyjádření emocí. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

5 tipů, jak zvládnout Velikonoce na silnicích

O Velikonocích je sice obecně řidší provoz, nehod se ale stává více, a to zejména s podílem alkoholu. Na silnice také vyráží řada svátečních řidičů.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zkrácení druhého stupně ZŠ není dle ministerstva v tomto volebním období reálné

Ministerstvo školství (MŠMT) se nebrání diskusi o zrušení devátých tříd základních škol (ZŠ), které by chtěla prosadit poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Podle ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) není ale zkrácení druhého stupně ZŠ v tomto volebním období reálné. Uvedla mluvčí resortu Aneta ...

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký teenager dojel na kole z Aljašky až do Argentiny

Tisíce najetých kilometrů a množství zážitků, na které už nikdy nezapomene. Devatenáctiletý Američan Liam Garner má za sebou odvážně dobrodružství; dojel totiž na kole z nejsevernějšího bodu Aljašky až na jih Argentiny. Svým výkonem si získal řadu fanoušků na sociálních sítích, zároveň ale ...

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidičák nemám, značky neznám, řekla žena, která přivezla děti k zápisu

Řidičský průkaz nemám, nikdy jsem ho neměla a dopravní značky neznám. Takhle svérázně vysvětlovala mladá paní za volantem strážníkům, proč u jedné ze škol v plzeňské čtvrti Slovany nerespektovala zákaz vjezdu.

pátek dopoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nepohodlného herce v seriálu v Severní Koreji vymazali a nahradili ho jiným

Severokorejská diktatura digitálně nahradila ve více než dvacet let starém televizním seriálu herce Čhoi Ung Čchola, který se znelíbil režimu kvůli svým údajným milostným avantýrám a podpoře Čang Song-tcheka, popraveného strýce severokorejského vůdce Kim Čong-una. Informoval o tom server NKNews.

pátek v poledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Bruntále vyhořel obchod se starožitnostmi

Tři jednotky dobrovolných a profesionálních hasičů zasahovaly ve čtvrtek večer v Bruntále, kde hořela prodejna se starožitnostmi. Při požáru nebyl nikdo zraněn, výši škody hasiči odhadují cca na jeden milion korun.

pátek v poledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desítky racků uhynuly u Vrbenských rybníků, měli ptačí chřipku

V Českých Budějovicích uhynuly tento týden desítky racků u Vrbenských rybníků. Vyšetřením se u nich potvrdil výskyt ptačí chřipky, sdělil v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde o čtvrtý případ této nákazy v zemi. Ve čtvrtek se prokázala také u hromadného úhynu racků ...

pátek v poledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká verze reality show Survivor: Kdo jsou účastníci, jak si vedou a o čem show je

Druhou řadu úspěšné televizní reality show Survivor vysílá TV Nova (a s předstihem na placeném portále Voyo). V nejnáročnější show, jak je pořad označován, soupeří mezi sebou hráči o výhru 2,5 milionu korun a titul Survivora. Pořad moderuje opět Ondřej Novotný. Kdo jsou letošní účastníci, ...

pátek v poledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Brně hořelo v ubytovně

Dva lidé v péči záchranářů a škoda na majetku za zhruba čtvrt milionu korun. To je bilance požáru v ubytovně v Poděbradově ulici v Brně. Likvidace události ve čtvrtek před polednem zaměstnala hasiče i záchranáře.

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové čtyři dny stěhovali své vybavení k Melitopolu, pak jim vybuchlo

Ve vesnici Vesele poblíž okupovaného Melitopolu v Záporožské oblasti byla ve čtvrtek slyšet exploze. Podle starosty města Ivana Fedorova tam ruské jednotky v předchozích čtyřech dnech přesouvaly své vybavení a personál. Obdobný incident se podle něj přitom stal již na začátku týdne poblíž ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Webbův dalekohled pořídil nový snímek Uranu, září na něm prstence planety

Dramatické prstence zářící kolem modrobílé kuličky – tak by se dal popsat ve čtvrtek zveřejněný snímek pořízený vesmírným teleskopem Jamese Webba, který zachycuje Uran. Jedná se o jedno z málo vyobrazení této planety, jež vykresluje i ty nejslabší z prstenců; zároveň jde o jejich dosud ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Popelářský vůz v Bratislavě slisoval muže, který byl v kontejneru

Sváteční ráno poznamenala v pátek v centru Bratislavy tragická událost, když popelářský vůz po vysypání odpadků slisoval tělo neznámého muže. O případě informovala slovenská policie na sociální síti.

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Počasí nepřálo, přesto se v Bílovci velikonočně hrkalo

Teplota kolem jednoho stupně, studený vítr a sníh s deštěm. Takové podmínky měli na Velký pátek dopoledne hrkači v Bílovci na Novojičínsku. Tentokrát je to neodradilo a tradiční velikonoční hrkání se zde uskutečnilo. Chtěli totiž vyrazit už na květnou neděli, avšak pořadatelé akci zrušili kvůli ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klobouky v interiéru dodají prostoru surrealistického ducha

Pokud chcete interiér ozvláštnit a dodat mu trochu uměleckého a lehce surrealistického ducha, pak zkuste zakomponovat kousky ve tvaru dámských či pánských klobouků. Dodají prostoru punc noblesy a elegance.

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když vás brzdí nerozhodnost

Znáte to – chcete si koupit třeba rychlovarnou konvici, jenže máte na výběr z desítek typů, jež vypadají velmi podobně. Ti šťastnější sáhnou tak nějak instinktivně po variantě, která jim připadá jako ta pravá. Jiní naopak vybírají dlouho a ani po koupi si nejsou jistí, zda zvolili správně. ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Knoflíkáři slaví čtvrt století. V divadle, s Babišem a Miraiem

„Proč tam máte toho Babiše?“ ptá se vzrušeným tónem jedna z divaček ve Frýdku-Místku. Právě zhlédla divadelní adaptaci filmu Petra Zelenky Knoflíkáři a aktualizace jeho textu se jí opravdu nezdá. „Protože Karel Gott a Václav Havel už zemřeli, tak aby hra byla aktuální,“ reaguje autor ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schwarzenberg: Zeman mě pozval domů. Pozvu ho taky

Exministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg (85) v rozhovoru pro Právo říká, že byť je ruská armáda v mizerném stavu, tak nemají Ukrajinci moc šancí zahnat Rusko zpět. Od dlouholetého politického rivala, exprezidenta Miloše Zemana, dostal pozvání k návštěvě jeho nového ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velikonoce: Zvyky, tradice i termín svátků a kdy jsou velikonoční prázdniny

Velikonoce jsou takzvaný pohyblivý svátek. Každý rok se slaví jindy. Jak je to letos a kdy se mohou školáci těšit na velikonoční prázdniny?

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel Bohuslav Korejs, dlouholetý regenschori Týnského chrámu

V pátek zemřel Bohuslav Korejs, sbormistr a dlouholetý regenschori Týnského chrámu v Praze. Bylo mu 97 let. Uvedl to web České biskupské konference. Korejs zhudebňoval žalmy v češtině, jejich soubor je v českých zemích dosud nejužívanější hudební příručkou chrámových varhaníků. V roce ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak si Lavrov představuje nový světový řád: Bez USA a v zájmu Ruska

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov při páteční návštěvě Ankary uvedl, že mírové rozhovory o Ukrajině budou možné pouze tehdy, pokud jejich cílem bude nastolení nového světového řádu bez nadvlády Spojených států. Jeho turecký protějšek MevlĂĽt ÇavuĹźoglu vyjádřil obavu, že boje na Ukrajině na jaře ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už není nedotknutelný, prohlásila o Trumpovi pornoherečka

Ve svém prvním větším rozhovoru od momentu, kdy padla obžaloba na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, prohlásila bývalá pornoherečka Stormy Daniels, že přesto, že chce, aby Trump nesl za své činy odpovědnost, nemyslí si, že by měl za ně jít sedět. Trump je obžalovaný mimo jiné z toho, ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Galerie, které stojí za to vidět i zažít

Pražská scéna diskutuje o Musoleu Davida Černého, kladné recenze se objevují na Kinterovu výstavu v centru DOX, Národní galerie se věnuje dílu Josefa Mánesa, kutnohorská GASK prodloužila do 10. dubna „Válovky“ a otevřela Strůjce války Jiřího Surůvky, v Alšově jihočeské galerii exceluje ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zásobování ukrajinské armády je ohroženo, Rusové postupují v Bachmutu

Ruské jednotky dosáhly dalšího pokroku a velmi pravděpodobně postoupily do centra města a dobyly západní břeh řeky Bachmutky, uvedla ve své poslední zprávě britská rozvědka. Podle ní je tak vážně ohrožena silnice 0506, která vede z města na západ a je klíčovou zásobovací trasou Ukrajinců.

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

My území nevyměňujeme, odpálila Ukrajina návrh brazilského prezidenta vzdát se Krymu

Ukrajina se svými územími neobchoduje. Těmito slovy ukrajinské ministerstvo zahraničí odmítlo nápad brazilského prezidenta Luize Inácia Lula da Silvy. Ten navrhl, aby Ukrajina postoupila Krymský poloostrov Rusku a ukončila tak válku.

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dítě vypadlo z okna v Srbsku na Berounsku

Kvůli pokaženým dveřím v domě v Srbsku na Berounsku chtělo v pátek odpoledne dítě opustit pokoj oknem. Po pádu z výšky několika metrů bylo vrtulníkem transportováno do nemocnice.

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavouci a hmyz. Univerzita varuje studenty před četbou Draculy

Zdálo by se, že u hororů varování před děsivým obsahem není potřeba, vyplývá to už koneckonců ze samotné definice tohoto uměleckého žánru. Nicméně na univerzitě Greenwich jsou jiného názoru. A pod drobnohled se dostal hned jeden z nejslavnějších, Dracula od Abrahama („Brama“) Stokera.

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký krevní test může zachytit rakovinu již v raném stadiu

Odhalit rakovinu ještě předtím, než se nemoc rozvine, zvládne nový krevní test. Dokonce rozpozná padesát typů nádorového onemocnění, tvrdí americká biotechnologická společnosti Grail. Podle vědců, kteří se na projektu podíleli, by se test mohl stát doplňkem k již využívaným screeningovým metodám. ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Křesťané na Filipínách slavili po tříleté covidové pauze Velký pátek, nechali se ukřižovat

Několik radikálních věřících se v pátek na Filipínách opět podrobilo tradičnímu rituálu přibíjení na kříž, kterým napodobují utrpení Ježíše Krista. Zvyk, který přitahuje tisíce věřících i turistů, přestože se k němu katolická církev nestaví vstřícně, se vrátil po tříleté přestávce vynucené ...

pátek odpoledne 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krvavý masakr v jednom z plzeňských bytů skončil požárem

Policisté v Plzni vyšetřují incident, který se stal v pátek kolem 15:00 v jednom z bytů v Barrandově ulici. Muž tam měl nožem napadnout ženu a dalšího muže. Následně byt zapálil. Oba napadení skončili v nemocnici, pět policistů se nadýchalo kouře a byli také hospitalizováni.

pátek v podvečer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové Star Wars jsou tu! O filmech toho ale moc nevíme

Zatímco část světa slaví Velikonoce, fanoušci Hvězdných válek mají své vlastní oslavy. V Londýně právě probíhá akce Star Wars Celebration 2023 Europe na které samozřejmě nechybí ani oznámení novinek. Fanoušci se tak dočkali upoutávek z připravovaných seriálů, a dokonce i oznámení nových filmů.

pátek v podvečer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rubl oslabuje. Vůči dolaru a euru je nejníže od loňského dubna

Ruský rubl v pátek zaznamenal nejhlubší denní propad v tomto roce a vůči dolaru a euru se dostal na nejnižší úroveň od loňského dubna, informovala agentura Reuters. Obchodníci za tím vidí nedostatek zahraničních měn v zemi a prodej podniků, k němuž v Rusku přistoupily západní firmy.

pátek v podvečer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Ukrajině chtějí rozebrat pomníky Puškina a sovětských generálů, kteří bojovali s nacisty

Zastupitelé ukrajinského města Poltava rozhodli o demontáži pomníků ruského básníka Alexandra Puškina, armádního generála Sovětského svazu Nikolaje Vatutina a generálporučíka Alexeje Zygina. Poslední dva zmínění přitom zahynuli při osvobozování Poltavy od nacistických útočníků.

pátek v podvečer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruští vyšetřovatelé obvinili amerického novináře Evana Gershkoviche ze špionáže

Ruští vyšetřovatelé obvinili amerického novináře Evana Gershkoviche z deníku Wall Street Journal ze špionáže, uvedla agentura Interfax. On sám obvinění kategoricky popírá, píše agentura TASS.

pátek v podvečer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel zpěvák Paul Cattermole

Ve věku 46 let zemřel ve čtvrtek zpěvák Paul Cattermole, člen britské skupiny S Club 7. Příčina smrti zatím není známa, zpěvák ale podle serveru BBC nezemřel za podezřelých okolností.

pátek v podvečer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Eva Burešová vyrazí na koncertní turné

Herečka a zpěvačka Eva Burešová vyrazí na Eva Tour 2023. Série čítá deset koncertů, začne 10. dubna v ostravském klubu Barrák a skončí 11. května v pražském Lucerna Music Baru.

pátek v podvečer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odvolejte Ševčíka a budeme vás dál sponzorovat, vzkázala VŠE Česká spořitelna

Česká spořitelna (ČS) se jako generální partner Vysoké školy ekonomické (VŠE) distancovala od jednání děkana národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka. Na svém Twitteru banka vyjádřila plnou podporu rektorovi univerzity Petru Dvořákovi, který se snaží Ševčíka z funkce odvolat. Pokud se tak ...

pátek večer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mrtví, stovky popadaných stromů a rozsáhlé výpadky elektřiny. Na východě Kanady zuřila ledová bouře

Životy dvou lidí, stovky popadaných stromů a rozsáhlé výpadky elektrické energie má na svědomí ledová bouře na východě Kanady. Nepřízeň počasí zasáhla zejména dvě nejlidnatější kanadské provincie Quebec a Ontario a město Montreal. Výpadky proudu jsou nejhorší od havárie způsobené počasím v roce ...

pátek večer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motorkář zemřel při havárii v bývalém lomu na Berounsku

V areálu bývalého lomu u Tetína na Berounsku havaroval v pátek odpoledne devětadvacetiletý motorkář, který si tam byl společně s dalšími zajezdit. O jeho život bojovali středočeští i pražští letečtí záchranáři, muž však i přes jejich veškerou snahu na místě zemřel.

pátek večer 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Terorista střílel a najížděl do lidí na promenádě v Tel Avivu, mrtvý a šest zraněných

Teroristický útok zažil v pátek večer izraelský Tel Aviv. Podle prvních informací si vyžádal jednoho mrtvého a nejméně šest zraněných, píše server deníku The Jeruslaem Post. Útočník, který střílel a najížděl autem do chodců, je podle deníku Haarec mrtvý.

pátek v noci 7/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (27.5., 26.5., 25.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru