Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 23. květen 2023
středa 21. 2. 2024, 17:01

archiv zpráv pro 23. květen 2023

Interiér s růžovým kuchyňským ostrůvkem nadchl i mezinárodní porotu

Interiér nového rodinného domu ve funkcionalistickém stylu navrhla Martina Šandová ze studia ti architekti. Pokud byste čekali funkcionalistickou „strohost“ i uvnitř domu, nenajdete ji. Místo toho vás uvítá hravý a barevný prostor, výrazně ovlivněný třemi malými dětmi.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Chaty v Praze a dalších městech lákají na zahrady, dobré ceny a klid

Chaty se zahrádkou ve městě, třeba v zahrádkářských koloniích, jsou již desetiletí naprostým hitem. Oblíbené útočiště v zeleni má často zavedenou vodu, elektřinu a je pohodlně dostupné veřejnou dopravou i autem. Vybrali jsme sedm nejzajímavějších. Podívejte se.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Památník Karla Čapka láká k návštěvě hned ze 3 důvodů

Půvabná empírová stavba, aktuální výstava připomínající osobního přítele i lékaře Karla Čapka a také speciální naučná stezka představují hned 3 důvody, proč byste měli zamířit do Staré Huti u Dobříše.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vidí kočky? Barevné spektrum jejich očí vás asi překvapí

Už jste někdy přemýšleli o tom, jak asi vidí vaše kočka? O kočkách je známo, že v noci vidí lépe než my lidé, ale jak je tomu přes den? Mají zrak jako ostříž, nebo pro ně představujeme pouze rozmazanou šmouhu?   

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Návod na jahodový džem z roku 1988

Pokoušeli jste se uvařit jahodový džem a vyšla vám z toho řídká a podivně zbarvená tekutina? Přinášíme vám návod, který vám zaručí krásně červeně zbarvený, voňavý a hlavně hustý džem. Je to návod od zahrádkářů ještě z roku 1988.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Posekaná tráva je odpad, který ale na zahradě skvěle využijete

Nevíte, co udělat s posekanou trávou? Pak pro vás máme odpověď, která vám ušetří mnoho starostí. Víte, že tento odpad má v sobě skrytý potenciál? A my vám dnes řekneme, jak ho využít.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Co u vás doma nesmí chybět? Multifunkční lampičky

Někdy je svět pod lampou orámovaný jasně, jindy tlumeně. Záleží na výběru správného typu stolní lampy a také teploty chromatičnosti světelného zdroje. Jinou lampu totiž vyberete na pracovní stůl a jinou tam, kde chcete dosáhnout určité intimity.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Už jste viděli dům, který má na šířku jen 3,2 metru? Tady je!

Některé nápady vypadají skoro až bizarně. Třeba postavit dům nad úzkým pozemkem, kde je parkování a průjezd, který musí zůstat. A přesto to s trochou představivosti jde.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Na křečové žíly je nejlepší jednoduchý a levný recept z cibule

Věděli jste, že se cibule neřadí pouze mezi hlavní hvězdy guláše, ale její tajemné síly můžete uplatnit i v boji s křečovými žilami? Pojďme se jí podívat pod slupku.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Už vypínač potmě nehledejte. Díky kontrolce ho máte pod kontrolou

V době, kdy je v našem životě tak mnoho světel a tlačítek, můžou vypínače s kontrolkou působit jako vrchol extravagance. Ale jsou to malí hrdinové, kteří nám šetří čas i námahu. Pojďme se podívat, kdy a proč bychom měli zvažovat pořízení takového technického pokladu.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Prožila 15 let v Černé Hoře. Nás Čechy tu mají velmi v lásce, říká

Černou Horu lze stále považovat za málo objevený klenot. Na rozdíl od sousedního Chorvatska, kam loni zavítalo přes 15 milionů návštěvníků, je totiž turisticky stále víceméně neprobádaná. Podle historičky Lenky Blechové, která se před 40 lety provdala za Černohorce a v zemi strávila 15 let, má ...

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chata v Jizerských horách je postavena ze dřeva ve stylu klasických horských chalup

Na utajeném místě v Jizerských horách, na okraji jednoho horského městečka, vyrostla chata v celkem tradičním designu. Navrhla jej architekta Markéta Cajthamlová s tradiční sedlovou střechou a malým přístavkem sloužícím pro zádveří a sklad. Až na pás oken, který ...

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Na rohovém pozemku vytvořili architekti nečekaně velký dům se zahradou a terasou

Tradičně malé parcely nutí japonské architekty k velké vynalézavosti, pokud jde o to navrhnout dům s co největší užitnou plochou a dopřát jeho majitelům navíc i kousek venkovního prostoru. Šikovné řešení vymysleli v případě tohoto rohového domu v Tokiu architekti z ateliéru Apollo ...

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mluvíte často sami se sebou? Proč je to podle odborníků prospěšné

Mezilidská komunikace je důležitým faktorem existence společnosti. Co když ale někdo mluví sám se sebou? Je to podivín, nebo jde o známku něčeho jiného?

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Psí pisoáry z Brna dobývají svět, jsou chráněny patentem

Před deseti lety si partička pejskařů v Brně-Žabovřeskách při venčení svorně zanadávala na počurané fasády domů a odporný štiplavý zápach všude kolem. Ajťákovi Frantovi to nedalo, a tak na další procházku přinesl prototyp svého psího pisoáru.

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Teplo předchozích dní se zřejmě nevrátí až do poloviny června

Horké počasí, kdy se teploměry podívaly na mnoha místech přes 25 stupňů Celsia, by se v následujících týdnech nemělo opakovat. Denní teploty se podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) budou pohybovat spíše mezi 20 a 25 stupni.

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík chtěl unést a zbít osmiletou holčičku, její bratr ho zahnal prakem

Velkou pohotovost a odvahu prokázal minulý týden třináctiletý Owen Burns z amerického Michiganu. Když viděl, že se jeho osmileté sestry snaží zmocnit neznámý únosce, zahnal ho dobře mířenými ranami z praku.

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak ušetřit při nákupu budoucí dálniční známky

O nutném zdražení dálničních známek ministerstvo dopravy mluvilo již několik posledních let. Nyní potvrdilo, jaké skutečně bude. Od 1. března 2024 musí řidiči počítat s tím, že si za roční elektronickou dálniční známku připlatí 800 korun, ze současných 1500 korun cena vyskočí na 2300 korun.

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čerstvý osmdesátník Felix Slováček: Stále platí, že o kom se nepíše, je mrtvý

Osmdesáté narozeniny dnes slaví hráč na dechové nástroje Felix Slováček. Na začátku května vystoupil na narozeninovém koncertě v pražské Lucerně, na němž současně připomněl, že je na scéně šedesát let. Ve stejné době vyšlo jeho dvojalbum Příběhy lásky (1970-2023). Na kontě má více než pět set ...

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ani schůzka Bidena a McCarthyho nepřinesla dohodu o navýšení dluhu

Ani osobní schůzka amerického prezidenta Joea Bidena se šéfem Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepřinesla dohodu o navýšení dluhového stropu Spojených států, která by odvrátila hrozící platební neschopnost federální vlády. Po jednání v Bílém domě to podle agentur AP a Reuters uvedl ...

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič dodávky narazil do zábran u Bílého domu. Uvnitř auta našli nacistickou vlajku

Řidič nákladní dodávky v noci na dnešek narazil do bezpečnostních zábran na washingtonském náměstí Lafayette Square v blízkosti Bílého domu. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž policie muže zadržela a případ vyšetřuje. Do zábran najel zřejmě úmyslně, auto bylo z půjčovny.

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusům se nedaří zastavit průlom v Bělgorodské oblasti, útočníci tam vjeli s tanky

Ruské bezpečnostní služby zasahují v úterý v Grajvoronském okruhu v Bělgorodské oblasti nedaleko hranice s Ukrajinou. Z vyjádření oficiálních míst není jasné, kdo vlastně na území Ruska útočí. Podle gubernátora oblasti Vjačeslava Gladkova tam pronikla ukrajinská diverzní skupina. Podle ...

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Famfrpál bez létajících košťat? Kuriózní sport vypadá na první pohled bizarně

Směsice házené, ragby a vybíjené. Tak by se dal popsat míčový sport famfrpál, který se v posledních letech dostává do širšího povědomí. Hra původně známá z knih a filmů o Harrym Potterovi našla své příznivce i v českém prostředí a v současnosti ji provozuje šest oficiálních týmů. Novinky se ...

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seriál Zlatá labuť bude pokračovat i po prázdninách

Točíme nové díly seriálu Zlatá labuť, oznámila Tv Nova s tím, že natáčení právě začalo. Diváci pak budou moci své oblíbené hrdiny vidět v dalších epizodách na podzim, tedy po prázdninách. Spolu s nimi nahlédnou do léta roku 1939, do doby, kdy je Československo již minulostí a Třetí říše plánuje ...

úterý ráno 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osm zemí EU včetně ČR podepsalo dokument kritický k emisní normě Euro 7

Osm zemí Evropské unie zaslalo v pondělí do Bruselu společný dokument, ve kterém silně kritizují připravovanou emisní normu Euro 7. Ve skupině signatářů jsou mimo jiné Česko, Slovensko, Francie či Itálie. Dokument označuje připravovaná pravidla za nerealistická.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Expremiér Heger slovenské strany nesjednotil

Neúspěchem skončilo víkendové jednání slovenských středopravých partají o sestavení společné kandidátky pro zářijové předčasné volby, které svolala strana Demokraté expremiéra Eduarda Hegera. Jednotlivé strany tak do voleb půjdou zvlášť.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Škrtání pro radost

Pořád jenom peníze, peníze… Kdy jste si naposledy škrtnul jen tak pro radost?

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osm znaků, že spolu trávíte moc času

V hluboké zamilovanosti není člověk příliš schopný přemýšlet nad něčím jiným než nad svým partnerem. Někdy se to ale zvrhne do takové míry, že zcela přijde o svoji individualitu. Jak poznat, že spolu i vy trávíte příliš mnoho času?

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel herec Ray Stevenson

Ve věku 58 let zemřel irský herec Ray Stevenson. Informaci zveřejnil web Variety s tím, že skonal v Itálii a příčina jeho smrti není zatím známa. K nejslavnějším projektům, v nichž hrál, patří snímky Thor, Kat: Válečná zóna, Král Artuš nebo seriály Vikingové, Ponorka, Řím či Dexter. Posledním ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč je dobré zařadit do jídelníčku chilli

Chilli papričky nejsou pouze pikantní přísadou jídel a nápojů. Mají celou řadu příznivých účinků i na naši náladu či zdraví, vždyť i jako léky na nejrůznější neduhy je po tisíciletí využívali původní obyvatelé Střední Ameriky. Zařadit je tak do jídelníčku má opravdu smysl.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Petr Čichoň: Konec nářečí v Kunderově kině. Literární reportáž z cyklu České bolesti

Mluvíme tisíci různými jazyky, mnoha dialekty. Jenže lidé cestují a poslouchají média, ve kterých se mluví spisovně, a nářečí mizí jako druhy hmyzu či rostlin. Vyhynutí zcela jistě hrozí také stovkám, možná tisícům dialektů, mnoho jich může zmizet již v nejbližších letech.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Solovjov skrývá milenku a děti s americkým občanstvím

Dvě nemanželské děti s americkým občanstvím, milenku a vilu v přepočtu za 138 milionů korun skrývá známý ruský propagandista Vladimir Solovjov. Tvrdí to protikorupční fond vězněného kritika Kremlu Alexeje Navalného, jehož spolupracovníci s odhaleními přišli v nově zveřejněném videu.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozšířená realita od HTC se zabydlela v Česku. Ceny startují na 34 260 Kč

Po měsících čekání se na pultech tuzemských obchodů zabydlely nové brýle pro rozšířenou realitu od HTC. Model Vive XR Elite případné zájemce vyjde na 34 260 Kč. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ředitel strategie EGÚ Brno: Povolenka výrazně navyšuje cenu elektřiny

Platby za emisní povolenky se na ceně silové elektřiny vyrobené z uhlí už podílejí ze dvou třetin, a výrazně tak proud zdražují. Vysoké ceny energií pak vedou k přesunu části průmyslu do zemí s levnějšími energiemi, třeba do USA. Evropu to vážně poškodí, ale objem emisí se nesníží, jen vzniknou ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko vyslalo šáhidy na jih Ukrajiny, Charkovská oblast byla pod palbou raketometů

Ukrajinské velitelství Jih oznámilo, že v noci na úterý bylo v Mykolajivské oblasti sestřeleno šest útočných dronů Šáhid-136/131. Rusko ostřelovalo během posledních 24 hodin Ukrajinu i raketami. V Kupjansku zranily tři lidi.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podletět Karlův most? Pro Marka Rahbaniho splněný sen

Už je to deset let, co si parašutista Mark Rahbani splnil svůj sen a v rámci slavností Navalis poprvé proletěl jedním z oblouků Karlova mostu. Místy, kde byl podle legendy do Vltavy svržen Jan Nepomucký, se ve svítící kombinéze řítí více než stokilometrovou rychlostí, a tak není divu, že jeho ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilecká hádka skončila v Třinci pokusem o vraždu

Jako pokus o vraždu kriminalisté vyšetřují napadení muže v bytě v Třinci. Incidentu předcházelo popíjení alkoholu, při kterém jeden muž začal druhého podezírat, že mu sebral telefon, načež ho kvůli tomu bil kovovým předmětem do hlavy a rukou. Obviněnému hrozí až 18 let vězení.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Křivoklátsko nabídne sto kilometrů cyklistických tras

S velkým rozvojem cyklotras se počítá v plánovaném národním parku Křivoklátsko. Teď jich prostorem, který má dostat nejvyšší stupeň ochrany krajiny, prochází zhruba 70 kilometrů. Na základě memoranda podepsaného zástupci ministerstva životního prostředí a České mountainbikové asociace by jich ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volby by vyhrálo ANO. Hnutí ale ztrácí, Piráti posilují

Vítězem voleb by se podle dubnového volebního modelu společnosti Median stalo hnutí ANO se ziskem 31 procent. ODS by měla 15 a Piráti 10,5 procenta. SPD by dostalo 8,5, STAN 7,5 a lidovci 5,5 procenta.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cannes 2023: Nejkrásnější šaty z červeného koberce

Od úterý 16. května do soboty 27. května probíhá ve francouzském přímořském městě Cannes prestižní filmový festival. I letos přilákaly filmové premiéry velký počet známých tváří. Prohlédněte si nejkrásnější modely z červeného koberce.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malířka Adéla Součková: Patriarchát je hluboce zakořeněný

Saze, popel, hlína nebo granátová jablka. To vše může Adéle Součkové (38) sloužit místo klasických barev. Jako první žena v historii se stala vedoucí ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Praze a působí také v Berlíně. Od včerejška až do 16. července jsou její plátna k vidění ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americké letectvo vypsalo tendr na novou stíhačku, po více než 25 letech

Americké letectvo USAF v minulých dnech oficiálně vypsalo tendr na novou stíhačku pro vybudování vzdušné nadvlády NGAD. Je to první soutěž na novou stíhačku vypsaná za více než čtvrtstoletí. Mělo by jednat o první stíhačku šesté generace.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda uvedla Enyaq ve vrcholné verzi Laurin & Klement

Jediný elektromobil v současné nabídce mladoboleslavské automobilky dostal luxusně střiženou verzi Laurin & Klement. Vrchol nabídky tradičně pojmenovaný po zakladatelích Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi bude k mání pro obě karosářské verze, tedy SUV a Coupé. Neznamená přitom jen ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Číňané rozpoutali v Montaně právní bitvu. Kvůli zákazu TikToku

Středem pozornosti se stala minulý týden Montana, jako první americký stát totiž zavádí úplný zákaz čínské aplikace TikTok – nejen pro úředníky, ale pro všechny uživatele. Čínská společnost ByteDance, která zmiňovanou aplikaci vlastní, si to ale nechce nechat líbit. Proto se obrátila na soud.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Případ před lety zmizelé tříleté Maddie: Policie pátrá v nádrži na jihu Portugalska po jejím těle

Policejní potápěči od úterního rána prohledávají vodní nádrž Barragem do Arade v Portugalsku. Pátrají po těle Madeleine McCannové. Tehdy tříletá dívka zmizela v roce 2007 během rodinné dovolené v resortu Praia da Luz, který se nachází zhruba 50 kilometrů od nádrže.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nad Moskvou vlál prapor Legie svobodného Ruska. Manžele za to zatkli

Za mřížemi skončili manželé z Běloruska, kteří nad Moskvou vypustili modrobílé balonky s vlajkou takzvané Legie svobodného Ruska. Ta se hlásí k aktuálním protirežimním útokům v ruské Bělgorodské oblasti hraničící s Ukrajinou.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RETRO HOKEJ: Český zázrak na ledě. Jak parta podceňovaných získala poslední titul mistrů světa

Na letošním hokejovém mistrovství světa v lotyšské Rize a finském Tampere v úterý končí základní část a večer bude jasno o čtvrtfinálových dvojicích. Novinky.cz pro vás ale připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Kanárských ostrovech prodávali části chráněných zvířat k náboženským rituálům

Na španělských Kanárských ostrovech policie zadržela tři osoby kvůli podezření, že prodávaly části chráněných zvířat na rituály afrokaribského náboženství santería.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vašáková: Ničení buněk elektrickými pulzy při CHOPN pomůže, pokud pacient nekouří

Lepší funkce plic, méně kašle. Pacienti s těžkou chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) mají šanci na zlepšení. V pražské Fakultní Thomayerově nemocnici jako první v Česku vyzkoušeli u šedesátileté pacientky novou metodu. Právu ji popsala přednostka pneumologické kliniky Martina Koziar ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fotovoltaika a tepelné čerpadlo – hodí se k sobě?

Podle zkušeností prodejců tepelných čerpadel (TČ) a fotovoltaických systémů (FVE) roste v poslední době zájem o kombinaci těchto systémů. Ty si totiž vzájemně vůbec nepřekáží; naopak mohou společně ušetřit majiteli nemovitosti nejen energii, ale především peníze. Je ovšem potřeba vědět, co lze ...

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Front Line Assembly představí opožděně poslední album

Kanadští Front Line Assembly, kteří vystoupí 24. května v pražském Lucerna Music Baru, patří k nejvýraznějším představitelům tvrdé podoby Electronic Body Music. Ta ukázala, že elekronika nemusí být jen snová a kosmická, ale může být i drásavá a postavená na agresivním rytmu.

úterý dopoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Anita Krausová: Mám ráda věci nalinkované jako podle jízdního řádu

Seznam aktivit zajímavé, netuctové herečky by byl pořádně dlouhý. Sem tam si sice odskočí k filmové či seriálové tvorbě a mainstreamu, ale nejčastěji se Anita Krausová (38) objevuje v představeních, která řeší postavení člověka ve společnosti, křehkost a proměnlivost lidských vztahů. K tomu jí ...

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj navštívil vojáky na frontě v Doněcké oblasti

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podnikl další cestu na frontovou linii. Tentokrát u měst Vuhledar a Marjinka v Doněcké oblasti navštívil ukrajinské vojáky, aby jim pogratuloval k svátku námořní pěchoty.

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už nejen klima. Poslední generace teď půjde po superbohatých

Klimatičtí aktivisté z Poslední generace (Letzte generation) namísto plošného blokování automobilové dopravy, provokativního poškozování kulturních skvostů a přilepování se k symbolům státní moci přenášejí svou pozornost na nejbohatší obyvatele Německa, píše Die Welt.

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Autobus v Ostravě srazil jedenáctiletého chlapce na kole

Jedenáctiletého chlapce na kole srazil v pondělí večer autobus v Ostravě. Podle policie nedal hoch vozidlu přednost. Utrpěl vážná zranění.

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aerolinky nabídly letenky zdarma do Hongkongu. V Americe byly pryč za dvě hodiny

Letecká společnost Cathay Pacific v zimě oznámila, že rozdá na půl milionu letenek do Hongkongu zdarma. Dopravce tím chtěl přispět k oživění turistického ruchu v jednom z největších asijských měst. Jen v Americe akce zaujala natolik, že letenky byly do dvou a půl hodiny pryč. Podle některých ...

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalý policista s vyhazovačem uvláčeli muže za autem k smrti. Soud jim potvrdil 13 let

Expolicista Martin Novotný a jeho známý Aleš Šepták neuspěli v úterý u Vrchního soudu v Praze se svým odvoláním proti třináctiletým trestům vězení za brutální vraždu muže z roku 2008. Soud jejich odvolání zamítl jako nedůvodná. Oba muži svou vinu popírají. Případ zůstával devět let odložený, ...

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Náraz vlaku v Maďarsku vymrštil dívku mimo trať, natočila to kamera

Maďarské státní železnice MÁV zveřejnily na sociální síti Facebook video, které nahání hrůzu. Je až neuvěřitelné, že dívka střet s vlakem přežila téměř bez zranění.

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bouřky budou velmi silné. Meteorologové zesílili výstrahu

Bouřky, které by měly dorazit během úterního odpoledne, mohou být na východě republiky velmi silné. Na severovýchodě území mohou přívalové srážky zvedat hladiny menších toků, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Miliardář Zemek nemusí platit miliony

Vrchní soud (VS) v Olomouci zrušil v úterý verdikt, podle něhož měl Zdeněk Zemek starší zaplatit státu v kauze solárního podvodu náhradu škody 18,6 milionu korun. Ta se má podle nového verdiktu řešit v civilním řízení.

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na trhu s potravinami se nic nekalého neděje, zjistil antimonopolní úřad

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) při prověřování vývoje cen na trhu s potravinami u pěti základních komodit nezjistil porušení hospodářské soutěže, tedy ani zneužití dominantního postavení, ani náznak případných kartelových dohod. Předseda ÚOHS Petr Mlsna v úterý na tiskové konferenci ...

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena ze Zlínska myslela, že soutěží s kamarádkou o večeři. Na účtu jí zbylo sotva na jednu

Měla to být soutěž o večeři, na kterou měla jít s kamarádkou, ve finále ženě zmizelo z účtu čtvrt milionu a zůstatek činil 143 korun. Další podvod, kdy lidé pošlou zcela neuváženě někomu cizímu osobní údaje k platební kartě, vyšetřují kriminalisté na Zlínsku.

úterý v poledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Popocatépetl zasypal popelem okolí Mexico City

Minulý týden se probudila k životu mexická sopka Popocatépetl, která se nachází jen 72 kilometrů jižně od hlavního města. Sopečný prach zasypal města ležící na jihovýchod od něj a také zastavil leteckou dopravu na letišti v Mexico City. Vulkán je aktivní od roku 1994 a místní obyvatelé si ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Žiješ jenom dvakrát, ale vraždit můžeš i víckrát

Termín déjĂ  vu pochází z francouzského jazyka a znamená něco jako již jednou viděné. Podobnou zkušenost má asi každý. Někomu se třeba něco přihodilo a on měl najednou intenzivní pocit, že už to kdysi (možná i v jiném životě) prožil. Spisovatel David Urban nazval DéjĂ  vu svůj nový detektivní ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Omluvte se, vyzval svaz obchodu Nekulu kvůli vinění řetězců z růstu cen potravin

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) by se podle Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) měl omluvit za své výroky, v nichž z růstu cen potravin vinil hlavně obchodní řetězce. V tiskové zprávě to v úterý uvedl prezident svazu Tomáš Prouza.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Erdogan blíže k vítězství? Pro druhé kolo voleb ho podpořil vůdce nacionalistů

Turecký prezident Recep Tayip Erdogan získal před nedělním druhým kolem voleb, v nichž usiluje o obhajobu mandátu, podporu nacionalisty Sinana Ogana, který v prvním kole skončil třetí s pěti procenty hlasů. Tyto hlasy by Erdoganovi mohly zajistit pohodlné vítězství nad kandidátem opozice ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Raiffeisen Bank se z Ruska nechce, plánuje odštěpení do nové společnosti

Snahy o prodej ruské odnože selhaly, a tak se Raiffeisen Bank International (RBI) pokouší o odštěpení svého ruského byznysu do nové samostatné společnosti. V úterý o tom s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informovala agentura Reuters. Záměr RBI, který má vyslat vzkaz, že se banka od ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při požáru ve Frýdku-Místku evakuovali bytový dům

Třináct lidí muselo být evakuováno z bytového domu ve Frýdku-Místku kvůli požáru, který vypukl v jednom z bytů v sedmém podlaží. Škoda byla vyčíslena téměř na milion korun, naštěstí nebyl nikdo zraněn.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hyundai zvažuje sériovou verzi retro sporťáku

Spekulace o tom, že se z konceptu Hyundai N Vision 74 stane produkční vůz, automobilka nedávno utnula. Nyní však přichází její šéfdesignér s tím, že to možné přece jen je.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové bojující v Rusku proti Putinovi: Na žádost místních to tu demilitarizujeme, je to mírová operace

Pod praporem Legie svobodného Ruska bojují už od pondělí v ruské Bělgorodské oblasti na straně Ukrajiny jednotky ruských dobrovolníků. Jejich velitel, muž říkající si Caesar, v úterý v rozhovoru uvedl, že jednotky pracují na demilitarizaci oblasti, o kterou partyzány kvůli neschopnosti ruské ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když je zahrada plná světlušek

Venkovní osvětlení na zahradě je nezbytné. Zajišťuje bezpečný pohyb v terénu, kolem domu, vede nás na příjezdové cestě. Dopřejme si ale i svítidla ryze dekorativní. Vykouzlí v prostoru zahrady, na terase, v blízkosti vodních ploch, okrasných keřů a stromů jedinečnou a magickou atmosféru.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Školy a GDPR? Zbytečná administrativa navíc, tvrdí ředitelé

Zavedení pravidel o ochraně osobních údajů (GDPR) školám podle jejich vyjádření mnoho užitečného nepřineslo. Většina oslovených zástupců institucí se shoduje, že jde o zbytečnou administrativu navíc, na kterou si už ale zvykli. Pro některé znamená GDPR zátěž a komplikace, jiní tvrdí, že jim ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny stavebnin konečně klesly. Ale ne všech

Polystyren, železné tyče, betonové dlažby nebo fasádní i interiérové lepidlo zlevnily. Cenový pokles ale není plošný u všech stavebnin, a navíc se jedná o zlevnění oproti vysokým cenám z loňska či předloňska. Jen máloco dnes stojí tolik, co stálo před třemi lety.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko selhává v ochraně dětí na internetu, varovala zmocněnkyně pro lidská práva

Česká společnost podle vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové selhává v ochraně dětí na internetu. Bude podle ní potřeba propojit technická řešení, která k ochraně dětí před sexuálním zneužíváním na internetu navrhuje i Evropská komise, a efektivní prevenci. Řekla to ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hlubocké ferraty přilákají ročně tisíce turistů

Zabezpečené lezecké stěny přilákají ročně do Hluboké nad Vltavou tisíce návštěvníků. Poslední, třetí trasu, která také vede nad hladinou Vltavy, otevřeli v loňském roce a nyní k ní přibylo i nové nástupní molo. Třetí trasa se na rozdíl od předchozích dvou nachází na pravém břehu řeky a je ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výcvik ukrajinských pilotů na F-16 již začal, tvrdí Borrell

Vysoký unijní představitel pro zahraniční politiku Josep Borrel řekl, že zaškolení ukrajinských pilotů na americké bojové letouny F-16 už v některých zemích, například v Polsku, začalo.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skandál s nevhodným chováním učitelů na pedagogické fakultě končí bez obvinění

Na začátku roku vypukl na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity skandál poté, co několik studentek obvinilo několik pedagogů z nevhodného chování se sexuálním motivem. Výsledkem je odchod tří nařčených vyučujících, ovšem z hlediska trestního práva končí aféra bez výsledku. Jak Právo zjistilo, ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

O přehlídku zbrojařů je mimořádný zájem

Od středy do pátku se na brněnském výstavišti uskuteční již sedmnáctý ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Pokud jde o účast zastoupených firem a států, bude jich nejvíc v historii této akce. Pod velký zájem se podepsal i konflikt na Ukrajině.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turecko testuje svou balistickou raketu

Turecko podruhé otestovalo balistickou raketu Tayfun domácí výroby. V pondělí byla vypálena z Rize na pobřeží Černého moře. I když je střela deklarovaná jako krátkého doletu, loni při testu uletěla za 456 sekund 561 kilometrů.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Naštvaný Brňan demoloval zastávku. Natočila ho kamera

Jako smyslů zbavený se choval muž, který prakticky zdemoloval zastávku hromadné dopravy v Mikulčické ulici v Brně. Jeho řádění natočila kamera.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskva tvrdí, že zahnala narušitele a 70 jich zabila. Mezitím je hlášen průlom hranic jinde

Na sedmdesát diverzantů útočících v ruské Bělgorodské oblasti bylo zabito, oznámilo v úterý odpoledne ruské ministerstvo obrany. Zbylé útočníky ruské protiteroristické komando vytlačilo zpět na Ukrajinu, kde „pokračovalo v palbě až do (jejich) úplné likvidace“, napsala ruská agentura RBK. ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Statečný labuťák bránil svou rodinu. Postavil se proti vlaku

Jako hrdina z románů se pustil do souboje s motoráčkem, který jezdí z Domažlic do Klenčí. Nerovný střet nakonec naštěstí přežil, i když s ošklivým zraněním. Hrdina? Labuťák chránící svou družku a mláďata.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do nebe volající arogance: Politici místo studu mistrují budoucí středoškoláky a rodiče

Na gymnázia není takový přetlak jako v minulých letech, odmítl v úterý výtky pražský radní pro oblast školství Antonín Klecanda (STAN). Problém je podle něj spíše na jiných středních školách. Řekl to po jednání s radním pro školství ve Středočeském kraji Milanem Váchou (STAN). Ten zase ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na světě není dost minerálů na rychlý přechod k elektromobilitě, tvrdí Toyota

Snahy automobilek a států co nejrychleji opustit spalovací motory a jezdit jen na elektřinu, zhatí podle Gilla Pratta nedostatek surovin. Jednou jich má být dost, ale potrvá to desítky let.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bouřky přinesly déšť a kroupy. Na Moravě byla zaplavena dálnice

Silné bouřky, před nimiž v úterý varovali meteorologové, se objevují v pásu od jižních Čech až po sever Moravy. Meteorologové již kolem 14. hodiny zaznamenali dvoucentimetrové kroupy i srážky, v nichž napršelo až 45 milimetrů. Bouřky hrozí v jihovýchodní polovině republiky až do večera.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vobořil chce CBD regulovat podobně jako tabák

CBD, kratom i HHC chci regulovat podobně jako tabák, představil svůj plán v úterý na tiskové konferenci národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS). Pro tyto produkty chce vytvořit nový seznam návykových látek. Jejich prodej by byl omezen lidem od 18 let a zakázán v automatech.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muže na trati v Praze zranil elektrický proud

Vlaky na trati do Berouna zastavil v úterý odpoledne na půl hodiny úraz muže způsobený elektrickým proudem. Policie zatím zjišťuje, co muž na trati dělal.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž uvázl v kontejneru a málem se udusil

V ohrožení života převezla záchranka v úterý ráno do ostravské fakultní nemocnice muže, který uvázl v kontejneru na elektro odpad. O události informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdo jsou Rusové, kteří útočí v ruském pohraničí

Rusové bojující proti ruským ozbrojeným složkám nejen na Ukrajině, ale i na vlastním území. Z pohledu Moskvy jde jednoznačně o teroristy, oni sami se prezentují převážně jako „bojovníci za svobodu“. Vesměs tvrdí, že jsou členy uznávaných jednotek pod velením ukrajinské armády, Kyjev od ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klimaalarmisté paralyzovali letecký provoz na mezinárodním letišti v Ženevě

Klimatičtí aktivisté v úterý nakrátko zastavili provoz na mezinárodním letišti v Ženevě. Obsadili jednu z rozjezdových drah a znemožnili tak starty i přistání. Cílem bylo upozornit na to, jak letecká přeprava – a zejména soukromé tryskáče – škodí životnímu prostředí; výsledkem jsou ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Skvrny a podstata látky

Byl zveřejněn dubnový volební model společnosti Median. Budou samozřejmě další průzkumy, a nakonec se všechno doopravdy rozhodne až ve volbách samotných. To určitě. Přesto, když si budete prohlížet výsledky průzkumů v delším časovém úseku, uvidíte trendy, které jsou stálejší než momentální výkyvy ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Falešný obrázek exploze u Pentagonu obletěl Twitter, hnul zřejmě i s akciemi

Hustý oblak stoupajícího černého dýmu u oplocené bílé budovy. Takový výjev ukazuje obrázek, který se ve velkém šířil po sociální Twitter s tím, že jde o výbuch u budovy amerického ministerstva obrany ve Washingtonu. Obrázek je zjevně vygenerován umělou inteligencí, přesto jej převzala například ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konec závislosti na ruské ropě. Dodávky z Itálie budou Česku stačit, Mero dohodlo rozšíření ropovodu TAL

Dodávky ropy z Itálie pokryjí od roku 2025 potřeby České republiky, státní společnost Mero uzavřela dohodu s konsorciem firmy TAL na rozšíření Transalpinského ropovodu (TAL). Skončí tím závislost země na ruské ropě. Při úterní návštěvě centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi to řekl premiér ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází první česká kniha Tiny House o miniaturních českých a slovenských domcích

Vyšla první česká kniha, která se zaměřuje na minimalistické bydlení. Jmenuje se Tiny House a nabízí 35 českých slovenských projektů miniaturního bydlení v miniaturních domcích, takzvaných tiny house. Mimo informací o domku, fotografií architektury a jeho ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Vědci z Ostravy a Brna zmapovali nejdelší chronologický vývoj sesuvů ve střední Evropě

Geomorfologové z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity zmapovali přes 250 let vývoje Kněhyně, třetího nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd. Získali tím nejdelší chronologickou řadu sesuvných pohybů ve střední Evropě. Sesuvy půdy jsou jedním z nejnebezpečnějších přírodních rizik ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gazpromu loni prudce klesl zisk

Ruské plynárenské společnosti Gazprom loni klesl čistý zisk o více než 40 procent na 1,226 bilionu rublů (zhruba 336 miliard Kč). Firma pokles zisku zdůvodnila vyšším zdaněním ve druhé polovině roku. Uvedla také, že nevyplatí celoroční dividendu, informovala v úterý agentura Reuters.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové snímky naší hvězdy. Dalekohled zachytil detaily slunečních skvrn

Americká Národní vědecká nadace (National Science Foundation, NSF) zveřejnila minulý týden osm nových snímků Slunce zachycených dalekohledem Daniel K. Inouye Solar Telescope, který hvězdu sleduje z Havaje. Největší solární teleskop na světě přináší pohled nejen na detaily slunečních skvrn, ale ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Jak dobře znáte legendární duchařské horory?

Někdy se v nich téměř neobjevuje krev nebo násilí, přesto nahání hrůzu i otrlým divákům. Řeč je o duchařských hororech, kde se setkáte s duchy, démony a dalšími nadpřirozenými silami. Připomeňte si legendární hororové klasiky i nejnovější filmy v našem kvízu.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Meta není jediná. Za porušení GDPR platily obří pokuty Google i Amazon

Společnost Meta Platforms dostala v pondělí v Evropské unii rekordní pokutu 1,2 miliardy eur (více než 28 miliard Kč) kvůli odesílání dat o evropských uživatelích do USA. Majitel Facebooku, Instagramu či WhatsAppu ale rozhodně není jedinou společností, která musela sáhnout hluboko do kapsy ...

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pomozte vědcům: zachraňte naši přírodu před nebezpečnými vetřelci

Každý rok se snaží vědci zjistit, jak je na tom naše země s nepůvodními druhy. Nerozrůstají se, migrují tyto druhy, které k nám nepatří? Jenže sami to nezvládnou. Zapojit se můžete i vy.

úterý odpoledne 23/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

V Polsku je tak dobře, že už lidé nenakupují na dluh, tvrdí premiér. Omyl, odpovídají majitelé

V Polsku už je tak dobře, že lidé přestali nakupovat základní produkty na dluh, prohlásil na nedávné programové konferenci vládní strany Právo a Spravedlnost (PiS) polský premiér Mateusz Morawiecki. To však není podle majitelů maloobchodů pravda, do obchodů lidé kupovat na dluh nechodí z toho ...

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alpine a Lotus nakonec nebudou spolupracovat na elektrickém sportovním voze

Automobilky Alpine a Lotus ukončily spolupráci na jednotném nástupci modelů A110 a Elise. To ovšem neznamená, že by sporťáky do budoucna nevznikly nebo že by firmy přestaly spolupracovat na jiných modelech.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britský princ Edward přijel do Prahy, setká se s Pavlem

Britský princ Edward v úterý přijel na návštěvu České republiky. Do Prahy na britské velvyslanectví dorazil autem z Německa odpoledne kolem 16:00.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oběti trestných činů nevědí o odškodnění

Oběti násilných trestných činů dostávají na odškodnění od státu méně peněz, než by mohly. Například loni ministerstvo spravedlnosti od obviněných v trestních řízeních vybralo do fondu na pomoc obětem 80 milionů korun, přičemž vyplatilo 21 milionů.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požádat o příspěvek na bydlení bude jednodušší

Stát chystá výrazné změny v žádostech o příspěvek na bydlení, ale i o další sociální dávky. Od července nebudou muset na úřadech práce nutně dodávat informace o svých pří­jmech sami žadatelé. Pokud o to úřad požádá, budou to za ně muset učinit zaměstnavatelé. Od závěrečného čtvrtletí roku ...

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muchova vnučka je připravena se soudně bránit proti umístění epopeje do podzemních prostor v Savarinu

Jarmila Mucha Plocková, vnučka malíře Alfonse Muchy, je připravena se soudně bránit proti umístění cyklu obrazů Slovanská epopej v připravovaném obchodním komplexu Savarin v centru Prahy. Řekla to v úterý na zahájení výstavy o možných umístěních slavných pláten v Galerii kritiků v pražském ...

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská vodka půjde do světa přes Srbsko

Ruský výrobce tvrdého alkoholu, společnost Alcoholic Siberoan Group (ASG), bude prodávat svou produkci přes Srbsko. Výrobce známých značek vodky, jako je Bělaja běrjozka, Sibbitter či Pjať ozer, za tímto účelem podle listu Kommersant vytvořil v Srbsku společnost ASG Global Balkan.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V dodávce bez chlazení vezl cizinec z Prahy do Lince kraby, ryby a vepřové uši

Několik kilogramů ryb a mořských plodů převážel v naprosto nevhodných podmínkách a bez potřebných dokladů cizinec z pražské tržnice Sapa do rakouského Lince. Řidiče dodávky zastavili v Kaplici jihočeští celníci v rámci kontroly.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budanov: Přežil jsem deset pokusů o atentát. Svou práci dělám dobře

Již v listopadu 2021 nastínil scénáře ruské invaze, které se později ukázaly být velmi přesné. Přes své mládí - je mu 37 let - má šéf ukrajinské vojenské rozvědky, generálmajor Kyrylo Budanov, za sebou tři zranění z bojů o Donbas, desetkrát čelil pokusu o atentát. „Znamená to, že svou práci ...

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jupiter sužují podobné blesky jako Zemi, potvrdil mezinárodní výzkum vedený Čechy

Blesky na Jupiteru pulzují v podobném rytmu jako ty uvnitř pozemských bouřkových mraků. S takovým závěrem přichází studie vydaná v nejnovějším čísle odborného časopisu Nature Communications, kterou vedli čeští vědci.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Praze se demonstrovalo proti americké základně, přišli i Semelová a Foldyna

Asi padesát demonstrantů se v úterý odpoledne sešlo na Malostranském náměstí v Praze na demonstraci proti umístění americké základny.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francie zavedla zákaz vnitrostátních letů přijatý v klimatickém zákoně

Ve Francii v úterý vstoupil v platnost zákaz vnitrostátních letů mezi destinacemi, které mají železniční spojení s délkou cesty pod dvě a půl hodiny. Oznámil to francouzský ministr dopravy Clément Beaune, který krok označil za „silný symbol“ snahy snižovat emise skleníkových plynů.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Českokrumlovsku zkolaboval za volantem a po vjezdu pod kamion zemřel

Senior za volantem Škody Fabie zemřel v úterý po 15. hodině na silnici I/3 ve Velešíně na Českokrumlovsku. Selhaly mu životní funkce, jeho vůz vjel do protisměru a střetl se s kamionem.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vykrádali auta v pražských ulicích za bílého dne. Na jedno jim stačilo šest vteřin

Škodu za 1,2 milionu korun za sebou zanechali tři muži, kteří v Praze vykrádali auta, kradli kola nebo osobní vozy. Odcizení zavazadla z auta jim zabralo asi šest vteřin. Dva muži ze tří skončili ve vazbě.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muže na Chrudimsku přejel jeho traktor

Vážné zranění utrpěl v úterý traktorista, kterého přejel na Chrudimsku jeho traktor. Na pomoc mu přiletěl vrtulník.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před rokem si na vajíčku přihodili korunu, letos dvě. Nekula se řetězcům omlouvat nehodlá

Trh s potravinami v Česku opět funguje, uvedl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v reakci na závěry antimonopolního úřadu, který oznámil, že při prověřování vývoje cen na trhu s potravinami u pěti základních komodit nezjistil porušení hospodářské soutěže. Za své výroky, v nichž ...

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černochová ve Washingtonu podepsala dohodu o obranné spolupráci USA a Česka

Česká ministryně obrany Jana Černochová v úterý ve Washingtonu podepsala spolu se svým americkým protějškem Lloydem Austinem mezinárodní bilaterální dohodu o obranné spolupráci (DCA). Ta upravuje podmínky případného budoucího působení americké armády na českém území.

úterý v podvečer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komu přidat rodičovskou? Koalice rodiny napíná

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) finalizuje návrh, který má zvýšit rodičovský příspěvek z 300 tisíc o 50 tisíc korun. Koaliční špičky by měly nyní vyřešit, zda rodičovskou zkrátit na tři roky a komu přidat.

úterý večer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE. Když přišla noc… Berlín-Plötzensee a stovky našich popravených hrdinů

Zbyly po nich vyšetřovací spisy, vzpomínky blízkých, fotky, dopisy či vědecké statě. Většinou se ani neznali. Dohromady je spojil odboj a poprava v německé věznici Berlín-Plötzensee. Řeč je o elitě našeho národa. Lidech, kteří po Mnichovu odmítli německou okupaci. Osudy dnes často neznámých ...

úterý večer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský suchoj startoval ke dvojici amerických bombardérů nad Baltským mořem

Ruské letectvo vyslalo stíhačku Suchoj Su-27 ke dvěma americkým bombardérům nad Baltským mořem. Informovala o tom v úterý večer agentura Ria Novosti s tím, že se americké stroje blížily k ruskému vzdušnému prostoru.

úterý večer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďarský parlament přijal zákon o ochraně oznamovatelů bez homofobní části

Maďarský parlament v úterý schválil zákon na ochranu oznamovatelů (whistleblowerů), který v původní verzi obsahoval pasáž umožňující udávání stejnopohlavních párů vychovávajících děti. Zákon minulý měsíc zablokovala prezidentka Katalin Nováková.

úterý večer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neumřu, chlapi, budete se mnou ještě dlouho trpět. Lukašenko vyvrací zprávy o svém vážném stavu

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko na úterním jednání vlády řekl, že se v posledních dnech neúčastnil veřejného života kvůli nemoci. Členy kabinetu zároveň ujišťoval, že nešlo o nic vážného a že rozhodně nezemře.

úterý večer 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurečka chce navýšit příliv cizinců až na 70 tisíc ročně

Zaměstnávání cizinců je jediným řešením dlouhodobého nedostatku pracovníků v Česku. Podle exkluzivního průzkumu ČSOB pro Právo jsou o tom přesvědčeny dvě třetiny firem. Více než polovina z nich by chtěla, aby vláda navýšila kvóty na zaměstnance ze zemí mimo Evropskou unii.

úterý v noci 23/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru