Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 19. červenec 2023
pondělí 20. 5. 2024, 19:37

archiv zpráv pro 19. červenec 2023

Televize, které nevadí voda a lednice, která se otevře na ústní povel

V těchto horkých dnech má většina lidí snahu se ochladit, odpočívat a pokud možno si užívat někde ve stínu nebo u bazénu. Třeba při sledování strhujících wimbledonských finále. Kupodivu se bazén a sledování nejen sportovních přenosů v televizi nevylučují.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vlhký dům plný harampádí byl jen pro drsné povahy. Majitel se nebál máknout

Dům z roku 1780 byl neobyvatelný, dlouho opuštěný a vlhký, nikoliv však mokrý. A to rozhodlo. „Rekonstrukce jsem se nebál, stavba byla kvalitně postavená a já ji v roce 2015 koupil,“ píše Aleš pro seriál Splněný sen.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Architekt Jan Rampich bez obalu: Udržitelný dům? Neumíme předvídat budoucnost!

V čase letošního rozverného léta jsem zasedl k zamyšlení na téma, které je ve společnosti stále frekventovanější, totiž co bude dál, kam se ten svět vlastně řítí. Jako by si ta část lidstva, k níž náležíme, začala konečně vážně uvědomovat, že je co udržovat, co ztratit.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Radikální změna kuchyňské podlahy: Keramická dlažba místo parket

Renovace podlahy nahrazením starých parket keramickou dlažbou není jen vizuální změnou podlahy. Protože každý z těchto materiálů má jinou tloušťku, je nutné upravit a výškově srovnat stávající vrstvy podlahy.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

O 100 % hezčí sušené rostliny do herbáře uděláte takhle

Chcete si založit herbář? Vytvořit hezkou a trvanlivou vazbu? Věnec či květinový obrázek? Pak máte nejvyšší čas začít se sběrem a sušením rostlin. Když dodržíte naše doporučení, půjde vám to jako po másle.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Stavební desky promění koupelnu k nepoznání. A strašně snadno

Stavební desky se vyrábějí za účelem urychlení stavebních a renovačních prací a mohou být vyrobeny z různých materiálů. Podíváme se, jaké stavební desky jsou vhodné pro interiér koupelny a jak se s nimi pracuje.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Hrad Pernštejn asi znáte. Ale už jste viděli jeho boží zahradu?

Kouzelný hrad nad údolím Svratky je vám jistě povědomý, však se tu natáčela také pěkná řádka pohádek. Ale možná netušíte, že před pár lety prošla obnovou jeho zahrada. Pokud chcete, můžete si ji užít dosytosti. Na co si však musíte dát pozor?

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Poznejte své nepřátele a plíseň na rajčatech nebude mít šanci

Zasadili jste na své zahradě rajčata a těšíte se, až si na nich pochutnáte? Pak si dejte pozor, aby vám vaše letní plány nenarušil postrach všech zahrádkářů, který se jmenuje plíseň. Pokud se chcete radovat z bohaté úrody, čtěte dál.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Oprav dům po babičce: Co musíte splnit pro získání této dotace?

Jste mladá rodina a vlastníte nemovitost starší 10 let? Pak můžete získat až 1 milion korun v rámci dotačního programu Oprav dům po babičce. Dotaci lze kombinovat s Novou zelenou úsporám a zvýhodněnými úvěry od stavebních spořitelen. Jaké podmínky musíte pro získání dotace splnit?

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Úžasný a netradiční recept na zavaření jahod s likérem a vínem

Vítejte v kulinárním světě, kde se jahody potkávají nejen s cukrem. Vstupte s námi do krajiny, kde se tato červená lahůdka spojí s pomerančovým likérem nebo vínem. S takovými marmeládami opravdu zazáříte! A nebojte se, není to tak složité, jak by se mohlo zdát!

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Poznáte, že je čas sklízet brambory? Pomůže barva

Zvažujete, zda jsou vaše brambory připraveny opustit půdu a vydat se na cestu do kuchyně? Toto je dilema, kterému čelí v podstatě každý zahrádkář. Zjistěte, jak rozpoznat, kdy je správný čas sklízet brambory, ať už jde o rané, nebo pozdní odrůdy.

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Když domácnost nezabezpečíte, zloději vám vybílí byt

Letní dovolené jsou v plném proudu. Pokud i vy vyrážíte na dovolenou do zahraničí, nezapomeňte zabezpečit svůj dům před zloději. Na co se před odjezdem zaměřit?

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Telešmejdi to nevzdávají. Jak se proti nim bránit

Aktivita tzv. telešmejdů nepolevuje. Podvodné praktiky, jež mají za cíl vylákat od lidí peníze prostřednictvím různých manipulativních telefonátů, e-mailů či textových zpráv jsou na denním pořádku. Jak upozorňuje spotřebitelská organizace dTest, podvodníci ve snaze se obohatit se často vydávají za ...

středa v noci 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fenka měla odpor k vodě, nyní je z ní potápěčská rekordmanka

Když si před pěti lety vybíral Malťan Bjorn Schembri čtyřnohého psího parťáka, narazil na zachráněné nalezené štěně. A byla to láska na první pohled. I díky této náklonnosti se Mise, která se urputně bála vody, podařilo zbavit se strachu natolik, že se teď uchází o zápis do Guinnessovy knihy ...

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bytový dům Holečkova má oválný půdorys a odkazuje na volně stojící tiskařskou dílnu z 19. století

V Praze na Smíchově vyrůstal v proluce několik let výstřední bytový dům Holečkova 26, který navrhli architekti z ateliéru DAM. Pětipatrová budova oválného půdorysu stojí na dvoupatrovém částečně proskleném soklu, který drží uliční čáru a slouží komerčním účelům. Stavba má ...

středa ráno 19/7/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Zelenina, ovoce a bylinky, jež podpoří zdravé opálení

Na pořádnou dávku slunečních paprsků jsme se těšili celý rok. Bez ochranných krémů se neobejdeme, nepodceňujte ale ani přírodu. Skvělým doplňkem při opalování jsou některé potraviny a bylinky.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Wow, já to natočil. Rusové na pláži sledovali zřícení ruského suchoje, pilot se mezitím utopil

Přestože zřícení ruského bojového letounu Suchoj Su-25 do Azovského moře přihlížela pláž plná jeho krajanů, topil se katapultovaný pilot až deset minut, upozorňují proruští blogeři. Pilot nakonec zemřel při převozu do nemocnice. Na sociálních sítích se objevilo několik videí dokládajících, že ...

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nobelova cena Milana Kunderu míjela. Proč?

„Hele, Kundera to nemůže nikdy dostat, protože ti puritánští švédští profesoři považují jeho tvorbu, zvláště některé jeho povídky, za příliš erotické,“ tvrdíval podle svědectví přátel spisovatel Arnošt Lustig. Nebyl jediný, kdo si to myslel.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Rita Ora, Kool & The Gang a Tina Arena

Na začátku prázdnin se s novými počiny hlásí popová Rita Ora, letití Kool & The Gang i australská mainstreamová hvězda Tina Arena. Nejde vždy o typicky letní nahrávky, nicméně všechny tři stojí za poslech. Kool & The Gang si navíc dělají prostor pro důstojné oslavy šedesáti let na scéně.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Doprava na Krymu ochromena. Požár muničního skladu na vojenské základně uzavřel klíčovou dálnici

Na vojenské základně v Kirovském okrese ve východní části anektovaného Krymu hoří muniční sklad. Kvůli požáru byla uzavřena část dálnice Tavrida. Úřady evakuují na 2000 lidí ze čtyř blízkých obcí, uvedl Moskvou dosazený gubernátor Krymu Sergej Aksjonov. Podle BBC mohlo jít o útok drony.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Missouri evakuovali automobilku Ford. Zaměstnanec hrozil výbušninou

V americkém státě Missouri evakuovali celý výrobní závod Ford kvůli výhrůžkám zaměstnance vybaveného zbraněmi a výbušninou. Tisíce zaměstnanců odešly, na místě je vystřídal zásahový tým, který pátrá po podezřelém. Podle informací na sociálních sítích nebyl nikdo zraněn.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mohutný ruský vzdušný útok na Ukrajinu, Oděsa byla pod palbou celou noc

Rusko v noci na středu zaútočilo drony a raketami na jižní a východní část Ukrajiny, téměř celou zemí zněl během noci protiletecký poplach. Rozsáhlému útoku v několika vlnách čelila zejména Oděsa. Vypuštěno bylo 31 střel s plochou dráhou letu a 32 dronů Šáhid-136, uvedla ukrajinská ...

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Test Lexusu RX 500h: Sametový rychlík

Má hromadu výkonu a zrychluje drtivě, ale sporťákem není ani trochu. Nový Lexus RX 500h vyniká, stejně jako předchůdce, komfortem na palubě a schopností jak polykat dálniční kilometry, tak vás i přepravit rušným městem v naprosté izolaci.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Základem domu vedle lesa je prosklená kostka. Architekti ji ovšem šikovně zamaskovali dřevem a kovem

Moderní dům, jehož interiér se doslova neviditelně mísí s exteriérem, vyrostl v brazilském letovisku Bertioga. Jeho polohu v těsném sousedství tropického lesa architekti maximálně využili tím, že ponechali většinu jeho stěn prosklených, aby do zeleně bylo hezky vidět. Tam, kde bylo třeba ...

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

To, co se člověk nenaučí ve školce, zbytek života dohání na terapii

Chtějí posouvat kvalitu předškolního vzdělávání a přinášet rodičům možnost návratu do práce. Do roku 2025 jim pod rukama vyroste 100 nových dětských skupin, školek nebo lesních školek. Hostem nového dílu rodičovského podcastu Novinek je Jindřich Fialka, spoluzakladatel neziskové organizace Sto ...

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Jeden hot a druhý čehý. Dotační prr a hyjé

Ministr životního prostředí Petr Hladík v pondělí oznámil nový dotační program Oprav dům po babičce. Ekonomicky aktivní majitelé straších staveb mohou dostat na rekonstrukci, při níž se sníží energetická náročnost budovy, až milion korun plus zvýhodněný hypoteční úvěr na práce, které nelze ...

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Znárodněnou ruskou pobočku Danone povede synovec Kadyrova

Novým ředitelem znárodněné ruské pobočky francouzské potravinářské firmy Danone se stal čečenský vicepremiér a ministr zemědělství Jakub Zakrijev. Zakrijev je ale také synovcem čečenského vůdce Ramzana Kadyrova, který je jedním z nejbližších spojenců ruského prezidenta Vladimira Putina.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel v Jihočeském kraji probíral i nedostatek lékařů

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou navštívil v úterý poprvé oficiálně jižní Čechy. Na krajském úřadu s hejtmanem Martinem Kubou (ODS) probral i energetiku nebo nedostatek mladých lékařů v některých regionech.

středa ráno 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovna konečně řeší spornou valorizaci důchodů

Poslanecká sněmovna by ve středu měla v závěrečném čtení schvalovat spornou vládní novelu ke zpomalení valorizací důchodů a znevýhodnění předčasných odchodů do důchodu. Opozice, která v minulých kolech předlohu obstruovala, s úpravami nesouhlasí a chce prosadit i zamítnutí novely. Ve ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dohoda Applu a Amazonu zdražila elektroniku. Španělé rozdali miliardové pokuty

Španělský antimonopolní úřad (CNMC) vyměřil v úterý americkým společnostem Amazon a Apple pokuty v celkovém objemu 194,1 milionu eur (zhruba 4,6 miliardy Kč), a to kvůli omezování hospodářské soutěže v internetovém prodeji zařízení Applu ve Španělsku. Informovala o tom agentura Reuters. Oba ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Australan překonal rekord v počtu kliků za hodinu. Teď chce z trůnu sesadit Čecha

Třicetiletý Daniel Scali se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů poté, co za jednu hodinu zvládl vykonat celkem 3249 kliků. Australan, který od 12 let trpí sudeckovým algodystrofickým syndromem, chce letos pokořit více rekordů. Konkrétně by rád překonal Josefa Šálka z České republiky, jenž drží ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaplaťte za obchod s otroky. Karibské státy podmínily dohodu s Evropskou unií reparacemi

Dvoudenní summit zemí EU a Latinské Ameriky skončil bez konkrétního výsledku. Vedle rozdílných postojů k válce na Ukrajině se předmětem sporu stal požadavek menších karibských států, aby bývalé evropské koloniální mocnosti zaplatily reparace za obchod s otroky.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak ve zdraví přežít nepořádek v pokojích dospívajících

Přijít do pokoje dospívajícího občas připomíná válečnou zónu, kde uprostřed vybuchla bomba a všude kolem jsou jen hromady nepořádku. A často je úplně jedno, zda se jedná o dívku či chlapce. Zvládat tuto návštěvu pokoje s grácií je často nad lidské možnosti. Ne náhodou je nepořádek v pokoji ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vodní plocha vnese do zahrady život

Pořídit si jezírko, pečovat o jeho krásu a kondici nemusí být těžké. Plastové skořepiny různých tvarů a velikostí práci usnadní. Sofistikovanější řešení vyžaduje více úsilí. Ale nelitujte toho, vyplatí se to!

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak odstranit nežádoucí chloupky na nohou doma vyrobenou pastou

Toužíte po krásných hladkých nohou bez chloupků a podráždění a místo klasické žiletky preferujete vosk a přípravky na podobné bázi? Pak pro vás máme tip na čistě přírodní pastu, kterou ocení i vaše pokožka. Snadno si ji přitom vyrobíte sami doma.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osmiválcové dodge půjde objednat jen do konce července, poté nadobro skončí

Zájemcům o osmiválcový Dodge Charger či Challenger zbývá už jen několik dní na objednání vozu. Výrobní linky se zastaví na konci letošního roku.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čárka za aktivitu. Havlíček přísně kontroluje stínové ministry, vede jim tabulku

Poté, co Karel Havlíček v únoru převzal stínovou vládu hnutí ANO od svého šéfa Andreje Babiše, zavedl přísná pravidla. Jedním z nich je i to, že své stínové ministry kontroluje a vede jim tabulku. V té jim dělá čárky za aktivitu a počítá, kdo má kolik sledujících na sociálních sítích nebo ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve Šternberku hořel náklaďák v průmyslové hale

Nákladní vozidlo hořelo ve středu ráno v průmyslové hale na okraji Šternberka na Olomoucku. Požár likvidovaly čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Nikdo nebyl zraněn. Škoda dosáhla 6,5 milionu korun. Právu to řekl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší herní obchod stále neuzavřen. Regulátoři hází Microsoftu klacky pod nohy

Úterý 18. června byl poslední termín, kdy měly společnosti Activision Blizzard a Microsoft podle smlouvy definitivně uzavřít dohodu o akvizici. Přestože o ni oba podniky stojí, nestalo se tak. Musí se totiž vypořádat s překážkami ze strany regulátorů.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V EU se v červnu poprvé prodalo více elektromobilů než naftových aut

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 17,9 procenta na 5,4 milionu vozů. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Údaje rovněž ukázaly, že prodej automobilů s plně elektrickým pohonem byl ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ověřili jsme ceny jídla a pití v Chorvatsku. Stačí trochu hledat a budete v pohodě

Letní sezona dovolených je v plném proudu a jako každý rok vyráží řada Čechů k moři do Chorvatska. O tradiční baště českých turistů se letos píše zejména v souvislosti se zdražováním, nástupem eura a vysokými cenami prakticky všeho. Je to ve skutečnosti tak šílené? Do Dalmácie jsme vyrazili ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Kremlem pronásledovaný Gluchovskij o Rusku

Není velkým překvapením, že slavný ruský spisovatel Dmitrij Gluchovskij už žije mimo Rusko. Ve světě se jeho román Metro 2033 nebo Povídky o vlasti dočkaly vřelého přijetí, jeho nový román Stanoviště – Na stráži se Kremlu moc zamlouvat nemůže. Autor přeložený do sedmatřiceti jazyků již ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevšední elegance podle značky Giorgio Armani

Během červencového Pařížského týdne módy představil svou nejnovější kolekci pro období podzim/zima 2023/2024 i italský módní dům Giorgio Armani. Prohlédněte si reportáž z jeho oslnivé módní show, které nechyběl lesk, třpyt i jistá dávka drzosti.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli potížím se softwarem dodá Lockheed méně F-35

Firma Lockheed Martin oznámila, že letos dodá výrazně méně bojových letadel páté generace F-35, než měla. Očekává, že dodá mezi 100 a 120 místo plánovaných 150, uvedl její ředitel Jim Taiclet. Důvodem jsou problémy s certifikací nového softwaru .

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škodě hrozí ztráta výroby elektromobilu Enyaq, tvrdí odborový předák

Automobilce Škoda Auto hrozí, že se výroba elektromobilu Enyaq přesune ze závodu v Mladé Boleslavi do továrny mateřského koncernu Volkswagen v německém Cvikově, řekl předák odborů automobilky Jaroslav Povšík.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Ne že se ve vedru zase vypaříš

Jo, je strašný vedro, ale nakoupit musíme. Tak ne že se zase někam vypaříš!!!

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Sláva Putinovi!“ Romové se v Krupce utrhli ze řetězu. Policie tomu záměrně nechává volný průběh

Rozvášnění demonstranti v Krupce útočili na lidi na balkónech, provolávali slávu Putinovi a vykřikovali „černá síla“, policie naopak ocenila poklidný průběh akce. Tak vypadá dosavadní bilance úterního pochodu Romů sídlištěm. Videa kolující na sociálních sítích přitom dokládají, že na akci ...

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělá inteligence se zabydluje u obchodníků stále častěji

Umělá inteligence AI je fenoménem dnešní doby. Využít se ji snaží hojně také obchodní řetězce v tuzemsku i zahraničí. Pomáhá jim s bezpečností, ale i vyjednáváním cen u dodavatelů. V některých případech pak internetoví chatboti radí přímo zákazníkům.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tragická nehoda v Alžírsku: Nejméně 34 mrtvých

Nejméně 34 lidí zahynulo a 12 dalších bylo zraněno při dnešní dopravní nehodě v Alžírsku. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na alžírskou civilní obranu.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny zemědělských výrobců dál výrazně klesají

Pokles cen zemědělských výrobců zrychluje. V červnu ceny meziročně klesly o 13,8 procenta, meziměsíčně téměř o jedno procento. V průmyslu došlo k meziročnímu růstu o bezmála dvě procenta, meziměsíčně se však ceny snížily o 0,3 procenta. Data ve středu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tříletý chlapec za volantem golfového vozíku na Floridě srazil a zabil sedmiletého bratra

Tříletý chlapec v americkém státě Florida srazil golfovým vozíkem svého sedmiletého bratra. Ten byl převezen do místní nemocnice, kde však svým zraněním podlehl. S odkazem na floridskou dopravní policii o tom informuje americká zpravodajská televize CNN.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Pavlově kanceláři je nastražená bomba, napsal v noci na Hrad. Skončil v poutech

Kriminalisté zadrželi 41letého muže, který v pondělí anonymně vyhrožoval prezidentu republiky bombou v kanceláři. Informoval o tom ve středu policejní mluvčí Richard Hrdina.

středa dopoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Indická Tata investuje miliardy do továrny na baterie elektromobilů v Británii

Indická společnost Tata, která je majitelem automobilky Jaguar Land Rover (JLR), investuje čtyři miliardy liber (zhruba 110 miliard Kč) do výstavby továrny na baterie pro elektromobily v Británii. Firma tak potvrdila dřívější informace médií. Podle serveru BBC se předpokládá, že britská vláda na ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenský ministr vnitra Šimko končí po konfliktu s vedením policie

Po pouhých dvou měsících ve funkci končí slovenský ministr vnitra Ivan Šimko. Člen úřednické vlády Ä˝udovíta Ódora odchází kvůli konfliktu s širším vedením policie. Situace dospěla do stadia, že buď skončí ve funkci Šimko, nebo odejde širší vedení policejního sboru. Prezidentka pověřila vedením ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ÚSTR: Učebnice soudobých dějin obsahuje chyby. Autoři nesouhlasí

Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se v pondělí 17. července distancoval od všech vydání učebnice Soudobé dějiny pro 9. ročník základních škol a gymnázia. Prohlásil, že opravené vydání z letošního roku bylo vyhotoveno bez jeho souhlasu. Učebnice obsahuje podle ústavu faktografické ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku užívá tabákové výrobky pětina školáků od 13 do 15 let

Pětina českých chlapců a dívek ve věku mezi 13 a 15 lety užívá nějaký tabákový výrobek. Mladí lidé se sice částečně odklonili od klasických cigaret, ale přesunuli se k náhražkám, jako jsou elektronické cigarety či zahřívaný tabák, které mylně považují za „prakticky neškodné“. Plyne to ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyřletý chlapec se topil ve wellness v Bruntálu, letěl pro něj vrtulník

Čtyřletého chlapce ve vážném stavu přepravili záchranáři do nemocnice poté, kdy se topil v jedné z provozoven wellness v Bruntálu. Dítě podle všeho bylo pod hladinou několik minut. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak můžete zachránit život dítěte při popálení

Úrazy dětí jsou často nepředvídatelné a rodiče někdy nevědí, jak se v daný okamžik zachovat. Bývalá zdravotní sestra se podělila o tip, který může zachránit život dítěte, pokud se popálí, a může také zabránit trvalému zjizvení kůže.

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušan se zastal nečinné policie v Krupce. V drtivé většině případů prý ví, co a proč dělá

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se zastal policie, která čelí na sociálních sítích kritice za dvojí metr a vlažný přístup k úterní demonstraci Romů na sídlišti v Krupce na Teplicku, na níž protestující napadali lidi či provolávali slávu ruskému prezidentu Vladimíru Putinovi.

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spadlý strom uvěznil přes sto lidí v někdejším domě královny detektivek. K záhadné vraždě nedošlo

Jak ze stránek klasických detektivních románů působí incident, k němuž došlo minulý pátek. Kvůli sérii nečekaných událostí zůstala více než stovka lidí několik hodin uvězněna v bývalém domě britské spisovatelky Agathy Christie. Strom spadlý při bouři totiž zablokoval jedinou příjezdovou cestu ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do kin se řítí Oppenheimer. Pět minut představil ještě před českou premiérou

Nejlepší, nejdůležitější film tohoto století. I takové superlativy padají v souvislosti s americkým filmem Oppenheimer. Do českých kin vstoupí ve čtvrtek 20. července. Ještě před premiérou jeho tvůrci vyslali do světa další ochutnávku, pět minut z filmu.

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Peklo na jihu Evropy. Snímky ukazují sérii požárů ve vlně extrémních veder

Nejvyšší možná úroveň varování kvůli intenzivnímu horku zůstává stále v platnosti pro většinu Řecka, Španělska, Itálie a některé části Balkánu. V Řecku je v tuto chvíli však situace asi nejkritičtější. Jen od pondělka vypuklo napříč zemí vícero velkých požárů. Evropská unie kvůli tomu bude do ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden varuje Izrael: Neoslabujte demokracii, jinak jsou naše vztahy v ohrožení

Nezvykle silná kritika židovského státu zní z Bílého domu v době, kdy je v USA na návštěvě izraelský prezident Jicchak Herzog. Americký prezident Joe Biden podmínil pokračování „speciálních vztahů“ mezi Washingtonem a Jeruzalémem celonárodním konsensem nad justiční reformou v Izraeli.

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S hlasitým smíchem do KLDR. Americký voják překročil demarkační linii úmyslně

Americký voják Travis King už prošel letištní kontrolou, když ho z disciplinárních důvodů posílali z Jižní Koreje zpět do vlasti. Eskortovaný voják ale dokázal utéct a následně se připojil k turistické prohlídce demilitarizované zóny mezi Jižní a Severní Koreou. Když se od výletníků odpojil ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace v EU dál klesá, v Česku je třetí nejvyšší

Meziroční míra inflace v Evropské unii v červnu klesla proti květnu o sedm desetin procentního bodu na 6,4 procenta. V zemích eurozóny došlo oproti předchozímu měsíci k poklesu o 0,6 procentního bodu na 5,5 procenta. Ve středu to v tiskové zprávě uvedl evropský statistický úřad Eurostat. ...

středa v poledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kateřina Ujfaluši září v Ulici, herectví ji ale zatím příliš neláká

Její cesta do seriálu Ulice vedla přes divadlo. Začínala v muzikálech, protože ji bavil zpěv. Ačkoli nosí známé příjmení, není nafoukaná, je bezprostřední a milá. A také praktická. „Herectví je zrádný obor,“ vysvětluje Kateřina Ujfaluši (17), proč by po gymnáziu chtěla studovat něco jiného.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velcí bílí žraloci si zaplavali se surfaři. Natočil je dron

Jedna z nejpopulárnějších surfařských pláží v Kalifornii v San Diegu je rovněž oblíbená mezi žraloky bílými. Není proto divu, že si občas zaplavou společně s lidmi. Setkání se obešlo bez sebemenšího incidentu.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražský hrad, depozitář dobového oblečení. Vědkyně našly i látky ze středověké Asie

Nejstarší dochovaný kus liturgického oděvu, unikátní čínské a jiné asijské tkaniny i obleček pro kojence jsou součástí sbírky textilií, které pocházejí z nálezů v areálu Pražského hradu. Látky a pozůstatky oblečení z 10. až 18. století popsaly vědkyně z Archeologického ústavu Akademie věd ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bytový dům Kroftova je prozářen díky mědi a čistotě přírodního kamene

Nárožní dům v centru Prahy, jehož řešení navrhlo studio dh architekti, se nachází na úbočí petřínského svahu a jsou z něj působivé výhledy do Kinského zahrady. Stavba má elegantní organické detaily a působí zářivým dojmem.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z kufru na nářadí až k umělé inteligenci. Jak se měnily notebooky

Notebooky se v posledních letech těší nebývalé popularitě, celá řada lidí je používá dokonce i doma jako náhradu stolního počítače. Jejich přednosti jsou totiž nepopiratelné – kompaktní rozměry, solidní výkon, nízká spotřeba a s tím související dlouhá výdrž baterie. Vůbec první komerčně ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženu v Kladně vyhnal z koupelny štír ve vaně. Hledá se chovatel

Úprkem z koupelny vyvrcholilo pro ženu z Kladna nemilé překvapení, když ve vaně našla štíra. Její manžel jedovatého klepítkatce zavřel do zavařovačky a zavolal městskou policii. Na její služebně zvíře čeká na svůj další osud, majitele se totiž zatím nepodařilo dohledat.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Doprava na Krymu ochromena. Požár muničního skladu na vojenské základně uzavřel klíčovou dálnici

Na vojenské základně v Kirovském okrese ve východní části anektovaného Krymu hoří muniční sklad. Kvůli požáru byla uzavřena část dálnice Tavrida. Úřady evakuují na 2000 lidí ze čtyř blízkých obcí, uvedl Moskvou dosazený gubernátor Krymu Sergej Aksjonov. Podle BBC mohlo jít o útok drony.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Ve středu to napsal web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elektrickým SUV na rallycross. Ford představil speciální Mustang Mach-E

Z nápadu člena týmu Fordu, který monitoruje zpětnou vazbu od zákazníků, se zrodil rallycrossový speciál na základě elektrického mustangu Mach-E.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na palubě se strhla potyčka, letadlo muselo přistát 1100 kilometrů od cíle

V nouzové přistání a vyloučení dvou cestujících z přepravy vyústil nedávný let americké společnosti Frontier. Dvojice žen se mezi sebou začala z neznámého důvodu dohadovat a vyhrožovat si, ostatní pasažéři začali po chvíli na dámy pokřikovat, ať zmlknou. Jelikož se posádce nepodařilo situaci ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohádka o Červené karkulce. Šéf Energoaquy odmítl slova znalce, že firma může za otravu Bečvy

Bečvu podle obžaloby otrávily kyanidy a šestimocný chrom, protože firma Energoaqua nesprávně provozovala vodní hospodářství, hlavně čistírnu odpadních vod. Ve středu 19. července to u Okresního soudu ve Vsetíně uvedl soudní znalec z oboru vodního hospodářství Jiří Klicpera.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnský rádce? Švancarovy tipy budou mít nebývalou váhu

Známý fotbalista Petr Švancara se ujímá další role. Seznam.cz na Sport.cz spustil Fantasy ligu plnou soutěží a atraktivních cen a fanoušci Fortuna ligy tak mají novou zábavu. Česká internetová jednička hodlá posunout tuzemský svět sportovních fantasy her na světovou úroveň. Právě Švancara bude ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vinohradská nemocnice podala trestní oznámení na Peterkovou za tvrzení, že ji tam chtěli otrávit

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze podala trestní oznámení na bývalou reportérku Janu Peterkovou pro podezření z šíření poplašné zprávy. Peterková, kterou v červnu převezli záchranáři do vinohradské nemocnice po kolapsu před soudní síní, na sociálních sítích tvrdila, že se ji tam ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin nebude zatčení riskovat

Na srpnovém summitu hospodářského uskupení BRICS v Johannesburgu bude po „vzájemné dohodě“ chybět ruský prezident Vladimir Putin. Delegaci Moskvy povede ministr zahraničí Sergej Lavrov, uvedl prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa. Informovala o tom také ruská agentura TASS. Putinovi ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rychleji to nejde. Ukrajinský generál Syrskyj popsal obtíže protiofenzivy

Protiofenziva postupuje pomaleji, než by si Ukrajinci přáli. Přiznal to generál Oleksandr Syrskyj, který velí operacím proti ruským okupantům v oblasti centrálního Donbasu. Na změnu ukrajinské taktiky, která znamená nižší ztráty za cenu pomalejšího postupu, upozornil už v předchozích dnech ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Netflix nalil 30 milionů dolarů do akčního filmu, pak ho zrušil

Masters of the Universe, akční fantasy film založený hlavně na postavičce He-Mana a několika dalších podobných hračkách od Mattela, je pro Netflix oficiálně mrtvý. Podle amerického listu Variety se za něj vyhodilo nejméně 30 milionů dolarů (cca 650 milionů korun). Některé zdroje z oboru dokonce ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do zahrady Úřadu vlády může i veřejnost. Otevřeno je až do října

Pokud v Praze vyhledáváte zelené plochy, navštívit můžete i zahradu Strakovy akademie na Malé Straně, kde sídlí Úřad vlády ČR. Park se veřejnosti otevřel v polovině minulého roku po zhruba roční rekonstrukci. Vstup je zdarma, k dispozici je tam také průvodce.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Průzkum: Češi se dál bojí chudoby a šetří

Většina Čechů (58 procent) se stále obává chudoby či neúměrného snížení své životní úrovně. Plyne to s průzkumu agentury STEM. Ačkoliv jde meziročně o nižší číslo, více než tři čtvrtiny lidí (78 procent) musí kvůli vysokým cenám energií a pohonných hmot omezovat spotřebu.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potvrzeno. Čermák půjde za propagaci terorismu do vězení na 5,5 roku

Pět a půl roku ve vězení za podporu a propagaci terorismu stráví Tomáš Čermák (36). Rozhodl o tom ve středu pražský vrchní soud, který zamítl Čermákovo odvolání proti verdiktu Krajského soudu v Plzni. Čermák během pandemie na videu vyzýval k útokům na politiky či k vypálení Senátu. Verdikt je ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na důchody nedošlo, poslanci pokračují s česko-americkou obrannou smlouvou

Poslanecká sněmovna ve středu měla v závěrečném čtení schvalovat spornou vládní novelu ke zpomalení valorizací důchodů a znevýhodnění předčasných odchodů do důchodu. K hlasování se poslanci nedostali. Od 14 hodin totiž přešla Sněmovna k finální diskusi o obranné smlouvě s USA. Hlasovat o ní ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obří podvod s charitou: Tisíce oklamaných poslaly nadaci desítky milionů korun

Platnost přísloví o chuti, která roste s jídlem, podle policie beze zbytku naplnila skupina podezřelých, která tahala z lidí peníze na charitu. Zprvu drobné příspěvky na péči o hendikepované s časem rostly, až gang vytvořil dokonce call-centra, odkud důvěřivce lanařili najatí telefonisté. Za ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Syřan s rozbitou lahví a pokřikem Alláhu akbar útočil před nádražím v Norimberku. Pořezal tři policisty

Osmadvacetiletý Syřan zaútočil před hlavním železničním nádraží v Norimberku rozbitou lahví na policisty a třem z nich způsobil řezná poranění. Jeden 23letý strážce pořádku je v pracovní neschopnosti. Pachatel během útoku křičel Alláhu akbar (Bůh je veliký).

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Není na co čekat.“ Solovjov vyzval po summitu NATO k jaderným úderům na Česko a další země

K úderům na evropské země včetně Česka či Slovenska vyzval v televizi ruskou armádu kremelský propagandista Vladimir Solovjov. Útoky by podle něj mohly být jaderné i nejaderné a mířit by měly na místa, kde se vyskytuje vojenská technika určená pro Ukrajinu, případně na místa, kde se ukrajinští ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nastražení želez, ve kterých trpěla kočka, by mohlo být podle soudu přestupkem

K přestupkové komisi poslal v úterý Okresní soud v Chebu muže za nastražení nášlapné pasti, do které se chytila kočka. Ve sklapnutých čelistech zůstalo zvíře uvězněné několik hodin a dodnes je omezeno v pohybu. Stejný soud přitom loni v dubnu případ uzavřel s tím, že se jedná o trýznivé ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dav mužů si to šel na polském koupališti vyřídit s cizinci kvůli obtěžování dětí. Lynči zabránila policie

Dva případy sexuálního obtěžování nezletilých ze strany cizinců, k nimž mělo dojít na koupalištích v Bytomi a Zdzieszowicích ve Slezském a Opolském vojvodství, řešila o uplynulém víkendu polská policie. Podezřelé zadržela. V Bytomi čtyřem Gruzíncům, ze kterých se tři ukázali jako nevinní, ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lamborghini postavilo závodní speciál SC63 s designem převzatým ze svých supersportů

Italská automobilka Lamborghini nevyrábí jen supersporty a hypersporty, ale její divize Squadra Corsa ukázala také závodní speciál z kategorie LMDh. Model pojmenovaný SC63 má výrazný design odrážející aktuální dravé tvarosloví vozů Lamborghini včetně světelného designu. Tvary jsou ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Vychází nový Salon: O současných návratech tradicionalismu i o předrevoluční historii karlovarského festivalu

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trump s přehledem vede republikánskou kandidátku, střet s Bidenem by ale prohrál

Podle nového průzkumu agentury Reuters/Ipsos by bývalý americký prezident Donald Trump (77) se 47 procenty ovládl republikánskou kandidátku před 19procentním floridským guvernérem Ronem DeSantisem. Hypotetický střet s demokratem Joem Bidenem (80) by ale v nadcházejících amerických prezidentských ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovák chtěl spáchat teroristický útok. Podobný tomu při maratonu v Bostonu

Z terorismu obvinili slovenští kriminalisté muže, jenž v několika zprávách úřadům vyhrožoval útokem, který měl být podobný krveprolití na maratonu v americkém Bostonu. Nálož nastražená islamisty tam v roce 2013 zabila tři lidi a další téměř tři stovky dalších zranila.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Klausovo sdílení – Josef Koukal

Slovo sdílet nabylo s rozvojem technologií a sociálních sítí nového významu. Když sdílíte názor, může to znamenat, že s ním souzníte, ale také, že jej vypouštíte do prostoru a šíříte dál. Václav Klaus, někdejší prezident, nasdílel v uplynulých dnech do všech stran hlavní pilíř kremelské ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ústecká univerzita pomáhá odhalit tajemství superodolných želvušek

Přežijí vysychání, odolají silnému mrazu i radiaci, a to nejen na Zemi, ale i ve vesmíru. Mikroskopické organismy jménem želvušky jsou považovány za jeden z nejodolnějších živočišných druhů na světě. Tým z Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem nyní přispěl ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na mnichovský autosalon překvapivě dorazí i Tesla. Chystá se také invaze čínských značek

I když není pochyb o tom, že autosalony již nejsou pro výrobce automobilů tak přitažlivé jako kdysi, nadcházející výstava IAA Mobility v Mnichově konaná od 5. do 8. září chystá hojnou účast zavedených i méně známých značek.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kurátorky Jitka Hlaváčková a Elis Unique: Neustále se pohybujeme na rozhraní fyzického a virtuálního světa

Kurátorky Jitka Hlaváčková a Elis Unique vypustily před týdnem do pražských ulic pořádnou dávku umění v rámci akce Re-connect Art. Můžete se s ním setkat na různých místech města do konce července. Projekty spojuje motto Virtuální tělo společnosti, řeší digitální sítě, geopolitické struktury, ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruské údery v Oděse a Čornomorsku zničily 60 tisíc tun obilí, hlásí Kyjev

V Oděse a Čornomorsku bylo v důsledku nočních ruských útoků zničeno 60 tisíc tun obilí, oznámil ukrajinský ministr zemědělství Mykola Solskyj. Značná část infrastruktury pro vývoz obilí je podle něj mimo provoz. Na to, že se nynější ruské vzdušné údery zaměřují na zařízení pro vývoz ukrajinského ...

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Držitelé českého pasu mohou bez víza do 187 států světa

Majitelé českého cestovního pasu jsou, co se týká možností bezvízového cestování do ostatních států světa, v luxusní pozici. V aktuálním žebříčku „síly cestovních dokladů“ je Česko na děleném pátém místě, čelo pořadí obsadil Singapur.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parlamentní volby na Slovensku 2023: Termín, kandidáti a jak volit

Turbulentní politický vývoj na Slovensku vedl až k vyhlášení předčasných parlamentních voleb na konci září. Po volbách vznikne nová vláda, vystřídá současný nestranický kabinet Ä˝udovíta Ódora. O 150 míst v Národní radě usiluje 25 volebních uskupení.

středa odpoledne 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dezercí v ruské armádě prudce přibylo

Ruské vojenské soudy řeší strmý nárůst případů dezerce. Za první polovinu letošního roku jde o celkem 2076 vojáků, upozornil ve své analýze oficiálních dokumentů opoziční web Mediazona. Celkem je už letošních dezercí dvojnásobek oproti celému loňskému roku, v porovnání s celým předválečným ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Ujgurské oblasti dosáhla teplota zemského povrchu 80 stupňů

Až na 80 stupňů Celsia vystoupala tento týden teplota zemského povrchu v čínských Ohnivých horách, které se nacházejí v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. Do oblasti proudí davy turistů, kteří si pořizují selfie u obřího, 12 metrů vysokého teploměru, jenž teplotu rozpáleného povrchu země ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neúspěšný kandidát na ředitele Vrbík se soudí s Českou televizí

Neúspěšný kandidát na funkci generálního ředitele České televize (ČT), architekt Ondřej Vrbík podal posledního června žalobu na ČT k Obvodnímu soudu pro Prahu 4. Stěžuje si na porušení podmínek volby nejvyššího šéfa veřejnoprávní televize mimo jiné kvůli tomu, že někteří kandidáti nedodrželi ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škodě hrozí ztráta výroby elektromobilu Enyaq, tvrdí odborový předák

Automobilce Škoda Auto hrozí, že se výroba elektromobilu Enyaq přesune ze závodu v Mladé Boleslavi do továrny mateřského koncernu Volkswagen v německém Cvikově, řekl předák odborů automobilky Jaroslav Povšík. Nejistá je podle něj rovněž budoucnost továrny ve Vrchlabí.

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pirátskou stranou hýbe kauza náměstkyně pražského primátora, která zaměstnala svého partnera

Pirátskou stranou hýbe kauza pražské náměstkyně primátora Jany Komrskové, která zaměstnala jako poradce svého partnera Petra Beneše. V anketě na svém fóru straníci hlasují o rozvázání Benešova pracovního poměru a někteří hovoří o „reputační újmě“ a porušení kodexu. Za nevhodné považuje ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na dětském hřišti v Praze ležela spousta nevybuchlé pyrotechniky

Nevybuchlou pyrotechniku nalezenou na dětském hřišti ve středu odpoledne likvidují policejní specialisté v pražské části Krč. Podle prvotních informací bylo na místě větší množství třaskavin, policie ale ještě přesné množství nesdělila, stejně jako neupřesnila, o jaký typ výbušnin se má jednat. ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzské město vytáhlo do boje proti psím výkalům. Bude je porovnávat s registrem DNA

Jihofrancouzské město Béziers se rozhodlo razantně skoncovat se psími výkaly v ulicích. Majitelé psů musí nechat odebrat svým čtyřnohým miláčkům DNA ze slin. Údaje budou zaneseny do registru, s jehož pomocí pak úředníci budou zjišťovat, kterému zvířeti neodklizené exkrementy patří.

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Tádž Mahalu rychle stoupá hladina řeky, poškodila už okolní památky

Hladina řeky Jamuna v indickém svazovém státě Uttarpradéš vzrostla natolik, že ve městě Ágra začala ohrožovat ikonický Tádž Mahal. Poškodila však i některé památky v jeho blízkosti, jako je hrobka Itimad-ud-Daulah nebo zahradní komplex Mehtab Magh. Informuje o tom zpravodajská agentura Reuters.

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf MI6: Ukrajina za měsíc osvobodila větší část území, než Rusko obsadilo za rok

Ukrajina za poslední měsíc osvobodila větší část území, než Rusko zabralo za poslední rok. Ve středečním projevu na britském velvyslanectví v Praze to řekl šéf britské rozvědky MI6 Richard Moore. Mnoho Rusů je podle něj tiše zděšeno tím, že ruské ozbrojené síly demolují ukrajinská města, vyhánějí ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z Ruska Česko za první pololetí nedovezlo ani kubík plynu

Z Ruska jsme za první pololetí nedovezli ani kubík plynu, oznámil ve středu na tiskové konferenci po jednání vlády ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Podle něj zásobníky plynu v Česku zůstávají naplněné na rekordní úrovni, a to na 88 procentech.

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie podezírá romské demonstranty z Krupky z trestného činu

Policie ve středu uvedla na Twitteru, že v souvislosti s úterní demonstrací Romů v Krupce zahájila úkony trestního řízení pro podezření z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Někteří demonstranti během protestu útočili na lidi na balkonech, provolávali ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskva hrozí lodím v Černém moři

Rusko bude od čtvrtka považovat lodě plující přes Černé moře do ukrajinských přístavů za potenciální dopravce vojenského nákladu. Rozhodnutí, které Moskva ve středu oznámila, souvisí s ukončením platnosti dohody o vývozu ukrajinského obilí.

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozoruhodná zkamenělina z Číny: „jezevec“ zaútočil na dinosaura

Fosilie objevená na severovýchodě Číny zachytila savce podobného jezevci při útoku na býložravého dinosaura. Nález, který je starý 125 milionů let, naboural tradiční představy, že se větší dinosauři zpravidla živili menšími savci, a ukázal, že potravinové řetězce z období druhohor byly mnohem ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americká seniorka dokázala s malým letadlem nouzově přistát, když pilot ztratil vědomí

Pořádnou dávku odvahy a duchapřítomnosti prokázala 68letá americká seniorka, když ji pilot malého letadla přepravoval z pevniny na ostrov u východního pobřeží USA. Devětasedmdesátiletý muž za kniplem totiž krátce před přistáním náhle ztratil vědomí a žena byla jedinou pasažérkou.

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovnou prošla obranná smlouva s USA. Míří k finálnímu podpisu prezidentovi

Poslanecká sněmovna ve středu po několikahodinovém jednání, které natahovalo opoziční hnutí SPD zdlouhavými nesouhlasnými proslovy, dala ve druhém, závěrečném čtení souhlas s ratifikací česko-americké obranné smlouvy (DCA). Nyní ji dostane na stůl k dokončení ratifikace podpisem prezident Petr ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bylo nás 60 v cele, sprcha pro 1500 lidí, popsal Slovák, který vystřízlivěl z obdivu k Rusku

Šestačtyřicetiletý Košičan Ján Mazák začátkem května přeplaval řeku Narvu, aby se dostal z Estonska do Ruska, které obdivoval. Okamžitě ho tam ale zadržela ruská Federální služba bezpečnosti (FSB) a za ilegální překročení hranice mu hrozilo až šest let vězení. Podle Denníku N se Mazák o víkendu ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kundera měl dnes kremaci

Spisovatel Milan Kundera, který zemřel minulý týden ve věku 94 let v Paříži, měl ve středu ve francouzské metropoli kremaci.

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec Ä˝uboš Kostelný: Střípky z Hamleta jsou v každém z nás

Na letošních Letních shakespearovských slavnostech mají pražští diváci možnost vidět nejslavnější Shakespearovu tragédii Hamlet ve dvou různých podobách. Česká inscenace v titulní roli s Jaroslavem Pleslem se hraje šestým rokem v režii Slováka Michala Vajdičky. Slovenský Hamlet měl premiéru loni ...

středa v podvečer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Blanensku opět hoří les, hasiči vyhlásili třetí stupeň

Jihomoravští hasiči opět bojují s požárem lesa u Býkovic na Blanensku. Stejně jako odpoledne byl i ve středu večer vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, původně sice hasiči oznámili ve 21:00, že byl požár uhašen, ale po 23:00 uvedli, že se objevilo nové ohnisko. Událost se zatím obešla bez ...

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řekněte Putinovi o naší skládce, žádají obyvatelé ruské vesnice Lukašenka

Zřejmě pověst dobrého vyjednavače s velkým vlivem na ruského prezidenta má v Rusku běloruský vůdce Alexander Lukašenko. Obyvatelé vesnice Poltavskaja v Krasnodarském kraji ho nyní prosí, aby řekl Vladimiru Putinovi o obrovské skládce, která dělá místním obyvatelům už téměř rok problémy. Svoji ...

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V opavském Stříbrném jezeře se topil 15letý chlapec

Moravskoslezské záchranné složky ve středu opět zasahovaly v Opavě na Stříbrném jezeře. Tentokrát se zde topil 15letý chlapec. Naposledy zde záchranáři zasahovali v úterý, kdy se zde utopil 77letý senior.

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finsko uzavírá ruský generální konzulát v Turku. V odvetě za konec finské mise v Petrohradě

Finsko, které se nedávno stalo členem Severoatlantické aliance (NATO), se rozhodlo uzavřít ruský generální konzulát v Turku. Reaguje tak na podobný krok Moskvy, která uzavírá finské diplomatické zastoupení v Petrohradě. Obě mise ukončí činnost k 1. říjnu letošního roku.

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strážce v Českém Švýcarsku posílí od srpna dva lidé

Dva strážci posílí od srpna Správu národního parku České Švýcarsko. Bude jich tak v parku celkem osm, potřeba by jich bylo ale daleko více. To uznává i ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU- ČSL).

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko nás nenávidí, žádné kompromisy dělat nebudeme, řekl Podoljak

Kyjev nebude přistupovat na žádné kompromisy s Moskvou, protože by to tak či onak vedlo k pomalému zániku ukrajinské státnosti. Tvrdí to poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak.

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S bouráním Roklanské chaty počkají na ministra

Správa národního parku Šumava počká s vypsáním výběrového řízení na demolici Roklanské chaty až po páteční návštěvě ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Záměr správy zbourat objekt ze třicátých let minulého století schválil v minulém týdnu stavební úřad v Kašperských Horách, má ...

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Colours of Ostrava odstartovaly. Ellie Gouldingová ale nepřijede

Dvacátý ročník festivalu Colours of Ostrava začal ve středu odpoledne v Dolní oblasti Vítkovic severomoravské metropole. Na akci mířily desetitisíce diváků, proběhly první koncerty a na Colours Opening Show vystoupili mimo jiné Ewa Farna nebo dvojice Kozub a Krhut.

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bouře v Chorvatsku a Slovinsku si vyžádaly čtyři mrtvé

Bouře se silným větrem a vydatnými srážkami si ve středu v Chorvatsku a ve Slovinsku vyžádaly životy nejméně čtyř lidí. Informovala o tom agentura AP.

středa večer 19/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru