Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 25. červenec 2023
pátek 24. 5. 2024, 12:15

archiv zpráv pro 25. červenec 2023

Z esence pseudoantického nevkusu se stal moderní dům plný světla

Rodinný dům postavený přibližně před dvaceti lety měl sice krásnou zahradu, ale… Rustikální pseudoantický styl s mozaikami, patinovanými omítkami, falešnými římsami a nesmyslnými vnitřními okny a balustrádami – takovou tvář luxusu už nikdo nechce. Nového majitele tak čekala razantní ...

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zničený byt a dluhy. To zůstalo po nájemnici, kterou vystěhovala až policie

Byt jsem pronajala nájemnici, která vypadala seriózně. Pak se ukázalo, že v bytě žije i s přítelem, o kterém jsem nevěděla. Postupně přestala platit a já jí po třech měsících zaslala výpověď. Na to prohlásila, že bez pravomocného rozsudku byt neopustí, píše Jitka do seriálu Pronájem pod lupou.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Borůvkový koláč nikdy nezklame. Zkuste ho tentokrát jinak

Koláč z kynutého těsta s borůvkami a drobenkou patří k prázdninovým klasikám české kuchyně. Co ho ale vyzkoušet v trochu jiné podobě?

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Malá vodní elektrárna zvládne i český potůček

V Japonsku vytvořili zajímavé modely malých hydrogenerátorů, které nepotřebují velký spád a vysoký průtok. Jsou malé, lehké a nestane se, že by je zanesl nepořádek.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Pomoc pro potřebné bude blíž. Potravinové banky rozšiřují síť

Nikdy neříkejte nikdy. Prostě nikdy nevíte, kdy se vám hodí pomoc některé potravinové banky. Proto se hodí vědět, že rozšiřují své služby a spouští síť Výdejen potravinové pomoci.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Vaření ve vakuu je super. Jídlo je křehčí, má víc vitaminů a hlavně chutná

Francouzská metoda sous-vide spočívá v pomalém vaření ve vakuu při nízkých teplotách. Používá se zejména na přípravu masa, ale výborně se hodí i na zeleninu, ovoce, vejce a dezerty.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Olejování dřevěných podlah: Podlahářské triky pro dokonalý povrch

Olej na dřevo zvýrazní barvu a dodá dřevěné podlaze teplejší tón. Také dá vyniknout kresbě dřeva a celkově zvyšuje jeho odolnost a trvanlivost. Každý podlahář ví, že některé vady podlahy a drobné nepřesnosti při broušení lze zamaskovat lakem. Bohužel olej odhalí všechny nerovnosti dřeva a učiní je ...

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Lepší než v Provence. Užijte si levandulová pole, dokud ještě kvetou

Už dávno není pravda, že za opojnou vůní levandule musíte cestovat do Francie. Také u nás najdete celou řadu míst, kde si tuhle nádhernou rostlinu můžete užít ve větším množství. Kam se vydat?

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Cestovní suvenýry, které si nechcete přivézt domů: malárie, paratyfus, žloutenka

Cestování je sice skvělé, ale někdy může přinést více než jen vzpomínky a suvenýry. Podívejme se na tři nemoci, které byste si mohli, ale raději neměli, přivézt z dovolené.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše domy bez pardonu: Domy, jak když do nich narazí Tatra

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat. V těch našich toulkách po českých, moravských, slovenských, ale ...

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Slimáci na odchodu: TOP 10 přípravků, které z vaší zahrady udělají pevnost

Stává se vaše zahrada setkávacím místem slimáků? Je na čase jim ukázat, že vaše saláty a jahodníky jsou zakázanou zónou. Představujeme TOP 10 přípravků proti slimákům, které snadno seženete v obchodě.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Pokojovky může v létě zabít snad všechno. Víte, jak je udržet naživu?

Péče o pokojovky je složitá – zejména v létě. Tím, že je budete ochlazovat, je můžete vysušit. Zalévání jim způsobí ještě větší žízeň, voda na listech je spálí. A květináč z nevhodného materiálu je bude pomalu, ale jistě péct.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Mobilní klimatizace: Koupíte ji třeba zítra. Ale také ji můžete sami vyrobit

Nedávná vlna veder přesvědčila každého, že mít doma jen chladničku a venilátor nestačí. Navíc to leze do peněz a bolí z toho záda. Mnohem lepší službu prokáže mobilní klimatizace, koupit a zprovoznit ji můžete hned. Ale zvládnete ji dokonce i vyrobit.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Domácí triky na lesklou mosaz: Vaše předměty budou zářit jako nové!

Věděli jste, že mosazné předměty můžete vycídit pomocí kečupu? Ale to není jediný recept. Přinášíme vám i další tipy na domácí způsoby čištění mosazi. Mosaz je po staletí velmi oblíbená, zejména pro svou jedinečnou barvu. Mosaz se v interiéru používá na závěsové tyče, lustry, kuchyňské a ...

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Pohřešovanou prostitutku našli zabalenou v igelitu. Vrah připravenou historku nedomyslel

Duben 2008. V bytě v nejvyšším patře omšelého paneláku v Chebu je objevena v posteli mrtvá prostitutka obalená potravinovou fólií. Z vraždy je okamžitě podezřelý syn majitelky bytu, recidivista, kterého před několika týdny pustili z vězení. Do hry ale vstupuje i postava německého turisty ...

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nízkoprahový klub pro děti a mládež v Nové Pace stojí vedle kostela a je z části ukryt v podzemí

Už před 300 lety byla v Nové Pace v sousedství kostela svatého Mikuláše postavena škola sloužící i dalším účelům. Současnou novorenesanční tvář získala v roce 1889 podle místního architekta. První fáze rekonstrukce zde umožnila vybudovat Nízkoprahový klub pro děti a mládež. ...

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak předejít cestovatelské nemoci aneb Na jaké potraviny si dát pozor

Léto je časem prázdnin a dovolených. Pokud i vás letos čeká cestování do cizích krajin, nenechte si jej překazit střevními virózami, které mohou číhat převlečené za místními specialitami. Na jaké potraviny si dát pozor?

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspektoři našli v areálu Záporožské jaderné elektrárny miny

Inspektoři Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) v neděli v areálu ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny, kterou mají v držení ruské síly, našli protipěchotní miny. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na pondělní prohlášení šéfa MAAE Rafaela Grossiho.

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další čtyři týdny budou teplotně spíš pod průměrem

Po horkém začátku prázdnin se počasí, co se teplot týče, vrátí k normálu. Teploty by se přes den měly až do poloviny srpna pohybovat kolem 25 stupňů. Plyne to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu.

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kyjev opět terčem ruského útoku. Ukrajina hlásí sestřelení všech dronů

Kyjev se v noci na úterý znovu stal terčem ruského útoku. Všechny drony se ale podle zdejších úřadů podařilo sestřelit, a útok si tak podle dosavadních informací nevyžádal žádné oběti ani škody. Napsala to agentura Ukrinform.

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američance se ve snu zjevila čísla, už třikrát s nimi vyhrála milionový jackpot

Seniorka z amerického Marylandu vyhrála již třetí jackpot se stejnými čísly, která se jí navíc před patnácti lety zjevila ve snu. Podle vlastních slov tak třetí výhru už ani nijak zvlášť neslavila.

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenský pár měl tři roky zneužívat holčičku

Třicetiletý muž a osmadvacetiletá žena z obce Dolná Mariková v okresu Považská Bystrica měli tři roky zneužívat nezletilou dívku. Slovenská policie v pondělí na sociální síti informovala o jejich zadržení.

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Povolenou rychlost 150 km/h na dálnicích Senát nezabrzdí

Řidiči se mohou začít těšit, že se do dvou let projedou po dálnici rychlostí 150 km/h bez obav z pokuty, i když půjde jen o několik vybraných úseků o délce desítek kilometrů, alespoň zpočátku.

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fotograf Andres Serrano: Kultura a lidé hloupnou

Když v roce 1987 zveřejnil fotografii krucifixu ponořeného do vlastní moči, vyvolal tím vlnu nevole. Během jediného dne se z Newyorčana Andrese Serrana stal veřejný nepřítel, jehož „případ“ projednávaly americké politické špičky. Od té doby už se nálepky kontroverzního umělce nezbavil.

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krvavá historie pražské tržnice: areál jatek byl městem ve městě, zápach cítili až na Václavském náměstí

Dnes holešovická tržnice, dříve Ústřední jatka hlavního města Prahy. Areál se rozkládá na dvakrát větší ploše než Pražský hrad a od roku 1993 je památkově chráněný. V současnosti prochází postupnou proměnou, jeho historie spojená s porážkami dobytka a prodejem masa je tu ale stále přítomná. ...

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Obilné pokrytectví - Alex Švamberk

Od vypovězení dohody o exportu ukrajinského obilí přes Černé moře útočí Rusko každý den na ukrajinské černomořské přístavy, přes které bylo obilí vyváženo. Hlavním terčem je Oděsa, kde byla zasažena i pravoslavná katedrála, a Mykolajiv. V pondělí se terčem dronů Šáhin-136 stal i říční přístav ...

úterý ráno 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bojují a umírají za Ukrajinu. Zvláštní zpravodajka Novinek mezi Bělorusy na frontě

Jsou to nepřátelé, přesto bojují a umírají za Ukrajinu. Bělorusové doufají, že jednou vyženou Rusy i ze své země.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Noční akce: Aktivisté promítali na dům ruského zbrojaře v Praze záběry válečného běsnění

Aktivisté v pondělí večer promítali na pražském Žižkově záběry ruského válečného běsnění na Ukrajině na dům, který vlastní Rostislav Zorikov. Ten je zetěm šéfa ruského zbrojařského holdingu Taktičeskoje raketnoje vooruženije (KTRV) Borise Obnosova. Firma vyvíjí rakety, které Rusko užívá při své ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tesla Cybertruck nasbírala téměř dva miliony předobjednávek, noví zákazníci mohou čekat až pět let

Automobilka Tesla má tolik předobjednávek na pick-up Cybertruck, který zatím stále není ve stadiu masové výroby, že dodání nyní objednaných vozů může trvat roky.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Greta si nedá pokoj. Policie ji zase odvlekla, pár hodin předtím dostala pokutu

Klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou v pondělí odvlekli policisté z protestní blokády v jihošvédském městě Malmö. Stalo se tak jen několik hodin poté, co ji tamní soud za neuposlechnutí policejního příkazu během podobného protestu z minulého měsíce uložil pokutu.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třináct problémů, které mohou nastat ve vztahu se starším mužem

Říká se, že věk je jenom číslo, ale je tomu opravdu tak? Randění nebo vztah se starším partnerem mohou doprovázet určité překážky. Pokud věkový rozdíl mezi vámi a partnerem vzbuzuje překvapivé pohledy, měla byste zbystřit.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požáry na řeckých ostrovech sílí, hasiči s nimi bojovali celou noc

Celou noc úterý bojovali řečtí hasiči s četnými lesními požáry nejen na ostrovech Rhodos, Korfu a Euboia, ale také na poloostrově Peloponés. V úterý ráno se opět zapojily do boje i vodní bombardéry a vrtulníky s bambi vaky.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lubomír Přibyl: Retrospektiva solitéra, který stál vždy poněkud stranou

Kdyby výtvarník Lubomír Přibyl nemusel po prvním roce studia na Akademii výtvarných umění nuceně do výroby, stal by se zřejmě jen „obyčejným“ malířem. Ovšem díky tomu, že pracoval v propagačním oddělení ČKD a seznámil se tam s vizionářem strukturální grafiky Vladimírem Boudníkem, mohl ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zatočte doma s roztoči, pyly i prachem

Chlupatý nebo opeřený domácí mazlíček, prach z ulice, pylová sezona – tohle vše stačí, aby nás pálily oči, svědila kůže a trápil ucpaný nos. U citlivých osob mohou alergii vyvolávat roztoči, plísně a bakterie. Jak se s tím vypořádat?

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letiště v Palermu na Sicílii uzavřeli kvůli požáru

Palermské letiště Falcone Borsellino muselo být přes noc na úterý uzavřeno. Důvodem je mohutný požár porostu na jeho okraji, který se šířil kvůli silnému větru, uvedla stanice BBC.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odškodné? Cestovky mlží

Požáry na Rhodosu ukázaly slabé postavení, které vůči cestovním kancelářím mají jejich čeští klienti. Týká se jak náhrady škody, tak možnosti bez sankcí zrušit zájezd těsně před odjezdem, když nedaleko místa jejich pobytu zuří živelní katastrofa.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženy za volant patří, říká kamioňačka. V rukou má i soupravu biatlonové reprezentace

Váží skoro 20 tun a na délku má 17 metrů. „Jestli se se soupravou těžko parkuje? Není to náročné, chce to jen grif,“ směje se devětadvacetiletá Veronika Vébrová, která před osmi lety vyměnila veterinární ordinaci za řízení kamionů. Čtvrtou sezonou je v rukou této drobné blondýnky i kamion ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mapy: Kde hoří na Rhodu a v celém Řecku

Dovolenkáři, kteří se chystají na sever řeckého ostrova Rhodos, mohou prý být podle hasičů na ostrově v klidu. Výhled na příští dny je příznivý a nic nenasvědčuje tomu, že by se měly nebezpečné lesní požáry šířit z jihu na sever ostrova. Podle ministerstva zahraničí to vyplývá ze zpráv českých ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík měl v Praze sexuálně napadnout dvě ženy. Policie hledá další oběti

Devatenáctiletý mladík napadl podle policie v Praze dvě ženy, po kterých chtěl sex. Jedna mu stačila utéct, druhou osahával. Policisté nyní hledají další oběti. Muž je již ve vazbě.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Expert: Dým z řeckých ostrovů by neměl zhoršit ovzduší u nás

„Kouř z lesního požáru může urazit i tisíce kilometrů. Z řeckých ostrovů ale dým míří na jih, stav ovzduší u nás by neměl ovlivnit. Do Česka se také občas dostane písek ze Sahary, což se na koncentracích znečišťujících látek u země může a nemusí projevit,“ vysvětluje vedoucí oddělení ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ryby cítí bolest, říkají vědci a chtějí zákaz lovu na živou rybku

Biologové a ochránci zvířat píšou ministru zemědělství Marku Výbornému (KDU-­ČSL), aby zakázal nastražování živých rybek při sportovním rybolovu. Živé rybky menší velikosti často používají rybáři k lovu dravých ryb, především štik a sumců. Podle expertů je už prokázáno, že ryby cítí bolest, ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hollywood Vampiers nevystoupili v Maďarsku a na Slovensku. Byla za tím i indispozice Johnnyho Deppa

Čeští fanoušci měli štěstí. V neděli 16. července zahrála americká rocková skupina Hollywood Vampires v brněnské sportovní hale. Další koncerty nicméně zrušila. Neuskutečnily se ty v Maďarsku a na Slovensku, přičemž to vypadá, že ten první kvůli indispozici jejího kytaristy Johnnyho Deppa, též ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajince brzdí hlavně miny, za 14 dní přišli o 20 procent techniky

Ukrajinská armáda ztratila během prvních dvou týdnů ofenzivy asi dvacet procent nasazených zbraní. Je mezi nimi i západní technika včetně tanků Leopard, uvedl list The New York Times. V dalších týdnech po změně taktiky poklesly ztráty na deset procent, stále jsou však vysoké kvůli minovým polím, ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útoků na on-line bankovnictví přibývá. A jsou stále důmyslnější

Počet útoků v on-line bankovnictví v posledních letech několikanásobně narostl a stejně tak se zvyšuje i důmyslnost podvodů. Kriminalita páchaná v kyberprostoru za loňský rok představovala přes deset procent registrované kriminality v ČR. Cílovou skupinou útoků byla veřejnost včetně ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schillerová: Úspory na dotacích budu hlídat jako čert

Vláda by měla nastartovat hospodářský růst, ale toho škrtáním nedosáhne, řekla v rozhovoru pro Právo předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Obává se, že ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) bude šetřit na investicích. Pohlídat si chce zejména to, zda vláda dodrží svůj slib ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie zastavila na Pražském okruhu čtyři auta napěchovaná migranty

Čtyři auta plná migrantů zastavila policie v úterý ráno na Pražském okruhu. Posádka je podezřelá z nelegálního pašování lidí.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hádavé ženy daly jména věžím nejznámější české zříceniny

Hrad vybudovaný na dvou strmých čedičových skaliskách je jedním ze symbolů a dominant Českého ráje. Kvůli černé barvě čediče byl považován za sídlo pekelných sil, dokonce je prý zdejší bránou do jiné dimenze a místní tajemné chodby ukrývají poklad.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelený panáček má na britských semaforech svítit déle, lidé s nadváhou nestíhají přecházet

Britské úřady si dělají starosti s tím, že čím dál více lidí nestíhá přejít ulici za dobu, po kterou na semaforech pro chodce svítí zelená. Řešením má být plošné prodloužení tohoto času o dvacet procent.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parašutisté pokořili během tří seskoků hned dvakrát britský rekord

Skupině 41 parašutistů z Velké Británie se podařilo překonat národní rekord v sekvenční formaci. Jde o disciplínu, při níž se zúčastnění za volného pádu spojí v určitý obrazec, následně se pustí a poté ze svých těl vytvoří jiný tvar. Záběry z akce poskytla agentura AP.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Menstruační plavky: Revoluce v koupání

Menstruace je přirozeným a důležitým procesem v životě ženy, který ovšem někdy může omezovat běžné aktivity, jako je třeba plavání. Dříve bylo plavání během menstruace nepraktické, nebo dokonce tabu, s příchodem menstruačních plavek se ale otevírá nová éra.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mrtvý z Labe měl vytetovaného štíra, policie stále neví, kdo to byl

Policisté z Pardubic zjišťují, kdo je mrtvým mužem, jehož tělo plavalo v neděli krátce před desátou dopoledne na hladině řeky Labe pod mostem silnice první třídy číslo 37 v Nádražní ulici. Jak uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká, tělo podle prvotního ohledání nejevilo známky cizího ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zuboženého pejska museli utratit. Majitelku čeká pokuta

Veterinární inspektoři z Jihomoravského kraje řešili v uplynulých dnech případ závažného zanedbání péče o psa v Blansku v Jihomoravském kraji. O případu Právo informoval tiskový mluvčí Státní veterinární správy kraje Petr Vorlíček.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Falešní bankéři volali jeden za druhým a žena jen posílala peníze. Přišla o 1,8 milionu

Kliknutím na reklamu investiční společnosti na Facebooku odstartovala žena z Pelhřimovska podvodný kolotoč falešných bankéřů, kteří poškozenou nakonec připravili o 1,8 milionu korun.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tesla chce v Indii vyrábět levný elektromobil

Zástupci Tesly budou ještě tento měsíc jednat s indickým ministrem obchodu o plánu na vybudování závodu, kde by tato americká automobilka vyráběla nový elektromobil za dva miliony rupií, přes 530 000 Kč. S odvoláním na obeznámený zdroj o tom informovala agentura Reuters.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Roztržkou advokáta a soudce na Twitteru se musel zabývat Ústavní soud

Možnou podjatostí svého kolegy se zabývali členové jednoho ze senátů Ústavního soudu (ÚS) na základě roztržky, k níž došlo na sociální síti Twitter. Advokát Petr Němec vznesl námitku podjatosti vůči soudci Davidu Uhlířovi, který rozhodoval jednu z kauz, v níž Němec coby právní zástupce figuruje. ...

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel spisovatel Václav Kahuda

V sedmapadesáti letech zemřel v noci z neděle na pondělí prozaik a někdejší předseda Asociace spisovatelů Václav Kahuda. S odkazem na jeho přítelkyni Marii Dudilieux to v úterý uvedla členka výboru Asociace spisovatelů Tereza Semotamová.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izrael se ponořil do chaosu kvůli justiční reformě, zdravotníci zahájili generální stávku

Pondělní schválení kontroverzního zákona, který omezuje pravomoci nejvyššího soudu, podnítilo v ulicích izraelských měst další masové protesty. Policie zadržela desítky lidí, bývalý premiér Olmert hovoří o reálné hrozbě občanské války.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko bude mít poprvé velvyslance v Kosovu

Česko bude mít poprvé velvyslance v Kosovu. Stane se jím Bohumil Mazánek, bývalý velvyslanec v Litvě a generální konzul v Šanghaji a Katovicích. Na návrh ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) jej spolu s 25 dalšími schválila vláda a pověřil prezident Petr Pavel.

úterý dopoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český vědec se podílí na objevu nového typu imunitních buněk

Nově odhalený typ imunitních buněk má klíčovou roli v imunitní odpovědi organismu proti kvasinkovým infekcím v ústní dutině a ve střevech. Vyplývá to ze studie, na které se podílí i český vědec Jan Dobeš z katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (PřF UK) v Praze.

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Terénní bioložka Kateřina Sam: Mám snížený práh strachu

Pracovně doma je desítky metrů nad zemí – v korunách stromů v lesích a džunglích celého světa. Terénní bioložka, ekoložka a ornitoložka Kateřina Sam (38) se totiž zabývá komunikací mezi rostlinami, hmyzem a jejich predátory, hlavně ptáky. Dobrodružství má v krvi a mnohokrát jí šlo ...

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výbuch plynu na Slovensku zranil sedm dětí z Česka

Devět lidí včetně sedmi dětí z Čech bylo v úterý zraněno při výbuchu plynového sporáku, který byl napojený na plynovou lahev na chatě ve slovenské obci Lehota pod Vtáčnikom v okresu Prievidza. Podle slovenských médií na chatě byly ubytovány děti ve věku od 12 do 16 let v doprovodu několika ...

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drahé hypotéky tlačí lidi do nájmů

Nemají na drahou hypotéku, tak chtě nechtě jdou do nájmů. I když touží po vlastním bydlení. Realita tisíců jednotlivců, párů a rodin.

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žold nižší o 40 procent a ještě pozdě, stěžují si wagnerovci

Žold bojovníků v řadách Wagnerovy skupiny se od krátké vzpoury jejího šéfa Jevgenije Prigožina propadl o 40 procent. Ti, kteří odešli do Běloruska nebo jsou v afrických či arabských zemích, dostávají 150 tisíc rublů měsíčně (zhruba 36 tisíc Kč), místo dřívějších 240 tisíc. Množí se ...

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kam v Horním Rakousku? Podél modrého Dunaje nebo na pětiprstou vyhlídku

Kombinace hor, jezer a nížin podél modrého Dunaje je jedním z hlavních lákadel spolkové země Horní Rakousko. Sousední region Jihočeského kraje však nenabízí jen přírodní krásy, v oblasti se nachází i bývalé římské pevnosti, města jako Linec nebo Enns zase lákají zajímavou architekturou. ...

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko na špičce v dopravě ani obraně není, kritizují za výrok Fialu odborníci

„Patříme mezi světovou špičku v obraně, nebo dopravě.“ To měl podle oficiálního twitterového účtu Strakovy akademie prohlásit na festivalu Colours of Ostrava premiér Petr Fiala (ODS). Na sítích to vyvolalo vlnu kritických reakcí od lidí a přidali se i odborníci, podle kterých Česko v těchto ...

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Družce řezal nohy přes kozačky. To si udělala sama, když byla opilá, řekl soudu

Případ čtyřiačtyřicetiletého muže, který je obžalován z toho, že měl týrat družku v letech 2020 až 2022 na Šumpersku, začal v úterý projednávat senát olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě. Muži za týrání osoby žijící ve společné domácnosti a pokus těžkého ublížení na zdraví hrozí až ...

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Není X jako X. Twitter může s novým logem narazit u Mety i Microsoftu

Nové logo sociální sítě Twitter může přijít multimiliardáře Elona Muska pěkně draho. Právníci totiž poukazují na to, že přejmenování Twitteru na X může být po právní stránce značně komplikované. A to kvůli tomu, že duševní vlastnictví písmene X mají už v současnosti jiné firmy, především americký ...

úterý v poledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Globální oteplování

Globální oteplování není důkazem globálního oteplování…

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Černé zrcadlo nadále odráží společenské obavy v koktejlu žánrů. Jen to další San Junipero zatím nenachází

Populární seriál z hlavy Charlieho Brookera už dvanáct let moderně zpracovává obraz společnosti pod vlivem krásně vyšinutého technokratismu a fantaskní představy ne příliš vzdálené budoucnosti. I v pěti epizodách šesté série Černé zrcadlo pokládá trefné otázky a otírá se o morálku charakterů ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Diverzní akce na slavnostní veganské večeři aneb Klimatičtí extrémisté ochutnali vlastní medicínu

Trpělivost s protesty organizace Just Stop Oil dochází čím dál většímu počtu lidí, a tak se začínají objevovat různé „diverzní“ počiny, které činnost aktivistů narušují. Jedním z nich byl o víkendu alarm zavěšený na baloncích vysoko pod stropem.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé, kteří s CK zamířili na postižená místa na Rhodu, mají nárok na kompenzace

Klienti, které jejich cestovní kancelář (CK) či agentura přepravila do nebezpečné části Rhodu poté, co tam vypukl požár, mají nárok na kompenzace. Žádat mohou například o náhradu výdajů spojených s evakuací, za ztracená zavazadla nebo slevu z ceny zájezdu. Uvedla to advokátka Lucie Marelová ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda odhalila detaily omlazené scaly a kamiqu

Duo příbuzných kompaktů, hatchback Scala a crossover Kamiq, se 1. srpna dočká premiéry modernizovaného provedení. Soustředit se bude na příď včetně světlometů, které jsou v detailních skicách k vidění v rámci zveřejněné upoutávky.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak poznat, že jsou FVE panely na střeše v nepořádku, a co dělat

Fotovoltaické panely mají životnost zhruba 30 let, mohou u nich nastat problémy, které je třeba řešit. Jedním z nejčastějších jsou nefunkční části panelů, respektive jednotlivých článků. Těch panel v případě rodinných domů obsahuje desítky. Jak takovou závadu poznat a co dělat?

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na západě Ukrajiny se zřítil most i s automobily. Pět raněných

Nejméně pět lidí utrpělo zranění poté, co se na západě Ukrajiny do řeky zřítil most s jedním osobním a jedním nákladním automobilem. Neštěstí se stalo v Zakarpatské oblasti na dálnici mezi městy Mukačevo a Rohatyn. Do nemocnice záchranáři odvezli dvě ženy a tři nezletilé ve věku 10, ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zda teď odjet na Rhodos, je volba každého, uvedlo ministerstvo zahraničí

Již několik dní řecký ostrov Rhodos, který je oblíbenou dovolenkovou destinací, ale nejen ten, sužují požáry. Aktuální situace v Řecku je podle vrchního ředitele sekce právní a konzulární ministerstva zahraničí Martina Smolky „vážná, ale stabilizovaná“. Mimořádný brífink naplánovaný na ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukřižovaný ptáček i pornoweby. Vtipálci vítají nové logo Twitteru

Od roku 2006 – tedy od svého vzniku – změnila společnost Twitter své logo již několikrát. Tak dramatickou změnu jako nyní ale ještě nikdy nezaznamenalo. A přesně to je evidentně ideální půda pro nejrůznější vtipálky.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soupeření sociálních sítí sílí. TikTok jde po krku Twitteru i Metě

Když se dva perou, třetí se směje. Toto nesmrtelné přísloví patrně nejlépe vystihuje současnou situaci ve světě sociálních sítí. Zatímco aplikace Threads od Meta Platforms soupeří o uživatele s Twitterem, rozhodl se do stejného ringu vstoupit také TikTok. Ten nově zavádí funkci krátkých zpráv.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V útocích na Kerčský most budeme pokračovat, varuje Rusy Reznikov

Ukrajina bude pokračovat v útocích na Rusy anektovaný Krym i na Kerčský most, který poloostrov spojuje s ruskou pevninou. V rozhovoru se stanicí CNN to řekl ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznkov. Naposledy zmíněný most v polovině července zasáhly námořní drony, Rusko pak v odvetě útočilo ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kojenec zemřel v Jihlavě po úderu do hlavy, obviněnou ženu poslal soud do vazby

Smrt malého dítěte vyšetřují kriminalisté na Vysočině. Pětiměsíční dítě mělo podlehnout zranění hlavy. Policisté v případu obvinili 43letou ženu, kterou soud poslal do vazby.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uhořela omráčená při fingované nehodě. Za trýznivou smrt soud potvrdil manželovi výjimečný trest

Případ mimořádně brutální vraždy ženy v úterý uzavřel Vrchní soud v Praze (VS), když v odvolacím jednání pravomocně uložil výjimečný trest 27 let vězení 45letému Pavlu Novému z Českolipska. Podle spisu nechal sjet ze srázu auto, které pak zapálil i s omráčenou manželkou uvnitř.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tým brněnských vědců pořídil v Austrálii unikátní snímky sluneční koróny

Unikátní a současně nádherné fotografie sluneční koróny, tedy záře v okolí Slunce při jeho úplném zatmění, pořídili brněnští vědci koncem dubna na západním pobřeží Austrálie. Jejich vytvoření z obrovského množství snímků a dat trvalo celé týdny. Tým matematika Miloslava DruckmĂĽllera ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americká policistka nechala spoutanou ženu ve voze na kolejích. Vrazil do ní vlak

Před soudem v Coloradu stanula policistka, která čelí obvinění z pokusu o vraždu. Minulý rok v září spoutala během noční prohlídky ženu a usadila ji do policejního auta stojícího na kolejích. Do auta o chvíli později narazil vlak.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko už začíná jít i proti ultranacionalistům

Ruští ultranacionalisté se dlouho těšili vzácnému privilegiu - mohli kritizovat ruský generální štáb a ruskou vojenskou politiku. To se po vzpouře majitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina změnilo. Putinův režim už jde i po nich, protože si uvědomuje že jsou pro něj nebezpeční.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brutalita pohraničníků na mexické hranici roste. Americké ministerstvo žaluje Texas

Republikánský guvernér státu Texas odmítl odstranit bariéru z bójí nainstalovanou v hraniční řece proti migrantům. Kauza tak míří k federálnímu soudu. Texaští pohraničníci čelí kritice kvůli stále tvrdším metodám vůči běžencům, počet nelegálních překročení hranic do USA přitom výrazně klesl.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel herec a dabér Ilja Kreslík

Ve věku 69 let zemřel herec a dabér Ilja Kreslík. Brněnský rodák svou kariéru spojil právě s moravskou metropolí. Hrál mimo jiné v tamním národním divadle, do širšího povědomí ovšem vešel jako skvělý dabér, hlas oblíbených audioknih či dokumentů.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaguar je průměrný, nešetří kritikou dnešní šéf. Značku čeká obrození

Nešťastné směřování značky Jaguar v minulých letech zapříčinilo, že nemá co nabídnout. Šéf JLR ho chce dostat na úroveň Bentley či Maybachu.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

New York slaví padesát let hip hopu

V roce 1973 se konal v New Yorku, konkrétně v jižním Bronxu, obyčejný letní večírek. Tedy, tak běžný vlastně nebyl. DJ Kool Herc na party 11. srpna zahrál pro svou sestru. Využil přitom to, co se jako přistěhovalec naučil ještě na domovské Jamajce. A tak se podle oficiálních informací zrodil ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína nahradila zmizelého ministra zahraničí. Povolala jeho předchůdce

Staronovým čínským ministrem zahraničí byl v úterý jmenován Wang I. Ve funkci nahradí Čchin Kanga, který byl naposledy na veřejnosti spatřen přesně před měsícem. Od té doby nebyl k vidění, údajně kvůli nemoci.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gladiátory, bojující na život a na smrt, ve hvězdném koloseu nahradili Češi

Procházím mezi zdmi, kudy si před stovkami let váleční zajatci šli pro téměř jistou smrt v náručí rozlícených šelem. Dnes večer mě ale v hvězdném koloseu El-Džem nasvíceném plápolajícím živým ohněm čeká úplně jiný souboj. A o přízeň diváků tu bude bojovat i pět Čechů. Jejich zbraněmi budou ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sokoli letos v Jeseníkách vyvedli rekordní počet mláďat

Hnízda v Jeseníkách letos opustilo nejvíce sokolích mláďat v novodobé historii. Hnízdilo zde 23 párů sokolů a vylétlo 42 mláďat, což je o dva páry a jedno mládě více než v dosud nejúspěšnějším roce 2021.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BMW zvažuje simulaci převodovky pro elektromobily divize M

Simulovaná převodovka v elektromobilu může být i užitečná, myslí si šéf divize BMW M Frank van Meel. Je možné, že se něco takového objeví v ostrém elektromobilu z Mnichova.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na řeckém ostrově Euboia se zřítilo hasicí letadlo, dva piloti jsou mrtví

Na řeckém ostrově Euboia se dnes poblíž města Karystos zřítilo letadlo, které zasahovalo proti lesním požárům. Dva jeho piloti zahynuli, uvedlo podle deníku Kathimerini řecké letectvo. Mluvčí hasičů Jannis Artopios dříve oznámil, že stroj Canadair patřil Řecku a že na jeho palubě byli dva lidé.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík na Šumpersku napadl pěstmi členy rodiny, po hlídce pak házel lahve

Dvacetiletý mladík minulý týden brutálně zaútočil ve Velkých Losinách na Šumpersku na členy své rodiny. Policisté ho na místě museli zpacifikovat pomocí elektrického paralyzéru. Novinkám to v úterý řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sicílie na kolenou, oheň se šíří všude. Úřady mluví o katastrofě, jakou ostrov nepoznal

Ohně donutily sicilské úřady uzavřít část dálniční i železniční sítě, hoří na desítkách míst. Plameny šlehají i v těsné blízkosti Palerma, druhé největší město Katánie čelí kvůli horku výpadkům dodávek elektřiny i pitné vody.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku po více než 30 letech převážili odpůrci trestu smrti

Poprvé od roku 1992 převážil u tuzemské veřejnosti nesouhlas s trestem smrti nad souhlasem. Proti absolutnímu trestu se aktuálně staví 51 procent lidí, zatímco souhlas s ní vyjádřilo podle šetření CVVM 42 procent dotázaných.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Whisky, víno a pivo. Řidič na Chrudimsku nadýchal čtyři promile

„Ty p…,“ neudržel se v jeden z policistů při pohledu na displej přístroje na zjišťování výše alkoholu v dechu. Ukazoval hodnotu 4,06 promile. Řidiče (46), který zmíněnou hladinu nadýchal, zastavila hlídka před týdnem v úterý kolem deváté hodiny večer ve Slatiňanech na Chrudimsku. V tu ...

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tři zranění po střetu aut na Olomoucku, pro jednoho letěl vrtulník

Tři lidé se v úterý zranili při vážné dopravní nehodě na křižovatce v Dubu nad Moravou na Olomoucku. Jednoho museli vyprostit z havarovaného vozidla hasiči. Vrtulník letecké záchranné služby ho pak dopravil do nemocnice.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šojgu jede na oslavy do KLDR. Posílit vojenské vazby

Ministr obrany Sergej Šojgu vede ruskou delegaci, která v úterý odcestovala do KLDR na oslavy 70. výročí příměří mezi Korejemi. S odvoláním na oficiální severokorejskou agenturu KCNA o tom informoval web Politico s tím, že podobnou delegaci vyšle do Pchjongjangu také Čína.

úterý odpoledne 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruští poslanci zvýšili horní věkovou hranici pro službu v armádě

Ruští poslanci v úterý ve třetím, závěrečném čtení přijali zákon, podle kterého budou k povinné vojenské službě do ruské armády od počátku příštího roku rukovat muži od 18 do 30 let. Až dosud byla horní věková hranice stanovena na 27 let.

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bublající hustý sirup. Moře u Floridy se ohřálo na nevídanou úroveň, může padnout světový rekord

Meteorologická bóje v zátoce u jižního pobřeží Floridy v pondělí zaznamenala teplotu vody přibližně 38,4 stupně Celsia. Bude-li měření vyhodnoceno jako nezávadné, jednalo by se o nový světový rekord v teplotě zaznamenané u hladiny moře. Dosud nejvyšší zaznamenanou teplotou mořské vody je ...

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Průměrná rychlost pevného internetu v Česku stoupla na 88,4 Mbit/s

Průměrná rychlost pevného internetového připojení v Česku vzrostla ve druhém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu o šest procent na 88,4 Mbit/s. Nejčastěji, zhruba ve třetině případů, uživatelé mají internet s rychlostí mezi 30 a 100 Mbit/s. Vyplývá to z měření ČTÚ zveřejněného ...

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kde v Řecku hrozí další požáry? Civilní ochrana zveřejňuje mapu rizik

Řecká civilní ochrana poskytuje na svém webu přehled rizik požáru po celém řeckém území. V současnosti hoří na ostrově Rhodos, Korfu a i na Peloponésu v centrálním Řecku. Nejvážnější je situace na Rhodu.

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vedle Bashobory vypadá i Kristus jako amatér. Podvodný africký léčitel přijel na polské turné

„Zázračný“ léčitel z Ugandy, katolický kněz John Bashobora, který o sobě tvrdí, že vzkřísil 40 nebožtíků (tedy o 37 více než Ježíš) a dokáže vyléčit nevyléčitelné, je v současnosti na turné v Polsku.

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Archeologové se po více než století vrátili na místo činu. Pompeje odhalují další tajemství

V Pompejích byly odhaleny nové vykopávky. Archeologové znovu otevřeli sektor, který byl naposledy zkoumán na konci 19. století, a objevili kuchyni zdobenou hady, pekárnu, kostry, nádherné fresky, ale i objekt, který svou podobou připomíná tradiční italskou pizzu. O „pizze“ jsme již ...

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská stíhačka zasáhla americký dron nad Sýrií

Ruský stíhací letoun v neděli nad Sýrií zasáhl světlicí americký dron a poškodil mu vrtuli. V prohlášení to v úterý uvedlo americké letectvo. Ruské síly v Sýrii přitom vyzvalo, aby okamžitě zastavily své „bezohledné, nevyprovokované a neprofesionální chování“.

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nizozemci si udělali táborák v ostře chráněném srdci Krkonoš, kam se nesmí ani vkročit. Padly pokuty

Ve spodní části Obřího dolu v Krkonoších hořel v pondělí večer oheň. S takovou informací od místních obyvatel vyráželi na kontrolu dotčené lokality strážci správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Ukázalo se, že v klidovém území u vodopádu, kam navíc nemá veřejnost právo vstupu, se ...

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko při náletu poškodilo rumunskou obchodní loď

Při ruském náletu na besarabskou část ukrajinské Oděské oblasti nedaleko hranic s Rumunskem byla v pondělí ráno lehce poškozena rumunská obchodní loď. Uvedlo to rumunské ministerstvo zahraničí s dovětkem, že žádný rumunský občan nebyl během útoku zraněn.

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hromady smetí vzplály v panelákovém bytě v Praze, dva lidé jsou v péči záchranky

S požárem se na balkonu a v bytě plném odpadu v úterý potýkali hasiči v Praze. Plameny zasáhly byt v panelákovém domě. Záchranka se postarala o dva lidi.

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z centrální části Rhodu je spálená země, hlásí z místa reportér Novinek

Spálená země, popadané elektrické vedení a uhynulá zvířata. Tak teď vypadá centrální část řeckého ostrova Rhodos, který poslední týden sužují četné požáry. Podle místního hasiče Nikose je už ale situace stabilní. Většinu velkých požárů už se podařilo dostat pod kontrolu.

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Televizní Výměna manželek se blíží k plnoletosti. Zvyšuje odměnu pro účinkující

Jedním z nejstabilnějších televizních pořadů, který se v Česku vysílá, je reality show TV Nova Výměna manželek. Příběhy lidí, kteří se rozhodli na deset dnů vyměnit své partnery, děti, domy a životy, přičemž je sledují televizní kamery, se budou v září natáčet již 18 let. Od podzimu se také ...

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výbuch plynu na Slovensku zranil sedm dětí z Česka

Devět lidí včetně sedmi dětí z Čech bylo v úterý zraněno při výbuchu plynového sporáku, který byl napojený na plynovou lahev na chatě ve slovenské obci Lehota pod Vtáčnikom v okresu Prievidza. Podle slovenských médií na chatě byly ubytovány děti ve věku od 12 do 16 let v doprovodu několika ...

úterý v podvečer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto na Tachovsku skončilo na střeše. Zranil se jeden dospělý a čtyři děti

Pět lidí, z toho čtyři děti, se zranilo při dopravní nehodě u Kladrub na Tachovsku. Auto vylétlo ze silnice a převrátilo se na střechu. Jednoho pasažéra museli hasiči vyprostit.

úterý večer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko hodnotí stav lidských práv v Česku. Praha prý má problém

Česká republika má chronické problémy, které úřady této země nehodlají řešit a místo toho se zapojují do destruktivních zahraničněpolitických akcí. Podle zprávy ruského ministerstva zahraničí o stavu lidských práv v České republice zveřejněné na Twitteru jde o rasismus a xenofobii, ale ...

úterý večer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Wagnerovci rozšiřují byznys v Bělorusku. Cvičí tamní jednotky radiační, chemické a biologické ochrany

Na výcvik s wagnerovci nastoupily další jednotky běloruské armády. Jak uvedla agentura Ria-Novosti, k oddílům speciálních sil a mechanizovaným jednotkám, kde instruktoři ruské Wagnerovy skupiny začínali, se přidaly jednotky radiační, chemické a biologické ochrany.

úterý večer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Makkina chce vrátit automobilku Triumph zpět na silnice odvážným konceptem TR-25

Před téměř čtyřiceti lety zanikla britská automobilka Triumph a je to letos 100 let, kdy se logo této značky objevilo poprvé na sériovém voze. Britská značka Makkina se rozhodla vrátit vozy Triumph opět na silnice a vznikl tak koncept TR-25. Působivá aerodynamická ...

úterý večer 25/7/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ohnivé peklo ukazuje chřtán na Korfu

Hasiči, policie, jednotky civilní ochrany, ale i obyvatelé a dobrovolníci bojují s obřím lesním požárem v severovýchodní části Korfu. Místní úřady kvůli šířícímu se ohni podle deníku Kathimerini v úterý vydaly příkazy k evakuaci bezmála desítky obcí. Týká se jak turistů, tak místních.

úterý večer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američan Reed vyměněný loni z Ruska byl zraněn v bojích na Ukrajině

Bývalý člen americké námořní pěchoty Trevor Reed, který byl po odsouzení v Rusku loni součástí výměny vězňů mezi Moskvou a Washingtonem, utrpěl zranění, když se účastnil bojů na Ukrajině. Oznámilo to v úterý americké ministerstvo zahraničí.

úterý večer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Bruselu odsoudili šest mužů za atentáty z metra a letiště

Belgický soud v úterý shledal vinnými z teroristické vraždy a účasti na činnosti teroristické organizace šest strůjců atentátů v Bruselu, při nichž v roce 2016 zemřelo 32 lidí a více než 300 bylo zraněno. Další tři muže z celkem deseti obžalovaných zprostil viny v obvinění z vraždy, ale ...

úterý večer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tureckou Antalyi pustoší lesní požár

Rozsáhlý lesní požár pustoší od pondělka i tureckou provincii Antalya. Podle listu HĂĽrriyet je nejhorší situace v okresu Kemer, kde hoří lesní porost na 120 hektarech půdy.

úterý večer 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve věku 57 let zemřela dokumentaristka Majstorovičová

Po dlouhé nemoci ve věku 57 let zemřela režisérka, scenáristka a producentka Andrea Majstorovičová. Na Twitteru o tom informovala Česká televize. Majstorovičová působila mimo jiné jako ředitelka publicistiky ČT1 a ČT2.

úterý v noci 25/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.5., 20.5., 19.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru