Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 26. červenec 2023
úterý 21. 5. 2024, 15:35

archiv zpráv pro 26. červenec 2023

Černá barva na domech i uvnitř prý dodává sebevědomí jejich majitelům

Fasády rodinných domů v černé barvě? Zdá se to neuvěřitelné, ale tomuto trendu propadla v Los Angeles už početná skupina lidí i developerů. Popularitu černé barvy podporují také nové technologie. A samozřejmě s oblibou této barvy začala řada celebrit.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zpěvák Uličník ze 4TETu se usadil s rodinou v parádním domě u Benátek

Zpěvák a malíř David Uličník bydlí s manželkou a malou dcerou na vesnici poblíž Benátek nad Jizerou. Dům je dřevostavba ve finském stylu a samozřejmě v ní nemohou chybět pracovna a zkušebna pro tvorbu a zkoušení s vlastním hudebním projektem Orchestrion.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Historie válečku na těsto vás překvapí. Víte, jak je starý?

Co vás napadne, když se řekne kuchyňský váleček? Odpověď bude pravděpodobně znít „těsto“. Možná si také vzpomenete na nějakou anekdotu, v níž naštvaná žena s válečkem v ruce očekává příchod svého manžela z restauračního zařízení. Zdánlivě obyčejný kuchyňský pomocník má ale zajímavou historii, ...

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Tableta do myčky: Tajná zbraň proti skvrnám na koberci

Proč se omezovat na použití tablet do myčky jen v kuchyni, když mají tak neuvěřitelný potenciál? V tomto článku se podíváme na to, jak můžete tyto malé čisticí bomby využít pro odstranění skvrn na koberci a dokonce i k vyčištění trouby.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Pět triků, se kterými rozzáříte zašedlé záclony

Prach, slunce, nešetrné praní, výpary z kuchyně nebo cigaretový kouř. Všechny tyto faktory vedou k tomu, že vaše nádherné sněhobílé záclony postupně šednou. Máme pro vás několik tipů a babských rad, díky kterým budou opět zářit čistotou.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Božská levandule: vonička do prádla, sůl do koupele i dekorace na parádu

Včera jsme vás poslali na levandulová pole v našich končinách, kde si můžete tuhle báječnou rostlinu užít v maximálním množství, dnes přidáváme tipy pro šikovné ruce. Ale takové, které zvládne opravdu každý. Pusťte se do voňavého tvoření!

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Poradna: Jak poznat, kdy je čas na servis oken?

Základní oprava oken není složitá a mnoho závad si zvládneme opravit sami, zejména pokud si rádi doma jednodušší řemeslnické úkony děláte sami. Jsou však situace, kdy je třeba kontaktovat servis.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zbořili starou chatku, postavili na základech novou. Líbí se vám?

Chcete chatu? Tak si postavte novou. Možná to bude jednodušší, rychlejší a finančně méně náročné, než opravovat nějakou starou zbořeninu. Inspiraci si můžete vzít třeba z téhle fantastické chatky od 0,5 Studio.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Navštivte s námi úžasnou zahradu, která je dokonalá i přes náročné klima

Když současní majitelé koupili více než stoletý kamenný dům v podhorské vesničce, místo si zamilovali a moc dobře věděli, že se sem budou za krásnými výhledy i klidem rádi vracet. Během pětadvaceti let se jejich zahrada proměnila v poklidný mix moderních a původních prvků.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Dali byste pět milionů za jedinou růži? U odrůdy Juliet je to možné

Představte si růži, která byla šlechtěná 15 let, a její vývoj stál pět milionů dolarů. Taková je růže Juliet, kterou pro nás připravil šlechtitel David Austin. Ať už jste zahrádkář, milovník růží, nebo jen někdo, kdo má rád pěkné věci, tato růže vás určitě ohromí.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Čištění mosazi bramborami a vínem? Triky, o kterých jste neměli tušení!

Přinášíme vám tucet způsobů, jak podomácku vyčistit a zakonzervovat povrch mosazných předmětů. Konzervace tvoří důležitý krok, protože ihned po vyčištění a vyleštění předmětu začíná proces oxidace. Pokud bychom povrch předmětu ihned nezakonzervovali, bylo by nutné po čase celý čisticí proces ...

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

ADD není ADHD. Co to tedy je?

ADD, známé také jako porucha pozornosti bez hyperaktivity, může být trochu matoucí. Ale nebojte se, jsme tu, abychom vám to vysvětlili jednoduše. Vítejte v naší cestě po stopách nepozornosti, ve vzrušujícím závodu plném nečekaných zatáček a rychlých přejezdů.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Nejlepší zapečená zelenina, jakou jste kdy jedli. Geniální recept

Tohle jídlo si půjdou přidat i ti, kdo se zelenině vyhýbají obloukem. Chutná totiž naprosto skvěle.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Dům a zahrada

Středozemní moře je nejteplejší v historii, tvrdí španělští vědci

Středozemní moře dosáhlo v pondělí nejvyšší zaznamenané denní teploty. Vyplývá to z výzkumu španělského Institutu mořských věd (ICM). Podle něj se tak děje v době mimořádně silné vlny veder ve velké části Středozemního moře, které je zároveň jedním z epicenter globálního oteplování.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pastor z USA se po 50 letech přiznal k vraždě osmileté dívky

V srpnu 1975 šokovalo komunitu v jihovýchodní Pensylvánii v USA zmizení malé dívky. Gretchen Harringtonové bylo pouhých 8 let, když odešla na letní biblický tábor poblíž svého domova. O dva měsíce později byly v pensylvánském národním parku Ridley Creek nalezeny její ostatky. Nyní, téměř pět ...

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stádo koně Převalského má nové hříbě. Jmenuje se Barunka

Hříbě koně Převalského, které se koncem června narodilo pražské zoo na Dívčích hradech, by příští rok mohlo být převezeno spolu s dalšími desítkami koní do Kazachstánu. Při úterním křtu mladé klisny to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šest kroků, jak udělat životní změnu k lepšímu

Když se věci ve vašem okolí začnou neřízeně měnit, často se začnou měnit i vaše životní hodnoty a postoje. Změny to mohou být nepatrné. Například rodič v důsledku pádu najednou potřebuje mnohem více vašeho času a pozornosti. Nebo možná kolegyně oznámila velké povýšení. Kterákoli podobná událost ...

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kompenzace za zájezd? Podle okolností

Dovolená v destinacích, které jsou postiženy řáděním živlů, se může rychle změnit v noční můru. Nemusí jít přímo o ohrožení života, mohou se ale dramaticky zhoršit podmínky, v případě ohně například kvalita ovzduší nebo i úroveň služeb. Na co mají lidé v takových situacích nárok?

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderátorka Tereza Tobiášová: Exotiky se zbytečně bojíme

Silnice brázdí za volantem a cyklostezky za řídítky jízdních kol během natáčení televizních pořadů Autosalon a Cyklosalon. Když zrovna nepracuje, vyráží moderátorka Tereza Tobiášová (40) se svými dvěma dcerami objevovat dálavu. O toulkách s dětmi po exotických destinacích sepsala knižní deník ...

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Blur, Greta Van Fleet, Barbie a Aerosmith

Ani v létě vydávání nových alb neustává. Přestože jsou prázdniny v plném proudu, s novinkami přicházejí tak významné kapely, jakými jsou Blur či Greta Van Fleet. Vychází i soundtrack k úspěšnému filmu Barbie a výběrovka se skladbami Aerosmith.

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stovky hasičů bojují s požáry v Chorvatsku. Hoří 12 kilometrů od Dubrovníku

Stovky hasičů bojují s požáry v Chorvatsku, kde se plameny přiblížily až na 12 kilometrů k Dubrovníku. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž byla v zemi nasazena i hasicí letadla. Situace se uklidnila kolem čtvrté hodiny ranní, uvedl Jutarnij list. Hoří také v přírodním parku ...

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na pláži u australského Albany uvázlo téměř 100 kytovců

Na pláži nedaleko západoaustralského města Albany na mělčině uvázlo téměř 100 kytovců příbuzných delfínům. Více než polovina z nich už uhynula, informují dnes agentura AFP a server perthnow.com.au.

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V tomto bytě není nic pevně dané. Dokáže se jako chameleon přizpůsobit okamžitému přání majitele

Minimalistický, jednoduše zařízený a přitom flexibilní. Tak lze popsat nevelký byt v centru brazilského SĂŁo Paula, který si mladý majitel nechal zařídit od architektů z místního ateliéru VAGA. Projekt nazvali Byt Eusebio.

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Korea ukazuje riziko petrifikovaných konfliktů – Alex Švamberk

Od uzavření příměří v korejské válce uplyne ve čtvrtek 70 let, připomenout však je třeba hlavně fakt, že se mírovou smlouvu dosud nepodařilo uzavřít. Korejský poloostrov je dál jedním z ohnisek napětí, které ukazuje, jak velké nebezpečí mohou představovat dlouhodobě zamrzlé konflikty.

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Unikátní potenciál dětí je vhodné rozvíjet, nikoliv ho potlačovat

Zkoumají metody, které pomáhají pedagogům a rodičům s hledáním i rozvojem potenciálu u dětí. Pro změny ve školství není podle nich nutné ohýbat celý systém, ale aplikovat kreativní novodobé metody, které dávají dětem prostor pro to se projevit a být unikátní, poté lépe přijímají odlišnosti ...

středa ráno 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osm křížků rockera Micka Jaggera z Rolling Stones

Mick Jagger, zpěvák britské skupiny Rolling Stones, dnes slaví osmdesáté narozeniny. Britský tisk uvedl, že je při té příležitosti připravena velká slavnost, na kterou pozval více než tři sta hostů. Konat se má v Chelsea Physic Garden v Londýně, v jedné z nejstarších botanických zahrad ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlak vrazil do spadlého stromu u Prahy

Mezi Senohraby u Prahy a Čerčany na Benešovsku narazil ve středu ráno osobní vlak do stromu, který spadl na trať. Při nehodě bylo poškozeno trakční vedení. Událost se obešla bez zranění, provoz na trati Praha–Benešov je omezený.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První automobilový závod kolem světa prověřil jezdce i auta. Do cíle dojeli před 115 lety

Dobrodružství, do kterého se na začátku 20. století pustily posádky šesti automobilů, dnes už člověk nemá šanci zažít. Cílem závodu, jenž odstartoval z newyorského Times Square v únoru 1908, nebylo nic menšího než objet zeměkouli.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Změny v důchodech prošly

Poslanci ve středu schválili v závěrečném čtení vládní novelu týkající se zpomalení valorizace důchodů a znevýhodnění předčasného odchodu do penze. Jednání provázely dlouhé obstrukce opozičních hnutí ANO a SPD, ke změnám se tak zákonodárci vrátili už potřetí.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U většiny lidí začíná nevěra nevinně. Prvotní známky, jež na ni mohou upozornit

Nevěra se řadí mezi emočně velmi bolestivé zážitky. Kdo ji někdy sám zažil, nejspíš nám dá za pravdu. Co vše lze považovat za nevěru? Rozsah rozhodně nezahrnuje jen fyzický styk s někým jiným.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Víte, na co si dát pozor při pojištění na zahraniční dovolené?

Letní dovolené jsou v plném proudu, Češi ve velkém vyrážejí i do zahraničí. Nezbytnou součástí při plánování dovolené je cestovní pojištění, které poskytuje ochranu před nepříjemnými událostmi. Víte, jak se liší pojištění v rámci EU a mimo ni? A na jaké věci si dát pozor? Otestuje své znalosti ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Válka nemá vojenské řešení

Charakteristikou moderní války je, že nemá vojenské řešení…

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kouzlení se sklem umocní pocit čistoty

Prosklené sprchové kouty dodávají koupelnám lesk i pocit čistoty. Ty moderní potěší zároveň prvotřídním designem a také prémiovými materiály a technologiemi. Z běžné sprchy se tak snadno stane wellness zážitek.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Protivína byl na komunitní bydlení přestavěn drážní domek obohacený navíc o půlkruhovou přístavbu

Na polovině cesty vlakem mezi Pískem a Protivínem v obci Heřmaň stojí nejspíše od druhé poloviny 19. století drážní domek, který před časem prošel nečekanou konverzí a přístavbou. Architekt Jakub Našinec proměnil domek na společný prostor a přistavěl drobnou ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Středomoří v plamenech: Mapy ukazují nejpostiženější oblasti

Teplotní rekordy v Evropě s sebou přinesly také lesní požáry, se kterými bojuje hned několik zemí ve Středomoří. Nejhorší je situace v Řecku, kde jsou ohniska hned na několika místech. Problémy ale řeší také v Itálii či Chorvatsku, kde se plameny v úterý večer přiblížily oblíbené turistické ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porsche chystá nejvýkonnější cayenne v historii, pomůže si elektřinou

Automobilka Porsche zveřejnila další detaily o chystaném provedení SUV Cayenne. Auto bude dostupné od konce léta v klasickém provedení i verzi Coupe, prodávat se bude po celém světě s výkonem přes 700 koňských sil a točivým momentem 900 Nm.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čeští majitelé vozů Volkswagen odškodnění za dieselgate nedostanou

Středočeský krajský soud ve středu definitivně odmítl žalobu společnosti Safe Diesel o odškodnění kvůli takzvané aféře dieselgate. Soudy se tak nároky českých majitelů vozů Volkswagen vybavených naftovými motory se softwarem, jenž manipuloval s emisemi, zabývat nebudou.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fanoušek Willyho Wonky má sbírku v hodnotě 4 milionů. Z chystaného filmu si odnesl kus lodi

Čtyřiačtyřicetiletý Nick Anderton už 18 let sbírá předměty spjaté s Willy Wonkou. Fiktivní postavě věnoval doma celé křídlo, ve kterém skladuje kolem dvou a půl tisíc tematických předmětů v hodnotě přes čtyři miliony korun. Podle agentury AP vlastní například otisk ruky Gene Wildera, který ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německý bundeswehr v interním dokumentu tvrdě kritizuje poměry v ukrajinské armádě

Německý bundeswehr vystavil nelichotivé vysvědčení ukrajinské armádě, která vede na jihu a východě země protiofenzivu s cílem osvobodit území obsazená ruskými silami. Ukrajinci podle něj dokázali získat nazpět „jen“ 150 kilometrů čtverečních a devět menších obcí.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Proč je Černá Hora černá? Otestujte své znalosti o skrytém klenotu Jadranu

Má krásné, i když nevelké pobřeží, ale také nádherné hory. Ty tvoří takřka většinu území této nenápadné země na Jadranu. Černá Hora navzdory svým mnoha plusům stále stojí ve stínu Chorvatska, i když by si zasloužila minimálně stejnou pozornost. Ověřte si v našem kvízu, co o tomto malebném ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytoč mého agenta! Hit z Netflixu bude mít česko-slovenskou adaptaci

Na Netflixu sklízela pozitivní ohlasy, teď se dočká české adaptace. Francouzská série Call My Agent, která má čtyři řady, se v české verzi bude jmenovat Vytoč mého agenta. Bude mít osm dílů, právě se natáčí. Call My Agent, původním názvem Dix Pour Cent, získal Glóby za nejlepší televizní film ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recidivista střelil ženu v olomoucké herně do hlavy. Soud mu potvrdil doživotí

Doživotní trest potvrdil ve středu Vrchní soud v Olomouci 73letému Adolfu Hlubikovi za loňskou vraždu pracovnice olomoucké herny. Potvrdil tak verdikt senátu olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě z letošního 25. května, proti kterému se obžalovaný odvolal. Domáhal se nižšího trestu ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Těhotná Polka nechtěla zemřít na otravu krve, užila proto potratovou tabletku. Policie jí to spočítala

Dvaatřicetiletá Joanna z Krakova měla komplikované těhotenství a obavy, že ji postihne stejný osud jako další mladé ženy. Těm v polských nemocnicích vzdor tomu, že na to měly právo, v posledních dnech odmítli vykonat interrupci, a ženy proto zemřely na otravu krve. Proto před časem užila ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mela na soudu s dezinformátorem Tušlem: Hulákání stopli těžkooděnci

Agresivní chování veřejnosti provází středeční jednání Obvodního soudu pro Prahu 8 v případu Patrika Tušla obžalovaného kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka. Lidé na chodbě nejdřív skandovali kvůli rozhodnutí soudu, že se uvnitř nesmí pořizovat video, později slovně napadali ...

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obamův kuchař se utopil při paddleboardingu poblíž exprezidentova sídla

Osobní kuchař bývalého šéfa Bílého domu prezidenta Baracka Obamy byl nalezen mrtev poblíž exprezidentovy vily na ostrově Martha’s Vineyard ve státě Massachusetts. Pětačtyřicetiletý Tafari Campbell se utopil při paddleboardingu.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

UniCredit Bank stoupl v Česku a na Slovensku zisk o čtvrtinu

UniCredit Bank v ČR a na Slovensku vykázala za prvních šest měsíců čistý zisk 5,3 milionu korun, což představuje meziroční nárůst o 23 procent. Další bankovní domy hospodářské výsledky zatím nezveřejnily.

středa dopoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud navýšil trest dezinformátorovi Tušlovi za stalking. Odsedí si 19 měsíců

Za nebezpečné pronásledování navýšil ve středu Obvodní soud pro Prahu 8 trest již dříve v jiné kauze odsouzenému dezinformátorovi Patriku Tušlovi. Měl by si místo patnácti odsedět devatenáct měsíců, obětí stalkingu podle spisu byl šéf České lékařské komory Petr Kubek. U spoluobžalovaného Tomáše ...

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úraz z motokrosu vydával pojišťovně za pád z kola

Z běžných životních a úrazových pojistek jsou vyloučeny rizikové sporty. Někteří lidé se ale na zraněních, s jejichž možností u rizikových aktivit víceméně počítají předem, i tak snaží finančně zahojit.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na lodi u nizozemských břehů se vznítil elektromobil. Posádka se zachraňovala skokem do vody

Rozsáhlý požár propukl v noci na středu na lodi s nákladem bezmála 3000 aut u nizozemského ostrova Ameland v Severní moři. Jeden člověk zahynul, dalších 22 se zachránilo skokem do vody nebo s pomocí vrtulníků. Někteří utrpěli zranění.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ochránci přírody našli v USA vzácnou bílou vránu

Ochránci přírody v Connecticutu si vzali do péče velmi vzácnou albínskou vránu. Ta se v současnosti zotavuje z drobného zranění a poté by měla sloužit jako výstavní kus při šíření osvěty a vzdělávání.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitel fotbalového Tottenhamu čelí v USA obvinění z letitých podvodů

Americké úřady obvinily Joea Lewise, majitele londýnského fotbalového klubu Tottenham Hotspur, z nelegálního obchodování na základě neveřejných informací. Britovi, jehož jmění magazín Forbes odhadl na 6,1 miliardy dolarů (133 miliard korun), hrozí až 25 let vězení.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spotify přilákalo více uživatelů, než se čekalo

Švédská společnost Spotify, která je provozovatelem největší světové služby pro streamování hudby, získala ve druhém čtvrtletí mnohem více nových uživatelů, než se předpokládalo. Firma oznámila, že počet uživatelů se meziročně zvýšil na 551 milionů. Analytici přitom v průměru předpokládali, že ...

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové začali v Černém moři patrolovat na námořních trasách do Oděsy

Po vypršení platnosti tzv. obilné dohody, která umožňovala bezpečnou plavbu obchodních lodí, roste v Černém moři napětí. Po sérii ruských raketových útoků na ukrajinský přístav Oděsu následuje přeskupování ruských námořních lodí.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Chrudimsku narazil do zdi. Na místě zemřel

Čelní náraz do zdi nepřežil ve středu ráno 69letý muž na Chrudimsku. Příčiny nehody nejsou jasné a byla nařízena pitva.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Modelka Barbara Palvinová vynesla netradiční barvu popůlnočních svatebních šatů

Modelka Barbara Palvinová se v polovině července provdala za svoji dlouholetou lásku, herce Dylana Sprouse. Pár si řekl „ano“ v modelčině rodném Maďarsku. Na sobě měla elegantní šaty od Vivienne Westwoodové.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestující nazval stevarda číšníkem. Letadlo se kvůli tomu vrátilo na letiště

Letadlo American Airlines mířící z USA do Jižní Ameriky se po dvou hodinách cesty vrátilo na výchozí letiště. Může za to spor, během nějž pasažér Joel Ghansham nazval stevarda číšníkem. Aerolinky nicméně argumentují tím, že se muž choval rušivě a nevhodně, což ale cestující odmítá. Prý šlo ...

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Němečtí konzervativci volají po tom, aby odmítnutí práce znamenalo pro migranty snížení dávek

Někteří politici z opoziční Křesťanskodemokratické unie požadují, aby žadatelé o azyl v Německu byli povinni přijmout nabízená pracovní místa. Argumentují nedostatkem pracovních sil v řadě profesí i lepší „sociální akceptací“ běženců.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple čelí v Británii miliardové žalobě kvůli poplatkům v App Storu

Více než 1500 vývojářů se spojilo v soudním tažení proti společnosti Apple. Vadí jim poplatky v obchodě App Store, žaloba je považuje za nadměrné, jako satisfakci za dosavadní příkoří přitom požaduje odškodné 785 milionů liber (zhruba 22 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Honda E se nástupce nedočká. Automobilka se soustředí na SUV

Japonská automobilka Honda v dohledné době nepředstaví žádná další auta ve segmentu modelu E. Podle slov z vedení společnosti přesouvá Honda téměř veškerou svoji pozornost k populárnějším vozům SUV.

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko žaluje Rusko kvůli využívání nemovitostí

Diplomatický servis, který je příspěvkovou organizací ministerstva zahraničí, podal u Městského soudu v Praze žalobu na Ruskou federaci. Souvisí s užíváním pozemků pro jiné nežli diplomatické účely. Žaloba řeší údajné bezdůvodné obohacení Ruska za poslední tři roky, které diplomatický servis ...

středa v poledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do Česka dorazily první americké armádní vrtulníky

Na základně v Náměšti nad Oslavou v poledne přistál transportní letoun, který měl na palubě první dva nové vrtulníky z USA. Vrtulníků kupuje armáda 12, jedná se o čtyři bitevní AH-1 Z Viper a osm víceúčelových AH-1Y Venom za 14,6 miliardy korun. Na palubě by měly být stroje Viper.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podzim v České televizi: Nový seriál Oktopus, StarDance a pokračování Osady

Na podzim nabídne Česká televize nové seriály, pokračování těch úspěšných a další, už dvanáctou řadu oblíbené taneční soutěže StarDance. Projekty byly představeny ve středu na tiskové konferenci.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moldavsko sníží počet ruských diplomatů, Rusové chystají reciproční krok

Moldavský ministr zahraničí Nicolae Popescu oznámil, že jeho země sníží počet ruských diplomatů kvůli podezření ze špionáže. Úřady podle něj podezírají některé zaměstnance ruské ambasády z podílu „na destabilizaci situace v zemi“, informoval list Kommersant.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barcelona, Amsterdam a Hamburg. Jednotlivé domy v pražské stavbě jsou označeny názvy světových přístavů

Na pozemcích, na kterých vznikl obytný soubor od studia Podlipný Sladký architekti, dříve bylo sídlo České námořní plavby. Odtud tedy vznikla inspirace pro název nových projektů v rámci souboru Greenport / Silverport (neboli Zelený/Stříbrný přístav) a názvy samotných domů – Barcelona, ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Albin Hugo Liebisch se proslavil jako otec nejdelších motocyklů světa. Narodil se před 135 lety

Severočeský konstruktér a výrobce motocyklů Albin Hugo Liebisch stojí za značkou Čechie-Böhmerland, jejíž více než tři metry dlouhé motocykly jsou označovány za nejdelší sériově vyráběné motorky všech dob.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezkušený řidič dostal na Zlínsku v zatáčce smyk. Těžce zranil sebe i kamaráda

Osmnáctiletý řidič s čerstvým řidičským průkazem havaroval v úterý v Otrokovicích. Nezvládl průjezd zatáčkou a srazil se s autem. Tři lidé byli zraněni, z toho dva těžce.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rada EU přijala předpis o rozšíření dobíjecích stanic pro elektroauta

Větší počet nabíjecích a plnicích stanic pro auta na alternativní paliva v celé Evropě mají zajistit nová pravidla, na kterých se shodly členské země Evropské unie. Společnost KPMG ale upozornila, že Česko není na splnění nových standardů dostatečně připraveno.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ústavní soud se zastal i druhé úřednice souzené v kauze občanství Czerninové

Po někdejší úřednici pražského magistrátu Ivaně Odarčenkové stíhané v kauze občanství Josefiny Czerninové se Ústavní soud zastal i bývalé hlavní pražské matrikářky Markéty Svobodové. Justice ženy potrestala jedním dnem vězení s podmínečným odkladem na jeden rok za maření úkolu veřejného činitele ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vítejte, soudruhu. Video jak ze sedmdesátek ukazuje Šojgua na návštěvě KLDR

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu zavítal do Severní Koreje, aby podle svých slov prohloubil obrannou spolupráci mezi oběma zeměmi. Na letišti ho přivítalo značné zastoupení snad všech severokorejských armádních složek a obrovský plakát s nápisem: „Vítejte, soudruhu ministře obrany Ruské ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výzkumníci popsali „podivný protein“. Pomůže proti odolným bakteriím

S přípravou antibiotik účinných proti rezistentním bakteriím pomůže zvláštní protein, jehož strukturu a fungování objasnili vědci z Mikrobiologického ústavu Akademie věd (MBÚ AV ČR) ve spolupráci s japonskými kolegy z Tokijské univerzity. Důležitý spojovací enzym se už nyní využívá pro ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec Zdeněk Piškula o Ferdinandovi z Bouře: Teprve na ostrově najde sám sebe

Po dvou letech od premiéry se od 24. července na Pražský hrad vrací v osmi reprízách inscenace Bouře. Pro Letní shakespearovské slavnosti ji nastudovali režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský působící pod značkou SKUTR.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila bývalého prezidenta je ještě více přístupná veřejnosti. Ale jen o prázdninách

Vila manželů Benešových v Sezimově Ústí se více otevírá veřejnosti. Objekt Úřadu vlády ČR byl dosud přístupný jen o víkendech a po přechozí rezervaci. Přes léto se sem nově lidé dostanou každý den kromě pondělků. Vila byla zároveň spojena s přilehlým Památníkem Edvarda Beneše a tím byla ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Téměř třetina Izraelců zvažuje emigraci

Zhruba 28 procent Izraelců zvažuje po schválení kontroverzního zákona o nejvyšším soudu odchod ze země. Vyplývá to z průzkumu stanice Channel 13, o němž ve středu informoval server The Times of Israel. Kvůli normě, která omezuje pravomoci nejvyššího soudu ve prospěch vlády a proti níž už od ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V řece Odře hynou ryby

Polsko ve středu zaznamenalo úhyn ryb v řece Odře v bezprostřední blízkosti českých hranic. Incidentem se začala zabývat Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) i Povodí Odry, které zvýšilo odtoky z přehrad. Důvodem úhynu ryb by mohl být nedostatek kyslíku. Mrtvých ryb jsou stovky, jde ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nouzový stav kvůli požárům už platí na celém Rhodu

V šesti dalších oblastech řeckého ostrova Rhodos byl ve středu kvůli požárům vyhlášen nouzový stav. Platí tak už po celém ostrově, uvedla agentura AMNA. Podle předběžných informací se ale jedná o opatření, jehož smyslem je byrokraticky usnadnit hasicí a úklidové práce, nikoliv reakci na zhoršení ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík přepadl v Aši ženu a zatáhl ji do průchodu

Až na deset let může skončit za mřížemi 21letý mladík, který kvůli penězům v sobotu v Aši brzy ráno přepadl a zatáhl do průchodu o rok mladší ženu. Na tomto odlehlém místě ji pak shodil na zem a okradl o látkovou tašku. Peníze nenašel a policie jej po několika minutách zadržela.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Každý jedenáctý dostane padáka. Tvůrci Cyberpunku 2077 zeštíhlí

Největší polský výrobce videoher CD Projekt propustí ze svého vývojářského studia CD Projekt RED zhruba 100 lidí. To odpovídá přibližně devíti procentům celkové pracovní síly studia. Firma to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Otec brexitu slaví. Šéfka britské banky, která Farageovi zrušila účet, odstoupila

Rezignace šéfky banky NatWest Alison Roseové přišla jen pár dní poté, co vyšlo najevo, že finanční instituce zrušila účet Nigelu Farageovi z důvodu „nekompatibilních hodnot“. Vůdčí postava brexitu žádá, aby padly další hlavy, podobných případů je podle něj prý víc.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědec z Brna zkoumá s kolegy na Islandu dva týdny starou sopku

Nově vytvořenou sopku Litli-Hrútur neboli Malý Beran, která vznikla před pouhými dvěma týdny nedaleko letiště Keflavík na Islandu, zkoumá profesor Lukáš Krmíček z Vysokého učení technického (VUT) v Brně, který je součástí mezinárodního vědeckého vulkanologického týmu. Na místě odebíral vzorky ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Boeing zvýšil čtvrtletní tržby o 18 procent

Americký výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí zvýšil tržby o 18 procent na 19,75 miliardy dolarů (429 miliard Kč). Firma to uvedla ve své středeční zprávě. Zároveň oznámila, že zvyšuje výrobu svého nejprodávanějšího letounu 737 MAX z 31 na 38 kusů měsíčně. Podle agentury Reuters to je ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bidenův kousavý pes Commander už leze ochrance na nervy

Na veřejnost se dostaly dokumenty a e-maily, podle nichž pes amerického prezidenta Bidena na přelomu loňského a letošního roku ohrožoval nejméně deset agentů Tajné služby. Jeden z nich dokonce skončil v nemocnici.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: Jiří Přibáň o svobodě a meritokracii, Igor Malijevský o zesnulém Václavu Kahudovi

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V centru New Yorku se zřítilo rameno jeřábu, pět zraněných

V ulici na Manhattanu v centru New Yorku se ve středu ráno zřítilo rameno stavebního jeřábu, jehož kabina se z neznámého důvodu ocitla v plamenech. Podle listu New York Post (NYP) úřady zaznamenaly pět zraněných včetně jednoho hasiče.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďarská prezidentka přeplavala Balaton

Téměř deset tisíc lidí, včetně maďarské prezidentky Katalin Novákové (45), přeplavalo v neděli jezero Balaton. Maďarská prezidentka v plavkách v národních barvách plavala v doprovodu svého manžela a dvou členů ochranky.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Naoko spolehlivá čerpadlářka z Kroměřížska během let vysála z kasy 5,6 milionu

Až osmileté vězení hrozí pracovnici čerpací stanice na Kroměřížsku, kterou policie viní ze zpronevěry 5,6 milionu korun. Žena měla zneužít důvěry svého šéfa, které se mohla těšit díky více než desetileté spolupráci. Peníze podle vyšetřovatelů brala postupně po menších částkách.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kam se vydat v Chorvatsku? Nabízí se města, pobřeží i dalmatské ostrovy

Dalmácie je historický region na Balkánském poloostrově, převážně na území dnešního Chorvatska. Patří k oblíbeným místům pro letní dovolené díky příjemnému podnebí, plážím a historickým památkám. V článku najdete rozdělení celé Dalmácie do tří oblastí včetně měst a okolních ostrovů s tipy, kde ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porsche 911 bude jediným přeživším spalovacím modelem, říká automobilka

Všechna porsche budou elektrická, jen ikona v podobě 911 si uchová spalovací motor, dokud to jen bude možné. Mají to umožnit syntetická paliva.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ČT se postavila za ekologické extremisty. Jednostranná reportáž se bude řešit

Zatímco motoristům před prázdninami blokovaly průjezd Prahou protestní pochody ekologických extremistů z hnutí Poslední generace, odvysílala Česká televize o jejich akcích 30 pro Prahu reportáž, nad jejíž vyvážeností a nestranností visí otazník. V epizodě z pořadu Nedej se! zveřejněné ...

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidiče trolejbusu v Plzni napadl zdrogovaný muž

Konflikt mezi zřejmě zdrogovaným pasažérem a řidičem trolejbusu museli řešit v úterý vpodvečer plzeňští strážníci. Šofér se na ně obrátil poté, co cestujícího pro nevhodné chování vykázal z vozu, k čemuž se však dotyčný ani náhodou neměl.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Změny v důchodech prošly

Poslanci ve středu schválili v závěrečném čtení vládní novelu týkající se zpomalení valorizace důchodů a znevýhodnění předčasného odchodu do penze. Jednání provázely dlouhé obstrukce opozičních hnutí ANO a SPD, ke změnám se tak zákonodárci vrátili už potřetí.

středa odpoledne 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdeněk Šámal opouští funkci šéfa zpravodajství ČT, řekl nastupující ředitel Souček

Zdeněk Šámal opouští funkci ředitele zpravodajství a sportu České televize (ČT). V podcastu Seznam Zpráv Ptám se já to řekl nastupující ředitel veřejnoprávní televize Jan Souček. Jméno možného Šámalova nástupce neuvedl, oznámit ho chce později.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž upadl na sjezdovce v Beskydech a nemohl se pohnout. Letěl k němu vrtulník

Pomocí vrtulníku zachraňovali v úterý zdravotníci vážně zraněného muže na sjezdovce v Beskydech. Muž upadl na záda.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec Kevin Spacey je nevinen

Hollywoodský herec Kevin Spacey byl shledán nevinným v případu obvinění ze sexuálního obtěžování čtveřice mužů. Ti ho obviňovali ze sexuálních útoků, kterých se měl dopustit v letech 2001 až 2013 v Británii. Spacey obvinění od začátku popíral.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropský sluneční dalekohled má zelenou, podílí se i Česko

Devět institucí ze sedmi evropských zemí podepsalo v úterý 25. července v Santa Cruz de Tenerife, největším městě kanárského ostrova Tenerife, zakládací listinu nadace „European Solar Telescope – Fundación Canaria“ (Nadace EST), která uděluje právní charakter projektu Evropského ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci zahájili druhou vlnu ofenzivy jižně od Orichiva, hlásí CNN

Ukrajinské síly zahájily velkou ofenzivu v oblasti Záporoží, jižně od Orichiva. Oznámila to stanice CNN s odvoláním na Ruskem dosazeného představitele Záporožské oblasti Vladimira Rogova a ruského vojenského blogera Rybara. Kyjev se k akci zatím nevyjádřil.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BMW otevřelo u Sokolova své největší testovací centrum na světě

Automobilka BMW ve středu zahájila provoz zkušebního centra nedaleko Sokolova. Areál, který od roku 2020 vznikal na bývalé výsypce Sokolovské uhelné, bude sloužit pro testování nových technologií aut. V BMW Group jde o největší testovací polygon na světě, řekl novinářům mluvčí BMW Group ČR David ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Končící generální ředitel ČT Petr Dvořák: Dycky Česká!

„Dycky Česká!,“ řekl končící generální ředitel České televize Petr Dvořák na středeční programové tiskové konferenci. Byla už jeho poslední. Rozloučil se tak hlavně s novináři, kteří se jí účastnili.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto přeplněné migranty ujíždělo po D1. Cestou vyhazovali doklady

Auto s devíti migranty ujíždělo na začátku týdne celníkům na dálnici D1. Posádka během cesty trhala osobní doklady a vyhazovala je. Celníkům se podařilo zadržet dvě osoby, zbytek našla policie pomocí vrtulníku a psa.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skládací smartphony popáté. Samsung vylepšil Flip i Fold

V pořadí již pátou generaci svých skládacích chytrých telefonů s ohebným displejem odhalila ve středu společnost Samsung. Vedle kompaktního modelu Flip5 se vylepšení dočkal také smartphone Fold5, který kombinuje to nejlepší ze světa chytrých telefonů a počítačových tabletů.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komando pěti násilníků vtrhlo o půlnoci do bytu v Plzni

Drsné půlnoční překvapení zažili dva třicátníci z bytu v plzeňské Resslově ulici. Uprostřed noci ze soboty na neděli jim do bytu přes vyražené dveře vtrhla banda pěti rváčů. Jeden z přepadených ještě stačil zvolat na tísňovou linku a pak se strhla mela.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bílá tygřice Charlota se loučila s hodonínským domovem

Hodonínskou zoo ve středu po necelém roce pobytu opustila bílá tygřice Charlota. Přes všechnu profesionalitu chovatelů byl při loučení se šelmou přece jen cítit smutek.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na místě dopadu UFO se našla těla mimozemského původu, prohlásil v Kongresu bývalý zpravodajec

Američané našli na místech dopadu či přistání neidentifikovaných létajících objektů těla mimozemského původu. Na půdě Kongresu to ve středu pod přísahou vypověděl někdejší příslušník tajných služeb David Grusch. Ten na sebe strhl pozornost tvrzením, že americká armáda má a v utajení střeží ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Asociace lesních MŠ chce více spolupracovat s klasickými školkami

Asociace lesních mateřských škol (ALMŠ) chce více spolupracovat s klasickými školkami a jejich zřizovateli. Chce s nimi sdílet funkční řešení, jak podpořit pobyt a vzdělávání dětí venku. Konkrétní tipy, jak zajistit bezpečnost dětí či stravování mimo jídelnu, plánuje doplnit i do ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Rhodos dnes odletěla s cestovkami třetina lidí

Během tří letů z České republiky na Rhodos odletěla ve středu s cestovními kancelářemi Exim Tours a Fischer jen třetina ze všech lidí, kteří dnes původně měli odlétat. Zbytek se rozhodl na ostrov neletět. Novinkám to řekl mluvčí obou kanceláří Jan Bezděk. Do večerního letadla z Prahy nasedlo ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

United Bakeries loni vzrostly tržby, zisk ale klesl o 34 procent

Společnosti United Bakeries z holdingu Agrofert loni meziročně vzrostly tržby o 35 procent na 2,54 miliardy korun. Zisk společnosti klesl o 34 procent na 59,9 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy umístěné ve Sbírce listin. Pekárnám v Česku loni výrazně stouply náklady kvůli rostoucím cenám ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polsko si stěžuje Evropské komisi na německý odpad

Polsko podalo stížnost na Německo u Evropské komise kvůli tunám německého odpadu, zčásti údajně toxického, dovezeného a uskladněného na nepovolených skládkách po celém Polsku.

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech na severu Rhodu: O požárech jsme tu ani nevěděli

Češi, kteří nyní přilétají na dovolenou na Rhodos, míří na sever nebo severovýchod ostrova. Tato oblast je totiž bezpečná a nehrozí tam žádné nebezpečí. Někteří Češi se kvůli požárům ale báli odletět, jiní se zase cítili bezpečně, protože si zjistili, jak daleko se od jejich letoviska požár ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedna z našich realizací. K loňskému útoku na Krymský most se přihlásila ukrajinská SBU

Ukrajinská tajná služba SBU se přihlásila k výbuchu nákladního vozu, který loni v říjnu vážně poškodil Krymský most spojující Rusko a anektovaný poloostrov. „Je to jedna z našich realizací,“ řekl šéf SBU Vasyl Maljuk při představování nové poštovní známky, věnované tajné službě. Maljukova ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senátoři: Istanbulská úmluva diskriminuje muže

V Senátu se formuje odpor proti přijetí Istanbulské úmluvy, která má za cíl chránit ženy proti diskriminaci a násilí. Osm senátorů, převážně z vládních stran, se podepsalo pod iniciativu, která úmluvu odmítá. Mimo jiné proto, že podle nich zvýhodňuje ženy a diskriminuje muže. Ratifikaci úmluvy ...

středa v podvečer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hyundai Ioniq 5 N je první sportovně upravený elektromobil značky a výkonem 650 koní

Dva roky po představení Ioniq 5 jihokorejské automobilky Hyundai přichází první elektromobil značky Hyundai N. Základní verze vozu dostala výrazné sportovní prvky ve stále ještě decentním designu, upravený sportovní interiér, vysoký výkon 650 koní, speciální zvukový doprovod ...

středa večer 26/7/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Rusko podniklo raketový útok na několik ukrajinských oblastí

Ukrajinská protivzdušná obrana ve středu sestřelila 36 ruských střel s plochou dráhou letu, uvedl velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk. Krátce před zveřejněním jeho prohlášení byl odvolán letecký poplach, který byl na Ukrajině vyhlášen kvůli dalšímu ruskému vzdušnému útoku. Podle Oleščuka ...

středa večer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moldavsko sníží počet ruských diplomatů, Rusové chystají reciproční krok

Moldavský ministr zahraničí Nicolae Popescu oznámil, že jeho země sníží počet ruských diplomatů kvůli podezření ze špionáže. Úřady podle něj podezírají některé zaměstnance ruské ambasády z podílu „na destabilizaci situace v zemi“, informoval list Kommersant.

středa večer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smůlu má i Benátská! Na festival nepřijede Chris Norman

Pořadatelé hudebního festivalu Benátská!, který začne ve čtvrtek ve Vesci v Liberci, oznámili, že kvůli nemoci nedorazí britský zpěvák a hudebník Chris Norman. Vystoupit měl v pátek. Poté, co na festival Colours of Ostrava minulý týden nepřijeli Ellie Gouldingová a Burna Boy, je to další akce, ...

středa večer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech po příletu na Korfu: Situaci známe a nebojíme se

Na řeckém ostrově Korfu stále přetrvávají požáry, ale turisté tam přesto směřují, a to i z Česka. Novinky hovořily s jedním z nich hned po příletu na ostrov.

středa večer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Praha zvažuje zrušení koncertu ruské pěvkyně Nětrebkové

Vedení Prahy zvažuje zrušení říjnového koncertu ruské operní pěvkyně Anny Nětrebkové. Uvedl to ve středu server Seznam Zprávy. Organizátoři koncertu budou v případě zrušení akce žádat po městě finanční kompenzace. Pěvkyně je kvůli ruské invazi na Ukrajinu na ukrajinském sankčním seznamu.

středa večer 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U břehů Tuniska letos vylovili těla 900 migrantů

Tuniská pobřežní stráž od 1. ledna do 20. července u pobřeží Tuniska vylovila těla 901 utonulých migrantů. S odvoláním na středeční oznámení tuniského ministerstva vnitra o tom informuje agentura Reuters.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzské bagety jsou méně slané. V zájmu zdraví spotřebitelů

Francouzští pekaři dávají do svých baget a dalšího bílého pečiva o pětinu méně soli než před osmi lety. Důvodem je snaha přispět k lepšímu zdravotnímu stavu spotřebitelů, zejména předcházet vysokému krevnímu tlaku a srdečním chorobám.

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina dětí zraněných při výbuchu chaty na Slovensku je už doma

Úterní výbuch plynu zranil několik dětí i dospělých z Prahy a natolik poškodil chatu v obci Lehota pod Vtáčnikom v okresu Prievidza, že statik nevyloučil její zbourání. Slovenská policie ve středu rovněž informovala, že vyšetřovatel zahájil trestní řízení ve věci přečinu všeobecného ...

středa v noci 26/7/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru