Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 9. srpen 2023
pondělí 20. 5. 2024, 1:24

archiv zpráv pro 9. srpen 2023

V historickém domě z 15. století si vychutnáte jídlo, design i historii

Lidé milují skvělé jídlo, ale také historické prostředí. Obojí jim bohatě nabízí restaurace Kút v měšťanském domě číslo 12, na náměstí SNP v Banské Bystrici, jehož historie sahá až do 15. století.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Rodina odešla do Jizerských hor. Spokojeně žijí v pasivní dřevostavbě

Nejhorší infarktovou situaci Hance s Michalem přichystala první zvolená stavební firma, která nesplnila své závazky a dostala se na pokraj insolvence. „Bylo nutné spolupráci ukončit a najít někoho, kdo ve stavbě bude pokračovat,“ vzpomínají majitelé.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Úroky u nových hypoték potřetí klesly, ale jen mírně

Úrokové nabídkové sazby u nových hypoték už třetí měsíc v řadě klesají, i když nijak výrazně. K počátku tohoto týdne dosahovaly podle Swiss Life Hypoindexu 6,19 procenta. Před měsícem to bylo 6,24 procenta. Na počátku května, než pokles započal, činily 6,32 procenta.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kam ukrýt větrací jednotku? Do skříně, do šatny i na WC!

Řízené větrání v novostavbě, rekonstruovaném domě, jednopokojovém bytě, nebo dvoupatrovém domě? Žádný problém! Každá stavba má svá specifika, která je třeba zohlednit nejen při návrhu systému řízeného větrání, ale i při jeho samotné instalaci. Poradíme vám, kam umístit větrací jednotku, jak správně ...

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Vyrobte si nejhezčí letní svícny. 6x jinak. Snadno, rychle a zadarmo

Domácí tvoření se těší velkému zájmu, ale ne každý jsme manuálně zručný. A mnohdy nemáme moc času ani peněz. Ale i přesto si můžete doma nebo na terase udělat hezký večer při svíčkách, které dáte do vlastnoručně vyrobených svícnů. Jde to snadno a rychle. A prakticky zadarmo.    

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jet na Antarktidu? Vůbec jsem se nerozmýšlel

Češi, kteří se mohou pochlubit tím, že nějakou dobu pobývali na Antarktidě, by se při troše snahy dali spočítat. Jedním z nich je publicista a fotograf Hynek Adámek, který na nejchladnější kontinent zavítal hned dvakrát.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Využijte peroxid vodíku v domácnosti, kosmetice i vaření

Peroxid vodíku má v lékárničce snad každý. Ne všichni ale vědí, že tento pomocník na odřeniny má i další využití. Přečtěte si, s čím vším vám doma kysličník pomůže.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Plesniví vám zelenina na zahradě? Poradíme vám, co s tím

Plíseň na bramborách, okurkách či rajčatech je postrachem každého zahrádkáře. Pokud se jí chcete zbavit, musíte zakročit hned na začátku. Mnohem důležitější je však prevence. Ohrožují vaši zeleninu plísně? Pak vám řekneme, jak bojovat.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Tahle rekonstrukce bytu se fakt povedla, no jen se podívejte

Kdo byl někdy ve Zlíně, ví, jak moc ho ovlivnila baťovská architektura. Propsala se i do bytových domů v části Obeciny postavených v 60. letech podle návrhů Vladimíra Karfíka. Co je na nich jedinečné? Vynikají logikou uspořádání a půdorysů bytů i bloků. A jeden z bytů nedávno prošel zásadní ...

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

V hlavní roli světlo: tajemství kuchyňského osvětlení

Při plánování nebo renovaci kuchyně je osvětlení často přehlíženo, ačkoliv může mít zásadní vliv na funkčnost a estetiku místnosti. V tomto článku se ponoříme hlouběji do role osvětlení v kuchyni, prozkoumáme různé typy osvětlení a nabídneme tipy, jak dosáhnout optimálního osvětlení pro váš prostor.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Vyživovací povinnost vůči partnerovi? Víme, kdy platí po rozvodu

O vyživovací povinnosti partnerů vůči sobě, pokud jsou manželé, jistě víte. Tušili jste ale, že za jistých podmínek platí vyživovací povinnost také po rozvodu?

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Včely a motýli: jak přilákat přátele vašich zahrad

Snad všichni zahrádkáři přemýšlí občas nad tím, jak zkrášlit svoji zahradu. Jednou z přírodních cest je přilákat užitečný hmyz. Opylovači jako včely a motýli vám zajistí rozkvetlejší květiny. Jak je ale přimět, aby si vybrali právě vaši zahradu jako útočiště?

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Přímo pod Nuselským mostem v parku Folimanka vznikl volnočasový areál Jammertal

V minulém roce byl přímo pod Nuselským mostem dokončeno nový volnočasový areál Jammertal, který je součástí parku Folimanka. Navrhl jej ateliér Loxia a má rozlohu necelých pět tisíc metrů čtverečních. Areál nabízí betonový ovál pro skateboardisty měnící se v zimě ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Co je dobré udělat, než vypijete svůj ranní šálek kávy

Každodenní ranní rutina má obvykle velký vliv na zbytek dne. Dopřejete-li si hned po ránu lahodnou kávu, můžete se sice na první pohled cítit dobře, ale mnohem lépe uděláte, pokud před samotným vypitím kávy uděláte několik níže zmíněných věcí. Následně totiž dojde k mnohem lepšímu vstřebání ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko tvrdí, že zničilo dva drony, které útočily na Moskvu

Ruští představitelé tvrdí, že se protivzdušné obraně podařilo ve středu ráno zničit dva bezpilotní drony, které se pokusily zaútočit na hlavní město Moskvu. Sestřelení dronů nezpůsobilo oběti ani škody na majetku. Informuje o tom zpravodajská agentura AFP.

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mexický starosta pobouřil akcí pro voliče. Za městské peníze jim pozval striptérky

Starosta mexického města Huehuetán proti sobě poštval místní ženy tím, že na akci ke Dni otců sponzorovanou radnicí najal striptérky. Přítomní muži si samozřejmě nestěžovali.

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mallorca na některých plážích zakázala koupání kvůli uniklým fekáliím

Návštěvníky španělského ostrova Mallorca v minulých dnech překvapila na některých plážích červená vlajka, kterou vyvěsili plavčíci na znamení, že se lidé v danou chvíli nesmí koupat. Důvodem byl únik fekálií do moře.

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenský jazzman Peter Lipa: V New Orleansu hudbu oslavují každý den

Co jiného by si měl muzikant nadělit ke kulatým narozeninám než album a koncert. Slovenský jazzový zpěvák Peter Lipa to udělal. V předposlední květnový den oslavil osmdesátiny, vydal album NOLA a před kamerami České televize je na koncertě v pražském klubu Doupě pokřtil. Jde o album coververzí ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko používá zakázanou taktiku dvojího úderu na stejné místo

Mezi osmi mrtvými a 88 zraněnými při pondělním raketovém útoku na východoukrajinské město Pokrovsk je mnoho policistů a záchranářů. Dvě střely v časovém rozmezí 40 minut zasáhly obytné budovy v centru, což je podle listu Kyjiv Post příznakem záměrné ruské strategie dvojího úderu.

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: The Maine a Miles Kane

Prázdninové dny tentokrát nepřinášejí mnoho nových alb. Za zaznamenání tedy stojí snad jen novinka americké rockové skupiny The Maine a britského indierockového skladatele Milese Kanea.

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Latinskoamerické státy se dohodly na alianci proti odlesňování amazonského pralesa

Osm latinskoamerických států se v úterý dohodlo na společné alianci proti odlesňování amazonského pralesa. Společné datum konce ničení tohoto ekosystému však prohlášení amazonského summitu v brazilském Belému neobsahuje, píše brazilský tisk. To kritizují ekologové. Státy také chtějí spolupracovat ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orloj se Sisyfem i mohutné zlaté ruce. Brněnský Kristkův dům přitahuje pozornost kolemjdoucích

Pro některé extravagantní, pro jiné pohádkový. V brněnských Černých Polích stojí neobvyklý dům surrealistického sochaře, malíře a performera Lubo Kristka. Má být výpovědí o duši i době. Z jeho fasády třeba vyrůstají zlaté ruce chránící strom, vede po ní dnes již zaniklá železniční trať nebo se ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na sjezdovce v Beskydech zemřel cyklista

U muže, který zůstal ležet v bezvědomí na sjezdovce v Malenovicích na Frýdecko-Místecku, zasahovali záchranáři i s vrtulníkem. Snahy o jeho záchranu nevedly k úspěchu.

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Humor řadu pacientů s ALS neopouští do poslední chvíle. Přestože vědí, co je čeká

ALS je vzácná nemoc způsobující rychlé ochabnutí všeho svalstva. Postihnout může kohokoli. Příčiny onemocnění nebyly zatím dostatečně objasněny, léky neexistují. Jediná možnost pomoci je pacientům zlepšovat kvalitu života díky pomůckám, rehabilitaci a péči o jejich psychické zdraví. Pozvání do ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Panamskému průplavu hrozí zánik

Panamskému průplavu hrozí vážné problémy, pokud se nedokáže přizpůsobit změnám klimatu. Infrastrukturu, která spojuje Tichý a Atlantický oceán, ohrožuje především pokles srážek, protože používá pro své plavební komory vodu ze sladkovodních nádrží. Kvůli suchu již musel provozovatel omezit pohyb ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Balák podal dovolání v kauze těžby v Lánské oboře

Bývalý ředitel Lesní správy Lány (LSL) Miloš Balák podal na konci července dovolání v kauze nevýhodného prodeje kamene vytěženého v Lánské oboře. Letos v březnu dostal v tomto případu od Krajského soudu v Praze pravomocně peněžitý trest 870 tisíc korun, který postupně platí v měsíčních ...

středa ráno 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tajemným kupcem 50 tanků je německá společnost Rheinmetall

Tajemným kupcem 50 tanků Leopard 1 z Belgie je německá zbrojařská společnost Rheinmetall. S odkazem na svoje zdroje o tom informoval německý hospodářský deník Handelsblatt, podle kterého jich společnost na Ukrajinu dodá 30.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V olomoucké zoo poprvé odchovali banánovce

V zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce se poprvé podařilo odchovat mládě banánovce obecného, ptáka s lesklým modrofialovým peřím z čeledi turakovitých, který v dospělosti dosahuje velikosti téměř půl metru.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když vás partner neustále ze všeho obviňuje

Možná to také znáte ze svého vztahu. Ať uděláte, co uděláte, vše je špatně a samozřejmě vaší vinou. Nejedná se totiž o žádnou vzácnost. Negativní kritika a projekce viny jsou v intimních vztazích poměrně časté jevy, to ale neznamená, že je má člověk tolerovat. Jedná se totiž o formu ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osmnáctiletý chlapec zemřel při ruském ostřelování u ukrajinského Nikopolu

Po nočním ruském dělostřeleckém ostřelování ukrajinského Nikopolského okresu zemřel osmnáctiletý chlapec. Další tři muže poranily střepiny a výbuch miny.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Předčasný porod

Bohužel, předčasný porod neznamená, že máte automaticky nárok na předčasný důchod…

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrajte si s dekory interiérových obkladů

Tlumené, přirozené barvy obkladů vytvářejí prostory působící elegantně, klidně a čistě. Jejich nadčasovost zpestříme výraznějšími i nestárnoucími motivy. Které to jsou?

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Naděje pro lidi s ADHD: Nová léčba může změnit pacientům život

Podle odhadů odborníků žije v České republice na dvacet tisíc dětí s ADHD – hyperaktivitou s poruchou pozornosti. Právě jim a nejen jim může pomoci nová léčba, kterou představili odborníci z britské University of Surrey.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďarsko po průtazích schválilo nového ukrajinského velvyslance

Několik měsíců čekal nový ukrajinský velvyslanec v Budapešti na schválení z maďarské strany. Kancelář maďarské prezidentky Katalin Novákové v úterý pro televizi ATV potvrdila, že nominaci Sándora Fedira schválila.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U pláže v New Yorku zaútočil žralok. Ženě vykousl z nohy kilogramy svalstva

Poprvé po 70 letech hlásí New York útok žraloka na člověka. U oblíbené městské pláže Rockaway Beach ve čtvrti Queens se terčem predátora stala 65letá žena, které dravec způsobil vážné zranění, když jí z levé nohy vykousl několik kilogramů svalstva.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž obviněný z najetí autem do lidí v Klatovech skončil ve vazbě

Až dvanáctileté vězení hrozí 30letému muži, kterého soud poslal do vazby kvůli víkendovému incidentu v Klatovech, kde měl najet autem do skupiny lidí na chodníku. Cílem útoku měl být muž, se kterým měl spor. Při nárazu se jeden člověk zranil, policie podezřelého obvinila ze tří trestných činů.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Všichni zdražili, teď hlásí pohádkové zisky. A Češi platí

Energetická a inflační krize loni vyvolala výrazné zdražování potravin. Třeba chleba za rok podražil skoro o třetinu na průměrných 44 korun, máslo dokonce o dvě třetiny na 55 korun. Řada potravinářských a zemědělských firem přitom nyní hlásí za minulý rok násobně vyšší, nebo dokonce rekordní ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trnka: Hrozivý náběh sucha je načas zažehnán

Situaci v Česku, Evropě a ve světě popsal v rozhovoru pro Právo klimatolog a šéf projektu Intersucho Miroslav Trnka. Podle něj současné deště zažehnaly v pravý čas hrozbu sucha, ale s větším suchem je třeba počítat dál. Varovné jsou i zprávy o rostoucích teplotách oceánů.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Během roku a půl se zúčastnil 56 loučení se svobodou. Dluh na kreditní kartě splácí dodnes

Turné pánských jízd zahájil třiačtyřicetiletý Will Stevenson z britského Lincolnu v červnu roku 2015, kdy nahradil na rozlučce neznámého muže jednoho z účastníků, který se nemohl dostavit. Ocitl se díky tomu v Budapešti s dalšími 22 účastníky, které dosud neznal. Během 18 měsíců se potom ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto na čínské dálnici spadlo do díry, natočila palubní kamera

Řidič v Číně neviděl včas zřícenou část mostu a i s vozem spadl do propadliny, za níž stojí prudké deště tajfunu Doksuri. Nikdo nebyl zraněn, jeho vůz ale nebyl první, který v díře skončil.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Beskydech pěstují unikátní český česnek

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský v Brně letos zjistil, že v Moravskoslezských Beskydech, ve vesničce Bocanovice, pěstují unikátní odrůdu českého česneku. Roste na poli devětatřicetiletého Václava Martynka, který dal česneku název Beskydský paličák.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malíř Michal Nesázal a jeho cesta osamělého poutníka

Malíř Michal Nesázal (1963) byl vždy tak trochu solitér. Ačkoli byl ještě za studií na pražské AVU členem výtvarné skupiny Pondělí, záhy zjistil, že si v uměleckém světě vystačí sám. Hodně experimentoval. Jeho tvorba byla různorodá – od anekdotických kreseb přes instalace z náhodně sebraných ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Všichni zpátky do kanceláří, zavelel průkopník práce z domova Zoom

Během pandemie covidu-19 se Zoom stal synonymem pro práci z domova. A to nejen díky stejnojmennému programu pro videokonference, ale také díky strategii této firmy převést co nejvíce pracovníků na práci z domova. Nyní ale vedení podniku zaujalo nový postoj ohledně pracovního prostředí svých ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Jihofrancouzská Nice je perlou Azurového pobřeží

Pokud chcete skloubit koupání u moře s procházkami v malebných francouzských uličkách, je Nice to pravé místo. Anglická promenáda, výhled na azurové moře nebo spletité uličky Starého Města patří mezi několik hlavních atrakcí, které by návštěvník neměl minout. Pokud se však nechcete vázat jen na ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ledy se lámou. Hrad ožije poprvé Designblokem

Vůbec poprvé za čtvrt století, kdy se v Praze koná největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě, se část Designbloku uskuteční na Pražském hradě v Královské zahradě. Potvrdili to organizátoři na webu Hrad.cz. Festival propukne 4. října 2023. Letošním tématem je Cesta s podtitulem ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barbie mánie: Zamilujte si módní kousky v odstínech růžové

Film Barbie ovládá přední příčky v kinech a růžová barva se pomalu, ale jistě dostává pod kůži i jejím zapřisáhlým odpůrkyním. Zamilujte si trend „Barbie core“ i vy a vyberte si mezi trendy kousky v odstínech růžové.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie převezla gurua Járu do České republiky

Česká policie převezla do ČR muže odsouzeného za několik znásilnění. Zadržen byl na Filipínách. Podle popisu případu jde o Jaroslava Dobeše alias gurua Járu, který byl zakladatelem ezoterické školy. Odsouzen byl na 5,5 roku.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mohutný výbuch v továrně nedaleko Moskvy

Mohutná exploze se ozvala ve středu ráno v ruském městě Sergijev Posad, které leží asi 50 kilometrů od Moskvy. Podle deníku Kommersant se jednalo o výbuch v továrně výrobce optických zařízení pro armádu. Agentura TASS hlásí už 35 zraněných. Oběti by neměly být žádné.

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Volby mění polský postoj vůči Ukrajině

Poláci obecně platí za věrné spojence Ukrajiny, kteří s otevřenou náručí přijali více než milion ukrajinských uprchlíků. To se ale začíná měnit. Průzkumy veřejného mínění poukazují na klesající podporu pro pomoc válečným běžencům. Polská vláda zase dala v posledních týdnech najevo svou nelibost ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový Xbox dorazí už příští měsíc. Lišit se bude jen ve dvou věcech

Hned první zářijový den začne společnost Microsoft prodávat novou verzi svého Xboxu Series S. Proti původní generaci, která se ukázala na pultech obchodů před téměř třemi roky, se liší v podstatě jen ve dvou věcech – v barvě a kapacitě úložiště. Menší Xbox se tak bude více podobat svému ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavební povolení pro metro D definitivně platí, rozhodl NSS

Úsek metra D mezi stanicemi Pankrác a Nové Dvory má platné stavební povolení. Nejvyšší správní soud (NSS) počátkem srpna zamítl kasační stížnost spolku Pankrácká společnost a trojice mužů. Ti již dříve neuspěli s žalobami. Magistrát stavbu povolil již v roce 2021 a ta již probíhá v úseku ...

středa dopoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Přerově našel při rekonstrukci domu ostatky tří lidí

Ostatky tři lidí našel v úterý 52letý muž při rekonstrukci domu v Přerově. Přivolaný antropolog zjistil, že jde o 100 let staré kosti, a tím pádem o archeologický nález.

středa v poledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američan ukradl porsche přímo z muzea, registroval ho s falešnými doklady

Krásný exemplář prvního Porsche 911 Turbo, označovaného interním kódem 930, může stát několik milionů korun. Kousek, který se povedlo ukrást Danielovi Boycovi z muzea ve floridské Sarasotě, měl hodnotu 250 tisíc dolarů, tedy asi 5,5 milionu korun.

středa v poledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příběh Mašínů znovu ožívá. Jan Nedbal a Oskar Hes představují film Bratři

Utekli, protože chtěli žít ve svobodném světě. Z Československa ovládaného komunisty se dokázali probít až do Západního Berlína. Ještě, než se tak ale stalo, zabili několik lidí. Příběh bratrů Josefa a Ctirada Mašínů ožije v říjnu v českých kinech. A s ním stále nedořešená otázka: byli to ...

středa v poledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američan zastřelil devítiletou holčičku. Vadil mu hluk koloběžky

Třiačtyřicetiletý Michael Goodman v americkém státě Illinois zavraždil devítiletou holčičku, která si šla přes ulici pro zmrzlinu. Vrah byl následně postřelen do hlavy, když se ho pokusil odzbrojit svědek. Informuje o tom americká zpravodajská televize CBS News, která uvedla, že byl Goodman ...

středa v poledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sólo hosté mají smůlu. Do některých restaurací v Barceloně je odmítají pustit

Některé restaurace v Barceloně se stávají nepřátelskými vůči sólo hostům. Podle španělského listu El País podniky upřednostňují skupiny a jedince rovnou odbývají s tím, že pro ně nemají místo. Pokud se jim už náhodou podaří ulovit volný stůl, většinou bývá zastrčený v rohu, u toalet nebo ...

středa v poledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koncept futuristického SUV ukazuje tvary budoucích opelů

Opel ukázal koncept Experimental. Představuje nový designový jazyk automobilky a řadu nových funkcí, které si najdou cestu do budoucích sériových modelů. Plně elektrický koncept jezdí na platformě STLA a má minimalistický interiér.

středa v poledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Meta blokuje zpravodajství v Kanadě, vydavatelé tlačí na vyšetřování

Zablokování zpravodajství na Facebooku a Instagramu v Kanadě se tamním vydavatelům nelíbí. Obrátili se proto na antimonopolní úřad, aby společnost Meta Platforms podrobila kvůli tomuto kroku „podrobnému vyšetřování“. Vydavatelé tvrdí, že tak americký podnik zneužívá své dominantní postavení ...

středa v poledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Primátorka Vaňková oznámila výsledek testu na drogy. A přišel orloj vyjadřování podpory

Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) ve středu oznámila, že test na drogy, který absolvovala v souvislosti s kauzou fotografie, na níž je zachycena s bílým práškem, byl negativní. Koaliční partneři následně primátorce jednotlivě deklarovali podporu.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko posílí armádu u západních hranic, Polsko posílá vojáky k Bělorusku

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve středu na setkání vojenské rady uvedl, že Ruská federace posílí počty svých vojáků na západních hranicích. Informuje o tom ruská vládní agentura TASS. Podle agentury Reuters bude posilovat i Polsko, které na hranice s Běloruskem pošle 2000 vojáků.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové bytové domy Ořechovce mají nádech prvorepublikové lázeňské architektury

Praha 6 je čtvrť s dlouhou tradicí moderního stavění, kde lze nalézt mnoho architektonických skvostů od známých architektů. Za pozornost stojí i projekt Maison od studia Qarta Architektura. Fasády jsou odlehčené, domy působí křehce a mají nádech atmosféry prvorepublikových (předválečných) ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šíří viry a kradou data. Nebezpečné reklamy a podvodné stránky zaplavily Facebook

V posledních týdnech se doslova roztrhl pytel s nebezpečnými reklamami na Facebooku, které lákají na umělou inteligenci (AI). Ty si platí přímo kyberzločinci, aby tak mohli šířit škodlivé kódy, případně vytáhnout z důvěřivců citlivá data. Útočníci navíc využívají také podvodné stránky, které ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V USA padl rekordní jackpot. Výherce získal přes 35 miliard korun

V úterý večer padl ve Spojených státech rekordní jackpot ve hře Mega Millions. Ten narostl do výše 1,58 miliardy dolarů, což je přepočtu 35,2 miliardy korun. Výherní tiket byl prodán na Floridě.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za úmyslné zapálení lesa nebude policista potrestán. Uhradí škodu a u sboru skončil

Za úmyslné zapálení lesa loni v srpnu nebude dnes již bývalý policista z Karlovarska potrestán. Státní zástupce Roman Šustáček jeho stíhání nyní podmíněně zastavil. „Stanovil jsem mu zkušební dobu dva roky, během které musí uhradit škodu v řádu stovek tisíc korun. Dalších 20 tisíc korun ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Von mě žďuchnul a práskl mě.“ Brněnští strážníci lapili loupežníky z podchodu

Přímo před kamerami dohledového centra se v noci na neděli pustili v podchodu u brněnského hlavního nádraží do strkanice tři muži. Pracovníky u kamer zaujal už začátek interakce mezi muži, při kterém nechyběla vzrušená gestikulace. Dva mladší muži pak začali staršího chodce odstrkovat, ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Režisérka Daria Kashcheeva: Nominace na Oscara mi otevřela dveře a pomohla získat české občanství

Jako první ji napadlo použít k natáčení loutkového příběhu ruční kameru. I díky tomu získala za snímek Dcera řadu filmových cen. Včetně nominace na tu nejprestižnější - Oscara. Dozvěděla se o ní v den, kdy se jí otevřely dveře k českému občanství. Odchodem z Moskvy do Prahy sice opustila ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodník chtěl ženu připravit o statisíce, její syn včas vypnul počítač

Díky včasnému zásahu svého syna nepřišla o statisíce korun žena (49) z Olomoucka. Včas vypnul její počítač, když podvodník ovládl internetové bankovnictví jeho matky. Ještě se jí vysmíval a na monitoru jí pustil porno. Právo o tom ve středu informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejméně devět mrtvých si ve Francii vyžádal požár v zařízení pro handicapované

Nejméně devět mrtvých si vyžádal středeční požár v soukromém zařízení pro handicapované v alsaské obci Wintzenheim. Podle prefektury regionu Haut-Rhin bude ale obětí nejméně jedenáct.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďaři se zhlédli v regulovaných cenách, teď si je dají na oslavách svátku

Maďaři si před časem vyzkoušeli regulované ceny pohonných hmot i potravin a zdá se, že se jim tento „socialistický“ systém zalíbil. I když byl už pro neudržitelnost zrušen, úřadům se zřejmě zalíbil. Teď se k němu vrací alespoň na jeden den. Organizátoři oslav státního svátku Dne svatého ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladé řidičce se v Praze udělalo špatně za volantem a havarovala

Mladá dívka za volantem havarovala v úterý v Praze. Vyjela ze silnice do srázu, kde havarovala. Neutrpěla vážné zranění.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aerolinka měla ignorovat cestující s alergií na ořechy. Žena sáhla k drastickému řešení

Cestující Leah Williamsová kritizuje aerolinky Eurowings za neochotu. Při nedávném letu musela žena, která trpí silnou alergií na ořechy, skoupit všechna balení arašídů, aby zajistila, že je posádka nebude prodávat. Williamsová přitom nejprve zaměstnance požádala, zda by buráky vyřadili z nabídky, ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo za červenec hlásí meziroční nárůst migrace o 80 procent

Migrační krize v Německu se zhoršuje, podle Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) úřady v červenci zaznamenaly 23 674 žádostí o azyl, o 79 procent více než ve stejném měsíci loňského roku a o dvě procenta více než v červnu.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na tropickém ostrově Tonga je nezvyklá zima. Místní kupují kabáty a topení

Tichomořské souostroví Tonga zažívá jednu z nejchladnějších zim ve svých dějinách. Místní obyvatelé nejsou na teploty okolo deseti stupňů Celsia vybavení a ve velkém skupují mikiny, bundy a přenosná topení. Teploty jsou tu zhruba o 12 stupňů nižší, než je v tomto ročním období obvyklé. Rostou ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvě třetiny ukrajinských uprchlíků žijí v Česku pod hranicí chudoby

Dvě třetiny ukrajinských uprchlíků žijí v České republice pod hranicí příjmové chudoby. Nejohroženější jsou domácnosti s dětmi. Dva ze tří ekonomicky aktivních uprchlíků přitom mají práci a bezmála polovina se jich dokáže v běžných situacích domluvit česky. Plyne to z výzkumu agentury PAQ.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lupič z Ostravy procestoval několik zemí, dopadli ho v Rumunsku

Kriminalisté několika zemí se zapojili do pátrání po muži, který v minulém roce přepadl v Ostravě seniorku. Pátrání trvalo několik měsíců, lupič mezitím stačil procestovat celou Evropu, jeho pohyb byl zjištěn ve Francii, Polsku, Rakousku, Belgii a nakonec i v Rumunsku, kde byl po rozsáhlé ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový Volkswagen Multivan dostal paket pro přenocování

Ještě než sedmá generace Volkswagenu Multivan dostane plnohodnotnou obytnou verzi California s vyklápěcí střechou, je k mání varianta na půl cesty. Nově nabízený paket pro přespání slouží pro příležitostný nocleh.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stížnost na blokaci dezinformačních webů smetl soud ze stolu

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost neziskových organizací Institute H21 a Otevřená společnost, které kritizovaly loňskou výzvu k zablokování vybraných dezinformačních webů. Stát výzvou reagoval na vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Podle obou organizací šlo o nezákonný zásah. ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič se třemi dětmi v autě na Náchodsku nadýchal 2,9 promile

Mimořádný hazard předvedl řidič s třemi dětmi v osobním autě na Náchodsku, kde po zastavení policejní hlídkou nadýchal bezmála tři promile. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až roční vězení.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klimatickou politiku vlády Němci většinově podporují, víc je ale trápí ekonomická krize či obavy z války

Tři čtvrtiny Němců mají podle průzkumu agentury INSA vážnou obavu o svoji budoucnost v souvislosti s klimatickými změnami a velká část z nich je ochotná kvůli tomu změnit své návyky. Současně se ale ukazuje, že obyvatele v současnosti více trápí jiné problémy, jako je válka na Ukrajině či ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo plánuje pro svá města MHD jihoamerického typu

Nad německými městy by v budoucnu měly vést kabinové lanovky, jako je tomu například v Mexico City, kolumbijském Medellínu nebo bolivijském La Pazu. Předpokládá to plán, s nímž přišel spolkový ministr dopravy Volker Wissing.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odolá střelbě i výbušninám. BMW ukazuje novou řadu 7 v pancéřované verzi

Aktuální generace řady 7 od BMW se ještě před výstavní premiérou na mnichovském autosalonu konaném od 5. září představila ve své pancéřované verzi Protection. Vůbec poprvé včetně elektromobilu i7.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snowflakes jako živý trailer k filmu Amerikánka

V září to bude pět let, co režisér Viktor Tauš představil na pražských Jatkách 78 Amerikánku, divadelní představení podle scénáře Evity Naušové. Emu překonávající překážky v podobě dětského domova, pěstounské péče i pasťáku v něm hrály Tereza Ramba a Eliška Křenková.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dal si sedm piv a dva panáky. Opilý řidič na sebe upozornil pomalou jízdou

Pomalá jízda dodávky a nezvyklý manévr jejího řidiče, kdy chtěl před sebe pustit auto s policejní hlídkou, která přitom signalizovala, že po něm chce zastavení. Zmíněným chováním na sebe upozornil šofér na Chrudimsku, který vzápětí nadýchal bezmála dvě promile alkoholu. Muž na videozáznamu, který ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lipavský se sešel s Pavlem, řekl mu o výsledcích jednání o Ukrajině v Džiddě

Česká republika nabídla pomoc v naplňování desetibodového ukrajinského mírového plánu. A to v oblasti jaderné bezpečnosti a stíhání válečných zločinů, uvedl po středečním jednání s prezidentem Petrem Pavlem na Hradě ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Za českou diplomacii to během ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Špičkové mobily od Samsungu zlevnily o tisíce korun

Ušetřit klidně i několik tisíc korun je aktuálně možné při nákupu vlajkových lodí od společnosti Samsung. Letošní modely z řady Galaxy S23 totiž výrazně zlevnily. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Švédský sochař Lars Widenfalk vystavuje v Praze fragmenty hlav z mramoru i taveného skla

Švédský sochař Lars Widenfalk, který žije střídavě v Česku, Švédsku i Itálii, vystavuje do 8. září v pražské Galerii Kuzebauch. Věnuje se převážně figurativní tvorbě a to převážně z klasičtějších materiálů jako je mramor nebo žula. Na výstavě Facing ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Plyn v Evropě kvůli obavám o dodávky silně zdražuje

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se ve středu výrazně zvyšuje a odpoledne překročila 40 eur (zhruba 970 korun) za megawatthodinu (MWh). Panují obavy, že dodávku zkapalněného zemního plynu (LNG) by mohly narušit stávky v některých terminálech na LNG v Austrálii, uvedla agentura DPA.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příchod digitálního rublu se blíží, testy mezi lidmi odstartují příští týden

Kvůli válce na Ukrajině čelí tvrdým sankcím i ruský finanční sektor. Moskva tak hledá cesty pro rozvoj své platební infrastruktury. Řešením by mohl být digitální rubl, který se začne už příští týden testovat mezi vybranými spotřebiteli a společnostmi. Ve středu o tom informovala ruská centrální ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Musela jsem z Evropy uprchnout. Rakouská exministryně, která na své svatbě skotačila s Putinem, žije v ruské vesnici

Bývalá rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová, která si před pěti lety zatancovala na své svatbě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, se zřejmě usadila v Rusku. Ve vesnici Petrušovo v Rjazaňské oblasti si pronajala domek, kde píše knihu o Evropě, a na návrat do vlasti zatím ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena laškovala s neznámým mužem na internetu, po zaslání videí ji začal vydírat

Na policii nahlásila v minulých dnech případ vydírání důvěřivá žena z Českokrumlovska. Laškovala v červenci a na začátku srpna s neznámým mužem po internetu a poslala mu i intimní videa a fotografie. Netušila však, že ji muž začne vydírat. Požadoval po ní 5000 dolarů, jinak prý snímky ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rezervoval byt, ale smlouvu neuzavřel? Nelze pokutovat, připomněl realitkám Nejvyšší soud

Realitní kancelář nemůže požadovat pokutu za to, že zájemce i přes provedenou rezervaci nakonec neuzavře s prodávajícím smlouvu o prodeji. Nejvyšší soud zamítl dovolání zprostředkovatele, který si chtěl ponechat rezervační poplatek 72 600 korun. Zájemci o pozemek odstoupili od koupě poté, co ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nebojte, investice roste. Sledovala pohyb kurzoru na monitoru, mezitím jí mizely miliony

O zhruba čtyři miliony korun připravili ženu z Novojičínska podvodníci, kteří slibovali výhodné investice do kryptoměn. Ženě se stala osudnou důvěra, při které bez váhání poslala zcela anonymnímu kontaktu nejcitlivější osobní údaje, mimo jiné mu umožnila vzdálený přístup do svého internetového ...

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bezdomovec v Plzni si ustlal v sušičce na prádlo, strážníci ťukali na skleněná dvířka

Když je nejhůř, dá se přespat i v bubnu sušičky na prádlo. Tedy pokud vás nevzbudí strážníci. Tak jako 29letého bezdomovce, který si ve zmíněném zařízení veřejné prádelny nedaleko plzeňského vlakového nádraží ustlal v pondělí večer.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Organizátoři korejského jamboree v průšvihu. Za peníze pro skauty létali po světě a pluli na luxusních lodích

Jihokorejští poslanci vyzvali vládu, aby zajistila audit účetnictví světového setkání skautů (jamboree) u Soulu. Většina z téměř dvoumiliardového rozpočtu měla být utracena za „operační a osobní výdaje“.

středa odpoledne 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Série explozí na Krymu: To nic, jen cvičení s kouřovou clonou, chlácholí úřady vyděšené Rusy

Zvuky explozí hlášené z několika měst, mohutný sloup dýmu v Sevastopolské zátoce a opětovné přerušení dopravy na Kerčském mostě. To vše ve středu hlásili obyvatelé Rusy anektovaného Krymského poloostrova. Podle vysvětlení okupačních úřadů šlo o „plánovanou likvidaci munice a o cvičení ...

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženu ve Francii našli doma vyděšenou, polonahou a s oholenou hlavou. Nakonec to nevypadá na týrání

Francouzská policie zatkla 55letého Němce Thorstena S. poté, co našla jeho o dva roky mladší manželku zamčenou doma polonahou a s oholenou hlavou. Podle původní zprávy médií měl muž ženu týrat a znásilňovat, policie ale stopy po ničem z toho nenašla. Manžel všechna obvinění odmítl a uvedl, že ...

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

František Němec: Aristokrat českého divadla slaví osmdesátiny

Jeden z herců, kteří tvoří dějiny českého divadla 20. a 21. století, František Němec slaví 9. srpna osmdesáté narozeniny. Narodil se v roce 1943 v Sezimově Ústí a divadlu se věnoval už v mládí jako ochotník. Herectví studoval na pražské DAMU a ještě během studií hostoval v libeňském ...

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už ne jen europoslanci. V ODS roste tlak na samostatnou kandidátku do eurovoleb

V ODS roste tlak na to, aby šla strana příští rok do voleb do Evropského parlamentu samostatně a ne v koalici Spolu, tedy s TOP 09 a KDU-ČSL. Zatím tento názor prosazovali především současní europoslanci ODS, v poslední době se k nim ale začali přidávat i další spolustraníci. Upozorňují ...

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: O houbách a lidech, o klimatickém aktivismu i o manželství pro všechny

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie převezla gurua Járu do České republiky

Česká policie převezla do ČR muže odsouzeného za několik znásilnění. Zadržen byl na Filipínách. Podle popisu případu jde o Jaroslava Dobeše alias gurua Járu, který byl zakladatelem ezoterické školy. Odsouzen byl na 5,5 roku.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechci to ignorovat. Pavel žádá informace ze sedmi kartonů archivních spisů k Fremrově kauze

Prezident Petr Pavel požádal o všechny dostupné informace o nominantovi na ústavního soudce Robertu Fremrovi z archivů Prahy a bezpečnostních složek. Rozhodnutí o jmenování ústavním soudcem zveřejní, až se s nimi seznámí. Ve středu to napsal na Twitter.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko má přístavy a sklady zahlcené obilím

Skladovací kapacity v přístavech na jihu Ruska jsou po dvou velkých sklizních přeplněny obilím navzdory rekordnímu vývozu v minulém měsíci. Znamená to, že jakákoliv eskalace vojenské konfrontace v klíčové oblasti Černého moře by mohla mít dominový efekt a připravit svět o velké množství ...

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel americký zpěvák Rodriguez

Ve věku 81 let v úterý zemřel americký písničkář Sixto Rodriguez, jehož neuvěřitelný životní příběh vypráví oscarový dokument Pátrání po Sugar Manovi z roku 2012.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena v Praze poplivala policistu. Pak mu řekla, že má žloutenku typu C

S týdny nejistoty ohledně možné nákazy bude nyní žít pražský policista, kterého při kontrole u hlavního nádraží poplivala žena nakažená žloutenkou typu C. Ta je nyní podezřelá z trestného činu.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Norsku se protrhla hráz přehrady u vodní elektrárny

V důsledku několikadenních lijáků se ve středu částečně zhroutila hráz přehrady u vodní elektrárny v Braskereidfossu severovýchodně od Osla. Už dříve voda elektrárnu na největší norské řece Glomma zatopila a zařízení je mimo provoz.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve vybuchlé továrně u Moskvy vyvíjeli strategický bombardér nové generace

Ruský závod Zagorsk Optical-Mechanical Plant, který ve středu explodoval ve městě Sergijev Posad nedaleko Moskvy, se podílel na vývoji bombardéru nové generace zvaného Messenger, uvedl na Telegramu kanál Agentura, který cituje například ruský server Meduza. Při výbuchu továrny zemřel jeden člověk ...

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Šumavě se ztratil osmnáctiletý autista, který nemluví. Pátrá po něm policie

Policisté i hasiči intenzivně pátrají po osmnáctiletém mladíkovi s poruchou autistického spektra, který se ve středu po poledni ztratil poblíž Černého jezera na Šumavě. Podle předběžných informací byl s rodiči na výletě.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OBRAZEM: StarDance? Josef Maršálek a Adriana Mašková vsadí na chválu, waltz a tango

Dalším párem, který se od října představí v televizní soutěži StarDance, bude cukrář Josef Maršálek a tanečnice Adriana Mašková. I oni již pilně trénují. A divákům slibují, že se dotknou vlastních limitů. Podle jejich nadšení z tréninků to vypadá, že tenhle pár má ještě jeden cíl: diváky ...

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úřednice na Slovensku přijala jako úplatek rajčata a ředkvičky. Dostala pět let vězení

Specializovaný soud v Banské Bystrici odsoudil bývalou šéfku úřadu práce v Piešťanech Zuzanu Komárkovou k pětiletému trestu nepodmíněně za přijetí úplatku ve formě tašky plné rajčat, paprik a ředkviček.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Socha AtatĂĽrka na Praze 6 vzbuzuje odpor i otázky

Počátkem letošního roku se na starostu městské části Praha 6 Jakuba Stárka obrátil turecký velvyslanec Egemen Bağışem a přednesl požadavek na umístění sochy Mustafy Kemala AtatĂĽrka.

středa v podvečer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtrnáctiletá influencerka Lil Tay zemřela. Vulgárním rapem se proslavila už v devíti

V pouhých čtrnácti letech zemřela Kanaďanka Claire Hope, kterou miliony uživatelů sociálních sítí znaly jako kontroverzní rapperku a influencerku Lil Tay. O „náhlém a tragickém“ úmrtí dívky a jejího jednadvacetiletého bratra informovala bez bližších podrobností rodina s tím, že věc ...

středa večer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tornádo v Rychnově nad Kněžnou. Lidé zveřejňují videa

Vzdušný vír v části Rychnova n. Kněžnou poškodil několik domů, strhl plot a způsobil menší škody. Nikoho nezranil. Nezisková organizace Czech Thunderstorm Research Association (CTRA) později na Facebooku potvrdila, že se jednalo o tornádo.

středa večer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko posílí armádu u západních hranic, Polsko posílá vojáky k Bělorusku

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve středu na setkání vojenské rady uvedl, že Ruská federace posílí počty svých vojáků na západních hranicích. Informuje o tom ruská vládní agentura TASS. Podle agentury Reuters bude posilovat i Polsko, které na hranice s Běloruskem pošle 2000 vojáků.

středa večer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský úder zabíjel u kostela v Záporoží. Zelenskyj hrozí odvetou

Několik obětí si ve středu vyžádal ruský vzdušný úder v Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny. Prezident Volodymyr Zelenskyj pohrozil odvetou „v první linii“ a zveřejnil video z místa útoku.

středa večer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polonazí aktivisté protestovali na Mallorce proti býčím zápasům

Organizace na ochranu zvířat AnimaNaturalis požaduje úplný zákaz býčích zápasů na Baleárských ostrovech, což v neděli její stoupenci přišli vyjádřit na demonstraci v Palmě na Mallorce. Býčí zápasy jsou ve Španělsku politikum. Na jiné demonstraci, svolané naopak na podporu corridy, účastníci ...

středa večer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rubl se hluboce propadl. Ruská centrální banka zastavuje nákup zahraničních měn

Ruská centrální banka nebude od čtvrtka až do konce roku nakupovat zahraniční měny, důvodem rozhodnutí je vysoký pokles rublu. Cílem tohoto kroku je snížit výkyvy na finančních trzích, uvádí se v prohlášení banky. Zároveň ale banka bude pokračovat v prodeji zahraničních měn.

středa večer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České Švýcarsko se znovu zelená

Příroda si na plochách v národním parku České Švýcarsko, kde před rokem řádil ničivý lesní požár, s obnovou vegetace poradila sama. Spáleniště je den ode dne zelenější, daří se na něm zejména kapradinám, mechům nebo břízkám.

středa večer 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel Robbie Robertson z The Band

Ve věku 80 let zemřel kanadský kytarista, skladatel a zpěvák Robbie Robertson, který v 70. letech vedl kanadsko-americkou skupinu The Band. Informoval o tom server Variety.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V bytě na náměstí ve Slaném došlo k výbuchu. Z domu evakuovali 15 lidí

V bytě na Masarykově náměstí ve Slaném na Kladensku došlo ve středu večer k výbuchu, při kterém byl zraněn jeden člověk. Co bylo příčinou exploze, zjišťují kriminalisté.

středa v noci 9/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru