Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 11. srpen 2023
pátek 24. 5. 2024, 3:07

archiv zpráv pro 11. srpen 2023

Bydlí na chatě, která vypadá jako stodola. Toužili po klidu a zahradě

Venkovské, originální, krásně divoké a nespoutané, zároveň moderní a komfortní. Takové je bydlení u Vltavy v chatě s velkou zahradou, které si nedávno s pomocí profesionálů zařídili manželé Eva a Jan.

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Od sousedů jsou cítit chemikálie. Bojíme se, že vaří drogy a dům vybuchne

Do bytu vedle nás se nastěhovala mladá dvojice nájemníků. Poslední dobou za nimi začaly chodit podivné existence. Ale z čeho máme největší strach, je chemický zápach, který se od nich line. Obáváme se, že v bytě vaří drogy, popisuje Karla svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jak vytvořit krásnou skalku: praktické tipy

Není skalka jako skalka. Někdo si pod ní představí větší květináč s palmou, pro jiné to je megalomanský projekt včetně jezírka, který je bez bagru a promyšleného plánu neuskutečnitelný. Ať už to vidíte tak, či onak, při každé stavbě skalky je důležité dodržet několik kroků.

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Návrhy architekta přišly majitelům jako úlet, teď jsou ze zahrady nadšeni

Zahrada a dům v severském stylu upoutají řešením inspirovaným pozemky amerických vil. Poměrně velká předzahrádka s velkorysým schodištěm je volně přístupná, oplocená je pouze zadní část.

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

V Banátu si užijete kulturní festival i dobře značené turistické trasy

Naše turistické značení cest je bez nadsázky nejlepší. Ale najdete ho i jinde za hranicemi, například v rumunském Banátu, kde se příští týden pořádá unikátní festival.

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Kuchyňský trojúhelník: Přežitek, nebo je toto pravidlo stále aktuální?

Víte, co je kuchyňský trojúhelník? S rýsováním to nemá nic společného, jde o uspořádání pracovního prostoru v kuchyni platící už od 20. století. Dnes ale mají kuchyně jiný vzhled než před lety. Je tedy nutné toto pravidlo dodržovat?

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Renovace teracové podlahy: Jde vůbec teraco vyčistit?

Ještě v polovině minulého století šlo o jeden z nejpoužívanějších materiálů při tvorbě podlah. Poté popularita teraca začala klesat, začalo být vnímáno jako nevýrazný šedý materiál a nahrazováno jinými materiály, zejména umělými. To se však v posledních desetiletích změnilo a dnes teracové podlahy ...

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete zmírnit cukrovku? Tyto bylinky vám pomohou

Diabetes neboli cukrovka je stále rozšířenější nemocí, která limituje život mnoha pacientů. Dnešní medicína se s tímto onemocněním umí celkem dobře poprat. Přesto lze cukrovku udržet na uzdě i přírodní cestou - pomocí bylinek. Je však nutné mít na paměti, že se jedná pouze o podpůrnou léčbu, která ...

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Od září bude Nová zelená úsporám i pro bytové domy

Od září letošního roku nás čeká nová podoba dotačního programu Nová zelená úsporám, který domácnostem přispívá na opatření vedoucí k úsporám energií. Inspiraci si bude brát také z alternativního programu Nová zelená úsporám Light, který cílil na nízkopříjmové domácnosti. O finanční podporu si tak ...

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Dům a zahrada

Nový pavilon goril v pražské Zoo je z části ukrytý pod zemí a má zelenou střechu porostlou trávou

Od minulého roku má Zoo Praha nový pavilon goril, který pro něj navrhli pražští ABM architekti. Umístěn je v přírodním parku Draháň – Troja, který je cenný i původními pastvinami. Nový pavilon je maximálně zapuštěn do krajiny, má nový vstup a vede ...

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Studie zjistila, proč ženy padají ze schodů mnohem častěji než muži

V současném hektickém životě bývá málokdy prostor na obyčejné nicnedělání. Spíše je potřeba naučit se řešit věci stručně, rychle, a občas i několik najednou. Právě tzv. multitasking, tedy zvládání několika věcí najednou, je častější doménou žen. Ovšem jak vědci zjistili, má i svá negativa – ...

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velký mlýn v Praze 8 prošel razantní proměnou. Barokní budovu nově obývá knihovna i kavárna

První zmínka o této podobě Velkého mlýna, později zvaného Löwitova, sahá až do roku 1747. Historická kulturní památka stojící u slepého ramene Vltavy v pražské Libni poslední desítky let chátrala. Jejího žalostného stavu si všiml Pavel Kocourek, který se rozhodl mlýn znovu oživit. Nově tam po ...

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Banky cílí na hráče počítačových her

V byznyse s počítačovými hrami se protočí obří částky. Podle analýzy společnosti Newzoo loni celosvětově vygeneroval zisky ve výši 182,9 miliardy dolarů, tedy asi 4,5 bilionu korun. Letos pak společnost očekává růst na 187,7 miliardy dolarů.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slušná úroda krkonošských borůvek láká česače s hřebeny

Plantáže krkonošských borůvek letos poskytly vcelku slušnou úrodu. Ovšem leckdy s rizikem nemalé pokuty. Přesto přírodní bohatství Krkonoš láká sezonní sběrače dokonce ze vzdáleného Slovenska.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Producent Radomír Dočekal: Stávka v Hollywoodu? I u nás přišly tisíce lidí o příjem

Scenáristická a herecká stávka otřásla Hollywoodem. Netýká se přitom zdaleka jen amerických filmařů. O tom, co znamená pro české produkce a lidi, které zaměstnávají, mluvil s Právem producent a člen představenstva Asociace producentů v audiovizi Radomír Dočekal.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na ženu spadl z nebe had, pak na ni zaútočil dravý pták

Peggy Jonesová z texaského městečka Silsbee minulý měsíc sekala trávník, když jí na ruce přistál had. Upustil ho dravec, který se okamžitě vydal získat svou kořist zpět. Žena si z incidentu odnesla četné škrábance a rozbité brýle.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Knightová, Kangová a Šťastná

Vymanit se ze zavedených stereotypů tradiční společnosti, to není jen tak. Zvláště když jde o ženu z Jižní Koreje. Stejně tak není snadné být úspěšnou advokátkou, která má úspěšně hájit při rozvodu manželku slavného moderátora. Obě knihy najdeme v aktuální nabídce posledního týdne. Kromě nich na ...

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemanovi dali košem, od Pavla by řády přijali

Prezident Petr Pavel bude při výběru osobností vyznamenaných k 28. říjnu rozhodovat i o těch, kteří už dříve odmítli převzít vyznamenání z rukou jeho předchůdce Miloše Zemana. A někteří z nich už dali najevo, že od Pavla by prezidentskou medaili přijali.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Počet obětí záplav v čínské provincii Chu-pej vzrostl na 29

Počet obětí záplav v čínské provincii Chu-pej vzrostl na nejméně 29, píše agentura AFP s odvoláním na čínská státní média. Obnova provincie po záplavách by podle tiskové agentury China News Service (CNS) mohla trvat dva roky.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko vyslalo sondu na Měsíc

Rusko v noci na pátek vyslalo z kosmodromu Vostočnyj raketu Sojuz 2.1b s modulem Luna-25, který má přistát na Měsíci. Jedná se o první takový ruský projekt za posledních téměř 50 let a podle agentury DPA má jít o předstupeň potenciálního nového průzkumu Měsíce prováděného člověkem na místě.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požáry na Havaji mají už 53 obětí

Počet obětí ničivých lesních požárů na havajském ostrově Maui vystoupil na 53, oznámily dnes havajské úřady. Ke čtvrtečnímu poledni místního času se podle prohlášení okresu Maui počet potvrzených úmrtí zvýšil z 36 o dalších 17. Havajský guvernér Josh Green televizi CNN řekl, že mohlo shořet až ...

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Kupjansku a Lymanu je to teď noční můra, přiznala ukrajinská náměstkyně ministra obrany

Potíže s ruskými útoky v Charkovské oblasti u Kupjasku přiznala v rozhovoru s listem The Guardian náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová poté, co byla nařízena evakuace 12 000 obyvatel oblasti. Podle listu mluvila o „noční můře“. Rusové podle ní využívají snahu ...

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Půl života byl na pervitinu, zachránil ho malý syn

Skoro čtvrtstoletí bral Pavel Souček z Tachova pervitin. Žil na ulici. Blízcí i kamarádi ho odepsali. S drogami ale nakonec úplně skončil, když se mu narodil syn Lukáš. Už pět let abstinuje a o chlapce se sám stará.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Objem hypoték v červenci klesl, sazby jsou nejníže od loňského srpna

Banky a stavební spořitelny poskytly v červenci hypoteční úvěry za 11,4 miliardy korun, což je proti červnu pokles o 18 procent. Meziroční pokles se snížil na čtyři procenta. Úroková sazba u skutečně nových hypoték bez refinancování klesla z červnových 5,86 procenta na 5,8 procenta. To je ...

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Těžní věže jsou svědky hornické historie, mají se zachovat

Bývalý důl ČSA na Karvinsku by mohl být památkou. Vyplývá to z jednání mezi památkáři a státním podnikem Diamo o tom, které objekty spjaté s těžbou černého uhlí v moravskoslezském regionu zůstanou i po ukončení těžby zachovány.

pátek ráno 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OBRAZEM: StarDance. Richard Krajčo a Dominika Rošková sní o dokonalém valčíku

Podzimní hit České televize se blíží. Účastníci StarDance pilně trénují, aby přesvědčili porotce i diváky, že právě oni si zaslouží jejich body, respektive hlasy. Patří k nim i pár složený z muzikanta a herce Richarda Krajča a Dominiky Roškové. Oba vědí, že je čeká tvrdá práce.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motorkář předjížděl ve stejné chvíli jako auto. Při střetu zemřel

Smrtelné zranění utrpěl ve čtvrtek odpoledne motorkář na Havlíčkobrodsku, který se při předjíždění srazil s autem.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V rekordním čase pokořil všechny osmitisícovky. Rozjeté má už i druhé kolo

Koncem minulého měsíce zdolal po boku norské horolezkyně Kristin Harilaové horu K2. Byla to poslední ze 14 nejvyšších hor světa, které společně pokořili v rekordním čase - za 92 dní. Teď má pětatřicetiletý Tenjen Šerpa nový cíl. Chce být nejmladším člověkem, který vystoupá na všechny ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

David: Ústavní soud by si měl říci, na co stačí a na co už ne

Před několika dny se uzavřela desetiletá kapitola působení soudce Ludvíka Davida na Ústavním soudu. O víře v nastupující nové soudce, kteří vtisknou při svém rozhodování tvář nové dekádě Ústavního soudu, o limitech konstitučního tribunálu i o nadcházejících výzvách, jimž bude soud ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Moskvy vypukl mohutný požár, letiště Vnukovo bylo uzavřeno

V ruském městě Odincovo poblíž moskevského letiště Vnukovo propukl v noci na pátek mohutný požár. Plameny zachvátily celý velký sklad. Je to druhý podobný požár u Moskvy za dva dny. Agentura Reuters v pátek ráno uvedla, že Rusko v reakci na požár a na podezření z dalších dronových útoků ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barbie jako ničitel vztahů aneb Když váš partner nevidí film růžově

Film Barbie slaví úspěch po celém světě. Staronový fenomén blonďaté panenky má ale nečekaný vliv i na naše milostné životy. Ukazuje se, že lidé zpochybňují své vztahy, dokonce se se svými partnery rozcházejí kvůli jejich reakci na film.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kožichy a „oškubané husy“. Ukrajinský ministr financí promluvil o korupci

Míra korupce na Ukrajině je nyní navzdory různým skandálům nejnižší za dvě desetiletí, tvrdí tamní ministr financí Serhij Marčenko. Okamžité vymýcení úplatkářství v zemi je ale podle něj nyní nemožné. Marčenko také řekl, že kvůli ruské invazi bude Ukrajina příští rok potřebovat opět minimálně ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žádné dveře, jen otvory ve zdi a spousta květin, tak vypadá proměna panelákového bytu ze 60. let

Bratislavskému bytu v panelovém domě ze 60. let s typizovaným půdorysem chyběla lehkost. Architekti z ateliéru Kilo / Honč v rámci jeho proměny pracovali v procesu udržitelné adaptace a hledali způsob, jak vytvořit bydlení odpovídající moderním potřebám mladé rodiny.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co se děje v těle po smrti

O smrti dokáže nahlas mluvit málokdo. Pro většinu z nás je to velmi nepříjemné a citlivé téma, a to přestože se nás často velmi úzce dotýká. I z tohoto důvodu kolem smrti panuje spousta neznámého. Lidé například často nemají ani povědomí, co se děje s tělem hodiny po smrti.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína je v ekonomických potížích, je to tikající časovaná bomba, varoval Biden

Americký prezident Joe Biden varoval před vývojem v Číně, kde se zbrzdil hospodářský růst, panuje deflace a je vysoká nezaměstnanost mezi mladými. V Utahu Čínu označil z mnoha důvodů „tikající časovanou bombu“, které je nebezpečná, protože režim je nedemokratický.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Emília a Linda přiměly muže k investování do kryptoměn. Přišel o tři miliony

Další případ podvodníků, vydávajících se za finanční odborníky a obchodníky s kryptoměnou, prověřuje policie na Opavsku. Muž, který uvěřil slibům na zhodnocení peněz na kryptoměnovém účtu, nakonec přišel o více než tři miliony korun.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Petr Agha: Potřebujeme skutečně manželství pro všechny?

Společnost se skládá z jednotlivců, kteří mají různé sexuální orientace a genderové identity, většina z nich odpovídá tradičním společenským normám – a řada z nich ne. Navzdory těmto rozdílům jsou ale jejich emocionální a materiální potřeby, podobně jako jejich touhy, stejně platné ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Brně nechal v autě psa, někdo mu vysklil okénko

Svérázným způsobem se rozhodl řešit situaci psa, který na svého pána čekal v autě odstaveném na přímém slunci v Brně-Žabovřeskách, neznámý kolemjdoucí. Nijak se totiž nerozpakoval a u auta rozbil boční okénko.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku zadrželi bývalého šéfa policie, který kandiduje za Směr

Bývalý policejní prezident Tibor Gašpar (61) byl v pátek zadržen policisty Národní kriminální agentury (NAKA). V zářijových předčasných volbách Gašpar kandiduje za stranu Směr-sociální demokracie expremiéra Roberta Fica.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská střela zasáhla hotel, kde o pár hodin dříve skončil dětský tábor, tvrdí Kyjev

V hotelu Reikartz v ukrajinském Záporoží, který ve čtvrtek zasáhla ruská raketa, jen o chvíli dříve skončil dětský příměstský tábor, uvedlo ukrajinské ministerstvo obrany. Tábor skončil v šest večer místního času, raketa do hotelu udeřila o hodinu později a zabila jednoho člověka a 16 dalším ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mitsubishi ukázalo nový crossover Xforce

Automobilka Mitsubishi představila novinku pro trhy jihovýchodní Asie, Afriky či Jižní Ameriky, nazvanou Xforce. Pro evropský trh se s ní alespoň aktuálně nepočítá.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsem naživu, šokovala influencerka Lil Tay po zprávách o své smrti

Zprávy o mé smrti byly značně přehnané, oznámila překvapivě čtrnáctiletá kontroverzní influencerka Lil Tay krátce poté, co světová média oblétla zpráva o tom, že zahynula spolu se svým bratrem. Vzkázala přitom, že její instagramový účet nabourali hackeři, kteří na něj oznámení s „otřesnou ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Globální oteplování a ještěrky

To jsi celej ty! Všichni bojují s globálním oteplováním a ty si hraješ s ještěrkama!

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejstarším hradem Českého ráje je Valdštejn. Byl zpřístupněn jako druhá památka v Čechách

Dříve byl známý pod jménem Waldenstein, což v německém překladu znamená „Lesní kámen“. Na hrad Valdštejn se vypravíme do oblíbené turistické lokace Český ráj. Stojí v Hruboskalském skalním městě na Zlaté stezce, kde vznikly již v první třetině 19. století turistické cesty; hrad byl ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recepty z Valašska: brynzové halušky, osúch, frgál a podlesníky

Recepty na tradiční speciality se na Valašsku předávají z generace na generaci. V restauraci Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích je umějí převést v gastronomické lahůdky té nejvyšší kvality. Pro nás šéfkuchař Pavol Pikulák oprášil původní beskydské recepty a připravil je hezky postaru.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: #annaismissing: Může se to stát i vám a vašim dětem?

Nový český film #annaismissing vznikl pod stejnou režijní taktovkou Pavla Soukupa a ve stejné produkci (Milan Kuchynka, Vratislav Šlajer, Jakub Košťál) jako internetový seriál #martyisdead, jenž získal prestižní mezinárodní ocenění Emmy. To je televizní obdoba filmových Oscarů. A je potěšující, ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Situace je alarmující. Každých šest minut je v Londýně ukraden jeden mobil

Jen v loňském roce došlo v Londýně k odcizení 90 864 mobilních telefonů. V praxi to znamená, že v hlavním městě Velké Británie je ukraden v průměru jeden telefon každých šest minut, a to včetně nocí, víkendů a svátků. Upozornil na to server BBC.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Návrat odloučeného syna. Potomek thajského krále se po 27 letech vrátil do země

V neděli do Bangkoku po 27 letech v zahraničí přiletěl syn thajského krále. Veřejnost a zejména odborníci to však neberou jen jako vzácné rodinné setkání. Tato událost totiž může mít vliv na budoucnost celé země.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V inzerci na webu lze sehnat smrtelný jed používaný při popravách

Na českých inzertních portálech se objevují inzeráty, v nichž neznámá společnost nabízí k prodeji pentobarbital sodný. Je to ilegální látka, jejíž jeden gram či 2,5 ml v roztoku dokáže zabít člověka. Používá se u poprav a asistovaných sebevražd. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) se kvůli ...

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klimatičtí extremisté se chystají ochromit Bavorsko. Budeme tvrdě trestat, pohrozil jim premiér

Klimatičtí extremisté hodlají příští týden ochromit Bavorsko. Chtějí tak učinit v době, kdy se na ostrově Herreninsel na hornobavorském jezeře Chiemsee uskuteční oslavy 75. výročí vzniku německé ústavy. Zemský premiér Markus Söder radikály důrazně varoval a pohrozil jim razantními postihy.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cyklista bez helmy se srazil s autem. Po pádu zemřel

V Jablonci nad Nisou se ve čtvrtek srazilo osobní auto s cyklistou, který neměl helmu. Muž upadl na silnici a zemřel. Policisté hledají svědky nehody. Ta se stala zhruba v půl deváté, v době, kdy se stmívalo.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička vjela v Olomouci do tramvajové zastávky, kde srazila dva lidi

Osobní auto, které řídila dvaašedesátiletá řidička, narazilo ve čtvrtek pozdě večer do tramvajové zastávky na Brněnské ulici v Olomouci. Zraněna byla nejen řidička, ale i dva lidé, kteří čekali na tramvaj. Právo o tom v pátek informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedinečný chiron má na dveřích úchvatně namalovanou zlatou éru Bugatti

Z jedné strany historické modely, z druhé moderní vozy Bugatti - přesně takový motiv si nechal neznámý americký klient ručně namalovat na svůj nový chiron Super Sport. Práce zabraly 400 hodin.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obec Rybí se brání snaze o výstavbu fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaickou elektrárnu chce vybudovat soukromý investor na kopci v lokalitě Hůrka v obci Rybí na Novojičínsku. Firma pražského podnikatele Pavla Menšíka chce elektřinu vyrábět na pozemcích, které zdědila jeho manželka po svých rodičích.

pátek dopoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hyundai v Nošovicích spustil výrobu druhé generace elektrického crossoveru Kona

Sériovou výrobu druhé generace modelu Hyundai Kona Electric, která navazuje na model vyráběný od března roku 2020, zahájila nošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC).

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kapitulace Země 404 je jedinou možností míru, tvrdí Medvěděv

Místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace Dmitrij Medvěděv uvedl, že jedinou cestou k míru je kapitulace Země 404, což je podle agentury TASS „eufemismus pro Ukrajinu“. Mír má ale blokovat Kyjev i Washington, který navíc Ukrajině posílá desítky „zbytečných miliard“.

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé svolávají do Plzně protest, patnáctiletou dívku znásilnil Ukrajinec

Otřesný případ, kdy osmnáctiletý Ukrajinec v Plzni brutálně znásilnil a pokusil se zabít o tři roky mladší dívku, má dohru. Na sociálních sítích už se lidé svolávají k sobotnímu protestu právě proti Ukrajincům. Policie upřesnila, že se nejedná o uprchlíka, ale mladíka, který ve městě ...

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědci jsou na stopě páté základní přírodní síly

Další krok na cestě k potvrzení existence páté základní síly hlásí američtí vědci z fyzikální laboratoře Fermilab nedaleko Chicaga, píše stanice BBC. Od roku 2021, kdy poprvé výsledky oznámili, sesbírali více dat a dvakrát snížili pravděpodobnost, že jde o statistickou chybu. Experimentální ...

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Počet zničených západních zbraní přeháníme, přiznal ruský bloger a vysvětlil proč

Ruský bloger Polkovnik Šuvalov na svém telegramovém kanálu vysvětil, jak je možné, že se Rusko chlubí více zničenými západními tanky a obrněnci nebo raketomety HIMARS, než jich Ukrajina vůbec dostala. Upozorňuje, že mnohdy jde o útoky na atrapy, což se následně nechce nikomu přiznat. Občas se ...

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bagrista našel na Olomoucku střely do raketometu Kaťuša

Nábojnice do raketometu Kaťuša z druhé světové války objevil ve čtvrtek při výkopových pracích pro kanalizační potrubí na okraji Dolan na Olomoucku bagrista. Munici zajistil přivolaný pyrotechnik. Evakuace obyvatel nebyla nutná.

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechtěli ji pustit do letadla se psem, tak ho nechala samotného na letišti

Na Mezinárodním letišti v Pittsburgu objevili osamoceného francouzského buldočka. Jeho majitelka ho opustila ve chvíli, kdy jí zaměstnanci aerolinek sdělili, že s ní pes nemůže do letadla. Žena sice tvrdila, že jde o zvíře sloužící jako emocionální podpora, to však personál nepřesvědčilo. ...

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neumí anglicky. Potíže s výcvikem pilotů oddalují nasazení F-16 na Ukrajině až na příští rok

Zpoždění tréninkových plánů i trable s angličtinou časově posouvají nasazení klíčových stíhacích letounů F-16 na ukrajinském bojišti. Výcvik na stíhačkách, považovaných za klíčové pro další průběh války na Ukrajině, proběhne na základnách v Dánsku a Rumunsku.

pátek v poledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V malé dílně upečou tisíce chodských koláčů. Tradici drží už tři generace

Za tři dny udělají na devět tisíc koláčů. Před víkendovými Chodskými slavnostmi, což je jedna z největších folklorních akcí v Česku, pečou nonstop. V malé bořické dílně Marie Vondrovicové kousek od Domažlic pracují už tři generace. A pomáhají i další příbuzní a přátelé.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sziget odstartovala chytlavými hity Florence & the Machine

Budapeští se po roce rozléhají tóny a rytmy z celého světa. Začal jeden z největších hudebních festivalů na světě, Sziget. Ve čtvrtek se areálem uprostřed ostrova Óbuda na Dunaji procházely desítky tisíc fanoušků. O prvním dnu referuje zpravodaj Novinek.cz a Práva Lukáš Nedomlel.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mohlo to skončit katastrofou. Turisté jen o vlásek unikli padajícím útesům

Ohromné štěstí mělo několik turistů, kteří vyrazili na pláž v oblasti West Bay v anglickém hrabství Dorset. Jen tak tak se jim totiž podařilo vyhnout padajícímu útesu, který se odlomil od zbytku masivu. Video sesuvu koluje po sociálních sítích. Místní úřady nechaly lokalitu kvůli bezpečnosti ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úvod srpna byl mimořádný, napršelo 255 procent průměru

Úvod srpna, respektive první srpnová dekáda patřila mezi nejchladnější a nejdeštivější za posledních 30 let. Podle meteorologů dosáhly srážkové úhrny 255 procent dlouhodobého normálu z let 1991 až 2022. V Jeseníkách a na Šumavě meteorologové zaznamenali srážkové úhrny kolem 200 milimetrů.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chraňte vyobrazení vůdců, vyzvala Severní Korea před tajfunem

Severní Korea v rámci příprav na tajfun Khanun vyzvala všechny občany, aby chránili vyobrazení severokorejských vůdců. Západní média připomínají, že za poškození portrétů tří komunistických prezidentů hrozí v zemi dokonce smrt.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonci představili světu svůj nejvyšší mrakodrap. Stojí uprostřed Tokia

Nejvyšším mrakodrapem v Japonsku je nově postavená věž nazvaná Mori JP Tower, kterou mohou návštěvníci Tokia obdivovat v samém srdci města. Stavba vysoká 325 metrů má téměř čtvercový půdorys a elegantně prolamované stěny. Budou v ní byty, obchody, kanceláře a dvě školy.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příběh Hany: Dvacet let žila s tyranem. Po dceři našla odvahu veřejně vystoupit i ona sama

Z prvního manželství má čtyři syny, po rozvodu žila dvacet let s despotou, který ji a její děti soustavně týral. Paní Hana v podcastu Pod svícnem vysvětluje, proč nebylo z jejího pohledu možné odejít dřív, a také, jak reagovala, když zjistila, že její dcera se nedávno objevila ve stejném ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budoucnost herních konzolí

Na trhu je celá řada herních konzolí, o nadvládu nad světem modelů určených k televizi ale soupeří v podstatě jen tři giganti – Microsoft, Sony a Nintendo. Posledním dvěma zmiňovaným podnikům nyní unikly plány na chystané modely. Na co se mohou hráči těšit?

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako mořská panna: Šaty ve stylu rybářské sítě

Jako mořská panna lapená v rybářské síti si můžete připadat, pokud sáhnete po trendy kousku letošní letní sezony – síťovaných šatech. Můžete vybírat mezi nejrůznějšími délkami a barvami. Pomocí jednoduchých stylingových tipů z nich navíc můžete vytvořit plážový, ale i večerní outfit. ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Karlových Varech zemřel motorkář po střetu s nákladním autem

Na silničním průtahu města Karlovy Vary došlo v pátek po poledni k smrtelné nehodě, při které se střetl motocykl a nákladní automobil. Nehoda se stala ve směru na Ostrov na úrovni Kauflandu.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Don Giovanni: Génius, či zločinec? O vášni, zločinu a genialitě

Mezi pražskými scénami hrajícími v létě pod širým nebem si svou pozici získala i Letní Grébovka, kde již čtvrtým rokem působí Divadlo MA režisérky Marianny Arzumanové. Od 31. července do 25. srpna zde její soubor předvádí stěžejní inscenace svého repertoáru.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělá inteligence lidstvo nevyhubí, míní expert

Umělá inteligence je věda stará 50 let. Teď se vzedmula nová vlna zájmu. Jak velký bude dopad, se teprve uvidí. Umělá inteligence lidstvo nevyhubí, ale má potenciál nahradit mnoho zaměstnání. Právu to řekl Jan Šedivý, vedoucí skupiny velkých dat a cloud computing Českého institutu informatiky, ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj vyhodil všechny šéfy odvodových center

Ukrajinská Rada národní bezpečnosti a obrany, v jejímž čele stojí prezident Volodymyr Zelenskyj, rozhodla o propuštění všech šéfů oblastních odvodových center. Důvodem je údajná korupce.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lukašenko nařídil obnovení kontaktů Běloruska s Polskem

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v pátek oznámil, že vládě nařídil obnovení kontaktu se sousedním Polskem. Informovala o tom agentura Belta. Už tak napjaté vztahy mezi oběma zeměmi se ocitly na bodě mrazu poté, co se Varšava rozhodla poslat dohromady až deset tisíc vojáků na posílení ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie obvinila mladistvého kvůli napadení řidiče autobusu v Mostě

V souvislosti s napadením řidiče autobusu městské hromadné dopravy v Mostě obvinili kriminalisté jednoho mladistvého z pokusu o těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Právo o tom v pátek informovala mluvčí policie Ilona Gazdošová.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vyslyšela Putina. Šojguova dcera se veřejně rozešla s partnerem kvůli nesouhlasu s válkou

Dcera ruského ministra obrany Sergeje Šojgua se rozešla se svým partnerem Alexejem Stoljarovem. Podle britského webu Daily Mail ji k tomu zřejmě donutil ruský prezident Vladimir Putin. Stoljarov totiž dával najevo svůj nesouhlas s válkou na Ukrajině.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Překračování umírajícího nosiče na K2? Norská horolezkyně kritiku odmítá

Stinnou stránku má rekord norské horolezkyně Kristin Harilové, která jako první na světě dokázala zdolat všech 14 osmitisícovek během pouhých 92 dní. Při výstupu její výpravy na K2 totiž tragicky zahynul pákistánský nosič Muhammad Hassan, vlnu rozhořčení pak vyvolalo video, které budilo dojem, ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mini ukazuje chystaný countryman během testů v terénu

Britská automobilka Mini ještě před premiérou třetí generace ukazuje snímky lehce maskovaného prototypu countryman při testování ve Skotsku.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obří trolejbus vyjel v Plzni na zkušenou

Největší trolejbus, který kdy byl v Česku, se ve čtvrtek večer vydal na první zkušební jízdu po Plzni. V blízké budoucnosti bude tříčlánkový a plně nízkopodlažní vůz Škoda Solaris 24m jezdit po Bratislavě a také po nové pražské trati k Letišti Václava Havla.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Suvenýry z dovolené. Co je možné dovézt

Z českobudějovického letiště již vzlétla první letadla do Řecka a Turecka. Cestující by ale měli vědět, co si z dovolenkových destinací mohou přivézt, aby jim suvenýry nebyly zabaveny.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozpočet na příští rok je málo ambiciózní, deficit by měl být nižší, zní z koalice

V souvislosti s rozpočtem na rok 2024 mluvili zatím zástupci vládní koalice o výši deficitu 235, ale i 270 miliard korun. Podle některých jsou ale obě čísla málo ambiciózní a deficit rozpočtu by měl klesnout pod hranici 200 miliard korun.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kapacita pevných disků naroste na 100 TB. Už za pár let

Zakoupit dnes pevný disk s kapacitou přesahující 20 TB není prakticky vůbec žádný problém, pokud vám tedy není líto utratit tolik peněz. Už během dvou let bychom se přitom měli dočkat modelů, které budou mít pětkrát větší kapacitu.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Festival Signal láká na dva videomappingy a oživení pražských uměleckých děl světelnými projekcemi

Populární festival Signal se do prahy vrací už pojedenácté a ve dnech 12. až 15. října 2023 do hlavního města přiveze tradiční pestrou směsici světelných instalací a také videomappingu. Jednou z novinek budou takzvané Satelity, což budou již existující ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pekárnám Penam loni narostl zisk o 57 procent

Největší česká pekárenská společnost Penam z holdingu Agrofert loni zvýšila tržby o 1,8 miliardy korun na 6,3 miliardy. To představuje nárůst o 41 procent ve srovnání s rokem 2021. Čistý zisk společnosti vzrostl o 54 milionů korun, tedy o 57 procent na 150 milionů korun. Vyplývá to ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Upravená pravidla pro nové školní budovy by měla platit od října

Nově navržená pravidla pro školní budovy by měla pro vznikající stavby platit zřejmě od října. Upravená vyhláška ministerstva zdravotnictví dává více prostoru pro rozhodování o podobě a chodu školy zřizovatelům a ředitelům, z nových povinností zavádí měření kvality vzduchu ve třídách či mění ...

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fotoinformel jako vstupenka do oxfordské encyklopedie

Vymyslet novou výtvarnou techniku v dnešní době, kdy jako by bylo všechno už objeveno, se zdá prakticky nemožné. Přesto se tak stalo.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Překupníci si stále mastí kapsy. SIM se 100 GB dat plní bazary

Společnost T-Mobile letos opět rozvířila překupnickou horečku, když uvedla v červnu na trh limitovanou akci s předplacenou SIM kartou, díky které lidé mohou každý měsíc využít 100GB datový balíček. S nimi se vesele obchoduje na internetových bazarech dál i nyní.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové vysoce přesnou střelou Kinžal zabili osmiletého kluka v Karpatech

Život osmiletého chlapce si vyžádal v pátek ráno ruský raketový útok, kdy balistická raketa Kinžal vypálená ze vzduchu zasáhla rodinný domek na západě Ukrajiny. Cílem zřejmě mělo být letiště v Ivanofrankivské oblasti.

pátek odpoledne 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za cibulí v mnoha podobách na slavnost k sousedům

Cibule v hlavní roli; v kuchyni i jako „štafetový kolík“ v zábavném běhu. Tak to bude o víkendu vypadat v lázeňském městečku Laa an der Thaya v Rakousku.

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Norské řeky stále stoupají, napáchaly už škody za miliardy

Hladiny rozvodněných řek a jezer v Norsku nadále stoupají. Úřady na jihovýchodě země chystají další evakuace. Až dosud své domovy musely opustit nejméně čtyři tisíce lidí, informuje agentura AP. Škody napáchané velkou vodou a sesuvy půdy se odhadují v přepočtu na více než dvě miliardy korun.

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrající si novorozená vlčata v Českém Švýcarsku natočila fotopast

V národním parku České Švýcarsko se narodilo nejméně pět vlčat. Správa parku zveřejnila video zachycené fotopastí. Vlci se do oblasti vrátili před několika roky po 250 letech.

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva turisté vylezli bez jištění na vrchol milánské katedrály

Dvěma mladým Francouzům zřejmě nestačil pohled na milánskou katedrálu Narození Panny Marie zdola. Rozhodli se proto, že se vyšplhají až na hlavní věž věhlasného gotického svatostánku.

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hromadné nehody zastavily provoz na D1, D5 a D10

Provoz na dálnicích D1 na Vysočině a na D10 u Mladé Boleslavi v pátek odpoledne zastavily kolize více vozidel. Na D1 ve směru na Brno bourala tři auta, přičemž se nehoda obešla bez zranění, na D10 ve směru na Liberec pět aut, kdy podle prvotních informací byli na místě zranění. Řidiči ...

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Děti se instinktivně skrčily k zemi. Kamera zachytila ruský útok na hotel v Záporoží

Ukrajinský občan kamerou zachytil moment ruského útoku na hotel Reikartz v ukrajinském Záporoží, ke kterému došlo ve čtvrtek jen hodinu poté, co v něm skončil příměstský tábor. Raketa přitom zabila jednoho člověka a dalších 16 zranila, dětem se naštěstí nic nestalo.

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gang Los Lobos popřel zapojení do vraždy prezidentského kandidáta v Ekvádoru, zadržení jsou Kolumbijci

Kandidáta na ekvádorského prezidenta Fernanda Villavicencia zavraždila zřejmě skupina Kolumbijců, kteří byli zadrženi po přestřelce s policií. Všech šest zadržených jsou Kolumbijci a Kolumbijcem byl i muž, který podlehl zraněním utrpěným při přestřelce. Mrtvý je zřejmě vrah kandidáta. Kdo za ...

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V sobotu projde Prahou průvod Prague Pride. Vyvrcholí utajovaným koncertem zpěvačky LP na Letné

Překvapením letošního festivalu Prague Pride je příjezd americké zpěvačky LP, která se identifikuje jako genderově neutrální a používá zájmeno they, i když připouští i ženský rod. LP v Praze aktuálně natáčí videoklip k písni Dayglow, který plánuje točit právě i během duhového průvodu. Po něm ...

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hurikán nás měl líznout, ale přišlo peklo, líčí Češka

Varovali nás, že přijde vítr, ale že to bude taková apokalypsa, to jsme netušili ani v nejhorším snu, vypráví Daniela Knížová Becker z havajského ostrova Maui. Ten v minulých hodinách zdecimoval hurikán a rozsáhlé požáry. Právu poskytla svědectví přímo z místa.

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bůh nás odmění za záchranu ukrajinských dětí, na Západ je prodávají na orgány, řekl Lukašenko

Běloruský diktátor Alexandr Lukašenko obvinil Západ, že unáší děti z Ukrajiny za účelem prodeje orgánů. Dodal, že jeho a ruského prezidenta Vladimira Putina Bůh odmění za to, že zachraňují ukrajinské děti, které vozí z Donbaské oblasti na „ozdravné“ tábory. Informuje o tom tisková agentura ...

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zadrželi exšéfa slovenské policie, který kandiduje za Směr. Pozavírejte nás všechny, reaguje Fico

Bývalý policejní prezident Tibor Gašpar (61) byl v pátek zadržen policisty Národní kriminální agentury (NAKA). V zářijových předčasných volbách Gašpar kandiduje za stranu Směr-sociální demokracie expremiéra Roberta Fica. Ten to označil za oficiální útok na opozici šest týdnů před volbami a za ...

pátek v podvečer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina je blíž k dodávce raket Taurus. Výrobce je upraví, aby nemohly zasáhnout ruské území

Německý ministr obrany Boris Pistorius (SPD) měl požádat výrobce raket Taurus, aby do těchto střel s plochou dráhou letu integroval odpovídající omezení, které by Ukrajině znemožnilo útočit na cíle na ruském území. Informuje o tom německý deník Der Spiegel, který uvedl, že by přeprogramování mělo ...

pátek večer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velvyslanectví Ukrajiny k znásilnění v Plzni: Jsme znepokojeni, viník musí být potrestán

Ukrajinské velvyslanectví vyjádřilo v pátek znepokojení nad případem v Plzni, kde osmnáctiletý Ukrajinec znásilnil a pokusil se zabít o tři roky mladší dívku. Dodalo, že viník musí být potrestán.

pátek večer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci nejsou schopni vést úspěšnou protiofenzivu. Mají málo zbraní, tvrdí Duda

Ukrajinská armáda podle polského prezidenta Andrzeje Dudy nemá dostatek zbraní k tomu, aby její nynější protiofenziva byla úspěšná a vedla k zisku převahy nad ruskými silami. Ukrajinci potřebují větší vojenskou pomoc ze Západu.

pátek večer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruské kinžaly mířily na ukrajinské piloty, které čeká výcvik na F-16

Rusové v pátek odpálili čtyři rakety Kinžal na letiště v Ivanofrakivské oblasti. Zaměřili se tak na mladé ukrajinské piloty, kteří mají brzy odjet na výcvik na letounech F-16, prohlásil podle listu Ukrajinska pravda mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat. Místo nich ale zabili osmiletého ...

pátek večer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé svolávají do Plzně protest, patnáctiletou dívku znásilnil Ukrajinec

Otřesný případ, kdy osmnáctiletý Ukrajinec v Plzni brutálně znásilnil a pokusil se zabít o tři roky mladší dívku, má dohru. Na sociálních sítích už se lidé svolávají k sobotnímu protestu právě proti Ukrajincům. Policie upřesnila, že se nejedná o uprchlíka, ale mladíka, který ve městě ...

pátek večer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Scholz v debatě s vylosovanými zájemci zaháněl blbou náladu

Německý kancléř Olaf Scholz se ve čtvrtek večer na besedě s náhodně vybraným lidmi vydal do jámy lvové – do východoněmeckého Durynska, kde by protestní Alternativa pro Německo (AfD) v tuto chvíli jako vítěz získala třikrát víc hlasů než jeho sociální demokracie.

pátek večer 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BBC: Do Litvy zběhl další ruský důstojník, žádá o politický azyl

Další důstojník ruské armády zběhl do Litvy. V pobaltské zemi požádal o politický azyl, uvedla v pátek britská stanice BBC, která s uprchlíkem hovořila.

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Loď Ocean Viking zachránila u Lampedusy přes 600 migrantů

Loď Ocean Viking francouzské organizace SOS Méditerranée za posledních 48 hodin zachránila při 15 zásazích u italského ostrova Lampedusa přes 600 migrantů. Na sedm desítek běženců v pátek dostala do bezpečí i řecká pobřežní stráž, která zasahovala u plavidla, jež se dostalo do potíží ...

pátek v noci 11/8/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.5., 20.5., 19.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru