Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 8. prosinec 2023
neděle 3. 3. 2024, 4:42

archiv zpráv pro 8. prosinec 2023

Izrael varoval lídry několika zemí včetně ČR před agenty Hamásu v Evropě

Izraelský ministr pro diasporu Amichaj Chikli rozeslal lídrům několika evropských zemí včetně České republiky varování před rozsáhlou sítí agentů teroristického hnutí Hamás v Evropě. Uvedl to izraelský deník The Jerusalem Post.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Báli se, že se na malý pozemek dům nevejde. Teď v něm mají i skvělé atrium

Dům pro rodinu. Pokud lze na tomto pozemku vůbec něco postavit. S touto myšlenkou oslovili architekty majitelé skromné parcely se svažitým terénem na území malé moravské obce. Architekti však plochu vytěžili na maximum a stvořili komfortní bydlení s atypickým schodištěm, zajímavou zahradou a ...

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Strakonický hrad prošel rekonstrukcí, která odhalila pozoruhodné nálezy

Díky krajskému zastupitelstvu začal strakonický hrad sloužit Muzeu středního Pootaví. V průběhu nutné rekonstrukce došlo k několika zajímavým objevům.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Kníže se loučí, hrady a zámky zůstávají. Které pamatují Schwarzenbergy? Tady je přehled

Karel Schwarzenberg byl nepřehlédnutelnou osobností našich novodobých dějin a jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů. Spojujeme si ho s mnoha památkami. Které zámky či hrady ho budou připomínat už navždy?

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Upečte si nejoblíbenější cukroví prezidenta Masaryka. S tímto receptem se vždycky povede

Křehká kolečka s ořechy obalovaná v cukru nesměla o Vánocích u Masaryků chybět. Upečte si je také! Jsou snadná a není na nich co zkazit. V hezké sklenici nebo průhledném sáčku navíc potěší i jako jedlý dárek.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Rychlá a snadná instalace koupelnového radiátoru. Tohle doma určitě zvládnete

Objevte klíčové kroky a praktické rady pro instalaci koupelnového radiátoru. Od výběru správného místa přes pečlivou přípravu až po důkladné testování - získejte všechny potřebné informace pro úspěšnou a bezpečnou instalaci.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Štědrý večer se blíží! Co by nemělo chybět na vánočním stole? Tady je seznam

Naplánujte si předem, jak bude vypadat vaše vánoční tabule. Ušetříte si tak stres z improvizovaného prostírání na Štědrý den. Inspirujte se našimi tipy, co by na stole v tento velký den nemělo chybět.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak rychle a efektivně uklidit, abychom se nebáli přivítat příbuzné? Tady je návod

Čekáte návštěvu příbuzných a váš dům vypadá jako po výbuchu? Nebojte se, máme pro vás řešení! S našimi tipy na rychlý a efektivní úklid se nemusíte bát překvapení od rodiny. Přečtěte si, jak to zvládnout bez stresu a s úsměvem.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Ucpaný odpad už nemusí být noční můrou! Tohle musíte udělat pro jeho vyčištění

Ucpaný odpad je běžným domácím problémem, který snadno naruší hladký průběh kuchyňských prací, zablokuje provoz koupelny nebo WC. Než však zavoláte instalatéra, zkuste několik efektivních domácích metod, které vám mohou pomoci tento problém vyřešit.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak usušit ovoce na vánoční stromeček a štědrovečerní tabuli? Tady je přesný návod

Rádi byste letos ozdobili stromeček sušenými plátky pomeranče nebo křížalami z jablek? Nebo chcete obohatit sváteční stůl sušenými dobrotami? Poradíme vám, jak ovoce doma nejlépe usušit.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Neuvěřitelná proměna v Krkonoších: Podívejte se na moderní dům se stoletou historií

Bývalé hospodářské stavení získalo novou funkci i podobu – slouží k trvalému bydlení rodině i hostům a nabízí vše, co si dnešní pohodlí žádá. Přesto ctí charakter tradiční architektury Krkonoš.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Dotace, nebo byrokratický labyrint? Program Oprav dům po babičce je zatím propadák

V České republice se v poslední době objevily rozporuplné reakce na dotační program Oprav dům po babičce. Přestože byl program původně přijat s velkým zájmem, skutečný počet podaných žádostí zůstává nízký. Tento článek se zaměřuje na důvody, proč tento program nepřitahuje očekávaný počet žadatelů.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Užijte si Vánoce se svařákem: Tady je recept na nejlepší domácí svařené víno

Objevte umění přípravy domácího svařáku! Od historie po moderní twisty, náš článek vás provede krok za krokem tím, jak si vytvořit dokonalý zimní nápoj přímo ve vaší kuchyni. Připravte se na vůni Vánoc a hřejivý pocit, který vám svařák přinese.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Mikulášská nadílka: Od radosti dospělých ke strachu a depresím u dětí je jen krůček. Dejte na to pozor

Radost z návštěvy Mikuláše a jeho pomocníků, tedy andělů a čertů, může u dětí přejít k nezadržitelným projevům strachu, neskrývaným pocitům nebezpečí a obav. Někdy zmizí už při radostném rozbalování dárečků, jindy mohou přejít v úzkosti a špatné vzpomínky, vracející se dlouhá léta.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete domů dokonalý stromeček? Těchto 7 druhů vánočních stromků vás mile překvapí

Také milujete vůni jehličí, která se vaším domem či bytem line během vánočních svátků? Vůni, kterou za pomoci umělého stromku nevytvoříte? Pak čtěte dál a zjistěte, jaký druh vánočního stromku pro vás bude nejvhodnější. Protože není stromek jako stromek.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Nebezpečný sníh a led: Jak ochránit svůj domov před zimními katastrofami? Tady je návod

Protisněhová opatření jsou klíčovou součástí střešního systému, zajišťující bezpečnost a ochranu střechy a okolí před následky hromadění sněhu. Zde se dozvíte o různých typech opatření a důležitých aspektech jejich instalace.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Přikrmováním v zimě můžete ptákům pomoci, ale také dost uškodit. Tady je vysvětlení

Zima je tu, a tak je nejvyšší čas připravit krmítko pro ptáčky, kteří u nás zůstávají přes zimu. Pozorování a přikrmování ptáků se věnuje stále více lidí, ale ne každý ví, co mají ptáci v zimě nejraději, a co v žádném případě do krmítka nepatří.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Úklid, vaření a zábava: Technika budoucnosti doma slouží už teď. Podívejte se

Televizní pořad „Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli“ by si zasloužil protiklad. Mohl by se jmenovat „O čem se nám dřív nezdálo a pořád je to k neuvěření“.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Domácí vaječný likér je symbolem Vánoc. Zkuste tenhle skvělý recept

Připravte se na kulinární dobrodružství a vytvořte si vlastní vaječný likér! Tento tradiční vánoční nápoj, známý již od středověku, přinese do vaší domácnosti sladkou chuť i historický nádech. Naučte se, jak si připravit tuto lahůdku s vlastním osobitým twistem.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Proč byste měli zalévat stromy a keře i v zimě? Tady je důvod

V zimním období rostliny odpočívají a jejich nároky na péči a zalévání jsou minimální. Pokud ale neprší ani nesněží, stálezelené rostliny a keře venku můžou trpět žízní a je potřeba se o ně řádně postarat.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Otevírá nejdelší sjezdovka v Česku

Nejdelší sjezdová trať v České republice se v pátek otevírá na Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. Na jedno odražení si na ní mohou lyžaři vychutnat jízdu dlouhou 3,7 kilometru. Dolní Morava tak překonala dosavadní rekordmany – sjezdovku v Ramzové v Jeseníkách o délce 3,26 kilometru ...

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejhorším masným výrobkem na světě byla vyhlášena polská tlačenka

Polská tlačenka, známá také pod označením šunka severu, je podle mezinárodního internetového kulinářského průvodce TasteAtlas nejhorším masným výrobkem na světě.

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potřebujeme 17 milionů granátů, šokoval Zalužnyj. Posílil úvahy o svém odvolání

Když v listopadu přijel na Ukrajinu šéf Pentagonu Lloyd Austin, jeho návštěva neměla být ničím mimořádným. Mělo jít o vyjádření trvalé podpory Ukrajině. O změnu nálady se ale postaral Valerij Zalužnyj, vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil. Jeho chování během Austinovy návštěvy se podle ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ču-chaj postavilo kulturní centrum podle Zahy Hadid inspirované křídly letících ptáků

Ještě před svou smrtí navrhla architektka a designérka Zaha Hadid se svým kolegou Patrikem Schumacherem futuristické kulturní centrum v čínském městě Ču-chaj. Rychle se rozvíjející město oživila na vodě zdánlivě plovoucí megalomanská stavba s výraznými střechami ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dvanáctiletý Daniel měl těžce poraněný mozek, po pěti měsících už zase chodí do školy

Doslova na vlásku visel letos v červenci život dvanáctiletého Daniela, který při vážné autonehodě nedaleko slovenské Čadce utrpěl těžké poranění hlavy. Dnes naštěstí hoch, který utrpěl takzvané kraniotrauma, chodí opět do školy.

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řetězce nasazují nemravné ceny, bouří se dodavatelé

Proč v Česku tolik zdražují potraviny? Řetězce tvrdí, že musí ceny zvyšovat, protože zdražují dodavatelé. Podle zástupců zemědělců jsou však výkupní ceny maloobchodních řetězců velký problém už řadu let. V poslední době jejich kritika zesílila a upozorňují na obchodní přirážky řetězců, které ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Syn amerického prezidenta Hunter Biden čelí dalším obviněním, tentokrát kvůli daním

Syn amerického prezidenta Hunter Biden čelí několika dalším obviněním. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž se týkají daňových deliktů, především nezaplacení 1,4 milionu dolarů (31,6 milionu korun) na daních. Problémy třiapadesátiletého syna Joea Bidena, který je prvním stíhaným potomkem ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Násilí na mužích je okolím často bagatelizováno. Důležité je utrpení nezlehčovat, říká psycholožka Kříčková

V rámci domácího násilí bývá často opomíjené téma násilí na mužích. Jaká jsou specifika žen tyranek? V nové epizodě podcastu Pod svícnem tuto problematiku otevřela Michaela Studená s psycholožkou Michaelou Kalužný Kříčkovou.

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Čeho je moc, je příliš i v Perinbabě

Velký mág československého filmu Juraj Jakubisko chystal pokračování pohádky Perinbaba z roku 1985 opravdu dlouho a pečlivě. Od jeho předchozího filmu Bathory uplynulo patnáct let. Premiéry pohádky Perinbaba a dva světy, která dnes vstupuje do kin, se ale nedožil, zemřel letos v únoru.

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vánoční osvětlení ve Varšavě připomíná 50. a 60. léta

Vánoční výzdoba Starého Města v hlavním městě Polska, Varšavě, se letos nese v duchu 50. a 60. let. Osvětlení šetrné k životnímu prostředí dodává kouzelnou atmosféru celé čtvrti od ulice Nowy Sviat (Nový svět) až ke Královskému hradu, tedy po celé délce tzv. Královské cesty.

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Zkušená Lucie vzpomínala na časy zrání

Byl to šťastný nápad. Namísto toho, aby Lucie odehrála halové koncerty s obvyklým repertoárem, rozhodla se v předstihu oslavit na třech koncertech třicet let od vydání svého nejslavnějšího alba Černý kočky, mokrý žáby. Ten poslední se odehrál ve čtvrtek večer ve zcela zaplněné pražské O2 areně.

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řítil se ze 40metrového útesu „na placáka“. Mohla to být poslední věc v mém životě, přiznal

Dechberoucí počin má za sebou bývalý norský voják Ken Stornes, jenž v neděli ve své rodné zemi u vesnice Stryn skočil volným pádem z útesu tyčícího se ve výšce 40,5 metru do ledové vody. V hrůzu nahánějící disciplíně známé pod názvem death diving podle vlastních slov překonal světový rekord. ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z této vánoční výzdoby mají radost nejen kolemjdoucí, ale i děti, které jinak moc důvodů k úsměvům nemají

Už více než deset let se před Vánocemi rozzáří jeden dům v Sohamu v anglickém hrabství Cambridgeshire. A lidé z blízka i daleka už dobře vědí, co to znamená. Po roce mají opět možnost vrátit se na chvíli do dětství a žasnout nad tou záplavou blikajících světel a figurek, ale zároveň i na ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo říká ne migraci a pašerákům. Prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem

Německá ministryně obrany Nancy Faeserová oznámila, že nejméně o dva měsíce prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem. Informuje o tom německý list Rheinische Post, podle kterého tím chce ministryně omezit pašování lidí a zamezit nelegální migraci. Dosud byly ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Stávkovat je normální – Alex Švamberk

Lékaři si vyvzdorovali zvýšení platů, sice nesystémové, které půjde jen z účtu VZP, ale to jim může být jedno. Přilepšení se díky stávce dočkají i zaměstnanci škol. Jejich protesty vzbudily pochopitelně velkou pozornost – každý se obává omezení zdravotní péče; a stávka na školách zase ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rukojmím tikají hodiny, čas na jejich záchranu se krátí, říká izraelský lékař

Vedoucí zdravotnického týmu, který je v trvalém kontaktu s příbuznými rukojmích zadržovaných teroristy z Hamásu v Pásmu Gazy, tvrdí, že izraelská vláda se mýlí ve svém odhadu situace. Mnozí rukojmí jsou podle něj ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu a času na jejich osvobození není ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přizabil svého bratra. Odsedí si 11 let

Letos v březnu na autobusové zastávce v Libčevsi na Lounsku bodl svého mladšího bratra, jehož poté s vážným zraněním transportoval vrtulník do nemocnice. Za pokus o vraždu nyní útočníka Krajský soud v Ústí nad Labem poslal na 11 let do vězení. Rozsudek je pravomocný, informoval ve čtvrtek ...

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tak rychle ještě Fico lidi nenaštval, píše slovenský tisk

Slovenský tisk připomíná, že uběhlo jen šest týdnů od jmenování čtvrté vlády Roberta Fica a v Bratislavě se už konal první protest proti jeho snaze zlikvidovat Úřad speciální prokuratury. Ve čtvrtek přišly na Náměstí svobody protestovat tisíce lidí.

pátek ráno 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký ministr zahraničí kritizoval Izrael, že nedokáže ochránit civilisty v Gaze

Americký ministr zahraničí Antony Blinkem po setkání se svým britským protějškem kritizoval Izrael, že se mu nedaří při postupu proti teroristům z Hamásu navzdory záměrům omezit počet civilních obětí na straně Palestinců. Generální tajemník OSN sáhl k mimořádnému kroku a svolal Radu bezpečnosti.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ledovka v Praze. Tři nehody na jedné křižovatce během pár minut

Noční mráz způsobil, že chodníky i silnice v Praze pokryl v pátek ráno led. Bouralo se například v pražských Řepích.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Curyšské letiště bude počítat návštěvníky toalet a měřit dobu jejich pobytu. V zájmu udržování čistoty

Letiště v Curychu vyhlásilo nekompromisní boj špinavým toaletám. Ještě do Vánoc v nich nainstaluje na 300 senzorů, které budou počítat návštěvníky a zjišťovat dobu jejich setrvání. Na základě toho bude odpovědný manažer vysílat na místo úklidovou službu a udržování čistoty prý tak bude ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Pilátová, Švankmajerová a Konkolski

Třikrát obeplul zeměkouli a první loď si postavil doma v panelákovém sklepě. To a víc se dočteme v knize, která popisuje příběh mořeplavce Richarda Konkolského. Zajímavé životní osudy měl i spisovatel Arnošt Lustig. Popisuje je Markéta Pilátová v románu Arnoštova cesta. Dále nás v aktuální ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Časová osa lásky aneb Jak dlouho trvá, než se zamilujete

Milostných písní, románů, povídek a mnoha dalších žánrů bylo a ještě bude napsáno, složeno či natočeno opravdu mnoho. Hlavním motivem všech je láska – zatímco na plátně nebo v knize se dva lidé zamilují během chvilky, ve skutečném světě to trvá o něco déle. Existuje opravdu láska na první ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když to nejde po silnici… Ukrajinci posílají kamiony přes zablokovanou hranici vlakem

Ukrajina vypravila první vlak naložený kamiony přes ukrajinsko-polskou hranici, informovala ukrajinská státní železniční společnost Ukrzaliznycja. Chystá se posílat vlaky i v opačném směru, tedy z Polska na Ukrajinu. Klíčové hraniční polsko-ukrajinské přechody už měsíc blokují polští ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Pieta za Karla

Prezidentská pieta za Karla Schwarzenberga

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřešovaného seniora z Břeclavska našli mrtvého

Policisté ukončili pátrání po pohřešovaném osmaosmdesátiletém muži z Břeclavska, bez známek života jej našel ve čtvrtek večer kolemjdoucí.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Princovi z internetu poslala žena z Prostějovska skoro dva miliony, naletěla

Příběh s korunním princem v Dubaji se nekonal, místo toho čekala ženu z Prostějovska ztráta iluzí a peněz. Na internetu si její city získal muž, kterému posílala na neznámé účty během zhruba půl roku vysoké částky. Šlo ovšem o podvodníka, celkem žena přišla o 1,8 milionu korun.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rekonstrukce koupelny se vydařila i díky pečlivě připravené architektonické studii

Základním předpokladem pro úspěšně zvládnutou rekonstrukci interiéru je na prvním místě kvalitně zpracovaná projektová dokumentace, případně příprava architektonické studie. Platí to pro rekonstrukci celé domácnosti, ale stejně tak i třeba jen několika místností, jak se přesvědčil majitel ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzpomínat na sebe samu. Apolena Rychlíková o knize nobelistky Annie Ernauxové

Francouzská nobelistka Annie Ernauxová vstoupila do širšího českého literárního povědomí teprve nedávno. A to přesto, že patří k nejzásadnějším postavám poválečné evropské literatury.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výrobce vdov i limuzína, v níž si hověla Marta Gottwaldová. V Plzni se otevírá unikátní muzeum veteránů

Jedno z nejreprezentativnějších českých automobilových a motocyklových muzeí se v pátek otevírá v plzeňském Depu. Mimořádné je vystavenými exponáty, nechybějí třeba prezidentské limuzíny i režimem pro návštěvníky – ty bude netypicky provázet průvodce.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko chce po vraždě ukrajinského exposlance zpřísnit bezpečnostní opatření. Volá se i po obnovení Směrše

Ruská Federální rada plánuje opatření ke zvýšení bezpečnosti významných politických a společenských osobností. Oznámil to místopředseda Rady Ruské federace Konstantin Kosačev po úterní vraždě bývalého člena ukrajinského parlamentu Ilji Kyvy. Zazněla i volání po obnovení organizace Směrš, která ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto bez motoru poslouží pacientům k rehabilitaci

Nezvyklou pomůcku pro rehabilitace dostala Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi od zdejší automobilky. Auto bez motoru. Zatím není zapojené do léčby a vedení nemocnice přemýšlí, jak a kam ho umístí.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stravné na služebních cestách se má zvýšit

Zaměstnanci na pracovních cestách si od ledna polepší. Jejich zaměstnavatelé jim budou muset proplácet vyšší částky na stravném, ale i za používání silničních vozidel, pokud pro pracovní účely používají svůj vůz či motorku. Naopak se sníží náhrady za projetý benzín. Navrhlo to ministerstvo práce ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezaměstnanost zůstala na 3,5 procenta, ubylo volných míst

Míra nezaměstnanosti v Česku v listopadu stagnovala na říjnových 3,5 procenta. Lidí bez práce bylo na konci listopadu 263 226, což bylo o 2585 více než v předchozím měsíci. Počet volných míst meziměsíčně klesl o 1788 na 278 708. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Úřad práce ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lamborghini Revuelto dostalo speciální odstín, lakovali jej 435 hodin

Lamborghini navazuje na elegantní Huracán Sterrato Opera Unica, jehož dokončení extrémně detailního nátěru trvalo 370 hodin. Nově zveřejněný větší model Revuelto Opera Unica zabere ještě o trochu více času. Oba vozy oslavují 60 let značky.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena v Německu vyrušila milence na nádražní toaletě. Hned vzplály jiné vášně

Nepříjemný konflikt má za sebou 31letá žena, která si na hlavním železničním nádraží v západoněmeckém Bielefeldu chtěla odskočit na toaletu. Místnost byla neúměrně dlouho obsazená, protože - jak později vyšlo najevo - se v ní uzavřel milenecký pár a oddával se vášním. Vyrušení pak nesl s velkou ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší překladový slovník v češtině je po padesáti letech celý online

Téměř 129 tisíc hesel zahrnuje doposud nikdy nevydaný Velký česko-ruský slovník, který je nyní kompletní, a dokonce online. Obsahuje unikátní slovní zásobu od první republiky do 90. let 20. století. V kompletní podobě ho zveřejnil Slovanský ústav Akademie věd ČR.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič audi u Prahy naboural do zdi. Na místě zemřel

Jednatřicetiletý řidič vozidla audi zemřel v pátek ráno nedaleko Prahy. Jeho auto narazilo do stromu a zdi. Záchranáři mu již nemohli pomoci.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lepší, než se čekalo. Inflace v Maďarsku v listopadu výrazně zvolnila

Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně klesla, dosáhla 7,9 procenta ve srovnání s hodnotou 9,9 procenta v říjnu. Ve své zprávě to ve čtvrtek uvedl maďarský statistický úřad. Výrazně zlevnily energie, byť z vysoké srovnávací základny, naopak potraviny zdražily. Meziměsíčně ceny zůstaly ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Od dřeva ke špičkové ergonomii. Jak se měnily počítačové myši

Historie počítačové myši má počátek v 60. letech minulého století, kdy Douglas C. Engelbart a jeho tým na Stanfordském výzkumném institutu (SRI – Stanford Research Institute) vytvořili původní mechanické ukazovací zařízení, které se obecně považuje za první myš. Ta byla vyrobena ze dřeva, ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dramaturgové Colours o příštím ročníku: Zdá se, že nám teď skutečně přeje štěstí

Lenny Kravitz, Queens of the Stone Age, ale i Gogol Bordello, Bat for Lashes nebo legendární Tangerine Dream. Přestože do festivalu Colours of Ostrava 2024 ještě zbývá více než sedm měsíců, už nyní se zdá, že půjde o velmi silný ročník. O přípravách programu jsme si povídali s ředitelkou ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na aukci v Praze prodávali obraz ukradený před 20 lety

Policie našla téměř po 20 letech odcizený obraz Páv v parku od Jakuba Obrovského. Povedlo se jim ho najít na aukčním portále.

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plameny z obou motorů už při startu. Horké chvíle na palubě ruského boeingu

Boeing 737 sibiřských aerolinií S7 musel v pátek krátce po startu nouzově přistát v Novosibirsku. Důvodem byly problémy s oběma motory. Nouzové přistání proběhlo úspěšně, nikomu ze 176 lidí na palubě se nic nestalo. Případ opět upozornil na problémy s údržbou západních letadel v Rusku, ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Premiér Fiala je odtržený od lidí. Jeho reakce jsou takové jakešovské, říká politolog

Igelitové pytlíky na lakýrkách nebo nákup kečupu a nutelly v Německu – mediální přešlapy, díky kterým začíná být směšný, a to je konec jakéhokoliv politika, říká ke stále silnější kritice způsobu komunikace premiéra Petra Fialy politolog Jan Kubáček. Předseda vlády je podle něj stále víc ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kde chtějí lidé trávit Vánoce? Vede Londýn, Praha je pátá

Řada lidí chce Vánoce strávit v pohodlí domova, jiní zase touží po sváteční atmosféře v zahraničí. Nová data, zveřejněná serverem Daily Mail, ukazují, že se lidé nejčastěji poohlížejí po Vánocích v Londýně. Po britské metropoli následuje Vídeň, New York a Paříž sdílejí bronz. Praha se společně ...

pátek dopoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sukně z ručníku nebo falešné kozačky. Módní domy se předbíhají v bizáru

Značka Balenciaga se nebojí provokovat a často balancuje na hranici přijatelnosti. Po obnošených teniskách nebo kabelce ve tvaru pytlíku na brambůrky přichází s dalším kontroverzním kouskem – sukní, která nápadně připomíná osušku. Pozadu nezůstává ani módní dům Louis Vuitton.

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neopětovala jeho city. Tak ji fackoval, kopal do hlavy a naboural se do jejího profilu

Násilím řešil muž (29) z Hranic na Přerovsku komplex z toho, že jeho o čtyři roky mladší kamarádka neopětuje jeho lásku. Ženu opakovaně napadl, kopl do hlavy a fackoval. Naboural se také do jejího profilu na sociálních sítích. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání několika trestných činů.

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspekce zjistila nedostatky skoro u poloviny kontrolovaných hraček

Česká obchodní inspekce (ČOI) zkontrolovala v letošním třetím čtvrtletí 476 modelů hraček, u 217 z nich zjistila nedostatky. Prohřešky byly především administrativní povahy, žádnou hračku inspektoři nevyhodnotili jako nebezpečnou. Inspekce v pátek o výsledcích kontrol informovala v tiskové ...

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté v bytě mrtvého muže v Plzni objevili střelnou zbraň, náboje i výbušniny

Pětapadesátiletý muž v Plzni náhle zemřel. Přivolaní policisté pak v bytě našli střelnou zbraň, náboje a zřejmě také výbušniny. Případ řeší jako nedovolené ozbrojování.

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dohoda s lékaři podepsána

Zástupci ministerstva zdravotnictví a lékařů v pátek dopoledne podepsali dohodu o navýšení odměn zdravotníků, která ukončuje protest lékařů. Ti se od počátku prosince rozhodli vypovědět práci přesčas. Pokud by k dohodě nedošlo, hrozilo by, že dojde k výraznému omezení péče a k odkladům ...

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud vrátil žalobci případ požáru v Českém Švýcarsku, chce upřesnit škodu

Krajský soud v Ústí nad Labem vrátil státnímu zastupitelství obžalobu na muže, který je obviněný kvůli loňskému požáru v národním parku České Švýcarsko. Soud požaduje, aby žalobci upřesnili výši škody. Vyšetřovatelé ji dříve vyčíslili na 350 milionů korun.

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EK tlačí na konec dovozu ruského plynu. Členským státům dá nové pravomoci

Takřka dva roky po zahájení ruské invaze na Ukrajinu Evropská komise (EK) navrhuje, aby členské státy Evropské unie měly pravomoc zakázat společnostem z Ruska a Běloruska nakupovat kapacity v evropských plynovodech a terminálech na zkapalněný zemní plyn (LNG). V pátek o tom informoval server ...

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bitcoin se stále drží pod milionem

Bitcoin se v týdnu na krátkou chvíli vyšvihnul nad pomyslnou hranici jednoho milionu korun. Takto vysoko kurz nebyl od března 2022. Následně však nejznámější kryptoměna na světě oslabila o desítky tisíc korun a pod milionovou hranicí se drží stále. Vyplývá to z informací specializovaného ...

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Celé Česko potrápí o víkendu ledovka, varovali meteorologové. Pozor už dnes večer

Česká republika se bude od pátečního večera potýkat s ledovkou. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pro jihozápad České republiky, jež platí od pátečního večera. Další výstraha může přijít v průběhu víkendu.

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspirace na vánoční dárky do 500 Kč

Není špatné mít na dárky jen omezený rozpočet. Někdy i naprostou drobností dokážete udělat druhému větší radost než darem za tisíce.

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Británie obvinila Rusko z hackerských útoků

Ruská tajná služba FSB se pokouší zasahovat do britské politiky kybernetickými útoky na přístroje politiků, novinářů a nevládních organizací. Podle agentury Reuters to uvedlo britské ministerstvo zahraničí, které si kvůli tomu předvolalo ruského velvyslance a na dvě osoby uvalilo sankce.

pátek v poledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin bude příští rok kandidovat na ruského prezidenta

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek oznámil, že se bude ucházet o post ruského prezidenta ve volbách, které proběhnou v březnu 2024. V případě znovuzvolení by byl u moci až do roku 2030. Informuje o tom agentura Reuters.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čeští a japonští vědci vyvinuli revoluční teleskop, před cestou do Argentiny jej otestují v Ondřejově

Odolat extrémním podmínkám pouště v Utahu i pampy v Argentině by měl umět první ryze český fluorescenční teleskop. Právě v areálu argentinské Observatoře Pierra Augera bude trojice teleskopů nové generace od roku 2025 měřit, odkud přilétají vysokoenergetické kosmické částice. Ještě předtím je ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodník připravil důvěřivé klienty o 200 milionů. Dostal osm let

Od lidí vylákal Aleš Vrubel (48) z Přerovska peníze s tím, že je bude investovat a zajistí jim jejich zhodnocení. Jenže lhal a finance využíval k jiným účelům. Senát olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě ho za podvod poslal na osm let za mříže. Na stejnou dobu ho potrestal zákazem ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové chtějí uspořádat volby i na Ukrajině

Ruské prezidentské volby v roce 2024 se budou konat po dobu tří dnů, což je poprvé v historii, kdy se bude volit nový ruský prezident vícero dní. Informuje o tom ruský list The Moscow Times. Ústřední volební komise Ruské federace (CEC) dále uvedla, že se pokusí zajistit volby i na dočasně ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Jak dobře znáte StarDance?

Taneční show StarDance …když hvězdy tančí právě září o sobotních večerech na obrazovkách České televize. V každém jejím ročníku bojovaly o titul královny či krále tanečního parketu známé osobnosti. Silná sestava se sešla i letos. Deset párů tvořila zvučná jména známá ze showbyznysu či ze ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena z Plzně málem ubila partnera paličkou na maso za to, že jí prošustroval dávky

Poslala partnera, aby jí vyzvedl sociální dávky. Když se muž (35) vrátil, žádné peníze už u sebe neměl. Cestou je totiž stačil všechny prohrát v automatech. To ženu původně ze Slovenska rozčílilo tak, že vzala paličku na maso a muže začala mlátit hlava nehlava. Nebýt souseda, který ji vytrhl ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stellantis nabídne plnou baterii elektromobilu už za pět minut, jednoduše ji vymění

Společnost Stellantis, sdružující významné americké i evropské automobilky, uzavřela spolupráci se společností Ample, která dodává technologii pro rychlou výměnu baterií u elektromobilů. Prvním produktem spolupráce bude možnost rychlé výměny baterie u Fiatu 500e během 5 minut.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bourání haly Tatran a bývalého hobbymarketu rozděluje Ostravu

V Ostravě se chystá demolice dvou známých objektů. K zemi půjde bývalý hobbymarket Bauhaus stojící v sousedství zrekonstruovaných historických Jatek, v němž má část svých aktivit městská galerie Plato, ale také víceúčelová hala Tatran v Cingrově ulici. Proti bourání se zvedla vlna nevole.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elektrotechnickou olympiádu vyhrál gymnazista Tadeáš Fryčák

Přístroj, který dokáže spolupracovat s elektroměrem a odesílat data do počítače, vyhrál letošní ročník Elektrotechnické olympiády na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (FEL ČVUT). Sestavil ho gymnazista Tadeáš Fryčák. V letošním finále se utkaly projekty osmi ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena na zaměstnankyni fast foodu hodila jídlo. Za trest tam musí pracovat

Američanka, která hodila zaměstnankyni řetězce s rychlým občerstvením do obličeje misku s horkým jídlem, byla odsouzena k měsíci ve vězení a dvěma měsícům práce ve fast foodu. Odpracovat bude muset dvacet hodin týdně.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejdřív dívku vydíral kvůli nahým fotkám. Pak mu sama sháněla dětské porno

Na začátku to byl příběh, který se bohužel často opakuje. Konverzace s neznámým člověkem přes internet, žádost o nahé fotky a po jejich zaslání vydírání. U dívky z Vysočiny zašla situace bohužel ještě dál. Muži, který ji kvůli jejím nahým fotkám vydíral, začala shánět v temných zákoutích ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Video reportéra Novinek: Kibuc Nir Oz vydal své strašlivé svědectví

Věděli, co dělají, a měli to dobře nacvičené. Tak podle agentury AP popisují obyvatelé kibucu Nir Oz v jižním Izraeli hrůzné okamžiky, kdy teroristé z Hamásu 7. října vraždili a brali rukojmí. Nir Oz se stal pro Izraelce ztělesněním zranitelnosti jejich země. Dva měsíce po útoku na místě ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stále je možné udělat radost dárkem dětem z chudých rodin z projektu Krabice od bot

Diakonie prodlužuje sbírku vánočních dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, a to ve třetině sběrných míst projektu Krabice od bot. Během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince se podařilo vybrat 42 tisíc dárků. Stále však chybějí dárky pro více než 11 tisíc dětí.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sama nepeče, protože nejlepší cukroví je stejně od babičky, říká Natálie Grossová

Natálie Grossová se po představení Vánoční zázrak svěřila, že na Vánoce se moc těší, dárky s předstihem ale nenakupuje. Více než na dárky se těší na čas, který v klidu stráví s rodinou. V rozhovoru také prozradila, co se u nich servíruje na štědrovečerní večeři.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Amsterdamu začala platit na silnicích třicítka. Slibuje si od ní větší bezpečí pro obyvatele

Od pátku platí na většině komunikací v nizozemském hlavním městě Amsterdamu rychlostní omezení 30 kilometrů v hodině. Dosavadní limit 50 kilometrů v hodině zůstává jen na hlavních dopravních tepnách.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tesla s novou aktualizací opět nabídne i jednu bláznivou možnost nastavení

Automobilka Tesla vydá příští týden update, který přinese řadu vylepšení. Nebyla by to však Tesla, aby nedošlo i na přidání jedné poněkud absurdní možnosti. Mnohým ale nejspíš udělá radost. Týká se zvuku při zamykání vozu.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dobby je doma! Vrátil se klokan, který před rokem záhadně zmizel z ostravské minizoo

Už snad nikdo nedoufal, že se klokan Dobby, který vloni na konci listopadu záhadně zmizel z ostravské soukromé minizoo, vrátí domů. Ale stalo se. Odchyt trval zhruba dva týdny a nakonec pomohly piškoty.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři roky od střelby v ostravské nemocnici střeží bezpečí pacientů umělá inteligence

Čtyři roky uplynou v neděli od chvíle, kdy vyšinutý muž zastřelil v ostravské fakultní nemocnici sedm pacientů. Nemocnice od té doby posílila bezpečnost, letošní novinkou je software s prvky umělé inteligence. Ten dokáže podobnou rizikovou situaci předvídat. V pátek to při pietní vzpomínce na ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čaputová tvrdě proti Ficovi: Vetuje překotnou likvidaci speciální prokuratury

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v pátek připustila, že použije právo veta v případě snahy vládní koalice zrušit Úřad speciální prokuratury. Nevyloučila ani, že se ve věci obrátí k Ústavnímu soudu. Hlava státu kritizuje především fakt, že koalice chce tak důležitá rozhodnutí projednávat ve ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Novém Zélandu mohou zájemci nově prozkoumat obydlí hobitů zevnitř

Nový Zéland se před dvěma dekádami dostal do hledáčku mnoha turistů díky filmové trilogii Pán prstenů. Ta se tu z velké části natáčela a dodnes tu stojí kulisy Hobitína, vesnice, jež byla domovem Tolkienovy smyšlené rasy. Do vnitřních prostor obydlí se však turisté až dosud podívat nemohli, nyní ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněhová pusinka: Cukroví z bílků, které pro svou křehkost nikdy neomrzí

Sněhové pusinky se dříve připravovaly ze zbylých bílků při pečení jiných druhů cukroví. Jedná se o velmi jemné cukroví, které lze použít i při výrobě ozdob na vánoční stromek. Stačí vytvořit kruh a ten provléct červenou mašlí. Nabízíme vám tři varianty receptů. Můžete si vybrat na základě vaší ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ODS korespondenční volby nechtěla, teď o ně stojí. ANO změnilo názor opačně

Tři roky zpátky mělo hnutí ANO zavedení korespondenční volby ve vládním programovém prohlášení, zatímco předseda ODS Petr Fiala proti jejímu zavedení varoval ve svém článku na Foru 24. Nyní se pozice obrátily. ODS spolu s koaličními partnery předložila zákon, který by korespondenční hlasování ze ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Výstava Jamese Bonda v Praze ukazuje více než osmdesát originálních vozů

Na pražském Výstavišti jsou až do konce března příštího roku k vidění originální filmové vozy legendárního tajného agenta Jamese Bonda. Návštěvníci výstavy Bond in Motion mohou spatřit více než 80 vozů, kterými jezdili agenti 007 Roger Moore, Sean Connery, Pierce Brosnan či Daniel Craig.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Hamlet jako nekonečný proud otázek

Po čtyřiadvaceti letech od poslední inscenace se na scénu pražského Národního divadla vrátil Shakespearův Hamlet. V režii Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského (SKUTR) hraje titulní roli Pavel Neškudla.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trapas v Downing Street 10. Premiéry Británie a Nizozemska nechtěli pustit dovnitř

Britský ministerský předseda Rishi Sunak přivítal ve čtvrtek večer ve svém sídle v Downing Street 10 dosluhujícího nizozemského premiéra Marka Rutteho. V deštivém počasí před domem však museli postát déle, než se jim zamlouvalo, protože ochranka uvnitř otálela s otevřením dveří.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Měsíce příprav a super maskování k ničemu. Pokladní v Chomutově se lupiči vysmála a zmáčkla alarm

Maskování v latexu na hlavě, rouška přes tvář a umělé břicho. Ani jeden z těchto prvků nakonec nepomohl lupiči v Chomutově ke kýženému cíli, čímž mělo být úspěšné přepadení směnárny v hypermarketu. Pečlivě se na ně připravoval několik měsíců. Jenže pokladní se mu při výhrůžce explozí bomby ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sokolovskou uhelnou čeká v příštím roce nejistá sezona

Nejistá sezona, co se týká plánování, čeká v příštím roce největšího zaměstnavatele a dodavatele energií v Karlovarském kraji – společnost Sokolovská uhelná (SU). Zatímco vloni dosáhla firma díky rostoucím cenám energií na zisk po zdanění necelých 2,3 miliardy, letos by mělo hospodaření ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž, který měl v Plzni ubodat družku, zůstane za mřížemi. Útoku přihlížela 13letá dcera oběti

Muž, kterého ve středu zadrželi kriminalisté krátce poté, co měl v Plzni ubodat svoji partnerku, už zůstane za mřížemi. Státní zástupce v pátek podal návrh na jeho vzetí do vazby, muž ale už dostal v listopadu výzvu k nástupu do věznice, kde si má odsedět 1,5 roku za napadení policistů. Soud ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bugatti Chiron Super Sport ve verzi 57 One of One vzdává poctu nádhernému Bugatti Type 57 SC Atlantic

Před 90 lety navrhl a postavil Jean Bugatti nádherný a dodnes oceňovaný Bugatti Type 57 SC Atlantic. Francouzská automobilka Bugatti už je od té doby na míle vzdálená a staví luxusní super sportovní vozy za astronomické sumy. Nyní se rozhodla vyrobit jeden ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dopis Santovi: Ukrajinci předali Američanům seznam zbraní, které by rádi dostali

Sofistikované systémy protivzdušné obrany, stíhačky F-18 Hornet, bezpilotní letouny či bojové vrtulníky Apache a Black Hawk jsou podle agentury Reuters na nejnovějším „seznamu výzbroje pro potřeby ozbrojených sil Ukrajiny“, který představitelé Kyjeva během středečního uzavřeného jednání ve ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nenechám se umlčet. Bartošová okomentovala konec a špatné vztahy dua s Witowskou ve Spotlightu

Moderátorka Linda Bartošová se v pátek vyjádřila ke svému konci v moderátorském týmu pořadu Spotlight. V příspěvku na Instagramu naznačila „zásadní rozdíly v pohledu na tematické, obsahové i hodnotové směřování pořadu“ i problémy ve vztazích a komunikaci.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na rozloučenou si Schwarzenberg přál koledu a československou hymnu

V sobotu v poledne začne v katedrále svatého Víta na Pražském hradě poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, který by se v neděli dožil 86 let. Na zádušní mši přijede Schwarzenbergova rodina, přátelé, česká politická reprezentace, hlavy evropských států, česká a zahraniční šlechta. ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světová novinka: Virtuální skipas se v Jeseníkách osvědčil

Ski areál Kopřivná v Malé Morávce v Jeseníkách zahájí každodenní provoz v pátek 8. prosince večerním lyžováním. Fanoušci zimních sportů se mohou těšit na vyhřívanou šestisedačkovou lanovku s bublinou, ale i skvěle připravené sjezdovky a zázemí. A nechybí ani světová novinka v podobě ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stařenka z Brna prý mladíkovi při odmetání sněhu zničila truhlík. Muž zavolal strážníky

Truhlík na květiny rozbitý napadrť. Osmaosmdesátiletá stařenka čile se ohánějící pometlem v roli hlavní podezřelé. A její třiatřicetiletý soused, který se nemůže smířit se ztrátou truhlíku, v úloze poškozeného. Tak vypadají základní obrysy dramatu, které museli rozplétat brněnští strážníci.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Žďársku prověří největší mikroelektrárnu na biomasu

V obci Herálec v srdci CHKO Žďárské vrchy v nadcházejících dnech odstartuje test největší kogenerační jednotky na biomasu v Česku. Pokud se záměr osvědčí, pomůže nejen zdejší škole k levnější a spolehlivé energii, ale zároveň by mohl vyřešit otazník nad využitím sena z podmáčených luk ...

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Praze nastartoval auto, aby ho rozehřál. Ukradli mu ho

Nastartoval auto, očistil je a odešel. Když se pak vrátil, auto bylo pryč. Pražská policie v tomto konkrétním případě vůz našla, další lidé však takové štěstí mít nemusí.

pátek odpoledne 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bude lidstvo těžit nerostné bohatství na Měsíci? Dovoz surovin na Zemi by nebyl levný

Myšlenka těžit nerostné suroviny na vesmírném souputníkovi naší Země není úplně nová. Již několik desetiletí posíláme k Měsíci desítky kosmických sond, z nichž mnohé zkoumají jeho geologickou stavbu a stopy přítomnosti důležitých nerostných surovin. K čemu vlastně budeme měsíční suroviny ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jasná: Start sezony s Darou Rolins a poloprázdno v týdnu

Slovenská premiantka Jasná, která se se svým hlavním vrcholem Chopok tyčí v Nízkých Tatrách v regionu Liptov, odstartovala o minulém víkendu zimní sezonu ve velkém stylu rovnou koncertem zpěvačky Dary Rolins. Zatímco o víkendu počasí nepřálo, pondělí bylo doprovázeno sluníčkem a parádními ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Záběry z Pásma Gazy ukazují sedící polonahé Palestince. Izrael mezi nimi identifikuje teroristy z Hamásu

Na sociálních sítích se objevily záběry z Pásma Gazy, na nichž jsou vidět desítky polonahých Palestinců, na které dohlížejí izraelští vojáci. Server BBC vyhodnotil záběry jako pravé. Izraelská média tvrdí, že se jedná o zajaté příslušníky teroristického hnutí Hamás, to to však odmítá. Podle ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové lstí verbují uprchlíky u zavřených hranic s Finskem. A rovnou s nimi na frontu

Rusové verbují u hranic s Finskem do války na Ukrajině migranty, často z afrických zemí, kterým vypršela víza. V rusky psané smlouvě slibují dobrou mzdu a zaopatření. Kvůli uzavření hranic mezi Ruskem a Finskem se uprchlíci ocitají v patové situaci. Důkazy nashromáždila BBC.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snahy o regulaci AI nezvládají držet krok s technologickým vývojem

Státy po celém světě činí razantní opatření ve snaze odpovědět na potenciální úskalí umělé inteligence (AI), regulátoři a zákonodárci ve Washingtonu, Bruselu a jinde však tento souboj prohrávají. Evropské činitele zaskočil rozvoj technologie, zatímco američtí politici otevřeně přiznávají, že jen ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič se v Istanbulu pokoušel zastavit samovolně rozjetý autobus, skončil pod ním

Hrozivě vypadající nehoda skončila „jen“ těžkým zraněním šoféra, který se reflexivně snažil zastavit rozjíždějící se autobus. Důvod, proč se vozidlo zdánlivě samo od sebe dalo do pohybu, vyšetřuje policie.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Zasněžený Pancíř jako ideální zimní procházka

Pokud jste milovníky zimní přírody, pak je nyní vhodný čas vyrazit do hor na procházku zasněženou krajinou. Šumavský Pancíř nabízí při ideálních podmínkách výhled na kilometry daleko, při neideálních se člověk vyfotí alespoň ve známých dveřích s mlhou v zádech. Desetikilometrový výlet Špičák – ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Organizátorky vánočního designového trhu: Nabízíme kvalitu a alternativu k obchoďákům

Móda, hračky, šperky i delikatesy. Možnost pořídit vánoční dárky od českých tvůrců už podesáté nabídne designové tržiště Lemarket, které 9. a 10. prosince zaplní lokálními výrobky tři patra Národního domu na Smíchově v Praze. Organizátorka Elena Janota na něj letos přizvala provozovatelku ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Rusku vrátili do armády vojáka bez tří prstů, střílet má druhou rukou

Ruská armáda vrací na frontu i vážně zraněné, upozornil server Važnyje istorii, který popsal několik konkrétních případů. Je mezi nimi i voják, který měl průstřel břicha a prostřelený močový měchýř nebo další, který přišel o tři prsty. Tomu řekli, že se má naučit střílet druhou rukou.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedenáctiletá dívka se na Plzeňsku vrhla na led, aby zachránila psa. Prolomil se pod ní také

Záchranáři zasahovali v pátek odpoledne v Dobřanech na Plzeňsku na řece Radbuze. Asi 11letá dívka se rozhodla zachránit tonoucího psa, pod kterým se prolomil led. Dopadla ale stejně. Oba z vody vytáhli svědci.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze supermigračního roku 2015 pracuje v Německu jen každý druhý

Německý Institut pro výzkum zaměstnanosti (IAB), který už několik let sleduje stav trhu práce v souvislosti s migranty, analyzoval, co se stalo s 890 tisíci přistěhovalci ze supermigračního roku 2015 schopnými pracovat. Výsledek? V roce 2021 docházelo do dlouhodobého zaměstnání pouze ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za video se smaženou rýží to čínský kuchař pořádně schytal

Na populárního čínského kuchaře se snesl hněv milionů jeho fanoušků poté, co zveřejnil zdánlivě nevinné video s receptem na smaženou rýží s vajíčky. Podle veřejného mínění ovšem zvolil velmi špatný termín, když video pustil do světa jen pár dnů od výročí úmrtí syna bývalého čínského vůdce Mao ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž nabídl do zástavy v Kladně pistoli, zájemce se s ní vzápětí postřelil

V kladenské zastavárně došlo v pátek odpoledne, pravděpodobně při neodborné manipulaci se zbraní, k postřelení muže. Vážně zraněného ho do nemocnice transportoval vrtulník.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zanedbávání slabších žáků vyjde Česko draho

Alarmující výsledky mezinárodního průzkumu PISA, podle něhož je po pandemii čtvrtina patnáctiletých matematicky funkčně negramotná, se nepříznivě podepíšou na příštích rozpočtech. Shodují se na tom odborníci, podle nichž je potřeba zaměřit se na slabší rodiny a změnit přístup ve školách.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jakub Hrůša zůstane šéfdirigentem Bamberských symfoniků do roku 2029

Bamberské symfoniky, jeden z předních německých orchestrů, povede do roku 2029 jejich stávající šéfdirigent Jakub Hrůša. Oznámil to v pátek bavorský ministr kultury Markus Blume, který označil spojení českého umělce s bamberským tělesem za něco zcela mimořádného.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studenti si v simulaci vyškovské hvězdárny zkusili expedici na Mars

Pět vybraných studentů z Česka si v simulaci vyzkoušelo, jaké je to cestovat na Mars. Na simulované misi v prostředí vyškovské hvězdárny strávili 100 hodin. V pátek jejich cesta skončila pomyslným návratem na Zemi, zážitky účastníci popsali na tiskové konferenci. Šlo o 20. ročník ...

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina pro vás bude druhý Vietnam, varuje USA šéf ruské rozvědky

Podle šéfa ruské zahraniční rozvědky Sergeje Naryškina se konflikt na Ukrajině stává pro Američany „černou dírou“, která bude absorbovat stále více peněz i lidských zdrojů. Americké angažmá přirovnal k válce ve Vietnamu, která trvala téměř 20 let.

pátek v podvečer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prestižní Pensylvánská univerzita neodsoudila výzvy k zabíjení Židů, přišla o grant 2,3 miliardy

Elitní americká Pensylvánská univerzita přišla o sto milionů dolarů (2,3 miliardy Kč) od investora Rosse Stevense. Ten stáhl peníze na grant kvůli neochotě šéfky univerzity Elizabeth Magillové jednoznačně odsoudit antisemitské projevy studentů. Byl jejím postojem šokován, uvedla v pátek stanice ...

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Had a žába. Kování opasku z 8. století od Břeclavi odkazuje k neznámému kultu

Archeologové z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (MU) v Brně našli v lokalitě Lány u Břeclavi bronzové kování opasku odkazující k neznámému pohanskému kultu. Pochází z 8. století našeho letopočtu a je na něm vyobrazen had požírající tvora podobného žábě.

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tygr, kterého choval zápasník Karel Vémola, má odstraněné drápy

Nelegálně chovaný bílý tygr, kterého úřady odebraly zápasníkovi Karlu Vémolovi, má chirurgicky odstraněné všechny drápy na předních končetinách. Ministerstvo životního prostředí proto upozornilo Státní veterinární správu (SVS), která nyní prověří, zda docházelo k porušení zákona na ochranu zvířat ...

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izrael zabil vlastního vojáka drženého v Gaze, tvrdí Hamás

Teroristické hnutí Hamás v pátek uvedlo, že odrazilo pokus Izraelských obranných sil (IDF) o záchranu rukojmí v Pásmu Gazy. Během střetu měl zemřít i Sahar Baruch, izraelský voják, který byl v Gaze teroristy držen. Informuje o tom agentura Reuters.

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozloučit se se Schwarzenbergem přijde také člen rodiny Habsburků

Sobotního rozloučení s bývalým ministrem zahraničí, poslancem a senátorem a také příslušníkem jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů Karlem Schwarzenbergem, které se uskuteční v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, se zúčastní Ferdinand Zvonimir Habsburský jako oficiální zástupce ...

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové a Bělorusové budou moci soutěžit na olympiádě v Paříži, ale pod neutrální vlajkou

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) umožní ruským a běloruským reprezentantům startovat na olympijských hrách v roce 2024 v Paříži se statusem neutrálních sportovců.

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzpomínku na Radima Hladíka zahájí Viktor Sodoma

Nová syntéza I a II je unikátní hudební počin skupiny Blue Effect, který se k příležitosti reedice alba 33 opět rozezní. Stane se tak 11. prosince v pražském Lucerna Music Baru za doprovodu chrudimských Kyx Orchestra.

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Adamově na Blanensku hořel byt. Čtyři lidé skončili v péči záchranářů

V pátek okolo sedmé hodiny večerní vyrazili jihomoravští hasiči k nahlášenému požáru v Adamově na Blanensku. Hořet tam začalo v jednom z panelových domů. Hasiči na místo vyslali deset jednotek. Sedm lidí museli hasiči evakuovat, čtyři obyvatelé skončili v péči záchranářů. Ti je ošetřili na ...

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

UNESCO ocenilo ruční výrobu českých sklářů

Ruční výroba skla se šestého prosince 2023 ocitla na Reprezentativním seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Například ve sklárně Moser se sklo vyrábí ručně nepřetržitě už 166 let.

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Silnice v Čechách pokryla ledovka, doprava se komplikuje

Silnice a dálnice v Čechách, zejména v Karlovarském kraji, pokryla v pátek večer ledovka. Policisté museli řešit množství dopravních nehod, například na dálnici D6 u Prahy nebo na stejné dálnici u Kynšperku nad Ohří.

pátek večer 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladiství spojení s vraždou učitele ve Francii dostali podmínky

Soud v Paříži v pátek rozhodl o potrestání šesti někdejších středoškoláků za skutky, které přispěly k vraždě francouzského učitele Samuela Patyho zradikalizovaným islamistou v roce 2020. Tresty od šesti do 14 měsíců jsou podmíněné nebo si je odsouzení odpykají v domácím vězení pod dohledem ...

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Návrh rezoluce o humanitárním příměří v Pásmu Gazy USA vetovaly

Rada bezpečnosti OSN nepřijala návrh rezoluce, která požadovala zavedení okamžitého humanitárního příměří v Pásmu Gazy a pozastavení bojů mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás. Proti byly Spojené státy, jež v RB OSN společně s dalšími čtyřmi stálými členy disponují právem veta. Pro ...

pátek v noci 8/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (29.2., 28.2., 27.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru