Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 31. prosinec 2023
pondělí 15. 7. 2024, 6:58

archiv zpráv pro 31. prosinec 2023

Zbraně z Česka zabily civilisty v Bělgorodu, hřímal v OSN ruský velvyslanec. Důkazy nepředložil

Ruský velvyslanec Vasilij Něbenzja v sobotu na zasedání Rady bezpečnosti OSN (RB OSN) prohlásil, že české střely zabily civilisty v ruském Bělgorodu. Kritizoval také, že Česko nevyhovělo ruské žádosti a tohoto zasedání svolaného Ruskem kvůli sobotním událostem v Bělgorodu se odmítlo zúčastnit. ...

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladičká spisovatelka Theresa Endris má pokoj v Praze plný fantasy knih

Sedmnáctiletá spisovatelka Theresa Endris bydlí s maminkou v Praze v mezonetovém bytě. Její pokoj je plný knih a na jedné z poliček se vyjímá i její prvotina Strážci nočních můr.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Starý dům, nové problémy: Jak rozpoznat skryté vady ještě před koupí? Tady je návod

Koupě starého domu by měla zahrnovat důkladnou kontrolu jeho stavu. Před plánovanou rekonstrukcí domu můžete objevit vlhkost, praskliny na vnějších zdech nebo jiné vady, které mohou ohrozit konstrukci stavby. Poradíme vám, na co si dát pozor.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Malování je v kurzu. Vytvořte si své vlastní umělecké dílo! Tohle určitě zvládnete!

Chtěli byste si namalovat svůj vlastní obraz, který bude dominantou vašeho obývacího pokoje nebo ložnice, ale nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradíme praktické tipy, díky kterým si snadno vytvoříte to nejkrásnější umělecké dílo.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Chtěli byste moderní dřevostavbu? A co kdyby vám ji navrhla umělá inteligence? Tady jsou výsledky

V dnešní době, kdy se ekologické a udržitelné bydlení stává stále více populárním, přinášíme vám inspiraci, která spojuje přírodu s moderními technologiemi. Představujeme vám sérii návrhů moderních dřevostaveb, které byly vygenerovány umělou inteligencí.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zpěvačka Christina Milian prodává svůj dům. Uvidíte z něj do celého Los Angeles

Zpěvačka Christina Milian a její partner Matt Pokora se rozhodli prodat svůj dům v Beverly Grove v Los Angeles. Na trh jej uvedli za 4,7 milionu dolarů.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Ikonické domy v ČR: MĂĽllerova vila je skvost moderní architektury. Takhle vypadá dnes

Legendární vila zaujme z exteriéru velkorysým provedením, vypadá jako obří bílá kostka se žlutými okenními rámy. Kromě velikosti se ale nezdá být až tak výjimečná. Unikátně řešené interiéry doceníte až uvnitř.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete dát nábytku z obchodu nový kabátek? Poradíme vám, jak nanést nový nátěr

Máte doma nábytek ze sériové výroby? Přestal se vám líbit, takže přemýšlíte, co s tím? Pak nám věřte, že i starým skříním můžete dát nový kabátek. Čtěte dál a zjistěte, jak natřít starý nábytek tak, aby vypadal jako nový.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Obleva silvestrovské hosty neodradila. Horské hotely hlásí plno

Oslavy konce starého a začátku nového roku slibují oproti loňskému propadu na severovýchodních horách, místu s největší koncentrací horských hotelů a penzionů v republice, slušnou obsazenost. Vyznavače silvestra na horách neodradila ani obleva, jež horská střediska zbavila sněhu, avšak většinu ...

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

UPM nabízí dlouhodobou výstavu s 1 300 předměty od antiky až po design 21. století

Po nedávné generální rekonstrukci otevřelo Uměleckoprůmyslové museum v Praze ve své historické budově novou stálou expozici Art, Life s podtitulem Umění pro život. Rozsáhlá expozice s více jak tisícovkou předmětů zahrnuje základní přehled od antiky až po současný ...

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Zvonění kravských zvonců rozhádalo švýcarskou vesnici

Malá obec Aarwangen v bernském kantonu se rozhádala kvůli zvonění kravských zvonců v nočních hodinách. Jedněm zvuk vadí, zatímco druzí jej považují za součást alpské identity, a tak ke slovu přijde řešení ryze švýcarské – rozhodne referendum.

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na lyžařské kurzy dětem přispějí větší částkou

Až na dva tisíce korun navýší příští rok Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) příspěvek pro rodiče na lyžařský výcvik jejich potomka. Jde tak o dvojnásobek letošní částky určené na pohybové aktivity dětí. Podmínkou pro získání příspěvku bude předložení potvrzení, že se syn či dcera výcviku ...

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na tyto viry pozor, útočí v Česku nejčastěji

Není žádným tajemstvím, že na počítače s operačním systémem Windows se kyberzločinci zaměřují velmi často. Důvod je prostý, v rámci domácích počítačů jde suverénně o nejrozšířenější platformu, útočníci tak mají daleko větší šanci, že jejich kybernetický nájezd bude úspěšný. Delf.NBX, Agent.RIK ...

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

5 NEJ: Česká pop music tak, jak ji v roce 2023 viděl hudební publicista Jaroslav Špulák

Hned několik událostí na české scéně letošního roku si říkalo o to, aby se dostalo do výročního výběru hudebního publicisty Novinek.cz a deníku Právo Jaroslava Špuláka. Nakonec vybral ty, které podle jeho mínění o nepatrný kousek převyšují ostatní.

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva lidé v obytňáku a koza. Manželé cestují napříč Amerikou se zastávkami na rande s dalšími sudokopytníky

Vzdát se klasického životního stylu s trvalým bydlištěm a prací, do které je třeba docházet denně, láká čím dá víc lidí. Některé příběhy o prodeji majetku a životu na cestách jsou ale přece jen zajímavější než jiné. Platí to i pro Američany, kteří už roky křižují zemi se svým rohatým mazlíčkem.

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nissan slaví 90 let, prosadil se i pod značkou Datsun

V historii japonské automobilky Nissan, která byla založena 26. prosince 1933, se sice nenachází mnoho vyloženě „kultovních“ modelů, její vozy však vynikají spolehlivostí i odolností. Nissan, který již několik let tvoří alianci s francouzskou automobilkou Renault a japonskou značkou ...

neděle ráno 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina provedla velkou sérii útoků na cíle v Rusku, uvádí ISW

Ukrajinské síly v noci z 29. na 30. prosince a pak ještě 30. prosince zřejmě provedly velkou sérii úderů proti cílům v Rusku. Vypustily více než 70 dronů zamířených na vojenskou infrastrukturu a průmyslová zařízení poblíž Moskvy, Bělgorodu, Tuly, Tveru a Brjansku, uvádí ve své noční ...

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Víte, které země spolu sousedí?

Máte přehled ještě ze středoškolských hodin zeměpisu, mapa světa vás prostě táhne, nebo tápete? Otestujte si své znalosti v našem kvízu, který pověří, jak dobře znáte umístění zemí světa.

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Něco pro milovníky zlaté éry filmu: Dům, v němž žili Paul Newman a Joanne Woodwardová, se objevil na trhu

Nenápadný dům v Beverly Hills, k němuž vede dlouhé cihlové schodiště, byl na počátku šedesátých let minulého století domovem vskutku hvězdného páru. Bydleli v něm Paul Newman a jeho žena Joanne Woodwardová. Nemovitost se v tomto měsíci ocitla na trhu, a to za cenu těsně pod hranicí 8 milionů ...

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smečka německých ovčáků v Táboře utekla majitelce. V poli u paneláků zadávili srnu

Táborští strážníci řešili v tomto týdnu případ, kdy chovatelce utekla smečka německých ovčáků a zadávila srnu. Majitelku psů čeká správní řízení a přislíbila uhrazení škody. Informoval o tom tiskový mluvčí a zástupce velitele táborských strážníků Pavel Šimek.

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Silvestr, nebo silvestr? Nový rok, nebo nový rok? Ujistěte se, jaká verze je správně

Každý se někdy při psaní zarazí a zapochybuje o své znalosti pravopisu. Nejistota může přijít kdykoliv, i při psaní jevu, který přitom dobře známe. Raději si ale vyhledáme, jak to napsat správně, aspoň pro svou jistotu. V tomto článku se zaměříme na často skloňovaný S/silvestr a N/nový rok.

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bylo by to jako vždycky. Česko poslalo RB OSN dopis s vysvětlením své neúčasti na jednání

Česká diplomacie zaslala Radě bezpečnosti OSN (RB OSN) dopis, v němž vysvětluje, proč se zástupce ČR neúčastní sobotního jednání svolaného Ruskem kvůli ostřelování Bělgorodu, údajně i českými zbraněmi. Rusko účast českého zástupce požadovalo. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) to odmítl ...

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tipy, jak předejít kocovině a jak ji léčit, pokud se dostaví

Oslavy konce roku se nezadržitelně blíží a s nimi vedle radovánek i některé nepříjemnosti. Co se mohlo večer zdát jako příjemná zábava s přispěním alkoholu, přerostlo do rána v řádnou kocovinu. Nejlepším „lékem“ na kocovinu je jí předcházet. Jak se z ní ale co nejdříve dostat, když už vás ...

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apokalypsa jako dekadentní umělecká disciplína

Lidé, takzvaní chiliasté, od nepaměti čekají na ráj, který prý přijde, anebo na zánik světa, který je prý, aspoň podle mnohých proroctví, neodvratný. Třeba v roce 2000 někteří senzitivní lidé očekávali, že se zeměkoule propadne do pekelných plamenů.

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Karel I.: Amatérský pokus o znovuobnovení habsburské říše

Velká válka bořila v Evropě staré trůny, vytvářela podmínky pro vznik nových států, rozvrátila celé dynastie. Změnila i život posledního rakousko-uherského panovníka a českého krále Karla I. (1877–1922).

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sbírka zákonů bude od ledna v digitální podobě. Na projektu se pracovalo 17 let

Elektronická sbírka zákonů se spustí 1. ledna 2024, bude k dispozici zdarma a podle odborníka z ministerstva vnitra Davida Slámy lidem usnadní život. Ročně se díky ní může ušetřit až sto milionů korun. Obce si totiž nebudou muset předplácet tištěnou verzi sbírek. Na projektu digitalizace se ...

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezastavujte se. Benátky schválily další omezení pro turisty

Turistické skupiny, které s průvodcem chodí na prohlídku italských Benátek, nebudou smět mít více než 25 členů. Rozhodlo o tom v sobotu podle serveru VeneziaToday zastupitelstvo tohoto města, které se dlouhodobě potýká s negativními dopady masové turistiky.

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tradice novoročního přípitku a polibku, kde se vzaly a jaké se k nim vážou pověry

Většina z nás považuje novoroční přípitek i polibek za něco samozřejmého, co ke konci roku jednoduše patří. Málokdo už ale dokáže vysvětlit, proč tomu tak je a kde se vůbec tyto zvyky vzaly. Historie možná mnohé z vás překvapí.

neděle dopoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další pirátský útok Húsíjů v Rudém moři. USA zasáhly hned a tvrdě

Húsíjští povstalci v sobotu zaútočili na dánskou nákladní loď v Rudém moři. Jedna raketa jemenských rebelů, kteří svým počínáním připomínají pirátské gangy u Afrického rohu, kontejnerové plavidlo zasáhla, další dvě sestřelilo americké námořnictvo, uvedl deník The Guardian. Armáda USA zároveň ...

neděle v poledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Ježíšek

Ježíšek je dobrou přípravou na svobodné volby. Učí děti vypořádat se s deziluzí po velkém očekávání.

neděle v poledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svět vítá nový rok 2024

Začínají bujaré oslavy – lidé se loučí s odcházejícím rokem 2023 a vítají nový, 2024. Tradičně mezi prvními slavili už v jedenáct hodin dopoledne středoevropského času obyvatelé ostrovů Samoa, Tonga či Kiribati, ve 12:00 SEČ se pak přidal Nový Zéland s Austrálií, Japonsko, Čína a další ...

neděle v poledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do hor se vrací zima. V Krkonoších v noci mrzlo

V Krkonoších se v noci na neděli po předchozí silné oblevě ochladilo a teploty klesly pod bod mrazu. Na hřebenech hor bylo ráno kolem minus dvou stupňů, slabý mráz byl i v údolích. Silný vítr navíc opět omezil provoz lanovky na Sněžku.

neděle v poledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vodohospodáři snížili odtok z Lipna, Krumlov je bezpečně na druhém stupni

Lipenská nádrž by měla mít dostatečné rezervy na další srážky. V minulých dnech odpouštělo Povodí Vltavy z přehrady až 89 kubíků vody za vteřinu, v neděli pak už pouze 74. Hladina Vltavy klesla v Českém Krumlově na druhý povodňový stupeň.

neděle v poledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příští rok je slíbeno rekordních 118 kilometrů dálnic. Letos to bylo pouhých 15

Dálniční síť se v příštím roce rozroste o 118 kilometrů nových úseků, což je dosud nejvíc. Rekord drží rok 1997 s 94 kilometry. V letošním roce bylo zprovozněno pouhých 15,4 kilometru dálnic.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krkonošská střediska kolabovala pod náporem turistů. Policie do některých uzavřela vjezd

Kvůli zaplněným parkovištím a náporu turistů, kteří si chtějí na silvestra zalyžovat, případně prožít oslavy příchodu Nového roku na horách, uzavřela v neděli před polednem policie příjezdové cesty do několika krkonošských horských středisek. Otevřely se opět až odpoledne, kdy odjeli jednodenní ...

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Silvestrovské oslavy v Boskovicích? Zásadně s Krtečkem v letním kině!

Silvestr by nebyl v Boskovicích Silvestrem bez tradičních kreslených pohádek. Do tamního letního kina na ně v poslední den roku chodí lidé již bezmála 40 let do tamního kina. Vstup je zdarma a pouštějí se pro radost malých i velkých domácí trháky, které nepřeválcovaly ani nejmodernější animáky.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přísnější pokuty i dražší známka. Co čeká řidiče v roce 2024

S novelou zákona o silničním provozu začne od ledna platit nový bodový systém, který zavádí jasně daná pásma pokut a bodů. Za závažné přestupky budou přísnější tresty, naopak u těch bagatelních mírnější. Odpadne povinnost mít při sobě řidičský průkaz, ale jen na území ČR. Roční dálniční známka ...

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel režisér a scenárista Michal Najbrt

Ve věku 78 let zemřel scenárista a režisér Michal Najbrt. O jeho úmrtí informovala v neděli Česká televize, s níž rovněž spolupracoval.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soláry vedle chmele. Agrovoltaiku čeká zelená

Solární panely by už brzy mohly být více začleněny do českého zemědělství. Místo velkých plání s fotovoltaikou, kde roste maximálně tráva, by se měly více propojit s poli a sady.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík na rakouské sjezdovce srazil českou lyžařku. Hledá ho policie

Bez pomoci nechal mladík na sjezdovce v rakouském lyžařském areálu Schmittenhöhe v Zell am See českou lyžařku, s níž se tam v sobotu srazil. Podle listu Kronen Zeitung po něm pátrá policie.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Most přes Dyji se rozpadá před očima

Denně po něm projedou tisíce aut, stovky cyklistů a chodců. Kdyby však třeba chodci seběhli pod most, podívat se na konstrukci chodníku, nejspíše by našlapovali po špičkách. Zbytek mostu na tom není o moc lépe. Rekonstrukci slibuje Ředitelství silnic a dálnic v roce 2024.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Akcie příští rok těžko překonají letošní růst, míní analytici

Investice v příštím roce jen těžko překonají letošní výrazný růst akcií, kdy se dařilo hlavně americkým titulům. Očekávaný pokles základních úrokových sazeb by měl zatraktivnit dluhopisy. Oslabení dolaru může zdražit zlato. Vyplývá to z predikcí analytiků. Trhy budou podle nich dále rozkolísané.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

K opicím zásadně bez opice, dobře vědí v plzeňské zoo

Silvestr, Nový rok, Vánoce. Den jako každý jiný. Tedy pro zvířata v plzeňské zoologické zahradě rozhodně. A právě tak pro ty, kteří se o ně starají a vyjde na ně zrovna služba.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jste negramoti. Rusko nemůže skousnout české odmítnutí

Za negramotné a ignorantské označila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová podle agentury TASS vyjádření české diplomacie odmítající účast stálého představitele ČR na jednání Rady bezpečnosti OSN (RB OSN) o ukrajinském ostřelování ruského Bělgorodu. Žlučí jí hnula zejména ...

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž spadl v Chlumci nad Cidlinou pod přijíždějící vlak

V Chlumci nad Cidlinou spadl v neděli odpoledne muž do kolejiště pod přijíždějící vlak. Střet přežil a hasiči jej po vyproštění předali do péče záchranářů.

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmařka Andrea Sedláčková: Do Toyen byli zamilovaní všichni

Nejdražší česká malířka Toyen vyrůstala jako mladá anarchistka Marie Čermínová. Než začala studovat umění, živila se jako dělnice v továrně na mýdla. Prosadila se mezi surrealisty, celoživotní přátelství ji pojilo s Jindřichem Štýrským a posléze v Paříži s André Bretonem. Její osobnost halí ...

neděle odpoledne 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nikdy neustoupíme, prohlásil v projevu Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v krátkém novoročním projevu uvedl, že na světě neexistuje síla, která by mohla rozdělit Rusy. V předtočeném poselství, které se vzhledem k časovým pásmům nejprve vysílalo na ruském Dálném východě, rovněž tvrdil, že Rusko nikdy neustoupí a že rozvoj země nelze ...

neděle v podvečer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řeky na severu Německa se vylévají z břehů, hrozí protržení hrází

S následky vydatných dešťů bojují severní spolkové země Dolní Sasko, Sasko-Anhaltsko a Severní Porýní-Vestfálsko. U tamních stoupajících řek zasahují tisíce hasičů, vojáků, policistů a dobrovolníků. Německé úřady naléhají na obyvatele nezasažených částí země, aby „neprovozovali povodňovou ...

neděle v podvečer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okujemi mumifikované barbíny v sexuálních pozicích připomínají zkamenělá těla v Pompejích

I půl století staré barbíny, nejčastěji v sexuálních polohách, a ocelové okuje (okysličené plátky kovu) použila pro svou nejnovější výstavu Christine Habermann von Hoch (43), česko-německá sochařka a designérka v kovu. Unikátní díla vystavuje dcera uměleckého kováře a sochaře Alfreda ...

neděle v podvečer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie hledala pacienta psychiatrie, díky všímavé ženě je zpět v zařízení

Policisté v Jihlavě v neděli pátrali po 36letém muži hospitalizovaném v Psychiatrické nemocnici v Jihlavě. Prostřednictvím nouzové linky se na ně obrátilo samo zdravotnické zařízení, když se pacient nevrátil z povolené vycházky po areálu. Muže si v pondělí na zastávce všimla kolemjdoucí ...

neděle v podvečer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Děkujeme za zábavu, reagovalo ministerstvo na Zacharovovou

Mluvčí ministerstva zahraničí ČR Daniel Drake v neděli reagoval na dotčené vyjádření mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové, že je české ministerstvo negramotné. Drake jedinou stručnou větou naznačil, že vyjádření Zacharovové je k smíchu.

neděle v podvečer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé v centru Prahy slavili příchod nového roku, pyrotechnika bouchala i přes zákazy

Česko přivítalo nový rok 2024. Nejbouřlivější oslavy se každoročně konaly v Praze, lidé se scházeli hlavně na Václavském a Staroměstském náměstí. V centru byla posílena bezpečnostní opatření a platil zákaz odpalování pyrotechniky, z něhož si ovšem lidé o půlnoci nic nedělali. V ulicích byli ...

neděle v podvečer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Měřín opanovaly zetory. Spanilá jízda pomůže postižené holčičce

Defilé osmi desítek traktorů vytvořilo krátce před silvestrovským polednem příslovečnou třešničku na dortu tradiční akce přátel značky Zetor v Měříně na Žďársku. Spanilá jízda do Velkého Meziříčí proběhla za minimálního provozu; a ty, které snad zdržela, by mohl hřát její účel: pomoc nevidomé ...

neděle v podvečer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Resort dopravy jezdí bez elektromobilů

Ve službách ministerstva dopravy nejezdí jediný čistý elektromobil, i když budoucnost automobilové dopravy, jak ji líčí Evropská unie i automobilky samotné, je podle všeho bezemisní a nejspíše elektrická.

neděle večer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Psi zazářili na přehlídkovém mole, hledali nové páníčky

Psi v záři reflektorů tentokrát upozadili modelky, které s nimi kráčely po mole. Netradiční módní přehlídka v Maďarsku měla za cíl jediné – najít domovy pro opuštěné pejsky. Veškerý výtěžek z akce navíc směřoval do psích útulků, jež se čím dál častěji potýkají s finanční tísní.

neděle večer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dánská královna Markéta II. abdikuje

Dánská královna Markéta II. 14. ledna abdikuje a trůn předá nejstaršímu synovi, korunnímu princi Frederikovi (55). Třiaosmdesátiletá královna to oznámila v nedělním televizním projevu.

neděle večer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž zemřel po nehodě na čtyřkolce, nezvládl zatáčku

Pětatřicetiletý řidič čtyřkolky zemřel v neděli v podvečer při havárii na silnici mezi obcemi Jeníčkova Lhota a Hlasivo na Táborsku. Nezvládl zatáčku, vjel do příkopu u silnice, kde narazil do stromu. Novinky o nehodě informoval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

neděle večer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Perličky z pojišťoven: Sousedovi vadí česnek, žena se zamotala do řetězu

Pojišťovny nemívají nouzi o kuriózní hlášení nehod svých klientů. Končící rok v tom nebyl jiný. „Jedu lesem, pohoda, auto brumly-brumly. Najednou prase zleva dus-dus. A za ním druhé větší dus-dus-dus. Já na ně blik-blik, tútú. Brzdím uí-uí. Do třetího vrazím buch! Dus-dus-kvík-kvík a pak už ...

neděle večer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Znovusjednocení Číny je historická nutnost, oznámil Si Ťin-pching

Znovusjednocení Číny je historickou nutností, prohlásil v novoročním projevu čínský prezident Si Ťin-pching s odkazem na Tchaj-wan. Pochválil také ekonomické úspěchy své země v letošním roce a zdůraznil potřebu udržet její dlouhodobou prosperitu a stabilitu. Agentura Reuters připomněla, že ...

neděle večer 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oslavy v Berlíně se zvrhly, lidé na sebe vzájemně útočili petardami

V centru Berlína po sobě na silvestrovskou noc házely stovky lidí pyrotechniku a někteří z nich zaútočili i na policisty, kteří se útočící skupiny snažili rozdělit.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Celníci v Rusku našli v chladicím boxu náklaďáku lví mládě

Na ruské celníky čekalo překvapení, když v jednom z prohlížených vozů na hranici s Kazachstánem objevili pašované lvíče. Mládě je v dobrém zdravotním stavu.

neděle v noci 31/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (12.7., 11.7., 10.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru