Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. leden 2024
úterý 21. 5. 2024, 15:41

archiv zpráv pro 12. leden 2024

Finská dřevostavba na jižní Moravě byla láskou na první pohled

Veronika s manželem Josefem a dětmi si především díky dědečkovi postavili dům v malé jihomoravské vesnici, kde jim nabídl velký pozemek. Stěhování z města ve východních Čechách dopadlo na výbornou.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Soused neustále krmí holuby. Slétají se k nám velká hejna a jen škodí

Soused je velkým milovníkem holubů, při krmení se předvádí, hází jim do vzduchu kousky rohlíku, které za letu chytají. Láká je k sobě a má z nich radost. Já však ne. Myslím, že by se neměli krmit. Přemnožují se a dělají nám obrovské problémy, popisuje Adam svůj problém pro seriál Sousedské ...

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Syn amerického prezidenta stanul před soudem kvůli daňovým deliktům. Vinu odmítl

Hunter Biden ve čtvrtek před soudem v Los Angeles odmítl obžalobu z daňových deliktů. Uvedla to stanice CNN. Podle obžaloby podané v prosinci se Hunter Biden v letech 2016 až 2019 vyhnul placení daně z příjmu ve výši 1,4 milionu dolarů (31,5 milionu korun), měl se dopustit i dalších ...

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodník nabízel v aukci falešnou hůl královny Alžběty II.

Pokuta ve výši 600 liber (17 160 Kč), osm měsíců veřejně prospěšných prací a dalších 40 hodin neplacené práce – tak zní lednový verdikt soudu v Southamptonu nad 26letým mužem, který na internetu nabízel k prodeji údajnou vycházkovou hůl britské královny Alžběty II.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA a Británie zahájily údery proti Húsíům v Jemenu. Rusko svolává Radu bezpečnosti OSN

Spojené státy a Velká Británie podnikly v noci na pátek údery proti pozicím Húsíů v Jemenu. Potvrdil to americký prezident Joe Biden. Ve městě Saná se ozývaly výbuchy. Podle BBC byl kromě hlavního města zasažen i přístav Hudajdá, útočiště Húsíů. Rusko kvůli americkým a britským útokům na ...

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zázračný nástroj pro každého kutila: Momentový klíč vám v nářadí nesmí chybět

Momentový klíč je více než jen nástroj; je to skvělý pomocník pro kvalitní a bezpečné závitové spoje a precizní utahování. Jeho výběr, použití a údržba jsou klíčové pro dlouhodobou spolehlivost technicky náročných aplikací, od automobilového průmyslu až po leteckou techniku, včetně domácí dílny.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Carcassonne. Podívejte se na legendární pevnost, která se stala předlohou světoznámé hry

Carcassonne je jedním z nejlépe zachovaných středověkých opevněných měst na světě. Nachází se v jihofrancouzském regionu Okcitánie a od roku 1997 je na Seznamu světového dědictví UNESCO.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak oživit zahradu v zimě? Podívejte se na 6 stálezelených keřů, které jí dodají kouzelné barvy

Stálezelené listnaté keře jsou vynikajícím způsobem, jak oživit zahrady zejména v zimě. Přinesou do nich svěžest i barvy. Na rozdíl od stálezelených jehličnanů mění v průběhu vegetačního období svou podobu - kvetou a na podzim se obsypou barevnými bobulemi. Díky tomu se můžeme těšit na jejich ...

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chráníte svou domácnost dostatečně? Dejte pozor na podpojištění

Prémie za úspěšný rok, nákupy vybavení, dárky od příbuzných. To jsou chvíle, kdy radostně vybavujete domácnost a vylepšujete interiér. Měli byste myslet i na to, že lepší vybavení byste měli dostatečně ochránit. Jak na to? Pokud neodpovídá výše vaší pojistky, měli byste uvažovat o změně.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Sám sobě architektem: Druhá část odhalí čarování s příčkami

Často se stává, že starší nemovitost nevyhovuje současným nárokům na bydlení, ale zásadní dispoziční nedostatky lze najít i v novostavbách. Bouráním příček či výměnou dveří a oken lze snadno změnit dispozici, funkci a atmosféru bytu.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nový herní systém od Sony míří do Česka. Bez PlayStationu 5 je k ničemu

Společnost Sony odhalila svůj herní systém PlayStation Portal již vloni na podzim. Na pulty tuzemských obchodů se ale tato novinka dostává až nyní, prodej v Česku oficiálně startuje právě tento pátek. Případní zájemci ale musí počítat s tím, že bez PlayStationu 5 je tento systém úplně k ničemu, ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Wallmakers za tříminutovou procházku posbírali 1 425 pneumatik a postavili z nich pavilon

Ve třetí nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů jménem Sharjah, česky přepisovaném jako Šardžá, vznikl 3minutový pavilon. Vyroben je z 1 425 odpadních pneumatik, které byly nasbírány během tří minut. Pneumatiky poskládané do tvaru jeskyně a zasypané pouštním ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Proč se nám nedaří dodržovat předsevzetí a jak to změnit

Leden je jako každý rok měsícem plnění předsevzetí. Někdo je natolik odhodlaný, že nakonec dosáhne toho, co si vytyčil. Mnozí další bohužel selhávají, a to poměrně brzy. Podle odborníků je za tím špatná strategie.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bujná zelená stěna a ladné křivky, tak vypadá interiér domu po rekonstrukci

Komplikovaný půdorys se zkosenými rohy motivoval architekty ke sjednocení interiéru rodinného domu v Ostravě. Jeho vnitřní prostor proto v rámci rekonstrukce spojili do souvislých křivek, které jej lemují jako stužka. Bonbonkem navrch je pak bujná zelená stěna.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Těsně před tragédií objednala Karlova univerzita detektory zvuku střelby

Na začátku loňského prosince objednala Univerzita Karlova padesát detektorů, které jsou schopné v okolí rozpoznat zvuk střelby, vyděšený křik nebo tříštící se sklo a poslat upozornění na předem dané místo, například na policii.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ZAOSTALÉ ČESKO: Digitalizace zdravotních záznamů stále chybí. V Estonsku je už 15 let

Estonsko zavedlo digitalizaci zdravotních záznamů už v roce 2008. Na všechny své zdravotní zprávy se tak lidé i jejich lékaři mohou podívat on-line na Portálu zdraví (Terviseportaal). Papírové lékařské zprávy díky tomu z této pobaltské země již téměř vymizely stejně jako jejich předávání dalším ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kapela The Vaccines: Každá deska je odpovědí na tu předchozí

Britská indierocková kapela The Vaccines už vystupovala na tuzemských festivalech. Pražská klubová premiéra ji ovšem čeká 24. ledna 2024 v Roxy. Zahraje tam necelé dva týdny po vydání alba Pick-Up Full of Pink Carnations, první nahrávky, kterou vydává bez podpory velkého vydavatelství. Na otázky ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uvařte si legendární francouzskou polévku, která v zimě zahřeje a v létě osvěží. Tady je recept

Francouzská polévka vichyssoise se proslavila před více než 100 lety a dnes už patří mezi gastronomické legendy. Její příprava je snadná a nebudete na ni potřebovat žádné speciální ingredience.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nové knihy: Boscarino, Glockner či Frankelová

Hora K2 je prý nejnedobytnější ze všech osmitisícových vrcholů, mnohem náročnější než Everest. Kniha věnovaná tomuto gigantu vypráví jeho podrobnou historii. Dále nás v této nabídce čeká dílo popisující mýtus o Perseovi, publikace věnovaná generálu Syrovému i odborné pojednání o kladech ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

CES 2024: Konec chrápání! Chytrý polštář vyzbrojili umělou inteligencí

Velký prostor byl na veletrhu CES 2024 věnován chytré elektronice, která si klade za cíl udělat naše dny jednodušší a zdravější. A je úplně jedno, zda se bavíme o obřím robotickém masážním křesle nebo chytrém kapesním senzoru, který chce nahradit doktora. Ocenění za jednu z největších inovací ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z Číny vyplula do Evropy první nákladní loď s elektromobily

Z Číny vyplula do Evropy první nákladní loď určená speciálně pro vývoz automobilů. Plavidlo schopné přepravit 7000 vozů si pronajal čínský výrobce elektromobilů BYD, uvedla agentura Bloomberg.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bugatti se loučí s posledním vyrobeným chironem v základní verzi

Po osmi letech výroby se značka Bugatti pomalu loučí s modelem Chiron. V tomto konkrétním případě se ale jedná pouze o základní verzi, navíc značně upravenou.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američan otvíral chipsy zapalovačem, začal sám hořet

Bizarní úraz si minulou středu přivodil 75letý senior z Daltonu v americkém státě Georgia, když se pokoušel otevřít sáček s bramborovými lupínky. Použil k tomu zapalovač, což ale neměl dělat, protože propukl požár a muž utrpěl popáleniny na 75 procentech těla.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle je prý 10 nejlepších míst pro život v Česku. Chcete tam bydlet?

Přestože každý z nás v životě preferuje něco jiného, určitě se shodneme na důležitosti místa, kde žijeme. Představujeme vám TOP 10 míst s nejvyšší kvalitou života za rok 2023. Plus přidáváme pár zajímavostí navíc, včetně "skokana roku".

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Ťiktoková královna ve světě iluzí - Alex Švamberk

Alena Schillerová dostává nakládáno za svůj výrok, že se nechce připravovat na válku. Přes kritiku si za ním bývalá ministryně financí stojí a nic by na něm neměnila. Dál chce žít ve světě iluzí a krátkých videí na TikToku a nepřipouštět si realitu, která je nepříjemná.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Od smrti Davida Stypky uplynuly tři roky. Připomíná jej nové lyric video k písni Růže

Ve středu 10. ledna to byly tři roky od chvíle, kdy předčasně zemřel zpěvák, skladatel, kytarista a písničkář David Stypka. Jako vzpomínka na něj vychází lyric video k jeho písničce Růže. Na Novinkách.cz má premiéru.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plánují se další změny v pojistném u dohodářů

Změny v placení sociálního a zdravotního pojištění u dohod o provedení práce ještě nevstoupily v platnost a už se zvažuje jejich úprava. Konkrétně se má týkat výše příjmů, od které ho budou firmy a pracovníci na dohodu hradit.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na kolony má vyzrát skládací skútr. Vejde se do kufru auta

Jen krátce před koncem loňského roku ukázala automobilka Honda futuristicky vyhlížející skútr Motocompacto – je plně elektrický, a navíc i skládací, díky čemuž se vejde do kufru auta. Má jít o unikátní řešení, jak vyzrát na kolony ve velkoměstech. Poprvé jsme si skútr mohli prohlédnout ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pomoc USA Ukrajině se zcela zastavila, sdělil Kirby

Spojené státy poskytly Ukrajině poslední balíček vojenské pomoci, na který byly schváleny finanční prostředky, uvedl mluvčí Rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby. Americká pomoc Ukrajině bránící se ruské ozbrojené agresi se zastavila do té doby, dokud se nepodaří získat souhlas ...

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie našla ukrajinského chlapce ze Cvikova

Policisté v pátek vypátrali třináctiletého ukrajinského chlapce ze Cvikova na Českolipsku, který ve čtvrtek odešel z domova.

pátek ráno 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělá inteligence dostala vlastní tvář, vypadá děsivě

Umělá inteligence je fenoménem dnešní doby, což právě končící veletrh CES 2024 v americkém Las Vegas jasně potvrzuje. Nejčastěji je v tomto ohledu skloňován chatovací robot ChatGPT od OpenAI. Toho se rozhodla společnost WeHead přenést z počítačových displejů na naše stoly, komunikující hlava ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč si muži prožívající krizi středního věku často kupují drahá auta

Krize středního věku – pro někoho jen pojem, který ho tak nějak mine, pro jiné skutečnost, kterou možná právě zažívají. Čím se může projevovat u mužů a jak jim v tom pomáhají drahá auta?

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražské noclehárny jsou plné lidí bez domova, někteří ale ani v mrazech pomoc nechtějí

Nízké noční teploty zvyšují mezi lidmi bez domova zájem o přespání ve vnitřních prostorách. Kapacity mnoha nocleháren v Praze jsou naplněné a zájem je také o tzv. teplé židle. Na nich mohou přenocovat ti, na něž lůžko už nezbylo. Někteří lidé však i v mrazech zůstávají venku a svá místa ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Hostivice se srazila čtyři auta, elektrododávka skončila na střeše

Na křižovatce mezi Chýní a Hostivicí v okrese Praha-západ se v pátek ráno srazila čtyři auta. Na místě museli zasahovat hasiči i záchranáři.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Stanjurova lítost

Je mi upřímně líto, paní poslankyně, že jsme narušili zcela legitimní očekávání opozice…

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okolí Mlýnského potoka v Olomouci ožije. Vznikne zde promenáda, relaxační zóna a vodní park

V nábřeží plné života se má proměnit dosud neřešené okolí Mlýnského potoka v Olomouci. Projekt jeho proměny je součástí plánu na vytvoření nové městské části nazvané Šantovka District. Ta naváže na již existující centrum Galerie Šantovka a kromě komerčních objektů v místě přibyde i rezidenční ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smrk zachránil život Američance, která se zřítila ze svahu. V mrazu se ho držela osm hodin

Jako zázrakem přežila 46letá Američanka osm hodin v mrazu na malé skalní plošince, kam spadla poté, co uklouzla při výstupu na horu v severní části státu New York. Život jí zachránil malý strom, jehož se i přes nízké teploty dokázala přidržovat až do noci.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vyučený zedník vsadil na bezlepkové pečivo, dnes je pekař z Ostravy živnostníkem roku

Umoučená zástěra lákala Ladislava Michalíka (52) z Ostravy už od mládí. Nakonec vyučený zedník vsadil na bezlepkové pečivo. „Vždycky jsem byl fanda a příznivec zdravé výživy, snažím se myslet na ekologii a přírodu kolem sebe. A od toho to bylo k pečení bezlepkových věcí už jen kousek,“ ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chtějí změnit technologický svět. Data si vyměníme podáním ruky

Zatím jde o pouhý prototyp, ale nová komunikační technologie Wi-R má potenciál změnit technologický svět. V podstatě totiž dovolí vyměňovat data prostřednictvím lidského těla, například podáním ruky. Tvůrci ze společnosti Ixana vidí velký potenciál například v oblasti nositelné elektroniky.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Indii vzniká centrum pro AI a robotiku nazvané po českém vědci Maříkovi

V indickém městě Džajpur ve státě Rádžasthán vzniká centrum pro umělou inteligenci, robotiku a kybernetiku, které ponese jméno českého vědce Vladimíra Maříka. Součástí spolupráce by měly být výměny studentů a vědeckých pracovníků, ale také společné vědecké projekty. První z těchto projektů se ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Antigenní samotest rozpozná i nové varianty covidu

S nástupem covidu a chřipky stoupla poptávka po antigenních testech. Největší zájem hlásily lékárny kolem vánočních svátků, teď se připravují na další vlnu. Českem se začínají šířit nové, vysoce nakažlivé varianty covidu. I ty umějí podle expertů samotesty zachytit. Po respirátorech se ptá již ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínský export v prosinci vzrostl, deflace ale pokračuje

Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více, než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bez reflexních prvků a ve tmě. Chodec nepřežil střet s autem na Rakovnicku

U Lubné na Rakovnicku zemřel ve čtvrtek chodec, kterého srazilo auto. Chodec šel podle prvotních poznatků z vyšetřování v pravém jízdním pruhu, ve tmě, bez reflexních prvků.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaplatíte vysokou cenu. Húsíové reagují na americko-britský útok v Jemenu

Člen nejvyšší politické rady Húsíů Muhammad Ali Húsí označil noční americko-britské útoky na cíle v Jemenu za barbarské. Údery zabily pět šíitských povstalců a dalších šest zranily, uvedli povstalci a slíbili, že akce nezůstane nepotrestána. Jejich mluvčí Mohammed Abdulsalám také podle agentury ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V čem bude cestování v roce 2024 jiné

Všechno jde neustále kupředu a nové trendy se nevyhýbají ani cestování a způsobu trávení dovolené. V čem má být letošek odlišný od minulých let a nač se letos turisté podle průzkumů zaměří nejvíce? Kupříkladu na výměnu destinací se zachováním charakteru a estetického hlediska, ale ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička miniauta vyrazila po setmění do protisměru na dálnici D6

Pětašedesátiletou řidičku miniauta značky Smart naháněli policisté na dálnici D6 na Sokolovsku, kde jela v protisměru. Upozornili na ni ostatní šoféři, kteří ji míjeli. Navíc bylo po setmění. Incident se naštěstí obešel bez nehody. Žena jízdu v protisměru vysvětlovala tím, že se při nájezdu ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prodejce kaprů před Vánocemi porcoval už leklé ryby, čeká ho tučná pokuta

Jen na efekt pro zákazníka „omračoval“ prodejce v Brně již leklé ryby v předvánočním prodeji. Teď může počítat ve správním řízení s tučnou pokutou v řádu až stovek tisíc korun. Nejenže bez skrupulí prodával už uhynulé ryby, ale ještě k tomu napadl i inspektorky ze Státní veterinární ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jodie Fosterová se pustila do generace Z

Jednašedesátiletá americká herečka Jodie Fosterová se vyjádřila k tomu, jak se svět kolem ní mění. Na adresu mladých lidí přitom nešetřila slovy kritiky.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tržby v maloobchodě po roce a půl poklesu vzrostly

Tržby v maloobchodě se v listopadu meziročně zvýšily o 0,9 procenta. Jde o první zvýšení po 18 měsících poklesu. Meziměsíčně tržby rovněž vzrostly, a to o rovné procento. Údaje v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak pečovat o kožichy a kožešinové doplňky

Zima udeřila v plné síle. Ideální čas na to, vytáhnout ze skříně kožichy, které se navíc opět vrací do módy. Jak o ně pečovat, aby ve vaší skříni vydržely celý život?

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Napadl a okradl prarodiče, peníze chtěl na nákup drog a alkoholu

Kvůli penězům na alkohol a drogy se neštítil vyhrožovat prarodičům a na jednoho z nich i zaútočit. Kriminalisté vyšetřují případ loupeže, při které vnuk napadl a okradl svého dědu, peníze sebral i babičce.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vražda ženy na Vysočině: Policisté shánějí záznamy z palubních kamer

Násilnou smrt ženy vyšetřují kriminalisté na Vysočině. Požádali kvůli tomu o pomoc řidiče vozidel, kteří v úterý mezi 16.30-17.15 projížděli mezi Havlíčkovým Brodem a Bartoušovem. Shánějí jejich svědectví či záznamy palubních kamer. Nic víc k závažnému případu vraždy neuvedli. Slíbili, že ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ČR byla o operaci v Jemenu informována předem

Česká diplomacie byla o plánu na vojenský zásah v Jemenu, který podnikla koalice vedená USA a Velkou Británií, informována s předstihem. V zemi se nachází několik českých občanů. Ministerstvo zahraničí je v této souvislosti v kontaktu s humanitární organizací Člověk v tísni, jejíž dva ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Norská spisovatelka: O vrahovi bychom měli zjistit vše, za knihu o Breivikovi mi pozůstalí děkovali

„Pro společnost je opravdu důležité vědět, odkud tito lidé pocházejí,“ tvrdí norská novinářka a spisovatelka Ă…sne Seierstadová, která v roce 2013 vydala knihu o útoku Anderse Breivika, který o dva roky dříve zabil 77 lidí. Podle jejího mínění se musí novináři v podobných případech ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nissan Ariya přijíždí ve verzi Nismo, nabídne až 429 koní a zvuk Formule E

Elektrický crossover Nissan Ariya oficiálně dostává sportovně laděnou verzi Nismo, která byla představena během autosalonu v Tokiu. Vůz je dostupný ve dvou výkonnostních verzích, zatím je však určen pouze pro domácí trh.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženu přiškrcoval při sexuálních hrátkách tak, až ji zabil. Dostal 10 let

Deset let vězení za zmařený lidský život. Tak potrestal ve čtvrtek pardubický krajský soud Petra Vrabce (26) za loňskou vraždu třicetileté ženy, k níž došlo v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. Mrtvé tělo ženy našli náhodní kolemjdoucí v parčíku sousedícím s domem, kde obžalovaný žije. Ten u soudu ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Chocni hořela ubytovna, hasiči evakuovali 17 lidí

Sedmnáct osob, z toho čtyři děti, a také jeden pes museli být evakuováni z ubytovny v Chocni, kde ve čtvrtek před sedmou hodinou večer vypukl požár. Na místo ihned vyrazilo pět jednotek hasičů. Když dorazili na místo, byla střecha ubytovny již v plamenech.

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kaprain může koupit Mafru a Synthesii, potvrdil ÚOHS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil skupině Kaprain českého podnikatele Karla Pražáka převzetí společností Mafra, Londa a Synthesia z koncernu Agrofert, který spadá do svěřeneckých fondů expremiéra Andreje Babiše (ANO). Rozhodnutí však zatím není pravomocné, nyní běží lhůta ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel válečný veterán Vladimír Hrozný

Ve věku 100 let zemřel 6. ledna veterán druhé světové války Vladimír Hrozný, svá poslední léta prožil v Brně. Podle Spolku vojenské historie Renata byl Hrozný posledním žijícím bojovníkem druhé světové války, který se jí aktivně zúčastnil od jejího začátku až do úplného konce. Informoval tak ...

pátek dopoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Piráti příspěvek v plné výši nedostanou, soud jejich stížnost zamítl

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost Pirátů, kteří se domáhali stálého příspěvku na činnost v plné výši, přestože v posledních sněmovních volbách kandidovali v koalici s hnutím STAN. Ministerstvo financí rozhodlo o vyplácení příspěvku koalici, která si jej pak podle dvoustranné dohody ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nádherný ledopád. Mráz čaroval na patnáctimetrové stěně v Moravském krasu

Mráz vytvořil ledopád na patnáctimetrové skalní stěně v Moravském krasu. Krápníky jsou přímo na hlavní příjezdové trase od Blanska k vyhledávaným Punkevním jeskyním, které jsou i nyní v provozu. Stačí jen zastavit se u silnice před vstupem do slévárny Ernst Leopold. Ledopád zpříjemňuje cestu ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior z Jesenicka uvěřil, že má na účtu tisíce dolarů. Přišel o půl milionu

Na lep podvodníkovi sedl senior z Jesenicka. Uvěřil, že má u jisté společnosti dolarový účet, na němž je v přepočtu zhruba 427 tisíc korun. V touze peníze získat přišel o půl milionu korun.

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hertz prodá třetinu své flotily elektroaut v USA, nahradí je spalovací motory

Autopůjčovna Hertz Global Holding kvůli vysokým nákladům na opravy a slabé poptávce prodá třetinu své americké flotily elektromobilů. Získané prostředky z prodeje 20 tisíc elektroaut investuje do vozů poháněných spalovacím motorem. S odvoláním na oznámení firmy o tom informovala agentura ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Libeňský most bude zavřený několik týdnů. Beton se drtí, nosné prvky jsou posunuté

Důvodem pro uzavření části Libeňského soumostí pro tramvajovou dopravu je podle technické správy komunikací (TSK) zjištění, že nosné kovové desky zajišťující funkčnost celého systému obloukového mostu jsou mimo svoji správnou polohu a že zároveň dochází k drcení betonu nosných prvků. Uzavírka ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První trest za vyhrožování střelbou jako na fakultě. Muž z Klatovska dostal podmínku

Bude to strašný, co udělám. Ten chcípák na tý fakultě, to je hovno. Já jsem nastavenej na jatka. Chcípnete všichni. Za tyto výhrůžky potrestal v pátek klatovský okresní soud Pavla Oudese ze Sušice 8 měsíci vězení s podmíněným odkladem na 2 roky a dohledem probačního úředníka. Podle policie jde ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Pam Rabbit se učí být ve druhé etapě

Jednou z výrazných postav mladé české hudební scény je zpěvačka s arménskými kořeny Pam Rabbit. V roce 2018 zpívala vokály při vystoupeních Mikolase Josefa na Eurovizi v Lisabonu. Na stejnou soutěž se pak dvakrát pokoušela dostat jako sólistka, české publikum si ji ale v letech ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Genocida? Expert vidí úmysly spíš u Hamásu než u Izraele

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu (ICJ) začal ve čtvrtek projednávat podnět Jihoafrické republiky, že se Izrael dopouští v Pásmu Gazy genocidy. O genocidě a válečných zločinech se v souvislosti s izraelskou reakcí na teroristický útok Hamásu, ale taky s ruskou agresí proti Ukrajině mluví ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zmrzla voda vylitá z břehů. Z luk u Dobřan se stalo přírodní kluziště

Obrovské přírodní kluziště vzniklo u Dobřan na jižním Plzeňsku. Nedávno se tam vylila řeka Radbuza z břehu a zaplavila okolní rozlehlé louky. Voda teď díky mrazům rychle zamrzla a ledová plocha se stala vyhledávanou zimní atrakcí. Je bezpečná, nehrozí totiž, že se propadne.

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nenápadné senzory vtáhnou lidi do metaversa

Na veletrhu CES 2024 v americkém Las Vegas bylo vidět, že metaversum se stává stále větším tématem. Na akci byla k vidění celá řada novinek, která si klade za cíl přenést uživatele do virtuálního vesmíru. Snadno použitelné senzory prezentovala například společnost Shiftall.

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Měsíční modul firmy Astrobotic? Zatím ještě „žije“

Na lunární povrch sice modul Peregrine s jistotou měkce nepřistane, ale zatím při svém putování kosmickým prostorem stále operuje a posílá data technikům na Zemi. Odhady, kolik „života“ sondě ještě zbývá, se každým dnem liší, minimálně na několik desítek hodin by ale ještě palivo mít měla. ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čáp, kterému čelisťová past amputovala nohu, prohrál boj o život

V minulých dnech museli veterináři utratit čápa bílého, který bojoval o život už od dubna v záchranné stanici Makov na Písecku. Nakonec nepomohla ani speciální protéza. Čápa zranila čelisťová past u rybníka v Radomyšli na Strakonicku. Tyto pasti jsou zakázané zákonem, ale stále je prý nelegálně ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace v Maďarsku v prosinci klesla na 5,5 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v prosinci zpomalil na 5,5 procenta z listopadových 7,9 procenta. Oznámil to maďarský statistický úřad v páteční tiskové zprávě. Dodal, že v celém loňském roce průměrná meziroční míra inflace v Maďarsku činila 17,6 procenta.

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mráz přeje lyžařům. Umělého sněhu přibývá, otevírají i menší lyžařská střediska

Výrazné mrazy umožnily v týdnu provozovatelům lyžařských středisek na východě Moravy vyrobit dostatek technického sněhu a doplnit tak na sjezdovkách dostatečnou sněhovou pokrývku. V Beskydech, Javornících i v Jeseníkách se tak lyžařská sezona rozběhla po Novém roce naplno. Lyžařům se začínají ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izrael v Haagu odmítl obvinění z genocidy. A připomněl holokaust

Zástupce Izraele v pátek před Mezinárodním soudním dvorem (ICJ) v Haagu odmítl obvinění své země z páchání genocidy v Pásmu Gazy, které ve čtvrtek vznesla Jihoafrická republika. Připomněl mimo jiné holokaust Židů. JAR podle něj v Haagu přednáší nepodložená tvrzení a zkresluje informace.

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel František Janouch

Ve věku 92 let zemřel ráno ve Stockholmu jaderný fyzik a zakladatel Nadace Charty 77 František Janouch. V pátek o tom informovala předsedkyně Správní rady Božena Jirků.

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodník v Přerově pronajal byt, který nevlastní. Žena přišla o peníze

Na podvodníka narazila mladá žena z Přerova, když si ve městě chtěla pronajmout byt. Podepsala smlouvu, dala muži peníze, ale na klíče od bytu čekala marně. Zjistila, že byt vlastní někdo jiný, a ten jej již pronajal jiné osobě. Novinky v pátek o případu informovala policejní mluvčí Miluše ...

pátek v poledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ZBYTEČNÁ VÁLKA: Americko-britský úder proti povstalcům v Jemenu

Američané a Britové zaútočili ve čtvrtek večer na postavení jemenských Húsíů, kteří ignorovali středeční rezoluci Rady bezpečnosti zakazující útoky na lodě v Rudém moři a ve čtvrtek podnikli další, už 27 výpad. Redaktor Novinek Alex Švamberk a bezpečnostní expert Milan Mikulecký ve zvláštním ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trefil jsem sloup, no a? Danko narazil do semaforu a ujel

V noci ze čtvrtka na pátek měl místopředseda slovenského parlamentu Andrej Danko (Slovenská národní strana SNS) nehodu. V bratislavské městské části Dúbravka narazil se svým vozidlem do sloupu s dopravní značkou a semaforem u přechodu pro chodce. Danko se k nehodě přiznal, ale může mu ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

CES 2024: Tři herní bestie od Alienware

Hned tři gamingové laptopy přivezla na veletrh CES 2024 v americkém Las Vegas společnost Alienware. Herní bestie od tohoto známého výrobce zaujmou především velmi náročné hráče. Modely x16 a m18 získaly v generaci R2 více výkonu, delší výdrž nebo lepší obraz. Notebook m16 se vedle ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidiče v Berlíně přistihl radar a čeká ho postih. Ale ne za rychlost

Až čtyři tisíce eur (98 400 Kč) pokuty a tříměsíční vězení hrozí řidiči, kterého v Berlíně zdokumentoval radar dopravní policie. Důvodem postihu není vysoká rychlost, ale gesto, které muž za volantem ukázal směrem k objektivu kamery: zdvižený prostředníček.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se zbavit nelibého pachu v lednici

I v té nejpečlivěji vedené kuchyni se to může čas od času přihodit. Člověk otevře lednici a zjistí, že se z ní line poněkud nelibý pach. Důvodů může být hned několik. Tu a tam se někde něco vylilo, jinde zůstal zapomenutý kus jídla, který nebyl v uzavřené nádobě… Zde přinášíme možnosti, jak ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaký byl motiv? V kauze střelce z fakulty zůstávají bílá místa

Přestože se vedení policie opakovaně snažilo vysvětlit okolnosti tragické prosincové střelby na Filozofické fakultě UK a opřelo se o závěry vlastních policejních kontrolorů, že zásah byl profesionální a takřka bez chyby, kolem tohoto masakru i nadále zůstává několik otazníků a bílých míst.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na obchvatu Třince shořel kamion s auty

Škodu za více než 900 tisíc způsobil požár, u kterého zasahovali hasiči na obchvatu Třince. Událost se obešla bez zranění, příčina nehody je v šetření.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z ghetta versus jednička proti apartheidu. Dvě právnická esa před soudem v Haagu

Před Mezinárodním soudním dvorem v Haagu (ICJ), který začal ve čtvrtek projednávat podnět Jihoafrické republiky, že se Izrael dopouští v Pásmu Gazy genocidy, zkřížila meče dvě právnická esa.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté hledají svědky nehody, při níž tramvaj v Olomouci usmrtila mladého muže

Olomoučtí kriminalisté požádali v pátek veřejnost o pomoc, která by mohla vést k objasnění tragické dopravní nehody, při níž tramvaj v pondělí večer usmrtila na Zikově ulici v Olomouci mladého muže. Ten se pravděpodobně vezl na spřáhle mezi tramvajovými vozy. Záchranáři mu již nemohli pomoci.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na podzim se autobusy chlubila, v zimě je kritizuje. Vildumetzová si naběhla

Ještě před dvěma měsíci se poslankyně ANO Jana Mračková Vildumetzová na sociálních sítích chlubila, že Karlovarský kraj a její kolega Martin Hurajčík v roce 2020 vybojovali dotaci na pořízení CNG autobusů. Jejich provoz ale v současnosti kritizuje.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cena ropy po americko-britských útocích na jemenské povstalce roste

Ceny ropy v pátek prudce rostou. Reagují na noční americko-britské údery na vojenské základny jemenských povstalců Húsíů, které přišly jako reakce na útoky této Íránem podporované skupiny na lodní dopravu v Rudém moři. Akce zvýšila obavy trhu z možného dopadu širšího konfliktu na Blízkém východě ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odborník z Akademie věd: Počty nakažených covidem budou vyšší v únoru a v březnu

Vyšší počty nakažených covidem-19 se dají očekávat v únoru a hlavně v březnu. Zřejmě už nezbývá v populaci moc lidí, kteří covid dosud neprodělali nebo nejsou očkovaní, takže nějaké protilátky mají. V rozhovoru, který dala ve čtvrtek médiím k dispozici Akademie věd ČR, to řekl Jan Pačes ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škodě Auto loni vzrostl odbyt

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala v loňském roce celosvětově 866 800 vozů, o 18,5 procenta víc než předloni. Důvodem je růst odbytu na klíčových trzích, na největším trhu v Německu o 17,6 procenta. Mezi modely se nejvíce zvedly prodeje plně elektrického modelu Enyaq, a to ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ostravanům vadí noční hluk z velkých letních festivalů. Podepisují petici

Letitý spor, který v Ostravě panuje mezi organizátory a návštěvníky velkých letních festivalů s lidmi žijícími v jejich sousedství, se stupňuje. Místní ve velkém podepisují celorepublikovou petici proti nadměrnému hluku z podobných akcí ve venkovním prostoru. Nejvíce jim vadí ty, které jsou ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BMW v domovském Mnichově přestane vyrábět auta se spalovacím motorem, chystá přelomovou řadu

Mnichovský závod BMW se již chystá na výrobu elektromobilů z řady takzvané Neue Klasse. Od roku 2027 už zde budou z pásů sjíždět pouze čistě elektrické vozy.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hostitel nabízí přespání ve stanu v obýváku. Za skoro dva tisíce korun

V nabídce krátkodobých pronájmů lze občas najít lehce bizarní položky. Jistý hostitel z Londýna nabízí „romantické“ přespání ve třech stanech umístěných v obývacím pokoji svého bytu. Noc vyjde na 68 liber, což je kolem 1950 korun.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nehodu na Chebsku nepřežili tři mladí muži. Zraněním nakonec podlehl i druhý spolucestující

Tragické následky měla v pátek nehoda na Chebsku, kde osobní auto vrazilo do stromu. Střet nepřežil řidič a dva spolucestující. Nehoda se stala odpoledne na silnici I/64 mezi Hazlovem a Aší.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Macron vsadil na mládí a komunikaci – Matěj Široký

Nový rok přinesl nečekané překvapení v podobě výměny na pozici francouzského premiéra. Technokratku Élisabeth Borneovou vystřídá opravdu mladá krev. Novým francouzským premiérem bude Gabriel Attal, který se ve svých 34 letech stal nejmladším premiérem v historii páté Francouzské republiky. Co se ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspekce odhalila v Albertu římský kmín s koktejlem 11 pesticidů

V mletém římském kmínu, který prodával řetězec Albert, odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) stopy 11 pesticidů. Celá šarže koření byla stažena z prodeje.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poprvé letěl letadlem. Opil se, navrhoval sex letušce a pak skončil v poutech

Na svůj vůbec první let letadlem už asi nikdy nezapomene 37letý Američan James Warren Finnister. Během cesty z Kentucky na Floridu se totiž opil a choval se nevhodně, když vedoucí letušce navrhl, aby s ním vstoupila do mílového klubu, což je slang pro sex v oblacích. Po přistání si muže ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rebelie u lidovců: Jihočeši požadují co nejrychleji sjezd strany

Českobudějovická KDU-ČSL požaduje nejrychlejší možné svolání celostátního sjezdu strany. Podle ní kauza kolem předsedy Mariana Jurečky vrhá na stranu špatné světlo.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá Češka nebyla hodinu schopná dát dohromady větu. Ohromil ji obří finanční dar

Streamerka Theresa Borůvková, známější na českém internetu jako Theresa Blueberry, asi na tento čtvrtek ještě nějaký týden nezapomene. Během jednoho z jejích streamů jí během vysílání přistál na účtu finanční dar, tzv. donate, ve výši 5000 liber, tedy v přepočtu zhruba 143 000 korun, od ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Farmáři v Německu ochromili dopravu. Do Norimberka vjelo 2500 traktorů

Na závěr akčního týdne Bavorského svazu zemědělců (BBV) zesílili němečtí farmáři tlak. Znovu zablokovali klíčové dálniční nájezdy po celé zemi, aby tak protestovali proti rušení daňového zvýhodnění dieselu v zemědělství. Do Norimberku svolali rozsáhlou demonstraci, do města vjelo kolem ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První chytrý dalekohled je na světě. Používá AI a umí fotit

Zkřížit fotoaparát s dalekohledem se rozhodla společnost Swarovski Optic, navíc přibalila i umělou inteligenci (AI). Výsledkem je první chytrý dalekohled na světě nazývaný AX Visio. Určen je především ke sledování a focení zvířat.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

LG ukázalo první bezdrátovou a průhlednou OLED televizi vestavěnou do elegantní konstrukce

Na aktuálně konaném veletrhu CES v Las Vegas představila jihokorejská značka LG inovativní televizi Signature OLED T. Průsvitný OLED displej o velikosti 77 palců je integrovaný do subtilní kovové konstrukce, která může být volně stojící nebo přimontovaná za zeď. V obou ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Masový vrah Breivik je stále nebezpečný a měl by zůstat na samotce, uvedl státní zástupce

Masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 zavraždil 77 lidí, je stále nebezpečný, a proto by měl zůstat na samotce. V pátek to u soudu uvedl státní zástupce Andreas Hjetlund, na něhož odkazuje agentura Reuters. Breivik stát Norsko zažaloval za porušování lidských práv, které se má ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropská unie je připravena k ústupkům Maďarsku, aby zajistila pomoc pro Kyjev

Evropská komise je ochotna přistoupit na některé požadavky Maďarska výměnou za souhlas Budapešti s finanční podporou pro Ukrajinu ve výši 50 miliard eur. Informuje o tom list Financial Times s odkazem na nejmenované vysoké unijní představitele.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pokud Ukrajinci zaútočí na odpalovací zařízení, odpoví naše jaderné hlavice, varoval Medvěděv

Použitím jaderných zbraní pohrozil opět místopředseda ruské bezpečnostní rady a bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medvěděv. Tentokrát při výhrůžkách jadernou apokalypsou šlo o případný ukrajinský útok na ruská odpalovací zařízení, uvedla agentura Reuters.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalý wagnerovec umlátil námořníka za kritiku války na Ukrajině. Polehčující okolnost, uznal soud

Soud v ruském Dalněrečensku poslal na sedm let za mříže bývalého wagnerovce, který zabil člověka, s nímž právě popíjel. Žoldák se krátce předtím vrátil z války na Ukrajině a hodnocení situace na Ukrajině, které kumpán vyřkl, ho rozzuřilo natolik, že jej umlátil.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemědělství není příčinou změny klimatu, oteplování ho ohrožuje, upozorňuje vědec

Zemědělství a lesnictví nejsou příčinou změny klimatu, agrární sektor vytvoří čtvrtinu světových emisí, lesy naopak slouží k ukládání uhlíku, ve výsledku je tedy zemědělství a lesnictví v konečné bilanci emisí mírně pozitivní. Na čtvrteční konferenci v Senátu to řekl Zdeněk Žalud z Mendelovy ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PŘEHLEDNĚ: Metaversum, doprava i konec chrápání. Co přinesl pátý den veletrhu CES 2024?

Ani během pátého dne na veletrhu CES 2024, který se chýlí v americkém Las Vegas ke konci, nechyběly zajímavé novinky. Zaujal nás například chytrý polštář proti chrápání či doplňky pro metaversum. Výrobci se ale snažili také vyřešit problematickou otázku kolon ve městech.

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyřletá Češka sama vystoupala do základního tábora Everestu. Všechny jsem předběhla, řekla

Má české a kanadské občanství, dorozumí se česky, anglicky a čínsky a společně s rodiči žije v Malajsii. Nyní čtyřletá Zara Šifra dokázala svépomocí za doprovodu svého otce a sedmiletého bratra Saši vystoupat do základního tábora nejvyšší hory světa Mount Everestu a patrně je nejmladší ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uděláme ze Sejmu druhý Kapitol, hrozí v Polsku poslanci PiS

Situace v Polsku se neuklidnila ani tři měsíce po parlamentních volbách, které vládnoucí Právo a spravedlnost (PiS) sice vyhrálo, ale nedokázalo už složit další vládu. Poslanci strany Jaroslawa KaczyĹ„ského, která vládla v Polsku dvě volební období, maršálkovi Sejmu Szymonu HoĹ‚owniovi ...

pátek odpoledne 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sunak ohlásil vojenskou podporu Ukrajině v hodnotě přes 71 miliard. Medvěděv zase vyhrožuje

Britský premiér Rishi Sunak při páteční návštěvě Kyjeva oznámil rozsáhlý balíček vojenské pomoci pro Ukrajinu v hodnotě 2,5 miliardy liber (přes 71 miliard korun). Informuje o tom list Ukrajinska pravda, podle nějž Britové v balíčku dodají například rakety dlouhého doletu nebo protitankové ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čekala jsem víc empatie, řekla Novinkám Singapurka, jejíž manžel byl vážně zraněn při střelbě na fakultě

Při střelbě na Filozofické fakultě UK byl loni 21. prosince vážně zraněn i v Singapuru žijící 47letý Nizozemec Peter Vendel, který měl prostřelené pravé stehno. Střela roztříštila kus stehenní kosti a pánve. V osudný moment vedle něho byla i jeho singapurská manželka Sofea Marsidah Binte Musa ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Systém elektronických přihlášek na SŠ se v pondělí otevře ředitelům, sdělil Cermat

Systém elektronických přihlášek na střední školy se spustí v pondělí 15. ledna pro ředitele středních škol, jak ukládá zákon. Na funkcích pro rodiče a na zpracování přihlášek se ještě pracuje. ČTK to řekl ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Miroslav Krejčí. Od 1. do ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Chyť toho králíka - román o rozbitém ženském přátelství

Zvonění telefonu. Moment, který dokáže obrátit svět vzhůru nohama. Živelná rodná Bosna, před kterou racionální a akurátní vypravěčka Sára uprchla do kultivovaného Dublinu, ji dohání v podobě nespoutané Lejly, někdejší kamarádky z dětství a časů dospívání. Jejich cesty se před dvanácti lety ve ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tělo bez vnitřních orgánů s uříznutou hlavou, genitáliemi a částí hýždě. V Plzni možná vraždil kanibal

Dnes je to přesně rok, kdy kriminalisté vylovili z řeky Berounky v Plzni lidské tělo bez vnitřních orgánů, kterému rovněž chyběla hlava, genitálie a část hýždě. Kdo zabil muže, kterého později policisté identifikovali jako 33letého Slováka Vladimíra, se doteď neví. Případ se tak zřejmě zařadí ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Libeňský most je trnem v patě pražských politiků. Opraven ale mohl být už roky

Pražský Libeňský most musel být ve čtvrtek kvůli havarijnímu technickému stavu jedné jeho části uzavřen. Není to přitom poprvé, co je v posledních letech most uzavřen. O tom, že je ve špatném až havarijním stavu, se mluví roky, problémem jsou však zdlouhavé diskuse a neschopnost pražských ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U čínské vesnice dopadly trosky z rakety a začaly hořet

Pozoruhodnou, ale především nebezpečně vypadající podívanou zažili koncem prosince obyvatelé jedné čínské vesnice. Agentura AP nyní zprostředkovala videozáběry z chytrého telefonu, které zachycují okamžik, kdy úlomek ze zbytku raketového stupně vzplál poté, co se zřítil z oblohy do oblasti lesa. ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Není mrtvý, jen líný, vysvětluje majitelka vyděšeným lidem, proč její kůň pořád leží

Na ostrově Guernsey, jenž leží v Lamanšském průlivu, mají neobvyklou atrakci, která však lidi poněkud děsí. Žije zde totiž mladý kůň Custard, jenž často vypadá jako mrtvý. Jeho majitelka tak musí lidi ujišťovat, že je koník naprosto v pořádku, jen je zkrátka dost líný.

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ptačí chřipka se šíří. Další ohnisko objevili veterináři na Novojičínsku

Už na 12 se rozrostl počet letošních ohnisek ptačí chřipky v Česku. Posledním místem, kde s nákaza objevila, je malochov drůbeže v Trnávce na Novojičínsku.

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hledaný chlapec ze Cvikova strávil celou noc venku, zlomil si ruku a nohu

„Pohřešovaný chlapec byl vypátrán.“ Stručným sdělením policie skončilo pátrání po třináctiletém ukrajinském chlapci ze Cvikova na Českolipsku. Chlapec ve čtvrtek utekl z domu a noc strávil venku. V pátek ho náhodou nalezl muž, který šel na procházku k vyhlídce Švýcárna a všiml si tam jeho ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muže, kterého v dole Jeroným na Sokolovsku spláchla voda, našli mrtvého

Smutně skočilo pátrání po 60letém muži, kterého v pátek při průzkumu v bývalém cínovém dole Jeroným na Sokolovsku spláchla voda. Policejní mluvčí Zuzana Churaňová v sobotu ráno potvrdila, že po odčerpání vody ze zaplaveného místa našli záchranáři tělo bez známek života. „Bude nařízena soudní ...

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pošta doručila dopis po 80 letech, na adrese chybělo číslo domu

Manželé z Illinois se dopisu odeslaného v roce 1943 již nedočkali, ale když se nedávno odněkud vynořil na místní poště, rozhodli se její pracovníci doručit jej alespoň jejich žijícím příbuzným.

pátek v podvečer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskva pátrá po bývalém viceprezidentovi Gazprombanky, asi válčí proti Rusku

Ruské ministerstvo vnitra vyhlásilo pátrání po Igorovi Volobujevovi, bývalém viceprezidentovi Gazprombanky. S odvoláním na databázi hledaných osob to na svém webu píše list Kommersant. Volobujev je podle ministerstva stíhán kvůli blíže neupřesněnému trestnému činu. Bývalý viceprezident banky ...

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Republikánská kandidátka na prezidentku: Pokud padne Ukrajina, Čína zaútočí na Tchaj-wan

Republikánská kandidátka na amerického prezidenta Nikki Haleyová prohlásila, že pokud Ukrajina padne ve válce s Ruskem, následovat bude čínská invaze na Tchaj-wan. Haleyová to řekla v republikánské debatě předcházející primárkám v americkém státě Iowa, ve které se střetla s dalším kandidátem, ...

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světoznámý britský dirigent čelí obvinění ze sexuálního deliktu s dítětem, zadrželi ho na nádraží

Sedmdesátiletý světoznámý dirigent Jan Latham-Koenig čelí v Británii obvinění ze „sexuálního deliktu s dítětem“. Informuje o tom britská zpravodajská televize BBC, podle které se trestný čin měl uskutečnit pomocí aplikace WhatsApp a jiné chatovací aplikace.

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Záchranáři na severu Moravy řešili několik otrav oxidem uhelnatým. V nemocnicích skončilo pět lidí

Pět lidí se během tohoto týdne přiotrávilo nebezpečným oxidem uhelnatým na severu Moravy a ve Slezsku. Všichni skončili v péči záchranářů, kteří je po ošetření přepravili do nemocnic.

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izrael uzavřel dohodu s Katarem o dodávkách léků pro rukojmí v Gaze

Izrael uzavřel dohodu s Katarem, která umožní dodávat léky rukojmím zadržovaným teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy. S odkazem na izraelského úředníka o tom informuje list The Times of Israel (TOI).

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Veletrh CES 2024 končí, záplava novinek nikoliv

Posledních pár hodin zbývá, než se oficiálně uzavřou brány největšího veletrhu CES 2024, který se v posledním týdnu konal v americkém Las Vegas. Představeny byly tisíce nových produktů, o řadě z nich tedy budeme informovat i v následujících dnech a týdnech.

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ZBYTEČNÁ VÁLKA: Americko-britský úder proti povstalcům v Jemenu

Američané a Britové zaútočili ve čtvrtek večer na postavení jemenských Húsíů, kteří ignorovali středeční rezoluci Rady bezpečnosti zakazující útoky na lodě v Rudém moři a ve čtvrtek podnikli další, už 27 výpad. Redaktor Novinek Alex Švamberk a bezpečnostní expert Milan Mikulecký ve zvláštním ...

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Míra inflace v Argentině se dostala na 211 procent

Roční míra inflace v Argentině se v prosinci vyšplhala na 211,4 procenta a byla nejvýše za 32 let. Vyplývá to z dat, která ve čtvrtek zveřejnil místní statistický úřad. Nový krajně pravicový a ultraliberální prezident Javier Milei se hyperinflaci snaží mírnit přísnými úspornými opatřeními. ...

pátek večer 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle nebyly fantazie, konstatoval soud. Brit dostal za plán masakru na škole doživotí

Britský soud poslal na doživotí do vězení muže, který z pomsty plánoval masově vraždit na své bývalé škole. Dvaatřicetiletý muž ze západoanglického hrabství Somerset měl podle policie nachystán arzenál zbraní a výbušniny, stejně jako seznam obětí. Podle soudce byl plán zcela reálný a podrobně ...

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Měsíční fixace u energií ušetří tisíce korun

Jen naprostá menšina domácností nemá u odběru energií klasickou smlouvu na dobu neurčitou nebo delší fixační období. Možnosti fixace jen na měsíc přesto využívají tisíce domácností. A výrazně tím ušetří – proti ostatním až tisíce korun za rok.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koalice zvažuje omezit cizincům přístup k půdě

Kupci ze zemí mimo Evropskou unii se mají k zemědělské půdě v Česku dostávat hůře než dosud. Legislativní návrh chystá lidovecký poslanec Karel Smetana. Podporu má u ministerstva zemědělství a vstřícně se staví i koaliční partneři.

pátek v noci 12/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru