Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 15. leden 2024
pátek 24. 5. 2024, 12:39

archiv zpráv pro 15. leden 2024

Cvak a je hotovo. Terasa může být bezúdržbová a zároveň odolná

Terasa, kde si vychutnáte ranní kávu, odpoledne posedíte s knihou, večer s přáteli a do toho se po ní několikrát denně proběhnou mokré bosé nohy vašich dětí i domácích mazlíčků. Bude to náročné. Když ale zvolíte správně, terasa to zvládne. Máme tip na terasová prkna, která oproti těm dřevěným budou ...

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Stodola v Bělé v Českém lese byla v zoufalém stavu. Po opravě je pýchou obce

Městečko Bělá nad Radbuzou v okrese Domažlice leží poblíž německých hranic v srdci Českého lesa a má dlouhou historii. Patří do ní rozlehlý areál s renesanční tvrzí, který však měl svá nejlepší léta za sebou a v posledních desetiletích ho nikdo neudržoval. Město se rozhodlo to změnit.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Prvorepubliková vila září obnoveným šarmem i moderními prvky

Výrazná vila na předměstí Prahy kombinuje historický šarm s moderními trendy. Každý detail interiéru, od barevných portálů až po designový nábytek a dveřní kování z českých dílen, je pečlivě sladěný. Renovace zdůrazňuje původní charakter domu, současné prvky nabízejí moderní pohodlí.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Podívejte se na 5 nejlepších lepidel na sklo. Ohromí vás pevností a průzračností

Lepení skla může být obtížné díky jeho hladkému povrchu s nízkou přilnavostí. K dosažení efektivního a estetického spoje je třeba zvolit správné lepidlo s ohledem na materiály a podmínky, ve kterých bude sklo použito, ať už jde o běžné domácí použití, nebo speciální průmyslové aplikace.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Podle těchto 7 znaků poznáte, že vám na dveře klepe krize středního věku. Poradíme vám, co dělat

Krize středního věku na vás zaútočí ve chvíli, kdy to čekáte nejméně. Můžete mít dospělé děti, skvělou kariéru, našetřené peníze, ideální vztah. Přesto máte pocit, že vám něco chybí? Že to není „ono“? Pak se vám nejspíš do života vkrádá krize středního věku. Takto ji poznáte.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Úpravy interiéru snadno zvládnete i bez většího rozpočtu. Tady je návod, jak na to

Život v harmonickém a vizuálně atraktivním prostoru není jen privilegiem lidí s nekonečným rozpočtem. Podívejte se na nápady, jak s minimálními finančními prostředky proměnit domov s využitím vlastní kreativity.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zabijačka v muzeu, košt pálenek, nebo souboj šéfkuchařů? Tyto víkendové akce vás budou bavit

Třetí lednový víkend potěší všechny příznivce dobrého jídla a pití. Vyhraje to u vás zabijačka, ochutnávka ovocných pálenek, velkolepý gastronomický festival, nebo návrat k tradičním specialitám našich předků?

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy je vhodný čas na to, abyste dali dětem jejich první kapesné? Tady je pár rad odborníků

Spousta dětí začíná dostávat kapesné při nástupu na základní školu. Jak často a v jaké výši byste měli svým dětem kapesné vyplácet? A kdy je ten nejlepší čas začít?

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Místo rychlosti vsadili u téhle dřevostavby na kvalitu. Tady je pěkný výsledek

Nízkoenergetická dřevostavba rostla pomaleji, než investoři očekávali, což zpětně hodnotí velmi pozitivně. Svůj budoucí domov mohli během stavby často kontrolovat a navzdory velmi pečlivé přípravě projektu dokázali na místě přijít s vylepšeními, která jim bydlení zpříjemňují.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kam v Praze za uměním? Prohlédněte si 5 nejzajímavějších galerií a muzeí

Praha nabízí kromě skvostných architektonických památek také bohatý výběr výstavních prostor, muzeí a galerií. Prohlédněte si náš výběr pěti nejzajímavějších budov, které vás zavedou za uměním, historií, poučením a zábavou.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proměňte každou místnost. Dopřejte si světlo, které ovlivní vaši náladu. Tady jsou rady pro výběr

Osvětlení je důležitým, byť často podceňovaným prvkem našich domovů. Jeho úkolem není pouze dotvářet interiér, ale především plnit praktickou roli v každodenním životě. Při výběru svítidel bychom měli klást důraz na intenzitu a teplotu světla, stejně jako na kvalitu a provedení světelných zdrojů.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak snadno a rychle vyčistit rychlovarnou konvici? Tady jsou 3 metody, které opravdu fungují

V každé rychlovarné konvici se dřív nebo později objeví vodní kámen, který je potřeba odstranit. Tady jsou 3 způsoby, jak se ho jednoduše zbavíte bez speciálních prostředků.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Valentýn je za pár týdnů: Překvapte drahou polovičku rostlinou ve tvaru srdce. Podívejte se, co vybrat

Blíží se Valentýn a s ním i skvělá příležitost obdarovat svou milovanou polovičku pěkným dárkem z lásky. Tradicí je věnovat ženě květinu. Co takhle ale darovat takovou, která vydrží déle než týden? Překvapte ji pokojovou rostlinou ve tvaru srdce.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chytrý dvounohý robot pohlídá dům i domácí mazlíčky, pozná emoce a bude na ně reagovat. Těšíte se?

Potřebujete domů hlídače, který se může pohybovat po celém prostoru, dohlédne na domácí mazlíčky, rozpozná váš obličej, přivítá vás při návratu a bude informovat o tom, zda je vše v pořádku? Za pár dnů jej možná uvidíte na vlastní oči v provozu a za pár měsíců jej snad bude možné koupit.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proč založit dětský účet? Podívejte se na jeden ze způsobů, jak naučit děti zacházet s penězi

Účet s platební kartou ještě stále spousta lidí vnímá jako něco, co je určeno výhradně dospělým. Přesto hodně dětí dostává pravidelně kapesné, z něhož si mohou platit své vlastní výdaje. A proč by jej nemohly dostávat na účet, místo do prasátka? Podívejte se, proč založit dětský účet.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kliky a kování: Vybírejte spíš podle kvality než ceny. Tady je návod, jak na to

Dveřní klika je detail, který se může zdát nedůležitý. Stačí si ale uvědomit, kolikrát denně ji vezmete do ruky. Nepodceňujte výběr a přestaňte šetřit na nesprávném místě.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nerudová: Slabinou Pavla je možný střet zájmů lidí v jeho okolí

Právě před rokem se Danuši Nerudové rozplynul sen o Hradě, když v prezidentských volbách skončila třetí. Vynaložené energie však nelituje a nyní ji chce napřít k volbám do Evropského parlamentu, jejichž tématem podle ní bude migrace. Hlavu státu Petra Pavla hodnotí pozitivně, za určitou slabinu ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte rádi kuře na paprice? Zkuste verzi s cizrnou, je výborná a stojí pár korun. Tady je recept

Pokud máte rádi klasické kuře na paprice, určitě vyzkoušejte tuto bezmasou verzi s cizrnou. Nenechte se odradit počáteční nedůvěrou – chutná opravdu skvěle.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ikonické domy v ČR: Takhle vypadá rodný dům designéra a architekta Josefa Hoffmanna

Zhruba před sto lety věděl snad každý, kdo je Josef Hoffmann. Dnes si tohoto významného architekta a designéra můžete připomenout díky návštěvě jeho unikátního rodného domu v Brtnici.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

V historické budově v centru Prahy vznikla restaurace Alma s kavárnou a vinárnou

V pražské ulici V Jirchářích, kterou najdete nedaleko Národní třídy, vznikla ve dvou propojených objektech nová restaurace Alma. Není však jen restaurací, ale nabízí také kavárnu, vinárnu, obchod a další zajímavé prostory. Prostory rekonstruovala a do jednotného stylu ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Na co byste neměli zapomínat, pokud chcete dodržovat zdravý životní styl

Udržovat si zdravý životní styl a obecně dělat pokud možno to nejlepší, aby byl váš život naplněný a plnohodnotný, není nijak náročné, ale často ani jednoduché. Sociální sítě jsou plné rad odborníků, které se ne málokdy liší, ne-li přímo odporují jedna druhé. Už to může od zdravého životního ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zimní počasí se ještě předvede

Nový pracovní týden přinese velkou dynamiku počasí. Studený vzduch od severozápadu nahradí v polovině týdne teplé jižní proudění, na víkend se ale opět ochladí. Tvořit se budou sněhové jazyky, závěje i náledí, sdělila Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína požaduje svolání rozsáhlé mezinárodní mírové konference ke Gaze

Čínský ministr zahraničí Wang I vyzval k uspořádání rozsáhlé mezinárodní mírové konference, která by se zabývala ukončením války v Pásmu Gazy a stanovením konkrétního časového rámce vzniku palestinského státu. Podle něj se totiž konflikt v Gaze vyostřil a Rudé moře se stalo novým ohniskem ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KLDR provedla test nadzvukové střely středního až dlouhého doletu

Severní Korea v neděli ráno odpálila směrem do Japonského moře patrně balistickou raketu, která dopadla na neupřesněné místo mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, informovaly agentury Kjódó a Reuters. Jde o první odpálení severokorejské rakety od 18. prosince, kdy armáda otestovala raketu ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud zrušil pokutu za uklízečku záchodků ve škole v přírodě. Vařili z vody, sepsul inspektory

Pokutu 50 tisíc korun, kterou dostala od inspektorátu práce společnost Libacamp za to, že měla v areálu školy v přírodě v Libé na Chebsku načerno zaměstnat uklízečku záchodků, zrušil plzeňský krajský soud. Úředníky z inspektorátu pro Plzeňský a Karlovarský kraj sepsul, že vařili z vody ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podezřelé nákupy zbraní by se měly povinně hlásit od července, plánuje Rakušan

Prodejci zbraní povinně hlásí podezřelé nákupy zbraní a munice. To je stav, který chce ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zařídit už od letošního července. Zdaří se to, pokud parlamentem ve zrychleném procesu projde novela stávajícího zákona o zbraních a střelivu.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za málo peněz hodně muziky. Takhle proměníte obyčejnou bramboru v luxusní jídlo!

Jednoduchá příprava, běžně dostupné ingredience a spousty variant dochucení. Plněné pečené brambory si oblíbí celá rodina. V článku se dozvíte, jak je připravit, abyste si opravdu pochutnali.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přežije váš dům další zimu? Záleží na jeho základech! Podívejte se, co je nejdůležitější

Při plánování základů pro novou stavbu nebo zahradní domek je důležité pochopit význam nezámrzné hloubky. V článku objasníme, proč je hloubka základů tak důležitá, jaké faktory ji ovlivňují a jakým způsobem se určuje, aby vaše stavba stála pevně v každém ročním období.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Koncept Hyundai NPX1 ukazuje nové doplňky pro ostrý elektromobil

Sportovně laděný koncept poodhaluje paletu specifických N Performance doplňků, které bude možné v blízké budoucnosti objednávat z katalogu automobilky Hyundai. A to nejen pro Ioniq 5 N.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům na čapích nohách pokryje provoz rodiny a tři čtvrtiny spotřeby elektromobilu

Stavení na stromě vznášející se nad okolním terénem připomíná rodinný dům v norském městě Kongsberg. Díky využití nejnovějších technologií odpovídá navzdory svému velice členitému tvaru nejenom požadavkům na udržitelnost, ale také dokáže vyprodukovat tolik energie, že pokryje provoz rodiny, která ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vypadá ideální koupelna podle horoskopu? Pro vaše znamení v ní právě tohle nesmí chybět!

Řídit se znamením zvěrokruhu neznamená hned jít a rekonstruovat koupelnu od základů, ale vylepšit, co máte. Tak, abyste se v koupelně cítili dobře a současně plnila svou funkci.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seznamte se s úklidovou jedničkou nejen do koupelny. Funguje doma na kdeco a je ekologická

Potřebujete rychle a efektivně uklidit? Zvládnete to hravě díky geniálnímu přírodnímu čističi, který je jako stvořený do koupelny. Ale bílý kvasný ocet se dá použít i kdekoliv jinde ve vaší domácnosti. Na běžný i generální úklid.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dálnici D10 uzavřely dvě nehody

Dálnici D10 v pondělí ráno u Mladé Boleslavi na 42,5 kilometru ve směru na Prahu uzavřely dvě nehody. Osobní auto po nárazu do předmětu skončilo mimo dálnici na střeše. Následovala nehoda osobního auta a dodávky.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Pan Blake je jako z minulého století

Velkou hereckou příležitost dal americkému herci Johnu Malkovichovi ve svém debutu Pan Blake k vašim službám francouzský režisér Gilles Legardinier, který napsal scénář podle vlastní knihy. A ačkoli jde o debutanta, Malkovich roli přijal nejspíš proto, že jde bezmála o jeho one man show.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Banky poskytly loni hypotéky za 150 miliard Kč, meziročně o čtvrtinu méně

Banky a stavební spořitelny poskytly loni hypoteční úvěry za 150 miliard korun, což je meziroční pokles o téměř čtvrtinu. Nové úvěry bez refinancování činily 124 miliard korun. Úrokové sazby v prosinci pokračovaly v poklesu a snížily se z listopadových 5,67 na 5,65 procenta, nejnižší ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč jen v USA? Apple má problémy s výrobou brýlí Vision Pro

Už od minulého týdne se množí otázky ohledně toho, proč bude společnost Apple nabízet svoje nové brýle pro rozšířenou realitu pouze na americkém trhu. List Financial Times (FT) již dříve upozornil, že novinka bude nedostatkovým zbožím, protože firma s logem nakousnutého jablka řeší problémy ...

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už vám po svátcích vytrávilo? Vyrazte na zabijačku, mexickou kuchyni nebo karnevalové menu

Leden je na velké gastronomické akce chudý, ale i tak jsme pro vás našli několik zajímavých tipů na místa, kde si můžete užít zajímavé kulinářské speciality. A máme něco i pro milovníky vína.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Místo stěhování do většího domu zvolili majitelé zajímavou přístavbu. Takhle skvěle vypadá

Pokud už je dům rodině malý, může se přestěhovat do většího. Nebo si k tomu původnímu postavit ještě jeden – tak jako to udělali majitelé malebné historické budovy v kanadském Québecu.

pondělí ráno 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Očima Saši Mitrofanova: Kolem Pirátů

Po pirátském celostátním fóru o víkendu povede stranu dál Ivan Bartoš. Hlavní zápletkou pro nepirátskou politickou veřejnost bylo, jestli se volba nového předsedy a vedení netransformuje v odchod Pirátů z Fialovy koaliční vlády. K tomu nedošlo.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stát sypal miliardy na bydlení, nepomohl ničemu, kritizuje NKÚ

Miliardy, které stát prostřednictvím ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a Státního fondu podporu investic (SFPI) vynaložil v letech 2016 až 2021 na podporu bydlení, měly na trh s bydlením zcela marginální vliv. Konstatoval to v pondělí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle ministerstva jde ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PlayStation Portal je beznadějně vyprodaný

Oficiálně se herní systém PlayStation Portal začal prodávat teprve minulý týden v pátek. Zájem o novinku byl ale tak obrovský, že je v tuzemských obchodech již beznadějně vyprodaná. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelský fotbalista měl na ruce vzkaz ke 100 dnům války. „Podněcuje k nenávisti,“ tvrdí Turci

Turecké úřady obvinily 28letého člena izraelské fotbalové reprezentace Sagiva Jehezkela z „podněcování k nenávisti“ za to, že při ligovém zápase turecké ligy měl na ruce vzkaz odkazující na sto dní trvající válku mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás. Tento odkaz stál Jehezkela místo ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na jedné z nejromantičtějších zřícenin v Čechách se údajně zjevuje bílá paní

Nedaleko městečka Chotoviny se na zelené vyvýšenině tyčí zřícenina gotického hradu Borotín. Náleží k ní přilehlý barokní statek, nazývaný Starý zámek, kde se dříve nacházelo dřevěné předhradí. Zřícenina je též obklopena dvěma vodními zdroji, a to Starozámeckým a Babineckým rybníkem, které ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Palestinské vedení je pobouřeno, že si Blinken dovolil upozornit na izraelské rukojmí v Gaze

Americký ministr zahraničí Antony Blinken v pondělí upozornil na skutečnost, že hnutí Hamás v Pásmu Gazy stále drží rukojmí unesené 7. října při teroristickém útoku na Izrael, a vzápětí za to schytal kritiku od Palestinské samosprávy. Šéf americké diplomacie napsal, že sto dní je příliš dlouhá ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podle jakých vlastností lze poznat toxického člověka

Možná jste ve svém životě také potkali toxického člověka, který z vás dříve či později začal vysávat energii, otravoval vás neustálými dotazy, prosbami či vám jinak znepříjemňoval život. Takové jedince je nejlepší ze svého života co nejdříve „odstranit“, ještě lepší je se jim zcela vyhýbat. ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký úřad pro letectví čelí kritice kvůli vypadnutému panelu z trupu Boeingu 737

Výrobce dopravních letadel Boeing přiznal, že nese vinu za vypadnutí panelu zaslepujícího nouzový východ v trupu letounu 737 MAX 9, což vedlo k dekompresi na palubě letu z Portlandu do Kalifornie předminulý týden. Americký Federální úřad pro letectví FAA na to zareagoval ujištěním, že bude ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dětskému pokoji kralují hry a bezpečí

Od prvních krůčků má v hájemství dítěte přednost fantazie, volný prostor pro pohyb a s tím související bezpečnost. Do čeho se vyplatí investovat?

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Otužilci

Vy otužilci byste měli být z debat o klimatických změnách zcela vyloučeni…

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Húsíové vypálili střelu na americký torpédoborec

Americký letoun v neděli zlikvidoval protilodní střelu, kterou vypálili jemenští Húsíové na americký torpédoborec. Americké oblastní velitelství CENTCOM, pod které spadá Blízký východ, uvedlo, že střela byla zlikvidována u přístavu Hudajdá. I po amerických a britských náletech však mají Husíové ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Láva u Grindavíku požírá domy

Ohnivé divadlo, které na Islandu připravila už druhá sopečná erupce během necelého měsíce, pokračuje. Láva, jež proudí ze země na poloostrově Reykjanes na jihozápadě země, dospěla k evakuovaným domům rybářského města Grindavík a začala je pohlcovat.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čím dřív začnete s výsevem zeleniny, tím dřív se dočkáte úrody. Podívejte se, co můžete zasít

Už od ledna můžete začít s výsevem semen různých druhů zeleniny i květin. Čím dříve totiž začnete, tím dřív se vám zahrada odvděčí svou úrodou. V dnešním článku vám poradíme, na co si dát při výsevu pozor a které druhy zeleniny jsou pro lednový výsev nejvhodnější.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dovoz čipů do Číny loni kvůli americkým omezením rekordně klesl

Dovoz čipů do Číny se v loňském roce propadl o rekordních 15,4 procenta na 349,4 miliardy USD (7,9 bilionu Kč). Důvodem bylo omezení vývozu, k němuž přistoupily Spojené státy, a také dlouhodobá hospodářská nejistota. S odvoláním na údaje čínského celního úřadu to v pondělí uvedla agentura ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kronikářka malé obce poctivě zapisuje každou událost a velký důraz klade i na ilustrace

Stovky hodin ročně stráví Eva Kalčíková ze Lhůty u Plzně nad obecní kronikou. Tu nejenom píše, ale také ilustruje. Inspiraci na další obrázky sbírá často během projížděk na svém koni.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stěžoval si na blokaci webů po ruské invazi, u Ústavního soudu neuspěl

Jako zjevně neopodstatněnou odmítlo plénum Ústavního soudu stížnost pražského advokáta, který si stěžoval na blokaci některých webů po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. Na podnět vlády, která se obávala šíření dezinformací na internetu, tehdy sdružení CZ.NIC, které tuzemské domény spravuje, ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel v Izraeli: Nejste tím, kdo zaútočil

Prezident Petr Pavel v pondělí dopoledne přistál na letišti v Tel Avivu. V rámci oficiální návštěvy Izraele jednal v Jeruzalémě s prezidentem Jicchakem Herzogem a čeká jej i jednání s premiérem Benjaminem Netanjahuem a dalšími vrcholnými představiteli židovského státu.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Špatný den pro ruské letectvo. Ukrajina hlásí zásah dvou velitelských letadel

Ukrajinci během jednoho dne zasáhli ruské letadlo včasné výstrahy Berijev A-50 s radarovým systémem včasného varování a letoun Iljušin Il-22, sloužící jako vzdušné komunikační a velitelské stanoviště. Letadla trefili v neděli večer krátce po startu nad Azovským mořem v oblasti Kyrylivky ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spisovatel Josef Fousek: Před výsměchem upřednostňuji úsměv

Šedesát vtipných, někdy skoro neuvěřitelných historek načetl český spisovatel a básník Josef Fousek na audioknihu Pojďte se smát. Promítají se v nich jeho osobní zážitky z cest naší vlastí i světem, stejně tak postřehy ze setkání s nejrůznějšími lidmi.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lexus LBX dostal techniku z GR Yarisu, s konceptem Morizo RR už jezdí šéf značky

Prémiový crossover dostal 1,6litrový přeplňovaný tříválec a systém pohonu všech kol z ostrého hatchbacku GR Yaris. Jeho výrobu možná naznačil samotný šéf značky, který ho používá jako osobní vůz.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světel je ve městech až příliš, nový přístroj pomůže ta zbytečná vypnout

Vědci dlouhodobě varují před tím, že svítíme až příliš. Nový přístroj, který pomůže důležitá světla v ulicích ztlumit a najít ta zbytečná, která by se dala vypnout, vyvíjejí na elektrotechnické fakultě brněnského Vysokého učení technického (VUT). Hotov by měl být do roka - i s pokyny k tomu, ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vražda v Mezopotámii od Agathy Christie má audioknižní podobu. Vícehlasou

Tradiční lehkostí a půvabem vyprávění, působivou atmosférou exotického prostředí a promyšlenou překvapivou zápletkou se vyznačuje román královny detektivního žánru Agathy Christie Vražda v Mezopotámii. Konečně získal i svou audioknižní podobu.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf britské opozice mluvil o svých dvou synech, jeden z nich je přitom dcera

Předsedovi britských labouristů Keiru Starmerovi se v televizním vysílání přihodilo nešťastné přeřeknutí, když mluvil o svých dětech. Označil je totiž za dva syny, přičemž ten mladší je ve skutečnosti dcera.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na radu podvodníka nastrkal muž z Olomoucka do bitcoinmatu statisíce korun. Přišel o ně

O úspory přišel pětapadesátiletý muž z Olomoucka, když minulý týden uvěřil falešnému bankéři, že byl jeho účet v bance napaden. Navíc bude muset splácet úvěr, který si sjednal. Peníze nastrkal do bitcoinmatu. Novinky o případu informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německá ekonomika loni propadla o 0,3 procenta

Německá ekonomika se v posledním čtvrtletí loňského roku propadla o 0,3 procenta. Stejný propad pak zaznamenala i za celý rok 2023, což bylo v souladu s očekáváním analytiků. Vychází to z předběžných odhadů Spolkového statistického úřadu, který data zveřejnil v pondělí. V letošním roce ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestující cupuje aerolinky. Ve vegetariánském jídle měla kuře

Pasažérka společnosti Air India si na sociálních sítích postěžovala na servis. Navzdory tomu, že si předem objednala vegetariánský pokrm, nebylo její jídlo bezmasé, ale obsahovalo kousky kuřete. K případu se na síti X vyjádřil i dopravce, který ženu požádal, aby zprávu s osobními detaily smazala.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bankrotů podnikatelů bylo loni nejméně za deset let

V Česku bylo loni vyhlášeno 4943 bankrotů podnikatelů, což bylo meziročně o čtyři procenta méně a nejméně za posledních deset let. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studenti sbírají svíčky z pietního místa před fakultou

Dobrovolníci z řad studentů a zaměstnanců filozofické fakulty začali v pondělí s uklízením svíček, květin i dalších předmětů, které lidé rozmístili na schodiště u vstupu do budovy fakulty po střelbě 21. prosince. Student tehdy na fakultě zastřelil 14 lidí. Svíčky by měly být využity ...

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požár za šest milionů zničil rodinný dům u Prahy, vznikl zřejmě úmyslně

Šestimilionovou škodu způsobil požár rodinného domu v jedné z obcí v okrese Praha-východ. Podle předběžných závěrů vyšetřovatelů byl za ním úmysl. Okolnosti hasiči dál prověřují společně s policií.

pondělí dopoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Imigrace jako záchrana penzí? Je to přesně naopak, tvrdí německá studie

Německo občanům slibuje ze svého sociálního systému více peněz, než si může dovolit. Samospásná přitom není ani imigrace, do níž země vkládá velké naděje. Ta totiž problém neřeší, naopak ho jen dál zhoršuje, a to tak, že vytváří ve fiskální politice díru ve výši 5,8 bilionu eur (téměř ...

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německý scénář války NATO s Ruskem: Začne to v Pobaltí a v Polsku

Německá armáda má rozpracovaný podrobný scénář konfliktu mezi NATO a Ruskem, ve kterém by Moskva hybridně zaútočila na východní křídlo Severoatlantické aliance (NATO). Podle dokumentu, ke kterému získal přístup německý deník Bild, by vše mělo začít letos v únoru ruskou mobilizací 200 tisíc ...

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I Hynek Čermák zažil šikanu na vlastní kůži. Teď proti ní bojuje

Čas od času nás překvapí extrémně násilný čin, násilí je ale ve společnosti přítomné historicky. Mívá různé podoby od násilných trestných činů přes „drobnou“ fyzickou šikanu až po šikanu psychickou. Všechny tyto patologické jevy by většinou bylo možné včas podchytit, kdyby si různých varovných ...

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kouřící maratonec se vrátil na scénu. Po závodě byl diskvalifikován

Koncem roku 2022 se dostal do hledáčku řady světových médií. Běžec, jenž si během maratonského běhu zapaloval jednu cigaretu za druhou, a přesto doběhl v úctyhodném čase do cíle, se nyní vrátil zpět na startovní čáru závodu. Tentokrát se mu však pokuřování vymstilo.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Jesenicku se čelně srazila dvě auta. Zraněné převážely vrtulníky

Dvě auta se čelně srazila v neděli odpoledne u Zlatých Hor na Jesenicku. Řidiče jednoho vozidla a spolujezdce z druhého museli s vážnými zraněními záchranáři transportovat do nemocnice. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Novinkám to v pondělí řekla policejní mluvčí Tereza ...

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čápy z Pohledu letos přivítá nové hnízdo i opravený komín

Jednou z nejnákladnějších rezidencí v Česku se patrně mohou pochlubit čápi bílí v Pohledu na Havlíčkobrodsku. Obec aktuálně opravuje jejich letní byt za stovky tisíc korun. Vysoké náklady si vyžádala rekonstrukce továrního komínu, na němž čapí hnízdo kotví.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nominace Českých lvů ovládl film Bratři. Bodovala i televizní Volha

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) v pondělí představila nominace pro 31. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali v 1. kole z 86 snímků včetně televizních děl uvedených v roce 2023. Do závěrečného klání o sošky postoupilo 26 titulů v 19 kategoriích. Nejvyšší počet ...

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pro řidiče na Chrudimsku letěl vrtulník. Muž skončil s vozem na střeše, pak nadýchal 2,42 promile

Zaklíněného řidiče, který zůstal uvězněn ve svém voze mimo silnici, navíc na střeše, zachraňovali v pátek ráno hasiči nedaleko Svratouchu na Chrudimsku. Nehoda je stále v šetření, ale kromě počasí se na ní zřejmě podílel i alkohol. Řidič nadýchal téměř 2,5 promile.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do konce zákazu řízení scházely ženě čtyři dny, přesto ji chytili za volantem zfetovanou

Pouhé čtyři dny scházely třiačtyřicetileté ženě do konce zákazu řízení, když ji policisté ve Šternberku na Olomoucku přistihli v sobotu za volantem auta. Navíc zjistili, že jela pod vlivem drogy. Nyní jí hrozí až dva roky vězení. Novinky o tom v pondělí informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novinky z české módní scény: originální kolekce i rozpad oblíbené značky

Leden se nese ve znamení změn a nových začátků. Jinak tomu není ani v českém módním odvětví. A zatímco některé značky už přicházejí se svými kolekcemi na novou sezonu, pro jiné se jedná o poslední společný počin.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letos bylo v Česku zablokováno už 80 internetových domén

Aktuálně je v České republice zablokováno 2273 internetových domén, jen od začátku letošního roku jich přitom přibylo přesně 80. Vyplývá to z informací sdružení CZ.NIC, které je správcem českých domén s koncovkou .cz. Domény jsou blokovány na základě jasně stanovených pravidel.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volte, i kdybyste u toho měli umřít, burcoval Trump. Hlasující Iowu svírá arktická zima

Sněhové vánice, mrazivý vichr a teploty místy klesající až k minus 30 stupňům Celsia. První hlasování amerických republikánů o stranickém prezidentském kandidátovi začalo v pondělí ve státě Iowa v mimořádně mrazivých kulisách. Množství voličů tak zřejmě raději zůstane doma, což může ovlivnit ...

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další týden bez práce. Zaměstnanci huti Liberty Ostrava se ani tentokrát nevrátí do podniku

Ani tento týden se zhruba 6 tisíc zaměstnanců hutě Liberty Ostrava nevrátí zpátky do práce. Po debatě s vedením firmy to uvedl předseda OS KOVO Petr Slanina s tím, že podnik nyní předpokládá, že se lidé vrátí do zaměstnání příští úterý 23. ledna.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toyota GR Yaris prošla modernizací, je silnější a nabízí i automat

Ostrý GR Yaris dostal více výkonu, torzní tuhosti i rychlostních stupňů v nově vyvinuté automatické převodovce. Na vývoji všeho se podíleli závodní jezdci a po dvou z nich budou pojmenované speciální edice.

pondělí v poledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi se budou podílet na evropské misi k Venuši

Sousedí s námi a je podobně velká, avšak nikdo by tam nepřežil. Kdysi dávno přitom na Venuši zřejmě byly oceány plné vody. Proč se Venuše stala „peklem“? Byl na ní někdy život? Napovědět může sonda EnVision, kterou v roce 2031 plánuje vypustit Evropská vesmírná agentura (ESA). Otestovat ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

AI ovlivní téměř polovinu pracovních míst. Zhorší se nerovnost, varuje MMF

Umělá inteligence (AI) ovlivní asi 40 procent všech pracovních míst, vyplývá z nové analýzy Mezinárodního měnového fondu (MMF). Ve většině scénářů také zhorší nerovnost, uvedla výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová, která to označila za znepokojivý trend. Lidé zodpovědní za vývoj politiky ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík na motocyklu ujížděl policistům. Neměl řidičák, technický průkaz ani pojištění

V poutech na policejní služebně skončil dvacetiletý mladík, který se pokusil minulý týden v pátek ujet hlídce v Mohelnici na Šumpersku. Poté, co byl zadržen, policisté zjistili, že nemá platný řidičský průkaz, motorka je vyřazená z registru motorových vozidel a nemá sjednané zákonné pojištění. ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mercedesy se točí kolem své osy. Automobilka tak láká na elektrickou třídu G

Čtveřice prototypů elektrické verze Mercedesu-Benz třídy G ukázala své schopnosti v Las Vegas - vozy se otáčely jako tank kolem své osy.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Topmodelka a jedna z ikon devadesátek Kate Mossová slaví padesátiny

Britská topmodelka, jedna z hvězd přehlídkových mol v devadesátých letech, oslaví 16. ledna padesáté narozeniny. Ikona, která předváděla modely těch nejslavnějších návrhářů, dodnes inspiruje ženy po celém světě svým osobitým rock’n’rollovým stylem.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Báň hodinové věže kláštera v Plasích prostřílely kulky, dávné poselství se rozpadlo v prach

Obnova rozlehlého komplexu bývalého konventu v Plasích pokračuje další fází. Po loňském zpřístupnění někdejší opatské rezidence došlo na další nepřehlédnutelnou budovu – barokní sýpku s hodinovou věží. Tu míjí každý, kdo do městečka přijíždí po silnici od severu.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte doma štěnice, kupte si dezinfekci. Francouzští bratři jdou za podvod za mříže

Po dvou letech vězení, z toho jeden rok s podmíněným odkladem, dostali ve Francii dva bratři za podvody, když lidem tvrdili, že mají v bytě štěnice, a poté jim nabízeli pochybné a předražené dezinfekční prostředky.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Katar kvůli bezpečnostní situaci pozastavil dodávky LNG přes Rudé moře

Katarská společnost QatarEnergy kvůli bezpečnostnímu riziku pozastavila dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) na tankerech přes Rudé moře. S odkazem na své zdroje o tom v pondělí informovala agentura Reuters. Produkce LNG ale v Kataru pokračuje.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turisté v Krkonoších ničí a kradou výstražné cedule

Novou kratochvíli mají někteří návštěvníci Krkonoš. Ti si libují v ničení a kradení výstražných cedulí, které ohraničují lavinové svahy. To by kdekoliv jinde znamenalo hloupý přestupek hodný vyřízení u komise příslušného městského úřadu. Ovšem na horách v případě zimních výstrah jde o hazard ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odlesňování amazonského pralesa v Brazílii se loni snížilo o polovinu

Míra odlesňování v brazilském amazonském deštném pralese se v roce 2023 oproti předchozímu roku snížila o polovinu, a to na nejnižší úroveň od roku 2018. Výrazné zlepšení považuje za svůj úspěch vláda levicového prezidenta Luize Inácia Luly da Silva, který v kampani před volbami sliboval ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bratislavská vražda členů LGBTI komunity měla podle prokuratury charakter popravy

Na Slovensku ukončili vyšetřování dvojnásobné vraždy z podzimu 2022 před gay barem Tepláreň na Zámocké ulici v Bratislavě. Šéf Úřadu speciální prokuratury Daniel Lipšic útok označil za chladnokrevný, s tím, že měl charakter popravy.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Nejbližší. Proč mi nikdo neřekl, že mě miluje

Na začátku hry se život jeví jako perfektně rozjetý mejdan. Aspoň pro trojici, respektive čtveřici kamarádek, kterou tvoří dívky Laura (Sandra Černodrinská), Kiki (Marta Dancingerová) a Vanessa (Anežka Rusevová) a s nimi homosexuál Jordan (Jakub Burýšek).

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chybí krev 0+, mladoboleslavská nemocnice proto vyzvala dárce

V mladoboleslavské nemocnici navýšili počet operačních zákroků, ukázalo se ale, že na to není připraven dostatek krve. Nemocnice proto na sklonku minulého týdne zveřejnila výzvu k darování krve. Akutně chyběla skupina 0+. Dobrovolní dárci se proto hlásili na termíny od pondělí do čtvrtka.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policista se nedal odbýt. Mladíka tak našli dřív, než si stačil sáhnout na život

Za záchranu mladého života ocenil policejní ředitel Kraje Vysočina Miloš Trojánek v pondělí operačního důstojníka Petra Netíka. Tomu se podařilo dobře vedeným hovorem získat čas i potřebné indicie k včasnému nalezení mladíka, který byl rozhodnutý ukončit svůj život. O případu informovala ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejbezpečnější destinace pro letošní dovolenou? Z 10 zemí je 8 evropských

S žebříčky bezpečnosti zemí se v dnešní nejisté době roztrhl pytel. Ten pro cestovatele nejzajímavější se zaměřuje přímo na bezpečnost států jako turistických destinací pro rok 2024. Kde na dovolené hrozí nejmenší riziko násilí, zdravotních problémů a diskriminace jakéhokoli druhu?

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrchol farmářských protestů v Německu: Pět tisíc traktorů v Berlíně

Tisíce zemědělců, živnostníků a dopravců s těžkou technikou se v pondělí ráno shromáždily kolem Braniborské brány v Berlíně na akci, jíž vyvrcholil týden farmářských protestů. Ti nesouhlasí s úspornými škrty vlády kancléře Olafa Scholze (SPD) , které by je měly postihnout.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Firmy do propan-butanu přimíchávaly nepovolené látky, zjistila inspekce

Společnosti Tempo gas a Kralupol přimíchávaly do propan-butanu pro běžné spotřebitele butan-butenovou směs, která je karcinogenní a mutagenní a jejíž použití je povoleno pouze v průmyslu. Informovala o tom Česká inspekce životního prostředí (ČIZP), která později upřesnila, že samotné výsledné ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve Smrtní jeskyni v Moravském krasu se vytvořily ledové stalagmity

Jeskyně Moravského krasu na Blanensku a Brněnsku jsou teď plné rampouchů a místy se dokonce tvoří nádherné ledopády. Unikátní ledová výzdoba je ve Smrtní jeskyni u Vilémovic. Vznikají v ní totiž ledové stalagmity, tedy rampouchy rostoucí od země nahoru, a to díky skapávání vody ze stropu ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Respiračních chorob mírně přibylo, covid stagnuje

Počty případů akutních respiračních chorob a chřipky v uplynulém týdnu dále zvolna rostly. Na 100 000 lidí připadá 1292 nemocných, ale podle Hygienické služby zatím nelze hovořit o epidemii. Počty nových případů covidu v posledním týdnu spíše stagnovaly.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedmileté dítě vystoupilo po srážce dvou vozidel na Přerovsku z auta. Smetl je další řidič

S vážnými poraněními muselo být minulý pátek v podvečer transportováno letecky do nemocnice sedmileté dítě poté, co je na vozovce u Čech na Přerovsku srazilo osobní vozidlo. Dítě bezprostředně předtím vystoupilo z havarovaného auta. Novinky o tom v pondělí informovala policejní mluvčí Miluše ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přestaňte s námi vorat. Zemědělci vyjeli v traktorech na protestní jízdu Chomutovskem

Kolona zhruba stovky traktorů a dalších zemědělských strojů v pondělí na protest projíždí Chomutovskem. Od letiště poblíž Chomutova zamířila přes centrum města na Horu Sv. Šebestiána k hranici s Německem. Cílem akce je podpořit německé zemědělce, kteří se bouří proti chystaným úsporným ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Detroitský autosalon byl letos zrušen, vrátí se až v roce 2025

Detroitský autosalon letos v září neproběhne. Místo toho se vrátí do lednového termínu – své brány otevře 11. ledna 2025, těsně po konci veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obce nechtějí na učitele připlácet, věří v další úpravy

Změny ve financování základních škol se dotýkají zejména těch malých venkovských, kde by snížení úvazků učitelů, byť o desetiny procent, znamenalo velký problém. Zřizovatelé, tedy obce, ale nemají chuť nic doplácet na platy pedagogů. Je však naděje, že ministerstvo školství bude brát na některé ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tesla omladila Model 3 a dala mu inovovaný design exteriéru i přepracovaný interiér

Americká automobilka Tesla, která vyrábí pouze čistě elektrická auta, přepracovala svůj kompaktní Model 3, jenž byl v první generaci vyráběn v letech 2017 až 2023. Omlazená verze má ještě jednodušší design exteriéru a výrazně přepracovaný interiér. Nové jsou světlomety i skla ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Seat Ibiza slaví 40 let, automobilka připravila speciální edici

Nejmenší seat v současné nabídce slaví 40 let na trhu. Model Ibiza se představil v roce 1984 a dnes se prodává ve své páté generaci.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobřeží New Hampshire zavalily nevábné nánosy mořské pěny

Dechberoucí záběry pořídily minulou středu drony na pobřeží Hamptonu v americkém státě New Hampshire, kde se kvůli větru a dešti vzedmul oceán a příliv byl tak silný, že ulice města zaneřádily husté nánosy mořské pěny. Tu musely odstraňovat sněžné pluhy a místní úřady vyhlásily na přechodnou ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká družice VZLUSAT-2 oslavila dva roky na oběžné dráze

Druhá česká nanodružice VZLUSAT-2 oslavila v sobotu 13. ledna dva roky fungování na oběžné dráze. Je jedinou družicí postavenou v Česku, která dokáže pořídit snímky planety ve vysokém rozlišení. Družice současně dlouhodobě monitoruje gama záblesky. Loni v březnu kupříkladu zaznamenala gama ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žebříček: Česká parta na teambuildingu stále nedává nikomu šanci

V českých kinech se o uplynulém víkendu prodalo téměř 150 tisíc vstupenek. Nejvíce z nich, zhruba pětinu, diváci koupili na českou komedii Jedeme na teambuilding. Ta si prvenství hájí již několik týdnů. Celkově ji vidělo téměř 140 tisíc lidí. V patách jí je pak hollywoodský muzikál Wonka.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin už brzy navštíví Severní Koreu, doufá Kreml

Ruský prezident Vladimir Putin by mohl navštívit Severní Koreu. Prozradil to v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov s tím, že cesta by se mohla uskutečnit už v dohledné době. „Vladimir Putin má platné pozvání na oficiální návštěvu Pchjongjangu. Doufáme, že se taková návštěva uskuteční, že ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šťastné shledání. Malé slůně zabloudilo, ochránci hledali jeho mámu pomocí dronů

V indické přírodní rezervaci se na konci roku sloní mládě oddělilo od stáda. Pomohli mu však místní ochránci přírody, když jej odchytili a vrátili nejen ke stádu, ale především ke spokojené matce.

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KwaĹ›niewski: Předčasné volby v Polsku jsou jediným východiskem z krize

Půldruhého roku, které zbývají do příštích voleb hlavy státu v Polsku, už nelze vládnout s prezidentem Andrzejem Dudou, jenž blokuje všechna rozhodnutí včetně nových zákonů vlády premiéra Donalda Tuska. „V současné kritické situaci v zemi je jen jedno demokratické a zároveň účinné ...

pondělí odpoledne 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cena plynu pro evropský trh výrazně klesla

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh v pondělí výrazně klesla. Během dne se dostala pod 30 eur (asi 740 Kč) za megawatthodinu (MWh), a byla tak nejníže za téměř pět měsíců. Analytici to zdůvodňují poměrně vysokou nabídkou poté, co řada zemí v posledních měsících nahradila ruské dodávky ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko zvažuje detektory kovů ve školách

Detektory kovů u vstupu do škol a monitorování okolí škol by měly patřit mezi bezpečnostní opatření, která Slovensko zvažuje v reakci na střelbu na pražské univerzitě, jež si vyžádala 14 obětí. O zmíněných opatřeních rozhodne bezpečnostní audit, o jehož spuštění informovali v pondělí ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rarita na Domažlicku: Lidé bruslí v historické stodole

Žádné bruslení na rybníku nebo řece, ale ve stylové historické stodole. Vedení Bělé nad Radbuzou na Domažlicku totiž do budovy, která sousedí s opravenou renesanční tvrzí, umístilo kluziště. A tamější škola předělala rozvrh, aby tady mohli žáci pravidelně sportovat.

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavba více bloků by vyšla levněji, říká šéfka z EdF

Dvě třetiny objemu zakázky na stavbu pátého bloku v Dukovanech by mohly realizovat české firmy. Pokud by se stavěly dva bloky najednou, bylo by to levnější, řekla Právu ředitelka zodpovědná za nabídku francouzské EdF Sarah Illouzová.

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Boeing Smartwings měl problém. Na cestě z Ománu musel neplánovaně přistát

Charterový let české společnosti Smartwings z centra ománské riviéry Salála do Prahy byl v neděli kvůli pravděpodobné technické závadě na tlakovém spínači odkloněn do Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Do české metropole dopravil 169 cestujících a šest členů posádky v pondělí po ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nadýchal jsem nulu, hájí se Danko. Ale 15 hodin po nehodě, řekla policie

Místopředseda slovenského parlamentu Andrej Danko narazil ve čtvrtek v Bratislavě krátce před půlnocí do semaforu a z místa činu ujel. V nedělní televizní diskusi tvrdil, že se po nehodě podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem. Slovenská policie však v pondělí informovala, že u něj ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hamásu nezáleží na osudu běžných Palestinců, řekl v Izraeli Pavel

Palestinské hnutí Hamás se svým konáním v Gaze jasně postavilo do situace teroristické organizace, která porušuje všechny principy, ale ukázalo také, že mu vůbec nezáleží na osudu běžných Palestinců. Na tiskovém briefingu při návštěvě Izraele to v pondělí řekl český prezident Petr Pavel. Hamás by ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Projekt za miliardu. Masarykův onkologický ústav se rozšíří

Brněnský Masarykův onkologický ústav, který je největším zdravotnickým pracovištěm v Česku pro boj s rakovinou, se do roku 2026 rozšíří o dva pavilony. Vzniknou pro Centrum onkologické prevence a Centrum inovativní a podpůrné péče. Jde o projekt za miliardu korun, díky němuž se má zkvalitnit ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další pirátský útok: raketa zasáhla americkou nákladní loď

Raketa odpálená z Jemenu zasáhla v pondělí v Adenském zálivu nákladní loď Eagle Gibraltar, která pluje pod vlajkou Marshallových ostrovů, ale má amerického vlastníka. K pirátskému útoku se bezprostředně nikdo nepřihlásil, ale podezření padá na Húsíe, jemenské šíitské rebely podporované Íránem, ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel bývalý senátor Ladislav Svoboda

Ve věku 85 let zemřel 13. ledna někdejší místopředseda Senátu za Sociální demokracii Ladislav Svoboda. V pondělí o tom informovala Kancelář Senátu.

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Status umělce. Ministerstvo s návrhem narazilo na kritiku

Ministerstvo kultury se setkalo se širokou kritikou k návrhu na zavedení statusu umělce. Resort usiluje o to, aby jeho držitelé měli v případě nízkých příjmů či krizových situací nárok na podporu od státu. Kritikům v připomínkovém řízení vadí i to, že v návrhu chybí přesná definice, kdo ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bruslení pod minaretem: Zámecký rybník láká na čistou ledovou plochu

Na krajích spíše připomínající roletu, dál od břehu už k bruslařům vstřícný. A navíc holý, bez sněhové čepice. Zámecký rybník v Lednici na Břeclavsku, lemovaný ze všech stran cestou od zámku k minaretu, nabízí vyžití pro bruslaře.

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

David Švehlík versus fentanyl. Nový film o droze, která je stokrát silnější než morfin

Současný strašák ulic a klubů, extrémně silná návyková droga fentanyl, je jedním z hlavních motivů slovenského thrilleru FENTASY. Vychází z deset let starého případu. Diváky zavede do prostředí, které slibuje rychlé výdělky, ovšem přináší s sebou problémy s policií a mafií. V hlavních rolích ...

pondělí v podvečer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do ruské armády vstoupí denně tisíc lidí. Potřebují prý uživit rodinu

Jako východisko z ekonomických problémů vnímají mnozí Rusové vstup do armády. Podle šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Vadyma Skibického se k ruským ozbrojeným silám přidá asi tisícovka lidí denně. Důvodem jsou peníze, a to především pro obyvatele chudších ruských regionů, vysvětlil. Podle ...

pondělí večer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hamás oznámil smrt dvou rukojmích. Den předtím zveřejnil morbidní tipovací anketu

Teroristé z Hamásu v pondělí zveřejnili video, v němž oznámili smrt dvou izraelských rukojmích. Josi Šarabi (53) a Itai Svirski (37) se podle Hamásu stali oběťmi izraelského bombardování Pásma Gazy. Oba muži patřili do trojice rukojmích, jejichž osud měli ve zvrácené hře Hamásu zveřejněné ...

pondělí večer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Švagr skotského premiéra obviněn z drogových trestných činů. Rodina žádá přijetí dalšího sourozence z Gazy

Švagr skotského premiéra Humzy Yousafa (Skotská národní strana) čelí obvinění z drogových trestných činů poté, co jej policisté zatkli po hlášeném vloupání ve městě Dundee, informovala stanice Sky News. Šestatřicetiletý Ramsay El-Nakla je bratrem Yousafovy manželky Nadii. Ta přitom nedávno vyzvala ...

pondělí večer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie hledá muže z Mladoboleslavska, může být ohrožen na životě

Policisté hledají 30letého Jana Maříka z Katusic na Mladoboleslavsku, který má omezenou svéprávnost a trpí diabetem a epilepsií. Může být ohrožen na životě.

pondělí večer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to intuitivní a příjemné, hlásí ředitelé k novému systému přihlášek na střední školy

Už první den do systému elektronických přihlášek na střední školy vstoupily stovky ředitelů. Systém funguje bezchybně, hlásí i Cermat, který digitální podobu přihlášek zajišťuje.

pondělí večer 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dramatická záchrana. Číňan pomohl na břeh starci, pod kterým se propadl led

Jako hrdinu oslavují obyvatelé východočínského města Wej-fangu taxikáře, který neváhal riskovat vlastní život při záchraně jiného muže, jenž se nešťastnou náhodou propadl ledovým krunýřem zamrzlé řeky a nedokázal se vlastními silami dostat na břeh.

pondělí v noci 15/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.5., 20.5., 19.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru