Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 19. leden 2024
pátek 24. 5. 2024, 13:03

archiv zpráv pro 19. leden 2024

Žijte na horách v krásné přírodě a užijte si lyžování. Co je na prodej?

V Česku je na prodej velké množství horských apartmánů, chat a chalup s výhledem do krásné okolní přírody. Sjezdovky mají na dosah. Podívejte se na šest nejzajímavějších.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jachtařka přešla od medailí k rekonstrukci domu a založení vinice

Je neústupná, vytrvalá i plná energie. Jinak by se také těžko stala jedinou českou držitelkou olympijské medaile v jachtingu. A společně s manželem nejenže zrekonstruovali klasicistní letohrádek, ale také vytvořili ze svahu v pražské Tróji plného náletové zeleně hektarovou vinici. Lenka Vydra ...

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Čtyři soukromí astronauti odstartovali k Mezinárodní vesmírné stanici. Poletí 36 hodin

Soukromá vesmírná mise Ax-3 americké společnosti Axiom Space po odkladu kvůli dokončení technických kontrol odstartovala ve čtvrtek v noci středoevropského času z floridského mysu Canaveral, informovaly světové agentury. Čtyřčlenná posádka, která má strávit dva týdny na Mezinárodní vesmírné ...

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Jesenicku uniklo tisíc litrů kyseliny sírové. Hasiči zasahovali několik hodin

Při netradičním zásahu ve čtvrtek pracovali několik hodin profesionální i dobrovolní hasiči na Jesenicku. V jedné z průmyslových části v České Vsi došlo při čerpání kyseliny sírové k poruše sacího potrubí. Z cisterny uniklo do záchytné nádoby tisíc litrů nebezpečné látky, došlo také ...

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bylinky jsou lepší než energetický nápoj. Podívejte se, které vás nejvíce nakopnou

Každý si zažil ty dny, kdy se cítíme, jako by nám energie unikla někam do neznáma. Zapomeňte ale na další šálek kávy nebo energetický nápoj plný cukru, a vsaďte raději na přírodní cestu. Každý den užívejte následující bylinky, které jsou proslulé tím, že obnovují a zvyšují hladinu naší energie.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete si vybrat šicí stroj a nemůžete se rozhodnout? Poradíme vám, jak se v nich vyznat

Oblečení, kabelky, boty, ložní povlečení i sedačky v autě – to vše by bez šicích strojů vznikalo mnohem déle a pracněji. Pod označením šicí stroj se skrývá spousta pomocníků s mnoha funkcemi.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Objevili jste při stavbě archeologický nález? Průvodce pro stavebníky se bude hodit

Při stavbě domu může dojít k objevu archeologických nálezů, což přináší s sebou řadu právních a praktických otázek. V tomto článku se podíváme na to, co takový objev znamená pro stavebníka a jaké jsou jeho povinnosti.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Córdoba vás uchvátí svou krásou i atmosférou. Tady se dozvíte, proč se jí říká město tří kultur

V srdci Andalusie se rozkládá město, které se pyšní bohatou historií, architektonickými skvosty a jedinečným kouzlem. Córdoba je dnes jedním z nejvýznamnějších turistických cílů na Pyrenejském poloostrově a od roku 1984 patří na seznam světového dědictví UNESCO.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete pravidelný přísun ředkviček? Vsaďte na postupný výsev

Mezi první jarní zeleninu patří ředkvičky. Až tedy sleze poslední sníh a půda bude suchá, na nic nečekejte a dejte se do jejich výsevu. První ředkvičky budete sklízet už po čtyřech týdnech. Pokud ale chcete mít jejich pravidelný přísun, vsaďte na postupný výsev. Prozradíme vám, jak na to.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Už v pondělí se můžete potkat s desetiletým rekordmanem. Podívejte se, v čem vyniká

Poslouchá rock, zkouší bubny, chodí do 4. třídy a už pár let ministruje. Teď je Patriku MĂĽllerovi 10 let a v pondělí bude zapsaný do České knihy rekordů v neobvyklé disciplíně. Za "služby ministranta na největším počtu míst." Tipnete si, kolik jich asi bylo? A potkal se Patrik s papežem?

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zázračný nástroj pro každého kutila: Momentový klíč vám v nářadí nesmí chybět

Momentový klíč je více než jen nástroj; je to skvělý pomocník pro kvalitní a bezpečné závitové spoje a precizní utahování. Jeho výběr, použití a údržba jsou klíčové pro dlouhodobou spolehlivost technicky náročných aplikací, od automobilového průmyslu až po leteckou techniku, včetně domácí dílny.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Carcassonne. Podívejte se na legendární pevnost, která se stala předlohou světoznámé hry

Carcassonne je jedním z nejlépe zachovaných středověkých opevněných měst na světě. Nachází se v jihofrancouzském regionu Okcitánie a od roku 1997 je na Seznamu světového dědictví UNESCO.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak oživit zahradu v zimě? Podívejte se na 6 stálezelených keřů, které jí dodají kouzelné barvy

Stálezelené listnaté keře jsou vynikajícím způsobem, jak oživit zahrady zejména v zimě. Přinesou do nich svěžest i barvy. Na rozdíl od stálezelených jehličnanů mění v průběhu vegetačního období svou podobu - kvetou a na podzim se obsypou barevnými bobulemi. Díky tomu se můžeme těšit na jejich ...

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Uvařte si legendární francouzskou polévku, která v zimě zahřeje a v létě osvěží. Tady je recept

Francouzská polévka vichyssoise se proslavila před více než 100 lety a dnes už patří mezi gastronomické legendy. Její příprava je snadná a nebudete na ni potřebovat žádné speciální ingredience.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chráníte svou domácnost dostatečně? Dejte pozor na podpojištění

Prémie za úspěšný rok, nákupy vybavení, dárky od příbuzných. To jsou chvíle, kdy radostně vybavujete domácnost a vylepšujete interiér. Měli byste myslet i na to, že lepší vybavení byste měli dostatečně ochránit. Jak na to? Pokud neodpovídá výše vaší pojistky, měli byste uvažovat o změně.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Sám sobě architektem: Druhá část odhalí čarování s příčkami

Často se stává, že starší nemovitost nevyhovuje současným nárokům na bydlení, ale zásadní dispoziční nedostatky lze najít i v novostavbách. Bouráním příček či výměnou dveří a oken lze snadno změnit dispozici, funkci a atmosféru bytu.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Solární panely mohou být efektivní i za chladných dnů! Na čem záleží? Podívejte se

Není pravda, že domácí fotovoltaická elektrárna v zimních měsících nevyrobí vůbec žádnou elektřinu. To je velmi rozšířený mýtus. Chlad sám o sobě dokonce fotovoltaice svědčí, protože zvyšuje účinnost fotovoltaických panelů v zimě až o 20 % oproti horkým letním měsícům.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nejen ve škole mají kabinety. Ale ty historické spojují umění a řemeslo. Podívejte se

Kdybyste žili řekněme v 16. nebo v 17. století a patřili mezi šlechtice, měli byste je doma. Ale máme 21. století, proto reprezentativní kusy nábytku zvané kabinety můžete obdivovat na výstavě v Praze.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle je prý 10 nejlepších míst pro život v Česku. Chcete tam bydlet?

Přestože každý z nás v životě preferuje něco jiného, určitě se shodneme na důležitosti místa, kde žijeme. Představujeme vám TOP 10 míst s nejvyšší kvalitou života za rok 2023. Plus přidáváme pár zajímavostí navíc, včetně "skokana roku".

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přes bankovní identitu lze podat i přihlášku dítěte na střední školu

Možnosti využití bankovní identity se výrazně rozšiřují. Prostřednictvím přístupu k elektronickému bankovnictví je už možné nejen požádat o státní dotace na fotovoltaiku či zateplení domu z Nové zelené úsporám, ale u některých firem také o výplatu dividend. Nově přes ni půjde za děti podat ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejtvrdší zásah československé bezpečnosti proti demonstrantům. Lidé sténali, vzpomíná účastník palachiády

Komunistický režim se snažil během Palachova týdne rozhánět demonstrace na Václavském náměstí. Nejtvrději zasáhl před 35 lety ve čtvrtek 19. ledna. „Těch ran jsem dostal nepočítaně, bolely mě ledviny, páteř,“ vzpomínal po letech Pavel Hlavatý, který se účastnil protestů.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se postarat o pejska, když venku mrzne? Myslete na oblečení a péči o tlapky

Mrazivé počasí dopadá nejen na lidi, ale také na domácí mazlíčky, kterým je potřeba zajistit potřebnou péči. Na co byste neměli zapomenout?

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Skandinávská inspirace: Hygge, lagom a lykke se hodí i pro vaše bydlení

Máte za sebou turbulentní rok? Obáváte se dalších změn? Zkuste pozitivně ovlivnit to, co můžete, svůj domov. Stačí menší změny a uvidíte, že se vám bude žít lépe. Tady je návod, co by mohlo pomoci.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Využijte sílu sněhu a mrazu k vyčištění koberců. Budou jako nové. Určitě to vyzkoušejte

Naše babičky zimní dny využívaly ke generálnímu úklidu. Důkladná očista koberců k nim patřila. Moudré ženy věděly, že mráz dezinfikuje, prašan na sebe nabalí zašlapané nečistoty a osvěží barvy. Vyzkoušejte tuto ekologickou metodu také, váš vlněný peršan i kobereček ze syntetických vláken budou ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Byt v historické pražské vile Bianca od Jana Kotěry má po rekonstrukci nádech 20. let minulého století

V letech 1910 až 1911 navrhl architekt Jan Kotěra v pražské čtvrti Bubeneč vilu Bianca, která před dvaceti lety prošla pod vedením architekta Ericka van Egeraata rekonstrukcí do původní podoby. Architekti z ateliéru Komon v ní nyní vytvořili byt pro rodinu, který odráží ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

KLDR provedla test systému podvodních dronů schopných nést jaderné zbraně

Severní Korea oznámila, že provedla test svého „podmořského systému jaderných zbraní“ na protest proti společnému námořnímu cvičení Jižní Koreje, Spojených států a Japonska, které se konalo tento týden. S odvoláním na severokorejskou státní agenturu KCNA o tom v noci na pátek informovala ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bizarní expozice. Ruské muzeum vystavuje předměty přivezené z ukrajinských domácností

Muzeum s předměty z domácností v okupované části Ukrajiny otevřeli v ruském městě Něftějugansk. Bizarní expozici dalo dohromady regionální sdružení ruských příslušníků námořní pěchoty s tím, že výstava má „ukázat podobnost Rusů a Ukrajinců a vyprávět o bratrství národů, které byly ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zbrojit začali i Japonci, kupují střely od USA

Japonsko ve čtvrtek podepsalo se Spojenými státy dohodu o nákupu 400 řízených střel Tomahawk. Podle agentury AP jde o reakci na rostoucí regionální hrozby. Původně se měl nákup uskutečnit o rok později, japonský ministr obrany Minoru Kihara ale celou věc urychlil.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak překonat mráz: Tyhle rady oceníte při hydroizolaci v zimních měsících

V tomto článku se budeme věnovat možnostem hydroizolací při nízkých teplotách, které jsou nezbytné pro udržení kvality a životnosti stavebních konstrukcí. Prozkoumáme výzvy spojené s aplikací hydroizolačních materiálů v zimních podmínkách a představíme efektivní řešení.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Upečte si vláčné tvarohové buchty jako od babičky. Místo másla použijte sádlo a budou dokonalé

Když šel Honza do světa, měl s sebou ranec buchet. Vy si je vychutnejte v klidu doma s kávou nebo horkým čajem jako odměnu po náročném pracovním týdnu. Přípravy se nebojte, zvládne ji i začátečník.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zkuste si test fyzické zdatnosti pro 50+. Snadno zjistíte, jak na tom doopravdy jste

Je vám kolem padesáti let a cítíte se věčně mladí? A co vaše fyzická zdatnost, také je vynikající, nebo už pokulhává? Nabízíme vám jednoduchý test kondičního věku, zabere jen pár minut.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nové knihy: Andecková, Tregerová a Christie

Císařovna Sisi stále patří mezi oblíbené persony bývalé rakousko-uherské monarchie. Publikace Císařovniny hvězdy vypráví příběh její osobní kadeřnice. Další kniha zase popisuje osud novinářky, která se kvůli reportáži nechá zavřít do blázince. Kromě toho v nabídce najdeme třeba audioknihu se ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Batole vzalo situaci do svých rukou. Chrápajícího otce ztrestalo několika fackami

Chrápající člověk dokáže narušit spánek mnoha lidem nejen ve stejné místnosti, ale leckdy i přes zeď. Čínské batole se však rozhodlo vzít situaci do vlastních rukou a chrápajícího otce ztrestalo několika pohlavky.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobaltí už toho má dost, zavírá a deportuje ruské špiony

Pobaltským státům došla trpělivost s ruskými špiony. Estonské úřady ve čtvrtek oznámily, že neprodlouží povolení k pobytu vůdci tamní pravoslavné církve metropolitovi Jevgenijovi a označily ho za hrozbu pro národní bezpečnost. V úterý navíc zadržely ruského univerzitního profesora Vjačeslava ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zájem o dražby klasik klesl, přesto se objevují rekordy. Popularitu získávají i mladší vozy

Ceny dražených automobilů sice v loňském roce nepatrně klesly, stejně jako celkové objemy prodejů, přesto známý aukční portál Bring a Trailer hlásí nový rekord a nástup zajímavého trendu.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z rodinného domu do 2+kk? Šlo to. Majitelé mají domov zařízený s motivy moře

Majitelé dvoupokojového bytu v klidné lokalitě u Prahy byli nespokojeni s jeho dispozicí. Kuchyň a koupelna byly pro jejich potřeby příliš malé. Obrátili se proto na bytovou designérku, aby jim s úpravou bytu pomohla. Ta jim vytvořila příjemný útulný domov s motivy moře.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dokonalé zimní jídlo pro tělo i pro duši? Uvařte si tenhle španělský cizrnový kotlík

Potaje de garbanzos je španělské jídlo, které se výborně hodí pro chladné dny. Jedná se o dušenou směs, případně velmi hustou polévku, která je výživná, zdravá a snadná na přípravu.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Stop plýtvání energií: Jak proměnit starý dům v pasivní? Tady je návod

Výhodnost staveb, které spotřebují minimum energií na topení či chlazení, už jejich majitelé pocítili na stavu rodinných financí. Ve srovnání s ostatními neúspornými domy zásadně ušetří. Co všechno potřebuje pasivní dům a lze do tohoto standardu předělat i starší nemovitost?

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vůně a dekorace v jednom: Vyrobte si potpourri ze sezónního ovoce. Tohle zvládnete!

Příjemně provoní interiér, povzbudí vaše smysly, napomáhá relaxaci, a navíc je krásnou dekorací. Řeč je o aromatické směsi zvané potpourri. Poradíme vám, jak si ji vyrobit.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Příznivé ceny pohonných hmot ještě vydrží

Motoristé budou i v nadcházejících dnech tankovat paliva za příznivé částky. Umožňují to stabilní ceny ropy na světových trzích a jen mírně oslabující koruna vůči americkému dolaru.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina lidí si myslí, že zásah policie na FF byl adekvátní

Tři čtvrtiny Čechů souhlasí s tím, že prosincový zásah policistů proti střelci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) byl adekvátní, rychlý a profesionální.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Hloupé přetahování o korespondenční volbu - Alex Švamberk

Sněmovna zažívá další bitvu, tentokrát nikoliv o důchody, rodičovskou či výši daní, ale o korespondenční volbu. Její součástí jsou opět nekonečné projevy, které s tématem nijak nesouvisejí, jak ukázalo středeční vystoupení Andreje Babiše, který mával zarámovaným článkem 5, Rakušany označil za ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bohémská legenda odešla předčasně, vzpomíná na Lichého režisér

Skvělý herec, úžasný člověk, ostravský bard a patriot, to jsou nejčastější slova, která zveřejňují přátelé a známí herce Norberta Lichého v reakci na jeho skon. Poslední sbohem mu na sociálních sítích dávají také divadla, orchestry, muzikanti, politici…

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamion ve svodidlech s troskami rozesetými kolem zastavil dálnici D3

Kvůli následkům nehody kamionu je v pátek dopoledne přerušený provoz na dálnici D3 na Táborsku směrem na České Budějovice. Nehoda se sice obešla bez zranění, náklaďák ale vrazil do svodidel a kolem byly rozeseté trosky, což zkomplikovalo úklid. Podle předběžných odhadů by se měla dálnice rozjet ...

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zálohování PET lahví ochrání zdraví, říká ministerstvo zdravotnictví

Do sporu o zavedení zálohování PET lahví a plechovek na nápoje výrazně vstoupilo ministerstvo zdravotnictví. Současný systém sběru plastových lahví může totiž podle něj vést k jejich kontaminaci. Naopak podle jiných státních úřadů to není výhodné.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak uvařit dokonalou rýži? Jde to v hrnci, mikrovlnce i v troubě. Tady je návod

Rýže patří k nejoblíbenějším přílohám a na její přípravě není nic složitého, pokud víte, na co si dát pozor. V článku se dozvíte vše potřebné.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ikonické domy v ČR: Brummelův dům skrývá krásu uvnitř. Pojďte na návštěvu

Až budete v Plzni hledat Brummelův dům, dobře se rozhlížejte, abyste ho neminuli. Zvenku se totiž nezdá být až tak ojedinělý. Jeho skutečná krása se skrývá uvnitř.

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak budou vypadat zahrady budoucnosti a co v nich najdete? Podívejte se

Svět směřuje k větší automatizaci. Lidé si rádi práci usnadňují, ale zároveň se učí myslet ekologičtěji. I zahradní architektura v následujících desetiletích zaznamená větší změny. Jak asi budou za další generaci vypadat zahrady a jak se bude přistupovat k jejich údržbě?

pátek ráno 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Retro koncept Hyundai N Vision 74 míří do prodeje, ovšem značně zmenšený

Fanoušci výrazného konceptu sportovního vozu Hyundai N Vision 74, kteří snili o jeho vlastnictví a řízení, mohou slavit. Vůz skutečně míří do prodeje - ovšem pouze v podobě dálkově ovládaného modelu.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Slovák v Česku

Proč bychom Čechům na Slovensku měli usnadňovat ovlivňování politické dráhy Slováka žijícího v Česku?

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestující strávil celý let uvězněný na toaletě. Zaseknul se zámek

Skoro dvě hodiny musel na toaletě v letadle strávit nejmenovaný pasažér z Indie. Nemohly za to však zdravotní potíže, ale zaseknutý zámek. Posádka se marně snažila problém vyřešit, muže vyprostili po přistání až technici. Aerolinky SpiceJet se za incident omluvily a slíbily cestujícímu plnou ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vyladit koupelnu? Vsaďte na stylovou harmonii

Zařizujete novou koupelnu, nebo o změně teprve přemýšlíte a nejste si jisti, jaký nábytek zvolit? Existuje rozmanitá škála tvarů, provedení, velikostí i použitých materiálů. Ovšem nejde jen o funkčnost. Nábytek může být také designovým prvkem, který pomůže vytvořit ucelený harmonický prostor.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byty po zlevnění začnou zase zdražovat, soudí experti

Vybrané byty začaly po letitém prudkém růstu loni zlevňovat. Několik developerů srazilo ceny i teď, po novoročním snížení daně z přidané hodnoty. Je to ale jenom někde a trend navíc podle analytiků dlouho nevydrží a znovu se otočí. Očekávají, že do konce roku zdraží, ať už ty nové, nebo starší.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko může napadnout NATO, připouští Němci

Německo podle ministra obrany Borise Pistoriuse připouští, že by Rusko mohlo za pět až osm let zaútočit na některou ze zemí Severoatlantické aliance (NATO). Pistorius to řekl v rozhovoru pro berlínský deník Tagesspiegel.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podívejte se na 5 nejlepších lepidel na sklo. Ohromí vás pevností a průzračností

Lepení skla může být obtížné díky jeho hladkému povrchu s nízkou přilnavostí. K dosažení efektivního a estetického spoje je třeba zvolit správné lepidlo s ohledem na materiály a podmínky, ve kterých bude sklo použito, ať už jde o běžné domácí použití, nebo speciální průmyslové aplikace.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Podle těchto 7 znaků poznáte, že vám na dveře klepe krize středního věku. Poradíme vám, co dělat

Krize středního věku na vás zaútočí ve chvíli, kdy to čekáte nejméně. Můžete mít dospělé děti, skvělou kariéru, našetřené peníze, ideální vztah. Přesto máte pocit, že vám něco chybí? Že to není „ono“? Pak se vám nejspíš do života vkrádá krize středního věku. Takto ji poznáte.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Olomouci vzniká podél Mlýnského potoka nová městská čtvrť Šantovka District. Takhle bude vypadat

V Olomouci vyroste nová městská čtvrť Šantovka District. Dnes je spíše vnitřní periferií, ale brzy se změní v nábřeží plné života. Architektonický projekt naváže na již existující obchodně-společenské centrum Galerie Šantovka a lokalitu doplní o rezidenční část, zázemí pro kulturu a volnočasové ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Mladý Kanaďan si za volantem otevřel pivo, z nového řidičáku se radoval 20 minut

Pětadvacetiletý Kanaďan měl takovou radost z nově vydaného řidičského oprávnění, že se to rozhodl oslavit hned cestou domů. Za volantem si tedy otevřel pivo a svůj vůz hnal rychlostí daleko za povoleným limitem. Kvůli tomu záhy o oprávnění přišel.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaký je ideální věkový rozdíl pro úspěšný vztah

Věkový rozdíl mezi partnery v romantických vztazích je téma, které vyvolává diskuse a názory lidí se různí. Zatímco někteří věří, že ideální věkový rozdíl může být klíčem k úspěchu vztahu, jiní tvrdí, že láska nemá žádná pravidla a věk by neměl hrát roli. Jak se na to dívají vědci?

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V zemské atmosféře shořel lunární modul Peregrine

V zemské atmosféře nejpozději v noci na pátek po neúspěšném pokusu o první americké přistání na Měsíci po více než 50 letech shořel lunární modul Peregrine společnosti Astrobotic Technology. Firma avizovala, že návrat plavidla, které vstoupilo do ochranného obalu Země nad odlehlou částí Tichého ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zloděj v Pardubicích si po krádeži zdříml na místě činu. Probudili ho policisté

Snadnou práci měli policisté v Pardubicích. Zloději se nechtělo po krádeži ven do zimy, a tak si s lupem zdříml na místě činu. Stačilo ho jenom šetrně probudit a pak sebrat.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala: Nehraju na to, aby mi lidé zatleskali

Jsou ve zbraňové legislativě mezery? Jak vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) vysvětloval svou přítomnost na večírku ministerstva práce po tragédii na filozofické fakultě? A jaký má premiér vztah ke zbraním? O tom a o vyhlídkách České republiky v příštím roce hovoří v podcastu PoliTalk ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Namrzlé silnice na Moravě. Při nehodách se zranilo dvanáct lidí

U série šesti dopravních nehod, při kterých bylo zraněno dvanáct lidí, zasahovali záchranáři Moravskoslezského kraje ve čtvrtek večer. Na nehodách se často podepsalo husté sněžení a zledovatělé silnice.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cameron: Je to jako ve 30. letech, Putinovu zlu nelze ustupovat

K situaci před druhou světovou válkou přirovnal nynější dění britský ministr zahraničí David Cameron. Roli ruského prezidenta Vladimira Putina pak nepřímo srovnal s někdejším vůdcem nacistického Německa Adolfem Hitlerem. Válka na Ukrajině tak zůstává „absolutní prioritou číslo jedna“, řekl šéf ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovnu dál sužují obstrukce. Trendem jsou několikahodinové projevy

Poslanci třetím dnem pokračují v diskusi nad sporným návrhem z pera pětikoalice na zavedení korespondenční volby v zahraničí. I v pátek Sněmovnu brzdí dlouhé obstrukční projevy zástupců opozičních hnutí ANO a SPD. Novinky dění v dolní komoře parlamentu nabízejí živě.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč v zimě častěji slzí oči

Někdo zimní období miluje, mnozí další se nemohou dočkat, až přijde jaro. I když patříte do první skupiny, je třeba uznat, že i tak s sebou zima přináší některé poměrně nepohodlné aspekty. Pomineme-li potřebu vrstvení oblečení, za zmínku rozhodně stojí třeba neustále vysušená pokožka, popraskaná ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úpravy interiéru snadno zvládnete i bez většího rozpočtu. Tady je návod, jak na to

Život v harmonickém a vizuálně atraktivním prostoru není jen privilegiem lidí s nekonečným rozpočtem. Podívejte se na nápady, jak s minimálními finančními prostředky proměnit domov s využitím vlastní kreativity.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zabijačka v muzeu, košt pálenek, nebo souboj šéfkuchařů? Tyto víkendové akce vás budou bavit

Třetí lednový víkend potěší všechny příznivce dobrého jídla a pití. Vyhraje to u vás zabijačka, ochutnávka ovocných pálenek, velkolepý gastronomický festival, nebo návrat k tradičním specialitám našich předků?

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy je vhodný čas na to, abyste dali dětem jejich první kapesné? Tady je pár rad odborníků

Spousta dětí začíná dostávat kapesné při nástupu na základní školu. Jak často a v jaké výši byste měli svým dětem kapesné vyplácet? A kdy je ten nejlepší čas začít?

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Finanční správa: K paušální dani se nově přihlásilo 31 900 živnostníků

K paušální dani se nově přihlásilo 31 900 živnostníků a drobných podnikatelů. V pátek o tom informovala Finanční správa, podle níž by tak letos mělo daně a odvody platit v paušálních měsíčních platbách zhruba 125 000 lidí. Termín pro přihlášení se do režimu paušální daně je každoročně do ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muchova Slovanská epopej vrátila do Moravského Krumlova turisty

Dvaačtyřicet tisíc lidí přilákala vloni do Moravského Krumlova na Znojemsku Slovanská epopej. Je hlavním magnetem města i již opravených částí zámku. Do Krumlova se tak vrátil cestovní ruch, který před několika lety prakticky pohřbilo odvezení pláten.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budu moci začít nový život, děkovala za vlnu solidarity roky znásilňovaná dívka

Nejdříve vlna zděšení, zloby a odporu, potom i velký příval solidarity. Tak vypadá příběh dvacetileté dívky, kterou tři roky znásilňoval její nevlastní otec. Případ, na který upozornily Novinky, získal pozornost takřka celého Česka po rozsudku Krajského soudu v Brně, který otčímovi zmírnil ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lavinový modul v aplikaci Záchranka může zachránit život

Lidem, kteří se chystají do Krkonoš a Jeseníků, ale i do hor Slovenska a Rakouska, nabídla aplikace Záchranka nový lavinový modul. Speciální součást záchranářské mobilní aplikace informuje turisty o aktuální lavinové situaci v horách. Majitelé chytrých telefonů se okamžitě dovědí, kde hrozí ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Marsu jsou pod povrchem ukryty obrovské masy ledu, věří odborníci z ESA

Na planetě Mars jsou patrně pod povrchem skryty obrovské masy ledu, informovala ve čtvrtek Evropská kosmická agentura (ESA) s poukazem na nová data od své sondy Mars Express. V geologické formaci Medusae Fossae jsou pravděpodobně vrstvy ledu pokryté několik stovek metrů silnou vrstvou prachu ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hvězdu zrodila ledová voda. Letos ji prověří La Manche, hned dvakrát

Zavřený bazén vyhnal plavkyni z Třebíče Andreu Klementovou mezi otužilce teprve před čtyřmi roky. Covid tak mimoděk pomohl hvězdě zimního plavání, a ta je tak nyní tuzemskou nadějí i pro plavání dálkové. Dívku, která zatím testovala moře jen mezi bójkami v Chorvatsku, letos vyzve na souboj ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Satisfakce pro Schwarzeneggera. Hodinky, kvůli nimž ho zadrželi celníci, vydražil za miliony

Za 270 tisíc eur (6,7 mil. Kč) vydražil americký herec a bývalý politik rakouského původu Arnold Schwarzenegger luxusní hodinky, kvůli nimž měl ve středu problémy na mnichovském letišti. Charitativní aukce, jejíž výtěžek půjde na projekty na ochranu klimatu, se konala ve čtvrtek večer ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neplatiči v brněnské MHD se vymlouvají na nemocnou maminku či zlou přítelkyni, ženy jsou agresivní

Revizoři z brněnské městské hromadné dopravy někdy žasnou a zároveň se nemohou udržet smíchy nad výmluvami pasažérů cestujících načerno. Vedle nabídky úplatku za smazání pokuty muži používají příběh o tom, že jejich maminka skončila v nemocnici a oni na ni myslí tak moc, že si zapomněli koupit ...

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Miloval britský komediální seriál, v jeho duchu se nesl i jeho pohřeb

Netradiční pohřeb zorganizovala rodina Johnu Nunnovi z anglického hrabství Berkshire. Nesl se v duchu populárního britského sitcomu s názvem Only Fools and Horses, jejž Nunn zbožňoval. Záběry z obřadu nyní přinesla agentura AP.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volby by vyhrálo ANO. Pětikoalice by na většinu nedosáhla

Vítězem voleb by se v prosinci stalo hnutí ANO se ziskem 35 procent hlasů. ODS by získala 13 procent, Piráti 10,5 a SPD 9 procent. Hnutí STAN volební model společnosti Median přisoudil podporu 6,5 procenta a TOP 09 rovných 6 procent.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Pobaltí a Polsku jsou zaznamenány četné výpadky GPS signálu. Stojí za nimi Rusko

V oblasti Pobaltí a ve značné části Polska byly zaznamenány široké výpadky signálu GPS, které se dávají do souvislosti s činností Ruska v oblasti elektronického boje a testů jeho systémů radioelektronického boje (REB), zmínil Institut pro studium války (ISW).

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo rychlosti vsadili u téhle dřevostavby na kvalitu. Tady je pěkný výsledek

Nízkoenergetická dřevostavba rostla pomaleji, než investoři očekávali, což zpětně hodnotí velmi pozitivně. Svůj budoucí domov mohli během stavby často kontrolovat a navzdory velmi pečlivé přípravě projektu dokázali na místě přijít s vylepšeními, která jim bydlení zpříjemňují.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kam v Praze za uměním? Prohlédněte si 5 nejzajímavějších galerií a muzeí

Praha nabízí kromě skvostných architektonických památek také bohatý výběr výstavních prostor, muzeí a galerií. Prohlédněte si náš výběr pěti nejzajímavějších budov, které vás zavedou za uměním, historií, poučením a zábavou.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proměňte každou místnost. Dopřejte si světlo, které ovlivní vaši náladu. Tady jsou rady pro výběr

Osvětlení je důležitým, byť často podceňovaným prvkem našich domovů. Jeho úkolem není pouze dotvářet interiér, ale především plnit praktickou roli v každodenním životě. Při výběru svítidel bychom měli klást důraz na intenzitu a teplotu světla, stejně jako na kvalitu a provedení světelných zdrojů.

pátek dopoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přehlídka značky Louis Vuitton avizuje nový trend v pánské módě

Značka Louis Vuitton pod vedením kreativního ředitele Pharrella Williamse uvedla tento týden v rámci pařížského týdne pánské módy novou kolekci pro období podzim/zima 2024. Na své si přijdou hlavně milovníci westernu.

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nutella hadr. Cena plechovkové plzně v Německu vás zvedne ze židle

Když loni v listopadu premiér Petr Fiala (ODS) v Německu zjišťoval, že tam mají řadu potravin levnějších než v Česku, stala se symbolem jeho nepovedeného PR kousku Nutella. Stejnou pozornost přitom mohl vzbudit i jiný, pro Čechy snad ještě důležitější produkt: pivo. Zatímco plzeň v plechovce ...

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dálnici D7 na Lounsku uzavřely nehody

Dálnice D7 byla v pátek kvůli nehodám obousměrně uzavřená. Ve směru na Chomutov havaroval na 56. kilometru u Postoloprt na Lounsku kamion, který se vyprošťuje, vyznačena je objízdná trasa. Po nehodě dvou osobních a dvou nákladních aut u Panenského Týnce na Lounsku byl uzavřen směr na Prahu, ...

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrozivý záznam pokusu o vraždu v Hradci: V centru za bílého dne srazil muže autem

Za mužem se na náměstí za bílého dne řítí osobní auto, které ho vzápětí srazí, načež po několika metrech klouže bezvládná oběť ještě další metry po zemi. Incident z Hradce Králové, o kterém policie informovala jako o pokusu o vraždu, zachytila bezpečnostní kamera. Mrazivé záběry kriminalisté ...

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elektrický Jeep Wagoneer S odkrývá karty, nabídne až 600 koní

Čistě elektrický Jeep Wagoneer S se začne prodávat v zámoří již během letošního podzimu. Později se dostane také na světové trhy, včetně evropských. Parametry přitom vypadají opravdu dobře.

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V ruském Baškortostánu to vře. Na protest v Ufě dorazily dva tisíce lidí

Až dva tisíce protestujících se v pátek sešlo v centru Ufy, hlavního města ruské autonomní republiky Baškortostán. Účast byla hojná navzdory tomu, že panovaly mrazivé teploty okolo minus 20 stupňů Celsia a úřady se snažily demonstranty předem odradit, napsal telegramový kanál SOTA. Nečekaně ...

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chráněný obřadní tanec zavádka je na Slovácku stále k vidění na hodech

Obřadní tanec zavádka patří mezi nejvýraznější projevy lidové kultury Hanáckého Slovácka a je pevně zakotven v místní tradici. Díky činnosti Etnografického ústavu Moravského zemského muzea byl zapsán na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR.

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ústavní právník Preuss: Korespondenční volba může fungovat, v něčem je ale na hraně

Nečekám, že by se při korespondenční volbě podvádělo, přináší ale mnoho otázek a může zbytečně rozdělovat společnost, říká v rozhovoru pro Novinky a Právo ústavní právník Ondřej Preuss z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přijímačky digitalizujeme, ale testování dětí bychom měli spíš zrušit. Náš systém zadupe řadu talentů

Už za dva týdny se ukáže, jak zafunguje elektronické podávání přihlášek na střední školy. Nový portál dipsy.cz se pro rodiče deváťáků, páťáků i sedmáků otevře 1. února. Přihlášky až na tři školy budou moci podávat online dvacet dní. O novinkách a změnách v přijímacím řízení hovoří v podcastu ...

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak snadno a rychle vyčistit rychlovarnou konvici? Tady jsou 3 metody, které opravdu fungují

V každé rychlovarné konvici se dřív nebo později objeví vodní kámen, který je potřeba odstranit. Tady jsou 3 způsoby, jak se ho jednoduše zbavíte bez speciálních prostředků.

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Valentýn je za pár týdnů: Překvapte drahou polovičku rostlinou ve tvaru srdce. Podívejte se, co vybrat

Blíží se Valentýn a s ním i skvělá příležitost obdarovat svou milovanou polovičku pěkným dárkem z lásky. Tradicí je věnovat ženě květinu. Co takhle ale darovat takovou, která vydrží déle než týden? Překvapte ji pokojovou rostlinou ve tvaru srdce.

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chytrý dvounohý robot pohlídá dům i domácí mazlíčky, pozná emoce a bude na ně reagovat. Těšíte se?

Potřebujete domů hlídače, který se může pohybovat po celém prostoru, dohlédne na domácí mazlíčky, rozpozná váš obličej, přivítá vás při návratu a bude informovat o tom, zda je vše v pořádku? Za pár dnů jej možná uvidíte na vlastní oči v provozu a za pár měsíců jej snad bude možné koupit.

pátek v poledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Lidem stále chybí léky na závratě. Jezdí je nakupovat do Polska

Už tři roky žije s nepřetržitým pískotem v uších a motáním hlavy Jaroslav Železný z Ostravy. Problémy se sluchem a rovnováhou se u něj objevily po covidu. Pomáhá mu rehabilitační cvičení a léky s léčivou látkou betahistin, které bere třikrát denně. Jenže už tři čtvrtě roku se potýká s tím, ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ford ukázal příď nového Rangeru Raptor pro příští Dakar

Rally Dakar 2024 teprve čerstvě dospěla do finále, přesto už automobilka Ford poodhalila vývoj nového speciálu pro příští ročník. Jeho základem bude nový Ranger Raptor, který ale projde rozsáhlými úpravami.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Falešný bankéř opět v akci. Žena zachraňovala účet s pěti tisíci, bude splácet přes čtvrt milionu

Obalamutit čtyřiadvacetiletou ženu z Olomoucka se podařilo podvodníkovi, který se vydával za pracovníka České národní banky. Žena si ve snaze zachránit svůj údajně ohrožený účet, na kterém měla pět tisíc korun, sjednala úvěr na 270 tisíc, jež pak poslala na účty podvodníka. Žena teď bude muset ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejžhavější turistickou atrakcí Chicaga je „krysí díra“ v chodníku

Chicago, to jsou výškové mrakodrapy, procházky podél Michiganského jezera nebo zajímavé podniky. Atrakce, které se v posledních dnech dostává velké pozornosti, je oproti tomu mnohem méně nablýskaná a leckdo by ji mohl i lehce minout. Je jí totiž neobyčejně obyčejná díra v chodníku ve tvaru ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čekáme, až zamrzne Dněpr. Plukovník ukrajinské armády komentuje patovou situaci na frontě

Situace na ukrajinské frontě se vyvinula do patové situace. Rusku se ji ve snaze o pozemní ofenzivu nedaří prolomit, ofenziva Ukrajiny je v současnosti nemožná, především kvůli tomu, že dosud nedostala od západních spojenců stíhačky F-16, a neovládá tak oblohu. Naděje vkládají nyní ukrajinští ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na zrestaurování vzácné zdi v Novém Jičíně došly peníze, reliéf se přestěhuje jen částečně

Na zhruba dvojnásobek proti plánu se vyšplhaly náklady na přestěhování nástěnného díla sochaře a scénografa Otakara Schindlera, které desítky let zdobilo zeď v Máchově ulici v Novém Jičíně. Město a kraj na přesun a zrestaurování díla poskytly 850 tisíc, nyní ale vyšlo najevo, že to nestačí. ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezvladatelní žáci? Poruch chování přibývá, učitelé se hroutí

Pětinásobně vyšší je za posledních deset let počet dětí s diagnózou vývojové poruchy chování. To platí pro základní školy, na středních je to sedminásobek. Podle odborníků nelze nárůst spojovat jen s nástupem nových pravidel pro inkluzi, daleko větší váhu má zhoršující se psychická kondice dětí.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Thajský soud poslal na 50 let do vězení muže za hanobení monarchie

Thajský odvolací soud vyměřil 50 let vězení třicetiletému muži za výroky, které byly označené za hanobení monarchie. Podle stanice BBC a agentury AP se patrně jedná o nejvyšší trest, který kdy byl vynesen v rámci zákona o urážce královského majestátu.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslední příhoz dvě minuty před koncem dražby. Vítěz aukce zámku v Kunraticích nabídl vyvolávací cenu 106 milionů

Aukce zámku a přilehlého parku v pražských Kunraticích má vítěze, který nabídl vyvolávací cenu 106 260 000 korun. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který dražbu vyhlásil, nyní výsledek aukce vyhodnotí a rozhodne o dalším postupu, uvedla v pátek mluvčí ÚZSVM Michaela ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte rádi kuře na paprice? Zkuste verzi s cizrnou, je výborná a stojí pár korun. Tady je recept

Pokud máte rádi klasické kuře na paprice, určitě vyzkoušejte tuto bezmasou verzi s cizrnou. Nenechte se odradit počáteční nedůvěrou – chutná opravdu skvěle.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proč založit dětský účet? Podívejte se na jeden ze způsobů, jak naučit děti zacházet s penězi

Účet s platební kartou ještě stále spousta lidí vnímá jako něco, co je určeno výhradně dospělým. Přesto hodně dětí dostává pravidelně kapesné, z něhož si mohou platit své vlastní výdaje. A proč by jej nemohly dostávat na účet, místo do prasátka? Podívejte se, proč založit dětský účet.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kliky a kování: Vybírejte spíš podle kvality než ceny. Tady je návod, jak na to

Dveřní klika je detail, který se může zdát nedůležitý. Stačí si ale uvědomit, kolikrát denně ji vezmete do ruky. Nepodceňujte výběr a přestaňte šetřit na nesprávném místě.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Alabama se jako první stát na světě chystá provést popravu dusíkem

Úřady amerického státu Alabama by jako první na světě měly provést ve čtvrtek 25. ledna popravu čistým dusíkem, čímž 58letému odsouzenému nájemnému vrahovi Kennethu Smithovi způsobí hypoxii a následnou smrt z nedostatku kyslíku. Informuje o tom agentura Reuters nebo The Associated Press (AP).

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamion ve svodidlech s troskami rozesetými kolem zastavil na pět hodin dálnici D3

Kvůli následkům nehody kamionu byl v pátek dopoledne přerušen provoz na dálnici D3 na Táborsku směrem na České Budějovice. Nehoda se sice obešla bez zranění, náklaďák ale vrazil do svodidel a kolem byly rozesety trosky, což zkomplikovalo úklid. Provoz se podařilo obnovit po 11:00.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na sídlišti z doby kamenné u Brna se našly dva podivně identické hroby

Výzkum na sídlišti z pozdní doby kamenné mezi Tvarožnou a Jiříkovicemi na Brněnsku ukončili archeologové v uplynulých dnech po pěti letech. Našli tam přes deset hrobů lidí tzv. kultury se šňůrovou keramikou, tedy z období 2500 let před naším letopočtem. Dva z nich pro vědce představují malou ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Proč není dobrý nápad snižovat úrokové sazby příliš rychle – Matěj Široký

Komentování měnové politiky ČNB začíná pomalu připomínat popis hokejového zápasu. Na hokej má každý rozumný názor, ale po pár vteřinách hry převládnou emoce. A když se do hodnocení ČNB přidá problém přijetí eura, z racionálního rozhovoru o problému se stane zanícená politická diskuse.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pravděpodobný vrah ženy z Vysočiny je ve vazbě, pomohly palubní kamery

Kriminalisté z Vysočiny už rozluštili případ mrtvé ženy, nalezené minulou středu na Havlíčkobrodsku. K odhalení pravděpodobného vraha přispěly záznamy palubních kamer z projíždějících aut. Obviněný muž skončil ve vazbě. Informovala o tom policejní mluvčí Dana Čírtková.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mládě hrošíka liberijského objevuje expozici ve Dvoře Králové. Poprvé vyzkouší bazén

Mládě hrošíka liberijského se po více než měsíci pobytu v zázemí začalo vydávat do expozice. Návštěvníci ho i s matkou budou moci obdivovat podle toho, jak to situace dovolí.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zákaz AfD? Naštvanost zakázat nelze, přiznávají němečtí politici

Zákaz není řešení, zaznívá stále častěji od německých politických špiček, jakmile se řeč stočí na to, jak se stavět k protestní Alternativě pro Německo (AfD) a k nepřehlédnutelnému vzestupu její voličské přízně.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podrobíte se testům na alkohol a drogy? Ne, odbyl policisty v Brně kličkující cizinec

Pořádný průvan ve své peněžence může očekávat cizinec, který v těchto dnech vyrazil v autě do brněnských ulic v nepříliš důvěryhodné formě. Jeho styl jízdy, kdy kličkoval mezi pruhy, bezdůvodně zastavoval, či naopak zrychloval, neušel posádce dalšího vozu, která přivolala policisty. Řidič po ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejprodávanějším automobilem v Evropě za rok 2023 se stala elektrická Tesla Model Y

Poprvé v historii se stal nejprodávanějším autem roku na evropských trzích elektromobil. Druhou Dacii Sandero nakonec Tesla Model Y překonala s výrazným náskokem.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec z Tance s vlky zůstává ve vazbě. Vyšetřování sekty zneužívající dívky může pokračovat

Soudní senát nevadského Nejvyššího soudu nebude znovu projednávat žádost bývalého herce známého z filmu Tanec s vlky (1990) Nathana Chasinga Horse. Ten se dožadoval zrušení obžaloby, která ho viní z vedení sekty, z manželství s nezletilými dívkami a ze sexuálního zneužívání domorodých žen ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Kdo nejvíc křičí, od toho to fičí.“ Síkela se omluvil rakouskému protějšku za Babiše

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) se na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu omluvil svému rakouskému protějšku Martinu Kocherovi za výroky šéfa opozičního hnutí ANO Andreje Babiše na adresu Rakušanů. Ten je před dvěma dny označil za „magory“.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Trumpománie. Na svého vysněného kandidáta čekají lidé i v mrazu

Zbývá tři čtvrtě roku do voleb nového amerického prezidenta a kampaň většiny kandidátů je v plném proudu. Od půlky ledna zároveň probíhají primárky, které jsou prvním krokem ke zvolení kandidáta, jenž bude reprezentovat Demokratickou a Republikánskou stranu. Donald Trump objíždí meetingy po ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jen jsem jí tam trochu cmrndla. Žena u soudu vysvětlovala, proč otrávila svou matku metanolem

Šestatřicetiletá žena z Jihlavy stanula před brněnským krajským soudem za to, že své matce do hrnku s kávou nalila smrtící metanol. Motivem k vraždě vlastní matky prý byly peníze. Žena přiznala, že kapku metanolu do kávy přidala, ovšem matku prý zabít nechtěla. Teď jí hrozí až doživotní trest.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina goril horských žije bez problémů s tasemnicí

Většina goril horských v masivu Virunga v Africe žije bez zdravotních problémů s tasemnicí, která u lidí a jiných obratlovců může způsobit závažné komplikace. Zjistil to mezinárodní výzkum pod vedením odborníků z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za málo peněz hodně muziky. Takhle proměníte obyčejnou bramboru v luxusní jídlo!

Jednoduchá příprava, běžně dostupné ingredience a spousty variant dochucení. Plněné pečené brambory si oblíbí celá rodina. V článku se dozvíte, jak je připravit, abyste si opravdu pochutnali.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přežije váš dům další zimu? Záleží na jeho základech! Podívejte se, co je nejdůležitější

Při plánování základů pro novou stavbu nebo zahradní domek je důležité pochopit význam nezámrzné hloubky. V článku objasníme, proč je hloubka základů tak důležitá, jaké faktory ji ovlivňují a jakým způsobem se určuje, aby vaše stavba stála pevně v každém ročním období.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ikonické domy v ČR: Takhle vypadá rodný dům designéra a architekta Josefa Hoffmanna

Zhruba před sto lety věděl snad každý, kdo je Josef Hoffmann. Dnes si tohoto významného architekta a designéra můžete připomenout díky návštěvě jeho unikátního rodného domu v Brtnici.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Čeští vědci chtějí vyrábět elektroniku z PET lahví

Tým výzkumníků z dvou pražských univerzit, ČVUT a VŠCHT, zkoumá, jak z PET lahví ekologicky vyrábět elektroniku. V roce 2021 bylo celosvětově vyprodukováno 57,4 milionu tun elektronického odpadu. Ročně ho v průměru přibývají zhruba dva miliony tun. Přitom jen sotva pětina odpadu se sbírá ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orlické Záhoří již brzy spustí novou lanovku, lyžaře vyveze na hřeben Orlických hor

Dvě desítky let usilovala obec Orlické Záhoří na Rychnovsku o stavbu lanovky. Až dosud byla obec, v níž žije asi 210 obyvatel, známá víc jako centrum běžkařského sportu, a to díky 4,6 kilometru dlouhému a osvětlenému okruhu pro běžkaře. V závěru ledna se ale v místní části Jadrná otevře pro ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Automat i prodejci mají hlásit podezřelý nákup zbraní. Není ale zatím jasné, co všechno to je

Centrální registr zbraní by měl mít už brzy schopnost upozorňovat na podezřelé nákupy většího množství zbraní a munice. Od července by pak takové nákupy měli povinně hlásit i prodejci zbraní. Pravidla pro to, co všechno bude „podezřelé“ a co už ne, ale zatím nejsou jasná.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli útokům v Rudém moři může Evropa více ekonomicky zaostávat za USA

Dopady konfliktů v Rudém moři, kde jemenští povstalci s podporou íránských revolučních gard útočí na velké obchodní lodě, doléhají především na Evropu. Narušena je totiž klíčová dopravní spojnice s Asií. Pokud se nepodaří situaci rychle vyřešit, hrozí, že Evropa bude ještě více ekonomicky ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové odpálili muzeální kolos. Ukrajinci píší, že sestřelili raketu P-35 Progress z 60. let

Ruská armáda při útoku na Ukrajinu poprvé použila i vskutku historickou masivní střelu P-35 (3 M44 Progress), která váží čtyři tuny a měří deset metrů, napsal ukrajinský zbrojní web Defence UA. Zmíněná střela byla podle něj vyvinuta už v 50. letech minulého století a do výzbroje sovětské ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svářeče na Tachovsku zranil výbuch. Utrpěl popáleniny v obličeji a na hrudníku

Vážný úraz se stal v jedné z firem v Boru u Tachova. Během svařování došlo pravděpodobně k výbuchu, při němž se zranil 52letý muž. Vrtulník pacienta transportoval na pražskou kliniku popáleninové medicíny.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vypadá ideální koupelna podle horoskopu? Pro vaše znamení v ní právě tohle nesmí chybět!

Řídit se znamením zvěrokruhu neznamená hned jít a rekonstruovat koupelnu od základů, ale vylepšit, co máte. Tak, abyste se v koupelně cítili dobře a současně plnila svou funkci.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seznamte se s úklidovou jedničkou nejen do koupelny. Funguje doma na kdeco a je ekologická

Potřebujete rychle a efektivně uklidit? Zvládnete to hravě díky geniálnímu přírodnímu čističi, který je jako stvořený do koupelny. Ale bílý kvasný ocet se dá použít i kdekoliv jinde ve vaší domácnosti. Na běžný i generální úklid.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Už vám po svátcích vytrávilo? Vyrazte na zabijačku, mexickou kuchyni nebo karnevalové menu

Leden je na velké gastronomické akce chudý, ale i tak jsme pro vás našli několik zajímavých tipů na místa, kde si můžete užít zajímavé kulinářské speciality. A máme něco i pro milovníky vína.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Marc Newson navrhl pro Swarovski Optik dalekohled AX Visio rozeznávající zvířata v divoké přírodě

Britský produktový designér Marc Newson pokračuje ve spolupráci s rakouskou značkou Swarovski Optik, pro kterou navrhl již druhý dalekohled. Novinka je pokročilý v podobě robustnější konstrukce a jednoho hledí navíc, jenž je schopno rozeznat více jak 9 000 volně ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Většina z 11 schválených bitcoinových EFT nepřežije, řekl šéf Grayscalu

Většina z 11 investičních fondů na spotové bitcoiny obchodovaných na burze (ETF), které minulý týden schválila americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), nepřežije. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu to v rozhovoru s televizí CNBC řekl šéf společnosti Grayscale Michael ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podmínku pro dřevorubce, který roky znásilňoval dívku, prověří nejvyšší žalobce

Případ, kdy trestní senát brněnského soudce Miroslava Nováka zmírnil dřevorubci tříletý trest vězení na podmínku za roky znásilňování nevlastní dcery, přezkoumá Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ). Jedná se o další ze série reakcí řady institucí z předešlých dní, kdy na rozsudek, který vyvolal ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z boeingu po startu v Miami šlehaly plameny

Děsivé chvíle zažila posádka nákladního Boeingu 747-8, který krátce po startu z letiště v americkém Miami začal hořet. Video, které koluje na sociálních sítích, ukazuje letící stroj, z jehož levého křídla šlehají plameny. Letadlo společnosti Atlas Air s pěti lidmi na palubě krátce po selhání ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francie musí vysvětlit přítomnost svých mužů v Charkově, požadovalo Rusko

Francouzský velvyslanec v Moskvě Pierre Lévy se v pátek vypravil na ruské ministerstvo zahraničí. Podle agentury TASS byl předvolán v souvislosti s „likvidací francouzských žoldáků“ při ruském úderu na ukrajinský Charkov.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bulhar nezdemoloval čerpací stanici náhodou, přikázal mu to prý vnitřní hlas

Osmadvacetiletý Bulhar narazil začátkem ledna v plné rychlosti se svým automobilem do tankovacího stojanu na čerpací stanici na slovenské dálnici D1. S odstupem času vyšlo najevo, že se nejednalo o nehodu, ale řidiči to prý říkal vnitřní hlas. Informoval o tom web startitup.sk.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Divadlo Petra Bezruče řeší, co s inscenacemi, kde hrál Norbert Lichý

Divadlo Petra Bezruče v Ostravě po úmrtí Norberta Lichého zrušilo zatím dvě představení, kde umělec hrál v hlavních rolích. Jde o lednové reprízy inscenací Bratři Karamazovi a Otec. Ohledně případné náhrady pro příští reprízy, nebo stažení z repertoáru zatím není jasno. Divadlo nyní zřídilo ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslanci přerušili schůzi, s korespondenční volbou budou pokračovat v úterý

Poslanci třetím dnem pokračovali v diskusi nad sporným návrhem z pera pětikoalice na zavedení korespondenční volby v zahraničí. I v pátek Sněmovnu brzdily dlouhé obstrukční projevy zástupců opozičních hnutí ANO a SPD. Kolem 15. hodiny zákonodárci schůzi přerušili, pokračovat v ní budou ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonská sonda přistála na Měsíci, solární panely ale nechytají energii

V pátek okolo 16:20 SEČ na povrch Měsíce v oblasti kráteru Shioli dosedl modul SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) japonské kosmické agentury JAXA. Cílem mise je zejména otestovat schopnost velmi přesného přistání. JAXA sice potvrdila hladké přistání a Japonsko se tím stalo pátou zemí ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple už nabízí brýle Vision Pro, zatím ale jen v USA

Společnost Apple zahájila v pátek předobjednávky svých nových brýlí pro rozšířenou realitu Vision Pro. Zatím se ale dostane jen na uživatele v USA, případní zájemci navíc musí počítat s poměrně vysokou pořizovací cenovkou.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bek po setkání s odbory: Vláda se bude v příštích dvou týdnech zabývat navýšením rozpočtu školství

Vláda se bude v příštích dvou týdnech zabývat navýšením rozpočtu školství. O financích budou mít školy jasno na začátku února. Po pátečním setkání s odbory to sdělil ministr školství Mikuláš Bek (STAN). Podle něj jeho resort dostane slíbené čtyři miliardy korun, o další sumě se jedná. Ministr ...

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze starých banánů si upečte skvělý chlebíček. Je sladký, ale cukr potřebovat nebudete

Banana bread neboli banánový chlebíček je ideální na zpracování banánů, které už mají to nejlepší za sebou. Recept si navíc můžete přizpůsobit podle své chuti nebo dietního plánu.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Místo stěhování do většího domu zvolili majitelé zajímavou přístavbu. Takhle skvěle vypadá

Pokud už je dům rodině malý, může se přestěhovat do většího. Nebo si k tomu původnímu postavit ještě jeden – tak jako to udělali majitelé malebné historické budovy v kanadském Québecu.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Čím dřív začnete s výsevem zeleniny, tím dřív se dočkáte úrody. Podívejte se, co můžete zasít

Už od ledna můžete začít s výsevem semen různých druhů zeleniny i květin. Čím dříve totiž začnete, tím dřív se vám zahrada odvděčí svou úrodou. V dnešním článku vám poradíme, na co si dát při výsevu pozor a které druhy zeleniny jsou pro lednový výsev nejvhodnější.

pátek odpoledne 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

EU zavedla nové sankce proti Hamásu

Šesti lidí zapojených do financování Hamásu se týkají nové sankce, které proti teroristickému hnutí zavedla Evropská unie. Jsou mezi nimi finančníci Hamásu se sídlem v Súdánu a Alžírsku a muži z Libanonu, kteří jsou údajně zapojeni do praní špinavých peněz a jejich převodů ve prospěch hnutí. ...

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

K útoku na ruské vojáky u hranic s Ukrajinou se hlásí jejich vzbouření krajané

Několik mrtvých a raněných na obou stranách si podle ruských webů vyžádalo čtvrteční přepadení ruského vojenského automobilu v Brjanské oblasti nedaleko hranice s Ukrajinou. K útoku se přihlásila protikremelská skupina Ruský dobrovolnický sbor (RDK), která v regionu už dříve podnikla několik ...

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pellegrini potvrdil kandidaturu na prezidenta. V preferencích ho dohání Korčok

Předseda slovenského parlamentu a vládní strany Hlas – sociální demokracie Peter Pellegrini v pátek potvrdil, že se v letošních prezidentských volbách bude ucházet o post hlavy státu. Podle průzkumů je Pellegrini favoritem voleb. První kolo se bude konat 23. března 2024 a druhé kolo ...

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Applu hrozí obří pokuta kvůli platbám. Spor v EU se snaží urovnat

Společnost Apple se všemožně snaží vyhnout vysoké pokutě, která jí v rámci EU hrozí kvůli službě Apple Pay. V tomto týdnu tak nabídla Evropské komisi (EK) ústupky, kterými se snaží obvinění z porušování pravidel hospodářské soutěže urovnat. Slovo nyní dostanou konkurenti.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dálnici D7 na Lounsku uzavřely nehody

Dálnice D7 byla v pátek kvůli nehodám obousměrně uzavřená. Ve směru na Chomutov havaroval na 56. kilometru u Postoloprt na Lounsku kamion, který se vyprošťuje, vyznačena je objízdná trasa. Po nehodě dvou osobních a dvou nákladních aut u Panenského Týnce na Lounsku byl uzavřen směr na Prahu, ...

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

DIY. Vyrobte si parádní svícny ze dřeva. Večer budete mít doma více světla i lepší náladu

Zima vás už netěší? Nečekejte na jaro, zlepšete si náladu hned. Podle tohoto návodu si opravdu snadno vyrobíte krásné svícny. Domů nebo i na chalupu. A ze dřeva.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Víte, v čem spíte? Podívejte se, co je po týdnu v ložním prádle. Tomu nebudete věřit!

Máte za sebou špatný den a vaší jedinou touhou je zachumlat se do voňavých peřin. Ale ouha. Kdybyste si do vaší postele vzali mikroskop, zjistili byste, že skáčete do žumpy plné odumřelé kůže, roztočů, plísní a - věřte tomu nebo ne - výkalů.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Svrab u kočky hrozí i vám: Jaké jsou příznaky a jak se jej zbavit? Tohle musíte udělat

Napněte uši, máme tady článek o kočičím svrabu. Že nevíte, o čem je řeč? Tak si pojďme o této nemoci něco říci. Prozradíme vám, jaké jsou příčiny ušního svrabu a jak se ho zbavit.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ze Severní Koreje unikly vzácné záběry mladíků odsouzených ke 12 rokům nucených prací

Severní Korea veřejně před stovkami studentů odsoudila dva mladíky ke 12 letům nucených prací za sledování jihokorejských seriálů. Informuje o tom britská zpravodajská televize BBC, jejíž korejská redakce získala přístup ke vzácným záběrům přímo z veřejného slyšení na stadionu.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý řidič autobusu vezl tři desítky dětí. Na Vyškovsku se srazil s autem

Hodně nepříjemný zážitek z výletu má za sebou šestadvacet dětí, jejichž autobus se v pátek odpoledne srazil na frekventovaném tahu 1/50 z Brna na Slovensko s osobním autem. Střet odnesl zraněním řidič osobáku, který nehodu zřejmě zavinil. Co vysvětlovat ale bude mít i řidič autobusu, který po ...

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OBRAZEM: Stroje jako živé organismy

Máte náladu na výlet do jiných světů? Do světů fantazie, kde vládne představivost a stroje? Tak přesně na vás míří pražská MeetFactory. Nabízí sólovou výstavu Lenky Glisníkové, aktuální laureátky Ceny Jindřicha Chalupeckého. Nazvala ji Moment of Seclusion Over the Horizon. Představuje v ní díla ...

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič auta, které se na Jindřichohradecku srazilo s kamionem, zemřel v nemocnici

U Stráže nad Nežárkou na Jindřichohradecku se v pátek odpoledne čelně srazilo osobní a nákladní auto. Silnice I/34 z Českých Budějovic do Jindřichova Hradce byla kvůli tomu až do večera neprůjezdná. Sedmapadesátiletý řidič osobního vozidla podlehl zraněním následně v nemocnici.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Princ Harry stáhl žalobu na vydavatele novin, prodraží se mu to

Britský princ Harry stáhl svou žalobu na vydavatele bulvárních novin Mail on Sunday pro urážku na cti. Vydavatele žaloval kvůli článku z roku 2022, který tvrdil, že nabídl zaplacení policejní ochrany své rodiny až po zahájení samostatného soudního sporu s britskou vládou, napsala v pátek ...

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozhovor s designérem Janem Plecháčem: Sklo v sobě ukrývá magii

Designér Jan Plecháč pracoval během své kariéry s řadou různých materiálů. V poslední době se ale denně věnuje nejkřehčímu z nich. Nedávno se totiž stal kreativním ředitelem tradiční české sklárny Moser.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Škodlivý vzduch doma dýcháme všichni. Podívejte se, kdy je to nejhorší a proč

Míra znečištění vzduchu na pracovištích a v domácnostech se dá změřit. Po dlouhých měsících shromažďování údajů z několika milionů čističek vzduchu jsou k dispozici výsledky, které nikoho z nás moc nepotěší.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

A pak že v zimě nekvetou! Kde uvidíte výjimečné rostliny, které se nemusí zalévat? Podívejte se

Jsou opravdu hodně barevné, zábavné a ještě ekologické. Navíc tyhle rostliny nepotřebují ani vodu ani hnojiva. A řada z nich bude k vidění v botanické zahradě v Troji. Co si zapsat do diáře, abyste to neprošvihli?

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Medvěd zaútočil na migranty v Bosně

Hluboké rány utržili dva muži ze skupiny migrantů, které v kopcích u města Bihać v Bosně a Hercegovině napadl medvěd. Informoval o tom v pátek web kurir.rs s odvoláním na bosenské pohraničníky.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šokující odhalení: Rozestavěné domy jsou jako supermarket pro zloděje! Podívejte se, jak je chránit

Stavba či rekonstrukce domu představuje významnou investici, která si žádá nejen finanční a časové zdroje, ale také adekvátní ochranu. V tomto článku se podíváme na to, jak efektivně chránit stavbu před krádežemi, které mohou významně prodražit a prodloužit celý proces výstavby.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Líbila se vám kreativní výzva z Peče celá země? Fault line cake zvládnete doma i vy

V sobotu odstartovala 3. řada oblíbeného pořadu Peče celá země a soutěžící hned na úvod soutěže čekala kreativní výzva v podobě dortu s linií zlomu zvaného fault line cake. V článku se dozvíte, jak se připravuje, a můžete si prohlédnout i výtvory jednotlivých soutěžících.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co vám dokáže prodloužit život a přitom to nemusí stát ani korunu? Tohle vás překvapí

Existuje spousta tipů na zlepšení kvality života, ale jen některé ho také dokážou prodloužit. A právě mezi nimi najdeme i takové, za něž nemusíte platit. Jsou zadarmo. Seznamte se s laskavostí.

pátek v podvečer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proti AfD a krajní pravici v Hamburku demonstrovalo na 50 000 lidí

V Hamburku se v pátek na demonstraci proti krajní pravici a straně Alternativa pro Německo (AfD) sešlo podle policie přes 50 000 lidí. Pořadatelé pak protest s ohledem na bezpečnost účastníků ukončili, napsal list Hamburger Abendblatt. Původně se očekávalo, že dorazí asi 10 000 lidí.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Znalec z případu znásilňované dívky: Věta o hodnocení následků není citací z mého posudku

Když brněnský soud mírnil trest pro muže, který znásilňoval nevlastní dceru, odkázal se i na znalecký posudek se slovy, že „jednání nemělo na nezletilou naštěstí zásadní negativní dopad a je velká pravděpodobnost, že její obtíže úplně zmizí“. Znalec Michal Pernička, který se na znaleckém ...

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Krachující špitál jako obraz světa

Po Dobře placené procházce vrátil Jiří Suchý, principál pražského divadla Semafor, na scénu v nové podobě i další hru ze šedesátých let minulého století. Drama s předlouhým titulem Proč nám říkají Poslední štace a mně Vrahoun, ptá se pan primář se nyní uvádí jen jako Poslední štace.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pečte dorty jako mistr. Tyhle profi cukrářské pomůcky se vám budou hodit

Upéct v domácích podmínkách dort, který bude výborně chutnat i vypadat, není tak složité. Tyto praktické pomůcky vám ke skvělému výsledku pomohou.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak odnaučit kočku značkovat doma? Tady je řešení, které určitě pomůže

Ačkoliv jsou kočky od přírody velmi čistotná zvířata, mnoho chovatelů se potýká s častým problémem – značkováním. Vše je ale možné snadno vyřešit, nejdříve však musíte rozpoznat správný motiv vaší kočky.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nový seriál Česko v UNESCO: Podívejte se s námi na nejznámější místa ČR

V novém seriálu Česko v UNESCO vám postupně představíme česká a moravská města či oblasti nebo architektonické skvosty zařazené na Seznam světového dědictví UNESCO. Začínáme Českým Krumlovem.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Biden odvrátil shutdown

Americký prezident Joe Biden v pátek podepsal zákon o krátkodobém financování vlády poté, co jej schválily obě komory Kongresu. Americké vládě hrozilo částečné zastavení fungování už v noci na sobotu.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Občanka v mobilu je tu

Od pátku 19. ledna je v elektronických obchodech Appstore a Google play ke stažení aplikace eDoklady, pomocí které se mohou uživatelé prokazovat digitálním občanským průkazem. Elektronická občanka bude alternativou k plastové kartičce, která zůstává nadále platná. Bez ní se ještě nějaký čas ...

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevíte, jaký vybrat kompresor? Odborníci prozradili, na co dát pozor!

Výběr správného kompresoru je zásadní pro usnadnění práce v mnoha oblastech, od domácího kutilství až po profesionální použití. Tento článek vás provede důležitými otázkami, které byste měli zvážit, abyste našli kompresor, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Poničila aviváž vaše oblečení? Poradíme vám, jak vše napravit a skvrn se zbavit!

Čas od času se stane i těm nejzkušenějším hospodyňkám, že se na vypraném prádle objeví skvrny od aviváže. Pokud se to stalo i vám, neklesejte na mysli, i tyto odolné skvrny lze odstranit. Přečtěte si, jak na to.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Místo hlíny použili při výrobě amfor a váz 3D tisk. Podívejte se na dokonalé barvy a tvary

V srdci věčného Říma se před časem objevil nový designový koncept POP POT. Jeho tvůrci uvádějí, že je hluboce zakořeněn v tradici a inspiraci čerpá ze starověkých římských amfor, které jsou symbolem zlatého věku. Výroba je však velmi současná.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Norská ministryně školství odstoupila kvůli obvinění, že opsala kus diplomky

Norská ministryně pro výzkum a vyšší školství Sandra Borchová v pátek oznámila, že podala rezignaci v souvislosti s obviněním, že opisovala ve své diplomové práci. Borchová na tiskové konferenci řekla, že udělala chybu, když citovala cizí texty bez uvedení zdroje. Ve vládě měla zodpovědnost ...

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bílkoviny jsou zásadní pro hubnutí i zdraví. Ve kterých potravinách jich najdete nejvíc? Podívejte se

Pokud chcete zhubnout, zlepšit celkovou kondici nebo se zkrátka jen cítit dobře, bez bílkovin se neobejdete. V článku se dozvíte, kolik byste jich denně měli sníst a v jaké formě.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle vás překvapí. Co kraluje trendům 2024 v sedacím nábytku? Podívejte se!

Aktuální trendy velí: sedačky, pohovky a další relaxační nábytek nejen pro vaše pozadí doslova svádí k lenošení. Abyste si dokázali lépe vybrat, provedeme vás žhavými trendy pro tento rok. Tak se usaďte, začínáme.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dům snů na Plzeňsku: Návštěva pasivní dřevostavby s dokonalým interiérem. Vypadá úžasně

Na začátku stála nenápadně vyřčená věta manželského páru, že by si rád na stáří dopřál dům podle svých představ. Její vyslovení a nastěhování do nového bydlení dělilo asi šest let.

pátek večer 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Soudní porota znovu obvinila herce Baldwina z neúmyslného zabití

Soudní porota v americkém státě Nové Mexiko opět obvinila herce Aleka Baldwina z neúmyslného zabití v souvislosti se smrtelným výstřelem při natáčení westernu Rust v roce 2021. O novém vývoji v případu v pátek informovala agentura Reuters. Obvinění přichází poté, co prokurátoři loni ...

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zbavte se amatérských chyb při malování domova. Bez nich půjde všechno snadno a lépe

Chystáte se na malování stěn ve vašem domově a potřebujete vědět, jak na to? Přečtěte si náš podrobný průvodce, který vám ukáže, jak krok za krokem proměnit vaše stěny a dodat jim nový vzhled.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vyhněte se bolavým zádům. Podívejte se, jaká je ideální výška pracovního stolu

Máte sedavé zaměstnání, a často tak trpíte na bolest zad? Kromě pohodlné židle je neméně důležitá správná výška pracovního stolu, která se často podceňuje. Přečtěte si, jak zvolit výšku pracovního stolu a na co se při výběru pracovního stolu zaměřit.

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Má vaše kočka cukrovku? Podívejte se, jak s vaší péčí tohle vážné onemocnění může zvládnout

Kočičí cukrovka, známá také jako diabetes mellitus, je onemocnění endokrinního systému, které postihuje stále více domácích koček. Toto chronické onemocnění souvisí s narušenou regulací hladiny cukru v krvi a může způsobit vážné zdravotní problémy. Přestože může být kočičí cukrovka vážnou ...

pátek v noci 19/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.5., 20.5., 19.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru