Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 20. leden 2024
pondělí 20. 5. 2024, 0:54

archiv zpráv pro 20. leden 2024

Mají po 4,5 letech dřiny bydlení snů. Bez manželky by to muž nezvládl

Manželé se pustili do příšerné dřiny. Chtěli na bydlení přestavět nejen starou kovárnu, ale i zrekonstruovat starou pec po slavném hrnčíři, k tomu pak přistavět poměrně velkou dvoupodlažní dřevostavbu. Věnovali tomu čtyři a půl roku života.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

To je ale smrad! Zkuste 12 tipů proti zápachu v lednici od našich babiček. Tyhle věci máte doma!

Komu se to nestalo. Otevřel dveře chladničky a doslova ho porazil zápach jako hrom. Jak se nelibého odéru zbavit snadno, rychle a levně? Využijte obyčejné věci, které máte doma. Nejvíc jich najdete v kuchyni.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Reklamujete nábytek? Nenechte se od prodávajících odradit a nechte si poradit

Zařizujete novou ložnici a postel vám dodali v jiné barvě, než jste chtěli? Koupili jste si v obchodě s nábytkem novou skříň, ale po složení vám začala padat na hlavu? Stejně jako u jiných výrobků se vady nábytku řeší reklamací. I ostřílený spotřebitel by si však měl dát pozor na specifika, která ...

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Komu se nelení, tomu se zelení. Vypěstujte si čerstvou zeleninu i v lednu. Máme návod

Věděli jste, že i v zimě si kromě bylinek můžete vypěstovat čerstvou zeleninu? A nemusíte mít ani zimní zahradu nebo vytápěný skleník. Stačí vám k tomu okenní parapet.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Odhalujeme: Nebezpečí benzínu E10 pro vaši sekačku a jak se vyhnout problémům

S benzínem s označením E10 se od letošního ledna budeme postupně setkávat na všech čerpacích stanicích. Je potřeba tedy zapomenout na staré návyky a naučit se nová paliva správně používat i u zahradní techniky.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Může mráz popálit dýchací cesty? Takhle se vyhnete bolesti na plicích

Strávíte-li celý den sezením za stolem, je příjemné se jít po práci ven protáhnout a nadýchat čerstvého vzduchu, a to i za mrazivého počasí. Je to také velmi zdravé, takže proč ne? Jenže při extrémně nízkých teplotách se můžou dostavit nepříjemné pocity a pálení v dýchacích cestách.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt Jan Rampich bez obalu: Výraz domu: Exprese, nebo klid?

Exprese podle slovníku cizích slov znamená citově nadnesené vyjádření. Ne každý touží po sobě na zemi zanechat výraznou a nepřehlédnutelnou stopu, dům neklidný a plný napětí, překvapivých tvarů a neobvyklých proporcí. Velmi to souvisí s citovým ustrojením každého z nás.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máte nebo znáte statečného psa? Nominujte jej do ankety Statečné psí srdce

Anketa Statečné psí srdce má další pokračování. Její pořadatelé vyhlásili již 14. ročník, ve kterém budou oceněni profesionální i laičtí psi. Podívejte se na podrobnosti, možná doma nebo v okolí znáte čtyřnohého přítele, který by si ocenění zasloužil.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jaké jsou izolační vlastnosti materiálů a jak se v nich vyznat? Tady je průvodce

Na trhu existuje velké množství tepelněizolačních materiálů, které se liší vlastnostmi, cenou i použitím. Při výběru je porovnejte, abyste našli ten nejvhodnější a nejvýhodnější.

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak ochránit dům před požárem? Je pár věcí, které musíte udělat, a zbytek jen zvyšuje bezpečí

Zajištění ochrany domova před požáry je klíčové pro bezpečí rodiny a ochranu majetku. V následujícím textu se dozvíte, jak efektivně chránit rodinný dům před ohněm. Představíme nejlepší typy hasicích přístrojů a detektorů kouře, upozorníme na význam pravidelné kontroly a údržby požárních zařízení a ...

sobota v noci 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Botanická zahrada vystavuje na 130 tropických rostlin a zvířat vyrobených z PET láhví sochařkou Veronikou Richterovou

Až do 7. dubna je možné ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v Praze navštívit výstavu Nová PET Tropicana, na které sochařka Veronika Richterová ukazuje na 130 objektů z rostlinné i živočišné říše. Vyrobené jsou z vyhozených PET láhví ...

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

KOMENTÁŘ: Oběti násilí potřebují cítit, že je někdo na jejich straně. A systém to fakt není

V posledních dnech v naší české kotlině zarezonoval otřesný případ zneužívané mladé dívky, kterou její otčím připravil o část dětství. Případ měl soudní dohru, ze které násilník vzešel sice vinen, ale s pouhou podmínkou. Dívka, říkejme jí třeba Anička, se ale nevzdala, postavila se do čela ...

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pomoc, propadl se pode mnou led! Hasiči nacvičovali záchranu na zamrzlé hladině

Na vodní nádrži na Ostrovském potoku v Zápech u Prahy bylo v pátek rušno. Zmrzlou hladinu využili ke každoročnímu tréninku hasiči. Jednotky ze Staré Boleslavi a Benátek nad Jizerou tu nacvičovaly různé způsoby záchrany tonoucího v probořeném ledu. Sledovala je u toho kamera Novinek.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novopečený dánský král se vykupuje knihou. Aféra s nevěrou ale bobtná

Ve chvílích, kdy média velebí připravovanou knihu novopečeného dánského krále Frederika X. (55) jako veřejné vyznání lásky manželce, královně Marii (51), vyšlo najevo, že jeho nevěra zřejmě není jednorázový úlet, ale dlouhodobý vztah.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zranění na sjezdovce? S náhradou škody pomohou fotografie i svědci

Sjezdovky v tuzemsku i v zahraničí se v období jarních prázdnin plní českými lyžaři. Podle jednoho z průzkumů agentury NMS tam během nich míří více než polovina aktivních milovníků lyžování. To ale s sebou nese riziko srážky. Pokud vás na sjezdovce někdo zraní, je třeba dodržet určitá ...

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Církev vsadila na reality, faráře bude živit z nájmů

Nájemní byty, lesy, fotovoltaika a dary od věřících. To jsou čtyři nohy, na kterých chce katolická církev postavit svou finanční budoucnost. Peníze z restitucí investuje hlavně do nákupů domů s nájemními byty.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přicházejí jarní prázdniny: Podívejte se na jejich termíny a najděte si nejlepší výlety v ČR!

Jaro se blíží a s ním i jarní prázdniny! Ať už bydlíte kdekoli v Česku, přinášíme vám spoustu inspirace na výlety, které obohatí vaše volné dny a nezruinují váš rozpočet. Od historických měst až po zasněžené sjezdovky – připravte se na dobrodružství!

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dva polští kněží prodávali slonovinu. Chytili je s klem

Velkou ostudu si udělali dva polští služebníci boží. Místo aby na svých farnostech vedli lidi na správnou cestu, sami propadli hříšnému zločinu. Policisté je přistihli při nelegálním obchodu se slonovinou.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Začala platit aplikace eDoklady s elektronickou občankou, lidé hlásí problémy

Od soboty platí mobilní aplikace eDoklady, která umožňuje vytvoření elektronické varianty kartičky občanského průkazu. Lidé si ji do mobilního telefonu mohou stáhnout v oficiálních obchodech Google Play a App Store. Během prvních hodin od možnosti stahovat se však objevily i problémy.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA znovu zaútočily na pozice Húsíů

Spojené státy v pátek znovu zaútočily na pozice jemenských povstalců. Konkrétně se trojice jejich úderů zaměřila na tři rakety připravené k útoku na lodě v Rudém moři, uvedlo na X regionální velitelství americké armády CENTCOM.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Autorka novely o sexuálním predátorovi Nicol Hochholczerová: Svět není vůči dívkám milý a shovívavý

Ve věku dvanácti let podlehla slovenská literátka Nicol Hochholczerová manipulaci sexuálního predátora, padesátiletého učitele kreslení. O toxickém, šest let trvajícím vztahu pubertální dívky se zralým mužem vydala autobiografickou novelu Tenhle pokoj se nedá sníst, která nedávno vyšla v českém ...

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Právníci módního gigantu si vylámali zuby na malé rodinné firmě

Manželé Osborneovi z Norfolku provozují malou firmu na výrobu dekorativních předmětů pro domácnost a zahradu. Před dvěma lety je však zažaloval koncern LVMH podnikající v oblasti luxusního zboží. Vadilo mu, že rodinná značka názvem i logem značně připomíná globální módní značku.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Poznáte, jaké auto se skrývá pod sněhem?

Stává se vám, že dlouhé minuty bloudíte po zasněženém parkovišti a pod čerstvě napadanou bílou přikrývkou nemůžete rozpoznat vlastní vůz? Nebo naopak s přehledem poznáte i cizí auta, jakkoli zapadaná jsou? Vyzkoušejte svůj odhad v našem kvízu.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Které hrady a zámky mají otevřeno i v zimě? Právě tyhle, tak hurá na výlet

Baví vás naše hrady a zámky? Nemusíte čekat na jaro, až začne hlavní turistická sezona, některé památky mají otevřeno i v zimě. Kde vás rádi uvidí a co zajímavého můžete na oplátku vidět vy?

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Biden: Palestinský stát by mohl vzniknout i za Netanjahua

Palestinský stát by podle amerického prezidenta Joea Bidena mohl vzniknout, i když je izraelským premiérem Benjamin Netanjahu. Biden, který to nemá za nemožné, to v pátek řekl novinářům. Informuje o tom dnes agentura DPA. Netanjahu se ale veřejně staví proti vzniku samostatného palestinského ...

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové logo STAN zrůžovělo

Vládní Starostové a nezávislí (STAN) změnili svou grafickou prezentaci, které nově dominuje růžová barva doplněná žlutými prvky. Nové je také logo, ve kterém je namísto celého názvu hnutí pouze označení Starostové s dovětkem „staráme se o lidi“. Mluvčí STAN Sára Beránková řekla, že nová ...

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stanjura už se spotřební daní na víno nechce otálet

Ve vládní koalici to opět jiskří kvůli spotřební dani na víno. Zatímco šéf státní kasy Zbyněk Stanjura (ODS) ji chce zavést, a to už od ledna příštího roku, lidovci se k tomu nadále staví rezervovaně. Tvrdí, že by to mohlo ohrozit konkurenceschopnost tuzemských vinařů.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fujifilm existuje už 90 let. Jak se zrodil technologický gigant?

Japonská technologická společnost Fujifilm patří ke světovým lídrům v oblasti zobrazovací a informační techniky. Současná Fujifilm Holdings Corporation vznikla v roce 2006, navazuje však na společnost Fuji Photo Film, která byla založena již 20. ledna 1934.

sobota ráno 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Další parník filozofů zatím z Ruska nevyplul, ale hon na filozofy začal

Nejdříve trochu historie. Parník filozofů je souhrnný název nejméně pěti lodí použitých k deportaci 81 opozičních představitelů inteligence, mimo jiné filozofů vyhnaných ze sovětského Ruska z iniciativy V. I. Lenina v letech 1922 až 1923.

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gratulace, Rumuni a děti. Divokej Bill slavil ve vyprodané O2 areně

Loni se úvalská kapela Divokej Bill dožila ve zdraví pětadvaceti let. Z původně nadějné čtyřčlenné party se v toku času proměnila v ceněnou osmičku, jež dokáže složit i písně, které mají v těchto zeměpisných šířkách status hitů. Nebylo divu, že v pátek večer byla při jejím vystoupení pražská ...

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá Češka chce do půl roku sama přejít Jižní Ameriku

Od Pacifiku k Atlantiku. Pouť napříč Jižní Amerikou, dlouhou přes 3500 kilometrů, si pro sebe přichystala 24letá Češka Nicolette Havlová. Vyrazí už v pondělí, a to zcela sama, na cestě stráví odhadem až šest měsíců. Pro havířovskou rodačku nejde o první takové putování, před třemi lety došla ...

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tlustice vynikají rozmanitostí

Zamilovat se do tlustice je románek na celý život. Prožít ho může i ten, kdo si myslí, že u něj vydrží jen kytka umělá. Sympatická dlouhověká boubelka se objevuje v mnoha druzích a odrůdách. Jaká je ta pravá?

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Deset let je bez práce a má čtyři partnerky

Pětatřicetiletý Ryuta Watanabe ze Sappora na japonském ostrově Hokkaidó rozpoutal ve své rodné zemi díky nekonvenčnímu životnímu stylu velmi vášnivou debatu. Japonec, který už více než deset let nepracuje, žije ve společné domácnosti se svými třemi partnerkami, s nimiž má tři děti. Jeho čtvrtá ...

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Syrská média obviňují Izrael z útoku na obytnou budovu v Damašku

V hlavním městě Sýrie byly slyšet exploze, uvedla místní média. Podle státní tiskové agentury SANA šlo pravděpodobně o izraelský útok namířený na objekt na západě metropole. Podle zdroje z prosyrské opoziční aliance, na který se odvolává agentura Reuters, byl při útoku zabit představitel ...

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Televizi Barrandov vypnuli proud, objevil se monoskop

Kanály televize Barrandov, mezi které patří TV Barrandov, Barrandov Krimi a Kino Barrandov, přestaly v noci na sobotu po 01:00 ráno vysílat, na obrazovce se objevil pouze monoskop. Televizi vlastní společnost Empresa Media Jaromíra Soukupa, která se potýká s dluhy. Vysílání bylo v sobotu ...

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobaltské státy se připravují na válku s Ruskem, na hranicích vybudují stovky bunkrů

Estonský ministr obrany Hanno Pevkur na páteční tiskové konferenci v Rize oznámil, že Estonsko, Lotyšsko a Litva se dohodly na vybudování obranné linie na východních hranicích v podobě vzájemně propojených bunkrů na obranu proti vojenskému útoku ze strany Ruska a Běloruska. Informuje o tom ...

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parkoviště v Bedřichově zaplavili lyžaři, policie uzavřela příjezdy do města

Horská střediska v sobotu zaplavili turisté a lyžaři. Parkoviště jsou na některých místech zcela obsazená, dopravu řídí policie nebo jsou příjezdy do středisek přímo uzavřeny.

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejdůležitější věci, které si po rozvodu přejí děti od svých rodičů

Rozvod patří k nepříjemným životním okamžikům, které s sebou přinášejí zranění, zklamání a často i neskutečnou bolest a spoustu slz. Bohužel pro některé jedince se jedná o tak silné emocionální trauma, že přes svou vlastní bolest nedokážou vidět bolest druhých, a to ani svých dětí.

sobota dopoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslali jsme na zemskou orbitu další satelit, ohlásil Írán

Íránští představitelé v sobotu uvedli, že na oběžnou dráhu Země úspěšně vyslali další satelit. Informovala o tom agentura AP s odkazem na íránská státní média. Západ se obává, že šlo o další část teheránského programu, jehož cílem může být zdokonalování balistických střel. Umístění družice na ...

sobota v poledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Meteorologové vydali výstrahu před silnými mrazy

Až pod minus 12 stupňů Celsia budou klesat teploty v noci ze soboty na neděli. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před mrazy především pro severozápadní Čechy. V pondělí se na východě území mohou objevit mrznoucí srážky a ledovka.

sobota v poledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po více než 22 letech identifikovali ostatky další oběti z 11. září

Newyorské úřady oznámily, že se jim podařilo identifikovat ostatky Johna Ballantinea Nivena z Long Islandu, který byl 11. září 2001 zabit ve Světovém obchodním centru v New Yorku. Informuje o tom americká televize ABC News.

sobota v poledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Italský kapitán prodával tajné dokumenty NATO Rusku, dostal dvacet let

Římský trestní soud v pátek poslal na dvacet let do vězení 58letého kapitána italského námořnictva Waltera Biota, který prodával tajné dokumenty Moskvě. Informuje o tom agentura AFP, na kterou odkazuje americký týdeník Barron’s.

sobota v poledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Směnárník z Chebska zpronevěřil a prosázel skoro milion

Přes devět set tisíc korun zpronevěřil a následně část z nich prosázel během dvou měsíců 37letý směnárník z Chebska. Hrozí mu nyní až pět let vězení.

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Laborantka deset minut hledala uprchlou myš, celou dobu ji měla na zádech

Pracovnice laboratoře v Šanghaji manipulovala s pokusnými hlodavci a jednomu z nich se podařilo uniknout. Žena jej pak zhruba deset minut hledala, než zjistila, že myš má celou dobu na svém oděvu.

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český supersport, který uhranul i Jamese Maye, se oficiálně začal vyrábět

Společnost Praga oznámila oficiální zahájení výroby supersportu Praga Bohema, který byl poprvé představen v roce 2022. Vůz se ručně vyrábí ve speciálním závodu v České republice.

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kapitáni pilně připravují brněnskou flotilu na další lodní sezonu

Plné ruce práce mají v těchto dnech kapitáni všech sedmi lodí z flotily brněnského dopravního podniku, které od jara do podzimu brázdí brněnskou přehradu. Plavidla jsou v přístavišti v Bystrci vytažená na břehu. Kapitáni vyměnili své slušivé uniformy za montérky a pilně pracují na jejich ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Posádka soukromé mise přistála u Mezinárodní vesmírné stanice

Na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) po necelých čtyřech desítkách hodin letu dorazila v sobotu čtveřice astronautů soukromé mise Ax-3 americké společnosti Axiom Space. Ve čtvrtek členové posádky odstartovali z kosmodromu na Floridě, na orbitálním komplexu mají strávit dva týdny. Už jsou na ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před pětapadesáti lety se v Plzni upálil Josef Hlavatý. Režim to sváděl na alkohol a problémy

Psal se 20. leden 1969. Plzeňský dělník Josef Hlavatý si doma vzal dvoulitrovou lahev petroleje. Kolem osmé hodiny večerní se vydal na tehdejší Dukelské náměstí a zapálil se. Prvního Palachova následovníka teď připomíná pamětní deska.

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desítky tisíc lidí vyšly v Německu do ulic protestovat proti AfD

Desítky tisíc lidí v sobotu odpoledne vyšly do ulic v řadě německých měst na protest proti pravicově populistické straně Alternativa pro Německo (AfD). Řečníci na akcích především varovali před extremismem jako hrozbou pro demokracii. Policie nehlásila na demonstracích vážnější problémy. Odpor ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stovky lidí přišly protestovat proti postoji vlády k izraelským útokům v Gaze

Sdružení přátel Palestiny, Prague4PalestineYouth a Mezinárodní hnutí solidarity v sobotu v Praze uspořádaly pochod solidarity s Palestinou, kterého se zúčastnilo několik stovek lidí. Účastníci svojí přítomností přišli vyjádřit nesouhlas s postojem české vlády k izraelským vojenským akcím ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bourání prasete je kumšt, ukázal řezník

Jak správně vyříznout panenku, žebra, krkovici nebo koleno při tradiční české zabijačce mohou v sobotu sledovat návštěvníci akce Letenské prase na dvorku Národního zemědělského muzea v Praze 7. Kromě dopolední předváděčky ukázal své umění mistr Radek Janout z řeznictví U bejka z města Zbůch ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli mrazivému počasí ve Spojených státech zemřelo za týden téměř 60 lidí

Bezmála 60 lidí tento týden zahynulo v důsledku prudkých mrazů, které zasáhly velkou část území Spojených států. Uvedl to server NBC News s odvoláním na úřady. Teploty hluboko pod nulou, sněžení a namrzlé silnice způsobily dopravní nehody, narušily leteckou dopravu a uzavřely školy. Mrazivé ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Vytoč mého agenta. Sázka na hvězdy hrající samy sebe vyšla

Zaměstnanci herecké agentury nemají lehký život. Zastupují hvězdy, které nabízejí tuzemským režisérům i zahraničním produkcím, řeší spory na pracovišti i osobní problémy. Platforma Prima+ začala vysílat osmidílný seriál Vytoč mého agenta. Jeho největší devizou jsou herecké hvězdy, které hrají ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na muže na Berounsku spadl strom, došel si sám na pohotovost

Při kácení na Berounsku spadl v sobotu na muže strom. S vážným zraněním břicha dorazil na pohotovost berounské nemocnice. Kvůli potřebě následného přesunu na specializované pracoviště mu pak musel být přivolán vrtulník.

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soudce, který za znásilňování udělil podmínku, čelil dříve kárné žalobě a odsoudil nevinného

O soudci Krajského soudu v Brně Miroslavovi Novákovi, jehož senát nedávno zmírnil trest vězení na podmínku muži za znásilňování nevlastní dcery, což zvedlo ze židle vedle odborné veřejnosti i vysoké justiční úřady, nebylo v médiích slyšet poprvé. V minulosti čelil kárnému řízení za nahlížení do ...

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letos ještě za pacienty zaplatí, příští rok už ale mohou být pojišťovny na suchu

Zdravotním pojišťovnám by mohly už příští rok dojít finanční rezervy. Nemocnice by pak dostávaly úhrady za péči opožděně a peníze na léky a zdravotnický materiál by musely hledat jinde. Třeba u pacientů. Před hrozící krizí varuje Svaz zdravotních pojišťoven i ministerstvo financí.

sobota odpoledne 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela zpěvačka Mary Weissová

Ve věku 75 let zemřela americká Mary Weissová, zpěvačka populární dívčí skupiny The Shangri-Las. Skupina se proslavila v 60. letech řadou popových hitů a byla uvedena i do Rock-and-Rollové síně slávy.

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Rusku osvobodili vojáka, který měl zavraždit svého spolubojovníka

Ruský soud poprvé vynesl osvobozující rozsudek nad ruským vojákem obžalovaným ze zavraždění spolubojovníka ve válce proti Ukrajině. Jedenačtyřicetiletý Zajndi Takajev měl na pikniku střelit do hlavy dvacetiletého vojína Magomeda Šachbanova z Dagestánu. Podle soudu se ale navzdory svědectví dvou ...

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědci objevili fosilie staré téměř dvě miliardy let

I přes velké pokroky moderní vědy existuje stále mnoho otázek ohledně vzniku života na Zemi, které dosud nebyly zodpovězeny. S objevem fosilií starých téměř dvě miliardy let se vědci pomalu přibližují k rozřešení této hádanky.

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V jihočeském hotelu hořela dámská sauna, evakuovat se musely desítky lidí

Hasiči vyjížděli v sobotu krátce po 15. hodině do jihočeské Hluboké nad Vltavou. V tamním hotelu hořela dámská sauna, evakuovat se musely desítky lidí. Škoda přesáhne milion korun.

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Protiizraelská demonstrace v Itálii přerostla v násilnosti

Sobotní protest v italském městě Vicenza proti izraelské účasti na místním veletrhu šperků přerostl v násilnosti. Demonstranti házeli na policisty dýmovnice, policie použila vodní děla.

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenského znepokojuje představa Trumpa v Bílém domě

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pravidelném projevu vyzval spoluobčany, aby projevili odolnost. Je to podle něj kriticky důležité pro vítězství Ukrajiny v současné válce s Ruskem. Ještě dříve v rozhovoru pro britskou televizi připustil, že ho znepokojuje představa, že se Donald Trump ...

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič nepřežil náraz do svodidel po předjetí kamionu na D1

Tragické následky měl v sobotu manévr řidiče osobního auta na dálnici D1 na Benešovsku. Poté, kdy předjel kamion, vrazil do svodidel. Muž na místě podlehl vážným zraněním. Okolnosti nehody policisté dál vyšetřují a nařídili pitvu zemřelého.

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sladký život: Vladimír Polívka jako tápající hokejista po transplantaci srdce

Má všechno, co může muž od života chtít. Závratnou (hokejovou) kariéru, která s sebou přináší velké peníze, zájem dívek, ale i obdiv veřejnosti. Jenže o tohle všechno přijde v jediném momentě, když ho zradí zdraví. To je děj nové české komedie Sladký život režiséra Tomáše Hoffmana. Hlavní roli ...

sobota v podvečer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V pražském paneláku našli dva mrtvé lidi, případ řeší policie

Okolnosti úmrtí dvou lidí vyšetřují policisté v Praze. Těla našli v panelovém domě na sídlišti Černý most. Podrobnosti k případu kriminalisté zatím nesdělili, podle informací Novinek je jednou z verzí, že šlo o vraždu a sebevraždu.

sobota večer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena z Olomoucka si chtěla přivydělat jako makléřka kryptoměn. Přišla o statisíce korun.

Léta bude šestačtyřicetileté ženě z Olomoucka trvat, než splatí úvěry, které si vzala, když zatoužila stát se makléřkou kryptoměn. Narazila přitom na podvodníky, kteří ji připravili o více než 400 tisíc korun.

sobota večer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavbaři rozebírají vadný most u Klatov, před novináři ale odmítli pracovat

Ještě ani nezačal fungovat a už musí pryč. Řeč je o vadném mostu, který je součástí připravovaného obchvatu Klatov. Kvůli většině nevyhovujících dílů ho začali v sobotu stavbaři rozebírat, před novináři však odmítli pracovat.

sobota večer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na hašení elektromobilů s cobrou. Hasiči ji chválí, odborníci před ní varují

Speciální technika Cobra, s níž hasiči vyjíždějí k požárům elektromobilů, může podle expertů napáchat i velké škody, pokud hasiči neznají instrukce k zacházení s baterií od výrobce vozidla. Pomoci by jim mohla příručka, která popíše různé metody hašení elektrických vozidel, a hasiči ji mají ...

sobota večer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fico: Ukrajina není suverénní stát a její vstup do NATO nepodpořím

Před středeční schůzkou se svým ukrajinským protějškem Denisem Šmyhalem pokračuje slovenský premiér Robert Fico (Směr) ve své silně protiukrajinské rétorice. V sobotu ve slovenském rozhlase uvedl, že Ukrajina „není suverénním státem“ a je „pod totálním vlivem USA“. Uvedl dále, že je proti ...

sobota večer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Komárovicích udili a shořela jim stodola

Celkem pět jednotek hasičů se šesti vozidly zasahovalo v sobotu kolem poledne u požáru stodoly v Komárovicích, místní části Kelče na Vsetínsku. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun. Hořet zřejmě začalo od udírny, která se nacházela uvnitř a v níž se od rána topilo. ...

sobota večer 20/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru