Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 22. leden 2024
úterý 21. 5. 2024, 14:43

archiv zpráv pro 22. leden 2024

Pražská brána ze středověku jen září. Z ochozu jsou vidět i Krkonoše

Vysoké Mýto v Pardubickém kraji se pyšní dochovanými zbytky středověkého městského opevnění. Jeden z jeho tří hlavních pilířů, velká věž Pražské brány, prošel nedávno důkladnou rekonstrukcí.

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Byt plný českého designu potěší, skvěle doplnil interiér ve starém domě

Díky celkové rekonstrukci starého nárožního bytu v Dejvicích vytvořili architekti z ateliéru BekArch velkorysý obývací prostor pro celou rodinu. V minimalistickém pojetí vynikají modré akcenty.

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jedno zrcadlo nestačí. Poradíme vám, kde všude v koupelně můžete použít zrcadlové plochy

Hlavním úkolem zrcadla v koupelně je zobrazit vaši maličkost, zejména obličej. Ale zrcadlová plocha umí daleko víc, lépe odráží světlo umělé i přirozené a zvětšuje prostor. A pořád to není všechno, zrcadlo se dá použít třeba i takhle.

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hnojit, nebo nehnojit pokojové rostliny v zimě? Překvapí vás, na čem záleží

V zimě vyžadují pokojovky trochu jinou péči než po zbytek roku. Základní pravidlo zní: „Hnojíme a zaléváme pouze rostliny kvetoucí v zimě”.

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle koření vás v zimě pořádně zahřeje. Podívejte se na 7 druhů, které by ve vaší spíži neměly chybět

Od starověkých bylinných tradic až po moderní vědecké poznatky je prokázáno, že některá koření a bylinky přinášejí do našeho těla teplo. Dále tito kulinářští společníci obohatí chuť jídel a do organismu dodají zdraví prospěšné látky. Pojďme se blíže podívat na skrytou sílu konkrétních bylin a ...

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na vlně mexických chutí: Vydejte se s námi na cestu nejen za tortillou a guacamole

Cestování za jídlem je vždy vzrušující a konkrétně Mexiko nabízí gastronomické zážitky, které pohladí chuťové pohárky každého milovníka jídla. Od pikantních chilli papriček přes křupavé tortilly až po jemné guacamole, mexická kuchyně je kaleidoskopem chutí a barev. Pojďme ji prozkoumat!

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Blíží se únor a s ním i prořezávání ovocných stromů. Jak na to? Poradíme vám

Chcete se v létě radovat z bohaté úrody ovocných keřů a stromů? Pak je zapotřebí ještě před začátkem jara dřeviny a rostliny prořezat. Ideálním měsícem pro zastřižení větví a prořezání korun stromů je únor. Jakých stromů se prořez týká a jaký je správný postup?

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Návštěva: Takhle bydlí beatboxer, zpěvák a moderátor Endru v Ústí nad Labem

Milovník života Ondřej „Endru“ Havlík je velký patriot. V Ústí nad Labem se narodil a tady si také koupil byt, jehož zařízení z větší části navrhoval další Havlík, bratr Štěpán. Nemusíte hádat, co tvoří překvapivou dominantu, stačí se podívat na fotky.

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dřevostavby a jejich odolnost proti ohni: Podle expertů větší nebezpečí požáru nehrozí

Dřevostavby jsou často spojovány s představou, že možnost požáru je u nich mnohem pravděpodobnější než u zděných domů. Přestože je neošetřené dřevo hořlavým materiálem, neznamená to, že by byly dřevostavby k požárům náchylnější. Jde o to, jakým způsobem se materiál během požáru chová.

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kambodža staví mezinárodní letiště s klenutými dřevěnými stropy podle návrhu Foster + Partners

Šestnáctimilionový asijský stát Kambodža bude mít po plánovaném památníků genocidy od Zahy Hadid další velkolepou architekturu od mezinárodně uznávaného ateliéru. Britské studio Foster + Partners navrhlo mezinárodní letiště Techo, které je aktuálně ve výstavbě. Dominantou ...

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Nad severskou metropolí se rozzáří Světla města. Na místě bývalé plynárny vznikne 300 bytů

Na místě historické plynárny ve Stockholmu vyroste v následujících letech velmi zajímavá stavba. Svými tvary nápadně připomíná staré plynojemy, přesto její vzhled nenechá nikoho na pochybách, že jde o budovu zcela moderní. Švédská metropole díky ní získá zhruba 300 nových bytů a v přízemí bude ...

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku je přes milion registrovaných zbraní, víc než ve čtyřikrát větším Polsku

Češi mají doma legálně víc zbraní než Poláci, co do počtu zbraní na sto obyvatel překonáváme i Němce. Registrovaných pistolí, pušek a dalších střelných nástrojů k boji i lovu je v Česku přes milion a čtyřicet tisíc, uvádí poslední policejní statistika.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ani rodina si to neumí představit, cítím se izolovaná, říká studentka, která byla při střelbě na fakultě

Pocity nepochopení i izolace. To prožívá jedna z posluchaček Univerzity Karlovy, která byla na pražské filozofické fakultě v osudný den střelby, při níž zahynulo 14 lidí. Uctít jejich památku přišla na pietní akci konanou přesně měsíc od události.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalá Pavlova mluvčí nastupuje do diplomacie. Bude pomáhat českým firmám prorazit na Ukrajině

Bývalá mluvčí prezidenta Petra Pavla Markéta Řeháková podle zjištění Novinek od poloviny ledna působí na pozici poradkyně vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáše Kopečného při ministerstvu zahraničí. Na starosti bude mít pomoc s čerpáním peněz z mezinárodních fondů a „otevírání ...

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejčastější chyby, které dělají podnikatelé při žádosti o úvěr

Ani loňská vysoká inflace neutlumila zájem podnikatelů o úvěry. Banky a další finanční instituce často hlásí, že se zájem o půjčky zvýšil. Cestu k nim ale mohou firmám a živnostníkům zkomplikovat chyby, které zhatí často i dobrý podnikatelský záměr.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čekají nás teplotní skoky

Bohaté srážky, tvorba ledovky, nárazy větru i teplotní skoky až na 13 °C. Tento týden přinese výraznou změnu v charakteru počasí, opět se prosadí čerstvé západní proudění a přes Česko budou přecházet od západu jednotlivé frontální systémy, sdělila Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzské herečky z nového filmu Woodyho Allena: Žijeme ve světě, kterému nerozumíme

Do kin se dostal padesátý a pravděpodobně poslední film amerického režiséra Woodyho Allena Zásah štěstím. Příběh zdánlivě dokonalého páru, do něhož vstoupí náhodné setkání, natočil ve francouzštině. Hlavní ženské role dcery a matky si v něm zahrály Lou de Laâgeová a Valérie Lemercierová.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plovárna v Kolíně nad Rýnem zakázala líbání v bazénu

Plovárna v Kolíně nad Rýnem se rozhodla rázně skoncovat s líbáním a dalšími projevy něžnosti u návštěvníků. Kdo bude přistižen, musí počítat s tím, že jej plavčíci vyhostí.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá Boleslav kupuje nové autobusy, jezdí na plyn ze zbytků jídla

Na parkovišti mladoboleslavského dopravního podniku stojí čtyři zbrusu nové autobusy. Jezdit budou na bioplyn vyrobený ze zbytků jídla z kuchyní, restaurací či jídelen. Jednoduše řečeno, vzniká cyklus – děti ve školní jídelně nedojedí oběd, zbytky se svezou do bioplynové stanice, kde z nich ...

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Válka se sněhem: Kdy začít s odstraňováním sněhu ze střechy? Podívejte se, na čem záleží

V zimě často stojí majitelé domů před dilematem, zda shazovat sníh ze střechy, nebo ne. Podle expertů je klíčová nosnost střešního pláště a správná údržba, zejména u plechových střech. Jaké jsou mýty a fakta o nosnosti střech a jak správně pečovat o střechu v zimních měsících?

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sesuv půdy na jihozápadě Číny zavalil 47 lidí

Sesuv půdy v horské oblasti na jihozápadě Číny zavalil v pondělí ráno místního času 47 lidí. S odvoláním na čínská média o tom informuje agentura AFP, která o zasypaných píše jako o „pohřbených“. Jaká je šance na jejich záchranu, není jasné. Teploty v oblasti se pohybují těsně pod nulou.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příbuzní rukojmích zadržovaných v Gaze stanují u bydliště Netanjahua

Příbuzní rukojmích zadržovaných v Pásmu Gazy postavili v neděli večer stany na chodníku u bydliště izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v Jeruzalémě, aby ho protestem pohnuli k okamžité dohodě, která by vedla k propuštění unesených. Informuje o tom server listu The Times of Israel.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Let z Manchesteru do Dublinu nakonec kvůli bouři přistál až v Paříži

Cestující letu z Manchesteru do Dublinu po marných pokusech pilota letadla o přistání v poryvech větru nakonec v neděli večer skončili o 800 kilometrů dál, na letišti poblíž francouzského hlavního města Paříže, uvedl server Manchester Evening News, který zveřejnil i mapku s vyobrazením ...

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak správně vybrat sprchu a sprchový kout pro váš domov? Tady jsou tipy odborníků

Sprchování často vyhrává nad koupelí ve vaně. Je totiž rychlé, úsporné, méně náročné na prostor a také nabízí bezpečí a pohodlí i ve věku, kdy člověku ubývá sil.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na chilském území Antarktidy se objevil vzácný bílý tučňák

V ledovém klimatu tzv. chilské Antarktidy – části antarktického kontinentu, kterou si nárokuje Chile – byl začátkem ledna spatřen tučňák s leucismem. Jedná se o stav, kdy jsou živočichové charakterističtí sníženou pigmentací. Na záběrech, které tento týden poskytla agentura Reuters, vidíme ...

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německou železnici opět ochromí stávka strojvedoucích, potrvá šest dní

Strojvůdci německých drah Deutsche Bahn (DB) v osobní dopravě budou od středečního rána do pondělního večera stávkovat, v nákladní dopravě zastaví práci už v úterý večer.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Český lev

Slibme si, kolego, že ať Českého lva získá kdokoli z nás, atmosféru v koalici to neovlivní…

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bití, sexuální útoky, hlad, špína. Slovensko šokuje nelidskými podmínkami v polepšovnách

Plíseň, špína, absence teplé vody. To odhalila kontrola v tzv. reedukačních centrech, které na Slovensku slouží k převýchově dětí. „Bylo zjištěno, že nezletilým dětem jsou zde ve vícero oblastech poskytována práva v menším rozsahu než odsouzeným ve výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedla ...

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vražda v zastoupení: Lukáš Hlavica režíroval sám sebe

Na samém sklonku loňského roku se na trhu objevila zvuková podoba detektivního příběhu Josefa Škvoreckého a Jana Zábrany Vražda v zastoupení.

pondělí ráno 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mikulčickému koštu pálenek tentokrát kraloval destilát z višní

Druhý ročník po neplánované dvouleté přestávce, celkem již jednadvacátý. Členové občanského sdružení Gurmáni Mikulčice nabídli v sobotu v prostorách kulturního domu vyhlášenou degustaci pálenek a kysaného zelí.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Humanitární situace v Pásmu Gazy nemůže být horší, řekl Borrell

Humanitární situace v Pásmu Gazy nemůže být horší, řekl v pondělí při příchodu na jednání ministrů zahraničí EU v Bruselu šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Míru a stability tam podle něj nelze dosáhnout vojenskými prostředky.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Průvodci zavedou návštěvníky 160 metrů pod hladinu lipenské nádrže

Do útrob unikátní vodní elektrárny Lipno, a to přesně 160 metrů pod hladinu lipenské nádrže se bude moci od února podívat veřejnost. Energetici připravili celkem sto dvanáct prohlídek s kapacitou 672 míst.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Miliony vynaložené na nic. Stát chce pořád po lidech údaje, které už má, upozorňuje NKÚ

Trojice projektů na modernizaci veřejné správy, za něž ministerstvo vnitra od roku 2009 vyplatilo 200 milionů korun, efekt nepřinesla, a pokračuje tak praxe, kdy lidé musí dokládat státu data a informace, které má k dispozici, ale není schopen si je předat. Konstatoval to v pondělí Nejvyšší ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak uvolnit stres v těle? Pomůže jednoduché brániční cvičení

Zrychlený životní styl, vnitřní napětí a pocit, že stále něco nestíháme. Shon a nervozita se na našem těle často podepisují ztuhlostí a bolestí zad a svalů. Namožené tělo ale dokážeme rychle uvolnit okysličením svalů skrze klidné dýchání. Jak na něj? To divákům Novinek předvedla pohybová ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Sto let v Ječný

Tento vtip zná kdekdo. Pán v centru Prahy se váhavě rozkouká a nakonec se zeptá kolemjdoucího: „Prosím vás, je Lenin v Žitný?“ Oslovený odpoví: „Co vás nemá! Lenin je v Ječný.“ A je tam už sto let. Včera, 21. ledna 2024, uplynulo přesně století od jeho smrti. Zbylo po něm něco? No ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Talent z plzeňské hotelovky připraví prezidentovi tříchodový oběd

Jezdí na kuchařské soutěže a je zvyklý pracovat pod tlakem. Ale takový úkol před sebou osmnáctiletý Jan Řežábek ještě neměl. Připraví totiž slavnostní oběd pro prezidenta, který v úterý zavítá do Plzeňského kraje.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Italská provincie dělá psům testy DNA, aby pokutovala majitele, kteří po nich neuklízí

Severoitalská provincie Bolzano-Horní Adiže vyrukovala s pomocí vědy do boje proti neuklizeným psím exkrementům na veřejných prostranstvích. Zřizuje databanku DNA registrovaných domácích mazlíčků, s jejíž pomocí půjde snadno dohledat, který pes bobek upustil, a tím i pokutovat majitele zvířete.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V zimě je čas na renovaci podlah

I v zimě se můžeme pustit do renovace domu nebo interiéru. Možná je čas na podlahy, jež dostávají pravidelně zabrat a zasloužily by si novou povrchovou úpravu či dokonce opravu.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lépe a rychleji odhalí nádory. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze má nové diagnostické centrum

Ve Všeobecné fakultní nemocnici instalovali koncem roku nové přístroje PET/CT a dvě nové gamakamery za více než 154 milionů korun. Využívají je v diagnostickém centru Ústavu nukleární medicíny. Co tato nová technologie nemocnici přináší a jak pomůže onkologicky nemocným pacientům, prozradil ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie zadržela trojici, která podle ní pašovala stovky kilogramů kokainu

Policisté zadrželi dva Čechy a jednoho cizince, kteří podle nich v několika státech obchodovali s kokainem. Obvinili je z organizování nelegálního dovozu několika stovek kilogramů drog. V tiskové zprávě to v pondělí sdělila mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Popelářské auto v Mladé Boleslavi slisovalo muže

Kriminalisté v Mladé Boleslavi vyšetřují smrt muže, jehož tělo objevili popeláři v autě na svoz odpadu. Podle informací Novinek se patrně člověk bez domova schoval před mrazy do kontejneru na papír.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina ostravských hutníků bude i nadále doma, Liberty obnoví dva menší provozy

Ani v úterý se nevrátí valná většina z šesti tisíc zaměstnanců huti Liberty Ostrava zpět do práce. Novinkám to řekl předseda OS KOVO v huti Petr Slanina s tím, že podnik pouze spustí dva provozy, ve kterých pracuje několik stovek lidí.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dítě v pohybu je to, které se učí

Pravidelný a správný pohyb je pro rozvoj dítěte klíčový. Třídimenzionální proces učení propojuje prvky pohybu a rozvoje myšlení spolu s dovednostmi důležitými pro život dítěte. Program může být ideálním celostním cvičením pro děti již od čtyř měsíců. Do České republiky jej přinesli manželé Jana ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čas na přiznání daně z nemovitostí se krátí. Podat ho musí i majitelé některých garáží

Už jen pár dní zbývá na podání přiznání k dani z nemovitých věcí – termín vyprší 31. ledna. Myslet na to musejí nejen ti, kdo loni koupili nebo zdědili byt či pozemek anebo třeba přistavěli. Lednové změny v zákonech nově nařizují tuto povinnost další stovce tisíc lidí.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalý brazilský prezident Bolsonaro měl falešný certifikát o očkování proti covidu

Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro, který hlasitě zlehčoval pandemii koronaviru a odmítal i očkování, měl zfalšované potvrzení o vakcinaci proti covidu. Údajně si jej pořídil proto, aby mohl koncem roku 2022, kdy byl ještě v úřadu, odcestovat do USA.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lodě plující z KLDR do Ruska zřejmě převážely munici. Porušily sankce

Britské ministerstvo obrany poskytlo OSN satelitní záběry, které dokumentují plavby ruských nákladních lodí do Severní Koreje a zpět. Jde o snahu zahájit oficiální vyšetřování podezření na porušení sankcí, které zakazují vývoz a dovoz zbraní z KLDR. Rusové přitom ve válce na Ukrajině nasadili ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dostupný čínský hybrid MG 3 na první upoutávce. Chystá se i do Evropy

MG představí v Ženevě novou generaci modelu 3, který má být levným minivozem s hybridním pohonem. V prodeji bude i v Evropě.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Centrální registr psů má přes rok zpoždění. Je to složité, vysvětluje ministerstvo

Už loni v lednu měl být spuštěn centrální registr psů. Stanovil to veterinární zákon přijatý o dva roky dříve, a přesto se na evidenci nezačalo ani pořádně pracovat. Na registr přitom čekají třeba policisté, kterým by pomohl rychle identifikovat zatoulaného nebo i nebezpečného psa. Ministerstvo ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Dánský Bastard je paradoxně krásný film

Desátý ročník festivalu severských filmů Scandi zahájil dánský kandidát na Oscara Bastard (překlad anglického názvu je Země zaslíbená), který zároveň vstoupil do našich kin. Režisér Nikolaj Arcel v něm volně převyprávěl knihu Idy Jesenové, která vychází ze skutečného osudu prvního kolonizátora ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala v majetkovém přiznání neuvedl podíl v družstevní záložně

Premiér a předseda ODS Petr Fiala ve svých majetkových přiznáních opomněl, že byl vlastníkem podílu v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ). Napsaly to v pondělí Seznam Zprávy. Za chybu mu hrozí padesátitisícová pokuta. Server uvedl, že to zjistil při prověřování podezřelých finančních operací ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zábavní mocnost nevznikne. Sony ruší plánované spojení s indickou Zee

Japonský elektronický a zábavní gigant Sony se rozhodl odstoupit od plánového spojení svých indických aktivit s mediální skupinou Zee Entertainment. Fúze ohlášená před více než dvěma lety měla vytvořit indickou zábavní mocnost v hodnotě kolem deseti miliard dolarů (zhruba 230 miliard Kč), která ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soudkyně přijde o třetinu platu, opakovaně způsobila průtahy

Poslední šanci zřejmě dostala soudkyně Jitka Bartáková z pražského krajského soudu, pro kterou její nadřízení žádali konec v justici. Kárný senát Nejvyššího správního soudu se ale nakonec usnesl, že dostatečným trestem bude snížení platu o třicet procent na dobu dvou let. Soudkyně opakovaně ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za šíření „nepravd o ruské armádě“ bude hrozit i vyvlastnění majetku

Poslanci Státní dumy - dolní komory ruského parlamentu - vypracovali novelu zákona, která předpokládá konfiskaci majetku jedinců, kteří se dopustí šíření záměrně nepravdivých zpráv o ruské armádě. V praxi tak zákon ohrožuje všechny kritiky současné ruské ozbrojené agrese proti Ukrajině. Autory ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dodávka se na přejezdu na Chrudimsku střetla s osobním vlakem

Ke srážce dodávky s osobním vlakem došlo v pondělí před osmou hodinou ranní na železničním přejezdu u Závratce, který je součástí Třemošnice na Chrudimsku. Podle informací hasičů převzala záchranka do péče dítě, zranění se však u něj nakonec nepotvrdilo. Provoz na trati byl přerušen, dráhy ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Vybavíte si nejhorší letecké katastrofy v dějinách?

O letecké dopravě se říká, že je nejbezpečnější na světě. Když už ovšem k nějaké nehodě dojde, následky bývají tragické. Počty obětí jdou do stovek, a pokud někdo přežije, bývá to spíš zázrak. Připomeňte si některé z leteckých katastrof, které se zapsaly do historie.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud po manipulaci s hlasy nařídil demokratům opakování městských voleb. Obří podvod, chytil se hned kauzy Trump

Kvůli silnému podezření z volebních podvodů nařídil soud demokratům opakovat stranické volby kandidáta na starostu v Bridgeportu, největším městě státu Connecticut. Ti budou kandidáta znovu vybírat v úterý, ačkoliv demokrat Joe Ganim, v minulosti odsouzený za korupci, už mezitím vyhrál volby ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Děravá ruská protivzdušná obrana. Měli jsme dron i nad Putinovým sídlem, hlásí Ukrajinci

Ukrajinský dronový útok na plynový terminál Usť Luga v Leningradské oblasti ukázal na další slabiny ruské protivzdušné obrany (PVO). Upozornil na to v pondělí Institut pro studium války. Ukrajinské drony přitom o víkendu zasáhly i továrnu na mobilní systémy PVO Pancir-S a S1 v Tule, které ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z ostravské zoo odjeli do Belgie dva vzácní jeřábi bělošíjí

Dva mladí samci jeřábů bělošíjích, kteří se loni narodili v ostravské zoo poprvé v její historii, odcestovali minulý týden do Belgie. Rodičovský pár se začíná chystat na další hnízdní sezonu.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ropný gigant ExxonMobil žaluje akcionáře usilující o ochranu klimatu

Americký ropný gigant ExxonMobil žaluje americké a nizozemské akcionáře, kteří aktivistickým způsobem usilují o ochranu klimatu. Cílem žaloby je zabránit, aby se o návrhu těchto akcionářů hlasovalo na květnové valné hromadě. Informují o tom zahraniční média.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Počty nemocných s respiračními infekcemi stále rostou, čísla se blíží epidemii

Počty případů akutních respiračních chorob včetně chřipky stále rostou. V uplynulém týdnu se nemocnost zvýšila o desetinu a pohybovala se na úrovni 1423 případů na 100 000 lidí, podle hygieniků se postupně blíží hranici epidemie.

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Samantha Fox v policejní cele. Opilá řádila v letadle, které muselo zrušit start

Britská popová hvězda 80. let a bývalá modelka Samantha Fox dala o sobě opět vědět, ale jinak, než by si její fanoušci přáli. Na londýnském letišti Heathrow v podnapilém stavu ztropila na palubě letadla připraveného ke startu výtržnost, kvůli níž stroj nakonec neodletěl a zpěvačka skončila ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bartošek: V KDU-ČSL panuje celková nespokojenost

U lidovců panuje celková nespokojenost a spouštěčem pro změny se stal večírek na ministerstvu Mariana Jurečky v době tragické střelby na filozofické fakultě, říká první místopředseda strany Jan Bartošek. Domnívá se, že dosavadní předseda Marian Jurečka by měl posoudit svou budoucnost ve straně ...

pondělí dopoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete snížit riziko cukrovky a srdečních onemocnění? Ztlumte si topení

Snížit termostat o pár stupňů se v tomto mrazivém počasí zdá pro mnohé z nás nemyslitelné, ale podle nizozemských vědců je to způsob, jak snížit riziko onemocnění cukrovkou 2. typu, srdečních onemocnění, a také cesta, jak si dopřát kvalitní spánek.

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šrouby sondy se zasekly. NASA se po měsících dostala ke vzorkům z planetky Bennu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) v pátek zveřejnil fotografii vnitřku odběrné hlavy mise OSIRIS-REx. Vědci po dlouhých měsících konečně otevřeli zaseklou nádobu s materiálem odebraným z asteroidu Bennu. Po odklopení víka se naskytl pohled na vzorky, jejichž snímkem se může ...

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Operní Ariadna na Naxu jako obhajoba citu

Po více než čtyřiceti letech se do repertoáru pražského Národního divadla vrátila opera Ariadna na Naxu Richarda Strausse. V inscenaci režisérky Slávy Daubnerové a dirigenta Roberta Jindry vyznívá jako obhajoba citu proti cynickému pragmatismu.

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Propalestinské demonstrace jsou často jen čirý antisemitismus, jiné války aktivisté přehlížejí

Po palestinském teroristickém útoku na Izrael ze 7. října loňského roku poutá tento region opět zvýšenou měrou pozornost zbytku světa. Řada laiků i politiků se na tamní konflikt snaží „roubovat“ optiku kulturních válek z USA či Evropy. Tomu se pak často přizpůsobuje i informování různých ...

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cadillac chystá silný elektromobil, bude oslavou výročí

Ostré vozy značky Cadillac, označené písmenkem V, přežijí do elektromobilní éry. Automobilka to víc než naznačila před několika dny, koncept elektro-V by svět měl spatřit ještě letos.

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vystřílím celou vesnici, vyhrožoval po masakru na fakultě bratr policejního šéfa z Plzně. Soud mu dal pokutu

Byl mezi prvními, kdo po prosincovém útoku šíleného střelce na pražské filozofické fakultě zaměstnal policii výhrůžkou podobného činu. Hned druhý den po masakru zavolal Ondřej Houdek z Plzně, jehož bratr podle zjištění Novinek šéfuje jednomu z policejních oddělení, na linku 158, s tím, že ...

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový mongolský ledový festival trhnul hned po otevření Guinnessův rekord

Mongolsko se svými širokými zelenými pláněmi možná není destinací, která vás na první dobrou napadne ve spojitosti se zimou. Přesto se tam letos nově koná ledový festival, který má za cíl představit zemi zase v trochu jiném světle. Krátce po otevření navíc akce získala zápis do Guinnessovy knihy ...

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU se daří snižovat zadlužení, v Česku naopak roste

Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to v pondělí uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu ...

pondělí v poledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie loni řešila o polovinu méně nelegálních migrantů

Policisté loni řešili o polovinu méně nelegálních migrantů v Česku ve srovnání s předchozím rokem. Zjistili jich bez mála 14 tisíc, zatímco v roce 2022 to bylo přes 29 tisíc. Významně klesl i počet cizinců, kteří se k nám snažili dostat přes hranice nezákonně, z předloňských takřka ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šimkovičová oznámila pozvání rakouské ministryně kultury. Funkci ale zastává muž

Slovenská ministryně kultury Martina Šimkovičová (za Slovenskou národní stranu) navštívila evropské hlavní město kultury 2024 Bad Ischl na pozvání rakouské ministryně kultury Werner Kogler. Tolik status na sociální síti slovenského ministerstva kultury. Potíž je jen v tom, že Rakousko má ve ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Automatizace linek C a D pražského metra má vyjít na 86 miliard

Hlavní město začalo připravovat zakázku na nové vlaky metra pro linky C a D. Měly by být automatické, tedy bez řidiče a se stěnami na nástupištích. Celkem je podle primátorova náměstka Zdeňka Hřiba (Piráti) potřeba pořídit 69 souprav metra, 53 pro linku C, 16 pro linku D.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moldavsko si stěžuje na ruské cvičení v Podněstří

Zástupci Moldavska v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) požádali ve čtvrtek o svolání naléhavé schůze kvůli prosincovému cvičení příslušníků ruských mírových sborů v Podněstří. Moldavsko si stěžuje, že při cvičení 22. prosince ruští vojáci použili ruční zbraně a drony.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vítr poškodil na Boubíně stovky stromů. Souše i zdravé smrky musí zůstat na místě

Stovky souší i zdravých stromů polámal na přelomu roku silný vítr u Knížecí a Lukenské cesty v Boubínském pralese na Prachaticku. Popadané stromy poškodily i dřevěný plot kolem pralesa. Zlomené či vyvrácené stromy musí podle rozhodnutí Správy chráněné krajinné oblasti Šumava, v níž se prales ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německý ministr obrany koketuje s povinnou vojnou

Ve chvílích, kdy Německo poprvé zcela veřejně hovoří o tom, že se musí připravit na obranu proti Rusku, početní stav bundeswehru skomírá. Protože obrat nepřinesla ani náborová kampaň do německých ozbrojených sil, stále hlasitěji jsou slyšet hlasy, že Němci by mohli znovu povinně rukovat. ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toyota plánuje rozšířit a elektrifikovat portfolio Land Cruiseru

Nabídka modelů v rodině Toyoty Land Cruiser se má během několika příštích let rozrůst o menší vůz do města a větší, luxusní a drahé auto. Oba to budou elektromobily se samonosnou karoserií.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Meteorologové rozšířili výstrahu před ledovkou

Ledovka bude v pondělí hrozit na větším území, než meteorologové předpokládali. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto rozšířil varování i na další oblasti na severu i západě Čech. Výstraha před silným větrem zůstává beze změn.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výstava umělecky ztvárněných věšáků ilustruje, jak rozmanitou podobu mohou mít běžné užitné detaily

Fandy neotřelého designu a milovníky zajímavých interiérových prvků bezpochyby zaujme výstava stovky věšáků, která představuje práce designérů z Ameriky, Evropské unie, Anglie, Mexika a Japonska. Věšáky, které jsou na ní k vidění, slouží své funkci, ale mají i působivou estetiku.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Indický premiér otevřel kontroverzní chrám vybudovaný na místě zničené mešity

V indickém městě Ajódhja byl v pondělí slavnostně otevřen velký hinduistický chrám vybudovaný na místě Báburovy mešity zbourané hinduistickými aktivisty. Demolice mešity vyvolala v roce 1992 vlnu násilí mezi hinduisty a muslimy, která si vyžádala přes 2000 obětí.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alarmující data z výzkumu. Soudům nevěří téměř nikdo z obětí domácího násilí

Pouhých osm procent obětí domácího násilí má důvěru v českou justici, která rozhoduje o vině či nevině agresorů. Vyplývá to z dat nového výzkumu, který realizovala iniciativa Pod svícnem a výzkumná agentura Ipsos. Výzkum mimo jiné ukázal, že se před soud nedostanou tři čtvrtiny případů domácího ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chtěla investovat do kryptoměn, podvodník ji připravil o půl milionu

O téměř půl milionu korun přišla osmapadesátiletá žena z Jesenicka, když se dala nalákat na investice do kryptoměn. Narazila totiž na podvodníka. Novinám to řekla v pondělí jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Izraelská a palestinská tragédie – Alexander Tomský

Lidé dobré vůle, jichž má Izrael na své straně podstatně méně než nepřátel, by měli těžce zkoušenému státu přát, aby otevřeně genocidní Hamás, tuhle obludnou nestvůru, kterou má za souseda, jednou provždy skolil. Od masakru 1200 Izraelců (z toho několika set znásilněných a umučených žen) je to ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé spatří nejostřejší a nejkrásnější snímky vesmíru už za pár let, slibuje astronom

Španěl Juan Carlos Muñoz je vystudovaný astronom a pod záštitou Evropské jižní observatoře (ESO) pracoval mnoho let v místě astronomii zaslíbeném – observatoři Paranal v srdci pouště Atacama na severu Chile. Pak se však rodák z městečka Don Benito kariérně našel v práci s médii a pro ESO ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Málem zabil přítelkyni, k soudu ale nedorazil. Nejdřív se omluvil, poté lhal

Muž obžalovaný z loňského pokusu vraždy ženy v Mostě se v pondělí nedostavil k zahájení procesu u ústeckého krajského soudu. Po kontaktování se soudu nejdříve omluvil kvůli zdravotní indispozici. Poté tvrdil, že je mu už lépe a že dorazí. Trestní senát se ho ale ani po více než dvou hodinách ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté hledají svědky smrtelné havárie na Jindřichohradecku

Dopravní policisté hledají svědky páteční havárie, po níž zemřel v nemocnici 57letý řidič osobního automobilu značky Nissan. Zatím z neznámých příčin přejel na silnici I. třídy za Stráží nad Nežárkou do protisměru a střetl se čelně s kamionem.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženijní auta budou z Austrálie, čeští výrobci mají zase smůlu

Armáda spěchá s nákupem 82 nových obrněných vozů pro ženijní vojsko, první vozy chtějí vojáci už příští rok. Ministerstvo obrany se proto chystá podle informací Práva nakoupit australské obrněnce Bushmaster.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřešovaného muže policisté objevili po dvou dnech. Bez známek života

Dva dny pátrali policisté po devětapadesátiletém muži z Otrokovic na Zlínsku. V pondělí dopoledne jej bez známek života objevili v zalesněném porostu u řeky Dřevnice.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Půvabná místa, která vás zahřejí nejen u srdce

Mrazivý začátek roku vybízí hlavně k cestám za exotikou či lyžováním. Pokud ale nechcete letět přes půl světa a nejste ani fanouškem zimních sportů, stále existují další možnosti, jak se na cestách zahřát. Ačkoli leden a únor produkuje nejvíce dočasných abstinentů, cesty za kvalitním alkoholem ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo muže mi vrátíte osekaný košťál? Rozčílená žena se rozkřičela v Putinově předvolebním štábu

Emoce a zvýšené hlasy ovládly v sobotu moskevský předvolební štáb ruského prezidenta Vladimira Putina, když tam dorazila mladá manželka jednoho z mobilizovaných Rusů a hlasitě se dožadovala vrácení manžela z fronty. Marija Andrejevová v bílé mikině s černým nápisem „Šojgu! Splň prioritní ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Občanku v mobilu má již přes 130 tisíc lidí. „Zájem překonal naše očekávání,“ řekl Bartoš

V sobotu začala fungovat mobilní aplikace eDoklady, v níž je možné mít nahraný občanský průkaz. Od pondělí je pak možné u některých institucí prokazovat totožnost právě touto aplikací. Za první dva dny provozu si aplikaci stáhlo a zprovoznilo podle ministerstva pro místní rozvoj 130 až ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Max a Mája: Tak trochu jiný film o lásce

Sníh, mráz, ledové moře a dvě polární lišky Max a Mája. Čekají mladé, proto Mája potřebuje dobrou stravu. Max se ji vydává hledat - najednou se s ním ale utrhne kra a odnáší ho pryč na hluboké moře, daleko od Máji. RezĚŚisér Guillaume Maidatchevsky natočil rodinný film o lásce, odvaze ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do podnikových systémů Microsoftu pronikli ruští hackeři

Ruským hackerům se podařilo proniknout do podnikových systémů amerického Microsoftu. Kybernetičtí nájezdníci se zaměřili na e-maily a dokumenty některých zaměstnanců. O útoku informovali přímo zástupci amerického softwarového gigantu.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Veřejný lynč je za hranou, říká prezident Soudcovské unie k podmínce za znásilnění

Rozhodnutí brněnského krajského soudu, který změnil na podmínku trest pro muže dlouhodobě znásilňujícího svou nevlastní dceru, na což upozornily Novinky, vyvolalo bouři odporu. Vedle otevření debaty o trestech za znásilnění a postavení obětí se však také provalila stavidla nejrůznějších útoků ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Popelářské auto v Mladé Boleslavi slisovalo muže

Kriminalisté v Mladé Boleslavi vyšetřují smrt muže, jehož tělo objevili popeláři v autě na svoz odpadu. Podle informací Novinek se má jednat o člověka bez domova. Do kontejneru na papír se zřejmě schoval před mrazem.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Chomutově při sporu praštil ženu pěstí do obličeje, až se jí spustila krev

Na svou o šest let mladší manželku zaútočil při banální hádce třiačtyřicetiletý muž z Chomutova. Násilník nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. O případu z počátku ledna informovala v pondělí policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šestnáctiletý chlapec se dvěma promile boural v Pelhřimově na kruhovém objezdu

Teprve šestnáctiletého řidiče objevili v neděli krátce po půlnoci policisté přivolaní k nehodě na kruhovém objezdu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku. O pozadí události se kvůli zjevné příčině kolize nyní kromě policie zajímá i odbor sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). O případu ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Rakousku zadrželi při razii proti extremistům muže, který byl v kontaktu s útočníkem z Bratislavy

Policie ve Vídni při raziích proti pravicovým extremistům zadržela mladíka, který byl podle médií v kontaktu s pachatelem útoku na gay bar Tepláreň (Teplárna) v Bratislavě z předloňského října. Informoval o tom deník Der Standard.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mopslík anglické rodiny sežral 60 gumiček do vlasů

Vlastním očím a uším nevěřila rodina z jihoanglického Sherbornu, když se u veterináře dozvěděla, že jejich mopslík sežral 60 gumiček do vlasů. Dvouletá fenka Ham majitelům sama vyslala varovný signál tím, že se najednou chovala podezřele klidně.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exprimátor Pardubic Charvát je na svobodě

Exprimátor Pardubic Martin Charvát, obviněný spolu dalšími úředníky a podnikateli z manipulace s veřejnými zakázkami, opustil po skoro dvou měsících vazební věznici. Příkaz k propuštění vydala dozorová státní zástupkyně, potvrdil Novinkám šéf okresního státního zastupitelství Aleš Veselý. ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recepty na jídla, která zahřejí

V zimě není nad teplou polévku, vydatnou kotlíkovou směs nebo pořádně ostré kari. Aby zároveň vydrželo novoroční rozhodnutí shodit pár kil, přidejte koření, které váš úmysl podpoří.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Verge zásadně vylepšil svou elektrickou motorku s unikátním zadním kolem a dal jí kamery i chytré funkce

Finský výrobce elektrických motorek Verge Motorcycles už několik let vyrábí unikátní elektrickou motorku se zadním kolem, kterou nyní zásadně vylepšil do verze TS Ultra. Má upravený design, lepší dojezd, větší točivý moment, vylepšené zrychlení, chytré funkce, panoramatický výhled díky ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kryptoměnová společnost Terraform Labs vyhlásila v USA bankrot

Singapurská společnost Terraform Labs (TFL) vyhlásila ve Spojených státech bankrot podle kapitoly 11 amerického úpadkového zákona. To znamená, že požádala soud o ochranu před věřiteli, aby mohla zatím pokračovat v omezené činnosti. Terraform stála za stablecoinem terraUSD, který se v roce ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mistři v CNC obrábění z brněnské techniky pilují formu na světový šampionát

Svoji formu pilují a nástroje brousí na mistrovství světa studenti Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického (VUT) v Brně Martin Češka a Tomáš Křivánek. Oba se mohou pochlubit tuzemským mistrovským titulem v netradiční disciplíně, a to v oboru CNC frézování.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na zamrzlé hladině jezera u Bratislavy zůstaly boty, muže se ženou našli pod ledem

Na základě telefonického oznámení přijeli v pondělí slovenští policisté k jezeru u obce Rovinka nedaleko Bratislavy. V jezeře našli těla pětadvacetiletého muže a šestatřicetileté ženy bez známek života. Pravděpodobně se pod nimi prolomil led a oba utonuli.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zmenšenina mercedesu třídy G dorazí za dva roky jako elektromobil

Menší verze Mercedesu-Benz třídy G by mohla přijít v roce 2026. Jisté je, že bude mít výhradně elektrické pohonné ústrojí.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nemocných dětí přibývá. Trápí je vysoké horečky a nevolnost

Ordinace dětských lékařů se plní nemocnými. K angínám a streptokokovým infekcím se přidává ve větší míře chřipka. Podle lékařů je to po vánočních svátcích očekávaný vývoj. Nejčastějšími projevy jsou horečky, únava, někdy i zažívací potíže.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Richtrovky z turistické mapy Krkonoš nadobro zmizely

Richtrovy boudy nad krkonošskou Pecí pod Sněžkou z turistické mapy Krkonoš nadobro zmizely, ačkoliv některé turistické weby to doposud nezaznamenaly. Hřebenový objekt vlastněný poslední tři roky ministerstvem vnitra, respektive policejním prezidiem, se stále objevuje v turistické nabídce Krkonoš. ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ministr kultury Martin Baxa: Rok české hudby je nosný projekt

Na začátku ledna vstoupila česká kulturní veřejnost do Roku české hudby, který je programově věnován tvorbě českých skladatelů. První akce s tímto názvem se konala v roce 1924 k oslavě stého výročí narození Bedřicha Smetany. I letošní rok je nesen projektem Smetana 200 zohledňujícím dvousté ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strážníci zachraňovali zuboženého ridgebacka

Zuboženého ridgebacka zachraňovali v noci na pondělí strážníci z Tábora. Stařičký pes ležel sám v trávě a nebyl schopen chůze. Po majiteli se slehla zem. Případem se bude zabývat Krajská veterinární správa.

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Povodeň o tři metry vymlela dno Labe na stavbě největšího lanového mostu v Česku

Největším zavěšeným silničním lanovým mostem v Česku bude po dokončení ten, který roste už od září v Pardubicích. Most dlouhý 257 metrů bude součástí severovýchodního obchvatu města, jeho rozpětí činí úctyhodných 135 metrů. Bude delší než například obdobný most na D11 u Poděbrad. Tento týden ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel americký herec David Gail. Hrál v seriálu Beverly Hills 90210

Ve věku 58 let zemřel americký herec David Gail. Proslavil se mimo jiné v seriálu Beverly Hills 90210, v němž si zahrál snoubence Brendy Walshové (Shannen Dohertyová). Jeho smrt oznámila v sobotu na Instagramu jeho sestra Katie Colmenaresová. Podle facebookové stránky Hollywood Page of Death ...

pondělí odpoledne 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakouský list rozebral „Babišovy magory“ a dálnici

Za zpoždění dostavby rychlostní silnice S10, která má navazovat na dálnici D3, nemohou navzdory tvrzení českého expremiéra Andreje Babiše ani tak rakouští Zelení, jako sociálnědemokratická SPĂ– a někdejší kancléř Werner Faymann. Ve své analýze to píše list Oberösterreichisches Volksblatt (OĂ–V), ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Michaela Jacksona si zahrají jeho synovec i devítiletý fanoušek. Natáčení filmu začalo

Podle plánu padla v pondělí první klapka natáčení životopisného filmu o Michaelu Jacksonovi nazvaného Michael. Krále popu v něm ztvární dva herci. Hlavní role připadla umělcovu synovci Jaafaru Jacksonovi, coby mladičkého člena kapely Jackson 5 zpěváka zahraje Juliano Krue Valdi, který je jeho ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na prodej je jedno z 50 vyrobených BMW 3.0 CSL, cenu má extrémní

Limitovaná edice speciálně upraveného BMW M4 CSL, oslavující ikonický závodní vůz ze sedmdesátých let, se nikdy nedostala do veřejné nabídky. Jde tak o unikátní příležitost pro fanoušky značky, kteří ale musí být náležitě movití.

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci reagují na Ficovo zpochybňování suverenity. Poslanec žádá zrušení jeho návštěvy v Užhorodu

Předseda výboru ukrajinského parlamentu pro zahraniční politiku Olexandr Merežko žádá zrušení středeční návštěvy slovenského premiéra Roberta Fica (Směr) v Užhorodu z důvodu zpochybňování suverenity Ukrajiny ze strany předsedy slovenské vlády. Fico v sobotu označil za nereálné, že Rusové odejdou ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tusk přijel do Kyjeva. Se Zelenským jednali i o společné produkci zbraní obou zemí

Polský premiér Donald Tusk přijel v pondělí do Kyjeva. Vyjádřil podporu napadené zemi, která se už téměř dva roky brání ruské invazi, a s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jednali také o společné produkci zbraní, jak vyplývá z prohlášení obou politiků po schůzce.

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Islandský Grindavík není bezpečný. Je možné, že ho láva zcela pohltí

Sopečná erupce v Grindavíku na Islandu poprvé po 51 letech pohltila několik domů. Zároveň uvrhla obyvatele města do nejistoty. Podle agentury AFP netuší, kdy a zda se budou moci vrátit do svých domovů. Láva zaplavila také dálnici, která tam vedla.

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedlík na Přerovsku spořádal skoro 900 šneků. Za pět minut

Filety z bezmála 900 šneků v pondělí na šnečí farmě v Nahošovicích na Přerovsku dokázal za pět minut spořádat Jaroslav Němec, který si díky svým početným konzumačním rekordům vysloužil přezdívku Maxijedlík. V jeho žaludku skončilo uvařené šnečí maso vážící 2,315 kilogramu v hodnotě takřka ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenský tisk označil Fica za dalšího exemplárního vlastizrádce v čele státu

Slovenský tisk ostře kritizuje premiéra Roberta Fica (Směr) za jeho protiukrajinskou rétoriku. Denník N označil Fica „za dalšího exemplárního vlastizrádce v čele státu“ a přirovnal ho k prezidentovi fašistického Slovenského štátu Jozefu Tisovi.

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babišův primátor Zarzycký dělá politiku i z návštěvy prezidenta

Plzeňský primátor a krajský zastupitel Roman Zarzycký (ANO) se nechce sejít s prezidentem, který v úterý zavítá do západočeské metropole. Odmítl se zúčastnit schůzky na hejtmanství, kam Petr Pavel dopoledne dorazí. „Budu se raději věnovat práci pro Plzeňáky,“ oznámil Zarzycký na svém ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie na Zlínsku rozprášila drogový gang, obviněno je deset lidí

Nejméně 12 kilogramů pervitinu uvařili pro své „klienty“ členové drogového gangu ze Zlínska v uplynulém roce. Na černém trhu má takové množství hodnotu osmnácti milionů korun. Vydělaných peněz si však gang příliš neužil. Po ročním sledování a mapování trestné činnosti si na ně posvítili ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie loni řešila o polovinu méně nelegálních migrantů

Policisté loni řešili o polovinu méně nelegálních migrantů v Česku ve srovnání s předchozím rokem. Zjistili jich bez mála 14 tisíc, zatímco v roce 2022 to bylo přes 29 tisíc. Významně klesl i počet cizinců, kteří se k nám snažili dostat přes hranice nezákonně, z předloňských takřka ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenského u moci nenecháme, prohlásil Lavrov

Rusko je připraveno k jednáním o míru, ale nikoliv k setrvání nynějšího ukrajinského režimu u moci, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na zasedání Rady bezpečnosti OSN (RB OSN). Zároveň se nechal slyšet, že Rusové a Ukrajinci na Krymu spolu pokojně koexistují. Holubičí tón ale ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žebříček: Aristokratka ve varu ve velkém přivábila diváky do kin

Uplynulý víkend v českých kinech patřil českým komediím. Původní jedničku Jedeme na teambuilding ovšem vystřídala novinka: Aristokratka ve varu. Vyprávění o životě na Kostce znovu potvrdilo, že sázka na adaptaci literárních bestsellerů se často vyplácí. I to, že po úspěšné jedničce může být ...

pondělí v podvečer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrozí kalamita. Na Moravě se tvoří ledovka, varují meteorologové

Meteorologové v pondělí večer na sociální síti varovali před lokálními kalamitními situacemi v souvislosti s ledovkou. Největší komplikace lze čekat na Moravě. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) již dříve vydal výstrahu.

pondělí večer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turci budou o Švédsku v NATO hlasovat v úterý

Turecký parlament bude v úterý hlasovat o vstupu Švédska do NATO, uvedla stanice CNN TĂĽrk. Skončí tak více než rok odkladů, které vážně narušily vztahy Ankary se západními spojenci, dodala.

pondělí večer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neříkejte nám tady „v Karviný“. Ministr Rakušan dostal na debatě v místní pivnici vynadáno

Ve vyhrocené atmosféře se od samého počátku nesla pondělní debata ministra vnitra a předsedy STAN Víta Rakušana s obyvateli Karviné. Rakušan sem přijel na první z plánovaných debat Bez cenzury. Chce jezdit do míst, kde to podle jeho slov schytává strana nejvíc.

pondělí večer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lipavský v Bruselu prezentoval návrh na omezení pohybu ruských diplomatů v Schengenu

Český ministr zahraničí Jan Lipavský v pondělí v Bruselu před svými unijními kolegy prosazoval český návrh omezit pohyb ruských diplomatů v schengenském prostoru. Česko se snaží tento požadavek dostat do třináctého balíčku sankcí proti Rusku, který Evropská unie sestavuje.

pondělí večer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kolize každé tři minuty. Česko potrápila silná ledovka

Problémy s ledovkou na silnicích hlásila v pondělí večer celá Morava a Slezsko, Vysočina, Královéhradecký a Pardubický kraj. Meteorologové vydali výstrahu, ta vypršela v noci na úterý.

pondělí večer 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel oscarový režisér Norman Jewison

Ve věku 97 zemřel kanadský režisér Norman Jewison. Všestranný filmař se proslavil muzikálem Jesus Christ Superstar či dramatem V žáru noci. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odvoláním na sdělení publicisty Jeffa Sandersona.

pondělí v noci 22/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru