Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 26. leden 2024
úterý 21. 5. 2024, 15:02

archiv zpráv pro 26. leden 2024

Sousedé jsou posedlí větráním. Za topení utrácíme, ale v bytě mrzneme

Bydlíme v přízemí v panelovém bytě, který se marně snažíme vytopit. V suterénu pod námi jsou prostory se sklepními kójemi, kde jedni sousedé neustále větrají, popisuje Jiří svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Tmavý půdní mezonet se proměnil na úžasný prostor pro mladou ženu

Pro spokojený život mladé dívky bylo třeba zhruba osmdesátimetrový mezonetový půdní byt s balkonem ve starém domě v Praze značně omladit a celkově upravit k pohodlnému užívání dvou lidí. Úkolu se ujalo architektonické studio SMLXL.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Manželé v Thajsku při nakládání pickupu těsně unikli smrti. Jejich auto smetl kamion

Jen o centimetry unikli jisté smrti manželé z města Čiang Rai na severu Thajska, když nakládali zeleninu na svůj pickup. Najednou se přiřítil těžký kamion a jejich auto nekompromisně smetl, přičemž muže a ženu jen těsně minul.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak správně vysávat: Praktické tipy, jak udělat tuto domácí rutinu efektivnější a snazší!

Vysávání nepatří mezi oblíbené domácí činnosti. Pokud doma ale chcete mít čisto, bohužel se bez vysavače neobejdete. Obzvlášť pokud máte doma domácího mazlíčka. Jak často byste měli vysávat a jakých chyb se při vysávání vyvarovat, aby byla vaše práce efektivní?

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Srážky ze mzdy jsou letos vyšší. O kolik víc dlužníci zaplatí? Tady je přehled

V letošním roce došlo ke snížení nezabavitelného minima. To znamená, že dlužníkům zůstane z výplaty méně. O kolik víc dlužníci zaplatí? Podívejte se na výpočty.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle je moderní domek na vesnici. Nahoře se pracuje, dole je místo pro relaxaci. Podívejte se

V malebné vesničce na jihovýchod od Prahy stojí dům, který na první pohled trochu mate. Od vjezdu i ze zahrady totiž vypadá jako tradiční stavba, aby zapadl do okolí, uvnitř však skrývá odvážné řešení prostoru.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Cesta za super postavou je trnitá. Tohle vás na ní určitě zabrzdí, ale nevzdávejte to

Přiznejme si, že cesta k dosažení cílů v oblasti zdraví a kondice může být dlouhá a náročná. Proto jsou vždy po Novém roce posilovny přecpané, ale na konci ledna už v nich najdete jen původní osazenstvo a nováčků vydrží jen pomálu. Proč většina vzdá snahu o zlepšení fyzické kondice tak rychle?

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tepelná a oběhová čerpadla? Lidé si je často pletou! Podívejte se na jejich použití

Úspora energií je dnes klíčovým tématem pro majitele a správce nemovitostí. Tento článek se zaměřuje na důležitost efektivního využívání dvou různých, ale vzájemně se doplňujících technologií – oběhových a tepelných čerpadel. Prozkoumáme, jak tyto technologie přispívají k úsporám energie.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trápí vás akné? Vyzrajte na problematickou pleť pomocí přírody, bez zbytečné chemie

Akné není jen výsadou puberťáků, najdou se muži i ženy, kteří bojují s červenými pupínky i po třicítce. Nemusíte však utrácet za drahou kosmetiku. Povolejte na pomoc zázračné bylinky, které vám v boji s akné mohou pomoci.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Stavby jdou pomalu, chybí přes 400 tisíc řemeslníků. Tady jsou důvody i cesty ke zlepšení

Kam se poděly zlaté české ručičky? Řemeslníků je dlouhodobě nedostatek, ale možná se blýská na lepší časy. Atraktivitu řemeslných profesí pomáhá zvyšovat nejen fakt, že není nouze o zakázky, ale i nadstandardní výdělky. Bude to stačit? Podívejte se, na jakých dalších okolnostech záleží.

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Invalidní důchod: Jak o něj zažádat a jak dlouho to bude trvat? Tady je postup

Omezují vás vaše zdravotní problémy natolik, že nezvládáte pracovat naplno? Nebo máte dlouhodobé zdravotní obtíže, kvůli nimž nemůžete normálně fungovat? Pak možná zvažujete invalidní důchod. Jak se o invalidní důchod žádá a jak dlouho trvá jej vyřídit?

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Odtahová, nebo recirkulační digestoř. Podívejte se na jejich rozdíly a vyberte si tu pravou

Plánujete koupi nového digestoře do kuchyně? Pak si na výběru dejte záležet. Digestoří totiž existuje několik typů, nejznámější jsou komínové, vestavné a výsuvné. Základní členění je ale na digestoře odtahové a recirkulační. Víte, jaký je mezi těmito druhy rozdíl a jaký typ si koupit?

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat, když dítě nechce jíst? Zkuste mu jít příkladem a půjde to

Situaci, kdy nechce dítě jíst, znají téměř všichni rodiče. Dítě řekne, že jíst nebude, a nikdo do něj nic nedostane. Co dělat, pokud nejde o občasnou, ale vcelku pravidelnou situaci?

pátek v noci 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Do zříceného Il-76 měly nastoupit ruské špičky. FSB jim v tom zabránila, tvrdí Ukrajinci

Na palubě ruského letounu Il-76, který se ve středu zřítil v Bělgorodské oblasti u hranic s Ukrajinou, měli být ruští vysocí představitelé, ale agenti tamní tajné služby FSB jim na poslední chvíli zakázali nastoupit. Podle činitele ukrajinské vojenské rozvědky (HUR) Andrije Jusova bylo do ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Saúdská Arábie postaví stadion Prince Mohammed Bin Salman poskládaný z digitálních kostek

Architektonický ateliér Populous ukázal další unikátní stadion, který je plánovaný pro zážitkové město Qiddiya v Saúdské Arábii. Stadion nazvaný Prince Mohammed Bin Salman bude stát nad útesem a bude mít podobu několika kvádrů s digitální fasádou s LED obrazovkami. Interiér ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Vysoká hladina kyseliny močové může upozornit i na závažné onemocnění srdce

Kyselina močová patří mezi odpadní látky, na jejíž hladinu doposud lékaři hleděli zejména kvůli onemocnění ledvin a dny. Jak však ukazují výzkumy z posledních let, vyšší hladina této látky může souviset i s vysokým krevním tlakem, srdečním infarktem, obezitou, cukrovkou či demencí.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S koupí dovolené se nevyplatí čekat. First minute má podle cestovek jen výhody

Doba letních dovolených se neúprosně blíží, ačkoli to zatím roční doba příliš nenaznačuje. V lednu a únoru nicméně vrcholí prodeje first minute zájezdů, které podle Novinkami oslovených cestovek přinášejí spoustu výhod. Vyjma širšího výběru jsou to i lepší ceny či nižší zálohy. Jak naznačují ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alabama poprvé popravila člověka dusíkem, muž se několik minut zmítal

V americkém státě Alamaba byl v noci na pátek SEČ popraven Kenneth Smith. Popravčí použili novou metodu označovanou jako hypoxie dusíkem (nedostatek kyslíku). Alabama tento způsob popravy prosazuje jako humánnější alternativu ke smrticím injekcím, podle kritiků je však krutá. Smith se při popravě ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

MAPA: Chřipka na vzestupu. Kde se aktuálně šíří nejvíce?

Českem se šíří akutní respirační infekce. Zejména chřipka a virózy s teplotami, rýmou a kašlem. V menší míře se objevuje i covid. Nejvíce nakažených je aktuálně mezi dětmi a mladistvými. Vážné průběhy se zápaly plic se objevují v menší míře.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lucie Hrdá: Vytěsnění je jedno z nejzávažnějších důsledků traumatu, obětí může být i miminko

V médiích stále rezonují kauzy zneužívaných a znásilňovaných obětí, kterým se nedostává satisfakce ze strany justice. Pachatelé totiž velmi často končí pouze s podmíněnými tresty. V nové epizodě podcastu Pod svícnem na toto téma hovořila advokátka Lucie Hrdá, která se zaměřuje na problematiku ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Poctivá kriminálka a hold Jiřímu Markovičovi

Návrat ke starým dobrým kriminálkám, a především velká pocta bývalému šéfovi pražské mordparty. To je šestidílný seriál Metoda Markovič: Hojer. Natočil ho režisér Pavel Soukup pro platformu Voyo a vysílat se začíná v pátek.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matěj Stropnický horuje pro mír, i když o něm Rusko jednat nechce

V podcastu Zbytečná válka se Novinky věnovaly iniciativě Mír a spravedlnost, která letos přišla s novou výzvou k ukončení války na Ukrajině. Válka by se podle iniciativy dál neměla podporovat. Rozhovor přinesl názorový střet mezi předsedou iniciativy Matějem Stropnickým a redaktorem zahraniční ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako uhel a ta chuť! Zkuste poctivý černý chleba podle receptu slavné cukrářky

Milujete chleba? A chcete mít jistotu, že jíte opravdu zdravý tmavý chleba? Pak si ho nekupujte, ale upečte. Ideálně podle osvědčeného receptu. Jeden takový vám právě teď nabízíme.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přibývá značek pro bezpečný odstup, pokuty ale nehrozí

U silnic se od Nového roku začala objevovat vylepšená dopravní značka nabádající k bezpečnému odstupu mezi auty a přibudou i značení v podobě šipek na vozovce. Nedodržení odstupu je častou příčinou havárií. Přesto ho ale policie ani po novele silničního zákona pokutovat nemůže.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stále více Čechů žádá hybridní model - práci z domova i kanceláře

Polovina obyvatel České republiky dává v zaměstnání přednost hybridnímu modelu, tedy kombinaci práce z domova a z kanceláře. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. Zhruba čtyřiceti procentům dotázaných zaměstnavatel již nyní umožňuje vybrat si, odkud budou pracovat.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tisíce aktivistů v Izraeli se připravují na poválečné osídlování Pásma Gazy

Dobytí Pásma Gazy a opětovné zakládání izraelských osad na tomto území už není pro řadu příznivců izraelské pravice pouhým snem: ministři vlády, přední poslanci Knesetu, veřejně činné osoby a tisíce aktivistů na tomto plánu intenzivně pracují už od 7. října, kdy vypukla válka mezi Izraelem ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OSN nemůže ověřit okolnosti pádu ruského letounu, zaznělo na zasedání Rady bezpečnosti

Rada bezpečnosti OSN v noci na pátek na žádost Moskvy na mimořádném zasedání jednala o pádu ruského vojenského letounu v Bělgorodské oblasti. Rusko viní Ukrajinu, že stroj sestřelila. Tajemnice pro politické záležitosti OSN Rosemary DiCarlová podle agentury Reuters uvedla, že organizace není ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekti proměnili vstupní část domu a v koupelně vykouzlili prostor pro sprchový kout i vanu

Vstupní část rodinného domu vznikla v minulosti jako jeho přístavba. Během let však svým uspořádáním zastarala, a tak se majitelé rozhodli ji rekonstruovat a upravit tak, aby vzniklo více místa jak u vstupu, tak v přilehlé koupelně. Práce se ujali architekti z ateliéru Kouba Interier.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zámky, které zloději nenávidí: Tady je tajemství bezpečného domova

Mechanické zabezpečení je klíčovým prvkem ochrany majetku. Tento článek vám nabídne základní přehled o různých typech zámků a zabezpečovacích mechanismech, jejich výběru a důležitých aspektech, na které byste měli dbát při jejich pořizování.

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Spal/a s vámi? Můžete prznit – Pod svícnem

V minulých dnech rozbouřila (nejen) mediální rybníček kauza Aničky. Dívky, kterou po dva roky znásilňoval její otčím. Veřejnost se jasně postavila na její stranu, protože byla pobouřena verdiktem soudu, kdy pachatel této trestné činnosti odešel domů s podmínkou. Stále jsme ale čekali na rozsudek, ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Ackermanová, Tuček či Taylorová

Kódy a hádanky zajímají lidi od nepaměti. Tajemství luštitelů kódů je kniha, která popisuje rozkrývání japonských šifer. Oblíbené jsou také automobily. Encyklopedie aut v Československu mapuje jejich vývoj u nás od roku 1945. V nabídce najdeme dále monografii uměleckého sdružení Rafani, návod ...

pátek ráno 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako jediný Čech se zúčastnil závodu v plachtění kolem světa bez GPS. Splněný sen, říká

Ondřej Kotáb žijící v novozélandském Aucklandu se zúčastnil prvních dvou etap závodu Ocean Globe Race, během něhož mezi sebou závodí posádky tradičních plachetnic na trase kolem světa, a to takřka bez jakéhokoliv moderního vybavení. Kotáb byl součástí dvanáctičlenné posádky francouzské lodi Pen ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ZAOSTALÉ ČESKO: Estonci si doklady vyřídí on-line a vyzvednou v sámošce, Češi musí dvakrát na úřad

Lidé v Estonsku si mohou o novou občanku nebo pas zažádat elektronicky a následně si dokument vyzvednout v jednom ze 42 obchodů s potravinami po celé zemi. Pokud již mají pořízené biometrické údaje, které nejsou starší než šest let, nemusí navíc ani jednou na úřad. Novinkám to řekla vedoucí ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Střet osobního auta s nákladním zavřel u Prahy hlavní tah na jih Čech

Nehoda osobního a nákladního auta zablokovala v pátek ráno v Mirošovicích u Prahy v obou směrech silnici I/3, tedy hlavní silniční tah z Tábora do Prahy. Jednoho z řidičů přepravila záchranka s vážným zraněním do nemocnice vrtulníkem. Sjezd z D1 na 21. kilometru dálnice je uzavřený, ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU může odložit zákaz nových aut se spalovacím motorem, zní z Porsche

Plán Evropské unie na postupné ukončení prodeje nových automobilů se spalovacím motorem do roku 2035 by se mohl odsunout. Řekl to podle agentury Bloomberg finanční ředitel automobilky Porsche Lutz Meschke.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letadlo ve Phoenixu přerušilo start kvůli arogantnímu pasažérovi, jenž se netajil nadýmáním

Letadlo společnosti American Airlines, které v arizonském Phoenixu už rolovalo ke startovní dráze, se muselo na poslední chvíli otočit nazpět a vrátit k nástupnímu terminálu. Důvodem byly silné větry, ovšem nikoli ty meteorologické. Jeden arogantní pasažér trpěl nadýmáním, což záměrně neskrýval, ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Rozhodnutí US vítám

Jako občanka rozhodnutí US respektuji, jako právník s ním nesouhlasím, jako člověk jsem zklamaná. Ale jako zodpovědný ekonom ho samozřejmě vítám…

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osmimiliardový projekt na proměnu centra Plzně přišel o územní rozhodnutí

Komplikace pro projekt, který má proměnit „díru“ po zbořeném domu kultury v centru Plzně v moderní multifunkční čtvrť. Krajský soud v Plzni dal ve středu svým verdiktem částečně za pravdu ekologickým aktivistům, příslušné územní rozhodnutí tak přestává platit.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neuvěříte, jakou zvláštní funkci má tento dům na stromě

Ve výšce 32 metrů nad zemí uprostřed amazonského deštného pralesa v Peru je možné objevit stavení. Jeho umístění na jednom z nejvyšších stromů v okolí mu zaručuje skvělý výhled. Přemýšlíte, jakou funkci takový domek asi může mít? Na hraní pro děti je to už přece jenom poněkud vysoko… Domek ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Důstojnější předání věcí po zemřelých z nemocnice. Igelitové pytle nahradily papírové tašky s holubicí

Ztráta blízkého patří k nejtěžším situacím v životě. Vše je o to těžší, stane-li se tak v nemocnici a člověk se nestihne ani rozloučit. Ale i když ano, další věc, která na psychické pohodě nepřidá, je velký igelitový pytel s osobními věcmi zemřelého, který mu dle pravidel předají ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Italské Benátky chystají radarové pasti na čluny ve vodních kanálech

Italské Benátky se chystají instalovat rychlostní radary pro plavidla, která se pohybují v tamních vodních kanálech. Radnice chce omezit zejména rychlost motorových člunů a tím i počet dopravních nehod, kterých je ve „městě na laguně“ stále hodně.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská média spočítala vlastní padlé na Ukrajině

Navzdory zcela nepatrným změnám frontové linie ruské okupační síly na východě Ukrajiny stále přicházejí o obrovské množství vojáků. K takovému závěru dospěly zpravodajské servery ruské redakce BBC a Mediazony na základě monitoringu údajů z ruských otevřených zdrojů - márnic, médií, oznámení ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přijměte pozvání do první řady na přehlídky značek Chanel, Dior nebo Armani

Pařížský týden módy s podtitulem haute couture je u konce. Letošní ročník opět ukázal, že se jedná o událost spojující kreativitu, tradici a inovaci, která je zrcadlem toho nejlepšího z módního průmyslu. Vychutnejte si přehlídky proslulých značek jako Chanel, Dior nebo Armani.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koalici Spolu ve středních Čechách povede do krajských voleb Skopeček

Koalice Spolu složená z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL oznámila společnou kandidátku do letošních krajských voleb ve Středočeském kraji. Jejím lídrem a kandidátem na hejtmana bude místopředseda sněmovny a dlouholetý krajský zastupitel Jan Skopeček (ODS). Na tiskové konferenci to v pátek oznámil ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvyšší žalobce o dovolání v případu znásilňované dívky rozhodne do několika týdnů

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž by měl rozhodnout o případném podání dovolání k Nejvyššímu soudu v případu otčíma, který dlouhodobě znásilňoval nevlastní dceru, během několika následujících týdnů. Úřad nejvyššího žalobce to uvedl na sociální síti X.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nahá žena běžela v mrazu centrem Brna. Skončila na psychiatrii

V pondělí krátce po poledni běžela po rušné brněnské křižovatce na Malinovského náměstí a vzápětí v ulici Cejl zcela nahá třiadvacetiletá žena. Strážníky na nezvyklou situaci upozornil telefonem jeden ze svědků. Žena skončila v psychiatrické nemocnici.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak bude vypadat Vltavská filharmonie. Více zeleně i snazší přístup na střechu

Dánské architektonické studio Bjarke Ingels Group (BIG) představilo upravenou podobu návrhu budovy Vltavské filharmonie. Ateliér s ním zvítězil v mezinárodní soutěži a v únoru předloží dokumentaci, která bude potřeba pro vypracování projektu a povolení stavby. Stávající představené úpravy ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Dezinformace, beznaděj a změna aneb Co prozradil Davos – Matěj Široký

Ekonomické fórum v Davosu se každoročně vyplatí sledovat, a to hned z několika důvodů. Člověk se hned dozví, jaké problémy trápí ekonomické a politické elity, a také leccos o tom, jaké problémy trápí podle elit nás. Setkání v Davosu je tak sondou do hlavního politicko-ekonomického ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrdost ANO a SPD na obstrukce zcela havarovala u Ústavního soudu

Ústavní soud ve středu nejen odmítl stížnost proti snížení valorizace důchodů, ale zároveň opozici vzkázal, aby nezneužívala obstrukce při sněmovní diskuzi. Hnutí ANO tento apel ústavních soudců bude ignorovat a dál chce vládě při projednávání kontroverzních bodů ve Sněmovně zatápět.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé se v Národním divadle rozloučili s Janou Hlaváčovou

V historické budově Národního divadla (ND) se v pátek konalo poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou. Smuteční obřad byl otevřený pro veřejnost. Lidé se s oblíbenou umělkyní mohli rozloučit ještě před zahájením piety.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Reprodukční imunologie může pomoci ženám po několika potratech či neúspěšných pokusech IVF

Komplexní imunologické vyšetření a následné sledování párů zatím marně usilujících o úspěšné početí nabízí ambulance reprodukční imunologie, která je součástí oddělení alergologie a klinické imunologie Fakultní nemocnice v Olomouci (FNOL). Ve spolupráci s laboratoří Ústavu imunologie dává ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kurýr v Británii 68krát za čtyři měsíce překročil rychlost a dostal 408 trestných bodů

Velkou vytrvalost prokázal 25letý motocyklista v Británii, kterého policejní radar zachytil 68krát během čtyř měsíců při překročení povolené rychlosti. Obsílky ignoroval a nedostavil se ani k soudu. A přestože kvůli helmě nešlo jednoznačně prokázat, kdo motocykl řídil, postihu neušel - za to, ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie na Olomoucku šetří oznámení dětí, že je někdo láká do auta

Policisté se na Olomoucku od 21. ledna zabývají třemi oznámeními, která se týkají výskytu bílého vozidla v obcích Majetín, Krčmaň a Grygov. Neznámí muži, kteří v nich jeli, měli podle oznámení lákat děti k nastoupení do auta a svezení v něm. Novinky o tom v pátek informoval policejní ...

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli požáru v paneláku v Chodově evakuovali 22 lidí

V důsledku požáru bytu v panelovém domě v ulici U Porcelánky v Chodově na Sokolovsku museli hasiči dočasně evakuovat dvacet dva lidí žijících ve vyšších patrech tohoto šestipodlažního obytného domu.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zloději v Německu doslova rozpárali porsche, aby ukradli světlomety

Je časté, že jsou ze zaparkovaných vozidel odcizeny díly včetně kol či světlometů. Ovšem způsob, který zvolili zloději v pondělí v DĂĽsseldorfu, je velmi nevybíravý. Elektrickému Porsche Taycan Cross Turismo rozpárali i přední blatníky.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z autobusu na D5 šlehaly plameny

Dálnici D5 u Loděnice na Berounsku v pátek dopoledne uzavřel požár autobusu, který vezla odtahová služba. Řidič skončil v péči záchranářů.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Noční požár rodinného domu na Rychnovsku způsobil milionovou škodu

Po čtvrteční půlnoci začal hořet rodinný dům v Tutlekách na Rychnovsku. Do místní části Dubí zamířily tři jednotky hasičů. Ti ihned začali hasit a také hledat případné osoby v hořícím domě. Měli totiž informaci, že by se uvnitř někdo mohl nacházet.

pátek dopoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tady asi není na co čekat, ne? Policista vykopl dveře a zachránil seniora

Žádné dlouhé rozmýšlení, ale rychlá akce. A díky tomu zachráněný život. Tak vypadal zásah brněnských policistů v jednom z bytů v městské části Bohunice. Přivolaná hlídka se tam nemohla dozvonit na nemocného 84letého muže. Policisté se nijak nerozpakovali, jeden z nich rázným kopem rozrazil ...

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple vyhoví EU, otevře své systémy konkurentům

Americká společnost Apple je jedním z technologických gigantů, které jsou v Evropské unii (EU) pod drobnohledem regulačních úřadů kvůli Aktu o digitálních službách (DSA) a Aktu o digitálních trzích (DMA). Aby Apple nařízením vyhověl, umožní využívat aplikace i jiným způsobem než pouze ...

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chtěla prodat kalhoty, přišla o 400 tisíc

Prodej starších chlapeckých kalhot přes internet se nevyplatil padesátileté ženě z Jeseníku. Nakonec za ně zaplatila ona, a to nemalou částku. Podvodník ji připravil o 400 tisíc korun. Policie po něm pátrá. Novinkám to řekla v pátek policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela americká zpěvačka Melanie

Americká zpěvačka Melanie zemřela v úterý ve věku 76 let. Byla jednou z hvězd slavného festivalu Woodstock v roce 1969. Proslavila se písněmi Brand New Key a Lay Down (Candles in the Rain). Příčina skonu nebyla zveřejněna.

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Lázně v Kyselce hledají svoji zašlou slávu

Kdysi lázně navštívilo 40 tisíc hostů ročně, aby vyzkoušeli účinky místní minerální vody a obdivovali mix novoklasicistní a novobarokní architektury. Podobně jako u jiných zestátněných firem začaly lázně v Kyselce po privatizaci chátrat a jejich osud vypadal dost tristně. V roce ...

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toyota GR Yaris přijíždí ve speciálních edicích rallye jezdců

Toyota se pochlubila speciálními edicemi modernizovaného modelu GR Yaris, na jejichž vývoji se podílely hvězdy šampionátu WRC Sébastien Ogier a Kalle Rovanperä. Vozy se liší nejen designem, ale i nastavením pohonu všech kol.

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo odhalilo ruskou dezinformační kampaň na síti X

Německé ministerstvo zahraničí odhalilo dezinformační kampaň, kterou na sociální síti X vede Rusko s využitím tisíce falešných uživatelských účtů. Dnes o tom na svých internetových stránkách informoval týdeník Der Spiegel s odvoláním na důvěrnou analýzu resortu zahraničí.

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Federální obchodní komise si posvítí na technologické giganty. Kvůli AI

Federální obchodní komise Spojených států (FTC) vyzvala giganty technologického průmyslu k poskytnutí podrobných informací o jejich nedávných investičních aktivitách a partnerstvích v oblasti generativní umělé inteligence (AI) a cloudových služeb. Výzva se vztahuje na společnosti OpenAI, ...

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Silný vítr se nevzdává, meteorologové znovu prodloužili varování

Se silným větrem se ve východní oblasti Česka budou potýkat až do sobotního odpoledne. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek znovu prodloužil výstrahu, která původně měla skončit v noci na sobotu.

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký senátor požaduje pozastavit prodej amerických zbrojovek české CSG, považuje ji za rizikovou

Americký senátor James David Vance považuje za bezpečnostní riziko schválený prodej části americké společnosti Vista Outdoor české zbrojovce Czechoslovak Group (CSG). Vance, který je členem výboru pro zahraniční investice v USA (CFIUS), se kvůli tomu písemně obrátil na americkou ministryni financí ...

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Člověk v tísni má nový kurz pro učitele zaměřený na migraci

Migraci a tomu, jak toto téma bezpečně řešit ve výuce, se věnuje nový online kurz organizace Člověk v tísni. Kurz je určen především učitelům druhého stupně základních škol a učitelům středních škol. Cílem je dodat pedagogům dostatek znalostí, dat a faktických informací o mezinárodní migraci, ...

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američané zvažují rozšíření výroby čipů v Česku

Evropská unie chce do šesti let zdvojnásobit podíl na světové výrobě čipů z deseti na dvacet procent. Pomoci tomu má 43 miliard eur (přes bilion korun) veřejných a soukromých investic. A podílet by se na tom chtělo i Česko. Výroba v továrně americké firmy Onsemi v Rožnově pod Radhoštěm by ...

pátek v poledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útok na běžce v pražském lese, žena zraněná sekerou: Policie má podezřelého

Policisté v pátek zadrželi muže podezřelého z napadení několika lidí v Kunratickém lese a ze čtvrtečního útoku sekerou na ženu s kočárkem v ulici v pražských Hostavicích. Předcházelo tomu pátrání po útočníkovi ve zmíněném lese, odkud odvezla záchranka seniora s vážným zraněním hlavy.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovnou prošel nový zbraňový zákon. Na prosincovou střelbu nereaguje

Poslanci v pátek schválili novou zbraňovou legislativu, která zavede elektronické průkazy či změní kategorie zbraní, prodejci budou muset také hlásit podezřelé obchody. Držitelé zbrojních průkazů budou muset taktéž chodit častěji na přezkoumání zdravotní způsobilosti. Nyní novela zamíří do Senátu.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Italská vláda chce zarazit anonymní recenze hotelů a restaurací

Italská vláda se rozhodla skoncovat s anonymními či falešnými recenzemi hotelů a restaurací na internetu. Kabinet premiérky Giorgie Meloniové chystá nová pravidla, která by měla zajistit, aby autora hodnocení bylo možné vždy identifikovat a v případě nutnosti i dohledat.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studenti ostravského gymnázia založili firmu, vyrábí potítka do podpaží

Do boje s potem se pustilo 12 studentů Gymnázia z Ostravy-Hrabůvky. Založili studentskou firmu PitPad, která vyrábí absorpční vložky do podpaží. S jejich pomocí se nyní gymnazisté chystají uspět v celostátní přehlídce JA Studentská firma roku.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Karvinsku se snažil uvázlý kamion zvednout, vlak byl ale rychlejší

Řidič kamionu, který ve středu ráno uvázl na přejezdu v Dolní Lutyni, se až do poslední chvíle snažil zabránit tragické srážce. Vůz se snažil nadzvednout za pomoci hydraulického zařízení. Vyplývá to z vyjádření vedení firmy Spro, která auto provozovala.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dnešní topinkovače dovedou opéct chléb s cejchem Xboxu, Hvězdných válek nebo sochy Svobody

Hráče videoher na Xboxu, milovníky Hvězdných válek nebo toho, kdo rád vytváří kreativní pokrmy, určitě zaujmou topinkovače, které vypálí loga a obrázky na klasické tousty. Snídaně tak mohou být mnohem kreativnější než dříve.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Pohřeb Jany Hlaváčové

V Národním divadle v Praze se 26. ledna konalo poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou. Narodila se 26. března 1938 a od roku 1965 působila jako členka Činohry Národního divadla. Spolupracovala s televizí, rozhlasem i filmem. Pedagogicky působila na Divadelní fakultě AMU.
Nejprve ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tajemství nejzářivějšího enzymu odhalují vědci z Brna. Umí jej vpravit do lidské buňky

Bioluminiscence, tedy schopnost produkce viditelného světla živými organismy, je jedním z nejkrásnějších biologických fenoménů, který fascinuje lidstvo po staletí. Zatímco suchozemských světélkujících tvorů není mnoho, v mořích a oceánech je situace naprosto odlišná.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavbaři v Istanbulu se průzkumným vrtem trefili přímo do tunelu metra

Neuvěřitelné nedbalosti se dopustili stavbaři v Istanbulu, když prováděli průzkumný vrt a omylem se trefili rovnou do tunelu metra. Na sociálních sítích se objevily záběry z mobilního telefonu, na nichž je vidět, jak z proraženého stropu ční vrtná tyč, která je ještě v chodu.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Král Karel nastoupil do nemocnice kvůli operaci prostaty, zastavil se tam u snachy Kate

Britský král Karel III. byl v pátek přijat do nemocnice kvůli léčbě zvětšené prostaty, informovala stanice BBC s odvoláním na Buckinghamský palác. Karel podstoupí příslušný zákrok v soukromé londýnské nemocnici, kde leží jeho snacha Kate, která se zotavuje z operace břicha z minulého týdne.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ÚS ukázal, že mu jde o budoucnost země. Zvýšení věku odchodu do důchodu se nevyhneme

Je zajímavé, že Ústavní soud posuzoval zákon o zkrácení valorizace penzí nejen z právního, ale hlavně i z ekonomického pohledu, říká k zamítnuté stížnosti opozice ekonom CERGE EI a externí poradce ministra práce a sociálních věcí Filip Pertold. Soudci ve středu označili kroky vlády, která ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechtějí ji ani zadarmo. Čínská konkurence Windows netáhne

Když nabízíte operační systémy zadarmo, není to nutně ještě záruka toho, že půjde o naprostý hit. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili tvůrci operačního systému OpenKylin, který pochází z Číny. I když má podobný vzhled i funkčnost jako systém od Microsoftu, nalákal za půl roku jen 1,1 milionu ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tesla chce v polovině příštího roku zahájit výrobu svého dosud nejlevnějšího elektromobilu

Americká automobilka Tesla hodlá příští rok zahájit výrobu nového elektromobilu určeného pro masový trh za cenu kolem 25 tisíc dolarů, zhruba 570 tisíc korun. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Tesla podle nich o záměru vyrábět nový vůz s označením Redwood informovala své ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turecké vojenské letadlo letělo těsně nad silnicí plnou aut

Agentura Reuters zveřejnila záběry tureckého vojenského letounu, jehož piloti museli ve čtvrtek kvůli technické závadě přistoupit k nouzovému přistání. Kvůli němu se objevilo v extrémně nízké výšce nad dopravou a stadionem v turecké provincii Kayseri.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požár bytu v Prachaticích nejspíš způsobil pes

Vyšetřovatelé čtvrtečního požáru v bytě domu na náměstí Přátelství v Prachaticích se škodou 200 tisíc korun pracují i s verzí, že jej způsobil pes, který pustil sporák. Připomíná to případ z úvodu ledna, kdy kočka se psem způsobili požár v bytě v Českém Krumlově. Hasiči nabádají majitele, ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Část lidovců chce rychlý konec Jurečky. Jasno bude večer

Lidovci v pátek na jednání celostátní konference rozhodují o politickém osudu Mariana Jurečky, svého předsedy a ministra práce a sociálních věcí. Podle informací Práva a Novinek slíbil, že delegátům jasně sdělí, jak vyřešit vnitrostranickou krizi. Někteří nicméně chtějí, aby Jurečka v čele ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf městské firmy nechal zplundrovat les pod Klínovcem kvůli sjezdovce, tvrdí žalobce

V průběhu roku 2018 nechal tehdejší šéf městských lesů Jáchymov Robert Marschner bez patřičných povolení vykácet stromy mezi skiareály Klínovec a Neklid s tím, že jde o stavbu lesní cesty. Podle státního zástupce Jiřího Kučery se ale jednalo o zástěrku pro vybudování nové sjezdovky, která ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena napadená sekerou v Praze šla s kočárkem

Žena, kterou ve čtvrtek přepadl úročník a zranil ji sekerou v pražských Hostavicích, načež skončila v nemocnici, šla v době incidentu po ulici s kočárkem. Dítě je v pořádku. Policie prověřuje, zda případ souvisí s nálezem mrtvoly týž den v části metropole Kyje. Obě místa jsou od sebe ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší herní obchod má hořkou dohru. Microsoft propustí 1900 lidí

Společnost Microsoft pohltila loni v říjnu herní studio Activision Blizzard. Po pár měsících má ale největší herní obchod v hodnotě 69 miliard dolarů (1,57 bilionu Kč) hořkou dohru, americký softwarový gigant totiž oznámil masivní propouštění. A to i ve své vlastní herní divizi Xbox, o místo ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědkyně z Uničova dobývá akademický svět. Vyučovala v Oxfordu, chystá se na Harvard

Když Nicole Štýbnarová z Uničova na Olomoucku vystudovala obor Právo a právní věda na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (PF UK) v Praze, rozhodla se pokračovat ve studiu v cizině. Nakonec se z toho stala studijní a pracovní cesta kolem světa.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud v Haagu nařídil Izraeli: Udělejte vše, abyste zabránili genocidě v Gaze

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu (ICJ) v pátek předběžným opatřením nařídil Izraeli, aby učinil veškeré kroky k zabránění genocidy a aby zlepšil humanitární situaci v Gaze. Soudkyně Joan Donoghueová navíc uvedla, že některá tvrzení Jihoafrické republiky, která koncem prosince podala žádost ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bono nejen jako rocková superhvězda

Surrender: 40 písní, jeden příběh, to je název rozsáhlé autobiografie, kterou sepsal zpěvák irské skupiny U2 Bono. Na sklonku loňského roku získala v podání herce Jana Kolaříka i audioknižní podobu.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Španělská Zaragoza: Domov katedrál, čokolády a Franciska de Goyi

Hlavní město španělského autonomního společenství Aragonie ležící zhruba na půl cesty mezi Barcelonou a Madridem není zdaleka tak „provařené“ jako dvě zmíněné metropole. Poklidná Zaragoza je přehlíženým klenotem a výkladní skříní dědictví více než dvoutisícileté historie s řadou ukázek ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obyvatelé Chicaga zachraňují ikonickou díru v chodníku, má tvar krysy

Obyvatele Chicaga na konci minulého týdne pobouřil neznámý vandal, jenž zalil ikonickou díru v chodníku, která má tvar krysy. Fanoušci této atrakce se však okamžitě dali do kutání, aby díru znovu vyhloubili.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aerolinky Alaska chtějí po Boeingu za utržený panel odškodné 3,4 miliardy

Letecká společnost Alaska Airlines, majitel Boeingu 737 MAX 9, kterému vypadl 5. ledna za letu panel zaslepující nouzový východ, což vedlo k dekompresi, požaduje po výrobci minimálně 150 milionů dolarů (3,4 miliardy korun) odškodného. Stroje, které už prošly nařízenou kontrolou, se mohou ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hledaný muž se přihlásil policistům v Plzni. S drogami v kapse

Dvojí překvapení čekalo na plzeňské policisty. Sám se jim totiž přihlásil hledaný muž. Byl ale pod vlivem pervitinu, a přitom si zapomněl předem z kapsy vyndat další dávky drogy.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zákon proti praní špinavých peněz přitvrdí

Sněmovna v pátek schválila zpřísnění pravidel proti praní špinavých peněz. Zejména se rozšíří okruh subjektů, které budou prověřovat své klienty kvůli možné legalizaci peněz z trestné činnosti. Vládní novelu, která navíc desetinásobně zvyšuje horní hranici jedné z pokut, nyní dostanou ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel vyhlásil termín voleb do Evropského parlamentu

Prezident Petr Pavel oficiálně vyhlásil termín konání voleb do Evropského parlamentu v České republice na pátek 7. a sobotu 8. června. Rozhodnutí hlavy státu podléhá ještě kontrasignaci premiéra. Členské země se již dříve shodly, že volby proběhnou v termínu od 6. do 9. června 2024.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porsche ukázalo druhou generaci Macan a to jako luxusní čistě elektrické SUV

Německá automobilka Porsche představila druhou zcela novou generaci kompaktního luxusního SUV jménem Macan. První deset let stará generace se výrazně proměnila. Nová je maska, světlomety, zadní brzdová linie světel, interiér i pohonná jednotka. Novinka je již jen čistě ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ve Španělsku mají v lednu letní teploty. Pláže ožily

Teploty v jihošpanělském regionu Murcía lámou v těchto dnech rekordy. Ve čtvrtek tam španělská státní meteorologická agentura AEMET na jedné ze svých stanic naměřila 28,2 stupně, což překonalo dosud nejvyšší teplotu z roku 1986, informovala stanice Sky News. Teploty v jižním Španělsku se ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požár kamionu zavřel dálnici D1

Dálnici D1 v pátek odpoledne uzavřela nehoda kamionu na 26. kilometru ve směru na Prahu, kde vozidlo hořelo v odstavném pruhu. Zhruba 20 minut byla dálnice uzavřena i ve směru na Brno. Auto převáželo prázdné obaly, událost se obešla bez zranění.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská společnost dokončila převzetí petrohradských závodů automobilky Hyundai

Ruská společnost Art-Finance dokončila převzetí petrohradských závodů jihokorejského výrobce automobilů Hyundai Motor. S odkazem na sdělení firmy o tom informovala agentura Reuters. Hyundai už v prosinci uvedl, že hodlá továrnu prodat za symbolickou částku a že s firmou Art-Finance jedná ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Toto je změna klimatu.“ Ze zemědělské půdy se v Brazílii stává poušť

Vědci v Brazílii upozorňují, že globální oteplování vyvolává masivní sucha v jinak polosuché klimatické oblasti jihoamerického státu, což způsobuje „urychlený proces dezertifikace“ v zemědělské půdě, tedy přeměnu úrodné půdy na poušť. Záběry na vysušené oblasti v Brazílii poskytla tento ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina letos začne stavět čtyři nové jaderné reaktory

Ukrajina letos zahájí výstavbu čtyř nových jaderných reaktorů. V rozhovoru pro agenturu Reuters to uvedl ministr energetiky Herman Haluščenko. Kyjev o ně plánuje rozšířit stávající Chmelnyckou jadernou elektrárnu, aby kompenzoval ztrátu energetických kapacit v důsledku ruské invaze.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva potulující se psi V Brně napadli a potrhali dva krocany

Plné ruce práce měla ve čtvrtek odpoledne hlídka brněnské městské policie, která spěchala do chatové oblasti na severu moravské metropole, kde potulující se psi napadli v jedné ze zahrad chovné krocany. Strážníci za doprovodu chovatelky hrabavého ptactva zhlédli nejen zahradu plnou vytrhaného ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rychlý nástup, pak strmý pád. Virus Delf.NBX už velkou hrozbu nepředstavuje

Dramatický nástup zaznamenal před Vánocemi škodlivý kód Delf.NBX. Přestože ještě v průběhu loňského roku o této hrozbě slyšel jen málokdo, okamžitě se v listopadu vyšvihl na první příčku žebříčku nejrozšířenějších hrozeb pro operační systém Windows. Jak rychlý byl nástup, tak strmý byl pád. ...

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé se v Národním divadle rozloučili s Janou Hlaváčovou

V historické budově Národního divadla (ND) se v pátek konalo poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou. Smuteční obřad byl otevřený pro veřejnost. Lidé se s oblíbenou umělkyní mohli rozloučit ještě před zahájením piety.

pátek odpoledne 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Automobilový závodník Tlusťák dostal za daňové podvody 5,5 roku

Roky dělal vše pro to, aby mohl nadále závodit. Z drahého koníčku se však stal nezvladatelný kůň, který závodního jezdce působícího v domácích i mezinárodních automobilových soutěžích Antonína Tlusťáka ze Zlínska přivedl za hranu zákona. Během let 2014 až 2018 státu podle soudu způsobil ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zcela nahý muž pobíhal mezi auty uprostřed rušné křižovatky v Chebu

Ačkoliv si drtivá většina čtenářů sociálních sítí myslela, že muž promenádující se uprostřed křižovatky na hlavní dopravní tepně v Chebu byl zfetovaný, ukázalo se, že je jen pořádně opilý. Nicméně si vysloužil obvinění z výtržnictví.

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na kole po viaduktech. Trať u Stodu na Plzeňsku se má změnit v cyklostezku

Místo expresů na Mnichov budou možná po trati mezi Stodem a Holýšovem za pár let kmitat cyklisté. Železnice tady totiž v rámci modernizace koridoru Plzeň – Furth im Wald povede v nové stopě, o stávající těleso už projevilo zájem hejtmanství.

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Incident u přehrady v Brně: Dva muže, kteří Ukrajince napadli, potrestal soud za výtržnictví

Zatímco osmatřicetiletý Ukrajinec Roman Rohozin, kterého státní zástupce viní z vraždy mladého Roma na Brněnské přehradě, si na verdikt musí počkat do začátku března, další účastníci loňského incidentu už své tresty znají. Dva muži, kteří Ukrajince společně se zemřelým mladíkem napadli, potrestal ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladíci, kteří v rakouském vlaku pustili Hitlerův projev, musí na výchovný kurz

Dva mladí Rakušané, kteří loni v květnu prostřednictvím tlampačů ve vlaku rakouských drah (Ă–BB) pustili záznam projevu nacistického diktátora Adolfa Hitlera, musejí za trest na výchovný kurz. V pátek o tom informovalo státní zastupitelství ve Vídni. Během vyšetřování se ke svému činu přiznali ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaměstnanci úřadu OSN se podle Izraele podíleli na útoku ze 7. října. Dostali výpovědi

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky (UNRWA) dal výpověď svým zaměstnancům, kteří se podle Izraele podíleli na teroristickém útoku na jihu Izraele ze 7. října. Oznámil to v pátek šéf UNRWA Philippe Lazzarini s tím, že úřad tvrzení Tel Avivu prověří. K ukončení pracovních smluv dotyčných osob ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na severu Itálie řádí fantom silnic. Po nocích likviduje rozbrušovačkou rychlostní radary

Italská policie intenzivně pátrá po sabotérovi, který už několik měsíců po nocích rozbrušovačkou likviduje rychlostní radary. Fantom silnic řádí na severu země, kde vyřadil z provozu už dvanáct přístrojů a stal se hrdinou sociálních sítí, zatímco úřady běsní.

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie stíhá člověka za vyvěšení vlajky s písmenem Z na akci nymburských komunistů

Policie stíhá člověka, který loni v červnu na akci nymburských komunistů vyvěsil vlajku s písmenem Z. Je podezřelý z trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Uvedla to Česká televize s odvoláním se na Štěpána Brunclíka z nymburského státního ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurečka nekončí

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka ustál tlak a zůstane v čele resortu i KDU-ČSL. Oznámil to v pátek večer po celostátní konferenci, kde měl představit řešení vnitrostranické krize.

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzští farmáři uspěli. Vláda po protestech upustila od zvýšení daně na zemědělskou naftu

Francouzská vláda po rozsáhlých protestech upustí od plánů na zvýšení daně na naftu využívanou pro zemědělské účely. Podle agentury Reuters to v pátek oznámil premiér Gabriel Attal, který se tak snažil uklidnit hněv zemědělců hrozících zablokováním klíčových dopravních tepen vedoucích do hlavního ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aby se lidé na Ukrajině dozvěděli, co se reálně stalo. Putin slibuje rychlé vyšetření pádu iljušinu

Nález částí těl s ukrajinským tetováním a ukrajinských dokladů v oblasti, kde se ve středu zřítil ruský vojenský transportní letoun Il-76, ohlásili v pátek ruští vyšetřovatelé. Moskva tvrdí, že na palubě letadla byli ukrajinští váleční zajatci. Ruský prezident Vladimir Putin z útoku obvinil ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volebních místností v Česku bude při ruských prezidentských volbách méně, posteskla si Zacharovová

Při prezidentských volbách Rusko otevře volební místnosti ve všech zemích, kde má diplomatické mise, a to včetně zemí „nikoli přátelských“. Prohlásila to v pátek podle agentury TASS mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Postěžovala si zároveň, že v některých zemích bude ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seriál Smysl pro tumor je o životě a boji s nemocí, říká Jiří Bartoška

„Příběh seriálu Smysl pro tumor je o tom naučit se žít s nemocí a naučit se s ní bojovat,“ říká Jiří Bartoška, který hraje jednoho z pacientů onkologického oddělení, kde se odehrává příběh mladého studenta, jemuž rakovina obrátí život naruby. „I v těžkých chvílích se dá vylovit nějaká ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký senátor požaduje pozastavit prodej amerických zbrojovek české CSG, považuje ji za rizikovou

Americký senátor James David Vance považuje za bezpečnostní riziko schválený prodej části americké společnosti Vista Outdoor české zbrojovce Czechoslovak Group (CSG). Vance, který je členem výboru pro zahraniční investice v USA (CFIUS), se kvůli tomu písemně obrátil na americkou ministryni financí ...

pátek v podvečer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf Evropské rady Michel otočil. Po kritice do europarlamentu kandidovat nebude

Předseda Evropské rady Charles Michel po kritice změnil rozhodnutí a nebude kandidovat v červnových volbách do Evropského parlamentu. Oznámil to v pátek s odůvodněním, že nechce podrývat práci své instituce. Michel vede summity šéfů sedmadvacítky zemí Evropské unie a dnešní rozhodnutí mu ...

pátek večer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

AI už nahrazuje dětem kamarády

Všemožné formy umělé inteligence už používají v různé míře dvě pětiny dětí druhého stupně základní školy. Některým už chatboty nahrazují kamarády. Vyplývá to ze zjištění společnosti Scio.

pátek večer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko dokazuje nástup ukrajinských zajatců do letadla videem. Na záběrech je rozeznat nejde

Ruští vyšetřovatelé zveřejnili video, které údajně ukazuje nástup ukrajinských válečných zajatců do ruského letounu Il-76 ruských leteckých sil, který podle Moskvy později ukrajinské síly sestřelily v ruské Bělgorodské oblasti. Na zrnitých záběrech z dálky jsou vidět jedoucí automobily vedle ...

pátek večer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řetězová nehoda uzavřela most v Ústí nad Labem

Dopravní nehoda čtyř aut uzavřela v pátek večer most Dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem, který spojuje centrum města se čtvrtí Střekov. Kolizi pravděpodobně zavinil opilý řidič.

pátek večer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odvolaný Ševčík žaluje Vysokou školu ekonomickou

Odvolaný děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík podal na školu žalobu, s odvoláním z funkce dlouhodobě nesouhlasí. Ševčík to řekl Českému rozhlasu.

pátek večer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Húsíové hlásí zásah britského ropného tankeru, posádka bojuje s požárem

Jemenští Húsíové v pátek oznámili, že jejich námořní síly udeřily na „britský ropný tanker Marlin Luanda“ v Adenském zálivu a způsobily požár. Jemenští povstalci použili řadu námořních raket a zásah byl přímý, řekl podle agentury Reuters v prohlášení mluvčí Húsíů.

pátek večer 26/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru