Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 27. leden 2024
úterý 21. 5. 2024, 15:05

archiv zpráv pro 27. leden 2024

Nic neuměli, ale dokázali to. Ze staré stodoly má mladý pár skvělý dům

Blázni. I tak by mohli někomu připadat. Bez jakýchkoli zkušeností a s omezeným rozpočtem si mladý pár pořídil stodolu z šedesátých let devatenáctého století, aby ji přestavěl na úžasné bydlení. Vše chtěli stihnout za rok, přestože museli oba chodit do zaměstnání, aby si na rekonstrukci vydělali.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Máme gardisty z dalších států. Jsem připraven na konflikt s Bidenovou vládou, hlásí guvernér Texasu

Texaský guvernér Greg Abbott se pouští do stále ostřejšího sporu s administrativou amerického prezidenta Joea Bidena. Poté, co Nejvyšší soud USA tento týden rozhodl, že federální vláda může odstranit žiletkový drát, který Texas místy instaloval kvůli množství ilegálních migrantů, oznámil Abbott, ...

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američané plánují rozmístit v Británii jaderné zbraně. Kvůli Rusům

Spojené státy plánují ve Velké Británii rozmístit jaderné zbraně, napsal list The Telegraph s tím, že je to poprvé po 15 letech. Jde o reakci na zvyšující se hrozby ze strany Ruska.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud nařídil Trumpovi zaplatit novinářce skoro dvě miliardy za pomlouvání

Soud nařídil bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zaplatit dalších 83,3 milionu dolarů (asi 1,9 miliardy Kč) novinářce Jean Carrollové jako odškodnění za poškození její pověsti. Trump novinářku pomlouval, že je lhářka, poté, co jej Carrollová obvinila, že ji sexuálně zneužil. ...

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Květiny promluví za vás. Jaké jsou ideální k Valentýnu? Naučte se tuhle květomluvu

Správně zvolená květina umí vykouzlit ta pravá slova ve chvíli, kdy vám docházejí. Podívejte se s námi na to, co mohou jednotlivé květiny naznačit.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kanadský zpěvák Rufus Wainwright prodává svůj dům z roku 1926. Podívejte se, jak je kouzelný

Kanadský zpěvák a písničkář Rufus Wainwright se rozhodl prodat svůj dům nacházející se v Los Angeles. Chce za něj 2,2 milionu dolarů. Kromě několika ložnic v něm najdete i úchvatnou knihovnu.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zelená úsporám Light a Oprav dům po babičce: Tyhle změny platí od 17. ledna 2024

V polovině ledna se znovu spustil dotační program Nová zelená úsporám Light a program Oprav dům po babičce byl doplněn speciálním výhodným úvěrem. Kdo využije všechna opatření, na která má v rámci programů nárok, může podle propočtů společnosti V-systém elektro ušetřit až 90 % nákladů na energie.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak na výběr dětské postýlky? Myslete hlavně na bezpečnost. Na ceně tolik nezáleží

Dětský pokoj je místem pro hru, učení, ale i odpočinek. A právě odpočinkem v dětském pokoji tráví naši nejmenší v prvních měsících života nejvíce času. Ptáte se, jak vybrat dětskou postýlku? Kromě designu nezapomeňte zvážit i bezpečnost.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sezónní pečení v lednu: Vyzkoušejte tyhle dobroty z jablek i kaštanů. Určitě si pochutnáte

Leden v kuchyni? Výzva přijata! Přestože se zdá, že zima je obdobím kulinářského spánku, ukážeme vám, jak ji proměnit v dobu plnou chutí a vůní. Díky sezónním potravinám, jako jsou jedlé kaštany nebo jablka, můžeme upéct úžasné poklady. Připravte se na recepty, které zahřejí nejenom tělo, ale i ...

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete začít chovat rybičky? Poradíme vám, jak založit akvárium a jaké druhy rybek vybrat

Chcete si bydlení zpestřit o pohled do akvária plného barevných rybiček? Pak byste měli vědět, co všechno taková akvaristika obnáší. Základem je výběr dostatečně velkého akvária a druhů ryb, které v něm budou žít. S tím vším vám rádi poradíme.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše domy bez pardonu: Fasádní puzení

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

To je ale smrad! Zkuste 12 tipů proti zápachu v lednici od našich babiček. Tyhle věci máte doma!

Komu se to nestalo. Otevřel dveře chladničky a doslova ho porazil zápach jako hrom. Jak se nelibého odéru zbavit snadno, rychle a levně? Využijte obyčejné věci, které máte doma. Nejvíc jich najdete v kuchyni.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zbavte se amatérských chyb při malování domova. Bez nich půjde všechno snadno a lépe

Chystáte se na malování stěn ve vašem domově a potřebujete vědět, jak na to? Přečtěte si náš podrobný průvodce, který vám ukáže, jak krok za krokem proměnit vaše stěny a dodat jim nový vzhled.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Odhalujeme: Nebezpečí benzínu E10 pro vaši sekačku a jak se vyhnout problémům

S benzínem s označením E10 se od letošního ledna budeme postupně setkávat na všech čerpacích stanicích. Je potřeba tedy zapomenout na staré návyky a naučit se nová paliva správně používat i u zahradní techniky.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na přiznání k dani z nemovitosti už jen pár dní. Za podání těsně po lhůtě ještě pokuta nehrozí

Na podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí je už jenom pár dní. Ti, kterých se to týká, tak musí učinit do středy 31. ledna. Pokud někdo přiznání nepodá včas, dostane ještě šanci to bez sankce napravit, sdělila Novinkám a Právu generální ředitelka Finanční správy Simona Hornochová.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U mne budete jíst, co dům dá, vzkázal hostům majitel drážďanské restaurace. A roztrhal jídelní lístek

Svérázně se vypořádal majitel jedné restaurace v Drážďanech Daniel Fischer se stále dražšími potravinami, zvýšenou DPH a nedostatkem personálu. Demonstrativně roztrhal jídelní lístek a skrze média lidem vzkázal, že u něj teď budou jíst, co dům dá.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Může mráz popálit dýchací cesty? Takhle se vyhnete bolesti na plicích

Strávíte-li celý den sezením za stolem, je příjemné se jít po práci ven protáhnout a nadýchat čerstvého vzduchu, a to i za mrazivého počasí. Je to také velmi zdravé, takže proč ne? Jenže při extrémně nízkých teplotách se můžou dostavit nepříjemné pocity a pálení v dýchacích cestách.

sobota v noci 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt Jan Rampich bez obalu: Výraz domu: Exprese, nebo klid?

Exprese podle slovníku cizích slov znamená citově nadnesené vyjádření. Ne každý touží po sobě na zemi zanechat výraznou a nepřehlédnutelnou stopu, dům neklidný a plný napětí, překvapivých tvarů a neobvyklých proporcí. Velmi to souvisí s citovým ustrojením každého z nás.

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vltavská filharmonie plánovaná pro Prahu dostala detailnější podobu včetně interiéru a všech sálů

Čtvrteční přednáškou byla v pražském Centru architektury a městského plánování zahájena výstava Praha zítra? Vltavská filharmonie. Sám Bjarke Ingels z ateliéru BIG přijel představit mírně upravený vítězný návrh Vltavské filharmonie, jenž by měl do několika let začít vyrůstat ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Za institutem nového kancléře Vašiny stojí Pavlovi sponzoři

Za strůjce výměny Jany Vohralíkové za Milana Vašinu na pozici vedoucího Kanceláře prezidenta republiky bývá označován přítel hlavy státu Petr Kolář. Vliv však mohlo mít také podnikatelské trio Dušan Šenkypl, Jan Barta a David Holý. Miliardáři, kteří sponzorovali kampaň Petra Pavla, totiž posílají ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Islámský stát nebezpečně posiluje

Před deseti lety byl Islámský stát (IS) na vrcholu moci, když ovládal sever a západ Iráku. Před pěti lety zažívala tato teroristická organizace naopak útlum, když přestala kontrolovat poslední území v Sýrii. Jenomže ani poté nezanikla. A nyní opět posiluje, uvádí server Foreign Policy. Teroristé ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bělobrádek: Důvěra Jurečkovi byla těsná. Uvidíme, jak to bude dál

Důvěra, kterou lidovci vyslovili v pátek na celostátní konferenci předsedovi KDU-ČSL Marianu Jurečkovi, byla těsná, upozorňoval po jejím konci bývalý šéf strany a poslanec Pavel Bělobrádek. Jurečka se ve funkcích udržel jen o tři hlasy.

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co je pro vás horší: Tuk, nebo cukr? Podívejte se, proč je v tom řada nejasností

Jen v málokteré oblasti se mění trendy tak rychle, jako ve výživě. V devadesátých letech byl tuk vyhlášen nepřítelem číslo jedna. Začaly se tedy vyrábět nízkotučné potraviny, v nichž byl tuk nahrazen povětšinou cukry. Populace tloustla dál. A tak se cukr dostal na listinu škodlivin, kdežto tuk byl ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máte nebo znáte statečného psa? Nominujte jej do ankety Statečné psí srdce

Anketa Statečné psí srdce má další pokračování. Její pořadatelé vyhlásili již 14. ročník, ve kterém budou oceněni profesionální i laičtí psi. Podívejte se na podrobnosti, možná doma nebo v okolí znáte čtyřnohého přítele, který by si ocenění zasloužil.

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

KVÍZ: Podivné, nesmyslné a bizarní rekordy

Jistě, dnes to bude spíše tipovačka, ale berte tento kvíz v prvé řadě jako náhled do toho, v čem všem jsou lidé, a vlastně nejen oni, ochotni překonávat rekordy. Věděli jste například, že existuje rekord ve společné jízdě psa a kočky na koloběžce nebo v pískání nosem? Doplňte si své znalosti ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chceme vyprávět silný a nadčasový příběh, říká režisér Pavel Soukup o seriálu Metoda Markovič: Hojer

Jeho seriál #martyisdead obdržel cenu International Emmy Awards, další #annaismissing získal cenu Trilobit a je nominován na Českého lva. Nyní režisér Pavel Soukup natočil pro Voyo příběh o dopadení a usvědčení sériového vraha normalizačního Československa Ladislava Hojera kriminalistou Jiřím ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američané zničili raketu Húsíů, Londýn varuje odvetou za útok na tanker

Spojené státy po úspěšném pátečním útoku Húsíů na loď Marlin Luanda v Adenském zálivu, která poté začala hořet, odpověděly útokem na jejich pozice. V noci na sobotu znovu zaútočily na postavení Húsíů v Jemenu a zničily při tom další jejich raketu. Na síti X o tom informovalo regionální ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejpodivnější motoristický závod? Britové v podivných autech zdolávají rozblácený kopec

Na světě existuje celá řada zajímavých motoristických sportů, během nichž se soutěží ve zvláštních strojích a disciplínách. Britské Sporting Trials ale patří ke skutečným bizarnostem.

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak nebýt v únoru na šrot? Zkuste to bez alkoholu, nealko může být i víno. Ale pít se dají i jiné dobroty

Užijte si "suchý" únor neboli jeden měsíc bez alkoholu. A uvidíte, co se stane s vaším tělem i hlavou. Abyste však příliš netrpěli, vyberte si náhradní řešení. Do sklenky nalijte nealko víno, dopřejte si kvalitní čaj, ozdravte tělo kombuchou, zažeňte žízeň moštem…

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Nejde jen o zákon, ale o to, jak se uplatňuje

Před ministerstvem spravedlnosti se v úterý večer konal protest kvůli verdiktu v případu opakovaného znásilňování dcery družky. Odvolací řízení ho výrazně zmírnilo, ze tří let natvrdo na podmínku. Oběť se následně zhroutila. Verdikty soudů sice bývají kritizovány, ale málokdy vyvolají takové ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pěšky 600 kilometrů na území nepřítele. Ukrajinci prozradili, jak ničili ruské bombardéry

Ruská armáda loni v srpnu přišla celkem o pět bombardérů Tu-22M3. Jejich zničení se celou dobu připisovalo Ukrajině, která o tom ale dosud mlčela. Teď však promluvila ukrajinská vojenská rozvědka (HUR), podle níž za zničením nebo vyřazením tří z nich stojí ukrajinská průzkumná jednotka, kterou ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turci získají po schválení vstupu Švédska do NATO stíhačky F-16 za 23 miliard

Americká administrativa schválila prodej stíhaček F-16 Turecku za 23 miliard dolarů (525 miliard Kč). Napsala to v noci na sobotu agentura AP, podle níž tak Spojené státy reagují na to, že Turecko v tomto týdnu po dlouhém váhání schválilo přistoupení Švédska k NATO.

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Annette Nesvadbová: Miluju cestování a stanování, ale zároveň se snažím v přírodě co nejméně rušit

K mladému páru, Jirkovi a Anetě, se uprostřed noci vetře Jirkova matka a její nečekaný noční vpád se vzápětí začne měnit v nekončící spolužití ve třech. Vtipný, ale zároveň mrazivě děsivý film si po karlovarském festivalu získává i publikum v kinech. Mladou ženu, oběť manipulativní tchyně, ...

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rumunská kamioňačka přetvořila svůj vůz do velmi osobitého stylu

Do velmi osobitého stylu, který by se dal označit jako Barbie, přetvořila svůj kamion pětatřicetiletá rumunská řidička známá jako Georgeta. Povolání kamioňačky se věnuje už 12 let a na cestách ji aktuálně doprovázejí dvě kočky. „Žena musí být ženou, bez ohledu na její povolání,“ říká.

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přicházejí jarní prázdniny: Podívejte se na jejich termíny a najděte si nejlepší výlety v ČR!

Jaro se blíží a s ním i jarní prázdniny! Ať už bydlíte kdekoli v Česku, přinášíme vám spoustu inspirace na výlety, které obohatí vaše volné dny a nezruinují váš rozpočet. Od historických měst až po zasněžené sjezdovky – připravte se na dobrodružství!

sobota ráno 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Požár domu na Jindřichohradecku způsobil škodu za tři miliony

Škodu tři miliony korun způsobil páteční požár rodinného domu v obci Okrouhlá Radouň na Jindřichohradecku. Majitelé opustili dům dřív, než začalo hořet, informovali jihočeští hasiči na síti X.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Nekončící stalinismus jako ruský základ

Boris Akunin se stal v uplynulém čtvrtstoletí nejpopulárnějším ruským spisovatelem mezi autory, o kterých lze mluvit jako o beletristech i jako o tvůrcích hodnotné literatury. Jeho knihy především o detektivovi konce 19. a začátku 20. století Erastu Fandorinovi mu zajistily obrovský ...

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Živý plot z buku na zahradě zazáří

Kdo by neznal dárce bukvic, habána z lesa? Buk tam roste pro užitek i pro krásu, jíž se chlubí až do kmetného věku. Když ho geometricky ztvárníme nůžkami na živý plot, užijeme si jeho sezonní proměny i na své zahradě.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Které hrady a zámky mají otevřeno i v zimě? Právě tyhle, tak hurá na výlet

Baví vás naše hrady a zámky? Nemusíte čekat na jaro, až začne hlavní turistická sezona, některé památky mají otevřeno i v zimě. Kde vás rádi uvidí a co zajímavého můžete na oplátku vidět vy?

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Krkonoších je silný vítr, lanovky stojí

Horská služba Krkonoše v sobotu vydala výstrahu před silným větrem, který by mohl mít na hřebenech v nárazech rychlost až kolem 110 kilometrů v hodině. Kvůli silnému větru se v sobotu nerozjela kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku a lanovka z Horních Míseček na Medvědín.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sankce selhávají. Rusko loni dovezlo ze Západu čipy za desítky miliard

Rusko dovezlo minulý rok pokročilé mikročipy a polovodiče za 1,7 miliardy dolarů (39 miliard korun). Většina jich byla importována ze Západu navzdory sankcím, kterým čelí. Uvedla to ve čtvrtek agentura Bloomberg s odvoláním na nezveřejněná data ruské celní správy

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Popularita Windows 7 pozvolna roste. Ukončené podpoře navzdory

Podpora operačního systému Windows 7 byla ukončena již zkraje roku 2020. Kdo by hádal, že tento systém upadne během let v zapomnění, byl by na omylu. Jeho popularita v posledních měsících dokonce ještě pozvolna stoupá. Dokládají to data analytického portálu StatCounter.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak může pařížský syndrom zničit dovolenou

Paříž je proslavená jako město lásky. Miliony lidí do ní ročně přijíždějí s jasnou představou získanou z romantických filmů či sociálních sítí a střet s realitou pro ně může být devastující. Kdo pařížským syndromem trpí nejčastěji a může k němu dojít i při cestování jinam než do Francie?

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Emma Stone prodává dům, který je jako dělaný pro princezny. Tady se můžete přesvědčit

Herečka Emma Stone, kterou můžete znát například z filmů Cruella nebo Favoritka, se rozhodla prodat svůj dům nacházející se v Los Angeles. Bungalov vás zaujme svým pastelově laděným interiérem, v němž se budete cítit jako v pohádce.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vláda trpí nedostatkem kompetence i odvahy, míní Maláčová

Vláda Petra Fialy (ODS) neumí vládnout a svými kroky jen prohlubuje problémy v ekonomice, a tím i rozkol ve společnosti. Právu to řekla exministryně práce a sociálních věcí a nyní poradkyně Českomoravské konfederace odborových svazů Jana Maláčová (SOCDEM).

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gérard Depardieu ve spirále pádu

Skandál kolem „Obelixe“ francouzské kinematografie nebere konce. Herec Gérard Depardieu, obviněný ze znásilnění a sexuálně nevhodného chování, se ocitl na černém listě francouzské televize, filmu i divadla. Přijde o Řád francouzské legie a není už ani v síni slavných pařížského muzea ...

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Král Karel je po operaci, daří se mu dobře. Potvrzuje to královnin úsměv

Britský král Karel III. v pátek podstoupil zákrok kvůli nezhoubnému zbytnění prostaty a po operaci je v pořádku a daří se mu dobře. S odkazem na zdroj z králova okolí to uvedla agentura Reuters.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před rokem byl odpor proti Babišovi silnější než dnes, říká politolog Kopeček

V roli hlavy státu by si šéf ANO Andrej Babiš zřejmě počínal podobně jako Miloš Zeman, říká s odstupem roku od Babišovy prohry v prezidentských volbách politolog Lubomír Kopeček. Očekává však ještě nárůst počtu voličů hnutí ANO.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Proti Istanbulské úmluvě

Jsem zásadně proti Istanbulské úmluvě! Vím, o čem mluvím. Já jsem jednou v Istanbulu byl!!!

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studená podlaha nad garáží? Koberec může být nečekaný spojenec!

Venku mrzne, fouká a teploty strmě padají pod bod mrazu. Období, kdy se snažíme udržet doma teplo a zároveň nezbankrotovat na vysokých účtech za energie, je tady. Aby vám z nich nemusel běhat mráz po zádech, poradíme, jak chytře ušetřit na nákladech za vytápění.

sobota dopoledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dálnici D6 uzavřela nehoda čtyř aut, na místě jsou i zranění

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří ve směru na Karlovy Vary dopoledne uzavřela nehoda několika aut. Jedno skončilo na střeše, další jsou v příkopě. Nehoda si vyžádala i zraněné, informoval krajský policejní mluvčí Jan Bílek. Podle mluvčího hasičů na místě havarovala čtyři auta.

sobota v poledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinné dobrodružství: Jak plánovat dovolenou, kterou si všichni užijete? Tady je návod

Chystáte se na dovolenou s dětmi a už teď máte obavy, jak to vše zvládnete? Nezoufejte! S těmito tipy bude vaše rodinné cestování nejen snadnější, ale i plné nezapomenutelných zážitků a radosti.

sobota v poledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Podezřelý z napadení dvou lidí v Praze se přiznal k vraždě u Kyjského rybníka. Je v péči psychiatrů

Podezřelý, kterého policie v pátek zadržela v souvislosti s napadením několika lidí v Kunratickém lese a čtvrtečním útokem sekerou na ženu s kočárkem, se podle policie přiznal také k vraždě muže, který byl v týdnu nalezen u břehu Kyjského rybníka. Třiadvacetiletý muž je v současnosti ...

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výměna stráží aneb Mami, teď se starám já

Po společném vaření u mámy jsem jí při loučení bezmyšlenkovitě řekla: „Nezapomeň pak dojíst tu zeleninu.“ Obě jsme se zasmály, ale trochu se i zarazily. Období, kdy si matka s dcerou začnou vyměňovat role, je velká výzva. Mnohdy nám není zcela jasné, kdo a v čem převezme řízení, ...

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slováci posílají Dankovi peníze na jednosměrnou cestu do Ruska

Na transparentní účet prezidentského kandidáta a předsedy vládní Slovenské národní strany (SNS) Andreje Danka posílají Slováci hromadně jeden cent (25 haléřů) s odkazy jako „Na jednosměrnou letenku na Mars“ nebo „Na cestu do Ruska“. Danko si bude z transparentního účtu financovat svou ...

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Otevřené Bugatti Mistral původně vůbec nebylo v plánu. Je posledním silničním modelem s motorem W16

Poslední silniční model značky s motorem W16 je skutečný unikát. Automobilka totiž původně vůbec neplánovala model rodiny Chiron s otevřenou střechou. Vývoj modelu tak probíhal prakticky znovu od začátku.

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vedení zemí NATO přijalo fašismus jako normu, fantazíruje předseda ruské Státní dumy

Vedení zemí NATO přijala fašistickou ideologii, uvedl předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Volodin. Podle něj by to mohlo vést k nové světové válce. Volodin ale své tvrzení nijak nepodložil.

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ikonické domy v ČR: Winternitzova vila. Můžete přijít na návštěvu a dokonce i přespat

Architektonický skvost najdete na pražském Smíchově, kde si ho nechali postavit Josef a Jenny Winternitzovi počátkem 30. let minulého století. Pro čtyřčlennou advokátovu rodinu a personál to byl opravdu velkorysý projekt, několik proměnlivých podlaží slibuje plochu 533 m².

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Protestující francouzští zemědělci zničili část zboží v českém kamionu

Český kamion převážející zeleninu byl v pátek při protestech francouzských zemědělců zastaven demonstranty na jihu země u města Narbonne. Ti ho otevřeli a vyházeli z něj část přepravovaných rajčat. Upozornil na to v sobotu dopoledne na síti X europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Incident ...

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na západě Čech hrozí v noci mrznoucí mlhy

Na západě Čech se v noci a v neděli dopoledne mohou tvořit mrznoucí mlhy, případně slabá námraza. Vliv na to bude mít postupné slábnutí větru. Na východě Čech a v severozápadní polovině Moravy a Slezska bude v sobotu ale ještě hodně foukat. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav ...

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dlužíte na zdravotním pojištění? Stát vám možná něco odpustí

Dlužíte na zdravotním pojištění? Pak vám stát promine některé vaše dluhy, konkrétně promine penále a exekuční náklady. Jaké jsou podrobnosti?

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Německu se dohodli na předčasném ukončení stávky, vlaky se rozjedou dřív

Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) a odbory strojvedoucích GDL se dohodly na předčasném ukončení stávky, která měla původně trvat do pondělního večera. O mzdových sporech budou dále jednat.

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Německu se protestovalo proti ultrapravici

V západoněmeckém DĂĽsseldorfu v sobotu začala velká demonstrace proti pravicovému extremismu namířená proti parlamentní straně Alternativa pro Německo (AfD). Organizátoři avizovali tisíce účastníků, informoval web magazínu Die Zeit. Novinky událost sledovaly živě.

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kapela Anděl Brothers: Všichni se občas cítíme jako lúzři

Goodfellas byla výrazná česká hudební skupina minulých let. Loni se její jádro po odmlce vrátilo na scénu a vydalo písničku Lůzr doprovázenou klipem Ondřeje Urbance. Byl to její první krok. Další následují. Na otázky odpovědělo celé trio, které tvoří bratranci Tom, Jonny a Jakub Andělovi.

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skibusy v Peci pod Sněžkou přišly o sponzory, pojedou ale dál

Skibusy v Peci pod Sněžkou, provozované patnáctým rokem soukromým dopravcem, přišly kvůli nerovným podmínkám ve financování o podporu zlomku místních ubytovatelů, kteří jako jediní na provoz minibusů nějaký čas přispívali.

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na výběru předložky do koupelny si dejte záležet. Může zabránit vzniku úrazu

Pro někoho nezbytnost, pro jiného banalita. Řeč je o koupelnových předložkách. Kromě toho, že umí koupelnu dokonale zútulnit, mají velmi důležitou úlohu - zabránit uklouznutí. Jak vybrat takovou podložku, aby splňovala všechna vaše kritéria na bezpečnost a zároveň estetičnost?

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Slováky pobouřila fotografie ministryně s předčasně narozeným dítětem v náručí

Uprostřed chřipkové sezony se slovenská ministryně zdravotnictví Zuzana Dolinková (Hlas) fotografovala v popradské nemocnici s předčasně narozeným dítětem. Neměla na sobě roušku ani respirátor, byla bez ochranného pláště a na rukou měla hodinky i náramek. Lékaři i veřejnost její nezodpovědný ...

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete letos lépe vyjít s financemi? Tady je 8 tipů, které vám k tomu pomohou

Peněz není nikdy dost. A když je jich spíše málo, hodí se nějaký návod na to, jak je udržet a využívat smysluplně. Podívejte se, jak si poradit v době, kdy na rodinný rozpočet útočí vysoké ceny energií, potravin, produktů a služeb. Může se to hodit.

sobota odpoledne 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nárůst detekcí je dvojnásobný. Agent Tesla opět nabírá na síle

Koncem loňského roku to vypadalo, že škodlivý kód Agent Tesla je na ústupu. Před Vánocemi ale množství detekcí tohoto nezvaného návštěvníka na počítačích s Windows opět raketově vystřelilo. V současnosti tak jde o nejrozšířenější hrozbu vůbec.

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mezi Prahou a Berounem nejezdily rychlíky, na pražské trati bude výluka i v neděli

Trať z pražského hlavního nádraží do Radotína je během prací na Branickém mostě neprůjezdná, stejně tak se nedá vlakem jezdit mezi Radotínem a nádražím Praha-Smíchov. Ovlivňuje to běžné vlaky i mezinárodní rychlíky.

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uměle vytvořené pornoobrázky Taylor Swift zburcovaly internet. Bílý dům volá po změně zákonů

Uměle vytvořené explicitní obrázky popové hvězdy Taylor Swift viděly v posledních dnech na sociálních sítích X, Telegram a dalších platformách desítky milionů lidí. V reakci na to se ale také zvedla masivní vlna odporu – nejen mezi četnými fanoušky zpěvačky. K věci se vyjádřil dokonce ...

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedno zrcadlo nestačí. Poradíme vám, kde všude v koupelně můžete použít zrcadlové plochy

Hlavním úkolem zrcadla v koupelně je zobrazit vaši maličkost, zejména obličej. Ale zrcadlová plocha umí daleko víc, lépe odráží světlo umělé i přirozené a zvětšuje prostor. A pořád to není všechno, zrcadlo se dá použít třeba i takhle.

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ruští diverzanti zabili v Sumské oblasti dva civilisty, hlásí Ukrajina

Ruská průzkumná a sabotážní skupina pronikla v sobotu ráno do ukrajinské Sumské oblasti a zastřelila dva civilisty – bratra a sestru. S odvoláním na ukrajinské úřady to napsaly server RBK-Ukrajina a také agentura AFP. Útok se podle nich odehrál v pětikilometrovém pásmu u hranic s Ruskem ...

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na železniční trati na Karvinsku byl po tragické nehodě částečně obnoven provoz

Zatím na jedné koleji byl v sobotu po 16. hodině obnoven provoz na železniční trati u Dolní Lutyně na Karvinsku, kde se ve středu srazil rychlík s kamionem. Vlaky zde zatím musí jezdit omezenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu.

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý řidič dodávky srazil v Praze dopravního policistu

Dopravního policistu, který zrovna řešil přestupek jiného řidiče, srazil v sobotu odpoledne v Chlumecké ulici v Praze opilý řidič dodávky. Z místa nehody se navíc pokusil ujet. Zraněného policistu záchranáři převezli do nemocnice.

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další země pozastavují financování úřadu OSN pro palestinské uprchlíky, nově i Německo

Po Spojených státech, Kanadě či Austrálii v sobotu oznámily pozastavení financování úřadu OSN pro palestinské uprchlíky (UNRWA) také Itálie, Británie, Finsko či Nizozemsko, informuje agentura Reuters. V sobotu večer se mezi tyto země zařadilo podle agentury DPA také Německo. Země se pro tento ...

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hnojit, nebo nehnojit pokojové rostliny v zimě? Překvapí vás, na čem záleží

V zimě vyžadují pokojovky trochu jinou péči než po zbytek roku. Základní pravidlo zní: „Hnojíme a zaléváme pouze rostliny kvetoucí v zimě”.

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle koření vás v zimě pořádně zahřeje. Podívejte se na 7 druhů, které by ve vaší spíži neměly chybět

Od starověkých bylinných tradic až po moderní vědecké poznatky je prokázáno, že některá koření a bylinky přinášejí do našeho těla teplo. Dále tito kulinářští společníci obohatí chuť jídel a do organismu dodají zdraví prospěšné látky. Pojďme se blíže podívat na skrytou sílu konkrétních bylin a ...

sobota v podvečer 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kdysi utajovaná raketová základna ožila střelbou a rachotem motorů

Porušit zákaz vstupu k objektu, který se začal nad obcí Mokrá-Horákov budovat v roce 1978, znamenalo velký problém spojený s policejním vyšetřováním. Šlo totiž o přísně utajovaný vojenský objekt, ve kterém bylo po uvedení do provozu v roce 1981 v pohotovosti dvaatřicet raket určených ...

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šimíček: Vládu jsme nechválili, práva seniorů prostě neporušila

Pod nálezem, který posvětil vládní postup při snížení mimořádné valorizace penzí, je podepsán jako soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček. Proč Ústavní soud nepodpořil návrh hnutí ANO, kde končí snesitelnost obstrukcí a proč by soudce neměl opakovat mandát?

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Město patří všem – zvířatům i lidem, skandovali umělci v Ostravě

Plyn není in. Nejsem parazit, jsem kámoš. Holub je tu taky doma. Nechte naše hnízda. Takové a další slogany se v sobotu odpoledne objevily v rukou ostravských umělců sdružených kolem městské galerie Plato, kteří vyrazili demonstrovat do centra Ostravy za práva zvířat.

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na vlně mexických chutí: Vydejte se s námi na cestu nejen za tortillou a guacamole

Cestování za jídlem je vždy vzrušující a konkrétně Mexiko nabízí gastronomické zážitky, které pohladí chuťové pohárky každého milovníka jídla. Od pikantních chilli papriček přes křupavé tortilly až po jemné guacamole, mexická kuchyně je kaleidoskopem chutí a barev. Pojďme ji prozkoumat!

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Koncert v Kyjevě, na kterém vystoupil i Kocáb, museli přerušit kvůli leteckému poplachu

Sobotní festival Pohoda Loves Ukraine v kyjevském klubu Atlas museli přerušit kvůli leteckému poplachu. Po jeho odvolání se organizátoři rozhodli v programu pokračovat. Na festivalu vystoupil také Michael Kocáb, který se stal v bývalém Československu symbolem odchodu sovětských vojsk.

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jednejme s Ruskem a zrušme sankce, vyzývá nová německá partaj

Nová německá levicová strana Spojenectví Sahra Wagenknechtová (BSW) v sobotu vyzvala na svém prvním sjezdu v Berlíně k jednání s Ruskem a ke zrušení hospodářských sankcí uvalených po začátku války na Ukrajině. Informovala o tom agentura AFP.

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Blíží se únor a s ním i prořezávání ovocných stromů. Jak na to? Poradíme vám

Chcete se v létě radovat z bohaté úrody ovocných keřů a stromů? Pak je zapotřebí ještě před začátkem jara dřeviny a rostliny prořezat. Ideálním měsícem pro zastřižení větví a prořezání korun stromů je únor. Jakých stromů se prořez týká a jaký je správný postup?

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pes vběhl do nory za liškou. Ven ho dostali až jihočeští hasiči

Neobvyklý zásah mají za sebou jihočeští hasiči. V sobotu vpodvečer totiž zachraňovali psa, který vběhl za liškou do nory a nemohl se odtamtud dostat.

sobota večer 27/1/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru