Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 1. únor 2024
pondělí 20. 5. 2024, 2:28

archiv zpráv pro 1. únor 2024

Jako sardinky, ale spolu a šťastní. Jak se žije rodině s pěti členy v dodávce

Seznamte se s ne zrovna typickou pětičlennou rodinou, která cestuje napříč USA v kvalitně předělané dodávce.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Mladá dvojice bydlí ve skladovací kóji, sledují ji miliony lidí

Když přišel Leland o práci, skončil jako bezdomovec. Svou bezútěšnou situaci vyřešil i s přítelkyní Brianou dost kuriózně: poté, co nějakou dobu přežívali v okolních lesích, se přestěhovali do skladovací kóje. Na sociálních sítích mají miliony sledujících, někteří se však nad jejich bydlením ...

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zima úřaduje: Podívejte se, jak správně temperovat garáž a chránit svůj automobil

Otázka temperování garáže v chladném období je důležitá. Je zde dilema, zda v garáži vůbec topit, zvláště když se v ní tráví málo času. Chlad sám o sobě autu neškodí, ale vlhkost může být příčinou koroze. Je tedy důležité udržovat garáž suchou a dobře větranou. Jak ale garáž správně temperovat?

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pomůže vám voda s citronem zhubnout? Tady je odpověď odbornice na výživu

Pijete každý den vodu s citronovou šťávou, abyste snáze shodili přebytečná kila? Zeptali jsme se nutriční terapeutky, jaký má tento nápoj efekt na hubnutí i na jeho případná rizika.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Je lepší pařeniště, skleník, nebo fóliovník? Udělejte si v tom jednou provždy jasno. Tohle pomůže

Chystáte se letos rozjet své pěstitelské dovednosti? Jako začínající zahrádkář si asi pokládáte zásadní otázku. Dát na zahradu skleník, fóliák, nebo založit pařeniště? Jednoznačná odpověď neexistuje. Pokusili jsme se však sepsat nejdůležitější kritéria, která by vám mohla s výběrem pomoci.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Od štamprle k očistě: Jak dlouho se alkohol drží ve vašem těle? Tomu ani neuvěříte!

Znáte to: večírek plný zábavy a alkoholu nebo jen klidné posezení s přáteli nad sklenkou vína, které se trochu zvrtlo. Co přijde ráno potom? Jak dlouho se naše tělo potýká s alkoholem, než ho definitivně zpracuje a vyloučí? V našem těle je zjistitelný až 90 dní! Jak? A co to ovlivňuje?

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nový stavební zákon: Přináší radost, nebo rozpaky? Podívejte se na podrobnosti

Česká republika zavádí dlouho očekávaný stavební zákon, od něhož se očekávají zásadní změny v procesech stavebního povolování a územního plánování. Měl by zjednodušit administrativu, zkrátit lhůty pro vydávání stavebních povolení a umožnit nové přístupy k územnímu plánování. Dotkne se stavebníků, ...

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní projekt roku 2023 zná vítěze: PAPRSEK Stodůlky, Nová Waltrovka a Rezidence Na Mariánské cestě

Absolutními vítězi celostátní developerské soutěže Realitní projekt roku 2023 se staly rezidenční projekty PAPRSEK Stodůlky, Nová Waltrovka a Rezidence Na Mariánské cestě. Podívejte se na podrobnosti.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak ušetřit při „vašich dnech“? Používejte alternativní menstruační pomůcky. Tyhle jsou nejoblíbenější

Při rozhodování o tom, jaké produkty používat při menstruaci, si většina žen vybere to, co je snadno k dostání v obchodech. Obvykle se jedná o tampony nebo hygienické vložky. Výsledkem je 200-300 kilogramů nerecyklovatelného odpadu za jeden obyčejný ženský život. Přitom existují alternativy, které ...

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Baví vás originální interiéry? Pak nepřehlédněte novinky v prestižní soutěži Interiér roku!

Na stránkách nejčtenějšího časopisu o bydlení Dům&Zahrada a rovněž na vašem oblíbeném webu dumazahrada.cz často představujeme zajímavé interiérové realizace. Nejvíce díky spolupráci s prestižní soutěží Interiér roku. Co je u ní nového?

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zařaďte do jídelníčku sádlo. Podpoří chuť jídel i vaše zdraví

Sádlo bývalo tradiční surovinou našich babiček, ale časem se od jeho používání upustilo. Pro mnoho lidí je spojeno s negativními zdravotními účinky, jako jsou srdeční choroby. Dnes se pohled na něj mění.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Lidé chtějí mládnout, dřevěné podlahy stárnout. Jak jim přidat léta a proč se to dělá?

Aby dřevěné podlahy ještě více přitahovaly vaši pozornost, povrchově se upravují. Často se setkáte s pojmy jako kartáčování, opracování suků, škrábání, bělení, moření, V drážka... O co ale konkrétně jde?

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vybrat ovocný strom do zahrady? Dodržujte tyto zásady a dočkáte se bohaté úrody

Chcete si dopřát jablka, meruňky nebo švestky z vlastní zahrádky? Pak byste si měli důkladně promyslet, jaké druhy a odrůdy ovocných stromů pro letošní výsadbu zvolíte. Pojďme se tedy podívat na možnosti výběru důkladněji.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na vyúčtování záloh na důchodové pojištění poštou byste letos čekali marně. Tady je důvod

Česká správa sociálního zabezpečení spustila novou online službu. Jmenuje se Stav pohledávek na pojistném, penále a pokutách OSVČ. Pokud čekáte, že vám přijde vyúčtování vašich záloh na důchodové pojištění do schránky jako doposud, čekali byste zbytečně.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zázračné mňamky: Tyhle superpotraviny vám určitě budou chutnat. Vyzkoušejte je

Zapomeňte na nudné diety! Představujeme vám několik superpotravin, které nejen zlepší váš zdravotní stav, ale také okoření váš jídelníček neodolatelnými chutěmi. Od čerstvého ovoce a zeleniny až po vybrané maso a mořské plody - zde je náš výběr nejlepších potravin pro vaše zdraví!

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Cihly, trámy, ocel a zrcadla. Takhle vypadá skvělá kombinace pro změnu interiéru

Když ještě byli čtyři, dispozice staršího domu rodině stačila. Jak se ale počet členů zvětšil, manželský pár se rozhodl pro rekonstrukci. Výsledkem je několikanásobné dva v jednom.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kůň královské gardy se v Londýně zakousl nerozvážné turistce do rukávu

Sílu okřídleného přísloví „Komu není rady, tomu není pomoci“ na sobě pocítila turistka, která v Londýně zatoužila po snímku vedle koně s jezdcem královské gardy. Zvířeti se její přílišná blízkost nezamlouvala a mladé ženě chvíli trvalo, než se vysvobodila ze sevření koňských čelistí.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zařiďte si koupelnu podle ergonomických pravidel. Takhle vytvoříte svoji oázu klidu

Budujete novou koupelnu, renovujete tu starou nebo jen plánujete změnu? Kromě výběru vhodných materiálů a správného technického provedení je dobré se zaměřit na â? optimální vzdálenosti. Jaká ergonomická pravidla si pohlídat?

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zasadili jste strom? Zaregistrujte ho. Akce Sázíme budoucnost je i pro vás

Stromy ve volné krajině hrají zásadní úlohu při zadržování tolik potřebné vody, brání nebezpečné erozi půdy, slouží jako větrolamy. Poskytují stín, filtrují prach a ochlazují své okolí. Je jich stále méně. A vy to můžete změnit. Podívejte se jak.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pusťte se do úklidu svého zahradního domku dřív, než bude pozdě. Tady je přesný postup

Patříte k těm, jejichž zahradu zdobí zahradní domek, který je na první pohled hezký – ale po pohledu dovnitř už tolik ne? Máte v něm nepořádek a sami pořádně nevíte, co vše v něm najdete? Pak byste se měli pustit do úklidu.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Analytik: Vše směřuje k zestátnění minimálně jaderné části ČEZ

Rozhodnutí vlády upravit jaderný tendr je překvapivé a směřuje k zestátnění minimálně jaderné části ČEZ. Čtyři bloky vyjdou na více než jeden bilion korun, řekl Právu analytik společnosti ENA Jiří Gavor

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku bude vystavena 20 let ukrývaná kovová socha Acquae od Jana Kaplického

Na letošním ročníku české sochařské přehlídky Sculpture Line bude vystavena i instalace Acquae, kterou před svou smrtí navrhl architekt a designér Jan Kaplický. Vystavena byla původně před 20 lety během festivalu Triennale di Milano a poté ukryta. Nyní bude pod vedením sochaře Lukáše ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Rozhoupaný testosteron aneb Když hormony ovlivňují naši náladu, energii a sexuální život

Muži se bez tohoto hormonu neobejdou. Z velké části řídí jejich tělo a ovlivňuje náladu. Těží z něj ale i ženy, kterým mimo jiné pomáhá utlumit bolest. Věděli jste, že k vyrovnaným hladinám pomáhá pravidelný milostný život?

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zenová chatka nabízí vše k příjemnému posezení u ohně nebo rozjímání uprostřed přírody

U města Hainburg na Dunaji v Dolním Rakousku vyrostl sice nevelký, ale zato velmi zajímavý dřevěný domek. Je vyzdvižen nad okolní terén, nad nímž stojí jako na čapích nohách. Jeho prosklené stěny dávají tušit, že posezení v jeho interiéru musí být velmi příjemné. Zejména navečer, když se v krbu ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA opět likvidovaly vzdušné zbraně Húsíů útočících v Rudém moři

Americké síly ve středu večer opět zasáhly cíle Húsíů v Jemenu a Rudém moři. Zničily balistickou střelu povstalců a zhruba desítku dronů připravených k útoku. Uvedlo to regionální velitelství americké armády CENTCOM a televizní stanice CBS News. Húsíové, kteří od začátku izraelské vojenské ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jarní teploty rozežene silný vítr

V úvodu února nás čekají výrazně nadprůměrné teploty. O víkendu i na začátku následujícího týdne se budou nejvyšší denní teploty dostávat nad hranici 10 °C. Nejtepleji by mělo být v pondělí, kdy by mohlo být až 13 °C, sdělila Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová. Vysoké teploty bude nicméně ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Brambůrky a pivo zdarma. Dva ztroskotanci bojují za Zemi

„Máme za sebou těžký rok,“ zní často v novoročních projevech (nejen) francouzských prezidentů. Sousloví se zhostila osvědčená autorská dvojice filmařů Olivier Nakache a Eric Toledano. Do kin vyslali nekonkrétní komedii Těžký rok. Vypráví příběh dvou prospěchářů v insolvencích, které touha po ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před 90 lety se představila Škoda Popular

Mladoboleslavská automobilka v první polovině 30. let minulého století zaostávala objemem výroby za konkurencí v podobě Pragy a Tatry, to ale změnil jeden nadmíru povedený a úspěšný vůz. Škoda Popular, která se představila 1. února 1934 a o dva měsíce budila zaslouženou pozornost i na ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tepelná čerpadla bez tajemných mýtů: Tyhle informace při rozhodování musíte vědět

Tepelná čerpadla jsou v současnosti nejúčinnějším zdrojem vytápění a Češi si je instalují čím dál tím častěji. Přesto kolem tepelných čerpadel existuje řada nejasností a polopravd. Jak tedy tepelné čerpadlo správně používat, abyste co nejvíce ušetřili na provozních nákladech?

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Letadlo United Airlines muselo nouzově přistát kvůli prasklému čelnímu sklu

Rok 2024 nezačal pro letecký průmysl zrovna klidně a incidenty se kupí jeden za druhým. Při tom posledním muselo letadlo United Airlines nouzově přistát v americkém Denveru, když se na čelním skle objevila prasklina.

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmové premiéry: Premiantka, Polibek, Nerozlučná dvojka, Jeden život a Těžký rok

Láska, nenávist, záchrana dětí i boj o Zemi, respektive o brambůrky a pivo zdarma. To je mix námětů filmů, které ve čtvrtek zamířily do českých kin. České diváky by mohl zaujmout mimo jiné snímek Jeden život, který zachycuje záchranu československých dětí v rámci tzv. Wintonových vlaků. ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Začíná mimořádný summit EU. Rozhodne o pomoci Ukrajině

Předsedové vlád evropské sedmadvacítky se sjíždějí do Bruselu na mimořádný jednodenní summit Evropské unie, jehož hlavním tématem je finanční a vojenská pomoc Ukrajině. V posledních týdnech probíhala intenzivní jednání o poskytnutí 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč) víceleté pomoci Kyjevu ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pravidla pro úřední změnu pohlaví tříští koalici

Úřední změna pohlaví není možná bez kastrace a Česko je jednou z posledních evropských zemí, kde to legislativa neumožňuje. Premiéra Petra Fialu (ODS) proto v otevřeném dopise žádají zhruba dvě desítky neziskových organizací a osobností, aby kabinet přestal vystavovat transgender lidi příkoří ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Panama nemá vodu, Suez doplácí na Húsíe. Ceny přepravy zboží raketově rostou

Útoky Húsíů v Rudém moři, válka na Ukrajině a vysychající Panamský průplav. Chod lodní dopravy na klíčových trasách v důsledku geopolitického napětí a klimatických změn drhne. Upozorňuje na to Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD), která varuje před rozsáhlým narušením světového ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskvě navzdory. Arménie přistoupila k Mezinárodnímu trestnímu soudu

Arménie se ve čtvrtek oficiálně připojila k zemím, které se řídí verdikty Mezinárodního trestního soudu v Haagu (ICC). Oznámil to zástupce arménského justičního orgánu. Rozhodnutí Jerevanu přijmout jurisdikci soudu, který před časem vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, už dopředu ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se zbavit pneumatiky kolem pasu? Jen posilovat břicho nestačí, ale tohle bude fungovat

Břišní tuk není sexy. Bohužel po čtyřicítce začne trápit většinu žen. A všechny si kladou stejnou otázku: Jak se té pneumatiky zbavit? Neexistuje sice žádný kouzelný recept na to, jak lusknutím prstu shodit tuk z břicha, ale změnou stravy, cvičením a překopáním životního stylu vůbec lze zvrátit ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

KEMEL: Názor na Rakušany

Uvědomuješ si, že jsi ho svým výrokem o ČEZu podpořil v jeho názoru na Rakušany?

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chtěla prodat šaty, přišla o sto tisíc

Podvodníkovi naletěla pětačtyřicetiletá žena ze Šumperska, která chtěla přes internet prodat společenské šaty. Přišla o téměř 100 tisíc korun. Novinky o tom informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Preventivní vyšetření rakoviny prostaty lze provést z krve. Více než polovina Čechů o něm ale neví

Rakovina prostaty je závažné onemocnění, na které v České republice umírá průměrně 1500 mužů ročně. Nejlepší cestou, jak tuto úmrtnost snížit, je přivádět více mužů na preventivní vyšetření. Jenže ti ze strachu z vyšetření pohmatem přes konečník raději návštěvu odkládají. Přitom dnes existuje ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestující nemohli v Brazílii vystoupit z letadla, zdržely je včely

Trochou trpělivosti se museli obrnit cestující letadla po přistání v Natalu na severovýchodním pobřeží Brazílie. Hodinu a půl po dosednutí byli nuceni ještě setrvat na palubě, protože se pod křídlem jejich turbovrtulového stroje ATR 72 usadil roj včel, které by mohly být pro pasažéry nebezpečné.

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Selhal systém pro přihlášky na střední školy

Elektronický systém pro přihlášky na střední školy, který se měl ve čtvrtek otevřít uchazečům, nefunguje. Kvůli problémům s nahráváním příloh muselo být jeho spuštění odloženo. Na webových stránkách Digitálního přihlašovacího systému (DiPSy), který připravilo Centrum pro zjišťování výsledků ...

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chtěli zablokovat trh s potravinami pro Paříž. Policie zatkla 79 zemědělců

Přístup k velkoobchodnímu trhu s potravinami v Rungis, který zásobuje Paříž a její okolí, udržela ve středu volný francouzská policie. Zadržela přitom 79 lidí, kteří se v rámci zemědělských protestů tržiště snažili zablokovat a pronikli do jeho skladů.

čtvrtek ráno 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bavorská hospoda přestala nabízet alkohol včetně piva, majitel je alkoholik

K bezprecedentnímu kroku se odhodlal majitel hostince v bavorském Hilpoltsteinu. Od poloviny ledna přestal v podniku nabízet jakékoli alkoholické nápoje včetně piva, a to jen proto, že měl sám s pitím lihovin velký problém.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud rozhoduje, jestli znovu otevře případ brutální vraždy ve Slopném

Krajský soud ve Zlíně rozhoduje o obnově řízení v kauze brutální vraždy seniora ve Slopném na Zlínsku z roku 2011. V minulosti za ni byli odsouzeni Maroš Straňák ze Slovenska a Čech David Šimon, odpykávají si tresty 24,5 a 20,5 roku vězení.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová auta prodávaná v Evropě musí mít od července povinně černé skříňky

Nové automobily prodávané v zemích EU budou povinně vybaveny zařízením označovaným jako EDR, které bude mít podobnou funkci jako černé skříňky používané v letectví.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zloděj v Plzni hodinu sledoval invalidní seniorku, pak jí ukradl kabelku s dárkem pro vnučku

Skoro hodinu stopoval pětadvacetiletý zloděj po Plzni starší invalidní ženu, zaujala ho kabelka, kterou měla zavěšenou na rukojeti chodítka. Teprve když odemykala dveře od domu, zavětřil šanci a tašku ukradl. To se stalo na konci listopadu, teď policisté mladíka dopadli.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Systém elektronických přihlášek nefunguje. Jak je to možné? – Josef Koukal

Můžeme mít na elektronizaci ve státní správě programů a expertů, co hrdlo ráčí, jedna věc je zatím jistá. Spuštění nového IT systému doprovází zpravidla kolaps.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Martínka operovali. Trvalo to 10 hodin

Dvouletý Martin, který trpí vzácnou genetickou poruchou, se ve Francii podrobil operaci. Zákrok neurochirurgů trval 10 hodin. Na nákladnou léčbu lidé vybrali částku 150 milionů korun, neboť zdravotní pojišťovna ji odmítla uhradit.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Suchý únor aneb Proč je dobré zříct se alespoň na měsíc alkoholu

Alkohol je pro mnohé z nás berličkou, která nám zlepšuje náladu a mnohdy pomáhá lépe zvládat stresové situace. Jenže vše je o množství a četnosti. Jakmile se z popíjení stane pravidelnost a z jedné sklenky hned několik, z pozitivních vlastností se stanou negativa, a to zejména pro náš ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přímé lety z Prahy do Abú Dhabí. DER Touristik spojuje síly se Smartwings

Charterové přímé lety do exotických lokalit se stávají na českém turistickém trhu v posledních letech jakýmsi standardem. Pro nezávislé cestovatele možná nezajímavá zpráva. Pro ty, kteří už však mají za sebou návštěvu v nějakém z ostatních emirátů a nezvládli zatím zavítat do toho kulturně ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Minikuchyně zvládnou víc, než čekáte

Díky minikuchyňkám a úsporně řešeným kuchyňským sestavám vytvoříme praktický a inspirativní prostor pro přípravu pokrmů i v malém bytě.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V osmnácti propadl drogám a dostal se za mříže. Závislosti se však zbavil a teď s ní pomáhá druhým

Na základní škole závodil v akrobatickém lyžování, později se mnoho let úspěšně věnoval bojovým uměním. Když mu bylo deset let, jeho rodiče se rozvedli. V osmnácti Jan Fiala ze Šumperka začal vydělávat peníze, přišly první zkušenosti s pervitinem a pak drogám zcela propadl. Po osmi letech ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krevní barometr dárce upozorňuje, zda nemocnice potřebují jejich krevní skupinu

Přehled o aktuálním stavu zásob krve zveřejňuje od tohoto týdne mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice. Nový ukazatel velmi usnadní komunikaci s dárci, kteří teď rychlým pohledem na webové stránky nemocnice vidí, zda je jejich krev právě potřeba, nebo zda je jí dostatek. Podobný přehled ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dotace na fotovoltaiku se zpřísní

Od poloviny února dojde ke změně podmínek v rámci programu Nová zelená úsporám. Konkrétně se to týká dotací na fotovoltaiku. V současnosti na ni mohou lidé získat až 200 000 korun. Nově to bude možné jen tehdy, když ji spojí se zateplením. Bez něj maximální částka bude činit jen 160 000 korun.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tisková konference distribuční společnosti EG.D

Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, představí ve čtvrtek 1. února 2024 na tiskové konferenci letošní plánované investice do modernizace a posilování distribuční sítě.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dodavatel energií dostal rekordní pokutu za nekalé praktiky

Energetický regulační úřad (ERÚ) uložil společnosti Armex Energy rekordní pokutu 4,746 milionu korun za nekalé obchodní praktiky. Jde o dosud nejvyšší sankci uloženou za protispotřebitelské chování jednomu konkrétnímu dodavateli. Firma podle úřadu spáchala 55 dílčích útoků vůči spotřebitelům. ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohonné hmoty dál zdražují o desítky haléřů

Pohonné hmoty dál zdražují o desítky haléřů. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,77 koruny, před týdnem byl o 31 haléřů levnější. O 30 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,76 koruny. ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Geotermální projekt v Litoměřicích odstartoval. Vrtná souprav e zakousla do země

V areálu bývalých Jiříkových kasáren v Litoměřicích hloubí vrtná souprava dva průzkumné vrty v rámci geotermálního projektu, který se chystal 20 let. Vrty mají zajistit data pro návrh konstrukce, určení počtu a hloubky hlavních vrtů, které budou sloužit pro jímání a ukládání tepla.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pro zpěvačku Adele postaví v Mnichově arénu, vystoupí v ní čtyřikrát

Před časem britská zpěvačka Adele vysvětlila, proč tolik nekoncertuje. Každý vstup před diváky na pódium je pro ni prý velmi stresující, a tak si koncerty vybírá. Loni se však rozhodla pro rezidenční vystoupení v Las Vegas, a to ji nejspíš povzbudilo tak, že učinila zásadní rozhodnutí. Letos ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zalužnyj skutečně skončí, tvrdí CNN

Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj do konce tohoto týdne ve své funkci končí. Po sérii spekulací na toto téma to nově tvrdí americká televize CNN s odvoláním na své dva zdroje. Nejistota a „přepřahání“ uprostřed války znejišťují zejména vojáky na frontě. Zalužnyj je ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úlovky Západočeské galerie. Získala Purkyňovo Zátiší s pávem i téměř neznámý obraz Jaroslava Čermáka

V superlativech mluví plzeňská Západočeská galerie o dvou nedávno získaných obrazech. Prvním je Zátiší s pávem, které v roce 1861 namaloval Karel Purkyně, druhým Lovecké zátiší Jaroslava Čermáka z roku 1872. Galerie za ně zaplatila 4,55 milionu korun.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britský poslanec radši vzdal kandidaturu. Islamisté mu vyhrožují smrtí

Konzervativní poslanec britského parlamentu Mike Freer se kvůli strachu o svůj život a o život své rodiny rozhodl nekandidovat v příštích volbách v obvodu Finchley and Golders Green v Londýně. V posledních letech totiž obdržel celou řadu výhružek smrtí, minimálně některé z nich od islámských ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snad to brzy rozběhnou. Ředitelé jsou ke kolapsu systému přihlášek zatím shovívaví

Nefunkčnost systému přihlášek na střední školy podle oslovených ředitelů vzdělávacích ústavů proces přijímacích zkoušek neovlivní. Podobně jako žáci devátých tříd věří, že začne fungovat co nejdříve, neboť školám zásadně omezí papírování. Někteří se netají tím, že možné zádrhely předpokládali.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči v Praze zlikvidovali požár v domě. Zakrátko tam museli zpátky k dalšímu

Hned dvakrát během několika hodin museli pražští hasiči vyjíždět k požáru ve vybydleném dvoupodlažním domě v Jinonicích. Nejdřív hořel odpad v jedné z místností. Po jeho uhašení a kontrole objektu se požárníci vrátili na stanici, načež dostali hlášení o novém požáru ve stejném domě. Po ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žárlivý Američan ukousl expřítelkyni kus nosu

Žárlivý Američan ukousl své bývalé přítelkyni kus nosu, protože se chystala nastoupit do zaměstnání, které se 34letému muži z texaského San Antonia vůbec nelíbilo. Šlo o práci v pánském klubu.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mini ukazuje elektrický crossover Aceman během testování, premiéra je za rohem

Malý crossover Mini Aceman byl k vidění zatím jako koncept, nyní britská automobilka ukazuje produkční vůz v lehkém maskování. Prototypy mají za sebou finální fázi testování v extrémních podmínkách.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trigea oficiálně dokončila koupi Arkád Pankrác za více než šest miliard

Nemovitostní fond Trigea oficiálně dokončil koupi pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Cena přesáhla šest miliard korun a je to největší transakce tuzemských maloobchodních fondů v České republice. Trigea o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě. Arkády Pankrác vlastnila ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ostravský řezník si měl přilepšovat podvody s DPH. Škoda skoro 30 milionů

Na bezmála třicet milionů korun policie vyčíslila škodu, kterou způsobil provozovatel ostravské firmy obchodující s masnými výrobky státu na dani. Kromě svého běžného podnikání se rozhodl ve svém účetnictví fingovat obchody s pražskou firmou, do které byl ale nastrčen bezdomovec jako takzvaný ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Modernizovaná Škoda Octavia se začíná poodhalovat, premiéra proběhne brzy

Mladoboleslavská automobilka zveřejnila první upoutávku poodhalující modernizovaný model Škoda Octavia. Oficiální premiéra by měla proběhnout již brzy.

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strach z amerického trestu: Írán ví, že to jeho spojenci přehnali

Americké zpravodajské služby zaznamenaly obavy íránského vedení, že jeho spojenci v Jemenu, Sýrii a Iráku to přehnali s útoky na Spojené státy a mezinárodní lodní dopravu. Uvedla to stanice CNN s odvoláním na několik zdrojů z tajných služeb. Teherán se podle nich bojí, že příliš stouplo ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

TikTok, Instagram i Facebook. Technologičtí giganti hájili v USA svůj přístup k dětem

Zakladatelé a šéfové několika dominantních sociálních sítí na světě ve středu před americkými senátory hájili svá opatření týkající se dětských uživatelů. Několikahodinové slyšení se týkalo především různých podob zneužívání dětí na sítích a dostupnosti těchto sítí pro děti mladší 13 let. ...

čtvrtek dopoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orbán kapituloval, EU se jednomyslně shodla na pomoci Ukrajině

Lídři EU se ve čtvrtek jednomyslně shodli na vyčlenění dalších 50 miliard eur na pomoc Ukrajině, oznámil bezprostředně po zahájení summitu šéf Evropské rady.

čtvrtek v poledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Atraktivní park zámku Kozel bude od jara zpoplatněný, na návštěvníky čekají náhodné kontroly

Do oblíbeného parku u státního zámku Kozel nedaleko Plzně už nebude od jara vstup zdarma. Tamní správa ale vsadila na netradiční řešení - žádné zábrany, jen automat na lístky a náhodné kontroly.

čtvrtek v poledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve středoafrickém Bangui otevřeli kostel Jevgenije Prigožina

Ve Středoafrické republice se nově otevřel svatostánek pojmenovaný po zemřelém veliteli ruské Wagnerovy skupiny, která se zejména v prvním roce války na Ukrajině aktivně účastnila bojů po boku pravidelné okupační armády. Kostel Jevgenije Prigožina a soukromé vojenské společnosti Wagner se podle ...

čtvrtek v poledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třenice v koalici kvůli fiasku s přihláškami. TOP 09 viní Beka

Nefungující systém elektronických přihlášek na střední školy řeší i poslanci vládní koalice. Šéf sněmovního školského výboru Pavel Klíma (TOP 09) viní ministra školství Mikuláše Beka (STAN).

čtvrtek v poledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace v eurozóně v lednu zpomalila na 2,8 procenta

Meziroční míra inflace v eurozóně v lednu dosáhla 2,8 procenta, což je o desetinu procentního bodu méně než v prosinci. Ve svém rychlém odhadu to ve čtvrtek uvedl Eurostat. Nejvíce zdražily potraviny, alkohol a tabák, a to o 5,7 procenta. Naopak ceny energií klesly o 6,3 procenta.

čtvrtek v poledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američan zavraždil otce a jeho useknutou hlavu ukazoval na internetu

Dvaatřicetiletý Justin Mohn z amerického státu Pensylvánie zavraždil svého otce a jeho useknutou hlavu v plastovém pytli následně ukazoval v extremistickém videu na YouTube. O hrůzném trestném činu informuje americká televize NBC News, podle které muž ve videu řekl, že jeho otec byl ...

čtvrtek v poledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Prostějovsku nadýchal skoro pět promile. Přiznal rum

Bezmála pět promile alkoholu nadýchal starší řidič, kterého policejní hlídka zastavila v obci Želeč na Prostějovsku. Přiznal, že před jízdou vypil téměř půl litru rumu. Nyní mu v krajním případě hrozí, že půjde do vězení. Novinky o tom ve čtvrtek informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropská komise podezírá výrobce pneumatik z cenového kartelu

Zástupci Evropské komise (EK) provedli razie u výrobců pneumatik v několika zemích Evropské unie. Mají obavy, že by se firmy v rámci kartelu mohly domlouvat na cenách. Komise, která funguje zároveň jako antimonopolní orgán EU, to uvedla v tiskové zprávě. Země ani názvy firem zatím nejmenovala. ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý senior z Jeseníku jel nakoupit. Třikrát boural a pak se porval

Hlad dostal ve středu večer po příchodu z restaurace 72letý muž z Jeseníku. Opilý sedl do auta a jel nakoupit. Cestou třikrát boural, ale nakoupil. Když přijel zpátky, porval se ještě se svědkem svého cestování, který tam na něj čekal. Novinky o případu informovala ve čtvrtek policejní mluvčí ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na dopravní piloty se v ČR učí dvacet ukrajinských studentů a studentek, už létají

Na dopravní fakultě ČVUT se od podzimu učí na piloty dopravních letadel dvacet Ukrajinců z kyjevské Národní letecké univerzity. Ministerstvo zahraničí na jejich výcvik vyčlenilo 20 milionů korun, uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dalších deset poskytly Spojené státy.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sociální sítě aktivně používá už pět miliard lidí

Sociální sítě jsou neodmyslitelnou součástí každodenního života velké části světové populace. Potvrzuje to i nejnovější výroční zpráva, kterou společně připravily analytická společnost Meltwater a renomovaná agentura We Are Social. Z jejich společného průzkumu vyplývá, že počet aktivních ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Němec budoval luxusní vilu deset let. Když ho partnerka podvedla, kladivem vše zdemoloval za osm hodin

Doslova v troskách skončila láska 52letého řemeslníka ze sasko-anhaltského Köthenu. Deset let renovoval starý dům svých rodičů a přeměnil jej pro sebe a přítelkyni v luxusní vilu. Když se dověděl o nevěře partnerky, všechno kousek po kousku kladivem zdemoloval. Stačilo mu na to osm hodin.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevrávorala, jasně mluvila. Překvapení policisté naměřili řidičce ve Dvoře Králové 4,67 promile

Policisté ve Dvoře Králové nad Labem naměřili v pondělí odpoledne 45leté řidičce vozu BMW neuvěřitelných 4,67 promile v dechu. Žena havarovala na jedné z královédvorských ulic. Autem na rovné silnici sjela na pravou krajnici, kde narazila do domovního plotu a branky.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při letošní Ptačí hodince padaly rekordy

Do letošního celonárodního sčítání ptáků s názvem Ptačí hodinka se zapojilo přes 35 tisíc lidí. Během prvního lednového víkendu napočítali celkem přes 792 tisíc ptáků, což je nejvíce za celou dobu, co je akce u nás pořádána. Ptákem, kterého lidé spatřili nejčastěji, byla jako pokaždé sýkora ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tečka za vyšinutým zákrokem vůči opilci v Lipníku: Bývalému strážníkovi soud potvrdil podmínku

Za vyšinutý zákrok vůči opilému muži v Lipníku nad Bečvou potrestal ve čtvrtek soud bývalého strážníka Milana Fialu (60) podmínkou. Obžalovaný vinu již dříve přiznal, načež soud uznal návrh dohody o trestu uzavřené se stáním zastupitelstvím. Dokazování tak nebylo třeba.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co by oblékla dnešní Pretty Woman? Značku Jacquemus

Francouzský módní návrhář Simon Porte Jacquemus představil svoji nejnovější kolekci pro období jaro/léto 2024. Přehlídka se tradičně konala mimo Paříž a opět se nesla v duchu velkolepé podívané. I tentokrát se návrhář inspiroval lokalitou přehlídky - uměleckou galerií se sochami švýcarského ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potřebujeme nové evropské lídry, prohlásil Orbán v Bruselu

Maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že současní evropští lídři neberou lidi vážně a že kvůli tomu EU potřebuje nový Evropský parlament. Orbán to uvedl ve středu večer na setkání s protestujícími zemědělci v Bruselu. V tomto belgickém městě se ve čtvrtek koná summit EU, na němž se všichni ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Studentský výměnný program“ se svázanou rukojmí. Izraelci si drsně utahují z agentury OSN

Izraelský satirický pořad Erec Nehederet (Báječná země) si vzal do parády Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA), jehož nejméně 12 pracovníků mělo spolupracovat s teroristickým hnutím Hamás přímo na útoku na Izrael 7. října. „Jsem učitel UNRWA. Samozřejmě se ujišťuji, že ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci potopili Rusům další loď Černomořské flotily

Potopení ruského raketového člunu Ivanovec oznámila ukrajinská vojenská rozvědka (HUR). Plavidlo Černomořské flotily bylo podle ní zasaženo v noci na čtvrtek na Donuzlavském jezeře v západní části Ruskem okupovaného Krymského poloostrova. Podle ukrajinské strany se útok uskutečnil i díky ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský soud poslal dívku za duhové náušnice do vězení

Na pět dní za mříže poslal soud ve městě Nižnij Novgorod dívku, která měla na sobě náušnice ve tvaru žáby a v barvách duhy. Podle soudu dívka propagovala zakázanou symboliku. Ani soud, ani policisté na služebně, kam dívku předvedli, ale nebyli schopni určit, který ze zakázaných symbolů mají ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mravenci brání lvům v úspěšném lovu zeber

Když se lev na africké savaně rozhodne pronásledovat zebru, mohlo by se zdát, že mu v tom nic nemůže zabránit. Výzkumníci však nedávno odhalili, že snahy těchto velkých predátorů maří nepoměrně menší nepřátelé. Malí mravenci dokázali překazit – byť nepřímo – lov velkým šelmám, a to kvůli ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Haly utěsní a naplní oxidem uhličitým. Likvidace drůbežího velkochovu u Chocně začala

V Kosoříně na Orlickoústecku začala ve čtvrtek dopoledne likvidace třiasedmdesáti tisíc slepic a kohoutů kvůli ptačí chřipce. Nákaza v jedné z deseti zdejších hal firmy Mach Drůbež byla potvrzena v úterý. Zásah potrvá asi tři dny, obnova chovu ale nebude možná dříve než v květnu. Firma ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aplikace učí záchranu před střelcem

Jak si zachránit život před útočníkem dřív, než dorazí policie, vysvětluje nová volně dostupná aplikace Aktivní střelec. Vypadá jako běžný chat s umělou inteligencí. Podnětem k jejímu vzniku byla loňská tragédie na filozofické fakultě, při níž zahynulo čtrnáct lidí a dalších pětadvacet jich ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desítkami ran ubodal v Praze řidiče taxi, aby se dostal do vězení. Vyfasoval 17,5 roku

Za předloňské ubodání řidiče taxislužby Bolt stráví šestadvacetiletý Ivan Pašku 17,5  roku ve vězení. Nepravomocným verdiktem o tom ve čtvrtek rozhodl pražský městský soud. Pašku se k činu přiznal, proč vraždil, ale vysvětlit nedokázal. Tvrdil jednak, že chtěl řidičovo auto prodat, jednak se ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žebříček: Na platformách boduje Barbie, Oppenheimer, Napoleon, Temný kraj i Markovič

Čeští diváci streamovacích platforem ve čtvrtém lednovém týdnu nejčastěji sledovali filmy, které si svou premiéru odbyly v roce 2023. Mezi jejich favority patřily Barbie, Oppenheimer nebo Napoleon. Ze seriálů u nich bodovaly Temný případ nebo Jack Reacher.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší baterie Česka zajistí elektřinu na den pro 1300 domácností

V Ostravě-Vítkovicích je nově v provozu největší baterie Česka. Výkon zařízení je 10 megawattů a kapacita 9,45 megawatthodiny, díky čemuž by baterie dokázala zásobovat elektřinou po 24 hodin 1300 domácností.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko tvrdí, že identifikovalo 65 těl ukrajinských vojáků z iljušinu

Ruský vyšetřovací výbor ve čtvrtek uvedl, že na základě genetické analýzy došlo k identifikaci všech 74 osob, včetně 65 ukrajinských válečných zajatců, které se podle Moskvy měly nacházet na palubě strategického letadla Iljušin Il-76. Rusko uvedlo, že za sestřelením stojí ukrajinská armáda, ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nájem platil pervitinem. Dealera drog z Plzeňska dopadla policie

Policisté chytli 26letého muže z Plzeňska, který vyráběl a prodával pervitin. Drogou dokonce platil nájem. Dealer skončil ve vazbě. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za které už byl v minulosti odsouzen, mu hrozí až patnáctiletý trest.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Martínka operovali. Trvalo to 10 hodin

Dvouletý Martin, který trpí vzácnou genetickou poruchou, se ve Francii podrobil operaci. Zákrok neurochirurgů trval 10 hodin. Na nákladnou léčbu lidé vybrali částku 150 milionů korun, neboť zdravotní pojišťovna ji odmítla uhradit.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle utrhne ruku nebo hlavu. Fico dostal úlomky ruských raket z Kyjeva

Iniciativa Mír Ukrajině doručila ve čtvrtek premiérovi Robertu Ficovi (Směr) úlomky ruských raket a další předměty z Kyjeva. Reagovala tak na Ficova slova, že v Kyjevě je „absolutně normální život“.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Nežijeme v dokonalém světě, téměř zázrak.“ Tiskovka k fiasku s přihláškami připomínala komedii

Tisková konference k fiasku s elektronickými přihláškami na střední školy, které se ve čtvrtek ráno nepodařilo spustit, připomínala komedii. Odpověď na otázku, kdy začne systém přihlášek fungovat, se veřejnost nedozvěděla.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtveřice studentů vymyslela herní konzoli pro střelnice, vyrábí ji jejich start-up

Ještě více napětí si užijí hráči na airsoftových, paintballových a laserových střelnicích díky speciální herní konzoli, kterou pro ně vyvinula čtveřice kluků z brněnské techniky. Umožňuje totiž změnit hru tak, že při ní nejde jen o souboj dvou týmů, ale také o plnění náročných úkolů.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BMW má dárek pro fajnšmekry, šestiválcový roadster Z4 dostal manuální převodovku

Roadster BMW Z4 v šestiválcové motorizaci M40i přiváží speciální edici Pure Impulse. Kromě specifických designových detailů má manuální převodovku místo automatu. Tři pedály byly v Z4 dosud vyhrazeny jen základnímu čtyřválci.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ústavní soud je kompletní, Pavel jmenoval Hulmáka

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek na Pražském hradě jmenoval soudcem Ústavního soudu advokáta Milana Hulmáka. Plénum Ústavního soudu je tak opět kompletní a čítá 15 členů.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Resuscitace se nekoná. Zkrachovalá kryptoburza FTX se už nevrátí

Ještě v minulém roce to vypadalo, že zkrachovalá kryptoměnová burza FTX podstoupí resuscitaci a bude opět bojovat o přízeň svých uživatelů. Po půl roce je ale všechno jinak a vedení společnosti přiznává, že vdechnout FTX opětovně život je nemožné.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do bytu muže v Protivíně přišli exekutoři. Našli stany s marihuanou

Nečekané vyústění měla středeční návštěva exekutorů v bytě muže v Protivíně na Písecku. Exekutoři, kteří přijeli zabavovat majetek kvůli dluhům, při procházení místností narazili na několik boxů s konopím a oznámili to policii.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalý zaměstnanec hrozil firmě nastraženou bombou

Až pětileté vězení hrozí muži, který v jedné firmě na Litvínovsku vyhrožoval nastraženou bombou. Po jeho dopadení se ukázalo, že jde o bývalého zaměstnance poškozené společnosti. Zda šlo o neobvyklou formu vyřizování si účtů s někdejšími nadřízenými, ale policistům neřekl.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Bali dělají z mužů slabé éry pořádné chlapy

Nejspíš už jste někdy slyšeli, že dnešním mužům zoufale chybí vojna. V džungli na severu Bali je v horách ukrytý moderní výcvikový tábor pro muže, který slibuje že z „mužů slabé éry“ udělá pořádné chlapy, neřku-li superhrdiny. Značka: Ženám vstup zakázán.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Státní rozpočet skončil hned v lednu s deficitem 26 miliard

Hospodaření státu skončilo v lednu se schodkem 26 miliard korun. Loni to bylo 6,8 miliardy Kč, meziročně se tak jedná o nárůst o 19,2 miliardy. Údaje za první měsíc tohoto roku ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo financí (MF). Státní rozpočet pro celý letošní rok počítá se schodkem ve výši ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mercedes-Benz 300 SL Coupé s dveřmi připomínající křídla racka slaví 70 let

V únoru 1954 představila německá automobilka Mercedes-Benz supersportovní vůz 300 SL Coupé, který je dodnes považován za ikonický pro svůj design a především nezvyklé otevírání dveří směrem nahoru připomínající křídla. Mimo designu zaujal také prostorový rám, skvělé odpružení ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kutil v Brně napojil plyn hadicí od vysavače. Co na tom, že plyn unikal, vždyť větrali

Do hazardování nejen se svým životem, ale životy lidí v celém domě se pustil muž žijící v bytě v centru Brna. Jeden z jeho kamarádů bezdomovců, kteří v bytě přespávali, totiž podle jeho slov načerno napojil plyn pomocí hadice od vysavače a sifonu. Muž pak klidně vařil a vůbec mu nevadilo, že ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spěchal s vnukem do školky a nabral strážníka na kapotu. Jeho kolegyně byla podle soudu opilá

K nepřehledné situaci došlo loni v Rosicích na Brněnsku. Kvůli objížďce se dostal na cestu určenou jen pro místní jednasedmdesátiletý Otakar Nečas vezoucí čtyřletého vnuka do školky. Zastavila ho hlídka strážníků s tím, že se má otočit. Podle soudu se místo toho rozjel a nabral strážníka na ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze zámku Štiřín si obec nic neuloupne, do aukce půjde celý

Zámek Štiřín půjde do dražby jako celek bez toho, aby z něj mohla obec Kamenice, na jejímž území leží, mít nějaký užitek. Stát chce na prodeji získat co nejvíc peněz.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Veletrh Motosalon bude letos v Brně. Očekává návštěvu 50 000 lidí

Veletrh Motosalon, který se letos bude konat na brněnském výstavišti, představí 300 značek motocyklů a příslušenství. Návštěvnost akce chystané na 29. února až 3. března by se měla pohybovat okolo 50 000 lidí, uvedli organizátoři ze společnosti BVV.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Greta přišla k soudu s úsměvem. Aktivistce za blokádu v Londýně hrozí pokuta

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová ve čtvrtek stanula před londýnským soudem kvůli obvinění z narušování veřejného pořádku při říjnové londýnské demonstraci. Podle agentury Reuters se usmívala, když se prodírala k soudu mezi fotoreportéry a policisty.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Katolická církev v Polsku ztratila za deset let 6,6 milionu věřících

Přestože Polsko s 37,6 milionu obyvatel, co se týče víry, patří dlouhodobě mezi nejkatoličtější země světa, dějí se tam nebývalé věci. Podle zjištění Hlavního statistického úřadu (GUS) ztratila katolická církev za deset let více než 6,6 milionu věřících. Zatímco v roce 2011 bylo v Polsku ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mysleli si, že jejich kocour odešel zemřít. Pak ho ale uviděli v televizi

Když se manželům Chardovým z anglického hrabství Devon loni v říjnu ztratil kocour Tigger, smířili se s tím, že odešel nadobro. Ale pak jej uviděli v televizním vysílání, a tak je malý tygr zase doma.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

WHO očekává 77procentní nárůst případů rakoviny do roku 2050

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) působící při Světové zdravotnické organizaci (WHO) ve čtvrtek uvedla, že v roce 2022 došlo k 20 milionům nových diagnóz rakoviny. WHO pak uvedla, že tento počet případů do roku 2050 poroste o 77 procent na více než 35 milionů. Nárůst však ...

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snad to brzy rozběhnou. Ředitelé jsou ke kolapsu systému přihlášek zatím shovívaví

Nefunkčnost systému přihlášek na střední školy podle oslovených ředitelů vzdělávacích ústavů proces přijímacích zkoušek neovlivní. Podobně jako žáci devátých tříd věří, že začne fungovat co nejdříve, neboť školám zásadně omezí papírování. Někteří se netají tím, že možné zádrhely předpokládali.

čtvrtek odpoledne 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hypotéky zlevňují

První banky zareagovaly na prosincové rozhodnutí centrální banky a snížily úrokové sazby hypoték na úroveň kolem pěti procent. I zbylí poskytovatelé jsou připraveni hypotéky zlevnit s očekávaným dalším snižováním ze strany České národní banky. Splátky nového i refixovaného hypotečního úvěru by ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matka v Malajsii polila syna vařící vodou za to, že sledoval porno

Tři roky vězení vyměřil soud 38leté ženě z malajsijské Malakky, která polila svého nezletilého syna vařící vodou za to, že se díval na pornografii. Dítě k tomu využilo ve tři hodiny ráno její mobilní telefon.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obřím jeřábem přes třípatrový dům. Plzeň řeší, jak přemístit třicetitunový tank

Velké manévry i velká atrakce. Plzeň přestěhuje třicetitunový americký tank Sherman. Exponát poputuje ze zdejší zoologické zahrady do Pattonova muzea, které má vzniknout v centru města, v domě na Klatovské 19. Akce se neobejde bez obřího jeřábu.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Portugalští zemědělci se přidali k protestům, vláda přispěchala s balíčkem pomoci za 12 miliard

Stovky portugalských zemědělců se ve čtvrtek připojily k protestům farmářů ve Francii, Belgii, Německu či v Polsku a zablokovaly několik silnic a hraničních přechodů se Španělskem. Bouří se také zemědělci v Řecku.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli ochromené námořní trase přes Suez roste zájem o železniční přepravu, i přes Rusko

Jelikož proplutí klíčovou trasou lodní dopravy v Suezském průplavu je v současnosti kvůli útokům Húsíů nebezpečné, hledají přepravní společnosti alternativní způsoby, jak dopravit zboží z Asie do Evropy. Díky tomu silně vzrostla poptávka po železniční přepravě, a to především přes Rusko, ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pase se jelen tam, kde loví vlk? Projekt zkoumá vliv predátorů na horský ekosystém Šumavy

Pasou se jeleni evropští či srnci obecní v oblasti, kde se pohybují vlci? Nebo se tato zvěř daným místům, kde panuje značné riziko, že se stane kořistí, spíše vyhýbá? A jak se s ohledem na výskyt vlka obecného chová třeba prase divoké? Jak to v důsledku ovlivňuje vegetaci, a tím i obnovu ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orbán líčí schválení pomoci pro Ukrajinu jako úspěch. Mohly tam jít peníze určené pro nás, vysvětlil

Vybojovali jsme, že peníze určené Maďarsku nepůjdou na Ukrajinu, tak maďarský premiér Viktor Orbán vysvětlil na sociální síti voličům svůj obrat, když ve čtvrtek v Bruselu souhlasil s poskytnutím dlouhodobé finanční pomoci Ukrajině ve výši 50 miliard eur (1,2 bilionu korun). Maďarsko předtím ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamion na Kladensku zdemoloval osobní auto. Zraněného řidiče vyprošťovali skoro hodinu

S vážným zraněním odvezli záchranáři řidiče po nehodě na Kladensku, kde se v osobním autě střetl s kamionem. Muž byl ve vozidle zaklíněný, náročné vyprošťování trvalo skoro hodinu, pak ho zdravotníci přepravili letecky do nemocnice. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neprávem seděl 20 let, teď žádá odškodné. Psychicky už to nebude dobré nikdy, řekl u soudu Tempel

Doživotní následky z dvacetiletého věznění si podle svých slov ponese Robert Tempel, který byl neprávem odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu. U soudu se nyní domáhá po státu odškodného ve výši 86 milionů korun.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Happening k dolu Turów: Už dva roky špatné kroky

Organizace Greenpeace, Fridays for Future a místní Sousedský spolek Uhelná uspořádaly ve čtvrtek happening „Už dva roky špatné kroky“, který odkazuje na dva roky od podpisu česko-polské dohody o uhelném dole Turów. Organizace požadují, aby česká vláda znovu zasedla ke stolu a s novou ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvíce přednominací na Ceny Anděl má raper Viktor Sheen

Česká hudební akademie zvolila v prvním kole hlasování v letošních Cenách Anděl užší okruh nahrávek, ze kterých v polovině února vzejdou klasické nominace. Takzvaným shortlistům dominuje raper Viktor Sheen. Objevuje se v něm čtyřikrát díky společnému projektu Roadtrip, který natočil s Calinem, ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražská burza je nejsilnější za dva roky

Pražská burza je nyní nejsilnější za zhruba dva roky. Index PX dnes stoupl o 0,37 procenta na 1458,36 bodu. Vyšší byl naposledy 11. února 2022. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Posílila většina hlavních emisí pražské burzy. Hlavními tahouny růstu byly akcie energetické firmy ČEZ a Moneta ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpráva o extremismu: Rostlo napětí mezi Romy a Ukrajinci, hrotili ho i „lajfkaři“

Novým fenoménem byly v Česku v druhé polovině loňského roku rozmíšky mezi Romy a Ukrajinci, které se snažili vyhrotit někteří dezinformátoři, píše ministerstvo vnitra ve zprávě o extremismu. Objevily se i antisemitské konspirační teorie v souvislosti s útokem Hamásu na Izrael. Extremistické ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zálohy na PET lahve podporují více ženy

Pro zálohování PET lahví a plechovek jsou tři čtvrtiny lidí. Mezi jeho největšími zastánci jsou především ženy a mladí lidé mezi 27 a 35 roky věku. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos. Zálohování má být v Česku zavedeno už příští rok.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Martínek se zotavuje po desetihodinové operaci, rodina zveřejnila video

Dvouletý Martin se vzácným genetickým onemocněním podstoupil ve středu desetihodinovou operaci ve francouzské nemocnici. Na nákladnou léčbu, kterou odmítla zaplatit zdravotní pojišťovna, vybrali minulý rok lidé přes 150 milionů korun. Nyní rodina zveřejnila video a fotografie chlapce zotavujícího ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ať přijde, chytnu ho pod krkem a jde do mrazáku, komentoval svědek jednání o vraždě ve Slopném

Místy až bizarní scény hraničící s pohrdáním soudem se ve čtvrtek odehrávaly u Krajského soudu ve Zlíně v případu rozhodování o obnově řízení v kauze brutální vraždy seniora ve Slopném na Zlínsku z roku 2011.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fritzl ještě nemá běžné vězení jisté. Žalobci se proti přeložení odvolali

Podmíněné přeložení Josefa Fritzl z věznice pro psychicky nemocné do běžného vězení ještě není jisté. Státní zastupitelství v rakouské Kremži se totiž odvolalo proti verdiktu soudu, který o tom rozhodl. Spis tak nyní dostane vrchní zemský soud ve Vídni, informoval list Die Prese.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Premiantku nezachránila ani Jenna Wednesday Ortega

Třaskavé téma sexuálního vztahu profesora a jeho studentky si vybrala pro scenáristický a režijní debut Premiantka americká herečka Jade Halley Bartlettová. Film ve čtvrtek vstoupil do kin a jako hlavní lákadlo nabízí Jennu Ortegu, která se celosvětově proslavila titulní rolí v seriálu ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto v Oslu se zřítilo do fjordu. Naštěstí kolem plula sauna

Lidé z auta, které se v Oslu zřítilo do vod tamního fjordu, se dočkali neobvyklé záchrany. Na pomoc jim přijela plovoucí sauna, v níž se nakonec ještě mohli ohřát. O tomto případu informovala agentura AFP s odvoláním na norskou policii.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ochránit Petrohrad před drony? Na to nemáme, přiznal vlivný ruský poslanec

Útoky ukrajinských dronů na Petrohrad vyvolávají mezi Rusy řadu otázek, například o stavu protivzdušné obrany druhého největšího města. Odpovědí se ujali vlivný ruský poslanec Andrej Kartapolov a generál Ajteč Bižev, někdejší zástupce velitele ruského letectva. Z jejich „diplomatického“ ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku se opět konaly protivládní protesty

Ve třiceti městech po celém Slovensku i v zahraničí se ve čtvrtek opět konaly protesty proti plánům vlády premiéra Roberta Fica na zrušení Úřadu speciální prokuratury a proti připravovaným změnám v trestním právu. Protesty organizují opoziční strany Progresivní Slovensko, Svoboda a Solidarita ...

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Veganská restaurace musí na menu zařadit maso. Nechodili jim tam lidi

Restaurace v anglickém městě Macclesfield oznámila, že na své menu zařadí také maso a mléčné produkty. Vede ji k tomu snaha odvrátit uzavření podniku v důsledku nízkého zájmu zákazníků. Navíc se zdá, že nadšení pro veganské potraviny klesá v celé Británii.

čtvrtek v podvečer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA uvalily sankce na čtyři izraelské osadníky

Spojené státy uvalily sankce na čtyři izraelské osadníky, které viní z páchání násilí na Palestincích na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu. Příslušný prezidentský dekret dnes podepsal Joe Biden, informují zahraniční tiskové agentury. Postižení dalších lidí nebo subjektů Spojené státy ...

čtvrtek večer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nepohodlný film se stal v Rusku kasovním trhákem. Udělejte něco, zuří propagandisté

Největším kasovním trhákem ruských kin je aktuálně film, který prokremelské propagandisty přivádí k zuřivosti. Snímek Mistr a Markétka, adaptaci slavného románu Michaila Bulgakova, natočil režisér Michael Lockshin z poloviny za peníze z ruského státního rozpočtu. Režisér, který vyrostl ...

čtvrtek večer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na pražském Proseku našli svázanou polonahou ženu v autě

Policisté nalezli vpodvečer na pražském Proseku svázanou polonahou třicetiletou ženu. Podle všeho se stala obětí trestného činu. Dál policie případ nespecifikovala. Podle záchranářů žena neutrpěla žádná zranění.

čtvrtek večer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřešovanou ženu u Prahy srazil vlak, přišla o nohu

Policisté i hasiči pátrali ve čtvrtek v podvečer po pohřešované 45leté ženě z Dolních Břežan, o kterou se báli její příbuzní. Krátce po zveřejnění pátrání v médiích ženu ve Vraném nad Vltavou srazil projíždějící vlak.

čtvrtek večer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pašerák vezl přes hranici u Břeclavi pětadvacet migrantů v dodávce. Dostal dva roky

Vidina lehce vydělaných pěti tisíc euro svedla na scestí Ă–ktena Hamita. Kývnul totiž pašerácké skupině na návrh, že převeze několik lidí z Maďarska do Německa. Jenže nakonec se mu do Fordu Transit naskládalo pětadvacet lidí a jejich cesta navíc skončila na dálnici D2 u Břeclavi. Ve čtvrtek mu ...

čtvrtek večer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spotřeba papíru v Česku klesla. Důvodem je digitalizace

Češi předloni spotřebovali 1,53 milionu tuny běžného papíru. V meziročním porovnání to je pokles o téměř šest procent. Na jednoho obyvatele tak připadalo zhruba 150 kilogramů papíru.

čtvrtek večer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orkán smetl autobus ze silnice. Norsko zasáhla nejsilnější bouře za 30 let

Norsko zasáhla ve čtvrtek bouře Ingunn, nejsilnější bouře za posledních 30 let. Provázel ji orkán o rychlosti přes 180 kilometrů za hodinu, informovala agentura AP. Strhává střechy, demoluje fasády i okna a ničí sloupy elektrického vedení. Nedaleko městečka Laerdal poryv větru smetl ze silnice ...

čtvrtek večer 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Praktikům dochází trpělivost. Mladé lékaře se nedaří udržet v terénu

Začínající dětské praktické lékaře se nedaří dostat do regionů. Lokální nedostupnost péče se dál prohlubuje a řešení se nedaří najít.

čtvrtek v noci 1/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru